Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  šport  téma
kategórie:  

Rusofobia pokracuje. Chcu ho vylucit z OH

23
reakcií
364
prečítaní
Tému 6. decembra 2017, 00:07 založil meaculpa.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 01. 2009
4
19. 03. 2018
71
04. 02. 2016
10
15. 01. 2016
1
 
 


1.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 12. 2017, 00:07 avatar
Ruskí športovci napadnú vylúčenie svojej krajiny zo zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike na Športovom arbitrážnom súde (CAS) vo švajčiarskom Lausanne.

sport.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 12. 2017, 00:22 avatar


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 12. 2017, 11:56 avatar
Myslím si že je to komlot proti Rusom......doping treba potrestať adresne a nie ako kolektívnu vinu.......


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 13:58 avatar
majko1dopovaní ruskí športovci sú ok mali by to iné krajiny brať ako normálnu vec či nejakú výnimku by mali nadopovaní rusi dostať ???                             

Pokyny prichádzali z ministerstva športu

Prvé závery publikoval kanadský právnik vzhľadom na ich závažnosť už v júli a v konečnom dôsledku viedli k vylúčeniu účasti ruských reprezentantov na niektorých súťažiach olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro. WADA poverila McLarena vyšetrovaním na základe výpovede bývalého riaditeľa moskovského laboratória Grigorija Rodčenkova, ktorý podrobne opísal zákulisné dianie na zimných olympijských hrách v Soči. Priznal, že sa podieľal na manipuláciách so vzorkami. Športovcom vraj odobrali čistý moč ešte pred začiatkom ZOH 2014 a prepravili ho na potrebné miesta vo fľašiach od sódovky či dojčenskej vody. Počas hier ich potom vymenili za pravé vzorky moču, ktoré mohli byť pozitívne.

Kanaďan už na začiatku skúmania zistil, že podobná mašinéria sprevádzala aj iné vrcholné podujatia na ruskej pôde – atletické majstrovstvá sveta 2013 v Moskve a plavecký svetový šampionát 2015 v Kazani. Pokyny o tom, ktoré pozitívne nálezy sú akceptovateľné a ktoré nie, vraj prichádzali z ministerstva športu vedeného Vitalijom Mutkom. Vyhlásil vtedy, že štátnymi inštitúciami riadený podvod s dopingom v Ruskej federácii vyprodukoval za štyri roky najmenej 312 falošných výsledkov testovania.

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 13:54 avatar
Štátom riadený doping nemán na našej planéte obdobu nič podobne sa nestalo v žiadnej inej krajine .
Samozrejme doping sa objavuje u športovcov zo všetkých krajín sveta ale čo sa udialo v Rusku nemá obdobu na svete . Je to pre Rusko obrovská ostuda .
Takýto hnoj neprekoná žiadna iná krajina .

Dopingový koktail na príkaz štátu. Pozrite sa, ako fungoval ruský megapodvod

Prezident Vladimir Putin po výbuchu vo Vancouveri menoval do funkcie úradníka Jurija Nagornycha, ktorý mal za úlohu pod dohľadom ministra športu Vitalija Mutka zabezpečiť, aby Soči prinieslo "veľa ruských medailistov".

Po krachu na olympiáde vo Vancouveri, z ktorej ruská výprava priviezla (na veľmoc) úbohé tri zlaté, došla vláde trpezlivosť. A dosť! zavelila a rozbehla tajný program pred hrami v Soči.

Vrchný alchymista Rodčenkov miešal steroidové koktaily. Špióni sa zakrádali do laboratórií v prestrojení za inštalatérov. Teraz všetko prasklo.

Šéf vyšetrovacej komisie WADA Richard McLaren o odhalení ruského dopingového systému povedal: "Je to len časť toho, čo všetko sa skutočne deje, nie celý obrázok. Organizovaný doping v Rusku sa týka väčšiny zimných a letných športov. "

Aj tak komisia odhalila dosť škaredé tajomstvá operácie, ktorá pomohla ruským olympionikom k veľkolepému vzostupu. Zbierku 15 medailí (troch zlatých) z Vancouveru 2010 rozšírili Rusi v Soči na 33 medailí s trinástimi zlatými.

