Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  šport  téma
kategórie:  

10 najlepších útokov histórie NHL

29
reakcií
185
prečítaní
Tému 15. augusta 2020, 19:09 založil hokejis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 19:09 avatar
Dostal sa tam aj jeden slovenský.

www.slovaknhl.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 19:24 avatar
Ešte že traja bratia včas pochopili že ruskej gubernii ČSSR ich môže v hokeji čakať akurát tak hovno .


3.
označiť príspevok

Milan46 muž
   15. 8. 2020, 19:26 avatar


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 19:26 avatar
Edo Edo každú tému zaprasuješ.
Téma je o najlepších útokoch v NHL.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 19:31 avatar
No veď píšem o bratoch Šťastných

Ich príbeh je fantazia

Anton Šťastný v roku 1980 emigroval do Kanady a v drese Quebecu sa stal obrovskou hviezdou NHL.

Legendárny Anton Šťastný oslavuje 60 rokov: Z jeho úteku behajú zimomriavky

5.8. 2019 10:00 Najmladší z legendárneho hokejového tria bratov Šťastných sa dožíva dnes jubilejných 60 rokov. Na skvelého útočníka Antona Šťastného si zaspomínal jeho najlepší kamarát a spoluhráč Marián Bezák (61). Tomu dodnes utkvel v pamäti jeho útek z Československa, keď spolu s bratom Petrom (62) emigrovali do Kanady a stali sa legendami klubu NHL Quebecu Nordiques.

V roku 1979 sa bratia Šťastní pričinili o majstrovský titul Slovana v Československu. Bola to eufória, na ktorú sa nedá zabudnúť. „Keď sme získali titul, nastrieľali bratia vyše 100 gólov. Bola to mašina na góly. I keď sa zápas zle vyvíjal, vedeli to otočiť. Tóno hral síce ľavé brániace krídlo, ale bol to strelec, ktorému bratia servírovali puky a on strieľal. Tak sa v roku 1979 dostal aj do národného mužstva,“ zaspomínal si Bezák.

„Navyše bol aj výborný parťák a nikdy nepokazil zábavu. Ale to platilo o všetkých troch bratoch. My sme vyrastali spolu na jednom dvore a v roku 1977 na sústredení reprezentácie do 20 rokov sme v Quebecu v hoteli Concord spali spolu aj v izbe. Ani mi vtedy nenapadlo, že čo nevidieť sa toto mesto stane jeho domovom,“ dodal Marián.

Okrem hokeja sa však bratia Šťastní zapísali navždy do histórie aj útekom z komunistického Československa v roku 1980. „Hrali sme v auguste Pohár európskych majstrov v Innsbrucku a po finále si nás Tóno s Petrom zavolali na izbu. Oznámili nám, že sa rozhodli emigrovať, že všetko je pripravené a že sa s nami už nevrátia. Vyobjímali sme sa a zaspievali si na rozlúčku pieseň Na Kráľovej holi. Bolo to smutné a veľmi emotívne, ešte teraz mám z toho zimomriavky,“ prezradil Bezák.

„Keď sme nasadli do autobusu, tréneri oznámili dvom tajným, že dvaja hráči nám chýbajú. Jeden z nich vtipne poznamenal, že zavolajte na políciu a opýtal sa, či sme sa v izbe pozreli pod posteľ. Mariánovi to dali potom naplno vyžrať, až zdrhol neskôr aj on. Vtedy to vyzeralo tak, že komunizmus tu bude ďalších 200 rokov, nikto netušil, že o deväť rokov padne,“ dodal najlepší kamarát Antona Šťastného

sport24.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 19:49 avatar
Fantázia je, že boli zaradení medzi 10 najlepších útokov NHL.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 19:53 avatar
Keby neboli utiekli neboli by hrali v NHL to je lahká matematika    


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 20:00 avatar
Téma nie je o úteku


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 20:05 avatar
Mám knihy - Peter Šťastný - Hokej na dvoch kontinentoch
a Bratia Šťastní od Roberta Laflammeho Gillesa Légera v ktorých je popisovaný aj útek, ale téma nie je o ňom.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:08 avatar
Utek patrí k uspechu .

