hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

rimanom 8

príspevkov
20
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 1.4.2013 16:00 milky945
posledná zmena 3.4.2013 15:33
1
01.04.2013, 16:00
Toto je téma hlavne pre repress.

Rimanom 8 hovorí celkovo o Božom pláne stvorenia. Na začiatku stvorenia bolo všetko podriadené nedobrovoľne márnosti (márnosť nevedie k spáse), nie do slávy Božej, nie večnosti. Všetko stvorenie vzdychá v nádeji, že sa dostane zo stavu márnosti do stavu Božej slávy / večnosti (verše 22,23). Zatiaľ sa to “darí“ jedine vyvoleným, teda ľuďom, ktorí chodia podľa Ducha, nie podľa tela.

Človek chodí buď podľa tela alebo podľa Ducha, inak povedané, človek má buď myseľ tela alebo myseľ Ducha, nie však oboje. Môže slúžiť vždy len jednému z nich, jednému pánovi, nie obom. Nik nemôže slúžiť dvom pánom, pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať. (Mat. 6,24). Čo presne znamená chodiť podľa tela / mysle?

1* Chodiť podľa tela = mať myseľ tela = žiť podľa zákona (rim 6,14): Myseľ tela núti človeka žiť bez viery a v hriechu. Taký človek je ako otrok nútený vlastnou snahou dodržiavať zákon, ktorý je pre neho cudzí, obmedzujúci a nedodržateľný, je pre neho bremenom. Taký človek vidí božiu vôľu len v zákone, ktorý poznáva cez literu, ale litera zabíja a duch oživuje. (verše 3, 7, 8)

2* Chodiť podľa ducha = mať myseľ ducha = žiť podľa milosti (rim 6,14): Myseľ ducha umožňuje plniť Božiu vôľu bez zákona pomocou ducha Božieho. Takýto človek nepotrebuje zákon, literu, aby plnil božiu vôľu, pretože je vedený duchom Božím a Božiu vôľu pozná / napĺňa implicitne. Samozrejme to je ideálny a konečný stav stvorenia, ktorému predchádza mnoho pádov / hriechov a pôsobenie ducha božieho na ducha človeka, čím sa duch človeka mení / pretvára na obraz Boží. (verše 3, 4)

Pre myseľ tela alebo Ducha sa človek nerozhoduje svojou vôľou. Rozhoduje o tom Boh, viď verše 28-30. Boh predurčil a povolal mnohých, povolal ich krstom (Rim 6, Jan 1:13), aby sa ako prvotina zo stvorenia stali svätí / duchovní. Keď v Mat. 6,24 vyššie nahradíme “môže slúžiť“ za “byť otrokom“, potom dostaneme podobný uzáver / výsledok: človek nemôže patriť dvom otrokárom a tiež nemôže svojvoľne meniť otrokára, nemá to pod kontrolou. Otrokár môže vymeniť otroka (kúpiť nového, predať starého), ale otrok nezmení otrokára / majiteľa vlastnou vôľou.

Ďalšie zaujímavé verše z Rimanom 8:
11: „A jestli Duch toho, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych, prebýva vo vás, tak tedy ten, ktorý vzkriesil Krista Ježiša z mŕtvych, oživí aj vaše smrteľné telá skrze svojho Ducha, ktorý prebýva vo vás.“ … vyvolení majú istotu spasenia; vyvolení majú Kristove vzkriesenie, pričom Kristus bol vzkriesený do duchovného tela pre večný život
28: „A vieme, že tým, ktorí milujú Boha, všetko spolu pôsobí na dobré, tým, ktorí sú povolaní podľa preduloženia.“ … všetko pôsobí na rast; všetko pôsobí na premenu Ducha človeka na obraz Boží, lebo to je pre človeka dobré

Záver:
Mnohých veriacich, aj seba, by som zaradil do prvej skupiny, čo chodia podľa tela. Ale napriek tomu, že nemajú ducha Božieho, ich poznanie pravdy a viera môže rásť, úmerne ich snahe, aj keď len do určitej miery, lebo z písma je viera.
none
2

1. milky945 01.04.2013, 16:00

Toto je téma hlavne pre repress.

