Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Turné s Perom Cedergardhom 2015 (pre Cleara1, Ruwolfa a iných)

283
reakcií
1615
prečítaní
Tému 1. júla 2015, 20:34 založil Fotooon.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 08. 2013
141
30. 12. 2012
21
24. 11. 2011
14

1.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 20:34 avatar
Tí, ktorí pochybujú o mojich videách a chcú si pozrieť predlžovanie nôh www.tv7.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a iné zázraky naživo, Per Cedergard má už zakúpenú letenku. Turné bude ako obvykle Topoľčany, Žilina, Komárno, Bratislava, Nitra, Sereď, Banská Štiavnica, Banská Bystrica + teraz ku tomu pribudne ešte Žiar n/Hronom. Konkrétne dátumy a poradie turné ešte upresním. Musíme sa s ním totiž najprv dohodnúť.  
Súhlasí Scarlet666

2.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 20:50 avatar
Fotoon.., tí , ktorí majú kratšiu nohu o pár cm,.. nosia špeciáolne upravenú obuv, ..podrážka je navýšená o tých pár chýbajúcich cm, ..a tak všetci, čo majú kratšiu nohu, majú zvýšenú podrážku a špeciálne ortopedicky upravenú obuv.

Tieto ženy predvádzajú praobyčajný trik../ , ako milo vyrehotané, /...záber videa je na obuv, akože nohy dvoch osôb, a ani u jednej nemá obuv zvýšenú podrážku, .. v prípade,..ak by naozaj mali kratšiu nohu,.. by to bolo nevyhnutné..tkto to bola len "hra" s panvou...)
takto sa zázrak nepredvádza Fotoon..je to pouhý oblbovák ...ja som videla a bola som svedkom nadprirodzených vecí,.. ale to je iný level.,..nad ľudský pochop )
Súhlasí Sloven

3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 20:57 avatar
Málokto takú obuv nosí.
Tá žena bola žena s ulice, ako ty. Prišla sa na tú evanjelizáciu len pozrieť. Naživo zblízka bolo jasne vidno, že predlžovala sa iba noha. Ostatné časti tela sa v tú chvíľu nehýbali. Ak sama poznáš niekoho takého, tak ho priveď a uvidíš. Ak niesi zbabelec, a netúžiš len vykecávať prázdne nezmysly od písacieho stolíka, tak sa prídeš osobne zblízka presvedčiť.
Súhlasí Scarlet666

10.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 21:25 avatar
3,..hlavne klídek Fotoon, diksutujeme a nehádame sa,../ na videu nie je záber pri "predlžovaní" na celé telo, tak, aby si človek všimol anatomické zmeny..ovládam fotoon anatomiu veľmi dobre ) ....a ako vravím, srandou je ten záber na obuv ..a výraz oboch dám , ak yb si bol čo i len trochu psycholog, vedel by si, ..že takto postihnutý by mal v tú chvíľu napnutý výraz v tvári a nesmial by sa ako hurá sranda.., v napätí by očakával že sa uzdraví,.,.toto video hovorí o niečom inom. Sorry..a

krom iného zbytočne to podmieňuješ a druhých názor podceňuejš...nevieš či a koho takých poznám, a ver že poznám ľudí s kraťšou nohou..mladí aj starší, a ani jeden nemá normálnu obuv, ..ale ortopedicky upravenú...)

mne je jedno, ver tomu..ale na to aký si vzdelaný sa ozaj čudujem

12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:30 avatar
Ja sa nehnevám. Len ti oznamujem, kde si v svojej reakcii spravila logickú chybu. Je úplne jedno, čo si myslíš o obuvi. Tá žena bola Slovenka s ulice, ktorú tam niekto priviedol. Keby si ty mala takúto skoliózu a posadila sa na tú stoličku - budeš to hrať?

Ten výraz v tvári bol dôsledkom programu, ktorý bol krátko predtým a už skončil. (spievali sa aj nejaké radostné piesne, Per hovoril perfektné slovo)
Súhlasí Scarlet666

47.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 22:48 avatar
12,... "žena bola Slovenka s ulice, ktorú tam niekto priviedol. Keby si ty mala takúto skoliózu a posadila sa na tú stoličku - budeš to hrať?

Fotoon. na mňa s týmto nechoď..., tebe uniká logika pri tomto samotnom " zázrak - projekte predlženia končatiny " , .snažíš sa presvedčiť blbým spôsobom, no kto vidí, neuverí..je to primitívny PODVOD !..a vaše ovečky od úžasu prispievajú do vašej kasičky..  
Súhlasí d0d0...best

58.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:27 avatar
Tebe uniká, že sa bojíš pozrieť pravde do očí, keď máš príležitosŤ presvedčiŤ sa. Trochu mi pripadáš ako v stredoveku keď verili, že za morom je už koniec sveta a žiadna amerika. Mal moŽnosŤ sa nalodiť a ísť sa presvedčiť, ale on to odmietol, a naĎalej až do konca života tvrdil, amerika neexistuje. Vä蚡i stupeň zabednenej tvrdohlavosti som ešte nevidel.  
Súhlasí Scarlet666

64.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 7. 2015, 00:20 avatar
58,.. choď robiť magia shou :D
toto sú iné zázraky :D
Magie v ulicích Robert Fox 3
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kukni si shou mága, ktorý premení vodu an víno ..

68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 00:45 avatar
    Tak toto ma rozosmialo. Keď už sa nedokážeš inak vykrútiť, tak porovnávaš kozu s traktorom.   Cedergard nikomu neukazuje kadejaké fľašky, mince, karty.   -Pracuje len s tým čo má každý na sebe. S končatinami.

Show vyžaduje javisko, kulisy, pripravenú scénu. Svatba však nie je javisko plné zrkadiel, dieravých sudov s dvojitým dnom a správne natočených uhlov pohľadu. Fak si ma rozosmiala.  
Súhlasí Scarlet666

13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:32 avatar
"mne je jedno, ver tomu..ale na to aký si vzdelaný sa ozaj čudujem "

Jediný kto tu len verí niečomu, a odmieta sa ísť osobne presvedčiť, že sa mýli, si ty.
Súhlasí Scarlet666

18.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 21:42 avatar
123...mne je jedno Fotoon,,.robíš nepriamy nátlak dosť nešťastným spôsobom a nepáči sa mi to,..

mne stačí toto video aby som vedela wo co gpou..
ako vravím, mám svoje skúsenosti s "nad " ..a škoda že ty to nepoznáš...ale nie každému je dané )))

22.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:49 avatar
Cítiš nátlak na svoju zbabelosť?

Nie, video a skúsenosti nestačia. Oboje Ťa môže zaviesť. Veď podľa videí a skúseností môžeš dokonca pochybovať, či boli voľakedy ľudia na Mesiaci. Čo ak neboli? (všetko sú to len videá)
Súhlasí Scarlet666

39.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 22:36 avatar
22,..vydieraš ?.. robíš nátlak naozaj nechutným spôsobom,...vidí sa mi, že si taký nepísaný sektár a podvodník v podvodnej cirkvi.., podozrivo čudno reaguiješ..  

45.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:45 avatar
Ak z pozvánky cítiš nátlak, zrejme sa v tebe ozvalo niečo čo nie je celkom v poriadku, a musíš to riešiť. (okultisti obyčajne všetko vyhrocujú a nasmerujú tam, kde to pôvodne nebolo myslené. Robia to démoni.)
Súhlasí Scarlet666

110.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:27 avatar
Z ulice., to áno, možno, však všetko sa dá dopredu pripraviť, že akože...

115.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:37 avatar
Ja sám som sedel na tom kresle. Moja skolióza bola však malá - cca iba asi 5mm. Cítil som však, ako by mi niekto ťahal nohu, ale Per to nebol. (na to som sa díval) Stalo sa to v Žiline v r. 2011. Keď som išiel domov, vnímal som, ako keby mi na nohe niečo pribudlo. Trvalo nejaký čas, než sa moja chôdza upravila.

(divím sa, že v európe robí JežiŠ vôbec nejaké zázraky - veď toľký primitívny vypatlaný pseudoskepticizmus, ktorým sú tu všetci nainfikovaní snáď ani nepozná medzí):
www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

153.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:50 avatar
Fotoon....115...to nebola skolióza,....mal si len trochu jednu podrážku zodratejšiu ako druhú! 
A možno to ,čo ti "pribudlo" si zistil až vtedy,ked si si kúpil nové topánky.
  Tvoj pseudoskeptik Shagara  

161.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 04:07 avatar
Pokúšaš sa o telepatiu?   Ale moc ti to nejde. Ty budeš vždy veriť iba svojim nápadom a pocitom pre svoju obmedzenosť. (rovnako ako ateisti (pravdepodobne si dokonca aj ateista))  

Si úbohý človek a smeješ sa tu iba vlastnej sprostosti.   Pravdepodobne si si niečo šňupnul, a teraz nevieš o čom by si od "radosti" písal.  
Súhlasí stefan 5, Scarlet666

171.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   6. 7. 2015, 07:39 avatar
Shagara je nielen ateista.Niekedy je okultista /neustále cituje Wescotta / a niekedy dokonca katolík / záľuba v Augustínovi a Origenových učeniach /.
Súhlasí Fotooon

173.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:45 avatar
Je to len taký kecálek. Kto vie, kto to vlastne je. (možno ďalší zdvojený nick Koroslava, ktorý sa takto snaží učiť za kresťana)  
Súhlasí Scarlet666

178.
označiť príspevok

Linda žena
   6. 7. 2015, 08:40 avatar
sranda, štvorhlavý   Fotón sleduje..kto každý je tu zdvojený..
no to snáď ani pravda nie je.. 

184.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 09:53 avatar
Ja som sa ku svojim nickom priznal. Názov ma prezrádza. Henten pokrytec ich však maskuje. (porovnávaj porovnateľné pani nemysliaca)  
Súhlasí Scarlet666

177.
označiť príspevok

fajer
   6. 7. 2015, 08:06 avatar
Shagara, je taký ateista ako ja katechet....
Súhlasí Linda, Wolfe

183.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 09:52 avatar
Obaja máte jednu vec spoločnú: neveríte v Boha.
Súhlasí Scarlet666

231.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 7. 2015, 00:01 avatar
Stefan....aj ty pranieruješ učenie RKc,...ale vedz,že za trojicou stojí práve Augustín. On zrušil aj 1000-ročné kráľovstvo Krista, a vieru v pozemský raj. Spojil tiež svet s kresťanstvom,čo Ježiš jednoznačne vylúčil, a má tiež podiel na náuke o nesmrteľnej duši a podobne. A Origen spolu s Augustínom prišli aj na vynález -"večného plodenia". Čo ty tak obľubuješ.
A okultista je ten,kto verí trebárs v duchárčinu a pod. A ty/nie ja/ veríš v nesmrteľnú dušu,a v to,že nás kontaktujú naší zomrelí,a podobne. Aj viera v trojicu,je istým spôsobom okultizmus,lebo je to priame spojenie s trojhlavým drakom,satanom.
Práve satan stojí za touto náukou! A ňou zničil takmer celé kresťanstvo.

235.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   7. 7. 2015, 08:21 avatar
Shagara...nejaký Augustín nemôže nič zrušiť.Nevkladaj mi láskavo slová,ktoré som nikdy nepoužil.Augustína,Origena a Wescotta cituješ neustále ty a nie ja.
Ukáž mi jeden jediný príspevok,kde píšem o nesmrteľnej duši,alebo že nás kontaktujú naši zomrelí.
Nič z toho ,čo píšeš nemá základ v Písme.Ani ten pozemský raj,na ktorý sa tak tešíš.Sú to len jehovistami vyfabrikované hlúposti.V Písme je jasne napísané,že BOH stvorí NOVÉ NEBESIA a NOVÚ ZEM,ale to si si asi neráčil všimnúť.
Pokiaľ sa chceš poučiť začni týmto: obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Fotooon

239.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 09:50 avatar
Presne tak!
Súhlasí Scarlet666

236.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 09:29 avatar
Čo sa týka trojjedinosti Boha - viď môj článok: www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

250.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   7. 7. 2015, 13:36 avatar
Fotón...ak je to tvoja stránka / tvoj článok /,popísal si to veľmi pekne.Presne tak to je.
Ešte to doplním o MENO Božieho Syna.
Keby totiž ľudia čo i len tušili s kým majú ako s Ježišom tú česť,triasli by sa presne ako démoni.
---Preto ho Boh nad všetko povýšil a dal mu MENO, ktoré je nad každé iné MENO, 10 aby
sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí 11 a aby každý jazyk
vyznával: „Ježiš Kristus je Pán!“ na slávu Boha Otca.“ (Flp 2,9–11).---
Tým Pánom sa myslí KYRIOS,v gréckom SZ /septuaginte /označenie BOHA.

Aké je to meno,ktoré je nad každé meno?Je to meno OTCA,ktoré je zároveň menom DS i Ježiša----krstite ich VO MENO / nie v mene!!! / Otca i Syna i Ducha Sv....---
Meno,pred ktorým sa skloní každé koleno.Je to meno Ježiš?Aj dnes je to celkom bežné meno a nedá sa povedať,že by sa pred ním skláňalo každé koleno.Do úvahy prichádza jediné meno,ktoré sa báli židia vysloviť:

JHVH

---v nebi posadil po svojej pravici 21 nad každé kniežatstvo, mocnosť, silu a panstvo a nad každé iné
MENO, ktoré možno vysloviť nielen v tomto veku, ale aj v budúcom.
Pavol tu jasne naznačuje,že Boh je v konečnom dôsledku viac,než jeho meno a je v podstate NEPOMENOVATELNÝ.
Súhlasí veriaci-4

253.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 14:38 avatar
Ano, to je moja stránka. Väčšina textov pochádza odomňa.

"Keby totiž ľudia čo i len tušili s kým majú ako s Ježišom tú česť,triasli by sa presne ako démoni." >> presne tak! K tomu niet čo dodať.