Bez uteku by nebolo uspechu .

Opustit ohavný elektrický koterec tých sa započal uspech ked sa chalani naučili v amerike hokej hrať.

Ja viem že ty by si to chcel otočiť že neutiekli z komunizmu a uspech mali v Rusku nie USA ale musíme sa držať faktov


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 20:11 avatar
Keby ich v Československu nevychovali v špičkových hráčov tak by sa po úteku nezapísali do histórie NHL.
Peter Šťastný v prvej sezóne v NHL dal 106 b. a ty tu píšeš hlúposti že sa tam učil hrať hokej. V 24 rokoch.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:18 avatar
Tak ich mali vychovať viac lebo všetci čo mali rozum im poutekali zo zlatých socíkov            

Ale keď už tu o hokeji je reč a utekoch z blahobytu zlatých socíkov jeden príbeh aby sme nezabudli

na tu našu drbnutú sovietsku guberniu

                          

Keď československých hokejových majstrov sveta poslali do uránových baní

Hokejisti už odlietali na majstrovstvá sveta 1950 do Londýna. Režim ich však nepustil a zo strachu ich poslal do väzenia.

PRAHA. Namiesto celosvetovej slávy väzenie a neskôr nútené práce v uránových baniach.

V utorok 6. októbra uplynulo 65 rokov od spáchania jednej z najväčších špinavostí na úkor športovcov v histórii.

Komunistický režim v roku 1950 ukázal svoju silu na dvanástich československých hokejistoch.

Protest proti Britom? Zámienka

Začalo sa to 11. marca, keď mala výprava majstrov sveta z roku 1949 z pražského letiska odletieť obhajovať zlato na šampionát do Londýna.

Žiadna cesta sa však nekonala, režim ju na poslednú chvíľu zrušil. Zámienkou bolo, že jednému z rozhlasových reportérov neudelila britská strana víza.

O dva dni neskôr hokejistom oznámili, že do Londýna sa definitívne nebude cestovať. Oficiálny dôvod? Protest proti postupu Britov.

www.sportinak.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 20:21 avatar
Podstatné bolo, že boli špičkoví hráči a preto o nich mal Quebec záujem. Samotný útek by ich do NHL nedostal.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:39 avatar
No vidíš a Petrov syn ani utekať nemusel ani Bondrov    


22.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 21:13 avatar
Čo to má s tým že ich útok patrí medzi 10 najlepších ?


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:43 avatar
Bude to tridsať rokov, čo prvý Rus emigroval pre NHL. Nechcel som byť mŕtvola, spomína

Tí skôr narodení vedia o čo ide, pre mladšie ročníky je slovíčko emigrácia už takmer neznámym pojmom. Práve pred rokom 1989 sa mnohí ľudia z tzv. východného bloku utiekali k tomu, aby opustili svoju vlasť a vydali sa za lepším životom. Jedným z nich bol aj ruský hokejista Alexander Mogiľnyj. Ten sa vôbec ako prvý soviet v NHL rozhodol pre ťažký životný krok a „utiekol“ z MS, aby si splnil sen v NHL

Zámorská NHL bez ruských hráčov. Viete si niečo také predstaviť? Lenže, pred takmer tridsiatimi rokmi to tak bolo. Vo východnom bloku vládol komunizmus a prekročiť hranice bolo takmer nemožné. Západ verzus východ, či USA verzus Sovietsky zväz. To bolo v tej dobe často témou číslo jedna. Preto aj cesta hokejistu do NHL mala poriadne tŕnisté pozadie. Taký je aj príbeh bývalého ruského excelentného útočníka Alexandra Mogiľného.
Začalo to draftom

Rodák z Chabarovsku sa dostal do hľadáčiku Buffala Sabres, no tí ho do svojej organizácie chceli len v tom prípade, že by Alexander naozaj emigroval. „Urobil som to preto, že som chcel byť slobodný. Nechcel som žiť ako v klietke, žil som ako keby som bol mŕtvy,“ vyjadril sa k tejto téme Mogiľnyj dlhé roky po tom, čo opustil svoju vlasť. Následne si v Buffale mohli povedať, že urobili dobre. Veď ruský kanonier hneď v prvej sezóne nazbieral 43 bodov v 65 zápasoch. V druhej to už bolo 64, v tretej 84 a vo štvrtej dokonca 127!
Útek cez Štokholm

