hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika

príspevkov
39
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 1.1.2014 10:07 Romanov
posledná zmena 2.1.2014 13:18
1
01.01.2014, 10:07
1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
1. január je štátnym sviatkom a spája sa s dňom pracovného pokoja.
Veľa šťastia SLOVENSKO.
👍: HAHAHAHA , lahoda
none
2

1. Romanov 01.01.2014, 10:07

1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
1. január je štátnym sviatkom a spája sa s dňom pracovného pokoja.
Veľa šťastia SLOVENSKO.

01.01.2014, 10:11
Nech je rok 2O14 pre Slovensko požehnaným.

Samostatné bolo 80% národu na dve veci: na ****o a na nič. Nepremyslený krok, ktorý si nesie svoje následky.
none
14

1. Romanov 01.01.2014, 10:07

1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
1. január je štátnym sviatkom a spája sa s dňom pracovného pokoja.
Veľa šťastia SLOVENSKO.

01.01.2014, 11:56
Vznik samostatného Slovenska bol pre Slovákov tým najpozitívnejším krokom za posledne štvrstoročie. Dodal národu kus hrdosti a optimizmu.
👍: Romanov
none
25

14. HAHAHAHA 01.01.2014, 11:56

Vznik samostatného Slovenska bol pre Slovákov tým najpozitívnejším krokom za posledne štvrstoročie. Dodal národu kus hrdosti a optimizmu.

01.01.2014, 14:16
na čo je treba byť hrdý? azda na to že všetky vlády , či to už boli národovci,pánbičkári, sociálne hyeny, rozkradli ,rozpredali čo sa dalo? že sa jednej ri****i strčili do inej? že nám rozkazuje kadejaký bruselský dement? iný tak so sebou zametať nedali ako SK vlády...a aký optimizmus? že pomaly budeme otroci vo vlastnej krajine?
none
23

1. Romanov 01.01.2014, 10:07

1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
1. január je štátnym sviatkom a spája sa s dňom pracovného pokoja.
Veľa šťastia SLOVENSKO.

01.01.2014, 14:04
Keby išlo o mňa, nemusela. Bolo to v tom čase úplne zbytočné delenie a rozkrádanie, na ktoré doplácame doteraz. Už aj pred rozdelením bola pomlčka a dve vlády. Česká a Slovenská. Vždy, aj pred rozdelením som sa hrdo hlásila k Slovensku a nikdy som nemala český komplex.

Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra a ja časy mečiarizmu považujem za to najhoršie, čo nás mohlo po i pred rozdelením republiky stretnúť.
none
26

23. 01.01.2014, 14:04

Keby išlo o mňa, nemusela. Bolo to v tom čase úplne zbytočné delenie a rozkrádanie, na ktoré doplácame doteraz. Už aj pred rozdelením bola pomlčka a dve vlády. Česká a Slovenská. Vždy, aj pred rozdelením som sa hrdo hlásila k Slovensku a nikdy som nemala český komplex.

Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra a ja časy mečiarizmu považujem za to najhoršie, čo nás mohlo po i pred rozdelením republiky stretnúť.

01.01.2014, 14:19
Lenže to je veľký rozdiel, dnes kradnú vo veľkom slovenskí - naši politici, a nie v malom českí (okrem toho nešlo o kradnutie, ale o prerozdelovanie, čo teraz prebieha tiež ako bratislavocentrizmus... ).
none
28

26. Nadja 01.01.2014, 14:19

Lenže to je veľký rozdiel, dnes kradnú vo veľkom slovenskí - naši politici, a nie v malom českí (okrem toho nešlo o kradnutie, ale o prerozdelovanie, čo teraz prebieha tiež ako bratislavocentrizmus... ).

01.01.2014, 14:45
Mne v tom mojom príspevku nešlo ani tak o kradnutie, ako o nelogickosť kroku. Hrdosť je síce fasa vec, ale z hrdosti sa ešte nikto nenajedol. Zbytočne sme vyhodili obrovské množstvo peňazí de facto za nič. Z môjho pohľadu na to vtedy nebol správny čas. A navyše, celej agende sa vtedajší mocní nevenovali dostatočne dobre a tak, aby sme tým rozdelením nestratili.

O.K., to všetko odniesol čas. Zvykla som si, lebo čo už taký čas?
👍: Nadja
none
32

28. 01.01.2014, 14:45

Mne v tom mojom príspevku nešlo ani tak o kradnutie, ako o nelogickosť kroku. Hrdosť je síce fasa vec, ale z hrdosti sa ešte nikto nenajedol. Zbytočne sme vyhodili obrovské množstvo peňazí de facto za nič. Z môjho pohľadu na to vtedy nebol správny čas. A navyše, celej agende sa vtedajší mocní nevenovali dostatočne dobre a tak, aby sme tým rozdelením nestratili.