K tomu ostatnému čo si napísal: achch, ty si človek môjho ducha. Ty si určite znovuzrodený!
Súhlasí veriaci-4, stefan 5

255.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 14:52 avatar
Ty si môj brat. Si z mojej rodiny.
Súhlasí stefan 5, Scarlet666

264.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 7. 2015, 15:52 avatar
Shagara tieto stranky čo tu dáva Fotooon. Vy jehovisti musiťe byť totálne zmagorení, ked toto ingnorujete.
Súhlasí stefan 5, Fotooon

265.
označiť príspevok

fajer
   7. 7. 2015, 15:55 avatar
Fotooon, je duševne chorý, tak ako každý Jehovista, taký ľudia sú chudáci....

271.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:06 avatar
Ešte väčší chudák je človek ktorý verí, že človek sa z hliny uplácal sám.  
Súhlasí Scarlet666

266.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   7. 7. 2015, 20:09 avatar
V-4-dá sa to povedať aj tak,že Boh na nich zoslal mohutné pôsobenie bludu,aby uverili lži,keďže sa nedržia PRAVDY.
Súhlasí Fotooon, veriaci-4

4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:01 avatar
"..ja som videla a bola som svedkom nadprirodzených vecí,.. ale to je iný level.,..nad ľudský pochop ) "

Ano aj Satan vie robiť zázraky, veď bol Boží archanjel. Satan ti však bude robiŤ iba šou. Nechce ti pomôcŤ, ale Ťa iba obsadiť a nakoniec zničiť. (to je jeho cieľ na tebe)
Súhlasí Scarlet666

7.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 21:14 avatar
4,..prečo takto Fotoon reaguješ ? ..dal si video, pozrela som a urobila som si triezvy názor, ..stačilo vidieť a je to jasné, myslela som že ti to dopne,.. že nebudeš tvrdošijne presviedčať že sa jedná o zázrak, nakoľko toto je podvod na veriaich ,.... všímaj si detaily..)

napísala som " nadprirodzené veci" , nie zázraky..v tom je rozdiel..

8.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:17 avatar
reagovala si na príspevok 1, kde je POZVÁNKA na akciu. Video v ňom neslúži ako dôkaz, ale iba ako upútavka toho, o čom sa môžeš ísť osobne presvedčiť na vlastné oči. (ja som to videl naživo)

"nadprirodzené veci" = "zázraky"
Súhlasí Scarlet666

16.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 21:38 avatar
8,..pozvánku nevidím a to si idem oči vyočiť,..
ale všimla som si v tom linku toto :
Sbírka na provoz Církve online
Podporte nás + číslo účtu .
www.tv7.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

na tú akciu sa vyberá vstupné alebo príspevok dobrovoľn ??, ..kto sa na podvode obohacuje, pekná to cirkev ? ..
............................................
nie každý nadprirodzený zásah je zázrak..

21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:46 avatar
"pozvánku nevidím a to si idem oči vyočiť,.. "

Skús si pekne pomaly prečítať prvú vetu príspevku 1, tri krát s odstupom 1 minú. (počas tej minúty ticha rozjímaj nad jej obsahom)
Súhlasí Scarlet666

25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 7. 2015, 21:54 avatar
Fotooon: Ano aj Satan vie robiť zázraky… má už zakúpenú letenku. Turné bude ako obvykle Topoľčany, Žilina, Komárno, Bratislava, Nitra, Sereď, Banská Štiavnica, Banská Bystrica + teraz ku tomu pribudne ešte Žiar n/Hronom. Konkrétne dátumy a poradie turné ešte upresním. Musíme sa s ním totiž najprv dohodnúť. 

31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:02 avatar
Veď ty neveríš ani v satana. Pre teba platí, že keby si aj satana videl spraviť zázrak, musel by padnúŤ tvoj nezmyselný ateizmus.
Súhlasí Scarlet666

32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 7. 2015, 22:08 avatar
Na tom nezáleží, čo si ja o tom myslím. V tejto veci záleží na tom, čo hovoríš ty.

34.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:13 avatar
Tebe ako ateistovi ktorý strká nos kam nemá to síce nič nepovie, ale Diabol nikdy nechce, aby sa človek zmenil a prijal Krista. Preto by Pera zázrakmi jaksi nepodporil.  
Súhlasí Scarlet666

108.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:26 avatar
Prečo potom neukázali, že ako pred tým chodili...a potom...? Trik a nič viac, ako tí dvaja mladíci na Karlovom moste, s ktorých jeden visí vo vzduchu a len drží sa palici, ktorú druhý drží pod ním....

111.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:31 avatar
Triky nie sú predĺžená noha, keď dotyčný (ktorý doteraz kríval), uŽ viac nekríva. (Tých ľudí čo už teraz nekrívajú sa môžeš kedykoľvek spýtať.)
Súhlasí Scarlet666

119.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:41 avatar
Tosíce môžem, ale to neznamená, že nešlo len o lacný trik ako dostať ďalšieho k vám....

122.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:44 avatar
Veď vidím, čo je trik. Keď predtým nemocný je teraz zdravý a bol by to iba trik, dávno by také triky používali lekári. (aby nemocní boli zdraví) Lenže to nebol trik, ale viera.
Súhlasí Scarlet666

124.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:47 avatar
áno, ono sa dá všetko pripraviť akože, už rozumiete alebo len slepo veríte?

128.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:50 avatar
Keď niekoho poznám ako vlastného brata a trávim čas denne s ním - ano všetko sa dá pripraviť.   Aj tvoj Otec/Matka sú možno mafiáni, čo Ťa chceli len získať pre drogový kartel a preto Ťa ukradli z domova. Ok?   (takže asi takti)  
Súhlasí Scarlet666

131.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:54 avatar
ako Depejrak..že...ako Hrbáč...že....ako Gróf Monte Christo...že???

A neukradli, to by som musel vyzerať inak... 

134.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:57 avatar
Čiže tvoj otec je možno satanista, a ty sa máš na čo tešiť.  
Súhlasí Scarlet666

123.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:47 avatar
Ďalší k vám....   Hovoríš, ako keby som tých ľudí už 10 rokov denne nepoznal. To je ako keby Ťa chcel tvoj otec dostať do tvojej rodiny lacným trikom.   Čím premýšľaš?
Súhlasí Scarlet666

126.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:48 avatar
A či to nie je tak...? A ja nehovorím o tých nastrčených, len tak na okraj...

129.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:51 avatar
Čo ak tvoj Otec Matka boli nastrčení nejakou satanistickou sektou, aby ťa zlanárili pre ľudské obete?
Súhlasí Scarlet666

132.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 08:55 avatar
vy ste prípad, keď z vás také niečo vyliezlo, len aby ste obhájili ten trik a či podvod s nohou....

136.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:58 avatar
Rovnaký trik je vaše synovstvo. Veď počkajte, keď vás budú obetovať.  

139.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 09:03 avatar
(ja len, že povedať sa dá všeličo)  
Súhlasí Scarlet666

141.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 7. 2015, 09:14 avatar
veru dá, aj že noha niekomu dorástla....

145.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 18:10 avatar
To dorástla aj mne, ale nie toľko. (a nebolo to len o povedaní)  
....Veď doveď niekoho so skoliózou chrbtice. Akcie sa budú konať vonku, nemáš sa čoho báť. (okrem toho, že sám uvidíš, že si kecal)  
Súhlasí Scarlet666

146.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 7. 2015, 18:17 avatar
sa chváľ až keď ti dorastie rozum 
Súhlasí Romankoooooo

149.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 18:30 avatar
Ty nemôžeš vedieť, čo je rozum. Si ateista, preto si musel rozum najprv stratiť.  
Súhlasí Scarlet666

135.
označiť príspevok

fajer
   5. 7. 2015, 08:58 avatar
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk dorastenie nohy...moja reakcia..

138.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 09:02 avatar
Ano, aj traktory sa dajú občas zmiešaŤ s hruškami. (obľúbená kratochvíľa ateistov)  
Súhlasí Scarlet666

5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 7. 2015, 21:10 avatar
Znie zaujimavo..
Len dufam ze to nebude ako pozerat sa z hladiska na javisko, ze ledva uvidim toho cloveka  

Inak este je otazka, ak sa to naozaj deje... robi to Boh, alebo diabol?
Súhlasí ruwolf_5

6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:14 avatar
Nie. Na konci evanjelizácie Per Cedergard obyčajne umožňuje komukoľvek i pohľad zblízka- či prípadné točenie na video. To čo vidíš na videu som videl asi 10x takto zblízka. 2 prípady som si aj ja natočil na mobil.
Súhlasí Scarlet666

9.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:24 avatar
"Inak este je otazka, ak sa to naozaj deje... robi to Boh, alebo diabol? "

Diabol nebude nikoho učiť "čiň metanoia" sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a prijmi Krista (ako to robí Per). Ježiš nám dal jasný návod, ako rozpoznať falošného proroka: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 7. 2015, 21:26 avatar
Ja len, ze aj diabol moze uzdravovat, pokial sa mu to hodi do planu...
A diabol nepouziva lzi, tie by boli prilis poznatelne..
Pouziva polopravdy..
Súhlasí Fotooon, Shagara

15.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:36 avatar
Ano, môže. Ale ak si už získal dotyčného na svoju stranu, obyčajne od konania "dobra" odstupuje.

Diabol nikdy nechce, aby sa človek zmenil a prijal Krista. Ak aj káže niekedy pravdu, vždy je v tom nejaký háčik, a dotyčný sa ku Kristovi a k metanoia prakticky nedostane. Ovecie Pera je však po tejto stránke overené. Mnoho zmenených životov a obrátených ku Kristovi sú OVOCÍM jeho služby. Ježiš nepovedal: "po pekných rečiach poznáte ich", ALE PO OVOCÍ. (a to je rozdiel) Treba sledovať ovocie. (=vysledky)
Súhlasí Scarlet666

50.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 22:54 avatar
Fotoon......nie je to pravda,to čo tvrdíš! Boli vyslovene znamenia,zázraky,videnia ktoré podporovali danú zmenu a aby prijali Krista,...aby konali dobro a podobne. Si naivný chlapček,ak niečo také tvrdíš. Pozri si Marianskú ,"Modrú knihu" a zistíš to. Ale aj z iných/dnes jasne démonských zjavení_Makedonová ...atd/ je to evidentné, a tak ti nemôžem dať za pravdu. Alebo si myslíš ,že satan bude len ľudí viesť k vraždám,nenávisti a pod. Ved samotná Biblia tvrdí, že....... „Satan sa stále premieňa na anjela svetla“. Podobne i jeho služobníci vrátane sú /„podvodní robotníci“/, ktorí sa „tiež... stále premieňajú na "služobníkov spravodlivosti“.
A Fotoon,...tie "výsledky" poznáš tak dobre,že sa môžeš za to zaručiť? A už som písal,že Boh má iba jednu skupinu ctiteľov na zemi./hovorím všeobecne/ Ak ňou nie je tvoja cirkev, alebo cirkev dytyčného šoumena,šamana,....tak pán Per nemá potom žiadne výsledky. Stačí,ak veríš v trojicu,/aj pan Per/a už máš z toho -"hnilé ovocie". Už si pochopil pointu?
Podľa londýnskych novín Daily Telegraph istý lekár z Anglicka, ktorý sa výskumu tejto otázky venoval 20 rokov, povedal: „Správy o zázračnom uzdravovaní nie sú podložené ani jediným lekárskym dôkazom.“

53.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:13 avatar
videnia ktoré protirečia biblii sú od satana. Týka sa to mariánskych zjavení, ale aj videní o údajnom "skončení zázrakov".

Ano, satan sa premieňa na anjela svetla, ale to neznamená, že anjeli svetla sú satan a že všetky videnia a zázraky sú od neho. Dopustil si sa logického klamu "unáhlené zovšeobecnenie". sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ten lekár z anglicka len trepe 2^3. U nás v našej cirkvi existujú minimálne 3 lekársky podložené uzdravenia z rakoviny, ale nikto nemá dôvod vtierať sa do zadku nejakému ideológovi, ktorý verí svojim dopredu vytvoreným záverom. Ak chceš naživo vidieť, čo v praxi dokáže ateistická pseudoskeptická ideológia, pozri si tento dokument: www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (schopnosti tej dievčiny síce niesu od Boha - lebo nimi nie je oslávený Kristus, ale posielam ti to kôli niečomu inému. Pozri si postup a závery tých, ktorý jej schopnosti oficiálne skúmali. Čistý pseudoskepticizmus. A takýmto pseudoskeptikom by som sa ja mal doprosovať s lekárskymi potvrdeniami v našej cirkvi? Nikdy! Načo?)
Súhlasí Scarlet666

23.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 21:50 avatar
Fotoon,....nepochopil si,že aj falošné náboženstva sú pod palcom satana. Sú jeho najmocnejšou zbraňou. A teda,...."čiň metanoia",....nie je žiadny dôkaz. Obzvlášť,ked jeho činnosť sa sústreduje na dané zázraky.
Ak niekto nepochopil na základe absurdných marianských zjavení,že satan často používa slová ako,-"láska,obrátenie,uctievaj Ježiša,majte vieru...atd",....tak to je veľká tragédia. Ale tí,čo majú poznanie,tak môžu vidieť.....,že práve na základe týchto slov a nejakých poloprávd a zaobalených lží nachytá dôverčivých,neznalých/Písma/ ľudí.

27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:58 avatar
Hlavne to tvoje je pravé, ktoré učí o Bohu, že sa zmenil.   Pekne sa tu vyfarbujeŠ okultistko. Ovocie je dôkaz. (v podobe zmenených životov a nie takých klamárov o Bohu, ako si ty!)

Mariánske zjavenia sú od satana, pretože zvádzajú ľudí k modlárstvu, suchým rituálom, kultu človeka (pápeža) a k životu v pretvárke, nie ku Kristovi. Mariánske zjavenia sú dostupné len zopár posadnutým jedincom, Božie zázraky však všetkým kto chce.
Súhlasí Scarlet666

35.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 22:16 avatar
Fotoon,....ale tým marianským zjaveniam veria miliony ľudí a na základe pár zjavení uctievajú Máriu ,viac ako Boha.
A povedz mi,ako ty definuješ akciu dorastania nôh? To je čo? To nie je rituál,kult pretvárka?! Ja nereagujem na základe jedného "pána Per Cedergarda",...ale takých poznám stovky.
A práve to,čo ospevuješ je "okultizmus". Ver Písmu,...zázraky sú na prd.

