Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu?

152
reakcií
522
prečítaní
Tému 14. novembra 2016, 19:32 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   14. 11. 2016, 19:32 avatar
Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ak chceme byť spasení, teda úplne sa im podriadiť. Prestať žiť podľa svojej vôle a začať žiť podľa Vôle Božej. Dobrovoľne sa vzdať vlastnej vôle a úplne sa podriadiť niečomu vyššiemu. Vzdať sa svojho práva rozhodovať o vlastnom živote a prijať fakt, že sme bezmocne vydaní napospas niekomu inému. Nie je to definícia otroctva? Aj keď zrejme myslená v dobrom? Stvoriteľ nám teda na jednej strane slobodnú vôľu daroval, ale v skutočnosti chce, aby sme sa jej zriekli a úplne sa mu podriadili. Ako je to teda?

Odpoveď: Ak chceme pochopiť princíp slobodnej vôle vo vzťahu k Stvoriteľovi musíme sa pokúsiť pozrieť na tento problém nie z nášho malého, ľudsky pozemského pohľadu, ale z pohľadu Stvoriteľa. To jest zhora smerom dolu k človeku. Jedine takýmto spôsobom sa nám to môže veľmi jednoduchým spôsobom vyjasniť.

Svet, stvorenie a teda i človek vznikli z Vôle Najvyššieho. Každý z ľudí je preto nepatrnou čiastočkou Jeho Vôle. Čiastočka Vôle Stvoriteľa teda predstavuje najhlbšiu a najelementárnejšiu časť našej vnútornej podstaty. No a naša skutočná a pravá slobodná vôľa nie je spojená s ničím iným, ako práve s našou vnútornou podstatou. To teda prakticky znamená, že ak by sme boli schopní načúvať svojej najvnútornejšej podstate a ísť cestami, ktoré nám ukazuje, museli by sme nevyhnutne kráčať cestami plne totožnými s Vôľu Stvoriteľa. K nej nás totiž práve z našej skutočnej slobodnej vôle ťahá naša vnútorná podstata, nakoľko ona sama je nepatrnou čiastočkou Vôle Najvyššieho, z ktorej povstala.

Ako sme teda už na začiatku povedali, celé stvorenie, vrátane človeka vzniklo z Vôle Božej. V úvodných častiach Biblie sa v kapitole o stvorení sveta píše: „Duch Boží sa vznášal nad vodami.“

Stvoriteľ teda tvoril a stvoril svet zo svojej Vôle, A túto tvorivú Vôľu Božiu nazýva Biblia Božím Duchom. Duchom Božím, ktorý sa vznášal nad vodami a formoval svet. Bol to teda Duch Boží, čiže Duch Svätý. Vôľa Stvoriteľa a Duch Svätý, Duch Boží je teda jedno a to isté. A ako sme si na začiatku povedali, z tejto Vôle, čiže z tohto Ducha vznikol človek. Z tvorivého a prvotného Ducha Božieho, ktorý tvoril svety vznikol ľudský duch ako malá a nepatrná časť Ducha.

A opäť a znova, ak hovoríme o pravej slobodnej vôli človeka, tak táto je spojená práve z našim duchom. S našou najvnútornejšou duchovnou podstatou. Je spojená so slobodnou vôľou nášho ducha, ktorý v nás sám zo svojej slobodnej vôle túži po Svetle a po Bohu. A práve táto naša túžba po Bohu, po Jeho Svetle a po živote v súlade s Jeho Vôľou je skutočným prejavom našej pravej slobodnej vôle.

To teda znamená, že keby sme sa pokúsili dať slobodu nášmu vlastnému duchu, tento nás zo svojej vlastnej slobodnej vôle nemôže viesť nikam inam, ako k Výšinám a ku vznešeným hodnotám Ducha.

Slobodná vôľa nie je teda v skutočnosti vôbec nič z toho, čo dnes za slobodnú vôľu ľudia považujú. To všetko je len obyčajná svojvôľa a holdovanie vlastným slabostiach, či úchylkám. To, čo teda dnes ľudia opovažujú za slobodnú vôľu sú iba najrozličnejšie nánosy a nečisté strusky, ktoré im znemožňujú nájsť spojenie so svojou skutočnou slobodnou vôľou, ktorá je totožná jedine so slobodou ich ducha. Zo slobodou ich najvnútornejšej duchovnej podstaty, ktorá povstala z Ducha Božieho, z Ducha Svätého, z Vôle Stvoriteľa a je preto automaticky k tejto Vôli a k tomuto Duchu priťahovaná.

