hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

12 krokov k duševnému zdraviu

príspevkov
28
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 28.10.2013 15:07
posledná zmena 29.10.2013 09:37
1
28.10.2013, 15:07
Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že každé utrpenie, i to najväčšie, raz prejde. Všetko dianie v toku času je premenlivé. Po daždi vychádza slnko, aj po tej najkrutejšej zime príde zase jar!

2.Tam, kde nemôžeš pomôcť ani zmeniť chod vecí, nestaraj sa zbytočne o cudzie záležitosti.

3.Neprepadaj panike kvôli zodpovednosti. Tvoja schopnosť a odolnosť porastie tým viac, čím menej sa poddávaš zhonu, vzrušeniu a pesimizmu.

4.Vyvaruj sa boju proti predstavám. Mnohí sa vyčerpávajú v boji proti prekážkam, ktoré existujú len v ich fantázii. Nezaplietaj sa do neplodných záľub, ktoré nevedú k cieľu. Pamätaj, že sila je len v jednoduchosti, preto netriešti svoje sily!

5. Neži v minulosti, nepremýšľaj mnoho o budúcnosti. Ži prítomnosťou. Nič dôležité nezmeníš! Poznáš snáď niekoho, kto sa nikdy nezmýlil? Chybám sa nevyhneš, ak už prídu, naprav ich – niet väčšieho víťazstva.

6. Rázne odlož nenávisť, závisť a túžbu po deštruktívnej kritike. Kritika, ktorá súčasne neprináša pomoc a náznak, ako zlepšiť to zlé, je niekedy horšia než pôvodná zlá vec. Tieto tri zla výrazne prekážajú osobnej spokojnosti.

7. Netrpezlivosť, posmech, fanatizmus, fatalizmus a pesimizmus ničia duševnú harmóniu.

8. Zažeň myšlienky o dôstojnej „usadenej“ starobe. Buď stále zvedavý a snaž sa uchovať zmysel pre romantiku, dobrodružstvo a recesiu. Neboj sa v žiadnom veku nových stretnutí a nových úloh.

9. Dôveruj ľuďom a maj ich rád. Snaž sa oceniť ich individualitu. Len málo ľudí je vyslovene zlých. Úsmevom a duševným pohladením presadíš viac než prísnosťou a tvrdosťou.

10. Pozoruj svoje okolie a všimni si, že tvoje problémy sú v zásade také isté ako problémy mnohých iných. Aj lekár trpí bolesťou, aj policajta niekedy dusí strach, aj kráľ plače pri smrti svojho syna. Nekomplikuj si trvale svoju životnú úlohu, preštuduj si ju dobre, snaž sa jej rozumieť a využiť ju zo všetkých síl k pomoci tým, ktorí sú na tom ešte horšie. A potom svoju úlohu hraj s dôverou a odvahou, ale hlavne vždy so zmyslom pre fair play.

11. Ak ti niečo vadí a môžeš to zmeniť, urob tak, pokiaľ to zmeniť nemôžeš, netráp sa tým ďalej. Pokiaľ ti niečo vadí na druhom človeku, tak sa s tým buď zmier alebo sa mu vyhni – tak ako rieka, keď narazí na horu. Ľahšie prenesieš vrchol hory či zmeníš tok rieky, než zmeníš povahu človeka. Tvoja myseľ musí mať vždy jasný cieľ a stanovisko, nedá sa byť „trochu tehotný“ či sedieť na dvoch stoličkách. Nech je aj tvoja reč jasná – áno, áno či nie, nie.

12. Poznávaj sám seba, nauč sa mať rád sám seba takého, aký si a nauč sa seba prijať, uč sa počúvať svoje telo a dušu a ich signály. Ten, kto pozná druhých, je chytrý, avšak ten, kto pozná sám seba, je múdry. A pamätaj, že bojovať proti celej armáde je ďaleko ľahšie ako bojovať sám so sebou!

