hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Že boh stvoril človeka na svoj obraz č.2 .

príspevkov
36
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 22.8.2016 08:06
posledná zmena 6.9.2016 09:17
1
22.08.2016, 08:06
Bolo to tu spomínané už viac krát ,ale nevadí .
Boh stvoril človeka na svoj obraz .
Veriaci v krista ,to mi vážne chcete tvrdiť takýto nezmysel ?
Prečo nezmysel ?
No preto ,lebo boh napríklad NEMÁ ŽIADNE zdravotné problémy .
Takže z toho logicky vyplýva , boh nemá a ani nebude mať ŽIADNE zdravotné problémy a že človeka ktorého (podľa vás na svoj obraz ) stvoril má zdravotné problémy ,takže ten váš že vraj boh je buď idi*t ,alebo neexistuje !
Ak neexistuje ,tak v tom prípade ste všetci veriaci v krista a bibliu nelogický a neviete rozmýšľať .
none
6

1. 22.08.2016, 08:06

Bolo to tu spomínané už viac krát ,ale nevadí .
Boh stvoril človeka na svoj obraz .
Veriaci v krista ,to mi vážne chcete tvrdiť takýto nezmysel ?
Prečo nezmysel ?
No preto ,lebo boh napríklad NEMÁ ŽIADNE zdravotné problémy .
Takže z toho logicky vyplýva , boh nemá a ani nebude mať ŽIADNE zdravotné problémy a že človeka ktorého (podľa vás na svoj obraz ) stvoril má zdravotné problémy ,takže ten váš že vraj boh je buď idi*t ,alebo neexistuje !
Ak neexistuje ,tak v tom príp...

22.08.2016, 09:57
v tých slovách je ukryté podobensvto, ..treba sa naučiť "čítať" poza riadky.
none
7

6. 22.08.2016, 09:57

v tých slovách je ukryté podobensvto, ..treba sa naučiť "čítať" poza riadky.

22.08.2016, 10:05
Karola- podobenstvá sú veľmi ošemetné- prehlupáka je to zákon, pre chytráka je to spôsob ako oblbnúť hlupáka. aby bol poslušný a a dobre ťahal voz , ktorý mu chytrák naloží.
none
8

7. havran 22.08.2016, 10:05

Karola- podobenstvá sú veľmi ošemetné- prehlupáka je to zákon, pre chytráka je to spôsob ako oblbnúť hlupáka. aby bol poslušný a a dobre ťahal voz , ktorý mu chytrák naloží.

22.08.2016, 10:23
havranko ja mám v tomto smere zdravý úsudok, ..a každý si z toho yvtiahne to svoje, ..keby aj Peťko rozumel, by sa nepýtal..
none
9

8. 22.08.2016, 10:23

havranko ja mám v tomto smere zdravý úsudok, ..a každý si z toho yvtiahne to svoje, ..keby aj Peťko rozumel, by sa nepýtal..

22.08.2016, 10:33
Karola- už ťa nejaký piatok poznám a viem , že sa snažíš byť nad vecou
none
12

8. 22.08.2016, 10:23

havranko ja mám v tomto smere zdravý úsudok, ..a každý si z toho yvtiahne to svoje, ..keby aj Peťko rozumel, by sa nepýtal..

22.08.2016, 12:20
K 8 .Karola .
No daj )
Ukáž aký máš ten tvoj zdravý úsudok .
Si doktorka ,lekárka zdravotná sestra ...?
Vieš vôbec niečo o tom obore ?
Alebo si len nejaká bylinkárka čo na rakovinu predpíše šalviu ?

Ak boh spravil človeka na svoj obraz tak :
1. - Boh je fušer ,pretože boh nieje je chorý nikdy , nemá zdravotné problémy ...
2. - Poniektorí ľudia si ho (boha) vymysleli ,len tak .
Aby mohli chantať bohatstvo ,peniaze aby sa za boha a za nich (pápeža ) išlo bojovať a podobne ...
none
22

12. 22.08.2016, 12:20

K 8 .Karola .
No daj )
Ukáž aký máš ten tvoj zdravý úsudok .
Si doktorka ,lekárka zdravotná sestra ...?
Vieš vôbec niečo o tom obore ?
Alebo si len nejaká bylinkárka čo na rakovinu predpíše šalviu ?

