Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Rómovia z osád sú v Anglicku vzorní študenti

142
reakcií
233
prečítaní
Tému 9. júla 2018, 09:33 založil Fotooon.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 09:33 avatar
Toto je téma o nás Slovákoch a našej neschopnosti voči rómom kontra schopnosti západu. Stále sme ešte pod tlakom fekálii bývalého totalitného režimu a našej čiastočnej nacistickej minulosti za Tisa. Odtiaľ pramení táto neschopnosť. U nás vieme po rómoch len hádzať kamene a štekať rasistické heslá. Na západe im však vedia dať prácu a zapojiť do zmysluplnej činnosti:

skwww.plusden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pre našinca to znie neuveriteľne, ale je to tak. Slovenské rómske deti chodia do školy pravidelne a podľa učiteľov patria medzi mimoriadne nadané. Presvedčili sme sa o tom na vlastné oči počas našej návštevy školy v Rochester of Academy, kde nám Angličania prezradili a ukázali, ako dokázali zmeniť veľkú časť problémových detí na vzorných študentov. Do školy v Rochestri chodí takmer tristo slovenských detí. Väčšina z nich sú Rómovia z osád, ktorí pricestovali do britského mestečka Chatham z Prešova a Košíc. A čuduj sa svete, takmer každé chodí do školy ako na klavír. „Ak má dieťa z celkovej dochádzky 5 percent neospravedlnených hodín, predvoláme si rodičov. Na stretnutí s riaditeľom sa hľadajú príčiny, prečo dieťa chýbalo v škole. Potom sa pozorne monitoruje, a ak vymeškávanie pokračuje, rodičia dostanú pokutu, ktorá môže byť aj do sto libier na jedného. Ak ani tá nepomôže, prípad rieši súd a následne môže deti odobrať sociálka,“ vysvetlili nám v škole v Rochestri, aké páky používajú na zaškolákov. Sledovanie dochádzky všetkých tisíc detí je jednoduché. „Žiak sa po príchode do školy zaregistruje do počítačového systému. Ak sa tak nestane, automaticky príde rodičom esemeska, že ich dieťa nie je v škole,“ dozvedeli sme sa. Systém tiež ukáže kritickú hranicu 5 percent, po ktorej nasledujú výchovné pohovory. Opatrenia viditeľne zaberajú. Rodičia rómskych detí si zrejme uvedomujú, že za zlú dochádzku im môžu odobrať deti a nedostali by štedré sociálne britské dávky.

Nespratníci idú na samotku

„Slovenské rómske deti sú múdre a veľmi nadané. Veď už ovládajú tri jazyky – slovenčinu, angličtinu a rómčinu,“ takúto poklonu vystrúhal našim riaditeľ školy Colin Boxall. Naše prvé kroky smerovali do špeciálnej triedy, kde doučujú cudzincov anglický jazyk. V nej sme našli Adama (11) z Prešova. „Máme tu deti z Maďarska, zo Slovenska, z Poľska či z Ruska. Do tejto triedy sťahujeme školákov z vyučovania, keď dieťa zaostáva. Je to však len na krátky čas, aby neboli vytrhnuté z kolektívu. Slovenské rómske deti sú naozaj šikovné. Anglický jazyk sa naučia v priebehu pol roka tak, že im vlastná mama nerozumie,“ smeje sa dlhoročná zamestnankyňa školy. Nazreli sme aj do ostatných tried, kde panoval počas vyučovania neskutočný ruch. „Hodiny vedieme zábavnou formou. Samozrejme, aj tu máme neposlušné deti. Ak dieťa neposlúcha, potrestáme ho tak, že ho vyberieme z hodiny a dáme do miestnosti, kde je spolu s ostatnými nespratníkmi. V nej študuje sám. Robí úlohy, ktoré mu učiteľ zadá,“ vysvetľovala naša sprievodkyňa. V každej triede má učiteľ na katedre počítač.

Platia len za uniformu

Žiaci majú v škole zadarmo obed aj desiatu, na výber je viacero jedál. To, že v Anglicku je sociálny systém naozaj štedrý, dokazujú nielen dávky, ale aj školské poplatky. „Študenti si zakúpia len uniformu, ale ak je rodina v zložitej finančnej situácii, prispejeme na ňu. Jedlo, školské pomôcky, knihy, perá či zošity majú žiaci zadarmo,“ dodal riaditeľ školy Colin Boxall.

Ako funguje školstvo v Anglicku

Deti majú 11-ročnú povinnú školskú dochádzku. Najprv chodia na základnú školu, ktorá sa delí na primary school a secondary school. Primary school je niečo ako náš prvý stupeň a navštevujú ho deti od 8 rokov do 11 rokov, secondary school je druhý stupeň vzdelávania, kam chodia žiaci od 12 do 18 rokov. Až potom idú do škôl s rôznym zameraním či gymnáziá a následne na vysoké školy. Zaujímavosťou je, že v Anglicku sa neznámkuje, ale zbierajú sa body. Dieťa dokonca nemôže ani prepadnúť. Ak spĺňa dochádzku, postupuje automaticky. Ak do školy nechodí alebo sa správa neprimerane, môže byť vylúčené.

