hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

12.000 rokov stare stavby v Turecku

príspevkov
41
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.1.2013 13:54 Ranexill
posledná zmena 10.1.2013 17:43
1
05.01.2013, 13:54
none
2

1. Ranexill 05.01.2013, 13:54

http://www.youtube.com/watch?v=TZ0ViMVxKZA

05.01.2013, 14:02
Celkom by ma zaujímalo, ako tí "primitívovia" dokazali vztýcit 14 az 19 tonove sutre. A preco nepouzivali polnohospodarske nastroje..
none
3
05.01.2013, 14:12
trochu čerstvého vzduchu a pausa od pc by nezaškodilo.
none
4

3. 05.01.2013, 14:12

trochu čerstvého vzduchu a pausa od pc by nezaškodilo.

05.01.2013, 14:14
ved si daj.
none
5

3. 05.01.2013, 14:12

trochu čerstvého vzduchu a pausa od pc by nezaškodilo.

05.01.2013, 14:15
a okrem toho, tato tvoja trapna poznamka, ma co ku danej teme??
none
6

5. Ranexill 05.01.2013, 14:15

a okrem toho, tato tvoja trapna poznamka, ma co ku danej teme??

05.01.2013, 14:19
Možno, že Turek nám k tomu niečo povie, ak sa dostane k počítaču.
👍: Ranexill
none
9

6. Slušný človek 05.01.2013, 14:19

Možno, že Turek nám k tomu niečo povie, ak sa dostane k počítaču.

05.01.2013, 14:30
No pojdem sa tam pozriet, to je iste, len bych rad vediet, co potrebujem, ci pancierove auto,a lebo rpiamo tank, aby ma tam na ich divokom juhu nezozrali a neopiekli, heh
none
7

5. Ranexill 05.01.2013, 14:15

a okrem toho, tato tvoja trapna poznamka, ma co ku danej teme??

05.01.2013, 14:28
lebo ty si ten príklad, ktorý vždy píše k téme.
none
14

7. 05.01.2013, 14:28

lebo ty si ten príklad, ktorý vždy píše k téme.

05.01.2013, 14:52
ano, vzdy!
Idem na prechadzku k Vahu...zavidte!
none
31

14. Ranexill 05.01.2013, 14:52

ano, vzdy!
Idem na prechadzku k Vahu...zavidte!

05.01.2013, 21:25
a Vág folyó Sellyénél (rieka Váh pri Šaľi).. prečo nemajú maďarské mestá a rieky aj slovenský názov?
none
32

31. 05.01.2013, 21:25

a Vág folyó Sellyénél (rieka Váh pri Šaľi).. prečo nemajú maďarské mestá a rieky aj slovenský názov?

05.01.2013, 21:32
Nyaralni voltunk Bükfürdőn. Ami legjobban meglepett, hogy a bevásárló központ bejáratánál, nem csak magyarul volt a felirat, hanem szlovákul is : Nákupné stredisko – olyan nagy betűkkel mint a magyar felirat, egy tiszta magyar faluban!!!!! Ezt Tátrában látni nem lehet. Pedig nagyon várják a magyar turistát. A szállodában, ha nehezen is, de beszéltek cseh-szlovákul. Ezektől kellene tanulni. Nem mondták hogy Magyarországban csak magyarul.
none
33

32. 05.01.2013, 21:32

Nyaralni voltunk Bükfürdőn. Ami legjobban meglepett, hogy a bevásárló központ bejáratánál, nem csak magyarul volt a felirat, hanem szlovákul is : Nákupné stredisko – olyan nagy betűkkel mint a magyar felirat, egy tiszta magyar faluban!!!!! Ezt Tátrában látni nem lehet. Pedig nagyon várják a magyar turistát. A szállodában, ha nehezen is, de beszéltek cseh-szlovákul. Ezektől kellene tanulni. Nem mondták hogy Magyarországban csak magyarul.