Ak boh spravil človeka na svoj obraz tak :
1. - Boh je fušer ,pretože boh nieje je chorý nikdy , nemá zdravotné problémy ...
2. - Poniektorí ľudia si ho (boha) vymysleli ,len tak .
Aby mohli chantať bohatstvo ,peniaze aby sa za boha a za nich (pápeža ) išlo...

22.08.2016, 22:31
13,..Peťko, .. vôbec ti nerozumiem ..BOH je pojem ..POJEM chapito ?..nie je bytosť ..)
none
27

22. 22.08.2016, 22:31

13,..Peťko, .. vôbec ti nerozumiem ..BOH je pojem ..POJEM chapito ?..nie je bytosť ..)

31.08.2016, 17:30
K 23 ,Karola .
Boha si nevidela ,nepočula ,tak nemôžeš vedieť čo je to boh .
To ani farár mi nevedel vysvetliť ,že čo je to boh a vyhovoril sa na prípravu na omšu a zdrhol .
none
29

22. 22.08.2016, 22:31

13,..Peťko, .. vôbec ti nerozumiem ..BOH je pojem ..POJEM chapito ?..nie je bytosť ..)

31.08.2016, 17:36
ty este žiješ ....Karola? inac tu hodnotili nicky a zabudli na teba........
none
24

6. 22.08.2016, 09:57

v tých slovách je ukryté podobensvto, ..treba sa naučiť "čítať" poza riadky.

31.08.2016, 11:18
K 6 .Karola .
A keď čítaš trestný ,občiansky ... zákon ,tiež mi radíš ,aby som čítal medzi riadkami ?
none
30

24. 31.08.2016, 11:18

K 6 .Karola .
A keď čítaš trestný ,občiansky ... zákon ,tiež mi radíš ,aby som čítal medzi riadkami ?

31.08.2016, 17:39
skus petko
none
32

30. 31.08.2016, 17:39

skus petko

02.09.2016, 13:07
K31 ,veriaci-4 .
Skúsil som , ale zákon je zákon a berie sa doslova .
Neexistuje žiadne čítanie medzi riadkami .
Zákony mi nemusíš vysvetľovať ,mám k ním blízko .
A väčšina diskutérov tu na DF ,vrátane mňa balancujú na hrane zo zákonmi .
To iba konštatujem ,tak nerobte paniku .
Hej ?
none
18

1. 22.08.2016, 08:06

Bolo to tu spomínané už viac krát ,ale nevadí .
Boh stvoril človeka na svoj obraz .
Veriaci v krista ,to mi vážne chcete tvrdiť takýto nezmysel ?
Prečo nezmysel ?
No preto ,lebo boh napríklad NEMÁ ŽIADNE zdravotné problémy .
Takže z toho logicky vyplýva , boh nemá a ani nebude mať ŽIADNE zdravotné problémy a že človeka ktorého (podľa vás na svoj obraz ) stvoril má zdravotné problémy ,takže ten váš že vraj boh je buď idi*t ,alebo neexistuje !
Ak neexistuje ,tak v tom príp...

22.08.2016, 15:58
To nemôžeš vedieť, pretože pochádzaš zo zvierat. Pochopiť to môžu len inteligentní ľudia.
none
2
22.08.2016, 08:17
ked parazit prestane parazitovat na planete,zmeni sa iny obraz aky ma teraz, to je pravda
ale neviem akym sposobom bude existovat
jedine ze svojimi rukami stvori matrix a bude vysavat zdroje energie sameho zo seba
prijatelnejsi horor, aky cini z vlastneho ega teraz parazit
none
19

2. 22.08.2016, 08:17

ked parazit prestane parazitovat na planete,zmeni sa iny obraz aky ma teraz, to je pravda
ale neviem akym sposobom bude existovat
jedine ze svojimi rukami stvori matrix a bude vysavat zdroje energie sameho zo seba
prijatelnejsi horor, aky cini z vlastneho ega teraz parazit