Rimanom 8 hovorí celkovo o Božom pláne stvorenia. Na začiatku stvorenia bolo všetko podriadené nedobrovoľne márnosti (márnosť nevedie k spáse), nie do slávy Božej, nie večnosti. Všetko stvorenie vzdychá v nádeji, že sa dostane zo stavu márnosti do stavu Božej slávy / večnosti (verše 22,23). Zatiaľ sa to “darí“ jedine vyvoleným, teda ľuďom, ktorí chodia podľa Ducha, nie podľa tela.

Človek chodí buď podľa tela alebo podľa Ducha, inak povedané, člo...

01.04.2013, 16:21
milky945; ... k téme Ti doporučujem filozofiu S?rena Kierkegaarda, jeho „tri štádiá ľudskej existencie“ ...
none
6

1. milky945 01.04.2013, 16:00

Toto je téma hlavne pre repress.

Rimanom 8 hovorí celkovo o Božom pláne stvorenia. Na začiatku stvorenia bolo všetko podriadené nedobrovoľne márnosti (márnosť nevedie k spáse), nie do slávy Božej, nie večnosti. Všetko stvorenie vzdychá v nádeji, že sa dostane zo stavu márnosti do stavu Božej slávy / večnosti (verše 22,23). Zatiaľ sa to “darí“ jedine vyvoleným, teda ľuďom, ktorí chodia podľa Ducha, nie podľa tela.

Človek chodí buď podľa tela alebo podľa Ducha, inak povedané, člo...

01.04.2013, 19:22
milky 945
Gde je ton prispevok o Pekle---o Nebe___a o knihe zivota?
none
8

1. milky945 01.04.2013, 16:00

Toto je téma hlavne pre repress.

Rimanom 8 hovorí celkovo o Božom pláne stvorenia. Na začiatku stvorenia bolo všetko podriadené nedobrovoľne márnosti (márnosť nevedie k spáse), nie do slávy Božej, nie večnosti. Všetko stvorenie vzdychá v nádeji, že sa dostane zo stavu márnosti do stavu Božej slávy / večnosti (verše 22,23). Zatiaľ sa to “darí“ jedine vyvoleným, teda ľuďom, ktorí chodia podľa Ducha, nie podľa tela.

Človek chodí buď podľa tela alebo podľa Ducha, inak povedané, člo...