Priviesť Mogiľného do Ameriky, to muselo mať poriadny plán, hodný scenára z akčného filmu. Zástupcovia Sabres sa s hráčom stretli na juniorskom šampionáte, ktorý sa konal na Aljaške, a o necelý rok sa už malo ísť na vec. Počas MS vo švédskom Štokholme. Akcia pripomínala dobre zohranú scénku, no aktérom nebolo počas toho všetko jedno. Ruskí hráči boli strážení a neustále monitorovaní, rovnako ako ich telefonáty do Ruska. Práve ten chcel zo švédskej metropoly vykonať aj Alexander. Chcel sa totiž rozlúčiť so svojimi blízkymi.
Strach až do odletu

„V polovici telefonátu ale vypadol signál a Alexander všetkým povedal, že o ňom už Rusi vedia...“ prezradil Don Luce, bývalý hráč Buffala, ktorý sa podieľal na emigrácii ruského hokejistu. V tom momente sa všetci zúčastnení „na akcii“ zľakli, či si to Mogiľnyj nerozmyslí a nevráti sa k zbornej. Počas ďalšieho konceptu úteku tak bolo o napätie postarané, pretože Rusi už v Moskve vedeli, že sa niečo chystá. K ničomu sa ale neodvážili a hokejista spoločne s členmi Buffala, sa upokojili až po tom, čo sa dostali na palubu lietadla smerujúceho do Ameriky.
Symbol nosil na chrbte

Keď si mal ruský útočník vybrať pred štartom ligy číslo, okamžite siahol po 89. Malo to symbolizovať práve ten dátum, kedy sa rozhodol pre emigráciu a aj fakt, že Buffalo si ho v drafte vybralo z 89. miesta. Asi to tak chcel osud a Alexander je jedným z dvanástich hráčov, ktorý kedy v NHL nosili toto číslo. A netreba pripomínať, že aj najslávnejším.
Kariéra ako hrom

To, že práve Mogiľnyj bol tým, ktorý svojim krajanom ukázal, „ako sa to robí“, sme vám priniesli. Jeho kroky potom nasledovali ďalší hráči, ktorý sa po príchode do NHL stali uznávanými hviezdami. Boli to Fetisov, Larionov, Krutov a ďalší... Mogiľnyj k nim patril tiež, keď v NHL odohral 990 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 1 032 bodov! Ďalších 86 pridal v bojoch o Stanley cup a raz ho aj ako víťaz NHL zodvihol nad hlavu.
Zarobil si slušne

To, že sa mu odchod vyplatil, sa dá okrem slobody, splneniu sna, odmerať aj peniazmi. Za svoju kariéru v NHL, počas ktorej vystriedal okrem Buffala aj kluby New Jersey, Toronta a Vancouvru, zarobil približne 50 miliónov dolárov. Po tom, čo v roku 2006 ukončil aktívnu kariéru, sa dal na funkcionársku dráhu. Pôsobil v Chabarovsku a predvlani aj vo Vladivostoku.

sport24.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:44 avatar
Podarilo sa z blahobytu do tej hnusnej ameriky dostať    


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:45 avatar
Petr Svoboda (* 14. februára 1966, Most) je bývalý český hokejista, olympijský víťaz z roku 1998.

V roku 1984 emigroval a hneď na jar toho roku bol v prvom kole draftovaný klubom Montreal Canadiens. S týmto klubom vyhral v roku 1986 Stanley Cup. Počas sedemnástich sezón v NHL obliekal aj dres Buffala, Philadephie a Tampy Bay. Celkom odohrál v NHL viac než tisíc zápasov (túto hranicu pokoril ako prvý český hokejista), pričom, svoj posledný zápas v tejto súťaži odohral v decembri 2000, kedy utrpel otras mozgu a ukončil kariéru.
V súčasnosti pôsobí ako hráčsky agent.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:46 avatar
Igor Liba sa výraznou mierou zapísal do histórie československého hokeja. Svoju športovú kariéru začal v Prešove, neskôr sa presunul do Košíc. Ako jeden z mála československých hokejistov si zahral pred rokom 1989 v najprestížnejšej hokejovej lige sveta v NHL bez toho, aby musel emigrovať. V rozhovore si zaspomínal na svoje športové začiatky, opísal svoje zámorské skúsenosti, ale prehovoril aj o motivácii založiť akadémiu pre talentovanú mládež.