36.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:23 avatar
" a na základe pár zjavení uctievajú Máriu ,viac ako Boha."

Veď práve preto sú od Satana. Ježiš nám nikde nekázal uctievať Máriu, či iné stvorené bytosti. Iba stvoriteľa. (ostatné je krutý hriech)

"A povedz mi,ako ty definuješ akciu dorastania nôh? To je čo? To nie je rituál,kult pretvárka?!"

Dorastanie nôh sú zázraky, o ktorých Ježiš povedal, že budú sprevádzať jeho pravých nasledovníkov: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Ver Písmu,...zázraky sú na prd. "

Veď práve preto, že verím písmu viem, že zázraky sú dôležité. Všetko, o čom hovoril Kristu je dôležité. (a zázraky sú jedna z takých vecí)
Súhlasí Scarlet666

28.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:59 avatar
Sory, myslel som si, že ragujem na karolu. (bol som nepozorný)

Ospravedlňujem sa.
Súhlasí Scarlet666

29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:00 avatar
(druhý bod platí)
Súhlasí Scarlet666

14.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 21:33 avatar
Wolfe,....na danú otázku som už odpovedal,.....tak,že za všetkými dnešnými zázrakmi stojí satan. Určite nie Boh. On nepovažuje "dorastanie nôh" za niečo ,čím by sa mal on prezentovať. Dnes je veľa ludí handicapovaných,/bez rúk,nôh a iných údov/,......ale tieto problémy a iné odstráni až v novom svete,...ktorý je na dosah.
To píšem viac na margo daných videí a zmieneného "dorastania nôh".
Ale položil si otázku,....tak odpovedám.
------------------------------------------
2. Tes. 2:9, 10: „Prítomnosť toho nezákonného je podľa Satanovho pôsobenia s každým mocným skutkom [„zázrakmi každého druhu“, ] a lživými znameniami a predzvesťami a s každým nespravodlivým podvodom pre tých, ktorí hynú, ako odplata za to, že neprijali lásku k pravde, aby boli zachránení.“ Už i kontext tohto a iných veršov dáva jasne tušiť,že dnes sa dejú len zázraky "toho zlého" aby oklamal nevedomých ľudí. A daný text na rozdiel od "zázrakov" vyzdvihuje poznanie-"lásku k pravde"!
Inak povedané,....prečo by Biblia sľubovala riešenia zdravotných /a iných/ problémov až pod vládou Božieho kráľovstva,ked Per Cedergard a daľší to už "robia" dnes?!
---------------------------------
Izaiáš 35:5, 6: „V tom čase sa otvoria oči slepých a uši hluchých sa otvoria. V tom čase sa bude chromý šplhať ako jeleň a jazyk nemého vykríkne radosťou.“
Teda ,nie dnes,...ale "v tom čase".

17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 7. 2015, 21:39 avatar
Bola viac menej recnicka otazka...
Vid dokoncenie v 11..

26.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 21:56 avatar
W....OK,....ale treba zdôrazniť,že zázraky/ani tie pravé/ sami osebe nemôžu vybudovať vieru kresťana. A tie nepravé/z démonského zdroja/ už tobôž nie! Mnohí židia/náboženskí vodcovia/ ich videli,a predsa opovrhli mesiášom. Viem ,že nadprirodzené javy priťahujú ľudí,...ale kresťania "nie sú v nevedomosti o satanových zámeroch". 2 Kor.2:11.

19.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:42 avatar
Boh sa nezmenil, a koná zázraky stále. O tom, že Boh sa zmenil, klame iba satan a jeho služobníci.
To platí pre všeký takých okultistov, ako si aj ty.  
Ano, to je proroctvo na obdobie novej zmluvy, ktorá začala príchodom Krista. On začal s uzdraveniami vo veľkom, a pokračuje dodnes:
Marek 16,17 www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A uverivších budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať démonov, budú hovoriť novými jazyky,18hadov budú brať, a keby vypili niečo smrťonosné, neuškodí im; na chorých budú vzkladať ruky, a budú sa mať dobre.
Súhlasí Scarlet666

37.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 22:35 avatar
Fotoon,...prosím ťa vypi niečo jedovaté,a presvedčíš ma! Alebo chyť jedovatého hada do ruky,...a uvidíš! Potom by ti nepomohlo ani to,keby ti nohy dorástli.
The Encyclopedia of Religion uvádza: „Luther aj Kalvín napísali, že éra zázrakov sa skončila, a tak by sme nemali očakávať, že sa zázraky budú ďalej diať.“ O katolíckej cirkvi spomenutá publikácia píše, že sa drží svojej viery v zázraky „bez snahy o ich rozumové vysvetlenie“. A to nerobíš ani ty,Fotoon.
Zázraky za života Krista a jeho nasledovníkov boli potrebné!
Mnohé z nich mali potvrdiť, že Ježiš je Mesiáš a že má Božiu podporu. Aj Ježišovi raní nasledovníci mali zázračné dary, ako napríklad hovorenie jazykmi a rozlišovanie inšpirovaných výrokov. A tak na potvrdenie toho, že Boh používa kresťanský zbor, boli potrebné zázračné dary. A to z viacerých dôvodov. V ranom období kresťanského zboru boli tieto zázračné dary ,teda nevyhnutnosťou. Ale to neplatí na dnes. To malo skončiť.... 1. Korinťanom 13:8–10.
Teda.....Odovzdávanie darov ducha sa zjavne skončilo smrťou apoštolov. A zázračné dary ducha celkom prestali, keď zomreli tí, ktorí ich dostali.
Ak vieš,ako nám môžu pomôcť nejaké zázraky,...povedz to!
Uzdravenie príde s novým svetom. A povedz,...prečo ani apoštoli tieto dary nevyužívali pre seba/ked mali problém/,...a pritom vtedy mali danú zázračnú moc?!
A je detinské tvrdiť,..."tento zázrak je pravdivý,ale tamten nie!" Boh sa síce nezmenil,ale zmenila sa doba,...dnes máme celé Písma ,a tie sú viac ako dostačujúce na vybudovanie viery. A zázraky sa dejú aj v iných/nekresťanských/ náboženstvách.

42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:41 avatar
"n,...prosím ťa vypi niečo jedovaté,a presvedčíš ma! Alebo chyť jedovatého hada do ruky,...a uvidíš! "

Hovoríš ako satan, ktorý povedal Ježišovi: "skoč dolu z tohoto chrámu a Boh ťa ochráni" Samozrejme, že Boh už veľakrát ochránil kresťanov aj pred účinkami jedu, ak sa veci udiali nedopatrením.

Luter a Kalvín neboli Boh. Biblia je podstatná, nie Luther. Biblia jasne píše, že zázraky neskončili. Tie dôvody, ktoré si Luther vykonštruoval sú síce pekné, ale celkom mimo písmo, ktoré je pre nás meradlom pravdivosti. Ježiš jasne povedal, že uverivších v neho budú sprevádzať zázraky. Bodka. Všetko ostatné okolo toho je iba snaha zmestiť Boha do našeho rozumu.
Súhlasí Scarlet666

40.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 7. 2015, 22:37 avatar
1
Ak ich dokaze predlzit az po zem, je frajer...davam palec nahoru   
Súhlasí Karola

52.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 23:08 avatar
A nevie zväčšiť sumu na výplatnej páske?  Tam by som sa nebránil,keby sa pravidelne "predlžovala,dorastala"! 

59.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:30 avatar
Dokáže. Musíš sa ale najprv naučiť so svojej peňaženky rozsievať. Žatva po čase príde. (mne prišla a plat mám dostatočne dlhý a eŠte sa predlžuje)  
Súhlasí Scarlet666

61.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   1. 7. 2015, 23:49 avatar
plat máš dostatočne dlhý...lebo ečte stále sa nájde dosť oblbnutých tvojimi drístami ochotných za to zaplatiť

63.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2015, 00:13 avatar
"Ježiško."...ked to povieš ty,tak to beriem. Ty,keby si nepoznal pojem:"drísty",....tak sa ani nedohovoríš.

66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 00:36 avatar
Ja narozdiel od tvojho vysedávania našťastie pracujem, a z toho mám plat. Práca i plat boli dopredu vymodlené. Prosil som Boha dokonca za konkrétnu sumu, ktorá by mi stačila - keď som bol ešte zamestnaný vo firme s nápojovými automatmi. Dnes pracujem už roky vo svojom obore ktorý ma baví, a po skončení 3 mesiacov nástupného platu som dostával presne sumu, za ktorú som prosil (vtedy ešte v Slovenských Korunách). Tam kde pracujem sa dá dostať jedine po známosti. Ja som tam však žiadnu známosť nemal a prešiel som cez tvrdé výberové konanie hneď na prvý šup.
Súhlasí Scarlet666

67.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 00:38 avatar
Ty si však ďalej môžeš veriť svojim sračkám, ktoré si zo sebou aj odnesieš do hrobu (a potom do pekla)
Súhlasí Scarlet666

43.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 7. 2015, 22:41 avatar
Hlupostiam hned uverite a este ked si z toho niekto robi megalomanske turne, tak je to urcite pravda.
Vy davovy psychotici  

48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:48 avatar
Pre zabedneného ateistu je pštrosia politika obyčajne tým najpohodlnejším riešením.  
Súhlasí Scarlet666

44.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 7. 2015, 22:44 avatar
Jo....inac dobre videjka mal aj Coperfield. A sam hovoril ze je to len iluzia...

49.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:52 avatar
Coperfield ti neumožní navštíviť javisko a pozrieť si scénu zblízka. Cedergard naproti tomu ani žiadne javisko či kulisy nepotrebuje, a pohľad je umožnený každému zblízka.
Coperfield má dopredu pripravených ľudí pre svoju scénu. Cedergard robí zázraky na obyčajných ľuďoch z ulice bez predošlej prípravy a s trvalým uzdravením po skončení zázraku pre dotyČného. (to Coperfield nedokáže, pretože Coperfield nedokáže robiť zázraky)    
Súhlasí Scarlet666

60.
označiť príspevok

Oleandra žena
   1. 7. 2015, 23:39 avatar

tak toto sa povie zázrak.   

62.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   1. 7. 2015, 23:50 avatar
tebe už dostatočne predlžil "vedenie" keďže ti ešte nedošlo že je to podvod

65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 00:31 avatar
Podvod je toto tvoje klamstvo. Človek, ktorý roky trpel skoliózou chrbtice, kríval a teraz chodí rovno nie je podvod. Ale ako som už povedal: pštrosia politika najlepšie vyhovuje zabedneným ľuďom s dopredu vytvoreným záverom.  
Súhlasí Scarlet666

78.
označiť príspevok

LANVIN žena
   2. 7. 2015, 18:57 avatar
Tak ja na toto nie som zvedavá,som spokojná s dĺžkou svojich nôh...   Netreba mi ich predlžovať.

79.
označiť príspevok

Bombolo
   2. 7. 2015, 19:01 avatar
78 azda ich máš až po zem? :-))

80.
označiť príspevok

LANVIN žena
   2. 7. 2015, 19:01 avatar
79,veru.Až po zem...A aj na nich chodím....

81.
označiť príspevok

Bombolo
   2. 7. 2015, 19:02 avatar
80 tak to buď rada....lebo niektoré ich majú iba po plecia.. 

82.
označiť príspevok

LANVIN žena
   2. 7. 2015, 19:04 avatar
To ako že s avysmievaš z telesne postihnutých?tak dúfam,že nie... 

83.
označiť príspevok

Bombolo
   2. 7. 2015, 19:05 avatar
to by musela byť postihnutá takmer každá... 

84.
označiť príspevok

LANVIN žena
   2. 7. 2015, 19:10 avatar
Júúúúj...až teraz mi došlo,ako si to myslel....   Asi to bude tým teplom.A možno ani nie. 

86.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 22:17 avatar
Tak do tejto témy nechoď!
Súhlasí Scarlet666

20.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 21:43 avatar
no zbohom...chlapci, vy sa očistite radšej od zatemnenia mysle..

24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 21:51 avatar
Zbabelec.
Súhlasí Scarlet666

41.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 7. 2015, 22:37 avatar
24, vydierač, podvodník a sektár

46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:47 avatar
Neschopná pozrieť sa pravde do očí.
Súhlasí Scarlet666

30.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   1. 7. 2015, 22:00 avatar
a nemáš nejaké videjko s predlžujúcim sa penisom? :-))))
Súhlasí Romankoooooo, Karola

33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 22:10 avatar
Nie, ale mám videjko, ako sa zbaviť spamerov: www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  
Súhlasí Scarlet666

38.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   1. 7. 2015, 22:35 avatar
Tak...pokial nevie predlzovat taku vec...je amater  
Súhlasí Karola

51.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 7. 2015, 23:05 avatar
Fotoon.......Fotoon,...a čítal si niečo aj o tom "dodatku Marka". Mnohí biblisti si myslia,že to nepatrí do Biblie a bolo to tam neskôr pripísané.
Napríklad ..... v dvoch uznávaných gréckych rukopisoch zo štvrtého storočia — v Sinajskom kódexe a vo Vatikánskom kódexe — sa Evanjelium podľa Marka končí ôsmym veršom. Ani sýro-sinajský preklad neobsahuje dlhý záver, čo je ďalší dôkaz toho, že ide o neskorší dodatok, ktorý pôvodne nebol súčasťou Markovho evanjelia.