01.04.2013, 20:11
ja nie som znalec biblie a tychto listov,tak neviem presne napisat znenie,ale nedavno som bola na pohrebe,kde farar mal kazen o jezisovi a spomenul vetu,neviem,z ktorej casti citoval,ze sam jezis prosil boha,aby spravil miesto pe vsetkych tam,kde pojde aj on,teda bez vynimky,dufam,ze som nic nepolietla a znali biblie by vedeli napisat presnejsie znenie.neviem do akej skupiny patrim a vlastne ani neviem preco vobec ludi delit na nejake skupiny,ked vsetci sme deti bozie.ale dla mna,ak milujeme ludi,milujeme aj boha a to dokonca moze ist aj bez viery v neho.
none
3
01.04.2013, 16:55
Z tohoto Pavla mám tiež niekedy zmiešané pocity, Evanjelium je ako Kristus, to je niečo medzi nebom a zemou a niečo medzi Bohom a človekom , ale Pavol je jednoznačne človek práve v tých najintímneších veciach človeka, kde sa dá na hriechu najviac ušetriť, rozvíja evanjelium do špiku kosti. Niekedy v tom vidím jeho samého so svojím sexom a problémy rozoberá tak vierohodne, ako by ich prežil. Rozoberá veci tak dokonale, že už nie je čo rozoberať. Ak by som si predstavil, že evanjelium je auto, tak on bolschopný ho rozložiť na súčiastky po celej garáži. Všetkému rozumie a všetko vie presne kde to patrí č čo stým treba.
Mnohí ma odsudzujú za to, že hovorím, že Ježiš nie je BOh, ale on v liste židom tak nádherne vykresľuje jeho status ako kňaza na spôsob Melchizedeke, že sa to dá čítať aj niekoľkokrát po sebe. Je vynikajúci spisovateľ a nepredstaviteľne inteligentný človek, ktorý ak niečo dostane do svojho zorného uhla, musí tomu rozumieť do posledného detailu. Dokonca som kdesi zachytil, že odu na lásku napísal do nejakej súťaže, ktorú suverenne vyhral. Bol posledný apoštol, ktorého si Ježiš vybral, ale ten stál zato. ktovie, či preto naňho aj vtedajší apoštoli trochu žiarlili, lebo on to mal v hlave tak usporiadané, ako v dobrom sklade. Veľmi jednoducho a rýchlo sa svojou logikou dostával k veciam, ktoré momentálne rozoberal.
Sila tela je u človeka neporovnateľnľ silnejšia, ako sila ducha a jet často nerovný a niekedy aj márny boj. Nikdy však nie zbytočný. SDatan, knieža tohoto sveta je živený aj sexom a každý sex človeka si berie ako modlitbu k nemu a o čo ľahšie je pristúpiť k sexu a čo ťažšie k modlitbe. Poviete si ako pre koho, ale v koľkých percentách ? Sex je sila, ktorú netreba opisovať, tú silu cíti každý sám na sebe a satan sa na túto silu aj spolieha a s nej žije, žije z našej slabosti, prekonať požiadavku tela. Ale vždy, keď sa jeho pokiušenie naplní, nastáva priestor pre ducha tela, pre ducha sa pokoril bohu pre svoju slabosť a možno práve tieto chvílky pokory si Boh veľmi váži ako modlitbu mýtnika, ktorý sa beznádejne modlil za dverami kostola, ktorým už ani nedúfa na odpustenie za svinstvo, ktoré napáchal a predsa sa modlí a netuší, že Ježiš mu odpúšťa, on to ani nepočul a dodnes nevie, ale iba učeníci, ktorým to Ježiš povedal ako podobenstvo. Dáva nám nádej modliť sa aj za to, čím sa nám vyhráža cirkev, že nám nemôže byť odpustené. Veď čo je lepšie po ťažkom hriechu, upadnúť do beznádeje a ďalej hrešiť, alebo sa modliť aj pre tú najmenšiu ľancu, že by predsa len mohlo byť odpustené.
A práve aj pavol je akousi nádejou tých najzúfalejších hriešnikov. Koľko je dnes súdom rozvedených manželstiev a mnohí z nich už oľutovali prhkosť svojho mladíckeho jednania a zaplatili ťažkú daň za rozvod už tu na zemi. pritom Ježiš aj tú dáva výnimku v evanjeliu ak hovorí, že s výnimkou cudzoložstva. Samozrejme, že ten z manželov, ktorý sa dopustil cudzoložstva abol príčinou rozvodu, je takmer odsúdený aj na tu druhú smrť, ale ten z manželov, ktorý sa nedopustil cudzoložstva, tomu bymohlo byť cirkvou odpustené aspom v tom zmysle, ža by mohol pristupovať ku sviatosti a neporovnateľne účinnejšie sa modliť a hlavne za toho, s kým sa rpozviedol. Ale nádej podľa mýtnika má každý z nich, ak dokáže takú sebaľútosť, ako tn mýtnik.
A práve takýto by mali študovať Pavla a hľadať v ňom nádeje na odpustenie neodpustiteľného.
N
none
5

3. elemír 01.04.2013, 16:55

Z tohoto Pavla mám tiež niekedy zmiešané pocity, Evanjelium je ako Kristus, to je niečo medzi nebom a zemou a niečo medzi Bohom a človekom , ale Pavol je jednoznačne človek práve v tých najintímneších veciach človeka, kde sa dá na hriechu najviac ušetriť, rozvíja evanjelium do špiku kosti. Niekedy v tom vidím jeho samého so svojím sexom a problémy rozoberá tak vierohodne, ako by ich prežil. Rozoberá veci tak dokonale, že už nie je čo rozoberať. Ak by som si predstavil, že evanjelium je auto, tak...