My ľudia sme zostúpili do hmotného sveta za účelom nášho duchovného vývoja a hlboko vo svojom podvedomí máme vtlačené všetky vyššie uvedené skutočnosti. Zmyslom nášho duchovného vývoja tu na Zemi je prebudiť ich k plnému vedomiu. Plne vedome sa stotožniť s tým, čo nesieme podvedome ukryté v hĺbke seba samého. Ak to dosiahneme, staneme sa duchovne zrelými, duchovne slobodnými a plne zjednotenými so svojou skutočnou slobodnou vôľou.

No a účelom Mojžišových prikázaní, Kristovej náuky, či iných hodnotných duchovných učení je, aby sme sa rozpomenuli. Aby sme sa na základe náuky, prichádzajúcej z Ducha rozpomenuli na svoju najvnútornejšiu podstatu. Na to, že sme duchovnými bytosťami, ktoré vznikli z Vôle Božej a preto chcú zo svojej najvnútornejšej prirodzenosti k tejto Vôli smerovať.

Náš každodenný život v súlade s náukami, prichádzajúcimi z Ducha má v nás teda prebudiť k životu a k plnému uvedomeniu to hlboko skryté, podvedomé v nás. Máme sa jednoducho tu na Zemi rozpomenúť na nádherný, rozprávkový sen, z ktorého sme sem dolu do hmotnosti prišli. Na nádherný a rozprávkový sen, ktorého je naša najvnútornejšia duchovná podstata neoddeliteľnou súčasťou. Máme konečne pochopiť, kým naozaj sme. Máme odložiť naše najrozmanitejšie názory, náhľady, túžby a priania, fixované iba na hmotný svet, ktorých pestovanie považujeme za legitímny prejav svojej slobodnej vôle. Máme konečne nájsť našu skutočnú slobodnú vôľu, ktorá je spojená so slobodou nášho ducha a tým s veľkou Vôľou Stvoriteľa.

Ak ste sa niekdy s plnou vážnosťou ponorili napríklad do Kristových slov, museli ste predsa tu a tam hlboko vnútorne vycítiť, že vo vás niečo prebúdzajú. Že vyvolávajú akúsi tajomnú odozvu. Že vo vás niečo rozochvievajú. Že je to čosi ako ako sen, ktorý sa vám kedysi sníval a na ktorý sa pod vplyvom týchto slov nejasne rozpomínate.

Je to preto, že Kristove slová, či slová prorokov sú volaním. Volaním Ducha k duchu človeka! Volaním určeným k precitnutiu. Volaním určeným k prebudeniu. K pozemskému znovuzrodeniu do reality Ducha, z ktorej sme prišli, z ktorej pochádzame a s ktorou sa máme tu na Zemi opäť plne stotožniť. To je náš cieľ a to je zmysel nášho života!

Stvoriteľ nás teda v nijakom prípade nezotročuje svojimi prikázaniami, ale naopak, ukazuje nám nimi cestu k skutočnej slobode.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

toman
   14. 11. 2016, 21:11 avatar
savras (1):

Toto je New Age filozofia (všetci sme súčasťou Boha, všetci sme v podstate dobrí atď) ako vyšitá. Biblia nepodporuje toto učenie, ale naopak mu krásne odporuje.
Súhlasí Shagara


11.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:31 avatar
10-
to má ďaleko od New Age, skorej mám pocit, že si sa naľakal.....
Tvoj názor, ak som ho dobre dešifroval z inej témy, je evanjelíckeho typu, že stačí viera a tá nás spasí - činy nerozhodujú.
Viera nás nespasí ak naše činy nebudú v súlade s Božou vôľou. O tom Kristus nespočetne krát hovoril.
Napriek tomu by som bol rád, ak by si doložil v čom Biblia odporuje "sarvas" príspevku.