Ja už len dodám, že nestrácajte preto ani rozum, ani nervy, lebo nie vždy ide za vami pocitvý nálezca 🙂
👍: lahoda , havran , Sóley , janer
none
2

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

28.10.2013, 15:27
Len by som dodal podla mna kazdy clovek sa pozna a ako starne sa prirodzene skusenostami sa spoznava a svet okolo seba stale viac, verim ze kazdy clovek vie kto je ma nejaky talent od Boha ale na to aby ho rozvijal potrebuje, v prvom rade dobre zazemie, prostriedky, dobru rodinu, nie len "spoznat sameho seba" V mojich usiach znie dost divne tvrdenie, ze sa nepozname.
Ja som este nestretol cloveka ktori by sam seba nepoznal a ak sa nepozname kedy sa vlastne spozname. Kedy viem, ze poznam sam seba?
none
7

2. lahoda 28.10.2013, 15:27

Len by som dodal podla mna kazdy clovek sa pozna a ako starne sa prirodzene skusenostami sa spoznava a svet okolo seba stale viac, verim ze kazdy clovek vie kto je ma nejaky talent od Boha ale na to aby ho rozvijal potrebuje, v prvom rade dobre zazemie, prostriedky, dobru rodinu, nie len "spoznat sameho seba" V mojich usiach znie dost divne tvrdenie, ze sa nepozname.
Ja som este nestretol cloveka ktori by sam seba nepoznal a ak sa nepozname kedy sa vlastne spozname. Kedy viem, ze poznam sa...

28.10.2013, 17:23
ver, že nepoznáš čo všetko je ešte v tebe ukryté, ešte si isto nesiahol na dno svojich síl 🙂 ...ľudia sa často radi dívajú do susedovej "záhrady", ako do vlastnej. A naučiť sa počúvať signály svojho tela, svoju intuíciu, to sa musí človek naozaj naučiť..v tichosti, o samote.
A kedy poznáš, že si sám seba spoznal? ...možno na smrteľnej posteli 🙂)
none
4

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

28.10.2013, 15:36
uved zdroj, kde na to chodis
none
8

4. 28.10.2013, 15:36

uved zdroj, kde na to chodis

28.10.2013, 17:26
4.. nechodím na to, ono si ma to vždy nejako nájde 🙂
ale autorom je tuším Petr Hoffmann (tak som si to vo worde kedysi zálohovala s tým menom)
none
19

8. 28.10.2013, 17:26

4.. nechodím na to, ono si ma to vždy nejako nájde 🙂
ale autorom je tuším Petr Hoffmann (tak som si to vo worde kedysi zálohovala s tým menom)

28.10.2013, 18:18
To si Ty na tej fotke na pokeci?
none
16

4. 28.10.2013, 15:36

uved zdroj, kde na to chodis

28.10.2013, 18:12
4...Alis, skapala ti téma o varení ...to je už druhá téma, čo sa sekla..čím to je? nemajú ta tu radi??
none
17

16. 28.10.2013, 18:12

4...Alis, skapala ti téma o varení ...to je už druhá téma, čo sa sekla..čím to je? nemajú ta tu radi??

28.10.2013, 18:14
16. neviem,radsej teraz neodpoviem,lebo moja odpoved by bola velice oskliva ;
none
21

17. 28.10.2013, 18:14

16. neviem,radsej teraz neodpoviem,lebo moja odpoved by bola velice oskliva ;

28.10.2013, 18:26
tak si dáme jednu francúzsku nech ti duša pookreje 🙂)

odkaz
none
5

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

28.10.2013, 16:43
1. týchto 12 pravidiel možno niekomu pomôže, možno nie, neriadim sa vo svojom živote nejakými pravidlami na udržanie duševného zdravia, lebo sama najlepšie viem čo mi prospieva, a čo mi škodí :-)
none
9

5. 28.10.2013, 16:43

1. týchto 12 pravidiel možno niekomu pomôže, možno nie, neriadim sa vo svojom živote nejakými pravidlami na udržanie duševného zdravia, lebo sama najlepšie viem čo mi prospieva, a čo mi škodí :-)

28.10.2013, 17:28
5. tiež nemám rada pravidlá a prikázania 🙂) ..ale nechcela som meniť to, čo už niekto raz vytvoril.
Nemusí sa tým nikto riadiť, ale človek sa aspoň pri čítaní zamyslí... a verím, že nič takého,čo by nám škodilo tam nie je 🙂
none
6

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

28.10.2013, 16:51
Tvoja_iluzia - tých 12 bodov je fajn. Toto som mal mať nad posteľou skôr ako som vedel čítať a rodičia by mali naučiť deti toto odriekať pred spaním , namiesto iných nezmyslov.
none
10

6. havran 28.10.2013, 16:51

Tvoja_iluzia - tých 12 bodov je fajn. Toto som mal mať nad posteľou skôr ako som vedel čítať a rodičia by mali naučiť deti toto odriekať pred spaním , namiesto iných nezmyslov.