01.04.2013, 18:05
Elemír sused má 4 deti a 12 vnúčat.
Najml. syn má len 1 decko len teraz začal jak skončil školu,
ak dorovná skóre starších súrodencov bude mať sused viac ako
20 vnúčat. Z dvoch katolíkov za dve generácie viac ako 20 katolíčat?
Sexuálna zdržanlivosť ? Najstaršia ich dcéra ked príde na návštevu
tak mám dojem že prišla snehulienka a 7 trpaslíkov v minibuse
postupka v rade za sebou od najvyššieho po...
Podľa toho čo si napísal toto môže byť len výsledok viacgeneračnej
satanskej sexmánie /alebo orgií/ v prudko veriacej katolíckej rodine.
Čo s tým - lebo tiež mám zmiešané pocity a nie niekedy, ale stále
ked čítam tvoje príspevky a potom sa pozriem okolo seba.
none
4
01.04.2013, 17:35
..Rimanov 8 Vám veriacim dávam do popredia vždy preto, lebo celkový záver je taký, že človek napriek tomu, že sa v živote nesústredí na niečo, čo je nad ním a neriadi sa príkazmi, ale žije striedmo, poctivo a koná dobro kde sa dá aj nedá iba na základe vlastného presvedčenia slobodnej mysle, tak je tým pravým vyvoleným, ktorý spĺňa podmienky, aby sa nakoniec zapáčil Kristovi a tak sa dostal k Bohu (skrze neho)....ak je teda pravdou, čo tu hlásate a čo hovorí Písmo, ja budem v rade v bielom šate, bez toho aby som sa nejako veľmi veľa narobila s praním .....Kristus bude pozerať do srdca...darmo tu hlásate a citujete, ako máte ducha v sebe a myslíte iba na Písmo, keď vyjdete na ulicu a konáte ako Satani
...už tam si urobil chybu, keď si sa snaži verš po verši rozoberať...Biblia je celok!!!nemožno brať do úvahy jednotlivé verše kapitol....urobiť si záver jeden z kapitoly je iné ako si vyčleniť jeden verš a tým sa držať...pozri sa na Jehovistov...vyčlenili si za evanjelium Kráľovstvo a dodržiavať zákon o potrave...do takej miery sú tým posadnutí, že veria, ak by ho nedodržali, skončia v zatratení, lebo Jehova im to neodpustí...ak by študovali komplet písmo, prišli by na to, že Kristus im to odpustí lebo nová zmluva hovorí o tom, že ľudský život je nad zákon!!!...oni ale miesto toho, aby mali "ducha" v sebe, riadia sa zákonom, ktorý stanovil človek za účelom zmanipulovania...o tom sú všetky spolky, ktoré hlásajú nejaké kresťanstvo....Tí najpravejší kresťania (už som sa o tom vyjadrila v inej téme) chodia po svete bez toho, aby si to uvedomovali, že kresťanmi sú.......prirodzeným spôsobom konajú v živote presne podľa zákonov Písma bez toho, aby o nich vedeli!!! a pritom si ten človek možno hovorí o sebe, že je ateista....rozumieme si zatiaľ?.........
none
10

4. 01.04.2013, 17:35

..Rimanov 8 Vám veriacim dávam do popredia vždy preto, lebo celkový záver je taký, že človek napriek tomu, že sa v živote nesústredí na niečo, čo je nad ním a neriadi sa príkazmi, ale žije striedmo, poctivo a koná dobro kde sa dá aj nedá iba na základe vlastného presvedčenia slobodnej mysle, tak je tým pravým vyvoleným, ktorý spĺňa podmienky, aby sa nakoniec zapáčil Kristovi a tak sa dostal k Bohu (skrze neho)....ak je teda pravdou, čo tu hlásate a čo hovorí Písmo, ja budem v rade v bielom šate,...

