hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

1.Čo sa stane po smrti?

príspevkov
4
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 30.1.2012 19:11
posledná zmena 1.2.2012 18:01
1
30.01.2012, 19:11
Odpoveď: Biblia neobjasňuje presne kedy človek dosiahne svoj večný cieľ. Biblia hovorí, že vo chvíli smrti človek prechádza do neba alebo do pekla podľa toho či prijal Krista ako svojho Spasiteľa. Pre veriacich smrť znamená odchod z tela a príchod do prítomnosti Pána. Pre neveriacich po smrti začína večný trest v pekle.

Tu sa začína otázka bytia po smrti komplikovať. Biblia udáva všetkých, ktorí skončia v pekle ako vhodených do ohnivého jazera. V biblii sa opisujú nové nebesia a nová zem. Tak sa zdá, že do chvíle posledného vzkriesenia človek je po svojej smrti v “dočasnom” nebi a pekle. Večný osud človeka sa nezmení, ale presné "miesto", kde človek strávi večnosť sa zmení. V určitom momente po smrti veriaci budú poslaní do nových nebies a na novú zem. V určitom okamihu po smrti neveriaci budú hodení do ohnivého jazera. Toto sú konečné večné destinácie pre všetkých ľudí – určené podľa toho, či človek uveril v Ježiša Krista ako jediného Spasiteľa, ktorý ho zachráni od hriechu.
none
2
30.01.2012, 19:16
To, čo sa píše v Biblii, môžu byť len výmysly.
none
3
30.01.2012, 19:44
...po smrti odovzdám svoju dušu do rúk pána...niééé, takle: Na život sa pozerám ako na mincu, ktorá má dve strany. Keď si na strane hmoty, v tele, netušíš, čo bude tam na druhej strane nehmoty, v stave ne-bytia. Viem len, že tá druhá strana tam sto pro je! Určite je to podobné v stave ne-bytia. Nejde však o trvalý stav. Pokiaľ budem chcieť v stave nebytia opäť byť, znova niečo riešiť a pokiaľ na druhej strane nastanú vhodné podmienky pre moje zhmotnenie sa, vtelím sa znova a pokračujem v bytí. Určite nad tým bdie vyššia inteligencia, lebo, pri všetkej skromnosti, nemyslím si, že sme s našou ľudskou inteligenciou top rebríčka bytia. Ale verím, že istí ľudia vedia, čo ich tam čaká. Možno mali tú možnosť v stave zmeneného vedomia, alebo sna, alebo intuície to vycítiť - uvidieť svoju druhú stranu mince ako v zrkadle.
none
4
01.02.2012, 18:01
Nemusí ísť len o vieru, lež o skutky, ľudskosť a pod. Napr. podľa Mt 25, 31-46 budú rozhodovať skutky človeka, čo urobil resp. neurobil:
"Potom Kráľ povie tým, čo budú po jeho pravici: "Poďte, požehnaní môjho Otca, zaujmite kráľovstvo, ktoré je pre vás pripravené od stvorenia sveta. Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne." Vtedy mu spravodliví povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a dali sme ti piť? Kedy sme ťa videli ako pocestného a pritúlili sme ťa, alebo nahého a priodeli sme ťa? Kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe?" Kráľ im odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." Potom povie aj tým, čo budú zľava: "Odíďte odo mňa, zlorečení, do večného ohňa, ktorý je pripravený diablovi a jeho anjelom! Lebo som bol hladný, a nedali ste mi jesť; bol som smädný, a nedali ste mi piť; bol som pocestný, a nepritúlili ste ma; bol som nahý, a nepriodeli ste ma; bol som chorý a vo väzení, a nenavštívili ste ma." Vtedy mu aj oni povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako pocestného alebo nahého alebo chorého alebo vo väzení a neposlúžili sme ti?" Vtedy im on odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, ani mne ste to neurobili." A pôjdu títo do večného trápenia, kým spravodliví do večného života."
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 87 519 B vygenerované za : 0.147 s unikátne zobrazenia tém : 36 134 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.