28.10.2013, 17:32
6...ono práveže u detí to tak nefunguje... videla som to, keď sa učili niečo naspamäť... málokedy porozumeli textu 🙂
ale v rámci etickej výchovy by sa o tom na hodinách mohlo polemizovať ..??
none
12

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

28.10.2013, 17:38
12 krokov k duševnému zdraviu

1. krok: Nevkroč do kostola.
none
15

12. Lemmy 28.10.2013, 17:38

12 krokov k duševnému zdraviu

1. krok: Nevkroč do kostola.

28.10.2013, 18:10
ja napr. vkročím, ale keď nie je omša 🙂))
none
25

1. 28.10.2013, 15:07

Aby sme mohli mať fyzické telo, musí byť zdravá aj naša duša. Väščina chorôb fyzického tela vzniká, ak sa naša duša trápi. Či už vedome alebo podvedome. Potom vznikajú tzv.psychosomatické ochorenia. Takže venujme svoju pozornosť občas aj nášmu duševnému zdraviu. Kedysi sa hovorilo "v zdravom tele zdravý duch"..ja hovorím, že ak je zdravý duch, bude aj telo 🙂

Kedysi som našla týcho 12 zlatých pravidiel duševného zdravia, a tak som sa rozhodla s vami o ne podeliť:

1. Pamätaj, že...

29.10.2013, 03:32
Kazdy kto si to precita a nema v hlave uplne prazdno, musi suhlasit. ALE... co ako teoria obvykle byva dokonala a tak jednoduche to vyzera na papieri; v praxi casto( skor vzdy) je dost komplikovane. Zvladnut den, co den riadit sa 12. pravidlami je v praxi prakticky nemozne. Sme len ludia.
none
26

25. 29.10.2013, 03:32

Kazdy kto si to precita a nema v hlave uplne prazdno, musi suhlasit. ALE... co ako teoria obvykle byva dokonala a tak jednoduche to vyzera na papieri; v praxi casto( skor vzdy) je dost komplikovane. Zvladnut den, co den riadit sa 12. pravidlami je v praxi prakticky nemozne. Sme len ludia.

29.10.2013, 09:00
25..Bea...nemusí sa tým nikto riadiť povinne...ono pre niektorých sa to časom stane súčasťou života. Myslím, že sa už nájdu ľudia, ktorí po prečítaní si povedia "však toto robím aj bez toho aby som to niekde čítal ako nejaké pravidlo" 🙂
none
3
28.10.2013, 15:31
Hluposti, podla tohoto navodu ludia este len nadobudunu rozne dusevne nerovnovahy a stanu sa z nich sebecke spiny niciace zivot ako sebe, tak ostatnym.
Clovek ma rast, zdokonalovat sa, spoznavat a tym chapat.. az pochopenie vedie k vyrovnanosti a vyrovnanost vedie k zdraviu ako telesnemu, tak dusevnemu.
none
11

3. 28.10.2013, 15:31

Hluposti, podla tohoto navodu ludia este len nadobudunu rozne dusevne nerovnovahy a stanu sa z nich sebecke spiny niciace zivot ako sebe, tak ostatnym.
Clovek ma rast, zdokonalovat sa, spoznavat a tym chapat.. az pochopenie vedie k vyrovnanosti a vyrovnanost vedie k zdraviu ako telesnemu, tak dusevnemu.

28.10.2013, 17:34
...poznanie a následne pochopenie vedie k vyrovnanosti ...

čo z toho "návodu" by uviedlo teba do duševnej nerovnováhy, či k sebeckosti?
none
13

11. 28.10.2013, 17:34

...poznanie a následne pochopenie vedie k vyrovnanosti ...

čo z toho "návodu" by uviedlo teba do duševnej nerovnováhy, či k sebeckosti?