54.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:16 avatar
Neviem, čo riešiš. Mአx ďalších textov v biblii, ktoré hovoria o tom istom: "Jakub 5, 14Je niekto nemocný medzi vami? Nech si zavolá starších sboru, a nech sa modlia nad ním pomažúc ho olejom v mene Pánovom.15A modlitba viery uzdraví chorého, a Pán ho pozdvihne, a jestli urobil hriechy, odpustí sa mu." www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
.
.
..atď...
Súhlasí Scarlet666

55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:19 avatar
Mar. 11,23Lebo ameň vám hovorím, že ktokoľvek by povedal tomuto vrchu: Zdvihni sa a hoď sa do mora! a nepochyboval by vo svojom srdci, ale by veril, že sa stane, čo hovorí, bude mu, čokoľvek by povedal.24Preto vám hovorím: Všetko, za čokoľvek modliac sa prosíte, verte, že dostanete, a bude vám.
Súhlasí Scarlet666

56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:22 avatar
1 Kor. 12, 28A síce jedných postavil Bôh v cirkvi, a to ponajprv apoštolov, po druhé prorokov, po tretie učiteľov; potom divotvorné moci, potom milosti dary uzdravovania, ujímania sa potrebných, správy, druhy jazykov. www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 7. 2015, 23:22 avatar
...myslí, že to bohate stačí... Ďalšie dôkazy potrebuje už iba skeptik s dopredu vytvoreným záverom
Súhlasí Scarlet666

69.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2015, 01:09 avatar
Fotoon,..../56/....to platilo v 1 storočí,...pri prvom príchode Krista. Ak sa Donovi Boscovi objavil Ježiš tak to bol Ježiš? A ked sa mu zjavila nahá žena,tak to bol satan? Nie! Za oboma prípadmi stál satan. Dokonca,za všetkými jeho "zázrakmi,zjaveniami".
Vysvetli,prečo daní "liečitelia" to nerobia niekde pod dozorom v nemocniciach?
A na také uzdravovanie Ježiš nepotreboval,aby dotyčný človek mal vieru. On bezpečne uzdravil aj tých,čo ju nemali.
A tým len ukázal ,čo bude robiť v budúcnosti pod správou Božieho kráľovstva.
A k tej /55/....mi vychádza jediný záver. Že ak niekto sa nemôže uzdraviť vierou,tak má bud slabú vieru,alebo nemá pomoc Boha,aj ked je veriaci! A že len pár vyvolených má takú vieru. Nie,nie je to tak.
----------------------------------------------
Mat. 24:24: „Povstanú falošní Kristovia a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia [„zázraky“, ] a divy, aby zviedli, ak to bude možné, aj vyvolených.“ Bojím sa o teba Fotoon!

73.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 15:53 avatar
Zas neveríš Kristovi, ktorý ti káže sledovať ovocie! Aké bolo ovocie služby Dona Bosca? Ku čomu ho viedli jeho zjavenia? Bol MojžiŠ od satana, pretože egyptskí satanisti dokázali to isté čo on? (veď mysli aspoň ty na tomto pohnojenom fóre plného nemyslivcov) v2.deen.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  

Robil Kristus pod dozorom v rímskych nemocniciach?   (kamaráde, takýto úlet od biblie som od teba nečakal!)

Ach tie tvoje "závery"! -Zas sa snažíš vtesnať Boha do krabice o rozmeroch 10tky centimetrov. Boh sa do tvojho mozgu nevojde!!! Ver jeho Slovu!!!! Tam máš všetko jasne oznámené! Alebo ti chýba viera, a snažíš sa ju nahrádzať svojimi nápadmi?
Súhlasí Scarlet666

92.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 08:53 avatar
Fotoon....a robia to daní liečitelia zadarmo? Vieš o tom stopercentne? Ručím ti za to,že mnohí/neviem či všetci/ berú za to pekné peniaze. Tak ako televízni evanjelisti v niektorých krajinách. Asi nepoznajú slová:"Zadarmo ste dostali,zadarmo dávajte"?!
O liečiteľoch, ktorí údajne uzdravujú vierou, je známe, že sú to finančne dobre zabezpečení ľudia. Jeden takýto liečiteľ údajne za jediný rok získal za svoje služby v medzinárodnom rozsahu v prepočte 58 miliónov eur.
Darmo,..."doťahovať nohy na mieru",....je asi dobrý biznis!
A stále si mi nedal argument,ako vieš ,že "narastanie nôh" pána dotyčného je pod vplyvom pravého Boha a nie satana!
Ako ty vieš rozlíšiť tie divy,znamenia,zázraky dneška? Pretože Ježiš,Písmo varuje,....že sa to bude diať pod vplyvom démonov.
Asi,to bude tak,...že ak to tvrdím ja,tak je to zázraK! Ak mi ale niekto oponuje,tak ten sa mýli a ja mám pravdu! 
Ja k svojej viere nepotrebujem zázraky.
Poznáš podobenstvo o Lazárovi a boháčovi? Tam Ježiš povedal,že aj keby prišiel niekto na zem /k svojim,do svojej rodiny/a hrobu,"aj tak ich to nepresvedčí!" A potom dodal.."že Písma sú dôležitejšie",...a že tie iba môžu vybudovať vieru.
Fotoon...si naivný,ak veríš takýmto ludom a tomu,že dnes je uzdravovanie vierou ,Božou vôľou. Uzdravenie pre všetkých ešte len príde!
Súhlasí Wolfe

103.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:14 avatar
Ach tá tvoja xenofóbia, čo ti napiplali do hlavy. Stretávam sa s nimi pravidelne ty liečiteľ. S takými ľuďmi ako ty sa neoplatí baviť, čo podliehajú unáhlenému zovšeobecňovaniu. Si typický laik, čo verí viac rozšíreným ľudovým klebetám, ako faktom, ktoré si neráči (prv než ich vypustí do sveta) ani len overiť. Ku zvyšku sa ani nevyjadrujem, bo nemá to (vzhľadom na tvoju nepozornosŤ pri čítaní písma) žiadny zmysel.
Súhlasí Scarlet666

77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 7. 2015, 16:59 avatar
"A na také uzdravovanie Ježiš nepotreboval,aby dotyčný človek mal vieru. On bezpečne uzdravil aj tých,čo ju nemali." >> Preco potom hovoril, tvoja viera ta uzdravila?

Mk 10,52
Mk 5,34/Mt 9,22
Lk 7,50

(to som len tak narychlo, takze mozno niektore budu duplikaty, tie co su oddelene "/" tie su urcite)

85.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 22:16 avatar
Súhlasí Scarlet666

88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 7. 2015, 15:14 avatar
Dakujem, za dalsi argument v prospech toho, co som pisal:

A NEučinil tam mnoho divov, pre ich NEveru.
Keby sme zapory vykratili tak by to bolo:
A ucinil tam mnoho divov, pre ich vieru...

Kedze tam nikto neveril, tak tam ani neucinil divy...
Dochadza?
Súhlasí ranexil

241.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:06 avatar
Čo to tu vyvádzaš za kotrmelce.  
Súhlasí Scarlet666

245.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 10:14 avatar
Blá, blá, blá. (čosi si musel povedať) (citácia teba)

247.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:27 avatar
To nebolo len čosi. To boli tvoje kotrmelce.  
Súhlasí Scarlet666

249.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 12:02 avatar
Nie si objektivny... ale ked niekto poukaze na to, ze robis to iste, na co poukazujes ty, tak uz je klamar, robi kotrmelce a podobne..
Súhlasí ranexil

252.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 14:33 avatar
Na nič také si neukázal, preto si nenamýšľaj.
Súhlasí Scarlet666

279.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 7. 2015, 12:48 avatar
A co si ukazal ty?
Tvoje tvrdenie? 

90.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 08:36 avatar
W......77....súhlasím,to mi je zrejme,...dané slová. Poznám Písma. Ale spomenul som,že uzdravil aj tých,čo nemali vieru. Pozri... (Lukáš 6:19; Ján 5:5–9, 13)
A samozrejme,na mnohých sa to vzťahovalo v súvislosti s ich vierou. Ved ,niektorí príšli za Kristom,/čo podľa zákona nemohli-kvôli nečistote,krvotoku,...atd./,ale premohli strach a viera ich motivovala hladať,nasledovať a osloviť Krista.
-------------------------------------
"Keď pôjdete, zvestujte a hovorte: ‚Nebeské kráľovstvo sa priblížilo.‘ 8 Uzdravujte chorých, krieste mŕtvych, očisťujte malomocných, vyháňajte démonov. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte". Mat.10:7-8.
Pýtam sa,....ked mnohí ktorí sa odvolávajú na uzdravovanie vierou,....prečo aj nekriesia z mŕtvych? Ako je to zrejme z textu!
A prečo sú len úplne ojedinelé ,"dokázané" uzdravenia?
Dané veci sa dejú aj v nekresťanských náboženstvách,kde ide jednoznačne o špiritizmus,šamanizmus a je to skutočne vec démonov.

91.
označiť príspevok

ranexil
   4. 7. 2015, 08:52 avatar
Demon?:D:D
Demon je v podstate hocikto, kto zapiera Boha, ako vladcu. Je to prvotna demonska vlastnost.
Demonskej osobe vzdy ide o nadvladu a kontrolu, kedze sama v sebe veri, ze je vladcom, resp. nim moze byt a pre ten ucel pouzije akekolvek prostriedky.
Takze demonov aj v cirkvi,c i kde kade bolo uz neurekom a aj bude. Je to akasi neschopnost pokory, pred vacsou mocou atp. ( aj ked toto je nepresne) a to hlavne kvoli prirodzenym vlastnostiam, ktore demonska povaha obnasa. Hrubost a mnohe dalsie veci. Bohuzial svet je tymto infikovany skrz na skrz a ocista sa javi nemoznou.

100.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 07:10 avatar
Co presne na Lk 6:19 ukazuje na uzdravovanie aj neveriacich?

19 A každý zo zástupu sa usiloval >>>dotknúť sa ho<<<, lebo vychádzala z neho sila a uzdravovala všetkých.

Ono mi to trochu skor pripomina
[Mk 5,27-34]
27 Keď sa dopočula o Ježišovi; prišla v zástupe zozadu a >>>dotkla sa jeho šiat<<<.
28 Povedala si totiž: "Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem."
29 A hneď prestala krvácať a pocítila v tele, že je z choroby vyliečená.
30 Ježiš hneď poznal, že z neho vyšla sila. Obrátil sa k zástupu a spýtal sa: "Kto sa to dotkol mojich šiat?"
31 Jeho učeníci mu vraveli: "Vidíš, že sa na teba tlačí zástup, a pýtaš sa: "Kto sa ma dotkol?"
32 Ale on sa obzeral, chcel vidieť tú, čo to urobila.
33 Žena, vediac, čo sa s ňou stalo, prišla so strachom a chvením padla pred neho a povedala mu celú pravdu.
34 A on jej povedal: "Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila. Choď v pokoji a buď uzdravená zo svojej choroby."

A nevidim nic take ani v [Jn 5,5-13]
5 Bol tam aj istý človek, chorý už tridsaťosem rokov.
6 Keď ho tam videl Ježiš ležať a zvedel, že je už dlho chorý, povedal mu: "Chceš ozdravieť?"
7 Chorý mu odpovedal: "Pane, nemám človeka, čo by ma spustil do rybníka, keď sa zvíri voda. A kým sa ta sám dostanem, iný ma predíde."
8 Ježiš mu vravel: "Vstaň, vezmi si lôžko a choď!"
9 A ten človek hneď ozdravel, vzal si lôžko a chodil. No v ten deň bola sobota,
10 preto Židia hovorili uzdravenému: "Je sobota, nesmieš nosiť lôžko!"
11 Ale on im odvetil: "Ten, čo ma uzdravil, mi povedal: "Vezmi si lôžko a choď!"
12 Pýtali sa ho: "A kto je ten človek, čo ti povedal: "Vezmi a choď?"
13 Ale uzdravený nevedel, kto je to, lebo Ježiš sa vzdialil spomedzi zástupu, čo sa zišiel na tom mieste.

1. To ze nepovedal, chod, tvoja viera ta uzdravila, este neznamena, ze neuveril
2. To ze nevedel, ze kto to je (13), neznamena, ze mu neuveril
3. Nebolo tam ziadne reptanie, ked povedal "Vstaň, vezmi si lôžko a choď!", "Ale ved teraz som povedal, ze ma ja sam ani do rybnika.....".a podobne.
----------------
[Mt 10:7-8] je uplne v poriadku
ale tiez sa pise
[Lk 9,4-6]
4 Keď vojdete do niektorého domu, ostaňte tam a odtiaľ vychádzajte.
5 >>>Ale keby vás niekde neprijali, odíďte z toho mesta a straste si prach z nôh na svedectvo proti nim."<<<
6 Oni šli, chodili po dedinách, >>>(1=>) všade hlásali evanjelium (2=>) a uzdravovali<<<.

156.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 03:32 avatar
Shagara, co si myslis o 100?

230.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 23:51 avatar
Wolfe......ale najprv si musíš definovať,o akej viere to Ježiš hovoril. A tiež musíš vnímať aj okolitý kontext. Aj ked som len udal len 19 verš,ak mám odpovedať na Lukáša. U židov bolo možno predpokladať istú vieru,ale u sidónčanov,týrčanov...atd,to už bolo iné. Ale mohlo to byť aj niekedy naopak. A ak ty definuješ napr.ten 13 verš, slovami:"To ze nevedel, ze kto to je (13), neznamena, ze mu neuveril ".......je len tvoj pohľad. Tak ako aj s tým Lukášom a podobne. Z kontextu je zrejme,že hlásalo sa všetkým,....aj pohanom....atd. Predpokladať ,že všetci mali vieru,je iluzórne. Ale pointa aj tak je v tom,že Ježiš uzdravoval všetkých,bez rozdielu,či už mali vieru,alebo nie,....Alebo či len letmo poznali niečo o prichádzajúcom mesiášovi........dalej to robil zadarmo a vždy bol úspešný a to nielen ked niekomu "doťahoval nohy na správnu mieru"! .......
Zober si napríklad Pavla,...on ako horlivec,farizej,žid,....sám po obrátení priznal ,že konal z "nedostatku viery".
Ja osobne tu nevidím žiadny problém! Wolfe,...dôležitejšie je vedieť,či naozaj sa deje dnes uzdravovanie vierou,či nejaké bľabotanie je vplyv ducha svätého,alebo nie. Pretože,byť pod vplyvom démonov ,nie je žiadna výhra.

