hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Svätá Margita Mária Alacoque, rehoľníčka, mystička (mimo iné sa dozviete o milostiach, keď budete chodiť do kostola v prvý piatok v mesiaci)

príspevkov
12
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 18.10.2016 09:09
posledná zmena 25.10.2016 08:39
1
18.10.2016, 09:09
Margita Mária Alacoque, rehoľníčka, mystička

Sviatok: 16. október
* 22. júl 1647 Lhautecour, Burgundsko, Francúzsko
† 17. október 1690 Paray-le-Monial, Francúzsko
Význam mena Margita: perla (gr.-lat.)
Atribút: palma
Sv. Margita Mária Alacoque sa narodila 22. júla 1647 vo Francúzsku v dedine Lauthecour pri mestečku Verosvres. Jej otec bol kráľovským notárom v dedine. Margita bola piata zo siedmich detí. Meno Mária dostala pri birmovaní. Rodičia svoje deti už od útleho veku viedli k viere. Keď mala osem rokov, zomrel otec. Matka ju dala na výchovu do kláštora sv. Kláry v Charolles. Margita bola veľmi nábožná, veľa sa modlievala. Keď mala deväť rokov, dostala ťažkú chorobu. Nemohla sa vôbec pohnúť. Schudla na kosť a kožu. Nikto jej nevedel pomôcť. Sama hovorila, že sa uzdraví až vtedy, keď ju príbuzní a priatelia dajú pod ochranu Panny Márie. Sama spravila sľub, že keď sa uzdraví, vstúpi do kláštora. Dva roky strávila na lôžku v kláštore a ďalšie dva roky doma. Keď sa uzdravila, začala viesť prísny život. Postila sa, rozjímala, nosila kajúce rúcho a spávala na zemi. Okrem toho musela trpieť aj od svojich príbuzných – starej matky, tety a slúžky, ktoré riadili domácnosť, keďže jej matka bola slabá a chorá. Správali sa k nej veľmi zle. Ponižovali ju, nedávali jej jedlo ani šaty. Ani o jej matku sa nechceli starať. Margita to všetko znášala bez ponosovania a sama sa starala o matku najlepšie, ako vedela. Dokonca sa začala aj bičovať. Jej matka kvôli tomu plakala, zakázala jej bývať v osobitnej izbe a nútila ju, aby sa vydala. Nakoniec jej však nechala slobodu a Margita ako dvadsaťštyriročná vstúpila do kláštora rehole Navštívenia Panny Márie, ktorý založil sv. František Saleský, v meste Paray-le-Monial v burgundskom kraji. V roku 1672 zložila prvé sľuby. Žila veľmi prísne a kedy len mohla, kľačala pred Sviatosťou Oltárnou.
Dňa 27. decembra 1673 sa jej zjavilo v oslňujúcom lesku Božské Srdce. Práve vtedy kľačala pred Sviatosťou Oltárnou. Srdce bolo ovinuté tŕňmi a ozdobené krížom. Podľa jej vlastných slov sama bola naplnená nevýslovnou láskou. Druhé zjavenie mala v piatok v oktáve Božieho tela. Vtedy videla päť Kristových rán. Pritom počula hlas: „Nemôžeš mi preukázať väčšiu lásku, ako keď urobíš, čo som od teba žiadal, aby si rozšírila úctu k môjmu milujúcemu Srdcu. Len poníženosťou a utrpením sa môžeš stať dokonale hodná tejto milosti.“ Potom jej Spasiteľ ukázal svoje Božské Srdce a pokračoval: „Pozri, toto Srdce, ktoré tak veľmi milovalo ľudí, ktoré nič nešetrilo, ba aj samé seba strávilo, len aby ukázalo svoju lásku. Namiesto vďačnosti sa mu však za odplatu od veľmi mnohých dostáva – nevďak. Preto od teba žiadam, aby prvý piatok po oktáve slávnosti môjho Božského tela bol ustanovený ako zvláštna slávnosť, aby sa v ten deň uctievalo moje Srdce slávnostným odprosovaním a aby v ten deň ľudia pristupovali k sv. prijímaniu s tým úmyslom, aby sa vynahradili nesčíselné zneuctenia, ktorých mu dostalo po ten čas, čo bolo vystavené na oltári.“