1. Dopingový plán ministerstva športu

Prezident Vladimir Putin po výbuchu vo Vancouveri menoval do funkcie úradníka Jurija Nagornycha, ktorý mal za úlohu pod dohľadom ministra športu Vitalija Mutka zabezpečiť, aby Soči prinieslo "veľa ruských medailistov".

Keby bol celý plán machinácií s dopingovými vzorkami odhalený, za obetných baránkov mali byť verejnosti predhodení pracovníci moskovského antidopingového laboratória, ktorí pritom len prijímali pokyny z ministerstva.

Šéf laboratória Grigorij Rodčenkov však krátko po vypuknutí škandálu ruských atlétov vytušil, že sa celá schéma rúca a utiekol do Spojených štátov.

V máji dal rozhovor denníku New York Times, v ktorom podrobne opísal, čo sa v laboratóriách odohrávalo. Dvaja jeho kolegovia, bývalí riaditelia antidopingovej agentúry RUSADA, pár mesiacov pred tým záhadne zomreli.

2. Zázrak cez noc: pozitívna vzorka sa mení na negatívnu

Zaujímavá bola ruská taktika. Funkcionári sa totiž nesnažili iba zakryť doping športovcov pri samotnom testovaní, aby z neho vyšli ako čistí, ale menili výsledky testov z pozitívnych na negatívne až ex post v moskovskom laboratóriu.

McLarenova správa píše, že ministerstvo športu nariadilo metódu využívať od roku 2011. Každá pozitívna vzorka musela byť nahlásená námestníkovi Nagornychovi, ktorý potom rozhodoval, čo sa s ňou bude diať ďalej. Volil medzi dvoma možnosťami: "zachrániť" alebo "dať do karantény".

V prvom prípade bola vzorka do systému Svetovej antidopingovej agentúry WADA, ktorá zastrešuje nezávislé národné agentúry, vložená ako negatívna. V druhom smeli pracovníci štandardne nahlásiť dopingový nález a "udať" športovca. Obyčajne buď zahraničného, ??alebo ruského bez šancí na úspech

3. Podvádzalo sa v atletike, v lyžovaní aj vo futbale

Ministerstvo športu vydalo povel ako naložiť s pozitívnou vzorkou k celkom 577 prípadom, píše McLarenova komisia.

Najčastejšie sa riešili atléti (139 prípadov) a vzpierači (117). Falšovanie dopingových testov sa ale v desiatkach nevyhlo ani zápasníkom, kanoistom, cyklistom, plavcom aj paralympionikom.

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Doping v Rusku: Dokonale prepracovaný systém podvádzania
Dopingové podvody v Rusku riadil štát a čo presiaklo, zamietol pod koberec bývalý šéf svetovej atletiky Senegalčan Lamine Diack.
Žiadne ojedinelé prípady. Dokonale prepracovaný systém podvádzania. Tak podľa nezávislej komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) fungovala posledné roky ruská atletika. Vyše tristostranová správa jej troch členov spustila škandál, z ktorého sa bude ruský šport ťažko spamätávať.

Komisia v správe tvrdí, že doping v krajine riadi samotný štát a moskovské antidopingové laboratórium vedome manipulovalo so vzorkami. Aj preto odporučila vynechať Rusko z účasti na budúcoročnej olympiáde v brazílskom Riu de Janeiro. Alebo aspoň jej atletických zástupcov.

„Vzhľadom na zistené skutočnosti by bolo extrémne naivné domnievať sa, že to všetko sa dialo bez otvoreného alebo skrytého súhlasu ruských vládnych úradov,“ uvádza sa v správe.

Idioti či revolucionári?

Reakcia Ruska po zverejnení správy nenechala na seba dlho čakať. Búrilo sa, hromžilo, protestovalo. No len chvíľku. Šéf moskovského antidopingového laboratória, ktoré manipulovalo so vzorkami, Georgij Rodčenkov označil autorov správy za idiotov. Pritom práve on vraj dal pokyn na znehodnotenie 1 417 vzoriek, ktoré mohli slúžiť ako dôkazový materiál.

Ak boli výsledky testov pozitívne, dokonca údajne sám žiadal atlétov o úplatok, ak chceli naďalej zostať „čistí“. Rodčenko vraj podľa správy dostával od športovcov za takúto službu 30-tisíc rubľov, v prepočte asi 430 eur.