05.01.2013, 21:39
dubák, Bukkfurdo sa píše s dvomi k. ako kkt.
none
34

33. 05.01.2013, 21:39

dubák, Bukkfurdo sa píše s dvomi k. ako kkt.

05.01.2013, 21:41
a nie Magyarországban, ale Magyarországon.. inak sa nevyjednávam, a pošli mi to heslo na FB, inak ta budem ignorovať,a to neprežiješ.
none
35

34. 05.01.2013, 21:41

a nie Magyarországban, ale Magyarországon.. inak sa nevyjednávam, a pošli mi to heslo na FB, inak ta budem ignorovať,a to neprežiješ.

05.01.2013, 21:46
Mám dobrého priateľa z obce na území Slovenska, kde sú aj maďarské nápisy. Ten môj priateľ má malé deti vo veku okolo 10 – 13 rokov. Tieto deti maďarské nápisy celkom iste potrebujú – lebo aj keď ich otec hovorí po slovensky dosť dobre, aj keď s prízvukom – nevedia po slovensky prakticky ani slovo. Ja som osobne na 50% Maďar. A nevyháňam zo Slovenska nikoho. Žiadneho Maďara. Ani nie je treba. Maďar sa vyháňa sám tým, že nevie ani slovo po slovensky. Slovenčina nie je žiadny svetový jazyk, ktorý by otváral dvere vo svete. To nie. Avšak otvára dvere na Slovensku a tiež v Česku, o tom niet pochýb.
Chcem povedať iba to, že mi je ľúto detí môjho priateľa. Automaticky sa (alebo ich)pripravujú o možnosť alebo aspoň si znižujú šance uplatniť sa 15 miliónovom pracovnom trhu, ktorý Slovensko a Česko spolu predstavujú. Zostáva im len ten Maďarsky hovoriaci, čo tiež nie je najhoršie, ale je to, obrazne povedané, zníženie šance o 50 %. A maďarské nápisy na Slovensku im nebudú chýbať. Lebo žiť a pracovať budú len v Maďarsku. Toto je podľa mňa druhá strana mince, ktorá je omnoho vážnejšia, ako chýbajúce maďarské nápisy. Viac na goligo, len rp.
none
36

35. 05.01.2013, 21:46

Mám dobrého priateľa z obce na území Slovenska, kde sú aj maďarské nápisy. Ten môj priateľ má malé deti vo veku okolo 10 – 13 rokov. Tieto deti maďarské nápisy celkom iste potrebujú – lebo aj keď ich otec hovorí po slovensky dosť dobre, aj keď s prízvukom – nevedia po slovensky prakticky ani slovo. Ja som osobne na 50% Maďar. A nevyháňam zo Slovenska nikoho. Žiadneho Maďara. Ani nie je treba. Maďar sa vyháňa sám tým, že nevie ani slovo po slovensky. Slovenčina nie je žiadny svetový jazyk, ktorý ...

05.01.2013, 21:57
Ved Madari su biedna krajina...tam su sance mizerne.A to ze nejake BMW tam niekde rpi hraniciach robi motory a robia tam aj slovaci madarskej narodnosti neznamena, ze madari nie su v ekonomickej zumpe.
none
8
05.01.2013, 14:28
nedávno som videl ďalší film o mimonoch, Battleship (Bojová loď), ktorí sem prišli z nejakej Zemi podobnej planéty. žiaľ boli opäť zlí. mali vyspelú jedinečnú techniku, vrátane bojovej. čo ma zaujalo po technickej stránke - ukážka protiraketového systému na bojovej lodi (vodnej), totiž keď mimoni vystrelili nejaké rakety na tú loď, aktivoval sa protiraketový systém - akési väčšie guľomety a prevažne tie nepriateľské strely zlikvidoval niekoľko metrov nad loďou. technicky naozaj pozoruhodné (ako môže niečo takto dobre fungovať, keď nepriateľ vzdialený asi len 500 metrov vystrelí rakety?!)