Po tomto zjavení Margita ťažko ochorela. Cítila v srdci nesmierny bôľ, ktorý ju už do smrti neopustil. Nijaký lekár nevedel, čo je to za choroba. Margita poslušne oznámila predstavenej, čo bolo treba. Predstavená a ostatné sestry jej však nechceli veriť a prenasledovali ju za to, že si vymýšľa. Margita sa snažil všetko v tichosti a pokore znášať. V nedeľu 16. júna 1675 sa jej zjavil Spasiteľ tretí krát. Znova hovoril o tom, ako ľudia znevažujú jeho lásku a sviatosti. Žiadal Margitu, aby pristupovala prvý piatok každého mesiaca k sv. prijímaniu, aby tak podľa svojich síl naprávala urážky, ktoré postihnú v tom mesiaci Najsvätejšiu Sviatosť. Odvtedy každú noc zo štvrtka na piatok prežívala Margita smrteľnú úzkosť, ktorú mal Ježiš pred svojím umučením v Getsemanskej záhrade. Bola z toho všetkého zmätená, nevedela pochopiť, že si ju Ježiš vybral na takúto dôležitú úlohu. Boh jej však poslal do cesty múdreho a zbožného kňaza Klaudia de la Comboniéra, jezuitu, ktorý sa stal jej duchovným vodcom, tešiteľom a radcom. S jeho pomocou mohla potom uskutočniť, čo je Spasiteľ cez zjavenia povedal a kázal rozšíriť ďalej.
V roku 1685 sa na dva roky stala predstavenou noviciek. Potom sa stala asistentkou predstavenej domu. V roku 1690 začala rozprávať o smrti. Prosila predstavenú, aby sa mohla na štyridsať dní utiahnuť a pripraviť na smrť. Predstavená sa tomu divila, pretože Margita netrpela na žiadnu chorobu. Na jeseň dostala zimnicu, no lekár hovoril, že choroba nie je nebezpečná. No ponížená mníška sa usmiala a povedala, že ani nezbadajú, kedy ju Boh odvolá. V chorobe si často pritisla kríž na prsia a vzývala Boha. Ráno 17. októbra 1690 si žiadala kňaza. Kňaz ju zaopatril a Margita zomrela v ten istý deň. Mala len štyridsaťtri rokov. Keď po viac ako sto rokoch otvorili jej hrob, mozog našli neporušený. Za blahoslavenú bola vyhlásená v roku 1864 a za svätú v roku 1920. Jej pozostatky odpočívajú pod hlavným oltárom kláštorného kostola v Paray-le-Monial. Pobožnosť k Najsvätejšiemu Srdu Ježišovmu sa rozšírila do celej Cirkvi.
Zo zjavení sv. Margity, ktoré opísala vo svojich zápiskoch, sa časom sa ustálilo dvanásť prisľúbení Božského Srdca pre tých, čo budú uctievať Božské Srdce:
Dám im všetky milosti potrebné ich stavu.
Vnesiem pokoj do ich rodín.
Poteším ich v trápeniach.
Stanem sa im bezpečným útočišťom v živote a najmä v hodine smrti.
Vylejem hojnosť požehnania na všetky ich podujatia.
Hriešnici nájdu v mojom Srdci zdroj milosti a nekonečné more milosrdenstva.
Ľahostajné duše sa stanú horlivými.
Horlivé duše dosiahnu veľkú dokonalosť.
Požehnám tiež domy, kde bude vystavený a uctievaný obraz môjho Najsvätejšieho Srdca.
Kňazom dám dar, že obrátia aj najzaťatejšie Srdcia.
Mená tých, čo budú šíriť túto úctu, budú zapísané v mojom Srdci a nebudú z neho nikdy vytreté.
Všetkým, ktorí pristúpia k sv. prijímaniu na prvý piatok počas deviatich mesiacov nepretržite po sebe, sľubujem milosť pokánia pri zomieraní – nezomrú v nemilosti, ani bez sviatostí. Moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v posledných chvíľach života.

odkaz
👍: omega
none
2

1. 18.10.2016, 09:09

Margita Mária Alacoque, rehoľníčka, mystička

Sviatok: 16. október
* 22. júl 1647 Lhautecour, Burgundsko, Francúzsko
† 17. október 1690 Paray-le-Monial, Francúzsko
Význam mena Margita: perla (gr.-lat.)
Atribút: palma
Sv. Margita Mária Alacoque sa narodila 22. júla 1647 vo Francúzsku v dedine Lauthecour pri mestečku Verosvres. Jej otec bol kráľovským notárom v dedine. Margita bola piata zo siedmich detí. Meno Mária dostala pri birmovaní. Rodičia svoje deti už od útleho...

