Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

12.000 rokov stare stavby v Turecku

40
reakcií
1718
prečítaní
Tému 5. januára 2013, 13:54 založil Ranexill.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 13:54 avatar
Súhlasí Ónya, luke85, Sinaja

2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:02 avatar
Celkom by ma zaujímalo, ako tí "primitívovia" dokazali vztýcit 14 az 19 tonove sutre. A preco nepouzivali polnohospodarske nastroje..

3.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 1. 2013, 14:12 avatar
trochu čerstvého vzduchu a pausa od pc by nezaškodilo.
Súhlasí dubák

4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:14 avatar
ved si daj.
Súhlasí trin i ty

5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:15 avatar
a okrem toho, tato tvoja trapna poznamka, ma co ku danej teme??
Súhlasí trin i ty

6.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 1. 2013, 14:19 avatar
Možno, že Turek nám k tomu niečo povie, ak sa dostane k počítaču.
Súhlasí Ranexill

9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:30 avatar
No pojdem sa tam pozriet, to je iste, len bych rad vediet, co potrebujem, ci pancierove auto,a lebo rpiamo tank, aby ma tam na ich divokom juhu nezozrali a neopiekli, heh

7.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 1. 2013, 14:28 avatar
lebo ty si ten príklad, ktorý vždy píše k téme.

14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:52 avatar
ano, vzdy!
Idem na prechadzku k Vahu...zavidte!   
Súhlasí trin i ty

31.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 1. 2013, 21:25 avatar
a Vág folyó Sellyénél (rieka Váh pri Šaľi).. prečo nemajú maďarské mestá a rieky aj slovenský názov?
Súhlasí dixi123

32.
označiť príspevok

dixi123 muž
   5. 1. 2013, 21:32 avatar
Nyaralni voltunk Bükfürdőn. Ami legjobban meglepett, hogy a bevásárló központ bejáratánál, nem csak magyarul volt a felirat, hanem szlovákul is : Nákupné stredisko – olyan nagy betűkkel mint a magyar felirat, egy tiszta magyar faluban!!!!! Ezt Tátrában látni nem lehet. Pedig nagyon várják a magyar turistát. A szállodában, ha nehezen is, de beszéltek cseh-szlovákul. Ezektől kellene tanulni. Nem mondták hogy Magyarországban csak magyarul.

33.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 1. 2013, 21:39 avatar
dubák, Bukkfurdo sa píše s dvomi k. ako kkt.

34.
označiť príspevok

dilemma žena
   5. 1. 2013, 21:41 avatar
a nie Magyarországban, ale Magyarországon.. inak sa nevyjednávam, a pošli mi to heslo na FB, inak ta budem ignorovať,a to neprežiješ.

35.
označiť príspevok

dixi123 muž
   5. 1. 2013, 21:46 avatar
Mám dobrého priateľa z obce na území Slovenska, kde sú aj maďarské nápisy. Ten môj priateľ má malé deti vo veku okolo 10 – 13 rokov. Tieto deti maďarské nápisy celkom iste potrebujú – lebo aj keď ich otec hovorí po slovensky dosť dobre, aj keď s prízvukom – nevedia po slovensky prakticky ani slovo. Ja som osobne na 50% Maďar. A nevyháňam zo Slovenska nikoho. Žiadneho Maďara. Ani nie je treba. Maďar sa vyháňa sám tým, že nevie ani slovo po slovensky. Slovenčina nie je žiadny svetový jazyk, ktorý by otváral dvere vo svete. To nie. Avšak otvára dvere na Slovensku a tiež v Česku, o tom niet pochýb.
Chcem povedať iba to, že mi je ľúto detí môjho priateľa. Automaticky sa (alebo ich)pripravujú o možnosť alebo aspoň si znižujú šance uplatniť sa 15 miliónovom pracovnom trhu, ktorý Slovensko a Česko spolu predstavujú. Zostáva im len ten Maďarsky hovoriaci, čo tiež nie je najhoršie, ale je to, obrazne povedané, zníženie šance o 50 %. A maďarské nápisy na Slovensku im nebudú chýbať. Lebo žiť a pracovať budú len v Maďarsku. Toto je podľa mňa druhá strana mince, ktorá je omnoho vážnejšia, ako chýbajúce maďarské nápisy. Viac na goligo, len rp.