www.olympic.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:49 avatar
Príbeh, ako komunisti poslali hokejistov do uránových baní, už nemá kto rozprávať. Tak si ho pripomeňme

V apríli zomrel Augustín Bubník. Bývalý majster sveta a hráč Slovana Bratislava bol posledným žijúcim hráčom zo skupiny, ktorú v roku 1950 súdili v jednom z najznámejších vykonštruovaných procesov bývalého režimu.

Koncom 40. rokov bol československý hokej po prvýkrát na vrchole. V priebehu troch rokov získali hokejisti dva tituly majstrov sveta a olympijské striebro. Ďalšie medaily nepridali, pretože si to tak neprial režim.

V sobotu 11. marca 1950 mala skvelá generácia reprezentantov letieť na majstrovstvá sveta do Londýna. Cestu im však zrušili, zámienkou bolo neudelenie víz rozhlasovému reportérovi, ktorý mal cestovať s tímom.

O dva dni hráčom oznámili, že na šampionát vôbec nepocestujú a nebudú môcť obhajovať zlato. „Zrazu som vytiahol papier, na ktorom sa písalo, že obom reportérom udelili víza už v sobotu,“ hovoril Augustín Bubník pre združenie Post Bellum, keď spomínal, ako hráči prostredníctvom britskej tajnej služby zistili, že im klamali.

Následné protesty však už nepomohli. Namiesto letu do Londýna sa hráči rozišli domov, no pražská časť reprezentácie sa večer stretla ešte raz. V krčme zapíjali nielen sklamanie, ale aj radosť. Obranca Jiří Macelis a útočník Václav Roziňák sa krátko predtým stali otcami.

S pribúdajúcim alkoholom sa však stupňovali narážky na komunistický režim. Hráči nevedeli, že sú sledovaní a čochvíľa na nich spadne vopred vykonštruovaná klietka.

„Pamätám si, ako sme s Vaškom Roziňákom vybiehali z krčmy a kričali, ako chceme mať krídla a chceme byť voľní. Kričali sme ‚smrť komunizmu‘ a že chceme slobodu,“ spomínal Augustín Bubník podľa webu Českej televízie.

V bare boli prítomní aj dvaja ďalší muži, ktorí sa náhle zdvihli a začali zatýkať. Po vyprovokovaní roztržky sa ozvalo zapískanie a krčmu zaplnili ďalší policajti. Kariéry majstrov sveta zničil jeden z najznámejších komunistických procesov 50. rokov, ktorý ich namiesto svetových turnajov poslal do väzenia a uránových baní.

???? | Dnes nás zastihla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel pan AUGUSTIN #BUBNÍK. Jeho památku uctíme minutou ticha před začátkem #PCEvKVA. pic.twitter.com/BfFIW8gcr8

— HC DYNAMO PARDUBICE (@HCPCE) April 18, 2017

Protištátna skupina

Zatkli deväť hokejistov. Hneď na druhý deň vyšetrovatelia zadržali aj Vladimíra Kobranova, ktorý sa v krčme príliš nezdržal. Zatkli aj brankára Bohumila Modrého, ktorý v tom čase už vôbec nebol v reprezentácii a v inkriminovaný večer ani nesedel s hráčmi pri pive.

Práve z Bohumila Modrého však Štátna bezpečnosť urobila hlavu údajného sprisahania, založila spis Modrý a spol. Hokejistov označila za protištátnu skupinu a mučila ich v takzvanom Domečku, neslávne známej väznici, ktorú pred ňou používalo aj gestapo.

Komunistická strana v dusnom povojnovom období budovala režim silou, terorom a vykonštruovanými procesmi. Hokejistom chcela podľa najznámejšej verzie zabrániť v možnej emigrácii.