18.10.2016, 09:24
Ctitelia Božského Srdca Ježišovho. Čo to je a čo to znamená. Veci v cirkvi resp. teológia to je celá veda. Zvláštne slová a pomenovania, ktoré jednoducho človek nemôže poznať a vedieť, pokiaľ to nečíta, resp. sa niekoho neopýta a nedá sa vysvetliť. Ale tých veci je veľa, preto ja osobne odporúčam knihy náboženské (pozor na výber,dbať o čisto katolícke, lebo pod kresťanstvom sa môže skrývať kde kto aj napr. new age). Ale teraz k BSJ (Božské Srdce Ježišovho). Je to o tom, že síce stačí viera v Pána Ježiša Krista, ale viac a lepšie je nielen veriť v Boha resp. Pána Ježiša Krista, ale ak chcete žiť viac a to po čase asi každý a plnhodnotne je treba aj Pána Ježiša milovať, hovoriť mu to nahlas či v duchu (a tu už prichádza prekážka a strach, že či som normálny, že mám nahlas či pošepky hovoriť Bohu, že ho milujem, že ho chcem, že mu dôverujem, nuž aj o tom je kresťanstvo - byť pripravený, že aj sami o sebe začnete pochybovať a potom aj čakať výsmech a nepochopenie sveta- svetských ľudí). Takže k BSJ- keď už milujeme Pána Ježiša nielen veríme (zo strachu, zvyku, či povinnosti alebo dokonca z presvedčenia kto ako, ale veriť stačí nech už je motív akýkoľvek aj menej vznešený) je normálne, že milujeme Jeho najsvätejšie srdce. A k tomu sú osobitne napr. v RKC ustanovené prvé piatky a kto sa predtým nemusí tesne v ten deň ale pár dni vopred vyspovedá, pôjde na omšu v ten prvý v piatok mesiac a pôjde na príjmanie a bude tak robiť 9 mesiacov tie v prvé piatky sú milosti, ktoré Pán Ježiš sľúbil pre svojich ctiteľov svojho Božského Srdca. Pán Ježiš hovorí k ľuďom cez vybraných ľudí osobitne omilostené duše - prečo práve niekoho si vyberie a nie nás to už nechajme na Boha môže si vybrať koho chce. Takže si myslím, že keď sa povie slovené spojenie -"prvý piatok" alebo keď sa povie "ctitelia Božského Srdca Ježišovho" - tak budete vedieť o čom to je.
👍: omega
none
4

2. 18.10.2016, 09:24

Ctitelia Božského Srdca Ježišovho. Čo to je a čo to znamená. Veci v cirkvi resp. teológia to je celá veda. Zvláštne slová a pomenovania, ktoré jednoducho človek nemôže poznať a vedieť, pokiaľ to nečíta, resp. sa niekoho neopýta a nedá sa vysvetliť. Ale tých veci je veľa, preto ja osobne odporúčam knihy náboženské (pozor na výber,dbať o čisto katolícke, lebo pod kresťanstvom sa môže skrývať kde kto aj napr. new age). Ale teraz k BSJ (Božské Srdce Ježišovho). Je to o tom, že síce stačí viera v Pá...

18.10.2016, 09:47
Ešte k tomu ctiteľstvu. V rámci náboženstva je najdôležitejšie je viera v Pána Ježiša Krista, potom vo Svätú Trojicu, v spoločenstvo svätých a z nich predovšetkých najväčšiu úctu dať Ježišovej matke Panne Márií. Náboženstvo potom si vyberá nejaký typický atribút napr. Božské Srdce Ježišovo, Nepoškrvnené Srdce Panny Márie, Kristove rany, Kristova krv, Eucharistia (ľudovo povedané oplátka)... Z toho potom vznikajú pomenovania "ctiteľ Božského Srdca Ježišovho" potom "ctiteľ Nepoškvrneného Srdca Panny Márie" potom "ctitelia Kristových rán" potom ctitelia "Kristovej krvi" potom "eucharistickí ctitelia - tí čo osobitne chápu a vedia čo je tá oplátka aké milosti Boh udeľuje cez tú oplátku, keď ju prijmame". Podstata je viera v živého Pána Ježiša Krista - to je jasné. Potom existuje tzv. ctiteľstvo alebo nábožnosť - kedy si osobitne ctítme nejaký atribút Boha alebo atribút svätého hlavne Bohorodičky Panny Márie ale aj iných svätých. Toľko k ctiteľov resp. rôznym formám pobožnosti, ktoré prehlbujú náš osobný vzťah k živému Bohu resp. živému Pánovi Ježišovi a jeho nepoškrvnenej Matke Panne Márií.
👍: omega
none
3