36.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 21:57 avatar
Ved Madari su biedna krajina...tam su sance mizerne.A to ze nejake BMW tam niekde rpi hraniciach robi motory a robia tam aj slovaci madarskej narodnosti neznamena, ze madari nie su v ekonomickej zumpe.

8.
označiť príspevok

Krištof
   5. 1. 2013, 14:28 avatar
nedávno som videl ďalší film o mimonoch, Battleship (Bojová loď), ktorí sem prišli z nejakej Zemi podobnej planéty. žiaľ boli opäť zlí. mali vyspelú jedinečnú techniku, vrátane bojovej. čo ma zaujalo po technickej stránke - ukážka protiraketového systému na bojovej lodi (vodnej), totiž keď mimoni vystrelili nejaké rakety na tú loď, aktivoval sa protiraketový systém - akési väčšie guľomety a prevažne tie nepriateľské strely zlikvidoval niekoľko metrov nad loďou. technicky naozaj pozoruhodné (ako môže niečo takto dobre fungovať, keď nepriateľ vzdialený asi len 500 metrov vystrelí rakety?!)

http://www.youtube.com/watch?v=JyIIOaKUhcg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí salbea

10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:31 avatar
Videl som tu blamaz americku..film ma bavil, ale do tej frasky tych bojov sa nebudem miesat. Oni jednoducho vitazia aj s ostepmi proti tankom.

16.
označiť príspevok

Krištof
   5. 1. 2013, 15:00 avatar
nie som veľmi na také filmy, viac-menej som mal len čas a ten film na usb od kamaráta požičaný, tak som pozrel. hádam iba tamto ma na tom zaujalo, tie filmy sa na seba dosť podobajú

19.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 1. 2013, 15:59 avatar
presne o tomto som tu vcera trepala koniny
ludia vodu kazu a vino piju
teoria je uplne odlisna od praxe,kazu byt dobrymi,slusnymi a plny lasky a v reale clovek je schopny nevinnemu a bezbrannemu cloveku vrazit noz do chrbta..este aj mimozemstanov tuzi clovek vidiet a poznat ako zleho netvora,preco asi

20.
označiť príspevok

Krištof
   5. 1. 2013, 16:35 avatar
to chce kľud. tí filmári predsa nič nekázali o slušnosti, láske a pod. v tom prípade sa to možno berie tak darvinisticky ako boj o život, zdroje, ktoré chcú mimoni získať a pod. alebo ide o to, že značná časť ľudí je zvyknutá pozerať akcie, akčné filmy a pod. ľudsky sa potom zachovali skôr tí, ktorí mimonov zlikvidovali v mene ochrany života na Zemi. ale sú aj filmy o iných mimozemšťanoch, napr. Starman alebo Svet podľa Prota
filmklub.kinema.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

21.
označiť príspevok

Krištof
   5. 1. 2013, 16:48 avatar
Starman
http://www.youtube.com/watch?v=OgF2lbAL6RA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Svet podla Prota
http://www.youtube.com/watch?v=UfcbshzkvUs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&playnext=1&list=PLD55B9D7376C6CA9F&feature=results_video
Súhlasí dubák

22.
označiť príspevok

Krištof
   5. 1. 2013, 16:50 avatar
no idem preč, dovi

23.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   5. 1. 2013, 17:09 avatar
dopo a dopi
Súhlasí trin i ty

26.
označiť príspevok

salbea žena
   5. 1. 2013, 18:09 avatar
ale predstav si,keby premietali iba filmy na urovni,bez nasilia a zla
dla mna keby sa to ludom v podvedomi premietalo furt a furt dokolecka dokola,svet by bol po case inteligentny,dobry,slusny,kazdy by sa choval na urovni,ved filmy su najsilnejsie psychologicke zbrane na ovladanie ludskeho podvedomia,ze az

11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:32 avatar
O Puma Punku dokument s ceskymi titulkami..
http://www.youtube.com/watch?v=dpxRlsiS9JI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ónya

12.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 14:36 avatar
tu je pokus o objasnenie - priblížiť starovekú techniku dvíhania šutrov
http://www.youtube.com/watch?v=-K7q20VzwVs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ranexill, Krištof

13.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 14:51 avatar
pozriem..diky

15.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 14:54 avatar
dajú sa dať aj sl.titl.