16.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 11:51 avatar
kntsz (11):

Odcitujem ti z Wiki, čo znamená New Age:

* "New age hlása spirituálnu evolúciu jednotlivca, hľadanie skrytých individuálnych duchovného rozmeru, zdroj šťastia nachádza v človeku samom. New age sa opiera o vieru v duchovnú transformáciu človeka: zmena seba a sveta sa vedno spájajú tak, ako cesta spasenia a cieľ."

* "V tejto myšlienkovej stavbe Boh figuruje ako neosobná sila a človek ako časť božstva"

Vycucnem z toho:

* zdroj šťastia sa nachádza v človeku samom
* zmena seba a sveta sa vedno spájajú = človek je časť božstva

Teraz si ešte raz prečítaj príspevok č.1. To, čo tam je napísané, je New Age filozofia. Ja som to definoval ako:

* všetci sme v podstate dobrí = nepotrebujeme Spasiteľa
* všetci sme súčasťou Boha = nepotrebujeme Spasiteľa

To je inými slovami to isté, čo hovorí Wiki.

Biblia odporuje #1
---

Autor prvého príspevku píše:

No a účelom Mojžišových prikázaní, Kristovej náuky ... je, aby sme sa rozpomenuli ... na svoju najvnútornejšiu podstatu. Na to, že sme duchovnými bytosťami, ktoré ... chcú zo svojej najvnútornejšej prirodzenosti k tejto Vôli smerovať.

Boh má iný názor. Podľa neho nikto nemá vôľu, ani chuť poslúchať ho. Boh je toho názoru, že nikto nie je dobrý. Žalmista hovorí:

(Ž 14, 1-3 - katolícky preklad) Skazení sú a ohavnosti páchajú. Nikto z nich nerobí dobre. 2 Pán pozerá z neba na synov ľudských a skúma, či je niekto rozumný a hľadá Boha. 3 Všetci poblúdili, všetci sa skazili; nikto nerobí dobre, veru, celkom nik.

a Pavol to rozširuje:

(Rim 3, 19 - katolícky preklad) A vieme, že všetko, čo hovorí zákon, hovorí tým, čo sú pod zákonom, aby boli umlčané každé ústa a aby bol celý svet pred Bohom usvedčený z viny.

Boh si teda nemyslí, že niekto je schopný poslúchať ho a ani, že by bol ktokoľvek vo svojej podstate dobrý (porov Gn 6,5). Práve nato dal Zákon a prikázania, aby sa každý voči nim mohol pomerať a zistiť, že to naozaj nedokáže, že je naozaj zlý a aby bol v stave uznať to. A keď to uzná, Boh ponúka riešenie. Lenže to riešenie nie je v človeku samom, ale v Kristovi.

Biblia odporuje #2
---

Autor prvého príspevku hovorí:

"Z tvorivého a prvotného Ducha Božieho, ktorý tvoril svety vznikol ľudský duch ako malá a nepatrná časť Ducha. "

Toto som identifikoval ako ďalší znak New Age učenia (všetci sme súčasťou Boha). Prečítaj si Gn 1-3 a porovnaj, či sme súčasťou Boha alebo nie.

Spása z viery
---

Ohľadom toho ako vnímam vieru verzus skutky a ich vplyv na spasenie si môžeš prečítať tu (príspevok 35):

Katolícka cirkev vedie svojich členov do pekla#post35

V podstate ide o to, že spása je iba z viery a dôsledok spasenia sú skutky (ovocie). Tak to hovorí Pavol napr. v Gal 2,16 a Jakub ho v tom podporuje.

To, čo si si ty prečítal a čo si väčšina katolíkov predstaví pod pojmom "spása iba z viery" je toto: "Uverím a môžem si robiť, čo chcem.". Toto je nebiblické a hovorí sa tomu "lacná viera".