22.08.2016, 15:59
Ty si parazit. Tak sklapni!
none
3
22.08.2016, 08:19
po precitani roznej duchovnej lit. z roznych vierovyznani
parazit alias clovek jednoznacne pracuje na stvoreni bozskeho obrazu, ale ten absolutne nie je zlucitelny s existenciou z masa a kosti
takze matrix
none
4
22.08.2016, 08:29
clovek alias parazit stvori uslachtily material, ktory sa bude regenerovat same od seba
stvori zivot, ktory bude bez chorob a program, ktory nie je uz teraz zlucitelny so zivotnym stylom parazita, s organizmom parazita sa konci cesta to barbarska
bude tu nova civilizacia bez vojen, bez konfliktov, bez chudoby a s absolutnou pokorou k Zemi
none
5
22.08.2016, 08:30
velmi sa tesim, ze som svedkom uplneho zaciatku konca parazitov
none
10
22.08.2016, 12:03
K 8 ,Karola .
Ja ti len takto napíšem .
Nemyslím tým teba .

Klamár sa snaží prekrúcať vety tak ,aby presvedčil ľudí o svojom klamstve .

A za ďalšie :Prečo Karola priamo neodpovedáš na moju otázku ,ale zahováraš a tok myšlienok sa snažíš obrátiť inam ?
Mne z toho vychádza iba to že vy veriaci v krista iba úmyselne klamete ,úmyselne zahovárate ,úmyselne nevravíte pravdu ...
none
11

10. 22.08.2016, 12:03

K 8 ,Karola .
Ja ti len takto napíšem .
Nemyslím tým teba .

Klamár sa snaží prekrúcať vety tak ,aby presvedčil ľudí o svojom klamstve .

A za ďalšie :Prečo Karola priamo neodpovedáš na moju otázku ,ale zahováraš a tok myšlienok sa snažíš obrátiť inam ?
Mne z toho vychádza iba to že vy veriaci v krista iba úmyselne klamete ,úmyselne zahovárate ,úmyselne nevravíte pravdu ...

22.08.2016, 12:05
Pre ostatných .
Píšte iba svoj názor z hlavy !
none
13

10. 22.08.2016, 12:03

K 8 ,Karola .
Ja ti len takto napíšem .
Nemyslím tým teba .

Klamár sa snaží prekrúcať vety tak ,aby presvedčil ľudí o svojom klamstve .

A za ďalšie :Prečo Karola priamo neodpovedáš na moju otázku ,ale zahováraš a tok myšlienok sa snažíš obrátiť inam ?
Mne z toho vychádza iba to že vy veriaci v krista iba úmyselne klamete ,úmyselne zahovárate ,úmyselne nevravíte pravdu ...

22.08.2016, 12:24
A PRETO NEVERÍM VO VÁŠHO BOHA !
Pretože ,tok myšlienok sa snažíte obrátiť inam ,zahovárate ...
none
14
22.08.2016, 12:42
A ľudia čo ste tu .
Videli ste už toho vášho ducha svätého ,anjela ...???

Odpovedzte mi priamo .
Tí čo veríte v krista , odpovedzte !!!
Videli ste také niečo videli na vlastné oči ?
Je mi jasné ,že sa hanbíte priznať ,že ste nevideli nič také .

V tej vašej biblií sa píše : " ...stvorme človeka na svoj obraz ..."
Vy sa len držíte tej svojej biblie ,CITUJETE z nej ,vlastný názor nemáte !

Dôležité je to ,že ak boh stvoril človeka na svoj obraz ,tak ten váš vymyslený boh je logicky smrteľný !
Ibaže veriaci v krista slepo papagájajú citáty z biblie a nerozmýšľajú .
none
15

14. 22.08.2016, 12:42

A ľudia čo ste tu .
Videli ste už toho vášho ducha svätého ,anjela ...???