28.10.2013, 18:06
Ilůz, ja Ti odpoviem. Borisa sa hlboko dotýka siedmy bod, kde je napísané: "7. Netrpezlivosť, posmech, fanatizmus, fatalizmus a pesimizmus ničia duševnú harmóniu." - on ako fanatik to berie osobne. 🙂
none
14

13. Sóley 28.10.2013, 18:06

Ilůz, ja Ti odpoviem. Borisa sa hlboko dotýka siedmy bod, kde je napísané: "7. Netrpezlivosť, posmech, fanatizmus, fatalizmus a pesimizmus ničia duševnú harmóniu." - on ako fanatik to berie osobne. 🙂

28.10.2013, 18:08
13..a ja som ho tipla len na ten pesimizmus
👍: Sóley
none
24

14. 28.10.2013, 18:08

13..a ja som ho tipla len na ten pesimizmus

28.10.2013, 19:09
Zaujimave, ze moj "pesimizmus" sa doposial obracal len v skutocnost. Clovek ma problem rozoznavat, co je pesimizmus a realizmus, kedze nie kazdy je schopny sa prinutit byt pozorny a tak uvidiet pravdepodobnosti. Pozornost = mat mysel prave v pritomnosti, ale ucit sa z minulosti a tato kombinacuje poodhaluje buducnost.
none
23

11. 28.10.2013, 17:34

...poznanie a následne pochopenie vedie k vyrovnanosti ...

čo z toho "návodu" by uviedlo teba do duševnej nerovnováhy, či k sebeckosti?

28.10.2013, 19:07
1, To by ludia nezomierali na choroby, ci zranenia, neostavali by na mizine a na ulici a nie zriedka tam aj neskonali.. Co je to za volovinu??
2, Kto vie konkretne co kde moze skutocne zmenit, ovplyvnit, iniciovat k zmene?? Zabudli sme na efekt motylich kridiel?? My nevieme, co presne dokazeme v buducnosti ovplyvnit a preto sa oplati snazit vzdy! a vo vsetkom nehladiac na vlastne domnienky o tom, ci to vyjde, alebo nie.. buducnost nam nieje znama.

3, dajme tomu.. dont panic.. je iste dobre pravidlo, ale zanedbavat zodpovednost je definitivne scestne a veduce k nicomnosti a naslednej skaze.

4, dost protireciaci si blabol

5, Zi pritomnostou, ale UC SA Z MINULOSTI A PREDVIDAJ BUDUCNOST, inak si zatrateny opakovat chyby predkov..

6, Kritika je to jedine, co ludsku spolocnost dokazalo niekam posuvat, budovat spolocnost a odstranovat jej nedostatky, NIC INE, iba kritika. Ludia, ktori ktiriku odmietaju su prizemni a hlupi a je ich osudom takymi ostat do smrti.

7, Tu by som sa zhodol, len nechapem, preco ludia suhlasia, ked je to aj TU ich dennym chlebom hlavne posmech a fanatizmus...

8, Az na prvu vetu suhlas. Staroba obnasa aj istu mieru dostojnosti, pretoze starsi su prikladom mladsich ci si to pripustaju, alebo nie.. Ak im nedokazu davat priklad, dalsie a dalsie generacie budu len arogantnejsie a nezodpovednejsie..

9, Doveruj, ale preveruj a dnes radsej nedoveruj nikomu a nicomu, kym si 10x neoveris, ci naozaj mozes, inak zaplaces.. Nezbreha dovera vedie celu spolocnost do stale vacsich problemov vidme uz len taku politiku, ale aj smejdy, ktorymi sa napriklad stravujeme..

10, v konkurecnej spolocnosti? To je snad len nepodareny vtip...

11, vid bod 1, a opat blabol, ved uz len take poluiticke dristy, reklamy, media vseobecne menia povahu cloveka jedna radost..

12, Ano spoznavaj hlavne sam seba, tak sa naucis mnohe aj o druhych, ale nezotrvavaj vo svojich nedostatkoch, inak sa stanes len sebeckym hlupakom, ktory na to bude opat len jednostaj doplacat.
none
27

23. 28.10.2013, 19:07

1, To by ludia nezomierali na choroby, ci zranenia, neostavali by na mizine a na ulici a nie zriedka tam aj neskonali.. Co je to za volovinu??
2, Kto vie konkretne co kde moze skutocne zmenit, ovplyvnit, iniciovat k zmene?? Zabudli sme na efekt motylich kridiel?? My nevieme, co presne dokazeme v buducnosti ovplyvnit a preto sa oplati snazit vzdy! a vo vsetkom nehladiac na vlastne domnienky o tom, ci to vyjde, alebo nie.. buducnost nam nieje znama.