233.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 06:27 avatar
Jedna vec je mat vieru predtym, a druha dostat ju prave pri kazani...

Pavol ale nebol uzdraveny ked bol neveriaci..
Prave tusim az potom ked bol oslepeny a uveril...

70.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2015, 01:11 avatar
Fotoon,....preboha u Jakuba je to o "duchovnej chorobe",...nie o telesnej!

74.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 15:59 avatar
Kde tam vidíš duchovnú chorobu?   Slovo asthenei (použité v origináli), znamená jednoznačne fyzickú nemoc, slabosť. www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (strongové číslo G770)
...Achchch kresťania, prečo veríte radšej svojim pocitom a nápadom pastorov, farárov svojich komunít, než faktom? Prečo tak ľahko podliehate logickým klamom a sami si veci neoverujete?
Súhlasí Scarlet666

94.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 09:19 avatar
Fotoon....Jakub píše:......."Je niekto medzi vami chorý? Nech si [k sebe] zavolá starších zboru a tí nech sa modlia nad ním a potierajú [ho] olejom v Jehovovom mene. 15 A modlitba viery bude na úžitok chorľavému a Jehova ho pozdvihne. A ak hrešil, bude mu odpustené."
Tu môžeš z kontextu vidieť,že je tu aj náražka na hriech. Ledaže by si ty veril,že hriech spôsobuje telesné choroby?
A všimni si,že z celej kapitoli je zrejme,že ide o duchovnú "slabosť" ,nie fyzickú. O uzdravovaní telesných chorôb hovoria iné texty.
Aj odborné diela a preklady z pôvodnych jazykov poukazujú,že rozhoduje kontext,ako chápať toto slovo. Lebo sú dva druhy chorôb. Duchovné a telesné. A v prípade Jakuba ide o duchovnú slabosť a to,čo narúša integritu kresťana./skúšky,útrpenie,osobné zlyhania/.
Pozri si to na mnohých stránkach internetu,ty "odborník"!.....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------------
Čiže,ten záver vnímam ako tvoj povzdych nad sebou samým.

95.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:24 avatar
Shagara, celkom by som s tebou súhlasil, keby si sa pri svojej komunikácii zbavil určitých invektív proti diskutérom. Myslím si, že to nepotrebuješ. Alebo ano?
Súhlasí Wolfe

97.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 09:41 avatar
Slušný človek....každý podliehame istým tlakom pri komunikácií. A ja nie som výnimka. Asi to bude tým,že viacerí sa navážajú do mňa,a nedvojak ma vtiahli do tejto/nie príliš správnej formy/ ostrejšej komunikácie.
A ked mám odpovedať priamo,...tak áno,...každý to potrebuje. A teda aj ja.
A určite nie je ospravedlnenie ani to,že iní tak robia častejšie a ostrejšie. Polepším sa! Budem si dávať na to lepší pozor. Ale niekedy sa tomu nedá vyhnúť. Aj ja som len nedokonalý človek s emóciami. A je zrejme aj z Ježišových/aj zo slov Písma/,že sporná otázka pravdy prináša aj takéto "výkyvy"..........
Jeremiáš 20 kap...." Po celý deň som sa stal predmetom posmechu; každý sa mi vysmieva. 8 Veď kedykoľvek prehovorím, kričím. Vyvolávam násilie a plienenie. Veď Jehovovo slovo sa mi stalo príčinou pohany a úškľabkov po celý deň. 9 A povedal som: „Nebudem sa zmieňovať o ňom a nebudem už hovoriť v jeho mene.“ 

98.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:46 avatar
Shagara, veď nikto z nás nie je dokonalý, sme len ľudia. Niekedy sa človek nechá vyprovokovať a sú chvíle keď platí, že na hrubú dieru hrubú záplatu. Ale myslím si, že Fotooon tou hrubou dierou nie je. Je tvojou vecou, ako budeš komunikovať, len si myslím, že invektívy sú tu na fóre v drvivej väčšine zbytočné. Nikomu nepomáhajú, iba vec zhoršujú. Žiadny človek nie je rád, keď sa k nemu niekto správa neúctivo, aj ten najväčší grobian. 

99.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 22:40 avatar
Slušný človek.....nebol som nejak prísny voči Fotoonovi,vo svojich vyjadreniach. Len nesúhlasím s jeho názormi,lebo sú nelogické a nebiblické.
A mám za to,že to on si viac nevyberane doberal mňa. Môj názor.

107.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:23 avatar
Lebo to nesedí s tvojimi pocitmi a dopredu vytvorenými náladami. Ty nepracuješ s faktami. Teba nezaujímajú fakty! Ďalej nie je už o čom. Sory, bola by to strata času. To je ako sedlákovi vysvetľovať mapu Prahy.
Súhlasí Scarlet666

106.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:21 avatar
To je nevýhoda tohoto fóra, že sem má prístup kdejaký umelec tvoriaci si vlastnú hantýrku. Keď o červenej poviem to je zelená, uŽ ho nikto nepresvedcí, že je to zelená.
Súhlasí Scarlet666

112.
označiť príspevok

Korund
   5. 7. 2015, 08:33 avatar
Je zábavné sledovať, ako dvaja náboženskí fanatici bľabocú o logike a o faktoch. :-). :-). :-)

114.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2015, 08:34 avatar
A prečo si myslíš, že by nemohli?

118.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 7. 2015, 08:40 avatar
mohli, ale tu by nikoho nerušili...
www.bibliaaty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

120.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2015, 08:42 avatar
Linda, nie je toto náhodou sekcia náboženstvo? Tak kto tu koho ruší?
Súhlasí Fotooon, Wolfe

125.
označiť príspevok

Fotooon muž
To sa na ňu podobá. Lezie do cudzieho piesočku a snaží sa tam rozkazovať.  
Súhlasí Scarlet666

117.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:39 avatar
Ty nevieš, čo je to logika a fakty. Nikdy si ich nevidel. (ani z rýchlika)
Súhlasí Scarlet666

116.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2015, 08:38 avatar
Myslím si, že každý má právo na svoj názor. Len by bolo dobré, keby sme pracovali s faktami a zbytočne na seba neútočili. Môžeme mať rozdielne názory, ale to neznamená, že musíme byť nepriateľmi. K čomu je to dobré?

121.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:42 avatar
Na ľudí, ktorí nechcú pracovať s faktami, treba útočiť. (lebo inak je to ako rozprávať sa so škôlkarmi) Napríklad aspoň takto:

127.
označiť príspevok

Slušný človek muž
Súhlas, ale myslím si, že Ježiš bol v inom postavení, ako my ľudia.
Súhlasí Wolfe

130.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:52 avatar
Nie. Znížil sa do takého istého postavenia, ako my. Bol dokonale človek.
Súhlasí Scarlet666

133.
označiť príspevok

fajer
   5. 7. 2015, 08:55 avatar
jediným faktom je že vaše náboženstvo je blud....

137.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 09:00 avatar
Ano náboženstvo je blud. (našŤastie kresŤanstvo nie je náboženstvo)  
Súhlasí Scarlet666

140.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 7. 2015, 09:07 avatar
darmo sa snažíš, nás neoj*****š so svojimi bludmi 

157.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 03:47 avatar
Pri tebe sa o to už jaksi ani nikto nesnaží. Veď ty už si.  
Súhlasí Scarlet666

144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 11:27 avatar
137 Krestanstvo nie je náBOŽEnstvo?

148.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 18:29 avatar
Nie. Náboženstvo je snaha človeka dostať sa k bohu vlastným úsilím. Kresťanstvo je naopak pomoc od Boha k človeku. V kresťanstve sa môžeš k Bohu dostať jedine zadarmo jeho milosťou, bez skutkov. Vierou.
Súhlasí veriaci-4, Scarlet666

155.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 03:30 avatar
Hej a jablko nie je ovocie..
Nabozenstvo je cokolvek, co ma co spolocne s Bohom, ci spiritualitou...

Inak schvalne som ti napisal velkymi pismenami, ze preco krestanstvo JE nabozenstvo

sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Existuje viacero definícií náboženstva.
Jeden zo zakladateľov slovenskej religionistiky prof. Komorovský píše: „Obsahom slova náboženstvo je všetko, čo súvisí s vierou v Boha a jeho uctievaním."
Podľa Encyclop?dia Britannica náboženstvo je: „Vzťah ľudí k tomu, čo považujú za sväté, zbožné, spirituálne alebo duchovné.“
Podľa Davida Lanea: „Náboženstvo je filozofia alebo učenie, ktoré zahŕňa Boha, bohov a niekedy aj iné bytosti za hranicou vnímania smrteľníkov.“

slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
náboženstvo -a -tiev str. r. vnútorný vzťah človeka k Bohu ako k zvrchovanej bytosti; súhrn prejavov tohto vzťahu (vieroučných právd, mravných záväzkov a bohoslužobných úkonov); náuka o tom; príslušný vyučovací predmet: prirodzené n-á, kresťanské n., židovské n.;
vyučovať n.;
Súhlasí Lemmy

162.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 04:09 avatar
Ano, cesnak nie je ovocie.  

(definície neveriacich ma nezaujímajú. Tie vždy budú iba funkciou času)  
Súhlasí Scarlet666

163.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 06:20 avatar
Ja nie som neveriaci, ale ty asi si..
Ty nie si veriaci, ale povercivy..
Súhlasí Lemmy

167.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:21 avatar
Každý, kto neverí Kristovi a jeho slovám je neveriaci. Aj učeníci (keď ešte neboli znovuzrodení), považovali Krista za kdečo: raz za prízrak, inokedy za ducha. Ale keď sa obrátili, bolo im všetko zrazu jasné. Preto aj ty: potrebuješ sa obrátiť.
Súhlasí Scarlet666

179.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 09:45 avatar
Trosku otocim stranku na tom "trhacom kalendari"
2. list Korinťanom
12 Ale čo robím, budem robiť aj ďalej, aby som odňal príležitosť tým, čo hľadajú príležitosť ukázať sa, že sú takí ako my, v čom sa vychvaľujú.
13 Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi.
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.
15 Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky.

Je sranda, ze ja si robim z biblie trhaci kalendar, ale vy si robite carodejnictvo, ktore je zakazane, to je v poriadku.
(Ano, ked moze niekto zabijat v "mene Boha/Krista", preco by nemohol robit magiu "v Jeho" mene)

186.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 09:57 avatar
Je sranda, že si nepriznaš trhanie kalendára, keď si vytrhol túto pasáž: (2 Kor.12,12): "Dôkazy o tom, že som apoštol, prejavovali sa medzi vami vytrvalosťou každého druhu, znameniami, divmi a prejavmi moci."   www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
(...tak si sa zacyklil, že viac tu už ani nejde)  
Súhlasí Scarlet666

188.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:00 avatar
Bol teda aj Pavol čarodejník?   (ach zas to tvoje myslenie, však?)  

196.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:16 avatar
Nie, to je tvoje nemyslenie...

Ale to je v pohode, vy pentakostalisti zazraky na pockanie a nemozne do troch dni...
Hovoreni v jazykoch na povel, staci sa namocit...
Aaaach jaj  

203.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:25 avatar
Blá, blá, blá.   (čosi si musel povedať)  
Súhlasí Scarlet666

194.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:13 avatar
Heh, sranda, robi si z biblie trhaci kalendar, a mna obvinuje   

202.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:24 avatar
Kde ty klamársky očierňovač?  
Súhlasí Scarlet666

210.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:36 avatar
priamo v 186 odkazom na bibliu.. si si vytrhol veticku.. ale mna obvinujes z vytrhavania  

215.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:44 avatar
Nevytrhol.
1.Tá veta je jaykový útvar s uceleným významom.
2.Vetu som len doplnil do tebou vytrhnutého textu, kde si ju akosi "pozabudol" uviezť  
Súhlasí Scarlet666

212.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:37 avatar
Je sranda. ty mna obvinis, ze robim z biblie trhaci kalendar.. to je v pohode
ale ked to poviem ja, o tebe, tak hned argumentujes invektivami a oznacis ma o klamarskom ociernovaci, ZA TO ISTE za co si obvinil ty mna  

217.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:46 avatar
Hovoríš to o mne len preto, lebo som to povedal právom ja o tebe. (nie, že by si mal na to aj nejaký objektívny dôvod)  
To, že klameš nie je invektívum, ale pravda. Si tendenčne zaujatý, a preto klameš.  
Súhlasí Scarlet666

225.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 11:31 avatar
Aha, ked to povies ty o niekom, tak je to pravom, ked to niekto povie o tebe, tak je to nepravom..
To je len uhol tvojho pohladu.. >> To nie je zaujatost?

Navyse si este aj pokrytec...

229.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 21:46 avatar
Nejde o to ŽE si to povedal, ale KEDY si to povedal. Tento fakt nie je zaujatosť.

Projekcia.
Súhlasí Scarlet666

234.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 08:06 avatar
Kedy? Vtedy.. nechce sa mi vytahovat na teba kazdu blbost, ale ked to spravis ty, tak ti pripomeniem aj ja..
Je smiesne, ked niekto povie, ze je tendencne zaujaty.. kto nie je? Ty? heh

Hovoris nieco o projekcii, myslim ze nie je u mne problem s projekciou, ale u teba s autoreflexiou...

238.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 09:49 avatar
V 179 si chcel nesúvisiacim textom z 2 Kor 12-15 dokázať, že robíme čarodejníctvo, pričom to z textu vôbec nevyplýva. Ja som ti dal text z 2 Kor 12,12 z ktorého naopak vyplýva, že zázraky sú potvrdením apoštolstva apoštola. Miesto toho aby si to uznal si ma falošne očiernil z trhania biblie. Preto si bol právom označený za klamára a očierňovača.
Súhlasí Scarlet666

174.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:53 avatar
Nie si veriaci, keď Kristove zázraky považuješ za poveru. Klameš sám seba a robíš si z biblie trhací kalendár.

175.
označiť príspevok

fajer
   6. 7. 2015, 08:01 avatar
Kristove zázraky už boli dávno vysvetlené, neboli to zázraky ale vypracované triky, zázraky aké robil on teraz dokáže robiť aj okresný kúzelník...