1. 18.10.2016, 09:09

Margita Mária Alacoque, rehoľníčka, mystička

Sviatok: 16. október
* 22. júl 1647 Lhautecour, Burgundsko, Francúzsko
† 17. október 1690 Paray-le-Monial, Francúzsko
Význam mena Margita: perla (gr.-lat.)
Atribút: palma
Sv. Margita Mária Alacoque sa narodila 22. júla 1647 vo Francúzsku v dedine Lauthecour pri mestečku Verosvres. Jej otec bol kráľovským notárom v dedine. Margita bola piata zo siedmich detí. Meno Mária dostala pri birmovaní. Rodičia svoje deti už od útleho...

18.10.2016, 09:29
Veľa vecí a vysvetlení po lopate nájdete na web farnosti (kostolov) napr. tu dobre píšu o tom prvom piatku:

Prvý piatok v mesiaci v našej farnosti

Prax prvopiatkových svätých prijímaní má svoj základ v prisľúbení, ktoré dal Pán Ježiš Kristus sv. Margite Márii Alacoque: „Sľubujem ti, že moja všemohúca láska z nesmierného milosrdenstva môjho Srdca všetkým, ktorí pristúpia k svätému prijímaniu na prvé piatky deväť mesiacov po sebe, dá milosť pokánia na konci života, že nezomrú v mojej nemilosti, ani bez prijatia potrebných sviatostí a moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v hodine smrti.”

Margita Mária Alacoque sa narodila sa 22. júla 1647 v Lautecour vo východnom Francúzsku. Boh šiju vyvolil, aby bola apoštolkou úcty k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Do Rehole návštevy Panny Márie v Paray-le-Monial vstúpila 25. augusta 1671, kde prijala rehoľné meno Margita Mária. Margita nevynikala prirodzenými schopnosťami, skôr bola trochu pomalá a ťarbavá. Výčitky a kritiku znášala ponížene a trpezlivo. Pán si ju však vyvolil na veľké veci. Začala mávať mystické zážitky a zjavenia, z ktorých najvýznamnejšie boli štyri.

Prvé zjavenie bolo 27. decembra 1673. Keď kľačala v kaplnke pred svätostánkom, zjavil sa jej Pán Ježiš a povedal jej: „Moje Božské Srdce tak veľmi miluje ľudí, že už nemôže udržať plamene svojej horúcej lásky, ale si žiada, aby sa čo najviac rozšírili. Treba, aby sa pokladmi skrytými v ňom obohatil svet. Túto cenu bohatstva odhaľujem pred tebou; ono obsahuje milosti potrebné na svätý život a na večnú spásu, aby som ľudí zachránil od priepasti zatratenia. Nehľadím na tvoju nehodnosť a nevedomosť, ale vyvolil som si ťa na uskutočnenie tohto zámeru, aby sa tým jasnejšie ukázalo, že všetko robím ja sám." Pán Ježiš ju vtedy zasvätil do tajomstva svojho Srdca.

Druhé významné zjavenie bolo začiatkom roka 1674. „Videla som Božské Srdce v oslňujúcom lesku, žiariace ako slnko, priezračné ako krištáľ. Bolo ovinuté tŕňovou korunou a nad ním bol kríž. Tŕne okolo Srdca znamenajú hriechy ľudstva, kríž znamenal trpkosti, ktoré jeho Srdce muselo znášať od prvej chvíle svojho pozemského života."