Ako sa riaditeľ školy popasoval s rómskymi deťmi: Stojí ma to 250-tisíc eur

Podarilo sa mu to, čo sa mnohým našim riaditeľom škôl už roky nedarí. Slovenské rómske deti naučil chodiť pravidelne na vyučovanie. Reč je o britskom riaditeľovi Rochester of University Colinovi Boxallovi.

Aké máte skúsenosti s dochádzkou rómskych žiakov?
– Rómske deti vyznávajú odlišné hodnoty, čo sa týka dochádzky. V tejto krajine napríklad môžu mať niekoľko týždňov voľna, ktoré im dala vláda pre ich odlišnú kultúru. Pretože súčasťou ich kultúry je aj cestovanie, tak dostali čas na presúvanie. Ostatné deti výnimku nemajú.

U nás nechodia rómske deti pravidelne do školy. Vám sa to ako podarilo?
– V prvom rade ich nesmiete chcieť nasilu zmeniť. Hneď ako sa snažíme zmeniť ich kultúru, prichádza konflikt. Ony sa nezmenia. Ale keď ich integrujeme a pracujeme spolu, vtedy prichádza u nich zmena.

Pre rómske deti organizujete aj rôzne kultúrne či športové projekty, ktorými sa ich snažíte začleniť do kolektívu. Určite to aj niečo stojí…
– Rozpočet školy sa pre to každoročne zvýši o 200-tisíc libier (250-tisíc eur). To je na učiteľov, zdravotnícke služby a ďalší personál. Ak by sme to nerobili, tieto deti by neboli v škole, neučili by sa. Z dlhodobého hľadiska to znamená, že by si nezohnali lepšiu prácu, skončili by vo väzení, boli by na čiernom trhu. Takže teraz míňame peniaze, ktoré ušetríme v dlhodobom procese. Dvestotisíc teraz ušetrí milióny neskôr.

Odkiaľ beriete na to financie?
– Vláda mi dáva dosť peňazí a ja ich míňam tak, ako uznám za vhodné. Platím z môjho rozpočtu všetok personál navyše. Musím naplniť potreby Rómov.

skwww.plusden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí veriaci-4, Scarlette


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 09:52 avatar
Práve ardzun, Mil@níčko, Kasafran, havran, Fred - ale aj ďalší na tomto fóre, sú vzorové príklady tupcov, kvôli ktorým sa k vyspelému západu posúvame len pomaličky. Mnohí z týchto barbarov nechcú zmeniť svoje myslenie. Pliaga komunizmu a nacizmu sa spomedzi nás dostáva len veľmi pomaličky. Je to ako mor. Tí, čo ním boli nakazení museli vymrieť, aby mohla povstať zdravá nová generácia. Predpokladám, že už v budúcej generácii bude pokoj a my sa pohneme smerom k vyspelému a ekonomicky dobre zabezpečenému západu.
Súhlasí veriaci-4


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:12 avatar
je smutne, že na Slovensku žije este toľko ruských trolov, rasistov, antisemitov....
Súhlasí Fotooon


12.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:29 avatar
je smutne, že na Slovensku žije este toľko amerických trolov, rasistov, klamárov....


3.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:06 avatar
Život našich Rómov v Británii podľa BBC: Krádeže, šrot a dávky

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:06 avatar
Briti už majú Rómov plné zuby! Sú to povaľači, tvrdia

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:08 avatar
Slovenskí Rómovia v Sheffielde
Odpadky, hluk a gangy plné mladých ľudí cigánov vyvolávajú napätie s ostatnými obyvateľmi.

Nespokojnosť s Rómami na predmestí Page Hall viedla k vytvoreniu združenia miestnych obyvateľov, ktoré monitoruje správanie slovenských prisťahovalcov a snaží sa situáciu upokojiť.

"Sme len skupina obyčajných miestnych ľudí, ktorí nemajú radi, keď ich niekto zastrašuje v ich vlastnom bydlisku. Snažíme sa len vysvetľovať novoprijatým, ako tu funguje život," povedal šesťdesiatštyriročný Barrie Rees, ktorý si pri obchôdzke mestom zapisoval postrehy zo správania slovenských Rómov

aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:13 avatar
Nie všade vedia, ako na to. Výnimky sa vždy nájdu. (Konšpirátor z nich potom spraví pravidlo. Na to je konšpirátor.)
Súhlasí veriaci-4


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:19 avatar
u nas na Slovensku žije vela romov na pokraji spolocnosti, ktora ich odmietla.....a ako vidieť takýto ludia potom aj vo svete sa nevedia zaradiť......antisemita ardzun, rasista sa z toho vytešuje.......
Súhlasí Fotooon