02.04.2013, 16:19
viď 7
none
19

4. 01.04.2013, 17:35

..Rimanov 8 Vám veriacim dávam do popredia vždy preto, lebo celkový záver je taký, že človek napriek tomu, že sa v živote nesústredí na niečo, čo je nad ním a neriadi sa príkazmi, ale žije striedmo, poctivo a koná dobro kde sa dá aj nedá iba na základe vlastného presvedčenia slobodnej mysle, tak je tým pravým vyvoleným, ktorý spĺňa podmienky, aby sa nakoniec zapáčil Kristovi a tak sa dostal k Bohu (skrze neho)....ak je teda pravdou, čo tu hlásate a čo hovorí Písmo, ja budem v rade v bielom šate,...

03.04.2013, 15:10
... na základe vlastného presvedčenia slobodnej mysle ...

sú ľudia považovaní "za ovce na zabitie". Rimanom 8:36
none
20

19. 03.04.2013, 15:10

... na základe vlastného presvedčenia slobodnej mysle ...

sú ľudia považovaní "za ovce na zabitie". Rimanom 8:36

03.04.2013, 15:33
K tomu ti dám len jedno písmo: Ján 15,18-27, ktoré hovorí, že nie sme zo sveta, preto vás svet nenávidí. Teda svet nenávidí, čo nie z neho, preto vyvolení / veriaci sú ako ovce na zabitie.
none
7
01.04.2013, 19:46
Začnem od konca:

Koniec:
„Tí najpravejší kresťania (už som sa o tom vyjadrila v inej téme) chodia po svete bez toho, aby si to uvedomovali, že kresťanmi sú......prirodzeným spôsobom konajú v živote presne podľa zákonov Písma bez toho, aby o nich vedeli!!!"
Potom je dobrá otázka, načo je Písmo? Písmo nemusíme mať, ak to platí. Týmto si ponížila Písmo a Boha na úroveň človeka. Načo prišiel Kristus a obetoval sa za naše hriechy, načo nám ukázal Božiu vôľu na zemi, teda príkladný život, keď to človek už pozná sám od seba.

Stred:
"...už tam si urobil chybu, keď si sa snaži verš po verši rozoberať...Biblia je celok!!!"
Ja som to bral aj ako celok, aj po veršoch, vybral som len tie najzaujímavejšie verše. Predsa keď čítaš písmo, čítaš slová, verše, nečítaš celé Písmo naraz. Ale s tým súhlasím, že Biblia je celok.

Prvý odsek:
V prvom odseku sa až príliš sústredíš / zameriavaš na svoje dobré skutky, ale môžem ti povedať, že to je málo. V rimanom 8 sa vôbec nehovorí téza, že dobrý skutky sú postačujúce na spásu. Zároveň sa tam nehovorí opak, že dobré skutky, čestný život a nič viac sú cestou do pekla. Tam sa hovorí len o skupine vyvolených, ktorí prešli do ďalšej fáze svojho stvorenia, tak ako prejdú na koniec všetci. Lebo na konci bude Boh všetko a vo všetkom (1Kor 15,28). Nikto neskončí vo večnom pekle a keď tak len v dočasnom, aby sa premenil na obraz boží, hoci aj bolestnou cestou.
Čiže vaše spory s veriacim, kto je lepší veriaci, kto bude spasený a kto nie, sú trochu zbytočné. On je bližšie k pravde ako ty, má viac porozumenia, aktívne ho hľadá na rozdiel od teba, ale to nie je podstatné.
none
17

7. milky945 01.04.2013, 19:46

Začnem od konca:

Koniec:
„Tí najpravejší kresťania (už som sa o tom vyjadrila v inej téme) chodia po svete bez toho, aby si to uvedomovali, že kresťanmi sú......prirodzeným spôsobom konajú v živote presne podľa zákonov Písma bez toho, aby o nich vedeli!!!"
Potom je dobrá otázka, načo je Písmo? Písmo nemusíme mať, ak to platí. Týmto si ponížila Písmo a Boha na úroveň človeka. Načo prišiel Kristus a obetoval sa za naše hriechy, načo nám ukázal Božiu vôľu na zemi, teda príkladný ži...