odkaz
none
10

8. Krištof 05.01.2013, 14:28

nedávno som videl ďalší film o mimonoch, Battleship (Bojová loď), ktorí sem prišli z nejakej Zemi podobnej planéty. žiaľ boli opäť zlí. mali vyspelú jedinečnú techniku, vrátane bojovej. čo ma zaujalo po technickej stránke - ukážka protiraketového systému na bojovej lodi (vodnej), totiž keď mimoni vystrelili nejaké rakety na tú loď, aktivoval sa protiraketový systém - akési väčšie guľomety a prevažne tie nepriateľské strely zlikvidoval niekoľko metrov nad loďou. technicky naozaj pozoruhodné (ako ...

05.01.2013, 14:31
Videl som tu blamaz americku..film ma bavil, ale do tej frasky tych bojov sa nebudem miesat. Oni jednoducho vitazia aj s ostepmi proti tankom.
none
16

10. Ranexill 05.01.2013, 14:31

Videl som tu blamaz americku..film ma bavil, ale do tej frasky tych bojov sa nebudem miesat. Oni jednoducho vitazia aj s ostepmi proti tankom.

05.01.2013, 15:00
nie som veľmi na také filmy, viac-menej som mal len čas a ten film na usb od kamaráta požičaný, tak som pozrel. hádam iba tamto ma na tom zaujalo, tie filmy sa na seba dosť podobajú
none
19

8. Krištof 05.01.2013, 14:28

nedávno som videl ďalší film o mimonoch, Battleship (Bojová loď), ktorí sem prišli z nejakej Zemi podobnej planéty. žiaľ boli opäť zlí. mali vyspelú jedinečnú techniku, vrátane bojovej. čo ma zaujalo po technickej stránke - ukážka protiraketového systému na bojovej lodi (vodnej), totiž keď mimoni vystrelili nejaké rakety na tú loď, aktivoval sa protiraketový systém - akési väčšie guľomety a prevažne tie nepriateľské strely zlikvidoval niekoľko metrov nad loďou. technicky naozaj pozoruhodné (ako ...

05.01.2013, 15:59
presne o tomto som tu vcera trepala koniny
ludia vodu kazu a vino piju
teoria je uplne odlisna od praxe,kazu byt dobrymi,slusnymi a plny lasky a v reale clovek je schopny nevinnemu a bezbrannemu cloveku vrazit noz do chrbta..este aj mimozemstanov tuzi clovek vidiet a poznat ako zleho netvora,preco asi
none
20

19. 05.01.2013, 15:59

presne o tomto som tu vcera trepala koniny
ludia vodu kazu a vino piju
teoria je uplne odlisna od praxe,kazu byt dobrymi,slusnymi a plny lasky a v reale clovek je schopny nevinnemu a bezbrannemu cloveku vrazit noz do chrbta..este aj mimozemstanov tuzi clovek vidiet a poznat ako zleho netvora,preco asi

05.01.2013, 16:35
to chce kľud. tí filmári predsa nič nekázali o slušnosti, láske a pod. v tom prípade sa to možno berie tak darvinisticky ako boj o život, zdroje, ktoré chcú mimoni získať a pod. alebo ide o to, že značná časť ľudí je zvyknutá pozerať akcie, akčné filmy a pod. ľudsky sa potom zachovali skôr tí, ktorí mimonov zlikvidovali v mene ochrany života na Zemi. ale sú aj filmy o iných mimozemšťanoch, napr. Starman alebo Svet podľa Prota
odkaz
odkaz
none
21

20. Krištof 05.01.2013, 16:35

to chce kľud. tí filmári predsa nič nekázali o slušnosti, láske a pod. v tom prípade sa to možno berie tak darvinisticky ako boj o život, zdroje, ktoré chcú mimoni získať a pod. alebo ide o to, že značná časť ľudí je zvyknutá pozerať akcie, akčné filmy a pod. ľudsky sa potom zachovali skôr tí, ktorí mimonov zlikvidovali v mene ochrany života na Zemi. ale sú aj filmy o iných mimozemšťanoch, napr. Starman alebo Svet podľa Prota
http://filmklub.kinema.sk/m/movie_comment_comments.php?id=710&comm...