Zaplatiť bolo treba aj šéfovi Všeruskej federácie ľahkej atletiky (VFLA) Valentinovi Balachničevovi - 20-tisíc rubľov, teda asi 290 eur. Osoba, ktorá to vyšetrovateľom prezradila, však chcela zostať v anonymite. To všetko sa vraj dialo s požehnaním agentov Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), nástupkyne sovietskej tajnej polície KGB.

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Sranda bola keď pri vzorkách moču bolo hneď niekoľko druhov DNA len nie DNA športovca

Rusko prvý raz priznalo štátom riadený dopingový systém
sport.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Podvádzali sme, priznala šéfka ruskej antidopingovej agentúry

Podvádzali sme, priznala vraj šéfka ruskej antidopingovej agentúry. Bolo by to po prvý raz, čo by Rusko prvýkrát verejne priznalo, že v krajine existoval štátom riadený dopingový program. A je to v rozpore s nedávnym vyjadrením ruského prezidenta Vladimira Putina. Pred pár dňami počas veľkej tlačovej konferencie vyhlásil, že v krajine nikdy neexistoval štátom podporovaný dopingový systém, o ktorom informoval šéf špeciálnej komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), kanadský právnik Richard McLaren.

sport.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Rusi priznali rozsiahly doping, n

WADA informovala o tom, že v Rusku bolo do dopingovej schémy zapojených viac ako tisíc športovcov.
sport.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 14:01 avatar
Olympijský šampión Matej Tóth poslal Rusom chladný odkaz
Nový olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth sa netají svojím rezolútnym postojom proti dopingu. Po svojom parádnom triumfe v Riu de Janeiro 33-ročný Slovák vyslal všetkým ruským súperom, na ktorých sa vzťahuje celoplošný zákaz štartu na OH aj iných veľkých medzinárodných podujatiach, jednoznačný odkaz: „Vráťte sa čo najskôr, ale čistí.

Nedopujte a budete späť.“

mysuperpost.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 12. 2017, 14:02 avatar
Dúfam že sa Rusi obrátia na športový súd . Ak je niečo štátom riadené, tak by to malo byť povinné pre všetkých športovcov, nie ? Ako je teda možné že je ešte také množstvo ruských športovcov zo svetovej špičky čo nedopovali ????? Je to politika , presne v intenciách ako osrali aj nášho Sagana, jednoducho je to politický či záujmový boj, inak sa hovorí aj - silnejší pes jebe........ 
Súhlasí -era-


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 12. 2017, 14:10 avatar
No a Matej Tóth je ďalší príklad machinácií v športe......


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 14:18 avatar
majko1Matej Tóth nič nemanipuloval čo sa i preukázalo . Každopádne miluješ rusov viac ako čistého slovenského medajlistu .
Samozrejme že sa rusi obrátia a budú kričať a dezinformovať . Vyšetrovanie je však dávno u konca čo si asi nepostrehol .

Každý jav má svoju príčinu a tie zlé veci samozrejme tiež. Väčšinou tú, že ľudia sú dementi a robia zlé rozhodnutia. Ale priznať si, že som idiot a robím blbosti si vyžaduje väčšie gule, než tvrdenie, že existujú nejakí ONI, ktorí robia TO, a preto sa máme zle. A pocit, že som pre niekoho tak veľmi dôležitý, aby mi ubližoval je tiež na nezaplatenie.


13.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   6. 12. 2017, 19:24 avatar
prečo nevylúčili celú reprezentáciu USA keď sa prevalil doping Lewisa, Joynerovej? a kanadskú keď dopoval ten ne ger?


10.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 12. 2017, 14:44 avatar
9. nemám chuť reagovať na tvoje tendenčné výplody a štvrťpravdy prípadne úplne vymyslené veci . Ak je fakt pravda že si za tvoje výplody na DF platený, tak ja by som ťa dávno vyhodil, si nahovno manipulátor.......   


11.
označiť príspevok

meaculpa muž
   6. 12. 2017, 19:21 avatar
Uvidime ako sa rozhodnu, cu sa nakoniec zucastnia.