181.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 09:49 avatar
prd bol vysvetlený. Veď ty veríš, že Kristus bol mytologická postava. Tak sa už raz rozhodni, čomu chceš veriť, pretože veríš naraz niekoľkým protirečiacim si teóriam.  
Súhlasí Scarlet666

192.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:07 avatar
Je zaujimave, ako dokazate nenavidiet niekoho kto neexistuje...
A dokazovat ze niekto kto neexistuje, ze bol obycajnym clovekom, robiac putove triky...

191.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:05 avatar
Je rozdiel Kristove zazraky a diablove zazraky

Takze aj zjavenia Marie a Jezisa su Kristove zazraky? Dufam, ze to katolikom uznas...
Teda spravne sa ma modlit korunka Bozieho milosrdenstva, pretoze to Pauline Kowalskej povedala Maria, ktora sa jej zjavila...

200.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:22 avatar
Často v tom nie je na prvý pohľad viditeľný rozdiel. Aký bol napr rozdiel medz tým, keď premenil vodu na krv Mojšíš a egyptskí satanisti?

Ano, Ježiš sa zjavuje. (viĎ napr Pavlovi na ceste do Damašku) Zjavuje sa dokonca aj Diabol v podobe Krista. (to neznamená, že Pavlovi sa zjavil diabol) -Hádaj, ako to rozlíšiť?   (malá nápověda: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

164.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 06:22 avatar
Definicie su definice, nemozes si spravit vlastnu

Nabozenstvo je nieco spolocne s BOHom.. - to uz je obsiahnute v som slove BOH - BOZE - naBOZEnstvo...

Preco sa asi hovori, chodi na hodiny nabozenstva?
Lebo sa tam uci o cesnaku?  
Súhlasí Lemmy

168.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:23 avatar
Ľudská svojvôľa nie sú definície.

Nie je.

"hodiny náboženstva" = ďalšia ľudová škatuľka.
Súhlasí Scarlet666

180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 09:47 avatar
krestanstvo/krestania - to je dalsia skatulka..

Pes - dalsia skatulka..
Zebra - dalsia skatulka
zvierata - dalsia skatulka
(Nechcel Boh, aby clovek spravil taketo skatulky?)

Takto skatulky nam pomahaju oznacovat a rozlisovat...

190.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:03 avatar
Nie. Jediný kompetentný definovať kresťanstvo/kresťanov sú sami kresťania - konkrétne kresťania v biblii. (nie nejaký zaujatý pošuk z 21 storočia) Veď už konečne mysli, lebo tu začnem definovať ateistov, pseudokresťanov a iné individuá, a teprv potom to tu roztočím.  
Súhlasí Scarlet666

198.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:17 avatar
Ani krestania sa sami nenazvali krestanmi, ale nazvali ich ini..

204.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:26 avatar
No konečne začínaš ísť k zdrojovým definíciam. A tí iní boli neveriaci?  
Súhlasí Scarlet666

166.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2015, 06:53 avatar
Wolfe toto sa ťažko chape, ale skutočne kresťanstvo, nie je náboženstvo. Neviem ti to vysvetliť ale skusim takto. Ludia v snahe dostať sa ku Bohu vlastnymi skutkami si povytvarali rozne naboženske ukony(rituály)....až do nezmyselných rozmerov.
Nabožensky človek nevie rozpoznať milosť od zákona.
Súhlasí Fotooon

170.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:27 avatar
Od neveriacich ateistov a neveriacich pseudo"kresťanov" darmo môžeš chcieť, aby toto pochopili. Začnú sa oháňať svojimi vlastnými vymyslenými definíciami, a to im stačí. Ty však samozrejme znovuzrodený si, preto správne chápeš, o čo ide.

187.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 09:57 avatar
Ano, veriaci-4 nie je pseudokrestan, pretoze je z rovnakej denominacie, ako ty..
To je ako keby jeden katolik prikyvoval o "panenke Marii" druhemu..
Ziadna hodnota.....

195.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:14 avatar
Ja nie som z KS Milosť, ale zo Sl.Ž. o ktporých sa vyjadrujú, že sme katolíci. Prečo zas drístaš prv než si veci neoveríš?  

185.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 09:56 avatar
Krst, vecera panova je co ak nie ritual..

slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
rituál -?> súbor predpisov pre výkon bohoslužby; predpísaný postup pri nejakom úkone.

Ano, niektore ritualy su dotiahnute do extremu, ale to neznamena, ze nabozenstvo nie je o Bohu, alebo ze krestania nerobia ziadne ritualy...

A prepac za uprimnost, ale to hovorenie "v jazykoch" znie skor ako vyvolavanie satana, nez ako nieco krestanske...

Mimochodom apostoli vedeli co hovoria tymi cudzimi jazykmi:

Prvý list Korinťanom - kapitola 14
27 Ak niekto hovorí jazykmi, nech hovoria dvaja alebo nanajvýš traja, jeden po druhom, a >>>>jeden nech vysvetľuje.<<<<
28 Ale ak by nemal kto vysvetľovať, nech mlčí na zhromaždení; nech hovorí sebe a Bohu.

193.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:11 avatar
Pohreb nie je rituál, a rovnako tak svatba. Sú to sviatosti.

Neveriaci niesu kompetentní definovať úkony, s ktorými nemajú nič spoločné. Strkáte nos kam vám netreba. Ak chceš správne dofinovať, choď do zdroja a nie k dutým hlavám.

Hovorenie v jazykoch: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (tamojším neveriacim to zas pripomínalo opilecký bľabot - verš 13)
...Prečo sa vyjadruješ k veciam, ktorým nerozumieš?  

(špatné používanie daru jazykov je už ale niečo iné. Keď niečo špatne použijem to neznamená, že vec je zlá- Kedy sa už naučíš myslieť?)

208.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:31 avatar
Zda sa, ze s tomu nerozumies skor ty....

Nejak si rad preskocil vers

6 Keď zaznel ten zvuk, zbehol sa veľký dav. Boli zmätení, lebo >>>>každý ich počul hovoriť svojou vlastnou rečou.<<<

Predstav si, ze trebars tucet ludi zacne hovorit kazdy v roznych jazykoch...
V dave niektori budu kazdy poznat svoj vlastny jazyk, ale pre niektorych to bude len blabotanie..

V sucasnosti vieme rozpoznat jazyky ako anglictina, rustina, polstina, taliancina, nemcina , spanielcina, portugalstina, este nam niektorym mozu robit problemy rozlisit jazyky ako holamdstina/belgicka flamstina, danstina, norstina, svedstina, nebodaj finstina, alebo cinstina, korejcina, vietnamcina, thajvajcina atd...

Vtedy ked kazdy zrovna nepoznala a nerozoznaval jazyky, to muselo prist ako blabotanie..

Hlavne ked sa tam pouzivala ako lingua franca najskor Aramejcina...
Súhlasí Shagara

211.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:37 avatar
V tom čase sa ľudia nedokázali naučiť cudzí jazyk?

Keď niekoho počujem hovoriť po anglicky alebo po francúzky, nemám dôvod ho považovať za opitého.

Vtedajšie známe jazyky každý poznal, pretože do Jeruzalema chodili ročne židia z diaspory - a nikoho by neudivovalo, keby počul trebárz Élmštinu. -Čiže tam zaznievalo viac, než len jazyky ľudské: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

223.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 11:05 avatar
Mohli sa naucit cudzi jazyk, ale naco, ked im stacil vlastny a lingua franca?

"Keď niekoho počujem hovoriť po anglicky alebo po francúzky, nemám dôvod ho považovať za opitého.
" >> To som zacal vysvetlovat v odstavci "V sucasnosti vieme rozpoznat jazyk."
Svet je otvorenejsi nez niekedy... Je viac informacii, je televizia, internet..

7 Celí bez seba a v údive si medzi sebou hovorili: Vari nie sú všetci títo, čo hovoria, Galilejčania?

Ale hlavne rozlisuj DAVNU minulost a sucasnost..

227.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 21:41 avatar
Poznali tie jazyky. Bola to multikultúrna spoločnosť.

Rozpoznanie jazyka nie je závislé na dobe. Súčasnosť sa v tomto od minulosti nijako nelíši. -Jeruzalem tej doby bol viac než internet. Na internete a v televízii vidíš len písmená a obrázky. V Jeruzaleme prvého storočia si mal však osobnú skúsenosť naživo. (dnes nič také nikde nezažiješ)

No veď cituj ďalej, než len "tí Galilejčania". Prečo si sa zastavil?  

Minulosť sa v tomto od súčasnosti vôbec nelíši. Ba naopak: V minulosti boli ľudia lingvisticky vzdelanejší.
Súhlasí Scarlet666

232.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 06:24 avatar
"Poznali tie jazyky. Bola to multikultúrna spoločnosť." >> Aha tak ako v sucasnosti Anglicania vedia po indicky, Nemci po turecky + dalsie jazyky podobne..

V sucasnosti za pomoci internetu a televizii mas vacsi rozhlad, ako mali oni predtym..
Obrazky informacie a videa - co potrebujes aby si nejaku informaciu dostal do hlavy?
Ale oni mali len tie informacie, s ktorymi sa nahodou stretli a nebolo to take sirokospektralne, na take nieco ani nemali cas..
"Jasne pane, pokecajme si vo vasom jazyku"

"No veď cituj ďalej, než len "tí Galilejčania". Prečo si sa zastavil?" >>
Ale dalej to hovori len v prospech toho, co tvrdim:
8Ako je možné, že každý z nás ich počuje hovoriť vo svojej materinskej reči?
9My Parti, Médi a Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judska a Kapadócie, Pontu a Ázie,
10Frýgie a Pamfýlie, Egypta a oblasti Líbye okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania,
11Židia aj prozelyti, Kréťania aj Arabi, my všetci ich počujeme rozprávať o veľkých Božích veciach svojím jazykom.

"Minulosť sa v tomto od súčasnosti vôbec nelíši. Ba naopak: V minulosti boli ľudia lingvisticky vzdelanejší.">> Samozrejme kazdy poznal kazdy z jazykov z tychto oblasti..
Akoze obycajni ludia, ale kazdy poznal aspon 10 jazykov..
Obycajni ludia, obchodnici atd..
Si mylis obycajnych ludi s nejakymi vystudovanymi mudrcmi a slachtou

Naco by mali franca lingua (vseobecny obchodny jazyk), keby kazdy vedel rozpravat kazdym jazykom?

237.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 09:41 avatar
Nie, ale nebudú inda považovať za opitého keď hovorí. Jeruzalemčania tej doby vedeli rozpoznať ktorý je aký jazyk, pretože často sa s nimi stretávali.

To nebolo náhodou. Oni sa s cudzincami pravidelne osobne stretávali. Preto vedeli ktroý je aký jazyk, a nepovažovali by hovoriaceho tým jazykom za opitého. (ak by tam nebolo aj čosi viac za tým)

Opäť si sa tomu vyhol. Dobre, dokončím to za teba keď sa toľko zdráhaš:
12Všetci žasli a v rozpakoch hovorili jeden druhému: Čo to má znamenať?
13Iní si však robili posmešky a hovorili: Opití sú z mladého vína.
14Tu sa Peter spolu s Jedenástimi postavil a zvýšeným hlasom ich oslovil: Judskí muži a všetci obyvatelia Jeruzalema! Pozorne počúvajte moje slová a uvedomte si:
15Títo ľudia nie sú opití, ako sa domnievate; veď je iba tretia denná hodina.
16Ide však o to, čo povedal prorok Joel:
17V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny.
18V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj na svojich služobníkov a svoje služobnice a budú prorokovať.

Stačí, že vedeli rozpoznať o ktorý jazyk ide. Keď niekoho počujem hovoriť po maďarsky, viem, že hovorí po maďarsky (i keď maďarčine nerozumiem)

Ja som niekde tvrdil, že každý rozumel všetkým jazykom orientu?  
Súhlasí Scarlet666

243.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 10:11 avatar
17V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. >> Ti poviem, tie posledne dni su uz skoro 2000 rokov...

Ty veris, ze papez je Petrov nastupca a ma dar, ze co zviaze na zemi, to sa zviaze na nebi?
A ze farari a biskupi dokazu odpustat hriechy akoby za Boha?
Veris, ze katolicki biskupi a kardinali su nastupcovia apostolov?

246.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:25 avatar
Ako vidíš ano. Posledné dni začali prvým príchodom Krista a budú zakončené jeho druhým príchodom. Sám vidíš, že s tým Peter argumentoval v súvislosti s vyliatím Ducha, takže je to tak.

Tento dar má každý Kristov učeník:
Mt 18:18 Amen, hovorím vám: Čokoľvek zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čokoľvek rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi.

Hriechy dokáže odpúšťať iba Boh (čiže aj Kristus). Písmo nepustí.

Čo sa týka Petrovho nástupníctva, tu som sa ku tomu krátko a jasne vyjadril: www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

248.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 7. 2015, 12:01 avatar
Tak preco si myslis, ze niektore veci nepokracovali v katolickej cirkvi.. ale ine veci pokracuju doteraz?

Ozaj kde to v biblii odpadavali?
(mimochodom je to hypnoza, nie duch svaty, pozri si nieco o Derren Brown, Paul McKenna a dalsi)

251.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 14:32 avatar
Pokračuje všetko, o čom hovorí Boh v písme.

Napr. tu: www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To nebola hypnóza. Kto v biblii koho hypnotizoval? Mohol by si uviezť príklady?
Súhlasí Scarlet666

280.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 7. 2015, 12:49 avatar
Nehovorim o biblii
Hovorim o KS Milost a dalsich charizmatickych spolocenstvach..

281.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 7. 2015, 12:53 avatar
A jako im povedal: Ja som, postúpili nazpät a padli na zem. >> Mylis si to, ako sa zlakli, tak ustupovali dozadu, zatackali sa a spadli..
Pokial viem, Jezis im tam nekladol ruky na hlavu, nedaval im Ducha Svateho, neliecil ich ani nic ineho... 