Tretie zjavenie bolo v piatok po sviatku Božieho tela roku 1674. Pán Ježiš sa jej zjavil žiariaci slávou s piatimi ranami, ktoré svietili ako päť sĺnk, z jeho tela vychádzali plamene, najmä z hrude, v ktorej uvidela jeho milujúce Srdce. „Keby mi ľudia aspoň trošku splácali lásku láskou, zdalo by sa mi všetko, čo som pre nich urobil, len nepatrným," hovorí jej. Pán Ježiš si sťažoval na nevďačnosť ľudí, ktorí na jeho lásku k nim odpovedajú chladnosťou a nezáujmom. Preto ju žiadal, aby nahrádzala to, čo iní zanedbávajú. Osobitne ju povzbudil, aby ho prijímala v Eucharistii, ako často len môže, najmä na prvé piatky mesiaca. Okrem toho ju žiadal, aby v noci pred prvým piatkom hodinu pred polnocou bdela a modlila sa na pamiatku jeho smrteľnej úzkosti v noci pred utrpením. Tak vznikli dve pobožnosti: sväté prijímanie na prvý piatok a „svätá hodina" vo štvrtok v noci pred prvým piatkom.

Štvrté zjavenie bolo v oktáve Božieho tela r. 1675 (pravdepodobne 16. júna). Pán Ježiš sa sťažoval na neúctivosť a svätokrádeže, ktorými ho ľudia urážajú. Čo ho však ešte viac bolí, je to, že to robia aj Bohu zasvätené duše. Pán Ježiš od nej žiadal, aby sa usilovala o zavedenie osobitného sviatku (v piatok po oktáve Božieho tela) na počesť jeho Srdca.
Jej veľkým pomocníkom bol svätý Klaudius La Colombiére, ktorého jej označil sám Spasiteľ a ktorý bol aj jej spovedníkom. On potom presadzoval úctu k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Sviatok Božského Srdca však zaviedol a dovolil verejne sláviť až pápež Klement XIII. roku 1765 v Poľsku a v rímskom arcibratstve Božského Srdca a pápež bl. Plus IX. ho rozšíril na celú Cirkev roku 1856.

Margita zomrela v Paray-le-Monial 17. októbra 1690 vo veku 43 rokov. Za blahoslavenú ju vyhlásil pápež Plus IX. roku 1864 a za svätú pápež Benedikt XV. roku 1920. Pius XII. napísal vzácnu encykliku o Božskom Srdci Haurietis aquas (11. Mája 1956)

- prevzaté z Nábožné výlevy, SSV, 2010, str. 716 -

Prečo práve piatok?

1. Piatok je požehnaný deň, v ktorom Pán Ježiš podstúpil smrť na kríži a uskutočnil vykúpenie ľudstva.

2. V piatok od Ježiša dostal milosť a odpustenie kajúci zločinec na kríži. V tento deň Ježiš podobne i všetkým ľuďom otvára poklady milosti a spásy.

3. V piatok vojak kopijou prebodol a otvoril Ježišovo Srdce, aby v ňom každý ochotný hriešnik našiel zdroj milosti a milosrdenstva.

4. Cirkev na pamiatku Ježišovho umučenia ustanovila piatok za deň pokánia. Vyzýva veriacich, aby v tento deň Ježišovej vrcholnej lásky k nám a obety jeho života preukazovali mu svoju lásku nejakou obetou. A sväté prijímanie vo všedný deň si tiež vyžaduje obetu.

5. Na prvý piatok mesiaca Ježiš obdaril svätú Margitu najväčšími dôkazmi milosti a zjaveniami, požiadal ju, aby sa v tento deň uctievalo jeho Srdce a výslovne sľúbil vyliatie svojich hojných milostí na prvý piatok vo svojom veľkom prisľúbení.

odkaz
👍: omega
none
5

1. 18.10.2016, 09:09

Margita Mária Alacoque, rehoľníčka, mystička

Sviatok: 16. október
* 22. júl 1647 Lhautecour, Burgundsko, Francúzsko
† 17. október 1690 Paray-le-Monial, Francúzsko
Význam mena Margita: perla (gr.-lat.)
Atribút: palma
Sv. Margita Mária Alacoque sa narodila 22. júla 1647 vo Francúzsku v dedine Lauthecour pri mestečku Verosvres. Jej otec bol kráľovským notárom v dedine. Margita bola piata zo siedmich detí. Meno Mária dostala pri birmovaní. Rodičia svoje deti už od útleho...