3, dajme tomu.. dont panic.. je is...

29.10.2013, 09:14
a toto čo si teraz napísal by uviedlo teba do duševnej nerovnováhy a sebeckosti?
ale potešilo ma, že nie všetko si po druhom prečítaní videl ako hlúposť ničiacu život 🙂
v každom tom bode sa dá nájsť niečo pozitívne, ale to by si musel chcieť vidieť ,a nehodnotiť a neodsudzovať všetko šmahom ruky ako volovinu či blábol.
Ak si zoberiem len to, čo si napísal k bodu 11...ono je to zase len na ľuďoch, či budú tie populistické drísty počúvať a vysedávať pre tv, alebo či si radšej zoberú do rúk knihu. Je to len na nás, nemusíme sa nechať ovyplyvňovať médiami.

a pri bode 10 by si sa mohol dlhšie pozastaviť, hlavne pri vete "Nekomplikuj si trvale svoju životnú úlohu"

pekný deň a vďaka za názor
none
28

27. 29.10.2013, 09:14

a toto čo si teraz napísal by uviedlo teba do duševnej nerovnováhy a sebeckosti?
ale potešilo ma, že nie všetko si po druhom prečítaní videl ako hlúposť ničiacu život 🙂
v každom tom bode sa dá nájsť niečo pozitívne, ale to by si musel chcieť vidieť ,a nehodnotiť a neodsudzovať všetko šmahom ruky ako volovinu či blábol.
Ak si zoberiem len to, čo si napísal k bodu 11...ono je to zase len na ľuďoch, či budú tie populistické drísty počúvať a vysedávať pre tv, alebo či si radšej zoberú d...

29.10.2013, 09:37
Mozno preto ma ludia tazko znasaju, pretoze som proste perfekcionista a chyby/nedostaky, ktore oni sami stale maju som ja uz davno prekonal. Neklamem, nekradnem, nepodvadzam a tak podobne, pri tom sa ini ludia citia menejcenne a neznasaju ma. TAK JE TO. A tym sa vobec nechcem povysovat.. sam na seba dost kaslem, mam rad ludi ved preto za nich bojujem za ich prava, za spravodlivost, ale ked oni sami niesu pripraveni sa polepsovat, pracovat na sebe a tym prracovat aj na druhych, pretoze ak raz ja som cestny clovek, tak druhi to bud neznesu a znenavidia ma, alebo sa budu snazit byt taki isti, aby sa pri mne necitili podradne a toto je retazova reakcia v spolocnosti.. Presne tak isto ako prave dnes v tejto skazenej dobe, ked su raz priklady skazene, su to nanichodnici, ktori len klamu, podvadzaju, kradnu a vidia sa este v dobrom svetle, tak sa toto spravanie medzi ludmi siri ako nakaza... pretoze zle priklady.
Preto ak sa ludia budu stavat k sebe a ostatnym tak, ako je to hore opisane, svet bude len upadat, pretoze je to cire sebectvo a hlupy pristup.
Vdaka aj tebe pekny den.
none
18
28.10.2013, 18:15
práve dávajú starú dobrú klasiku na čt1 ..Malá mořská víla odkaz
to je pre moje duševné zdravie
none
20

18. 28.10.2013, 18:15

práve dávajú starú dobrú klasiku na čt1 ..Malá mořská víla http://www.csfd.cz/film/4959-mala-morska-vila/
to je pre moje duševné zdravie

28.10.2013, 18:20
18. mna v tomto momente spravi iba Boléro
*
odkaz
none
22

20. 28.10.2013, 18:20

18. mna v tomto momente spravi iba Boléro
*
http://www.youtube.com/watch?v=KK23BhEQVyU

28.10.2013, 18:27
práve som ti hore dala jednu francúzsku na zrovnanie
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 22 minútami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 155 488 B vygenerované za : 0.101 s unikátne zobrazenia tém : 36 209 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

O práci iba v práci. O škole iba v škole.