10.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:27 avatar
Je to človek iba s jednou bunkou, žiaľ... Keď budú angličania aplikovať postup popísaný v príspevku 1 na rómov, prejdú 2 generácie a budú celkom na rovnakej intelektuálnej úrovni ako bieli. To, čo tu prezentuje ardzun pochádza zo sociálneho dareinizmu, ktorý černochov považoval za menej vyvinutých. (Viera v Evolučnú Teóriu.) Genetika však dokázala, že sú úplne rovnakí ako my. Akurát majú mutáciu v pigmente.
Súhlasí veriaci-4


14.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:31 avatar
bezbunkovec aj na Slovensku je napr. príklad dediny Rankovce kde žije väčšina cigánov a žijú slušne ale zatvárajú oči nad negatívnymi javmi spojenými s cigánmi inde len trolovia ako ty...

A klamstvá, klamstvá to je vaše vy antikresťania "znovuzrodení"


11.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:28 avatar
veriaci ty a fotoon len trepete blbosti.
Vy zatvárate oči pred realitou ty xenofóbe a rasisto


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:32 avatar
a najlepsie bude ked sa osamostatnime, vystupíme z Europy a my si už nejak poradime s romami, že ardzune.....Ruský trol bude trolom a nebude vidieť realitu.........
Súhlasí Fotooon


17.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:34 avatar
americký trole ty si tak vygumovaná hlava mimo realitu


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:38 avatar
nie ty si mimo realitu......foton tu pochvalil romov a ty samozrejme poukážeš na tie horsie pripady......a potom, ked my ukazeme preco su niektorí takí akí su, tak pre zmenu poukazes na dobrý priklad.....tebe trole ide len a len o to aby si oponoval.......ale s tou jednou bunkou?......
Súhlasí Fotooon


26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:42 avatar
Každý konšpirátor je negativista. Väčšina konšpirácii je totiž o negatívnom videní popisovanej skutočnosti. Preto sa myslenie konšpirátorov stalo negativistické. Preto ardzunove príspevky sú negativistické. A nie len jeho, ale aj ďalších konšpiračných trollov ako Kasafran, havran, Fred... Všetko samý negativizmus.
Súhlasí veriaci-4


30.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:46 avatar
konšpirátor si ty plný protiruských konšpirácií.
Preto sú tvoje príspevky negativistické voči rusom a keďže si vymytý slniečkar tak len pozitívne o moslimoch, cigánoch a pred negatívnymi javmi zatváraš oči


27.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:43 avatar
vy ste mimo realitu pretože zatvárate oči pred obrovskými problémami s cigánmi.

A protislovenský trol fotoon si samozrejme nevšíma ani pozitívne prípady s cigánmi u nás ale len je strčený v západnej r...


18.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:35 avatar
Realita je taká fašistický trolle, že keď budeš jednu skupinu ľudí dlhodobo izolovať a odstrkávať mimo zvyško spoločnosti, časom sa stanú problémoví a začnú na zvyšok spoločnosti útočiť. A to ste vy nacisti so svojou jednou bunkou aj spravili. Preto sa nedi, že sa ti to vracia. Ideš totiž podľa hesla: "o iných sa nestarám, mám len seba samého. Ostatní si robte čo chcete." Toto heslo si zdedil po tvojich totalitných miláčikoch a nacistických sexuálnych partneroch.  
Súhlasí veriaci-4


19.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:36 avatar
Realita je taká fašistický trolle, že tvoje dementné drísty realitu nezmenia


24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:40 avatar
Prečítaj si príspevok 18 celý.


28.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:44 avatar
TY si nacista furt len klameš. Komunisti sa o cigánov starali ale mnohí z nich dodnes nie sú ochotní sa zmeniť


32.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:49 avatar
Nestarali. Za to, že im dali panmeláky neznamená, že sa o nich starali. Je to podobné ako rodič, ktorý chce mať od svojich detí pokoj: posadí ich pred televízor, dá im všetko čo chcú alebo pošlú s inými na dovolenku. To je podľa teba starostlivosť? Ako má vyzerať starostlivosť, je popísané v príspevku 1, ktorý si si neprečítal.


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:51 avatar
realita je taka, že len oponuješ .....ved v prispevku davaš za pravdu fotonovi......aj ked o tom nevieš......ani sa nedivím, s jednou bunkou sa snažiš za kazdu cenu oponovať......a drístať o realite.....si proste trol......


