hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

15 typov na krásne vlasy

príspevkov
9
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 6.7.2012 13:07
posledná zmena 14.2.2023 08:00
1
06.07.2012, 13:07
15 typov na krásne vlasy
Vlasy dobré, všetko dobré - ak ste spokojná s účesom, cítite sa uvoľnená, sebavedomá a šťastnejšia. Ponúkame vám tipy profesionálov i jednoduché domáce recepty na lesklé vlasy a dosiahnutie objemu.

KROK ZA KROKOM K LESKU

Blondína či bruneta - lesk vlasov je dôležitejší ako ich farba. Lesklé vlasy vyzerajú zdravšie aj zvodnejšie!

1. Správne použitie

So šampónom i kondicionérom zaobchádzajte šetrne, aby ste vlasy zbytočne nezaťažovali. Kondicionér nanášajte len po dĺžke vlasov a na ich končeky, po nanesení balzamu ich prečešte hrebeňom.

2. Dôkladné vymývanie

Oplachovanie vlasov zakončite studenou sprchou, až kým vlasy nevŕzgajú medzi prstami. Studená voda uzatvorí povrch vlasu a redukuje tvorbu mazu.

3. Vlhké vlasy sú citlivejšie

Preto ich po umytí nešúchajte uterákom, vodu z nich len jemne povytláčajte. Mokré vlasy nikdy nečešte kefou, len ich opatrne rozpleťte riedkym hrebeňom. Tip: Vlasy si rožčešte kefou ešte pred umývaním.

4. Sušiť len s mierou

Horúci vzduch narúša vlasovú štruktúru, preto vlasy nechajte voľne uschnúť. Ak sa ponáhľate, dosušte si vlhké vlasy mierne teplým vzduchom zo vzdialenosti minimálne 15 cm. Sušičom smerujte od korienkov nadol, tým sa vyhladí povrch vlasu. Pred sušením si do vlasov votrite malé množstvo prípravku na lesk vlasov.

5. Farba dodá lesk

Čím je farba vlasov tmavšia, tým sa viac lesknú. Používajte šampóny, kúry, tužidlá a gély, ktoré oživia farbu vašich vlasov. Vynikajúcim riešením je tónovanie.

RÝCHLE A ÚČINNÉ:
NAJLEPŠIE DOMÁCE RECEPTY

Ľahko ich pripravíte z dostupných surovín, ktoré nájdete doma.

6. Stop šediveniu

Pravidelné používanie zriedeného jablčného octu pri ošetrovaní vlasov spomaľuje proces šedivenia. Zmes by sa mala skladať z 1/3 octu a 2/3 teplej vody. Premiešajte a vmasírujte do vlasov. Neopla****te.

7. Med proti lámavosti

Pomocou medu dáte vaše lámavé vlasy rýchlo do formy! Zmiešajte 1 PL medu s 1 žĺtkom, naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 15 minút.

8. Prírodné zvýrazňovače farby

Kamilky ako zosvetľovač: Blonďavé vlasy si po umytí opláchnite kamilkovým čajom.
Melír: Čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu aplikujte na zosvetlené pramienky.
Zvýraznenie tmavej farby: Zalejte po jednom vrecúšku šalviového a čierneho čaju litrom vody a pridajte 2 PL ovocného octu. Používajte pravidelne!

9. Banán na neposlušné vlasy

Roztlačte zrelý banán a zmiešajte ho s 1 PL mandľového (olivového) oleja. Kašu votrite do pokožky hlavy a po 15 minútach dôkladne zmyte.

10. Ako na mastné vlasy?

10 PL čerstvo rozdrvených lístkov mäty zalejte 1 l vody. Pomaly priveďte do varu a nechajte odpočívať 1 h. Preceďte a pridajte 1 l jablčného octu. Touto zmesou opláchnite umyté vlasy.

VIAC OBJEMU JEMNÝM VLASOM

Jemné vlasy potrebujú výživné látky a ochranu, pretože sú vďaka svojej jemnej štruktúre veľmi citlivé.