O.K., to všetko odniesol čas. Zvykla som si, lebo čo už taký čas?

01.01.2014, 15:10
Asi by k tomu skôr či neskôr aj tak došlo, bola to výborná téma na manipuláciu, tomu vedel odolať málokto z politikov.
none
30

23. 01.01.2014, 14:04

Keby išlo o mňa, nemusela. Bolo to v tom čase úplne zbytočné delenie a rozkrádanie, na ktoré doplácame doteraz. Už aj pred rozdelením bola pomlčka a dve vlády. Česká a Slovenská. Vždy, aj pred rozdelením som sa hrdo hlásila k Slovensku a nikdy som nemala český komplex.

Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra a ja časy mečiarizmu považujem za to najhoršie, čo nás mohlo po i pred rozdelením republiky stretnúť.

01.01.2014, 15:06
RE:35
"Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra" Ani stará, ani mečiarovská. Odstúp spred zrkadla a ťa prejdú osobné invektívy. Téma je: 1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.
none
31

30. Romanov 01.01.2014, 15:06

RE:35
"Zrejme budeš nejaká stará mečiarovská štruktúra" Ani stará, ani mečiarovská. Odstúp spred zrkadla a ťa prejdú osobné invektívy. Téma je: 1. januára 1993 vznikla samostatná Slovenská republika.

01.01.2014, 15:07
To mi odľahlo. Tak potom budeš iba ufrflaný chlap v akurátnom veku
none
33

31. 01.01.2014, 15:07

To mi odľahlo. Tak potom budeš iba ufrflaný chlap v akurátnom veku

01.01.2014, 15:15
RE:43
Vidím, že tvoja slabosť je v osobných invektívach, pokiaľ nemáš čo povedať k téme, mňa si nevšímaj.
none
34

33. Romanov 01.01.2014, 15:15

RE:43
Vidím, že tvoja slabosť je v osobných invektívach, pokiaľ nemáš čo povedať k téme, mňa si nevšímaj.