38.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:56 avatar
to čo vy slniečkarski trolovia robíte je jednostranná propaganda kedy vypichnete jeden pozitívny príklad a množstvo negatívnych si nevšímate


9.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:26 avatar
protislovenský trole vypichneš jeden príklad a zovšeobecníš ho ako by sa to týkalo všetkých

Aj na Slovensku je napr. príklad dediny Rankovce kde žije väčšina cigánov a žijú slušne ale zatvárajú oči nad negatívnymi javmi spojenými s cigánmi inde len trolovia ako ty.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:30 avatar
Ten príklad je ukážkou toho, že sa to dá. A ak sa to dá v jednom takomto pôvodne problémovom prípade, dá sa to vo všetkých. (Neovládaš logiku, lebo si sprostý kvôli svojim konšpiračným fekáliam, ktoré si nosíš v tej svojej jednej bunke.) Ankgličanom v Chatham sa to podarilo. Stačí tento postup rozšíriť aj inde a podarí sa to aj tam.
Súhlasí veriaci-4


16.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:33 avatar
zatváranie oči pred negatívnou realitou spojenou s cigánmi môžu len tupci ako ty
Ty si tak vymytý západofil aspoň sa môžeme na takých hlupákoch protislovenských ako si ty zabávať.
Aj u nás sú také prípady ale tie si nevšímaš len ti trčia boty zo západnej r...


21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:37 avatar
My narozdiel od teba pred ňou nezatvárame oči. Ponúkame totiž riešenie. Vy by ste ich však najradšej len ukameňovali a pomocou štekania rasistických hesiel vyhnali.
Súhlasí veriaci-4


25.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:41 avatar
klamársky trole kedy si ty napísal niečo o negatívnych problémoch s cigánmi ???

Zasa len trepeš z cesty, klameš !!!


29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:45 avatar
Keby si čítal moje príspevky hlavou (v ktorej bohužiaľ nemáš mozog) videl by si, že píšem o negatívnych problémoch s rómami ale aj migrantami často. Následne však prinášam riešenie. Ty len odsúdenie. (Lebo ako každý konšpirátor, si negativista.)


31.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:49 avatar
bezbunkovec nič iné ako klamať nevieš !!!
Ty konšpirátor a antiruský xenofób !!!


35.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:53 avatar
Už ti zostalo len jednobunkové štekanie. Žiadna sebareflexia. Vstúpil si si niekedy do svedomia? (Ak také voľačo vôbec máš.) Pripadá ti normálne len kydať hnoj a rozrývať rany, miesto toho, aby si sa pokúšal pracovať na vynájdení lieku? Konšpirátor je vždy len o hromžení svojimi konšpiráciami a hoaxovými fekáliami. Žiadna pomoc, len odsudzovanie a podrážanie nôh. O tom si ty a celá tvoja jedna bunka, ktorá ti ešte nevymrela.  


39.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:57 avatar
konšpirátor ty kydáš hnoj na rusko ty bezbunkovec.
Zatváraním očí pred realitou ju nezmeníš ty prázdna hlava


36.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 10:53 avatar
ty vypichuješ priklady, a tak ako sa ti to hodí.......trole
Súhlasí Fotooon


40.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 10:58 avatar
to robíte práve vy trolovia


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 11:05 avatar
foton v 1 dal dobrý priklad a vyzdvihol romov, ale ty si musel v 4 a 5 vypichnut iný priklad, aby to vypadalo, že romov maju vsade uz plné zuby.......
Bolo ti vysvetlené preco su niekde takí akí sú......ale namiesto toho aby si s tým suhlasíl, tak si musel znova oponovat a vypichol si iný príklad, tentokrát pozitívny v 14
bezbunkovec aj na Slovensku je napr. príklad dediny Rankovce kde žije väčšina cigánov a žijú slušne ale zatvárajú oči nad negatívnymi javmi spojenými s cigánmi inde len trolovia ako ty...

A klamstvá, klamstvá to je vaše vy antikresťania "znovuzrodení"

O co ti ide spinavý ruský trole?.....
Súhlasí Fotooon


44.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 12:35 avatar
protislovenský trol fotoon samozrejme nevypichol pozitívny príklad na Slovensku, naopak pozitívny príklad v anglicku využil na kydanie na Slovensko.

Vy slniečkari len ospevujete pár pozitívnych príkladov, ale pred množstvom negatívnych zatvárate oči a chcete aby sa o nich ani nehovorilo.

o čo vám americkým trolom ide ???


46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 13:20 avatar
Čo navrhuješ teda spraviť s rómami na slovensku?


47.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 13:41 avatar
môžu byť inšpirujúcim príkladom Rankovce


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 14:58 avatar
Pýtal som sa, čo navrhuješ SPRAVIŤ, nie čo môžu/nemôžu oni.


50.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 15:17 avatar
od toho sú kompetentní


52.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 15:28 avatar
A ty si kompetentný len kritizovať a odsudzovať - tak?

Keď kritizuješ, si povinný priniesť aj riešenie. Preto znova: čo NAVRHUJEŠ (ty) spraviť?


53.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 15:37 avatar
bolo by to finančne náročné.
Zobrať deti z cigánskych osád do internátnych škôl kde by získali iné návyky na začiatok aspoň od tých ktorí by s tým súhlasili a dať im prípadne finančnú kompenzáciu ak by s tým súhlasili


54.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 15:41 avatar
V príspevku 1 máš popísané prakticky fungujúce riešenie, ktoré môžeš prezentovať. Prečo si ho dôkladne nepreštuduješ?