17.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 15:01 avatar
tu tiež zaujímavý pohľad na starovek a dvíhanie kameňov
http://www.youtube.com/watch?v=LdpuN-TRYSQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Krištof

18.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 15:25 avatar
teória ako sa asi v staroveku rezali kamene
http://www.youtube.com/watch?v=EeZzmmmmzU4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

24.
označiť príspevok

Turek muž
   5. 1. 2013, 17:19 avatar
No akože to uplne normalna veca toto do Turecko. Priklad my malisme vyspely kultur akoze uz od take neolithic age piklad mame take mesty akože Çatalhöyük a Hacilar a akože tosu uplne mezi privy mesto nasvet akože organizacia a tak , ruka. Akoze potom naky 3000 pred Kristos bolisme akoze mali Assyrian kolony a potom akoze Hititi to bolo uplne vekky sivilizaciu no akoze jato vela studovalsom tento veca akoze stary kultur turecko priklad Hati Hititi Assyrian a akože vem dost vela hovorit na tento temu, ruka.
Súhlasí servis, Ranexill

25.
označiť príspevok

servis žena
   5. 1. 2013, 17:48 avatar
tak hovor. Zaujíma ma to.
Súhlasí Turek

37.
označiť príspevok

Turek muž
   6. 1. 2013, 02:29 avatar
no akoze priklad Grecko priklad Mycensky Minojsky civilizacu to setko privy vznikalo ako od Chetiti a akoze hlavny mesto Hatuša to bolo ovela viac vecie ako Myken do Grecko a mali sme take obrovske mesto a hore akoze pälac a šade obrovske take mury akoze okolo mesto a to esce teraz postavilo sa akoze priklad ako to vyzeralo uplne velky a toje Hatuša a dnes ta dedyna taka tam sa vola Bo?azköy , ruka.A akoze to tisic roky pred Kristos akoze indže nebolo nic na europa uplne nič län akože Grecko a tak ale indže ne, ruka
Súhlasí enemy unknown

38.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 1. 2013, 12:15 avatar
Ale davaj pozor, lebo je uplne jasne, ze tí, ktorí postavili staroveke mesta v Turecku Turci neboli akurat mate stastie, ze ste osidlili uzemie, kde taketo skvosty su a tym budete ryzovat do konca sveta z turizmu.
Súhlasí Ónya

39.
označiť príspevok

Turek muž
   7. 1. 2013, 23:10 avatar
no akoze musim hadat lebo mi turci akoze sme potomky hlävne starveky obyvateli turecko priklad 80% Turci su potomky Greci ktory prestupili na islam a akoze lebo priklad predtym ked turci prisli do Anatolia akoze vsetci boli hlävne Greci a potomky tento stary sivilizacia. To normalne aj DNA analyzu je dokazane a to nepotrebujem lebo priklad moja rodyna tež bolisme Greci kristiani ortodox a prestupilisme na islam akozea do nasi rodinu stale pogrecky este hovorisa aj javem a taky sme Turci

40.
označiť príspevok

Turek muž
   7. 1. 2013, 23:13 avatar
priklad lebo original ten stary turci vyzerali podobny ako Cinany akoze China Mongol a taky alä dnes do Turecko nikdo taky neny lebo taky ludy boli län priklad sto tysic a vtedy sely Anatolya mala 10 milion a vecina isla na islam takze akoze my Turci nesme potomky original Turci, ruka
Súhlasí enemy unknown, Ranexill

41.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 1. 2013, 17:43 avatar
No ved v poriadku. Dnesni Turci su teda pristahovalci na to uzemie. To je cele.