01.01.2014, 17:15
Netáraj si ješitný ako malý chlapec. Berieš veci príliš osobne bez toho, aby si pouvažoval nad ich zmyslom.
none
3
01.01.2014, 10:20
👍: Romanov
none
4
10
01.01.2014, 10:53
Mnohé početnejšie národy podľahli, zliali sa s inými pod tlakom, či vo vidine vyššej prosperity. Mali sme zostať národom bez dejín, bez zásluh o európsku kultúru. Naši predkovia však doslova viackrát o päť minút dvanásť našli v sebe dosť síl i odvahy, aby sa postavili na vlastné nohy medzi európske národy. Vykonali tak aj 1. januára 1993.
👍: HAHAHAHA
none
18
01.01.2014, 12:12
Inak nech sa nato pozrieme ako chceme, je uzasne, ze mame vlastnu krajinu, ako narod.
Je bezpocet narodov, bez vlastneho kusku zeme. Takze mame byt naco hrdí.
none
20
01.01.2014, 13:04
Presviedčali nás iní a presviedčame často aj sami seba, že nemáme veľké osobnosti, že z nášho stredu nevychádzajú veľkí muži, ktorí hýbu koleso dejín, avšak Slovákov nachádzame aj medzi nositeľmi medzinárodných cien, medzi významnými predstaviteľmi hospodárskeho a kultúrneho sveta, žiaľ ich schopnosti sa rozvinuli za hranicami vlasti. Často doma na to nemali podmienky. Ba podmienky na Slovensku boli v tomto smere oveľa horšie ako v Čechách, pretože Slovák mal menšie možnosti presadiť sa vo vede, kultúre, ale aj v diplomatických a štátnych službách. Slovo slovenský – mávalo nádych provinčnosti, okrajovosti, dýchalo koloritom akéhosi východného podtatranského výbežku krajiny.
none
21
01.01.2014, 13:34
Vidim, ze tu mnoho ludi funguje v akomsi zvlastnom deliriu...
O akych uspechoch sa tu pise? O Zadlzeni krajiny, ktore nikdy nebude schopna splatit? O rozpredani statneho majetku, Vaseho majetku, ktory vynasa zisk z Vaseho kraja od Vasich ludi ludom v zahranici a preco aj nebude mozne nikdy splatit dlhy? O likvidovani kvalitneho vzdelavania? O utekani slovakov do zahranicia pre lepsie podmienky na zivot? O likvidovani zdravotnej starostlivosti? O skapinajucich bezdomovcoch na ulici? O mnozeni sa neprisposobivych???? O zdevastovanych cestach, kanalizacii, zastaralych infrastruktur, ktore nema nikto zaujem renovovat, pokial mu z toho nekapne aspon 10x zisk???
Ste sa pomiatli naozaj vsetci asi... Tato krajina je v totalne dezolatnom stave a buduce generacie to maju a budu mat stale tazsie, nehovoriac aj o stale viac polavujucom zdravotnom stave ludi z dovodov extremneho vycerpania, stresu, nekvalitnych potravin a liekov... a tak dalej.
Dovod tohoto stavu je prave ten, ktory je vidiet aj tu v tejto teme. Slovacc bude hrda aj s hovbnom v ruke. To je ta zvlastna natura tohoto naroda.. je hrdy na zlyhavanie. Oslavuje svojich zlodejov, oslavuje svoje ohromne neuspechy.
Takze v prvom rade bola najvacisa chyba Cechoslovakov, ze si nechali vziat socializmus, ktory bol ekonomicky proste fantasticky, kraj bez dlhov z vlastnou sebestacnostou , s rozbehnutym vyvojom, ktory by najneskor do 10 rokov dobehol zapad a mohol konkurovat svetovym, vyrobcom. Uz vtedy! sme vyvazali do celeho sveta a nedisponovali sme ziadnym verejnym dlhom. Zivotna uroven s byvanim pre kazdeho a zdravotnou starostlivostou pre kazdeho sme boli na veducich miestach celeho sveta. To dnes nemaju ani najbohatsie krajiny sveta.. Druhou zasadnou chybou bolo rozdelenie sa Ceskoslovenska. Ostatne to bol hlavny zamer hned po zruseni socializmu. Rozbit dalsiu konkurencie schopnu krajinu plnu potencialu a rozdat ju supom s plnymi kontami v zahranici, Aby slovak mohol zaujat svoju pravu poziciu, poziciu otroka a bytosti s posliapanou hrdostou, bez stipky cti... Pretoze ako som uz pisal... slovak sa bude hrdit aj svojimi neuspechmi. Sprosty narod, ktory sa ponizuje sam pred sebou.
none
22

21. 01.01.2014, 13:34

Vidim, ze tu mnoho ludi funguje v akomsi zvlastnom deliriu...
O akych uspechoch sa tu pise? O Zadlzeni krajiny, ktore nikdy nebude schopna splatit? O rozpredani statneho majetku, Vaseho majetku, ktory vynasa zisk z Vaseho kraja od Vasich ludi ludom v zahranici a preco aj nebude mozne nikdy splatit dlhy? O likvidovani kvalitneho vzdelavania? O utekani slovakov do zahranicia pre lepsie podmienky na zivot? O likvidovani zdravotnej starostlivosti? O skapinajucich bezdomovcoch na ulici? O mnozen...

01.01.2014, 13:54
Nuž byvas v BA, vidis ich kazdy den, akos majakmi sa ponahlaju niekam, kam sa ty nikdy nedostanes...mozno iba domov ku ****am, które si objednali aby ,mali lepsi den.
neda sa s tym nic robit. Egoistu, ktorý je hore nezaujima nic, okrem neho sameho. A je mu jedno ci slovensko skonci v hajzli, ci v hnoji. Zatal vsetky vôady to dokazali, ze im ide iba o profit ich vlastny, clenov vlady a nie o to, ako stat bude fungovat. A nikd ys a to ani nezmeni, pretoze, eln najvacsi spomedzi sebcov, najpodradnejsi z ludi, usiluju o moc v state.
Ked sa to skazi, moze ist hoc aj na madagaskar, jemu je to jedno, uz sa navzdy bude mat dobre.
A o tom to je.
👍: Bombolo , dorota
none
27

22. ranexil 01.01.2014, 13:54

Nuž byvas v BA, vidis ich kazdy den, akos majakmi sa ponahlaju niekam, kam sa ty nikdy nedostanes...mozno iba domov ku ****am, które si objednali aby ,mali lepsi den.
neda sa s tym nic robit. Egoistu, ktorý je hore nezaujima nic, okrem neho sameho. A je mu jedno ci slovensko skonci v hajzli, ci v hnoji. Zatal vsetky vôady to dokazali, ze im ide iba o profit ich vlastny, clenov vlady a nie o to, ako stat bude fungovat. A nikd ys a to ani nezmeni, pretoze, eln najvacsi spomedzi sebcov, najpo...