Katolícka cirkev hovorí toto:

viera + skutky = ospravedlenenie pred Bohom (spása)

Biblia hovorí toto:

viera = spása + skutky

Teda skutky sú dôsledkom spásy a nie podmienkou spásy. Pretože inak by Ján nikdy nemohol napísať, že niekto si môže byť istý svojím spasením ešte pred svojou smrťou (porov 1 Jn 5,13).
Súhlasí milky945


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 13:16 avatar
16-
iba v krátkosti.
Tak, ako som už uviedol v -14- , zaujíma ma, kto je skutočným autorom -1- a očakávam nielen autorstvo, ale aj obhajobu napísaného voči tvojej -16-.
Osobne si myslím, nakoľko sa príspevok -1- čiastočne stotožňuje s mnou uvedeným -12- Jungovým citátom a nielen s uvedeným citátom, že príspevok pochádza z kruhov odborníkov v hlbinnej psychológii a teda pohľad New Age je nezaujímavý, lebo v oblasti hlbinnej psychológii sa pravda hľadá ako v prírodnom vednom odbore doplnenom o duchovno. V tomto prípade Popperovsko - Jungovskou verifikáciou a falzifikáciou.
New Age funguje v princípe na odhaľovaní medzier vo vedeckom poznávaní a dopĺňaní si ich vlastným konštruktom t.j. hlavne výmyslami. Ja nevidím argumenty, že by príspevok bolo možné zaradiť do New Age.
Počkám si, či autorka (autor) príspevku "savras" zareaguje a ak by nie, tak osobne si myslím, že si ho nesprávne pochopil.
Nikde sa v príspevku netvrdí, že by malo ísť o nejaké budovanie osoby človeka nezávisle na Bohu naopak, je kladený dôraz na hľadanie zmyslu Božieho zámeru v stvorením človeka a jeho ducha so slobodnou vôľou, kde sa slobodná vôľa vysvetľuje nie ako nejaké materiálne rozhodovanie, ale ako slobodné hľadanie podstaty človeka, ktorej úplný počiatok stvorenia je u Boha a teda konečné nájdenie našej podstaty je nájdením Boha.
Takémuto pohľadu aj napovedá Kristovo podobenstvo v zmysle - kto bude hľadať Boha, bude ho stále viacej a viacej nachádzať a kto ho hľadať nebude, bude stále menej a menej citlivý na Boží hlas.
K otázke odlišného chápania viery - skutkov - spásy sa nebudem ďalej vyjadrovať. Je to vážny rozdiel medzi dvomi náboženstvami. Môjmu cíteniu, ale nielen cíteniu, ale aj logike uvažovania - môjmu presvedčeniu, je bližší pohľad katolíckej viery. Nemám však potrebu ťa presviedčať a vyvolávať konflikt. Je to tvoja osobná vec.


18.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 13:19 avatar
Iba v kratkosti napises pol strany? ;)


20.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 20:53 avatar
18-
och Immanuel - immanuel
Toto ti hlavne prišlo na um....
naozaj to bolo v krátkosti, lebo o v meritum diskutovaného problému Jung pojednáva min. v jednej knihe a doc. Král cca v troch knihách. Je to podstata , ktorá keď sa verifikovateľne rozlúskne, tak je vyriešený problém medzi teizmom a ateizmom, lebo bude známa pravda o celom súcne a jeho vzniku ako aj zmysle a všetky náboženstvá stratia opodstatnenie , lebo pravda nielen o hmote, ale aj o duchovne bude verifikovaná......


21.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 20:55 avatar
Podla mna sa to nerozluskne ;)

Stvoritel to zabezpecil ;)

Aby sme vecne ostali v tme nasho tapania ;)


23.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 21:29 avatar
21-
ja si to nemyslím.
Adam a Eva boli vyhnaní z raja so slovami choďte, poznávajte a neste dôsledky svojho poznania.
(Niekde a už som sa pokúšal to znovu nájsť som čítal pokračovanie - iba tak sa môžete vrátiť späť.)
To by znamenalo, že áno, pravda je riadne zašifrovaná a jej hľadanie nás bude stáť množstvo námahy a utrpenia, ale nakoniec sa podľa Božích slov nájde.
Pritom nemusíme nájsť hneď pravdu celú, stačí nájsť správny smer a všetko sa mu podriadi.
A myslím si, že ľudstvo je veľmi blízko toho, aby smer bol objavený a vedecky verifikovaný.....   


24.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 21:30 avatar
Ja vychadzam z kvantovej fyziky ;) Ktora pojednava o tom ze ani len nie je mozne urcit polohu elementarnych castich ;)

Poziciu nadobudnu az ked ich pozorujeme ;)

A to mi evokuje ze niekto nechce aby sme vsetko vedeli ;)

Nepotrebujeme to ku stastiu ;)


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 21:32 avatar
Aj zlodeji vychádzajú z kvantovej fyziky.