18.10.2016, 09:55
Kto miluje Pána Ježiša a teda logicky aj jeho Božské Srdce, existuje aj Bratstvo Božského Srdca Ježišovho. Ono nemusíte byť v tomto bratstve stačí, ak budete prejavovať oprávnenú úctu k Božskému Srdcu Ježišovmu, ale pre členov Bratstva je viac milosti. Viac tu:
odkaz

Mailovú adresu nájdete tu: odkaz ak by ste sa chceli stať členom bratstva.

A povinnosti prípadnych členov Bratstva Božského Srdca Ježišovho tu rozpíšem:
Pravidlá Bratstva Božského Srdca Ježišovho
1. Každý rok sláviť sviatok Božského Srdca, a ak je to možné, v ten deň prijať Sviatosť zmierenia a Sviatosť Oltárnu.
2. Členovia sú povolaní zúčastniť sa každý mesiac v prvý piatok na votívnej svätej omši k Božskému Srdcu, ktorá sa slúži za nich na Oltári Božského Srdca a v prvú nedeľu každého mesiaca sa zúčastniť odpoludňajšej pobožnosti s verejným odprosovaním Božského Srdca.
3. Každý deň sa majú modliť k úcte k Božskému Srdcu Otčenáš, Zdrávas a Verím v Boha s nasledujúcou modlitbou: Božské Srdce Ježišovo, daj, aby som ťa vždy viac a viac miloval/a/.
4. Nadovšetko sa ale majú usilovať nasledovať Božské Srdce ako vzor všetkých čností a pomáhať k tomu aj druhým.
5. Majú sa častejšie jeden za druhého modliť, aj za zomrelých členov.
6. Všetky tieto predpisy nezaväzujú nikoho pod žiadnym hriechom, iba vykonanie každodenných modlitieb-3.bod-je potrebné k dosiahnutiu odpustkov.


Viac tu: odkaz
👍: omega
none
6
18.10.2016, 09:59
Kedze som sa uz pokusila vysvetlit co je to to ctitelstvo resp.naboznost resp. nabozna praktika a ste knizny typ cloveka (ako som ja) a radi citate overene knihy od odbornikov (mate radi garantovane veci, nie nazory laikov a neznalych) tak tu davam link:
odkaz

ako klucove slovo som tam na zachej.sk dala "bozske srdce jezisovo"
👍: omega
none
7
18.10.2016, 12:28
Bozske srdce jezisove si vazim ako chripkovy virus!!!hahaha
none
8
18.10.2016, 12:29
Lea teba by na psychiatrii privitali s otvorenou narucou...hahaha
none
9

8. 18.10.2016, 12:29

Lea teba by na psychiatrii privitali s otvorenou narucou...hahaha

18.10.2016, 16:42
🙂 to skor teba
none
10
25.10.2016, 08:29
Téma je o Srdci Pána Ježiša a jedine omega zareagoval a váži si Pána Ježiša.
none
11

10. 25.10.2016, 08:29

Téma je o Srdci Pána Ježiša a jedine omega zareagoval a váži si Pána Ježiša.

25.10.2016, 08:36
V podstate samovykladači Biblie aj protestanti - nemilujú nielen Matka Božiu Pannu Máriu, ale ani Pána Ježiša - oni milujú a klaňajú sa knihe- Biblie. Viac milujú citovanie a osobné výklady citátu ako samého Boha či Svätú Trojici alebo Pána Ježiša. Podstatou viery nie citovanie a klaňanie sa Biblií (hoci obsahuje Božie slovo), ale milovanie Boha a dodržiavanie jeho príkazov.
none
12

11. 25.10.2016, 08:36

V podstate samovykladači Biblie aj protestanti - nemilujú nielen Matka Božiu Pannu Máriu, ale ani Pána Ježiša - oni milujú a klaňajú sa knihe- Biblie. Viac milujú citovanie a osobné výklady citátu ako samého Boha či Svätú Trojici alebo Pána Ježiša. Podstatou viery nie citovanie a klaňanie sa Biblií (hoci obsahuje Božie slovo), ale milovanie Boha a dodržiavanie jeho príkazov.

25.10.2016, 08:39
Modloslužba knihe a citovaniu.
👍: -era-
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 6 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 124 360 B vygenerované za : 0.075 s unikátne zobrazenia tém : 36 326 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.