05.01.2013, 16:48
Starman
odkaz

Svet podla Prota
odkaz
none
22

21. Krištof 05.01.2013, 16:48

Starman
http://www.youtube.com/watch?v=OgF2lbAL6RA

Svet podla Prota
http://www.youtube.com/watch?v=UfcbshzkvUs&playnext=1&list=PLD55B9D7376C6CA9F&feature=results_video

05.01.2013, 16:50
no idem preč, dovi
none
23

22. Krištof 05.01.2013, 16:50

no idem preč, dovi

05.01.2013, 17:09
dopo a dopi
none
26

20. Krištof 05.01.2013, 16:35

to chce kľud. tí filmári predsa nič nekázali o slušnosti, láske a pod. v tom prípade sa to možno berie tak darvinisticky ako boj o život, zdroje, ktoré chcú mimoni získať a pod. alebo ide o to, že značná časť ľudí je zvyknutá pozerať akcie, akčné filmy a pod. ľudsky sa potom zachovali skôr tí, ktorí mimonov zlikvidovali v mene ochrany života na Zemi. ale sú aj filmy o iných mimozemšťanoch, napr. Starman alebo Svet podľa Prota
http://filmklub.kinema.sk/m/movie_comment_comments.php?id=710&comm...

05.01.2013, 18:09
ale predstav si,keby premietali iba filmy na urovni,bez nasilia a zla
dla mna keby sa to ludom v podvedomi premietalo furt a furt dokolecka dokola,svet by bol po case inteligentny,dobry,slusny,kazdy by sa choval na urovni,ved filmy su najsilnejsie psychologicke zbrane na ovladanie ludskeho podvedomia,ze az
none
11
05.01.2013, 14:32
O Puma Punku dokument s ceskymi titulkami..
odkaz
none
12
05.01.2013, 14:36
tu je pokus o objasnenie - priblížiť starovekú techniku dvíhania šutrov
odkaz
none
13

12. 05.01.2013, 14:36

tu je pokus o objasnenie - priblížiť starovekú techniku dvíhania šutrov
http://www.youtube.com/watch?v=-K7q20VzwVs&feature=related

05.01.2013, 14:51
pozriem..diky
none
15

13. Ranexill 05.01.2013, 14:51

pozriem..diky

05.01.2013, 14:54
dajú sa dať aj sl.titl.
none
17
05.01.2013, 15:01
tu tiež zaujímavý pohľad na starovek a dvíhanie kameňov
odkaz
👍: Krištof
none
18
05.01.2013, 15:25
teória ako sa asi v staroveku rezali kamene
odkaz
none
24
05.01.2013, 17:19
No akože to uplne normalna veca toto do Turecko. Priklad my malisme vyspely kultur akoze uz od take neolithic age piklad mame take mesty akože Çatalhöyük a Hacilar a akože tosu uplne mezi privy mesto nasvet akože organizacia a tak , ruka. Akoze potom naky 3000 pred Kristos bolisme akoze mali Assyrian kolony a potom akoze Hititi to bolo uplne vekky sivilizaciu no akoze jato vela studovalsom tento veca akoze stary kultur turecko priklad Hati Hititi Assyrian a akože vem dost vela hovorit na tento temu, ruka.
👍: Ranexill
none
25

24. 05.01.2013, 17:19

No akože to uplne normalna veca toto do Turecko. Priklad my malisme vyspely kultur akoze uz od take neolithic age piklad mame take mesty akože Çatalhöyük a Hacilar a akože tosu uplne mezi privy mesto nasvet akože organizacia a tak , ruka. Akoze potom naky 3000 pred Kristos bolisme akoze mali Assyrian kolony a potom akoze Hititi to bolo uplne vekky sivilizaciu no akoze jato vela studovalsom tento veca akoze stary kultur turecko priklad Hati Hititi Assyrian a akože vem dost vela hovorit na tento t...