Pozíciu páchateľov nadobudnú, až keď ich pozorujeme.
Súhlasí Immanuel


26.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 21:33 avatar
Jak vravim ;)

Mozes uplne vsetko ;)

Ked ti na to nepridu ;)


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 22:10 avatar
24-
Ideš na to dobre.
Kvantova fyzika bude popri hlbinnej psychológii naozaj rozhodujúcou pri nájdení pravdy o Bohu a jeho diele.
Veď práve to čo si napísal je znakom toho, že jestvuje zatiaľ nedefinované rozhranie medzi správaním sa hmoty a duše pozorovateľa. Už som to tu niekde písal, že nositeľ nobelovej ceny W. Pauli za objavy v kvantovej fyzike, roky konzultoval svoje zistenia s hlbinným psychológom Jungom a zjavne tam našli previazanosť. Boh asi nechcel, aby ju predčasne zadefinovali a obaja sa nedožili veku , aby zistenia ukončili a publikovali.
Zjavne má všetko svoj čas.
Momentálne cítim, že človek bude ešte musieť riadne trpieť, nakoniec to bolo aj predpovedané, aby dospel k tomu aká je pravda.
(Vojny, zemetrasenia....)


28.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 22:13 avatar
Ja si myslim ze ak by sme dosli k pravde, tak by sme mali v rukach nebezpecnu zbran ;) Ktorou by sme mohli pozmenit stvorenie do podoby ktoru si nikto nezela ;)

A preto je pravda pred nami skryta ;)

Aby nedoslo k jej zneuzitiu ;)


32.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 23:18 avatar
28-
to si nemyslím.
Treba si byť vedomí toho, že Boh ako stvoriteľ všetkého, má moc všetko aj zrušiť, prípadne korigovať.
Naše vedecké skúmania a zistenia, nikdy nebudú mať stvoriteľský charakter , ale iba poznávací charakter ako to bolo a ako to je. V hmotnom svete sa nikdy nedostaneme k stromu večného života - preto sme boli vyhnaní z raja, aby sme sa k tomuto stromu nedostali.
Naša existencia v hmotnom svete ja tak zúfalo úbohá, že východiskom z nej je iba svet duchovný. No a ten prechod do duchovného sveta má Boh riadne zabezpečený Posledným súdom a Očistcom. Vedz, že On si svoj program nenechá zavíriť a zasviniť.  


33.
označiť príspevok

Immanuel
   15. 11. 2016, 23:22 avatar
Prave preto ze monopol na pravdu ma v rukach on tak si ju musi udrzat ;)

Lebo potom by bolo viacero vseveducich ;)

A ako vseveduci mas moznosti veci dojebat ;)

Lebo vies ako na to ;)


34.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   15. 11. 2016, 23:23 avatar
Ježiš je večne živý. :)


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 22:14 avatar
Jasné, že ide na to dobre. Ja som si ho až uložil na pamiatku. forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 14:38 avatar
kntsz (17):

Aj keby ten článok vyššie (príspevok 1) napísal sám Jung, stále je to New Age filozofia.

Napísal som ti definíciu, porovnal s článkom a ukázal ti, že ten článok propaguje túto filozofiu, ktorá stojí na dvoch hlavných bodoch:

* človek (jeho duch, jeho vnútro, jeho ja, jeho self) je časťou boha, ktorý preniká všetko a je vo všetkom
* dôraz na človeka a jeho vlastné ja

Ty máš svoju vlastnú definíciu New Age, citujem:

"New Age funguje v princípe na odhaľovaní medzier vo vedeckom poznávaní a dopĺňaní si ich vlastným konštruktom t.j. hlavne výmyslami"

a tak ti to, čo som napísal, nedáva zmysel. Preto by som ti odporučil pozrieť si Wiki stránku a tú definíciu si prečítať. Zrejme si zamieňaš expresiu New Age v spiritualite (ezoterika, mystika a pod) so základnými kameňmi tejto filozofie.

Ja som odkazoval na podstatu New Age filozofie to sú tie dva vyššie uvedené body. No a na nich, na tomto chápaní Boha ako neosobnej entity leží celá New Age filozofia, ktorej k životu okrem iných pomohol práve Jung svojimi myšlienkami o kolektívnom nevedomí a archetypoch.