01.01.2014, 14:39
A ludia su radi, ze sa oddelili od Ceska, pritom vliezli do EU. Kde je v tom logika?? Ziadna logika, len propagandou vedene stado.
Bolo zle, ze nam diktovali cesi? Nuz tak nam teraz diktuju nemci, francuzi, taliani, spanieli a vobec vsetky vacsie staty v EU. Najvacsi hlas ma najludnatejsia krajina, ale tam ta demokracia je tiez chroma, kedze jej vladnu este navrch nikym nevoleni sefovia EU parlamentu, ktori pozostavaju z byvalych bankarskych vrchnosti.. To je snad vtip, co tu ludia predvadzaju,.
Skladaju sa na dlhy inych statov a hrdia sa tym, ze sa zbavili Cechov. Nehovoriac o tom, ako europske reguly uplne znicili potravinarsku sebestacnost slovenska a samozrejme nie len tu.
Ludia namietaju, ze donekonecna kritizovat nieje cesta, ale cesty su.. je ich mnoho a su bez problemov dostupne pre kazdeho, len im nechce venovat pozornost. Pretoze pri kazdej moznej ceste je najprv nevyhnutne odstavit sucasny fasisticky rezim a do toho sa vacsine nechce. Ba co viac, vacsina si v prvom rade nechce priznat, ze zije vo fasistickom rezime. Ak v krajine vladne ina forma, ako obcianska mienka, je to fasizmus a tu vladnu financie, teda ti, ktori nimi disponuju, abnormalnym mnoztvom v pomere k beznym ludom a tak je definovany fasizmus, ak vladne nieco, alebo niekto iny, ako lud/obcan sam.
Politici su len ich lokaji. Presne ako fasisticke gestapo. Prehanaju sa po cestah v najdrahsich limuzinach, ake su dostat v sprievodoch policajtov sposobmi, ktore su v rozpore so samotnym zakonom, cim davaju najavo, ze oni su nad zakonom a nebodaj sa im postavis do cesty a to si ich legitimny nadriaddeny, eliminuju ta. To je presne to iste, co robilo gestapo...
Tu nefunguje/ je neplatny zakon pre tych ludi, ktori nam vladnu a to je ako som u pisal ciry fasizmus vychadzajuci z penazi.
odkaz
none
38

27. 01.01.2014, 14:39

A ludia su radi, ze sa oddelili od Ceska, pritom vliezli do EU. Kde je v tom logika?? Ziadna logika, len propagandou vedene stado.
Bolo zle, ze nam diktovali cesi? Nuz tak nam teraz diktuju nemci, francuzi, taliani, spanieli a vobec vsetky vacsie staty v EU. Najvacsi hlas ma najludnatejsia krajina, ale tam ta demokracia je tiez chroma, kedze jej vladnu este navrch nikym nevoleni sefovia EU parlamentu, ktori pozostavaju z byvalych bankarskych vrchnosti.. To je snad vtip, co tu ludia predvadz...

02.01.2014, 13:06
scasti suhlasim, az na jednu vec. momentalne byvam v cesku a nemozem sa zbavit pocitu, ze slovensko je na tom lepsie. vidim to vsade naokolo. pocnuc cestami, nastavenim zakonov, az po taky ten celkovy sposob zivota. Nevravim, ze vo vsetkom, ale osobne som bola sklamana z viacerych veci , ked som sa tu zabyvala. Cakala som, ze to tu bude aspon o trochu vyspelejsie. Namiesto toho napriklad telefon preplaam niekolkonasobne a volam radsej cez slovensky roaming, lebo je to vyhodnejsie.
none
29
01.01.2014, 14:54
Nie sme početný národ, ale európska súčasnosť veľmi výrečne ukazuje, že práve neveľké ale jednotné národy dokázali za pomerne krátky čas dosiahnuť hospodársku prosperitu. Bohatstvo národa totiž nezávisí od jeho početnosti, ale od toho, koľko dokáže vytvoriť jednotlivec a predovšetkým koľko toho bohatstva zostáva na vlastnom území. A o to v budúcnosti tiež ide. Dnes sa nemusíme uchádzať o svoj podiel ako nesmelí prosebníci, ktorí poškuľujú po niečom cudzom a neznámom. Naši predkovia boli spolutvorcovia tejto civilizácie. My k nej by sme mali hľadať rýchlu a rovnú cestu a nie vybíjať sa na nezmyselných nič neriešiacich sporoch.
none
35
02.01.2014, 03:13
Novorocny prihovor pana prezidenta Ivana Gasparovica.