11. Základná push-up starostlivosť

Šampóny na jemné vlasy zväčšujú ich objem. Obsahujú vitamíny, proteíny a rastlinné výťažky, ktoré im dodajú pružnosť a vitalitu. Pri jemných vlasoch je veľmi dôležité dôkladné opláchnutie a následné použitie studenej vody, ktorá podporí prekrvenie a nadvihne vlasy pri korienkoch.

12. Styling s efektom vzduchových vankúšikov

Moderné stylingové produkty na objem vytvoria medzi vlasmi malé vzduchové vankúšiky, vďaka ktorým vlasy vyzerajú bohatšie. Penové tužidlo nanášajte na vlhké alebo suché vlasy už od korienkov. Rovnomerne ho rozdeľte pomocou riedkeho hrebeňa.

13. Veľké natáčky spravia veľa

Vlhké vlasy ošetrené sprejom alebo tužidlom natočte na veľké natáčky. Dajte pozor, aby ste zachytili aj špičky vlasov. Nahrejte sušičom a nechajte vychladnúť. Vlasy opatrne prečešte kefou s prírodnými štetinami alebo dotvarujte prstami.

14. Farebné pramienky dodajú objem

Svetlé alebo svetločervené pramienky oživia jemné vlasy. Zosvetľovač spôsobí jemné nadvihnutie účesu, ale ak si odfarbíte všetky vlasy, zaručene ich poškodíte.

15. Perfektný strih

Polodlhý i krátky postupný strih dodá jemným vlasom objem. Aby si účes zachoval štruktúru, spodné vlasy by nemali byť príliš preriedené. Najvhodnejšou voľbou je po bradu dlhý, jemne prestrihaný bob s bočným pútcom alebo so strapatou ofinkou. Dôležité je pravidelné zastrihávanie raz za mesiac.
none
2
07.07.2012, 01:01
raz mi dosiel sampon,tak som si umyla vlasy psim samponom,mala som super vlasy,skoda,ze psy mi ho nechu poziciavat🙂a este jeden trik mam,ked zmoknem,mam dobre tvarovatelne vlasy,vytvoria sa mi prirodzene kucery🙂preto chodim zasadne bez dazdnika🙂
none
3
07.07.2012, 01:02
dobru noc🙂
none
4
09.07.2012, 16:41
Super nápad :D
ale neodvážila by som sa :D
Museli byť v katastrofálnom stave, ked si si ich umyla so psím šamponom :D
none
5
04.01.2019, 16:09
Ja používam chi šampón odkaz ale aj iné prípravky tejto značky a veľmi mi pomohli, takže odporúčam
none
6
05.02.2023, 17:41
vlasy si chodím dávať pravidelne podstrihavať , tie 3 cm aspoň
none
7

6. jankanova78 05.02.2023, 17:41

vlasy si chodím dávať pravidelne podstrihavať , tie 3 cm aspoň

05.02.2023, 17:46
Ale nooo.... Divadlo vie hrať každý.
none
8

6. jankanova78 05.02.2023, 17:41

vlasy si chodím dávať pravidelne podstrihavať , tie 3 cm aspoň

05.02.2023, 17:47
....ale závidím ti tvoje detské hry.
none
9
14.02.2023, 08:00
na kvalitné produkty som narazila cez vlasový test, na stránke odkaz majú výborné produkty podľa typu pokožky a k tomu vám aj poradia
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 98 601 B vygenerované za : 0.091 s unikátne zobrazenia tém : 36 440 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Pretože si v mojich očiach vzácny a cenný a pretože ťa milujem .... Iz 43,4 Súhlasíte so mnou, že viac kresťanov dnes pozná Desatoro ako novú zmluvu o nezaslúženej Božej milosti? Keby ste sa prešli po Times Square v New Yorku, alebo pod Manderlou a...

citát dňa :

Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.