27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   5. 1. 2013, 18:09 avatar
Mna skor zaujima ze ci tam dole na juh treba ist s tankom, alebo staci aj normalne auto...a ci naftu tam dole maju,a lebo len benzin atak ruka.

28.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 20:02 avatar
ku Gobekli Tepe sú prístupové cesty pre dopravu, nie priamo k hore "Svätyňi..tam prevdepodobne pešibusom, ..ale bežne sa tam robia poznávacie zájazdy..ktoré zabezpečia aj nocľah (majú tam k dispozícii akési hotelíky) ..bo toto miesto je dosť ďaleko ..až pri sýrskych hraniciach.)
Proste turecký Kurdistán je fakt fascinujúci ..a zaujímavo bohatý na náleziská,...oplatí sa mať sprievodcu s výkladom..ak je záujem prejsť väčšiu časť pamiatok aj z rímskych dôb..(napr..aj gigantické sochy na hore Nemrut ).

30.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 20:08 avatar
aj tá hora Nemrut je úžasná
turecko.vdetailech.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

cit:
Hora Nemrut a hrobka krále Antiocha
Tajuplné místo s obzvláštní mystickou atmosférou se nachází v oblasti jihovýchodního Turecka. Řeč je o hoře Nemrut a především prazvláštních sochách, které jsou zde poházeny a rozesety bez ladu a skladu. Původně měly své místo na samém vrcholu hory, když je tu nechal v 1. století před naším letopočtem vystavět král Antiochus I. jako svou hrobku a vyjádření úcty božstvům. Není bez zajímavosti, že si panovník troufl zbudovat svůj chrám ve výšce více než dva tisíce metrů. Nicméně samotnou hrobku, která prý ukrývá nevyčíslitelné bohatství, se dodnes nepodařilo najít. Zřejmě je schována hluboko v hoře.
turecko.vdetailech.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ranexill

29.
označiť príspevok

Ónya žena
   5. 1. 2013, 20:03 avatar
opr.Svätyni"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:55,  V tom máštaké myšlienky ako ja. Asi je viac takých ľudí.... Dovidenia. xD
dnes, 00:47,  No, aj ja som dnes videla ten červený záchranarský. .. pekne pristával. .. alee, videla som...
dnes, 00:44,  To je ešte nič, počkaj o pár rokov. :-) Teraz máš ešte taký bezstarostný medový život...
dnes, 00:43,  ...alebo nič, lebo iba povieš, že ja prvý nidky nezačínam, to si zapíš za uši..!!!!.....
dnes, 00:43,  Ja som dnes tak hľadela na záchranársky vrtuľník, a od srdca som si priala, aby záchrana...
dnes, 00:42,  Jooooj, Milan, m9žem Ti niečo poovedať? *21
dnes, 00:42,  On je horský pes.
dnes, 00:40,  Ja som povybavovala dneska veci v meste, a ptm som doma zaspala na hodinu. .. tak teraz nespím....
dnes, 00:39,  A teba čaká priadza. Odviazať uzol, istiť slovom, pripraviť cestu do snov. *18
dnes, 00:38,  Som vravela Leovi synovcovi, že nemocnica hovorí: "dobrý deň ľudkovia, ak budete zdravo...
dnes, 00:37,  Keď budeš staršia, a pracovne budeš musieť nastupovať na skorú rannú smenu, budíček o 4...
dnes, 00:33,  Minulosť nemá ísť? *14
dnes, 00:32,  Jarooo, v tomto je môj vzor. .. xD ako on chodí spávať. =D Pozzdravujem Ťaaa..,*29
dnes, 00:31,  Azda tam bude aj gazda. *04
dnes, 00:31,  Ešte nechoď.
dnes, 00:30,  spanilá jazda *29
dnes, 00:29,  Čítala som,' čo bolo v minulosti, na to zabúdam. Začnínam deň úplne nanovo.' Papa...
dnes, 00:29,  Na bielom tátošovi. *04
dnes, 00:29,  Kráľa. *19
dnes, 00:28,  Ešte poseď Zuzuľa. *05
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 357 bytes in 0,202 seconds)