Posledny, na buduci rok sa Slovakom v novorocnom prihovore predstavi pravdepodobne Fico.

Prezident Ivan Gasparovic dostal mandat 10 rokov.
none
36
02.01.2014, 10:45
odkaz

Aká SR, aká EU? Čo vám všetkým j...?

odkaz

Všetko bude už len horšie, to by sme si mali uvedomiť. A máme len dve možnosti:
1. Zmieriť sa s tým.
2. Nezmieriť sa s tým.
Je tu ešte tretia možnosť - správať sa tak, ako doteraz.
none
37

36. Kaies 02.01.2014, 10:45

http://www.youtube.com/watch?v=m3pQ9FHrF-Y

Aká SR, aká EU? Čo vám všetkým j...?

http://www.youtube.com/watch?v=uwTup4UpWNQ

Všetko bude už len horšie, to by sme si mali uvedomiť. A máme len dve možnosti:
1. Zmieriť sa s tým.
2. Nezmieriť sa s tým.
Je tu ešte tretia možnosť - správať sa tak, ako doteraz.

02.01.2014, 13:03
Tento clovek tiez pravidelne predpoveda blizku buducnost a nemyli sa! Cez to mu vacsina ludi nenacuva.. Dokonca zne dost kritiky za svoje prejavy. To je dovod, preco sa situacia neda zvratit a bude nutne padnut na uplne dno, ktore bude plne nasilia.. Len kvoli ludom, ktori nedisponuju stipkou pokory, ktori nedokazu priznat, ze do toho nevidia a ze maju pocuvat inych, ktori do toho dokazatelne vidia.
Preto si nemyslim, ze ide o dve moznosti, zmierit sa s tym, alebo nezmierit sa s tym. Ten, kto si nechce pripustit skutocnost sa nema s cim zmierit... pre takych je sucasna situacia uplne v poriadku a kazda kritika na nu je len "vyplakavanie hlupakov", pricom najvacsi hlupaci su v tom prave oni sami... A oni sami, resp ten archetyp cloveka je zodpovedny za najhorsie dianie v nasej historii. Su dva typy hlupakov. Ti ktori ****o vedia, ale tiez sa do nicoho neserkaju a s pokorou beru, ze hold niesu najchytreji a snazia sa priucit u inych, opatrnost je ich hlavnou domenou. Osobne tychto hlupakov zboznujem, definuje ich sice nizsie IQ, ale disponuju velkou neosobnou mudrostou pokory, ktora im nizsie IQ takmer supluje. Ale potom su tu este hlupaci, ktori si myslia, ze su najmudrejsi, vsetko chapu a vsetci ostatni su hlupaci.. ZIAL!!!!!! Tyto hlupaci mavaju aj celkom vysoke vzdelanie, lenze nazbierane informacie nedokazu spracovat, vyhodnocovat a dalej z nich komponovat a priradovat. Tato skupina ludi je najnebezpecnejsia pre celu demokraticku spolocnost a nieje ich malo, kedze maju este aj schopnost svojou stupiditou nakazit inych, menej rozhodnych, to im umoznuju dosiahnute/nasprtane tituly, ktore dodavaju vahu ich nezmyselnym reciam. Tym nechcem samozrejme znevazovat samotne vzdelanie, len pristup k nemu, pretoze je to jednou z obrovskych manipulacii sucasnosti.
A tu tiez este jeden zaujimavy
odkaz
👍: Lemmy
none
39

37. 02.01.2014, 13:03

Tento clovek tiez pravidelne predpoveda blizku buducnost a nemyli sa! Cez to mu vacsina ludi nenacuva.. Dokonca zne dost kritiky za svoje prejavy. To je dovod, preco sa situacia neda zvratit a bude nutne padnut na uplne dno, ktore bude plne nasilia.. Len kvoli ludom, ktori nedisponuju stipkou pokory, ktori nedokazu priznat, ze do toho nevidia a ze maju pocuvat inych, ktori do toho dokazatelne vidia.
Preto si nemyslim, ze ide o dve moznosti, zmierit sa s tym, alebo nezmierit sa s tym. Ten, k...

02.01.2014, 13:18
Boris, oni vedia pravdu, elnze je to cele ucelova hra a objednavka politiky, tarat od veci a nepravdy, aby zmanipulovani ludia konali tak, aby im to prinasalo zisk.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 150 968 B vygenerované za : 0.122 s unikátne zobrazenia tém : 36 177 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.