Dvojnásobní majstri sveta mali viacero ponúk z NHL či zo Švajčiarska. „Mali nás zmapovaných už od roku 1948, keď sme boli na olympiáde vo Švajčiarsku. Videli, že sa v mužstve niečo deje, že sa hovorí o emigrácii,“ hovoril Augustín Bubník pre Pardubický deník.

Panický strach komunistických špičiek sa ešte zosilnil po tom, ako emigrovali napríklad hokejista Oldřich Zábrodský, hokejista a tenista Jaroslav Drobný a krasokorčuliarka Alena Vrzáňová. Aj preto si už komunisti nemohli dovoliť ďalší útek.

Neverejné vypočutie zadržaných hokejistov sa napokon konalo 6. októbra. Bohumilovi Modrému a Augustínovi Bubníkovi dokonca súd najskôr navrhoval trest smrti. „Nechcite to vedieť, bola to hrôza,“ odpovedal Bubník reportérovi portálu lidovky.cz na otázku, ako mu v tej chvíli bolo.

Hokejistom napokon za údajnú špionáž a vlastizradu vymerali tresty v rôznom rozsahu. Najmenej, osem mesiacov, dostal Josef Stock. Bohumil Modrý a Augustín Bubník boli odsúdení na 15 a 14 rokov.

Slávnu generáciu najskôr väznili v plzenských Boroch a neskôr presunuli na nútené práce do uránových baní, v ktorých boli bez akejkoľvek ochrany vystavení nebezpečnému žiareniu. „Stále nás vozili z tábora do tábora, zvlášť nás hokejistov,“ spomínal Augustín Bubník pre Post Bellum.

Z väzenia sa hokejisti dostali až po smrti Gottwalda a Stalina. V roku 1955 ich amnestoval nový prezident Antonín Zápotocký, neskôr boli plne rehabilitovaní.

Nepotrestaný kapitán

Dodnes sa špekuluje, akú úlohu zohrával v prípade kapitán reprezentácie Vladimír Zábrodský. Ten vyviazol iba so zákazom hrať hokej, a to napriek tomu, že jeho mladší brat Oldřich už predtým emigroval.

Zábrodský nebol prítomný ani pri zatýkaní a podľa niektorých odsúdených hokejistov mal spolupracovať so štátnymi zložkami. „Samozrejme, že máme také podozrenie. Dnes vieme, že bol dôverníkom štátnej bezpečnosti, ktorá mu neskôr tiež umožnila emigráciu do Švédska. Deň pred plánovaným odletom na majstrovstvá sveta bol podľa svedkov u ministra vnútra Slánského. Údajne mal nahlásiť, že sa mužstvo pripravuje na emigráciu,“ hovoril Augustín Bubník pre blesk.cz.

Bubník tiež tvrdil, že Zábrodského oficiálne nezatkli, pretože jeho manželka bola tehotná. „To sú úplné hlúposti, na také veci komunisti predsa vôbec nepozerali. Zábrodského rodina mala tiež úzke vzťahy so sovietskym veľvyslancom Zorinom,“ dodal v rozhovore.

Podozrenia o účasti Vladimíra Zábrodského na procese sa však nikdy nepotvrdili. „Niekoľkokrát sme hovorili s dcérami Bóžu Modrého, ktorý bol označený za vodcu údajného protištátneho sprisahania. Kontaktovali sme tiež súrodencov a manželky vtedajších reprezentantov. Nikto z nich si nemyslí, že by Zábrodský svojich spoluhráčov udal,“ povedal pre Katolický deník novinár Aleš Palán, ktorý je spoluautorom knihy o Vladimírovi Zábrodskom.

Zábrodský neskôr podobne ako jeho mladší brat emigroval do Švédska, kde ako 94-ročný žije dodnes. K udalostiam z päťdesiatych rokov sa vo vyjadreniach vracia len výnimočne. „Pre náš hokej to bola tragédia. V tej krčme som nebol, nikdy som tam nechodil. Rád som s chlapcami chodil, ale nie zrovna do tej krčmy,“ tvrdil pre Českú televíziu.

Likvidácia sovietskej konkurencie?