03.04.2013, 05:59
..potom načo je Písmo?.....na zotročovanie ľudí....
none
18

17. 03.04.2013, 05:59

..potom načo je Písmo?.....na zotročovanie ľudí....

03.04.2013, 12:14
Hm super odpoveď, na úrovni, hodná diskusie. Veriacemu sa veľmi divím, že s tebou stráca čas.
none
9
02.04.2013, 10:32
Ranerad, ty si ale tlk ! Koľko razy si myslíš, že je treba myknúť riťou na jedno decko ???? Si vôbec dospelý ? Asi nemáš šajnu, čo je to manželský život a práve v požehnanoim manželstve sex nie je hriech a množstvo detí nie je otázka intenzity sexuálneho života ?? Aj ja poznám viacdetné rodiny a sú oveľa šťastnejší ako rodiny s jedným maznáčikom ktorému lieta okolo zadku celá rodina a pri obede ho pravidelne prosia, aby jedol, lebo ho celé doobedie napchávajú cukríkami. A ten jeden zaberie piatim ľuďom viaC čASU AKO potrebuje matka prte 5 detí, lebo od počiatku bola nútená si to organizovať úplne inak a deti sa museli navzájom jeden druhému podrobiť. a toto sú základy inteligencie osobnosti úplne iné, ako má jeden rozdrapený maznáčik.
Repres: Každý sa spoliehame na niečo, veď kto by chcel ísť do pekla a nakoniec sa uvidí, kto sa spoliehl správne. Samozrejme, že ani dnes ani ten najväčší pápež a nikto na zemi nemôže vedieť, o čom to všetko je, ale aja, ak by som mal povedať z seba, praktzujem vieru hlavne preto, ýe už teraz to má pre mňa obrovský význam, proste živots vierou je úplne iný a neporovnateľne lepší a na toto sa spolieham, pretže me to dennodenne uisťuje, je to živý kontakt s nebom. Noa tým, že to funguje u mňa už teraz na zemi, spolieham sa na to, že to bude fungovať aj potom a toto mám tak trošku aj záruku toho, že sa nespoliaham na blbosť, alebo dokonca na to, čo som si sám vymyslel. Uvidíme.
V každom prípade je neprovnateľne lepšie žiť sporiadaným životom aj pre neveriaceho ako neveru využiť na to, aby šiel niekto v živote na doraz aj v zločine. Ja si dokonca myslím, že dobrých neveriacích ľudí je väčšina. Ak predpokladám, že veriacich je asi 15% tak týchto je najmenej 50%. Je to niečo podobné ako o dvoch záhradkároch, z ktorých má jeden paradajky ako červené ríbezle a druhý má červené ríbezle ako paradajky ale ten prvý jednoducho neznesie poradiť.
none
11

9. elemír 02.04.2013, 10:32

Ranerad, ty si ale tlk ! Koľko razy si myslíš, že je treba myknúť riťou na jedno decko ???? Si vôbec dospelý ? Asi nemáš šajnu, čo je to manželský život a práve v požehnanoim manželstve sex nie je hriech a množstvo detí nie je otázka intenzity sexuálneho života ?? Aj ja poznám viacdetné rodiny a sú oveľa šťastnejší ako rodiny s jedným maznáčikom ktorému lieta okolo zadku celá rodina a pri obede ho pravidelne prosia, aby jedol, lebo ho celé doobedie napchávajú cukríkami. A ten jeden zaberie piati...