55.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 17:10 avatar
prečo to riešenie nejde zaviesť po celom anglicku ???


20.
označiť príspevok

panoramix muž
   9. 7. 2018, 10:37 avatar
Jeden, dvaja sa našli, ale titulok znie - Romovia z osád.
Ked sa rúbe les, lietajú triesky.
Súhlasí nogame


23.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:39 avatar
Je ich tam ďaleko viac, ako jeden-dvaja. Pomôže opakované prečítanie článku a tentoraz pomalšie.


41.
označiť príspevok

panoramix muž
   9. 7. 2018, 10:59 avatar
To sú kolkí?.....10 z 1000 ?.....ktorí vedia ako tak sekať dobrotu.


43.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 12:32 avatar
jedenásti


34.
označiť príspevok

panoramix muž
   9. 7. 2018, 10:51 avatar
Ešte som len začal čítať a už prvý bullshit.

Ak má dieťa z celkovej dochádzky 5 percent neospravedlnených hodín, predvoláme si rodičov.

Tomu akože veríš hej ?   Že ty rodičia prídu a mierovou cestou sa dohodnú........vidno, že si zo západného Slovenska


37.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 10:54 avatar
Tvoja viera nebola vyžadovaná.


45.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 12:37 avatar
iste veď fotoon je veriaci, ten verí vo všelijaké haluze


49.
označiť príspevok

muskat muž
   9. 7. 2018, 15:13 avatar
Foton, ty si musel zrazit s konom. :-)))))))))))))))))))


51.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 15:20 avatar
Už toľko nepi. Nebudeš mať temnú myseľ. :-))))))))))))))


61.
označiť príspevok

muskat muž
   9. 7. 2018, 18:49 avatar
Nespojis ma dokonca s Pukancom? Jaaaaj, ze ty nevis o com pisem? :-)))))))))))


67.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 19:02 avatar
V Pukanci býva tvoj šéf. Chceš sa tam za ním vypraviť?


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 19:04 avatar
Ozaj, si na rade: lnk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk :-))))))))))))


56.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 18:34 avatar
Ale to je cele blbost , romovia su etnikum. neexistuju len slovensky romovia . Zahranicni romovia normalne pracuju - platia dane, studuju, nijako nevybocuju zo spolocnosti. v podstate sa ani nikam ani nemuseli integrovat, pretoze zili vzdy uplne normalny zivot. a nikto v zahranici ani nereflektuje ci je dotycny rom.
ja neviem preco na slovensku mate podobne problemy


57.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 18:35 avatar
Ani ja, prečo do piče u nás nemakajú, ale ojebujú štát a ich občanov ?     


82.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 20:18 avatar
Lebo ich prenasledujete, štekáte proti nim. Teraz sa vám to vracia.   Najviac ty si od nich zaslúžiš výprask, lebo si to celé dohnojil.  


83.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 20:19 avatar
Zase máš mozgové krámy ?


85.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:30 avatar
fotoon zasa je pod nejakými látkami
s cigánmi sú obrovské problémy ale kto je vinný podľa protislovenského trola no Slováci - www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 18:42 avatar
v rakúsku je 8 800 000 obyvateľov, na slovensku 5 400 000 a koľko je cigánov v rakúsku ? 10 000 ?
A koľko na menšom Slovensku ???


60.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 18:48 avatar
Nechce sa mi to rátať, ale je ich po kokot.   


70.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 19:13 avatar
ty si tuším nezamestnaný inak aby si si na ich rátanie musel zobrať veľmi dlhú dovolenku


72.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 19:25 avatar
Už nie, už mi berie štát zo mzdy pre tie kurvy čierne !!!!!!!!


73.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 19:47 avatar
72
takže už makáš na svojich blížnych


74.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 19:52 avatar
Hej a oni môžu robiť debilné deti, sestra s bratom kua !!!!!!! Šag biely zaplatia ňe !!!


76.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:02 avatar
74
Mil@níčko cigánka vo videu ti to vysvetlí.
Málo robíš.
Aj ty môžeš za to že nemajú poriadne domy, musíš makať viac aby mali

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


77.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 20:08 avatar
Mal by som mať tri roboty ?    


78.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:13 avatar
aspoň


79.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 20:14 avatar
Ńi chuja, chcem jednu poriadnu !!!  


80.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:15 avatar
keď budeš mať 3 poriadne postavíš im vilu


81.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 20:17 avatar
Nedbám, ale podložie zamínujem, to viem.   