Represia proti hokejistom z roku 1950 mohla mať ešte dve menej často uvádzané príčiny. Jednou z nich bolo potrestanie hráčov bývalého klubu LTC Praha, ktorý patril od roku 1929 k najlepším v Európe.

Českú ligu vyhral niekoľkokrát po sebe a tvoril jadro reprezentácie. Problémom pre nastupujúci režim však mal byť fakt, že LTC predstavoval úplný profesionalizmus, a tak bolo potrebné nájsť nových hráčov – lojálnejších voči režimu.

Klub zanikol v roku 1950. Výraznú úlohu pritom zohralo letecké nešťastie z novembra 1948, pri ktorom zahynulo šesť hokejistov vrátane Ladislava Trojáka.

Niektorí z účastníkov procesu v minulosti taktiež presvedčivo tvrdili, že za zatknutím a odsúdením hokejistov bol nástup sovietskeho hokejového tímu na medzinárodnú scénu. Sovieti sa do roku 1954 vôbec nezúčastňovali na šampionátoch a vynikali iba v bandy hokeji. Ľadový hokej sa učili hrať práve od Čechoslovákov.

„Od roku 1948 nás filmovali, boli v kontakte s naším proruským vedením. Nemôžeme však preukázať, že stáli za naším zatknutím. Potrebovali by sme sa dostať do archívu KGB,“ hovoril pre blesk.cz Augustín Bubník.

Teóriu, že proces bol riadený Sovietskym zväzom, pretože československí hokejisti pre nich predstavovali najväčšiu konkurenciu, podporil aj útočník Stanislav Konopásek, ktorý bol odsúdený na 12 rokov.

„Nikdy sa nič nepotvrdilo, ale osobne si myslím, že za tým všetkým boli práve Sovieti. Nevedeli hrať hokej, pritom sa potrebovali dostať medzi svetovú špičku. Čo pre nich bolo najjednoduchšie? Predsa zlikvidovať nás, ktorí sme reprezentovali jeden z ich satelitov,“ hovoril podľa portálu hokej.cz.

Pohnuté osudy

Nech už to bolo s procesom akokoľvek, utrpel ním nielen československý hokej, ktorý čakal na ďalšiu medailu päť a na zlato 23 rokov, ale aj niekoľko ľudských osudov.

Bohumil Modrý, ktorého v procese obvinili ako hlavného nepriateľa štátu, zomrel na následky nechránenej práce s uránom hneď rok po Zápotockého amnestii. Viacerí hráči sa po prepustení vrátili k hokeju, no už nie do reprezentácie.

Václav Roziňák a Stanislav Konopásek hrávali napríklad za Spartak Sokolovo, kde na istý čas obnovili bývalú reprezentačnú spoluprácu s Vladimírom Zábrodským.

Vladimír Kobranov hrával ešte osem rokov za Pardubice, no krátko po vpáde sovietskych vojsk v roku 1968 emigroval do Švajčiarska, kde pred necelými dvoma rokmi zomrel ako 88-ročný.

Augustín Bubník, ktorý o prípade v posledných rokoch najčastejšie hovoril a usporadúval besedy, hrával posledné tri roky kariéry za Slovan Bratislava. Skončil po ťažkom zranení chrbtice v roku 1962.

Následne sa presunul do Fínska a ako tréner mal výrazný podiel na vzostupe miestneho hokeja. Na MS 1967 Fíni pod jeho vedením senzačne zdolali Československo 3:1.

V rokoch 1998 až 2002 bol poslancom českého parlamentu. V roku 2003 ho uviedli do fínskej Siene slávy, o päť rokov neskôr sa mu pri založení českej siene ušla doma rovnaká pocta.

Bubník zomrel len nedávno – 18. apríla 2017. Bol posledným z hokejistov, ktorí na vlastnej koži zažili kruté zaobchádzanie režimu, nútené práce v baniach a celospoločenské odsúdenie.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:52 avatar
Zlaté socíky boli proste zlate a amerika najhoršia a preto so sovietským zväzom na večné časy súdruhovia    

V tých dutých holých paliciach to zostalo niektorým dodnes               


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 21:15 avatar
S USA ne večné časy a nikdy inak


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 20:53 avatar
Potrebovali by sme sa dostať do archívu KGB,“ hovoril pre blesk.cz Augustín Bubník.