02.04.2013, 21:05
elemír mám 42 r. ak dospelého považuješ takého čo začne veriť tak dúfam že nikdy
nedospejem a jak si prišiel na to že výroba katolíčat je práve v požehnanom manželstve?
Vieš jedna ich dcera odišla na štúdia a tam sa "sčuchla čubka".
Druhá bola doma najprv svadba potom decko všetko pekne poporiadku - len taka
drobnosť bejby bolo po svatbe "vybavené v zrýchlenom konaní ak nie rovno
fest rýchlo" vieš ona je tak trochu pri sebe - nebolo poznať.
Ked pozriem cez ulicu ďalšia podarená veriaca rodinka hodinky si podľa nich nastavovať
môžem tak pravidelne do kostola chodia a naraz jedna z nich chýba a kde je - išla
k sestre do Košíc to tak 3r. dozadu a teraz v zime prišla domov aj chlapcom
ale nie na vydaj ťahá ho na sánkach po ulici a chlapča ked zlezie zo sánok
po troch krokoch spadne nosom do snehu - koľko má 1-1,5roka?
Hambia sa za ňu tak ju spratali ale večne tajiť sa nedá.
A najlepšia je suseda oproti kým vyberiem poštu stihne mi prerozprávať novinky
z kostola a pritom jej dcéra nebola nikdy vydatá a má tri deti každé má iného otca
a u najstaršieho je autor neznámy - dakto z baru!!!
Takže ked tu píšem ****y katolícke viem presne o čom píšem.
Ja stojím nohami pevne na zemi a hlavu nemám zaťaženú nijakou sprostou demagógiou
mám oči čo vidia uši čo počujú a to čo čítam v tvojich príspevkoch a v pr. tebe podob.
persón nefunguje a nikdy nefungovalo lipnete na blude ktorý v histórii ľudstva
je jeden z naj bludov. To je v podstate teraz jedno a nemušíš sa báť teba ani mňa
to nijak zvlášť nepostihne, ale generáciiu tvojich a mojich vnúčat to už bude veľmi trápiť.
Éra tzv. človeka uhľovodíkového sa končí a to bude výzva ani tie tvojo ***.... o čiernom
mužovi a konci sveta. Ľudstvo čaká výzva aká tu ešte nebola - všetci teraz žijeme v blahobyte
a ani si to neuvedomujeme - vieš koľko sa treba nadrieť aby si si zabezpečil vlastnými rukami
jedlo na jeden deň a vieš koľko ludí uživí zem? Toto sú veci čo treba riešiť a nie tie sprostosti
čo sa motajú dookola vo vaších sprostých veriacych kotrbách - daj si námahu a pohľadaj
si o tom niečo.
none
12
02.04.2013, 21:36
Koniec máš perfektný, nemyslím teraz ten medzi nohami, ale koniec tohoto príspevku. lebo práve na konci hovoríš, že máme dôležitejšie veci pred sebou,, ako toto, ale zabudol si , že na začiatku ťa vytočili dve skúrvené katolícke rodiny, ktorým sa prespali dievky. V každom prípade ranerad, každý z nás sa spolieha na niečo iné, ty sa spoliehaš na to, že stojíš pevne na svojích nohách a hlavu nemáš zaťaženú sprostými demagogíami a ja sa spolieham tiež na to isté, stojím pevne na svojích nohách a hlavu nemám zaťaženú demagogiami iba evanjeliom a to nemôže byť demagogia, lebo ak to skúsiš tak to funguje tak, ako je to tam napísané. Je to síce napísané tak, že to pochopí sotva 15% ľudí, ale pochopí.A každý, pre koho je dobrá vec demagogia, nemyslím teraz iba evanjelium, je idiot, lebo nepochopil a miesto toho, aby sa snažil pochopiť, zhovadí sa tým, že odsúdi dobrú vec. Všímaš si hriechy iných, ba by som povedal, že hriechy iných ťa privádzajú do zúrivosti, ale ako je to s tvojími hriechmi, alebo tým, že stojíš na pevných nohách a hlavú máš čistú od demagogii, si myslíš, že si čistejší a rozumnejší ako tých 15%, ktorí pochopili to, o čo si ty ani neškrtol ? Aj žiačik piatej ľudovej povie profesorovi matematiky na universite, že je idiot, to sa dá, ale aký si tým o sebe vystaví atest pred ľuďmi ? Seba vyzdvihovanie a samochvála svedčí o inom, než si ty myslíš a tvoj rozum, ak si ho hodnotíš sám, môže byť úplne niekde inde, než si to myslíš. Ak ti niekto iný nepovie, že si múdry a že stojíš pevne na nohách, môžeš si tie svoje samochvály strčiť ... ... ..., to je pre malé deti na piesku.
none
13