84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 20:25 avatar
Slovenskí rómovia sú vizitkou slovákov. Komunisti vás naučili heslo: já, já, já jenom já.... Tak sa nediv. Neviete sa postarať o sociálne slabších, pre vašu nacistickú a totalitnú minulosť. Jednoducho barbari všetci koľko vás je. Hlavne na východe. Tam je rómsky problém najviac cítiť. Kedy sa my konečne pohneme smerom k západu, nikto nevie. Stále je tu len vákuum. Žiadne humánne cítenie. Len barbar do seba nadžgať slivovicu, a potom sexovať s každou druhou kravou do rána. Ďalej vaša myseľ nesiaha. Preto vám Pán Boh nadelil rómov, aby vás tam cvičili a dali do laty.


86.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:33 avatar
fotoon zasa je zjetý
s cigánmi sú obrovské problémy ale kto je vinný podľa protislovenského trola no Slováci

Práveže komunisti nemali heslo ja iba ja, to je heslo kapitalistov.

Ty a humanista ?
Terorizovanie bielych cigánmi ti nevadí


87.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 20:39 avatar
Držte ma chlapi, lebo ja mu asi fakt zlomím väz !!!!!!!!!   


88.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 21:11 avatar
Daj jeden môj príspevok kde som písal, že nevadí.

V každej EU krajine sú rómovia. A s kým majú problémy najviac? So slovákmi. Rómovia sú skúška. Krajina, ktorá sa nauči a naučila ich začleniť, má právo nazývať sa vyspelou. Zvyšok je len zaostalosť. Takže? Učte sa....  
Súhlasí veriaci-4


89.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 21:13 avatar
Myslíš to tak, ako začlenili budúci emeričáňa indiánov ?


90.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 21:17 avatar
Napríklad tak. Indiáni sa naučili spolunažívať s američanmi. (Výnimky nespokojných sa ale vždy nájdu.)


91.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 21:20 avatar
Veru naučili, spoza rezervácií, mali by sme si brať príklad a tiež tých našich indiánov jebnúť do rezervácií, proste im to rezervovať s rezervou a vervou !!!!!!!!!!!


95.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:30 avatar
V prvom rade teba by mali pichnúť, ale na bitúnok, aby si od tých prasiat zmúdrel. A potom sa naučil, že medzi čiernou a bielou je ešte mnoho ďalších farieb. Ale k tomu by si zas potreboval mozog, že? (Samotný penis na to nestačí.)  


96.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 22:31 avatar
Pravda bolí čo kokotko ?   


97.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:32 avatar
Mňa to, že nemáš mozog nebolí. To by malo bolieť teba.  


98.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 22:34 avatar
S tebou je fakt sranda, už ti niekto povedal, že si celkom humorný občan ?   


99.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:35 avatar
Napríklad k tomu, aby si pochopil príspevok 93, potrebuješ mozog. Ale čo, keď ho nemáš... Penisom to nepochopíš.  


100.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 22:36 avatar
Ty fakt kus chuja !!!!!!!!!!!            


101.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:39 avatar
Pravda bolí čo kokotko ?   


103.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:40 avatar
(To som len skopíroval tvoj príspevok. Takže tá invektíva je od teba)  
Súhlasí veriaci-4


102.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 22:39 avatar
žneš čo si zasial Milane.....no a tvoje rasisticke poznamky to ešte zhoršujú.......
Súhlasí Fotooon


104.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 22:41 avatar
Vieš čo je rasizmus ? Že cigánovi postavia dom a ja si ho musím kúpiť do piče !!!!!!!!!! Toto je rasizmus milý veriaci.


105.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:43 avatar
Ešte raz a pekne pomaličky si prečítaj, čo napísala Scarlette v príspevku 93. Skús si ku tomu požičať od suseda mozog a vypni nachvíľu penis.
Súhlasí veriaci-4


106.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 22:45 avatar
Cigán v živote nerobil a má 500 eur dôchodok, moja mať drela štyridsať rokov a má 450 eur dôchodok !!!!!!! To je rasizmus vy kurvy !!!!!!!!!!!!!        


108.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:48 avatar
Vidím, že si si mozog nepožičal. Poznám X rómov, ktorí pracujú a bývajú veľmi slušne. Tam, kde pracujem je ich hneď niekoľko. Stále ti ten penis pracuje miesto mozgu.
Súhlasí veriaci-4, havran


112.
označiť príspevok

muskat muž
   včera, 13:16 avatar
jaaaj, slusni....  Ty ya slusnost povayujes aj to, ak neseru pred cely z dom, ale iba na jednu kopu pred dvere. 


113.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   včera, 13:24 avatar
108/ Fotonko do tvojej ciganskej kurvy by som nesiel ani za milion!!!hahahh To kvoli tej ciganke si ich tak zastavas????


114.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   včera, 13:27 avatar
113/ Apropo ktory cigan tuzi po lepsom zivote??? Nehovorim brat vyssi dochodok to vie aj idiot...ha


141.
označiť príspevok

Fotooon muž
   dnes, 16:31 avatar
Zatiaľ som róma srať pred domom nevidel. Máte to ale u vás zvyky. Prečo to robíš? To si nezarobíš ani na hnojivo pre svoje zemáky?   