05.01.2013, 17:48
tak hovor. Zaujíma ma to.
none
37

25. 05.01.2013, 17:48

tak hovor. Zaujíma ma to.

06.01.2013, 02:29
no akoze priklad Grecko priklad Mycensky Minojsky civilizacu to setko privy vznikalo ako od Chetiti a akoze hlavny mesto Hatuša to bolo ovela viac vecie ako Myken do Grecko a mali sme take obrovske mesto a hore akoze pälac a šade obrovske take mury akoze okolo mesto a to esce teraz postavilo sa akoze priklad ako to vyzeralo uplne velky a toje Hatuša a dnes ta dedyna taka tam sa vola Bo?azköy , ruka.A akoze to tisic roky pred Kristos akoze indže nebolo nic na europa uplne nič län akože Grecko a tak ale indže ne, ruka
none
38

37. 06.01.2013, 02:29

no akoze priklad Grecko priklad Mycensky Minojsky civilizacu to setko privy vznikalo ako od Chetiti a akoze hlavny mesto Hatuša to bolo ovela viac vecie ako Myken do Grecko a mali sme take obrovske mesto a hore akoze pälac a šade obrovske take mury akoze okolo mesto a to esce teraz postavilo sa akoze priklad ako to vyzeralo uplne velky a toje Hatuša a dnes ta dedyna taka tam sa vola Bo?azköy , ruka.A akoze to tisic roky pred Kristos akoze indže nebolo nic na europa uplne nič län akože Grecko a ...

06.01.2013, 12:15
Ale davaj pozor, lebo je uplne jasne, ze tí, ktorí postavili staroveke mesta v Turecku Turci neboli akurat mate stastie, ze ste osidlili uzemie, kde taketo skvosty su a tym budete ryzovat do konca sveta z turizmu.
none
39

38. Ranexill 06.01.2013, 12:15

Ale davaj pozor, lebo je uplne jasne, ze tí, ktorí postavili staroveke mesta v Turecku Turci neboli akurat mate stastie, ze ste osidlili uzemie, kde taketo skvosty su a tym budete ryzovat do konca sveta z turizmu.

07.01.2013, 23:10
no akoze musim hadat lebo mi turci akoze sme potomky hlävne starveky obyvateli turecko priklad 80% Turci su potomky Greci ktory prestupili na islam a akoze lebo priklad predtym ked turci prisli do Anatolia akoze vsetci boli hlävne Greci a potomky tento stary sivilizacia. To normalne aj DNA analyzu je dokazane a to nepotrebujem lebo priklad moja rodyna tež bolisme Greci kristiani ortodox a prestupilisme na islam akozea do nasi rodinu stale pogrecky este hovorisa aj javem a taky sme Turci
none
40

39. 07.01.2013, 23:10

no akoze musim hadat lebo mi turci akoze sme potomky hlävne starveky obyvateli turecko priklad 80% Turci su potomky Greci ktory prestupili na islam a akoze lebo priklad predtym ked turci prisli do Anatolia akoze vsetci boli hlävne Greci a potomky tento stary sivilizacia. To normalne aj DNA analyzu je dokazane a to nepotrebujem lebo priklad moja rodyna tež bolisme Greci kristiani ortodox a prestupilisme na islam akozea do nasi rodinu stale pogrecky este hovorisa aj javem a taky sme Turci

07.01.2013, 23:13
priklad lebo original ten stary turci vyzerali podobny ako Cinany akoze China Mongol a taky alä dnes do Turecko nikdo taky neny lebo taky ludy boli län priklad sto tysic a vtedy sely Anatolya mala 10 milion a vecina isla na islam takze akoze my Turci nesme potomky original Turci, ruka
👍: Ranexill
none
41