12. elemír 02.04.2013, 21:36

Koniec máš perfektný, nemyslím teraz ten medzi nohami, ale koniec tohoto príspevku. lebo práve na konci hovoríš, že máme dôležitejšie veci pred sebou,, ako toto, ale zabudol si , že na začiatku ťa vytočili dve skúrvené katolícke rodiny, ktorým sa prespali dievky. V každom prípade ranerad, každý z nás sa spolieha na niečo iné, ty sa spoliehaš na to, že stojíš pevne na svojích nohách a hlavu nemáš zaťaženú sprostými demagogíami a ja sa spolieham tiež na to isté, stojím pevne na svojích nohách a hl...

02.04.2013, 22:01
Nie dve všetky okolo ktoré poznám podrobne a nechce sa mi o nich ani písať
to som spravil prehľad vychytávok, ale raz to vydám knižne...
Evanjelia sú na nič problémy ktoré budú sú nad možnosti evan. alebo tých čo ich
čítajú alebo vykladajú ak budeš sedieť v lietadle čo padá tak si spomeň na evan. bibliu
svoju mamu prvú frajerku - na čokoľvek čo ti pomôže ale v tom čo určite bude
sú na škodu nie na úžitok.
Nezlostím sa na nich za ich hriechy /všetky veriace ovce mi boli ukradnuté - donedávna/
serú ma lebo ma zakaždým roznosia na kopytách ked ja niečo spravím - chceš príklad:
pekný deň slnko svieti vezmem pílu idem do záhrady orežem suché konáre upracem
ich spravil som osoh mám fajn pocit z dobre vykonanej práce paráda ale ušlo mi
že ten deň bol dajaký pri**.... prikázaný sviatok lebo som ráno nebol v kostole
a na kredenci nemám katolícky kalendár a minimálne na mesiac som naj. hovedo na svete
a ked idú okolo mňa po chodníku tak pozerajú na druhú stranu do živého plota!!!
Podobne "veselé" príhody sa mi za 20r. v klbku katolíckych hadov dejú často
A o tej samochvále to by ti porozprávali moji známi nakoľko je opodstatnená
takže viac o tom nebudem.
none
14

12. elemír 02.04.2013, 21:36

Koniec máš perfektný, nemyslím teraz ten medzi nohami, ale koniec tohoto príspevku. lebo práve na konci hovoríš, že máme dôležitejšie veci pred sebou,, ako toto, ale zabudol si , že na začiatku ťa vytočili dve skúrvené katolícke rodiny, ktorým sa prespali dievky. V každom prípade ranerad, každý z nás sa spolieha na niečo iné, ty sa spoliehaš na to, že stojíš pevne na svojích nohách a hlavu nemáš zaťaženú sprostými demagogíami a ja sa spolieham tiež na to isté, stojím pevne na svojích nohách a hl...

02.04.2013, 22:03
A môj avatar veľmi dobre vystihuje čo sa okolo mňa pravidelne deje...
👍: ruwolf
none
15

14. 02.04.2013, 22:03

A môj avatar veľmi dobre vystihuje čo sa okolo mňa pravidelne deje...

02.04.2013, 22:05
Ten avatar je skvely...
none
16
03.04.2013, 05:53
Ranerad, musím priznať, že som sa nechal ľahko vytočiť a vtedy sa to zo mňa sype ako žito s kombajna, ba dokoca by som povedal, že ráno je človek múdrejší a kľudnejší, ako večer.
Každý z nás má akúsi svoju niť života, na ktorú zavesil svoju existenciu, svoj cieľ žitia, alebo dokonca význam, prečo žiť a nie s skántriť. Ale zase, je to medzi teistami a ateistami ako medzi záhradkármi, nič trefnejšie ma v poslednej dobe nenapodlo. Jeden má červené ríbezle ako paradajky a druhý ma paradajky ako červené ríbezle, ale poradiť neznesie ani jeden, každý má svoju pravdu.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 144 342 B vygenerované za : 0.113 s unikátne zobrazenia tém : 49 603 unikátne zobrazenia blogov : 875 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.