142.
označiť príspevok

-era- muž
   dnes, 16:51 avatar
skús toto
www.dailymotion.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
čas 1:40.
Malacky sú dosť na západe?


143.
označiť príspevok

ardzun muž
   dnes, 16:56 avatar
142
realitu fotoon nechce vidieť


107.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 22:47 avatar
toto nie je rasizmus, že ciganovi postavia dom.....ved spolocnost ich omietla a ocitli sa na okraji(nepísem o vsetkých) a zili v chatrciach co sa ti ani nesníva....a spolocnost im chce pomocť, mimochodom aj z európskych fondov....
rasizmus je to, že ich nenavidíš na najradsej by si ich postrieľal.....ale to už prechadza do fasizmu.....to len aby si vedel kde sa nachadzaš.....,
Súhlasí Fotooon


109.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 7. 2018, 23:04 avatar
Prečo nepomáhajú aj bielym rodinám do piči vyjebanej skokotenej ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!      


110.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 7. 2018, 23:42 avatar
natri sa asfaltom a budu pomahať aj tebe.......
Ty stale nechapeš, že boli vytlacení na okraj spolocnosti?......zili aj ziju v neskutocných podmienkach....(samozrejme nie vsetci) a to len preto, že su cigáni?......My sme nastastie Slovensko pomerne vyspela spolocnost a snažíme sa im pomocť.....chces sa radit ku nim?.....tak poziadaj stat o pomoc....len sa divím, ze taky ako ty s polmetrovým ocasom si nenájde nejaku bohatu ropuchu, co ma rada polmetrové ocasy.......


93.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 22:01 avatar
88. nebavte sa o romoch, bavte sa o "asocialoch" . nie kazdy rom je asocial .
Súhlasí Fotooon


94.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 22:27 avatar
Dobrá poznámka. Teliatkam to ale nevysvetlíš. Myslí to bruchom a penisom. Viac to nepozná.  


59.
označiť príspevok

muskat muž
   9. 7. 2018, 18:47 avatar
Prepac Scarlette, :-). ale co trebars Francuzsko? Kocujuci Cigani, uzavreta komunita....bordel kade pridu. A stale pod kuratelou policie.


63.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 18:49 avatar
podľa scarlet to su samí inžinieri, lekári, kozmonauti, ktorí pozdvihujú francúzsko
čo by si francúzi bez nich počali ?


65.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 18:56 avatar
63. ja sa na tomto fore nemienim bavit s idiotmi, ktori mi vkladaju co som nikdy nenapisala. vsak schiza ardzun


64.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 18:54 avatar
59. jaj, ale to su kocujuci rumuni , v podstate. tiez pozostatky komunistickej "vychovy"
Súhlasí Fotooon


66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2018, 19:00 avatar
Muškát by sa potreboval niekedy vydať zo svojej lazovskej dzedziny aspoň raz do sveta na vandrovku. Jeho poznatky zostali zamrznuté kdesi v 89-tom. Tam to skončilo. Odvtedy sa stará už iba o prastá vo svojom chlieve.  


69.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 19:10 avatar
64
takže francúzski cigáni vlastne potom vôbec neexistujú ?


62.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 18:49 avatar
58. je ich tam dost. aj z balkanu. ale ty mas problem aj s jednym romov vo svojej majorite


71.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 19:15 avatar
62
samozrejme že si neodpovedala.
Vo väčšom rakúsku 10 000 cigánov, na malom Slovensku 500 000 a ona to ide porovnávať


75.
označiť príspevok

ardzun muž
   9. 7. 2018, 20:01 avatar
cigáni obťažujú turistov v Slovenskom raji

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

Scarlette žena
   9. 7. 2018, 21:32 avatar
75. ty tiez obtazujes slusnych ludi na df . este si aj hnusny rasista


111.
označiť príspevok

nogame
   včera, 09:24 avatar
ty drotova kefa


116.
označiť príspevok

Scarlette žena
   včera, 14:10 avatar
111. ty rasisticky kokot.


117.
označiť príspevok

ardzun muž
   včera, 20:08 avatar
92
cigáni obťažujú turistov ale oni sú dobrí a ja som zlý


118.
označiť príspevok

Fotooon muž
   včera, 20:25 avatar
Čiže z toho si dospel k záveru, že cigáni sú zlí. Prečo potom cigáni, ktorí robia u nás v podniku turistov neobťažujú? (Žijú tak ako bieli.)


119.
označiť príspevok

ardzun muž
   včera, 20:59 avatar
vy slniečkari ste dospeli k záveru že ja som zlý, ja môžem za to že daní konkrétni cigáni, ktorí sú vo videu obťažujú turistov


120.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:00 avatar
Veru, to prečo to robíme tým chudákom, sme fakt veľmi zlí !!!!!!!   