Teóriu, že proces bol riadený Sovietskym zväzom, pretože československí hokejisti pre nich predstavovali najväčšiu konkurenciu, podporil aj útočník Stanislav Konopásek, ktorý bol odsúdený na 12 rokov.


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 21:14 avatar
Edo ty si taký trol, len prasíš, ale aspoň sa možno na tebe smiať


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 21:25 avatar
Peter Šťastný je najlepším európskym centrom histórie NHL.

www.slovaknhl.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 21:57 avatar
Čo je na tom prasenie je to kus historie . Že sa ti nepáči čo stvarali nadbratia z našimi hokejistami je normálne lebo si patologický bolševík a milenec otrokarov Slovenska . Je to normálne lebo taký si a iný už s tou holou gebulou zahorackeho eštebaka nebudeš . Len klamať a intrigovať .

Pamätáš ako si ako debilček nosil heslo na 1 maja so sovietským zväzom na večne časy ???

Dodnes ti to jebanie v tej dutej zahorackej hlave vydržalo


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 22:19 avatar
Téma ty náš trol nie je o úteku.

Len krič americký poskok - S USA na večné časy


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 8. 2020, 22:38 avatar
V tej plechavej hlave to maš riadne pretočene zahorak


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 22:43 avatar
Edo dobre si zmagoril ked si sa stal elfom.
K témam nepíšeš len troluješ.


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 8. 2020, 22:44 avatar
Snáď sa dres Petra Šťastného vráti pod strechu zimného štadiona Ondreja Nepelu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:02,  79 Ahoj era, povedal to napr aj Curt Cobain, teta Amy W. a ešte kopec iných.*03
dnes, 12:57,  Za predpokladu, že niečo chceš, tak máš cieľ snaženia ;) Ale keď nechceš? ;)
dnes, 12:56,  Fíha, veď ty si našiel odpoveď na svoju vlastnú otázku!!! Načo žiť? Aby sme si sami...
dnes, 12:56,  A JA keďže nemám túžby si ho neviem určiť ;) Potom neviem NAČO ŽIŤ ;)
dnes, 12:53,  Vychádzam z predpokladu, že sám si ho máš určiť ;) Teda nemá nejaký všeobecný ;)
dnes, 12:51,  Ale kto povedal, že život nemá zmysel? :)
dnes, 12:51,  Nadja- Nádienka asi stále nepoužívame rovnaké hodnotové kategórie, aj keď formou sú...
dnes, 12:51,  75. Tieto myšlienky ťa fakt napadli ako reakcia na Nadjinu 48? Tak to teda čumím :)
dnes, 12:49,  Takže sa vráťme k pôvodnej otázke ;) Keď život nemá zmysel, tak NAČO ŽIŤ? ;)
dnes, 12:48,  Čo máš proti tautologii? Som aká som... čo narobíš... Ale aj vynálezci nevytvárajú...
dnes, 12:48,  48 - Ako to vy osvieteni progresici myslite? Zobrat ludom auta, znizit populaciu sveta najmenej...
dnes, 12:47,  zomrieť? :)
dnes, 12:46,  72. No vidíš, aký si ty múdry :)
dnes, 12:45,  Keď život nemá zmysel, nikto ju nemôže nájsť ;) Môže ju naplniť len akýmsi placebom...
dnes, 12:44,  (57) Nadja, nenapadlo Ťa pouvažovať o rozdielnosti ideálov historických vládnych a...
dnes, 12:44,  Ja som dievča. .. no povedz. .
dnes, 12:43,  Skutočne neviem načo chceš plodiť ďalších hlupákov ako si ty ;)
dnes, 12:42,  Hovorí sa, že chorí majú len jednu túžbu.
dnes, 12:41,  -era-, to bola reakcia na "255", pretože v tej je reč o "ten /môj*/ názor nie...
dnes, 12:38,  Jaj, človek sa rodí hriešny. To preto. My postrádame slávu Božiu a nevieme a nechceme Ho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 082 bytes in 0,218 seconds)