12.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 12. 2017, 19:23 avatar
Aj toto bude len a len tvoja vina!
Súhlasí Osvietený


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:12 avatar
peter67 ono dať si nick moja vina ako muž je znakom istých oných


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 20:13 avatar
meaculpa tá sfetovaná galeria štátom riadeného dopingu má našťastie doživotnú stopku . Tých zopár rusov sa zúčastní a možno prídu i fanúšikovia z ruska sú nenahraditeľní . Kto by pískal cez hymny iných krajín ak nie ruskí fanúšikovia s ich menálnou výbavou ??? nemal by ich kto zastúpiť .


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:06 avatar
Tak ako náš premier ktorí si chodí odmakať nejakú nočnú do fabriky i vodca ruska rád chodí medzi robotníkov . Ono mužík si nevšimne či má vodca oblekok od Oscar de la Renta alebo Marc Jacobs  
A tak vodca Putin povedal pri prejave pred robotníkmi automobilky v Nižnom Novgorode, počas ktorého oznámil, že sa bude uchádzať o znovuzvolenie vo funkcii prezidenta na ďalších šesť rokov. čo robotníkov doviedlo až k slzám .

oznámil, že ruské športové autority nebudú brániť svojim športovcom v účasti na ZOH 2018 v Pjongčangu pod neutrálnou vlajkou.

Miesto hymny sa bude hrať niečo iné
http://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Len stále neviem kde chce tie nenadopovaných športovcov Putin v Rusku nájsť

   


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 12. 2017, 21:08 avatar
Premier league má pod palcom náš premier ?   


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:08 avatar
Len aby sa tam nepremnožili komáre krespapulak.gulas.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 12. 2017, 21:10 avatar
Neboj, Jueséj jebňe dve atómofky a komáre sú ta tam.............    


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:13 avatar
Mil@níčko na čo až dve ?
Súhlasí Mil@níčko


21.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 12. 2017, 21:14 avatar
Pre istotu, nikdy nevieš, kedy zlíha, preto si aj ty berieš pre istotu tri, či ?   


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:18 avatar
Celý problém je že trenovali pri jazerej Karčaj . To majú asi odtiaľ športovci iné dna moču a iné krvi    


23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 12. 2017, 21:19 avatar
A tie drogy im nosia z Juéséj, to je irónia osudu bez sudu.   


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 12. 2017, 21:33 avatar
Mil@níčko to nie je ironia drogy nám nosí ruská a albánska mafia . Baki Sadiki rodinný priateľ súdruha Harabina
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:25,  ak si prehral, nehnevaj sa
dnes, 00:02,  „Možno že v súčasnosti sa najvyšším vládcom života stalo zlato, ale príde čas, keď...
včera, 23:32,  16. lemmy nedocvaj´kava ze ma ten trtko len silne reci. jednu mu trafis sa posklada jak lego *21
včera, 23:30,  10 teraz som si otvoril nick a ano je tam písané muž
včera, 23:29,  boli katolíci, ale či nemali poznanie napr. reinkarnácie nevieme. Pretože v tej dobe bolo...
včera, 23:27,  V HOKEJI !!!
včera, 23:26,  Po r. 2002 keď sme boli v tom roku 5 x za sebou v štvrťfinále, celkovo sme v tom úspešnom...
včera, 23:26,  boli to katolici, svatci katolickej cirkvi. asi vies, ze tito veria len v jeden zivot a jeden sud
včera, 23:25,  https://scontent.fvie2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20664509_1445674315508707_4589428679129992130_n.j...
včera, 23:21,  9. meaculpa by mal byť muž, nie žena
včera, 23:10,  9. asi to neprezijem *39
včera, 23:07,  ty by si chcela prechádzať podobnými zážitkami ako títo mystici ?
včera, 23:06,  ako vieš ? :)
včera, 22:54,  A ten Fred ta ma na haku, co? Tak to chodi.
včera, 22:46,  25. pozeram to, ale tieto ID videjka su ako cez kopirak. a este by sa hodilo si to zaroven...
včera, 22:46,  nerozumiem ? http://jyxo.info/uploads/55/553bce88d066fa16ff4b691d2687d863db77d77b.jpg
včera, 22:45,  tebe urcite nie
včera, 22:44,  7. na to ako furt smirujes df mas teda blbe info *21
včera, 22:42,  cena, aká, to závisí od jednotlivcov
včera, 22:39,  Spravne ardzun. Mal by si si brat priklad.:) Akurat tito mystici neverili v reinkarnaciu.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 022 bytes in 0,372 seconds)