40. 07.01.2013, 23:13

priklad lebo original ten stary turci vyzerali podobny ako Cinany akoze China Mongol a taky alä dnes do Turecko nikdo taky neny lebo taky ludy boli län priklad sto tysic a vtedy sely Anatolya mala 10 milion a vecina isla na islam takze akoze my Turci nesme potomky original Turci, ruka

10.01.2013, 17:43
No ved v poriadku. Dnesni Turci su teda pristahovalci na to uzemie. To je cele.
none
27

24. 05.01.2013, 17:19

No akože to uplne normalna veca toto do Turecko. Priklad my malisme vyspely kultur akoze uz od take neolithic age piklad mame take mesty akože Çatalhöyük a Hacilar a akože tosu uplne mezi privy mesto nasvet akože organizacia a tak , ruka. Akoze potom naky 3000 pred Kristos bolisme akoze mali Assyrian kolony a potom akoze Hititi to bolo uplne vekky sivilizaciu no akoze jato vela studovalsom tento veca akoze stary kultur turecko priklad Hati Hititi Assyrian a akože vem dost vela hovorit na tento t...

05.01.2013, 18:09
Mna skor zaujima ze ci tam dole na juh treba ist s tankom, alebo staci aj normalne auto...a ci naftu tam dole maju,a lebo len benzin atak ruka.
none
28
05.01.2013, 20:02
ku Gobekli Tepe sú prístupové cesty pre dopravu, nie priamo k hore "Svätyňi..tam prevdepodobne pešibusom, ..ale bežne sa tam robia poznávacie zájazdy..ktoré zabezpečia aj nocľah (majú tam k dispozícii akési hotelíky) ..bo toto miesto je dosť ďaleko ..až pri sýrskych hraniciach.)
Proste turecký Kurdistán je fakt fascinujúci ..a zaujímavo bohatý na náleziská,...oplatí sa mať sprievodcu s výkladom..ak je záujem prejsť väčšiu časť pamiatok aj z rímskych dôb..(napr..aj gigantické sochy na hore Nemrut ).
none
30

28. 05.01.2013, 20:02

ku Gobekli Tepe sú prístupové cesty pre dopravu, nie priamo k hore "Svätyňi..tam prevdepodobne pešibusom, ..ale bežne sa tam robia poznávacie zájazdy..ktoré zabezpečia aj nocľah (majú tam k dispozícii akési hotelíky) ..bo toto miesto je dosť ďaleko ..až pri sýrskych hraniciach.)
Proste turecký Kurdistán je fakt fascinujúci ..a zaujímavo bohatý na náleziská,...oplatí sa mať sprievodcu s výkladom..ak je záujem prejsť väčšiu časť pamiatok aj z rímskych dôb..(napr..aj gigantické sochy na ho...

05.01.2013, 20:08
aj tá hora Nemrut je úžasná
odkaz

cit:
Hora Nemrut a hrobka krále Antiocha
Tajuplné místo s obzvláštní mystickou atmosférou se nachází v oblasti jihovýchodního Turecka. Řeč je o hoře Nemrut a především prazvláštních sochách, které jsou zde poházeny a rozesety bez ladu a skladu. Původně měly své místo na samém vrcholu hory, když je tu nechal v 1. století před naším letopočtem vystavět král Antiochus I. jako svou hrobku a vyjádření úcty božstvům. Není bez zajímavosti, že si panovník troufl zbudovat svůj chrám ve výšce více než dva tisíce metrů. Nicméně samotnou hrobku, která prý ukrývá nevyčíslitelné bohatství, se dodnes nepodařilo najít. Zřejmě je schována hluboko v hoře.
odkaz
👍: Ranexill
none
29
05.01.2013, 20:03
opr.Svätyni")
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 182 390 B vygenerované za : 0.118 s unikátne zobrazenia tém : 36 413 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!