Odpovedzte mi priamo .
Tí čo veríte v krista , odpovedzte !!!
Videli ste také niečo videli na vlastné oči ?
Je mi jasné ,že sa hanbíte priznať ,že ste nevideli nič také .

V tej vašej biblií sa píše : " ...stvorme človeka na svoj obraz ..."
Vy sa len držíte tej svojej biblie ,CITUJETE z nej ,vlastný názor nemáte !

Dôležité je to ,že ak boh stvoril človeka na svoj obraz ,tak te...

22.08.2016, 13:13
videl si už svoj mozog? nie? tak neexistuje.. to aj veľa vysvetluje 🙂)
none
21

15. Patrick91 22.08.2016, 13:13

videl si už svoj mozog? nie? tak neexistuje.. to aj veľa vysvetluje 🙂)

22.08.2016, 16:08
Na nepríjemné otázočky Peťko neodpovedá. Potrebuje sa tu len vyzvracať, keď má záchvat. To je všetko.
none
33

15. Patrick91 22.08.2016, 13:13

videl si už svoj mozog? nie? tak neexistuje.. to aj veľa vysvetluje 🙂)

02.09.2016, 13:12
K 16 , Patrick91 .
Svoj mozog smiem vidieť pri špeciálnych operáciách .
My dnes nežijeme v 19. storočí .
Ale ,ducha svätého ,alebo anjela ste videli ?
Asi ťažko !
Šak sa neondite a priznajte si chybu !
none
16
22.08.2016, 13:28
No neviem či je to Bohom myslené tak, ako som to pochopil ja, ale myslím, že skôr veľmi nešlo o fyzický vzhľad.
A ďalšia vec - je obraz so skutočnosťou na 100% identický? Keď umelec nakreslí či namaľuje na plátno pózujúceho človeka, je to stopercentne totožné? Ani náhodou. A ešte ten umelec dokonca nezachytí každý jeden uhol, každý jeden prvok tela. Zachytí to preňho, a asi aj vo všeobecnosti pre nás, najdôležitejšie.
none
17
22.08.2016, 14:51
Ano, čo sa veriacim nehodí to je iba podobenstvo, či obrazné vyjadrenie, hehehehehehe
👍: -era-
none
20
22.08.2016, 16:06
V poslednej dobe mávaš akosi často takéto záchvaty. Len keby si sa naučil odpovedať aj k téme na reakcie, ktoré ti ľudia posielajú, bolo by dobre.
none
25

20. 22.08.2016, 16:06

V poslednej dobe mávaš akosi často takéto záchvaty. Len keby si sa naučil odpovedať aj k téme na reakcie, ktoré ti ľudia posielajú, bolo by dobre.

31.08.2016, 11:19
K 21 ,Fotooon .
To isté môžem tvrdiť aj ja o tebe .
none
28

20. 22.08.2016, 16:06

V poslednej dobe mávaš akosi často takéto záchvaty. Len keby si sa naučil odpovedať aj k téme na reakcie, ktoré ti ľudia posielajú, bolo by dobre.

31.08.2016, 17:35
K 21 ,Fotooon.
Ja som pracujúci človek .
Pracujem 12-hodín denne a nemám vždy čas reagovať na ostatné príspevky na DF .
Mám taký pracovné rozpoloženie ,že by sa večšine z toho zakrútila hlava a dali by výpoveď .
A aj minule som odrobil v pohode 7 dvanásťhodinových šichiet a nič to so mnou nespravilo .
Takže preto neodpovedám na niektoré príspevky .
Jóvan ,fršten ,paňátno ?
none
31

28. 31.08.2016, 17:35

K 21 ,Fotooon.
Ja som pracujúci človek .
Pracujem 12-hodín denne a nemám vždy čas reagovať na ostatné príspevky na DF .
Mám taký pracovné rozpoloženie ,že by sa večšine z toho zakrútila hlava a dali by výpoveď .
A aj minule som odrobil v pohode 7 dvanásťhodinových šichiet a nič to so mnou nespravilo .
Takže preto neodpovedám na niektoré príspevky .
Jóvan ,fršten ,paňátno ?