269.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 7. 2015, 23:58 avatar
Fotoon......omyl...."posledné dni"...začali pre dnešnú dobu,práve neviditeľným príchodom Krista a nastolením Božieho kráľovstva v nebesiach na konci "ustanovených časov". Teda ,nie pri jeho prvom príchode! Ježiš sám povedal...."že svet ho už viac neuvidí". Jeho prítomnosť môžme pozorovať podľa istých znamení. Mal som dojem,že aj tvoje video o tom hovorí,pri tvojej novej téme.

274.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:19 avatar
Svoje klamstvá si šír na fóre Svedkov Satanových, a nezaťažuj nimi toto fórum. Dosť, čo sa tu zaoberám klamstvami a výmyslami evoluciounistov, neie ešte aby som sa začal zaoberať ešte aj klamstvami a výmyslami Svedkov Satanových.

Zjv 1:7 : Hľa, prichádza s oblakmi, a uvidí ho každé oko, aj tí, ktorí ho prebodli, a nariekať budú nad ním všetky pokolenia zeme.
Súhlasí Scarlet666

275.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:23 avatar
Vysvetlivky:
Svedkovia satanovi sú všetci stúpenci Charlesa Tazea Russella, lebo klamú o Bohu. Satan je klamár a otec lži (Jn 8:44) www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , preto všetci šíritelia Russelových bludov sú stúpenci Satana.
Súhlasí Scarlet666

276.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 7. 2015, 01:59 avatar
Fotoon,...274....teda ho uvidia aj rímski vojaci čo ho prebodli?/prebodol/
Nechápeš zmysel tohto obrazného vyjadrenia!...píšeš:Zjv 1:7 : Hľa, prichádza s oblakmi, a uvidí ho každé oko, aj tí, ktorí ho prebodli, a nariekať budú nad ním všetky pokolenia zeme.
Tak nám vysvetli ako to dáš do kopy s týmto veršom?
Ján 14:19: „Ešte chvíľku a svet ma viac neuvidí, ale vy [Ježišovi verní apoštoli] ma uvidíte, lebo ja žijem a vy budete žiť.“
Nemôže byť oboje pravda!

277.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 7. 2015, 03:25 avatar
chudak fotoon sa musi zaoberat vymyslami evolucionistov, aj to pre niekoho zmysel zivota ;-)
ale inak na margo teba a shagaru, boh vidi len dvoch somarov ktorych zaujima iba vlastne ego. keby ste ho obaja odlozili bokom, zacali by ste vnimat konecne aj boha.
Súhlasí Wolfe

278.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 06:01 avatar
Aké sú výmysly evolucionistov?

Kresťanské výmysly sú zrozumiteľné. Napríklad: boh uspal Adama, vybral mu rebro, a z rebra vytvoril Evu. A rozmnožili sa až do podoby dneška, miliardy ľudí.

Kain, jediný syn Adama a Evy (lebo Ábel bol mŕtvy) poznal ženu. Ktorú? Skade sa tam nabrala?

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

282.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 7. 2015, 13:02 avatar
Kedze boli dost patriachalna spolocnost, o zenach sa az tak moc nepisalo/nehovorilo, pokial neboli nejakym sposobom dolezite...

224.
označiť príspevok

ranexil
   6. 7. 2015, 11:09 avatar
Raz sa mi stalo, ze som hovoril perfektne hebrejsky. A nepametam si z toho vobec nic. O com to svedci?
Pametam si, ze som len mlel, akoby to bol moj jazyk. Obdobne aj sanksrtsky. Nasledne to neprezili letniciari, kedze oni len demonicky jebui nejake vzdych zo sexu a obvinili ma, ze to bol Satan. Ale ked oni hovoria, jak decko, co malo matku vlcicu, tak je to hovorenie v jazykoch.
A od vtedy tykymi pohrdam a viem, ze ste jezisovi.

228.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 21:42 avatar
Ty si zdémonizmovaný až po uši. U takých okultistov ako ty sa takéto veci očakávajú.  
Súhlasí Scarlet666

209.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:32 avatar
(špatné používanie daru jazykov je už ale niečo iné. Keď niečo špatne použijem to neznamená, že vec je zlá- Kedy sa už naučíš myslieť?) > Problem, ze vy to pouzivate ako akusi identifikaciu ci ma niekto Ducha Svateho, alebo nie...

A to je dost spatne pouzivanie

213.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:40 avatar
Strawman. Nepoznáš ma, a nevieš ako jazyky používam a aký mám ku nim postoj. (celá tvoja laická unáhlenosť a domýšľavosť. Ani sa najpr nespýtaš, a už vynášaš závery. To si celý ty: ateistický pseudoveriaci)  
Súhlasí Scarlet666

214.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:41 avatar
"A to je dost spatne pouzivanie "

Aj keby to bola pravdy, nič to neprezrádza o zdroji tých jazykoch. (zas si predviedol len kopu nemyslenia a nepozornosti pri čítaní bible)
Súhlasí Scarlet666

165.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 7. 2015, 06:27 avatar
Podarilo sa ti napísať najväčší náboženský nezmysel.      

Do archívu (siene slávy najväčších nezmyslov): forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

169.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:24 avatar
Keď sa tomu nerozumieš, tak radšej zalez do búdy (spravíš múdrejšie).  

172.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 07:42 avatar
Vymyslím si definíciu, že ateizmus je negovaná viera z viery v Darwinových bohov. Vytvorím stránku, a zavesím to na internet. Každému, kto s touto definíciou nebude súhlasiť, označím za strojcu najväčšieho Darwin-neverecko-veriaceho nezmyslu všetkých čias. Založím aj rubriku siene slávy najväčšich nezmyslov, a zaradím do nej každého, kto povie niečo proti tomu. Mám?  
Súhlasí Scarlet666

176.
označiť príspevok

fajer
   6. 7. 2015, 08:05 avatar
Darwinoví bohovia, to sú aký, hlúpych kresťanských stránok je habadej,Darwina si do huby neber, jeho práca s teba urobila človeka, nie veriace teľa....

182.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 09:51 avatar
Darwinove bludy boli už dávno vysvetlené. Také blbosti ako on, dokáže robiť aj okresný kartár.  
Súhlasí Scarlet666

189.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 10:02 avatar
No v tom je presne problem.....
rozdiel medzi tym, co si vymyslis ty a nieco co je vseobecne dohodnute...
Keby mal kazdy svoj vlastny termin, tak tu mame Babylon...

197.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:17 avatar
Všeobecne dohodnuté kým? Neveriacimi. -Takú dohodu si môžeš napísať na toaletný papier, a v prípade potreby príslušne použiť.  
...Namiesto toho, čo by si sa radšej mal pozrieť do zdrojov, v ktorých sa tieto pojmy po prvý krát vyskytli, ty sa radšej odvolávaš na duté nekompetentné hlavy. (to si celý ty)
Súhlasí Scarlet666

143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 11:21 avatar
A to je spravne, nie?
Lebo cervena je cervena a nie zelena

102.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 07:34 avatar
Shagara uz zDFkovatiel, ako niektori (napriklad aj ja) z nas..  
Súhlasí Slušný človek

113.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2015, 08:33 avatar
Výborný postreh Wolfe. Presne na toto som myslel. Myslel som si že ho to obíde, táto choroba DF- ka - zDFkovanie.  

154.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 03:24 avatar
Vsimol som si ako kopu ludi sem prislo uplne inych, ale neskor sa stalo rovnakymi ako ostatni.. a taktiez som to pozoroval na sebe..

Je to nieco ako ponorkova choroba...
Zvykneme si, ze niektory nick nesuhlasi s nasim nazorom, niekedy to prejde do hadky a potom kedykovelk ten nick vidime, tak uz len vytrcame pichliace, lebo mame pocit, ze cokolvek povie, uz bude proti nam...
Uplne az stihomaniacky...

101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 07:33 avatar
"A všimni si,že z celej kapitoli je zrejme,že ide o duchovnú "slabosť" ,nie fyzickú." >> Aha... tak to ma vobec nenapadlo...
Ja som myslel, ze ide o modlenie sa k Bohu o pomoc za zdravie, alebo ako by som to povedal..

Hmm a takto asi vzniklo katolicke posledne pomazanie..
(A protestanti v tom veria iez.. viem ze aj luterani... pretoze mam pocit, ze uz som niekedy pocul farara povedat, ze ak je niekto chory, tak este skor ako lekara treba volat knaza -- hmm... co mi znie skor dost katolicky, aj tak mam pocit, ze sa evanjelici idu vniektorych veciach opicit po katolikoch.. svieca a specialne saty pri krste, to za mojej ery nebolo)

109.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:27 avatar
Každý si môže povedať čo chce, a vo svojich vlastných očiach bude maŤ pravdu. Sory, ale to už nie je práca z textom a originálom. Takého človeka ani zďaleka už nezaujíma nejaký "význam pôvodného gréckeho slova". To už je len o jeho pocitoch a predstavách!
Súhlasí Scarlet666

104.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:17 avatar
V texte nie je reč o žiadnej duchovnej slabosti (leda tak v tvojej fantázii), ale o rôznych témach, ako bolo u apoštolov na záver takmer všetkých listov zvykom. Dal som ti odkaz na originál a na pôvodné grécke slovo, viac sa o tom nemám čo s tebou baviť.
Súhlasí Scarlet666

142.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 7. 2015, 11:20 avatar
Ty si si pozrel grecke slovo, ale to je vsetko..
Ale to iste grecke slovo je pouzite prave aj duchovnych slabostiach.., oslabeni viery a podobne

Tak si teda vsimaj to: strongové číslo G770 (najprv grecky, potom slovensky)
-
-
-

atd...

147.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 18:26 avatar
Ano, byť slabý je druhý význam. toho slova. Ale z kontextu Jakuba je jasne vidno, že platí prvý význam = byť nemocný. Vyplýva to z v.15: "A modlitba viery zachráni chorého (gr. kamnonta) a Pán ho pozdvihne."
1. Modlitbou viery v Novom Zákone uzdravovali nemocných. (Ak bol niekto slabý vo viere, toho napomínali alebo povzbudzoval)
2. Grécky tvar slova kamnón = nemocný.
Súhlasí Scarlet666

150.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 18:33 avatar
Jakub nie je jediný text o uzdravovaní v biblii. Dal som mu aj ďalšie. V NZ je aj mnoho ďalších textov. Ak by si chcel z NZ povytŕhať uzdravenia nemocných, desiatky percent z nej by chýbalo.
Súhlasí Scarlet666

152.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:39 avatar
Dal si Fotoon...alias ???......ale mi sme sa bavili o Jakubovi. Z iných vyjadrení,hlavne v evanjeliach/ako tvrdí daný rozbor/,tak tam to vidieť tiež zo samotného kontextu,že tam už ide o telesné uzdravovanie. To som nespochybnil. Ja nevidím len samotný text,ale vnímam vždy celkový kontext Písma.
Stále ale platí,že dary uzdravovania skončili v časoch apoštolov. Dnes je to len o šarlatánstve a vplyvoch toho zlého.
---------------------------------------------
V spoločnom vyhlásení, ktoré urobili Fountain Trust a Evanjelická rada anglikánskej cirkvi, sa pripúšťa: „Sme si vedomí aj toho, že podobný jav môže nastať pod okultno-démonským vplyvom.“ (Gospel and Spirit, apríl 1977, vydali Fountain Trust a Evanjelická rada anglikánskej cirkvi, s. 12) V knihe Religious Movements in Contemporary America (Náboženské hnutia v súčasnej Amerike) (vydal Irving I. Zaretsky a Mark P. Leone, citát L. P. Gerlacha) je správa, že na Haiti sú ‚hovorením jazykmi‘ známi členovia letnicového hnutia, ako aj členovia náboženstiev vudu. — Princeton, New Jersey 1974, s. 693;
A tak je jeden duch aj v letnicovom hnutí,aj vo vudu. Alebo nie?! 

160.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 04:00 avatar
1. Modlitbou viery sa v NZ nikdy nerieši slabosť. Takmer vždy sa však rieši uzdravenie. Preto je text z Jakuba jasný a význam slov jednoznačne určený.
2. Cedíš komára a velblouda prehĺtaš. 1Kor.12 kap, a mnohé ďalšie texty jasne hovoria o prítomnosti darov uzdravenia telesných nemocí v cirkvi. Skutky apoštolov podávajú praktické príklady. Kontext písma je jasný pre každého, kto ho nezaujate číta: Dary uzdravenia sú v cirkvi prítomné. Skončili len v tvojej hlave a vo fantázii podobných klamlivých výmyselníkov nezmyslov, ako si sám.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyhlásenia novodobých farizejov ma nezaujíma, ako ani Ježiša nezaujímalo 450 výmyslov bláznov a hadov jeho doby. (za ktoré ich karhal) Ten istý súd platí aj o "Evanjelickej rade cirkvi"  
Súhlasí Scarlet666

242.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:09 avatar
Duchovná slabosť sa neriešila modlitbou viery a tobôž už nie olejom, ale na verbálnej úrovni. (kde chodíš na také blbosti)  
Súhlasí Scarlet666

268.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 7. 2015, 23:52 avatar
Fotoon...232.....ale riešila,a olej tu niečo symbolizuje,je to to,čo nemali pochabé panny vo svojich lampách. A to nebol doslovný "olej". Nedostatok oleja doslovného,nezapríčiňuje zavrhnutie Bohom.