123.
označiť príspevok

ardzun muž
   včera, 21:33 avatar
podľa slniečkarov nesmieš hovoriť pravdu, lebo potom si zlý


124.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:40 avatar
Ale ja chcem nazývať veci pravým menom, aj keď si urobím nepriateľov !!!!!!  


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:43 avatar
Nie tak Milaníčko

Tým že robíš čo robíš si nie ty robíš nepriateľov ale oni si robia nepriateľa v tebe


126.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:44 avatar
Aj to je možné, ale so mnou to ani nehne.  


127.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:45 avatar
Asi máš tuhý koreň
Súhlasí Mil@níčko


128.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:45 avatar
jes ser.  


129.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:46 avatar
No len dávaj veľký pozor na seba prosím ťa

Aj v Avatarovi maly pekný veľký stromisko a "zlí" ľudkovia ho dali dole


130.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:47 avatar
Zoberiem si tvoje slová k srdcu.  


131.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:48 avatar
Ináč, veľmi pekná fotka


132.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:49 avatar
Je to tu rarita, lebo pod tatrami máme málo repky.  
Súhlasí EnaXnaY


133.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:53 avatar
No vieš

Svet sa mení

Možno tam raz budete pestovať aj banány


134.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:54 avatar
A možnože príde nová doba ľadová.  


135.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:56 avatar
Juchú, treba recyklovať mamutov


136.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 21:57 avatar
A aj šablozubých tigrov.  


137.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   včera, 21:59 avatar
Bude to fasa

Len či si všetky zvieratká v "lese" cez leto dostatočné zásoby porobili...


138.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   včera, 22:01 avatar
Veveričky určite.  


121.
označiť príspevok

Fotooon muž
   včera, 21:23 avatar
Ešte ti to v tej jednej bunke nedocvaklo, že máš radšej použiť výraz asociál miesto cigáň? Lebo v BA Pentagone zase obťažujú bieli. Výrazom "bieli obťažujú" dávaš potom najavo, že problém je to, že sú bieli. Keď však radšej povieš "narkomani obťažujú", je to už o niečom inom, že?  


122.
označiť príspevok

ardzun muž
   včera, 21:31 avatar
121
lenže toto tam robia len cigáni.
Treba upresniť kto to robí.


139.
označiť príspevok

Fotooon muž
   včera, 22:13 avatar
V pentagone zas len bieli.
Treba upresniť kto to robí.


140.
označiť príspevok

ardzun muž
   včera, 22:20 avatar
tak tak treba upresňovať !


115.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   včera, 13:30 avatar
1/ Vtip-pride cigan na urad prace a hovori dajte mi robotu uradnicka mame volne miesto v dozornej rade v automobilke a cigan vy srandujete a uradnicka ved vy ste zacal srandovat ako prvy!!!hahhah
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:40,  biele plášte mafiáni a politici, všetci chcú zbierať cudziu úrodu
dnes, 09:36,  poznám jednu politickú rodinu, muž pracuje od rána do noci a žena pozerá do mobilu, nemala...
dnes, 09:34,  Lekár svojim pacientom úmyselne diagnostikoval rakovinu Vezmime si napríklad Dr. Farid...
dnes, 09:29,  https://fikacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=560117...
dnes, 09:22,  https://en.wikipedia.org/wiki/Epistemological_solipsism
dnes, 09:21,  16- no vyznávanie lásky to nie je. Možno tej kresťanskej. Zbavil som sa nenávisti voči...
dnes, 09:21,  "Podobne by sa dala položiť otázka, či nežijeme namiesto v OR vo sne."...
dnes, 09:16,  https://lnk.sk/gmp2
dnes, 08:59,  30. nejde vedecky vysvetliť preto, lebo veda sa stala materialistickou a nemá momentálne...
dnes, 07:40,  kto sa pýta
dnes, 06:41,  https://www.youtube.com/watch?v=hlnVftokfYQ
dnes, 05:14,  a ta meditacna skladba, tak relaxujte LOL https://www.youtube.com/watch?v=rCp2h5jslKY
dnes, 05:01,  :) https://www.youtube.com/watch?v=d4-1ASpdT1Y...
dnes, 04:46,  12. mne sa od Whitney tento song :) Ale to nie je asi tvoj salok...
dnes, 01:28,  32. tak chod zit do jaskyne, kto ta potrebuje ?
dnes, 01:27,  22. ak je to peter67, tak je to dobre falosny clovek. ktory chodi na df teraz robit len bordel a...
dnes, 01:19,  ergo :) cogito, ergo sum . znamena to ze som ?
dnes, 01:08,  10. eh https://www.youtube.com/watch?v=mB-mZ7lPoo0
dnes, 01:04,  J.tull danke :)
dnes, 00:16,  29. kntsz, bola len recnicka otazka. vobec nejde o teba. ide o to, poznala som cloveka ktory bol...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(302 776 bytes in 0,303 seconds)