31.08.2016, 17:44
paňatno Peťulko ......a čoho sa vlastne držiš?.......ved v boha si neuveril.....tak preco tu strasiš v tejto teme?
none
34

31. 31.08.2016, 17:44

paňatno Peťulko ......a čoho sa vlastne držiš?.......ved v boha si neuveril.....tak preco tu strasiš v tejto teme?

02.09.2016, 13:13
K 32 ,to bolo pekne od veci .
Nevadí ,ty za to nemôžeš .
none
23
23.08.2016, 16:46
Niektorí chlapci to majú naozaj naopak otočené a rozčulújú sa potom sami na sebe. Ak sa niekto chce smiať a nemá dôvod a príčinu, nikto samu nediví, ak si nájde niečo a poriadne sa vyrehoce, ale ak niekto chce plakať a nemá príčinu a začne ju hľadať v takýchto debilinách, tak to môže byť len debil.
Ak urobiš dopravdnú nehodu s ťažkými následkami a bude ti hroziť 2 až 5 rokov, čo budeš robiť so sudcom, ktorého ti pridelia, nadáš mu do debilov, alebo mu vopcháš hlavu do zadku ???????? Nesmierne ťažká otázka, leo oni to asi naozaj nevedia, ako ľahko je zbytočné sedieť v base tri roky a pri tom stačilo,, aby sa správal sudcovi uplne naopak, ako mu to káže jeho logika.
Kydáte na boha, aj keď je váš sudca.
Ak napríklad budeš sedieť na stanici a príde tam ježiš a zoberie si svojich v poslednom vlaku do neba a ty tam budeš sedieť a pýtať sa , prečo ja tiež nie som v tom vlaku ??
Teraz kydáte a potom sa budete pýtať sami seba, prečo aj my nie sme medzi nimi ????
Keď sa otvoria brány mesta a vôjdu najprv všetci spravodliví a potom sa brány zavrú a všetci čo zostanú von mimo mesta sa budú pýtať, prečo aj my nie sme medzi nimi ???
Teraz ale práve je ešte čas , sa nad tým zamyslieť a hľadať riešenia na tieto otázky, ako byť medzi nimi, lenže vy iba kydáte a kydáte. čo si ma potom naozaj o tom myslieť aj obyčajný človek a čo potom samotný boh.
Ako ľahko sa dá premárniť osud človeka, ak si idiot myslí, že by mohol mať aj na nobelovu cenu.
none
26

23. elemír 23.08.2016, 16:46

Niektorí chlapci to majú naozaj naopak otočené a rozčulújú sa potom sami na sebe. Ak sa niekto chce smiať a nemá dôvod a príčinu, nikto samu nediví, ak si nájde niečo a poriadne sa vyrehoce, ale ak niekto chce plakať a nemá príčinu a začne ju hľadať v takýchto debilinách, tak to môže byť len debil.
Ak urobiš dopravdnú nehodu s ťažkými následkami a bude ti hroziť 2 až 5 rokov, čo budeš robiť so sudcom, ktorého ti pridelia, nadáš mu do debilov, alebo mu vopcháš hlavu do zadku ???????? Nesmi...

31.08.2016, 11:22
Elemír .
Nemiešaj ľudské zákony ( trestný ,občiansky...zákon ) s tými vašimi že vraj božími a vymyslenými .
Zahováraš !
none
35
06.09.2016, 09:08
Váš boh neexistuje !
Existuje iba sila dobrých ľudí ,zničiť tích zlých ľudí !
?
none
36

35. 06.09.2016, 09:08

Váš boh neexistuje !
Existuje iba sila dobrých ľudí ,zničiť tích zlých ľudí !
?

06.09.2016, 09:17
A ešte existuje sila zlých ľudí využiť tých dobrých.
A ešte existuje sila dobrých ľudí odpustiť tým zlým.... a ešte všelijaké iné sily existujú.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 163 896 B vygenerované za : 0.089 s unikátne zobrazenia tém : 36 511 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.