273.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:15 avatar
Viem, že máš bujnú fantáziu, ale neriešila. Môžeš proti tomu protestovať, kričať i na hlavu sa postaviť. To ti však nepomôže proti faktu, že duchovná slabosť sa v biblii nikdy neriešila modlitbou viery. (a ani nikto nikoho ku takému niečomu nevyzával)

Olej ktorý nemali panny je symbol podobenstva a jedná sa o pomazanie Duchom Svätým. Naproti tomu olej v Jakubovi nie je symbol. Miešanie hrušiek s traktormi je obľúbenou kratochvíľou Svedkov Satanových. nie Jehovových, pretože s Bohom nemáte nič spoločné - preto som vás nazval pravým menom)
Súhlasí Scarlet666

283.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 7. 2015, 22:46 avatar
Fotoon....273....tú fantáziu máš ty!
Už aj v súvislosti s tým Jakubom a duchovnou chorobou,slabosťou......../ako sme spomínali/................
tak prvou vecou je ‚potieranie olejom‘. To sa vzťahuje na liečivú moc Božieho Slova. Apoštol Pavol vysvetlil, že „Božie slovo je živé a vykonáva moc... a je schopné rozoznávať myšlienky a úmysly srdca“, teda dokáže sa dostať hlboko do srdca a mysle človeka. (Hebrejom 4:12) Zručným používaním Biblie môžu starší pomôcť duchovne chorému človeku zistiť príčinu problému a podniknúť náležité kroky, aby si urovnal veci s Bohom.
Al možno vy sa natierate doslovným olejom?! Preto ste takí slizkí.
A aj pochabým pannám chýbal "duchovný olej",...presné poznanie ,z toho vyplývajúca bdelosť.
A Fotoon....ty našťastie nie si normou pravdy,...ale presný opak.

96.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 09:27 avatar
Fotoon....74....je zaujímavé,že si vytrhol z kontextu len ten úvod....citujem:...." V evanjeliách vždy odkazuje k fyzické choroby. Avšak, v listoch, v najmenej v ôsmich z doby sa používa sa vzťahuje nie k fyzické choroby, ale skôr duchovná choroba; " A to platí aj na list Jakuba. Rád doložím aj iné,odbornejšie rozbory tohto textu!

105.
označiť príspevok

Fotooon muž
   5. 7. 2015, 08:19 avatar
Ty nepracujeŠ s faktami, ale so svojimi pocitmi a dopredu vytvorenými závermi . Nemá pre mňa zmysel sa ďalej s takým laikom baviť!
Súhlasí Scarlet666

151.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:32 avatar
Fotoon...105...pozri sa dané stránky,kde sa rozoberá daný text. Ak to nevieš,dám ti to celé...a budeš v obraze. Ty si naozaj len polovičku/ktorá sa ti hodila/použil,...a to dalšie tvrdenie si opomenul. Bol to zámer alebo len nedopatrenie?

158.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 03:51 avatar
1. Väčšina text prekladá jasne ako nemoc.

2. Aj keby, o nič nejde. NZ obsahuje nespočet odkazov na uzdravovanie. (predpokladám, že si NZ ešte nečítal - preto som zarazený, čo tu vlastne riešiš. Texty ktoré ti nevyhovujú škrtáš ako neplatné - poprípade odvolávaš sa na iné varianty prekladov - s takým kresťanským ateistom je ťažko čo riešiť)
Súhlasí Scarlet666

159.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 03:52 avatar
oprava:
1. Väčšina prekladov text prekladá jasne ako nemoc.

244.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:14 avatar
Nepravda. Všade, kde sa spomína modlitba viery, spomína sa v súvislosti s ňou potreba zázraku - napr. uzdravenia. Napr.:
Mar.11,26-24
Amen, hovorím vám, keby niekto prikázal tomuto vrchu: Zdvihni sa a zrúť sa do mora!, a nezapochyboval by v srdci, ale veril by, že čo vyslovil, sa stane, splní sa mu to. Preto vám hovorím: Všetko, o čo sa modlíte a prosíte, verte, že ste dostali a budete mať.
Súhlasí Scarlet666

71.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2015, 01:18 avatar
Fotoon ,....k tomu prídavku Marka ešte asi toľko....:Dr. B. F. Westcott, odborník na biblické rukopisy, povedal, že „tieto verše... nie sú časťou pôvodného záznamu, ale sú prídavkom“. (An Introduction to the Study of the Gospels [Úvod do štúdia evanjelií], Londýn 1881, s. 338) V piatom storočí prekladateľ Biblie Hieronym povedal, že „skoro všetky grécke kódexy [sú] bez tejto pasáže“. (The Last Twelve Verses of the Gospel According to S. Mark [Posledných dvanásť veršov evanjelia podľa sv. Marka], Londýn 1871, J. W. Burgon, s. 53) New Catholic Encyclopedia (1967) hovorí: „Slovník a štýl sa tak veľmi líšia od ostatných častí evanjelia, že sa zdá ťažko možné, že by to napísal sám Marek [ide o verše 9–20].“ (Zv. IX, s. 240) Nie je žiaden záznam, že by raní kresťania pili jed alebo brali do rúk hady na dôkaz toho, že sú veriaci.
A nikde inde sa nespomína to,čo pojali istí"kresťania" do svojho repertoáru./jazyky a uzdravovanie vierou,pitie jedu,a chytanie jedovatých hadov/....kresťanstvo je o inom!

75.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 16:03 avatar
Jedna pani povedala. Ja som zas povedal, že sú súčasťou originálu.   Boh nieje taký invalid za akého ho pokladáte, ktorý by nebol schopný postaraŤ sa o svoje Slovo, aby sa doň nedostali bludy. Tomu veria len Adventisti SD, a Jehovisti - a teraz ako vidím, ešte aj ty oklamaný liberálnou teológiou. (vy veriaci ateisti, ktorý spochybňujete Božie Slovo, prečítajte si poslednú kapitolu biblie. Tam je nad vami vynesený už rozsudok!)
Súhlasí Scarlet666

89.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 08:14 avatar
Fotoon,....v Písme sú isté ,malé a menej podstatné vsuvky,dodatky,....ktoré sa v mnohých Bibliách v poznámke pod čiarou spomínajú,ako niečo, k čomu sú isté výhrady. A je to i v katolíckych aj protestantských Písmach.
Tie výhrady sú výhrady biblických odborníkov. A ak ty na niečom trváš/Marek-dodatok/ tak je zrejme,prečo? Vám to sedí do karát,aj ked Písma nepodporujú ,to,čo presadzuješ.
A ten záver Zjavenia sa viac sťahuje na také dodatky,ako je peklo,trojica,nesmrteľná duša...a podobne. lebo tým sa zásadne mení Písmo a obraz jediného,nerozdeleného Boha lásky.
Dodatok Marka je nepodstatný. Ak niekto verí,že pitie jedu a chytanie jedovatých hadov je dobré nech to robí. Tí druhí kresťania sa viac sústredujú na to,čo je podstatne dôležitejšie a robí to kresťana ,kresťanom!

240.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 10:03 avatar
Reč je o samotnom texte písma - čiže o Hebrejskom a Gréckom origináli. Ten text má Boh pod kontrolou. Neporovnávaj hrušky s melónmi, keď ti to čo som povedal nevyhovuje. Preistotu zopakujem: Boh nieje taký invalid za akého ho pokladáte, ktorý by nebol schopný postaraŤ sa o svoje Slovo, aby sa doň nedostali bludy.

Tí biblickí odborníci sú zväčša pseudokresťania, ktorí kráčajú v šlapajách biblických odborníkov prvého storočia, ktorých Ježiš kruto karhal z trhania biblie. Ni náhodou Boh dal na koniec biblie tieto slová: "A ak niekto uberie zo slov proroctva tejto knihy, tomu Boh odníme jeho podiel zo stromu života a miesto vo svätom meste, ako sa o nich píše v tejto knihe."
Nebol to žiadny dodatok. Plne korešponduje aj s inými textami písma, kde sa o prítomnosti darov uzdravenia v cirkvi hovorí. Dodatok je to len preto, lebo ti to nepasuje do krámu a znevažujeŠ Boha trhaním jeho Slova.
Súhlasí Scarlet666

267.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 7. 2015, 23:48 avatar
Fotoon......ja som,ani JS nepísal poznámky pod čiarou . Tam sa často vyjadrujú isté pochybnosti o niektorých malých dodatkoch. Odborná obec to pozná.
Opakujem,......mi nebudeme zachránení podľa toho,či hovorím jazykom,uzdravujem,alebo chytám jedovatých hadov,a pijem jedy,....ale podla poznania,viery a lásky k Bohu a pravde.
A ak ti vadia "dodatky",....prečo veríš v trojicu,nesmrteľnú dušu a peklo? Aj to sú dodatky a veľmi závažné!

272.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:09 avatar
Pochybnosti máš len ty a tebe podobní, pretože neveríte v Boha. Ste pokrytci najhoršieho kalibru. Odborná obec sú všetko rovnakí neveriaci, ako si sám.

Tu nie je reč o tom, kto bude zachránení a kto nie. Rád mlátiš svojich strawmanov?

Nesmrteľná duša a peklo sú biblické témy. Ty však v biblii neveríš, tak čo vlastne chceš?
Súhlasí Scarlet666

72.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 7. 2015, 08:07 avatar
Tak ja tomu predlžovaniu verím, veď aj na stránkach porno je plno predlžovania..........     

76.
označiť príspevok

Fotooon muž
   2. 7. 2015, 16:05 avatar
No dobre, dobre. Nečo si tu drístnuť musel.   (aby bolo vidno, aký si frajer)  
Súhlasí Scarlet666

87.
označiť príspevok

ranexil
   3. 7. 2015, 07:51 avatar
Preco sa tak demonicky smeje?

93.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:00 avatar
Kto?

199.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 10:22 avatar
Potreboval by som poradit , kde je mozno objednat modlenie za choreho . Hladam vsak iba ?valitu ! Platba vo svajciarskych frankoch , po vymodleni uzdravenia .

201.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 10:23 avatar
kvalitu - oprava

205.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:27 avatar
To sa ti dnes snívalo? (dobré ráno)  
Súhlasí Wolfe, Scarlet666

206.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 10:28 avatar
To je realita , mam s tym skusenosti , lenze boli drahi a nepomohli !!!

207.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:30 avatar
Čo máme tu v tejto téme spoločné so švajčiarskom?
Súhlasí Scarlet666

216.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 10:45 avatar
Lebo pytali franky , tak asi vsetci chcu franky , si myslim

218.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:47 avatar
Pýta tu niekto od teba franky?
Súhlasí Scarlet666

219.
označiť príspevok

kesha1
   6. 7. 2015, 10:49 avatar
Co ? Nerozumiem ?Chces franky ? Za modlenie ?

221.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:51 avatar
Chcú po tebe, aby si napísal do Wiki toto ako ďalší príklad unáhleného zovšeobecnenia. Snáď za to dostaneš aj nejaké franky.  
Súhlasí Scarlet666

220.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 10:50 avatar
"Lebo pytali franky , tak asi vsetci chcu franky , si myslim "

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk "Ekonómovia nevedia písať na stroji. Poznal som jedného a ten si pri tom takmer dolámal ruky."

(napíš do Wikipédie, a zaraď tvoj výrok ako ďalší príklad unáhleného zovšeobecnenia. Je to veľmi dobrý učebnicový príklad)  
Súhlasí Scarlet666

222.
označiť príspevok

ranexil
   6. 7. 2015, 11:00 avatar
FOTON TY SI NEJAKY AUTISTA?

226.
označiť príspevok

Fotooon muž
   6. 7. 2015, 18:33 avatar
Náš druhý pastor M.Hunčár: www.behej.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666

254.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   7. 7. 2015, 14:42 avatar
zázrak....zväčšenie penisu penidrolmax.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
toto nech si fotooon leje na hlavu každý deň 
bude ešte väčší *****

256.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 14:55 avatar
Ty hlupák, čo si robíš srandu z Boha, bez ktorého by neexistoval ani len tvoj dych. Si hovädo ateistické a hovno čo smrdí každému kto ide okolo. Primitív bez vzdelania, ktorý si potrbuje ventilovať svoju vypatlanosť na podobných fórach, ako je toto.   (to všetko ber ako pochvalu a vyznamenanie)  
Súhlasí Scarlet666

259.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   7. 7. 2015, 15:01 avatar
teba asi fakt uplácali z hovna...neverím žeby tvoj otec splodil takého *****

260.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 15:04 avatar
Si len prd, ktorý sa na sekundu ukázal na svete a potom 450 °C pod zadkom na večnosť. (blbečku)

261.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   7. 7. 2015, 15:11 avatar
hehehe...tak som ťa vyprovokoval...len som chcel ukázať tvoj charakter veriaceho....nestojí ani za močku tabaku(a to preháňam)...ostatne tak ako všetci čo sa tu bijete do prs a ťaháte krista z kríža a pritom ste len bezcharakterné amorálne kreakúry nestojace za nič
Súhlasí fajer

262.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 15:30 avatar
Nevieš. Možno som ateista.   Ale v tejto diskusii som ukázal, že ty si blázon.   A o to mi išlo.  
Súhlasí Scarlet666

263.
označiť príspevok

fajer
   7. 7. 2015, 15:34 avatar
s boha sa sranda robiť nedá, lebo neexistuje, sranda sa dá robiť iba s veriacich v neho..., lebo sú na smiech....
Súhlasí Lemmy

270.
označiť príspevok

Fotooon muž
   8. 7. 2015, 01:04 avatar
Tak prečo si ju z neho stále robíš?  
Súhlasí Wolfe, Scarlet666

257.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 15:00 avatar
Zaslúžiš si Islámsky Štát za chrbtom ty hňupe.  
Súhlasí Scarlet666

258.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 7. 2015, 15:01 avatar
Zaslúžiš si Islámsky Štát za chrbtom ty hňupe.  
Súhlasí Scarlet666

284.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 8. 2015, 13:13 avatar
Takže už sú známe časy a miesta: www.slovozivota.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

20.8. štvrtok 18:00 Žilina, zasadačka Mestského úradu, Námestie obetí komunizmu 1
21.8. piatok 18:00 Komárno, Župná 20 (vedľa kina Tatra)
22.8. sobota Sereď, Vážská 38, kaplnka Davida Wilkersona
23.8. nedeľa 10:00 Bratislava, Tomášikova 30, areál spoločnosti OMNIA, 2. poschodie
23.8. nedeľa 17:30 Nitra, Ul. Fraňa Mojtu 10, modlitebňa vo dvore na 1. poschodí
24.8. pondelok Banská Bystrica
25.8. utorok Banská Štiavnica
27.8. štvrtok Žiar nad Hronom
Súhlasí Scarlet666
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(566 016 bytes in 0,299 seconds)