A spása zo skutkov zapadá do tejto formy videnia sveta, kedy vo svojom spasení som dôležitý najmä ja.

Carl Jung
---

Mimochodom, Jung neveril na biblického Boha. Citát, ktorý si dal v príspevku 12:

"Ja neverím, že Boh existuje preto, lebo ja som o jeho existencii presvedčený."

má pokračovanie, resp. sám Jung listom vysvetľuje, čo tým myslel:

---

Nepovedal som "Existuje Boh". Povedal som "Nepotrebujem veriť v Boha, lebo ja som o jeho existencii presvedčený.". Toto ale neznamená: Som presvedčený o existencii určitého Boha (Zeus, Jahve, Allah, Trojjediný Boh, atď), ale: Som presvedčený, že som zjavne konfrontovaný neznámym faktorom, ktorému hovorím "Boh".

---

Z toho je jasné, že Junga nemožno zaradiť nikam inam než do New Age prúdu.


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 21:18 avatar
19-
vieš čo toman, robíš chybu.
Postavil si si cieľ zaradiť príspevok -1- a teraz už aj celého Junga medzi New Age a všetko svoje poznávanie smeruješ k dokázaniu toho, čo si si predom stanovil za cieľ. Tak sa pravda nehľadá. O New Age mám naštudovaného podstatne viacej ako je na Wiki aj s hlavnými predstaviteľmi New Age. Mýliš sa min. v tom, že si okamžite presvedčený a vôbec nečakáš na reakciu "savras". Ja som ti napísal, že nerobím závery a počkám si na bližšie vysvetlenie. Už som napísal, že v celom príspevku -1- nevidím ani náznak na rozdiel od teba, že by nejakým spôsobom bol Boh ako najvyšší tvorca a tým aj vládca všetkého nejako zpochybňovaný a naviac človek vyvyšovaný. Opak sa javí pravdou.
V tvojom postoji je vidno evanielícka východzia pozícia, ktorá stavia hlavne na viere.
Podstatné je pre vás uveriť, ale uveriť bez čo iba malej pochybnosti je pre človeka nemožné. Ak by to dokázal tak " zodvihne horu a hodí ju do mora".... Okrem snahy o najvyššiu vieru sú treba činy, ktoré hlavne pomáhajú vieru posilňovať.
My môžeme iba hľadať pravdu o Bohu a približovať sa Bohu ako nášmu počiatku a s nádejou aj koncu.
Takéto videnie podporuje aj príspevok -1-.
Zjavne sa však jedná iba citát z nemenovaného zdroja a nič bližšie sa nedozvieme, lebo "savras" si asi ani neuvedomuje čo odkopčil.


30.
označiť príspevok

toman
   15. 11. 2016, 22:25 avatar
kntsz (22):

Ja argumentujem iba z pohľadu Biblie a tá úplne jasne protirečí obrazu Boha a človeka tak ako ho reprezentuje príspevok 1. Biblia určite:

* nevidí človeka ako súčasť Boha
* nevidí človeka ako v podstate dobrého alebo čo i len schopného robiť dobré

Ak ti nevyhovuje pojem New Age tak si to kľudne nazvi inak. Ja som pojem New Age použil preto, lebo pre takéto učenie sa tento pojem zaužíval. Podstata však ostáva.

Kľudne tiež môžeš nazvať Junga kresťanom. To však nič nemení na podstate, že ním nie je a ani neverí v biblického Boha.

Ak máš o New Age veľa naštudovaného, tak ako to tvrdíš, napíš definíciu New Age. Vyššie si niečo napísal, ale nenapísal si odkiaľ to máš, či iba zo svojej hlavy alebo to vieš niečim aj podoprieť.


31.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 23:07 avatar
30-
teraz budem viac-menej citovať a to preto, že s citátmi súhlasím:
New Age je hnutie - volná asociácia rôznych duchovných aktivít, ideí a hypotéz. ktorých cieľom je nájsť nové duchovné alternatívy k dnešnej západnej kultúre a jej náboženským cestám. Odmieta testovatelnú pravdu vedeckého vedenia ako celku.
Áno, je pravdou, že niektorí analitici a to výhradne tí, čo nepochopili Junga, mali tendenciu niektoré jeho zistenia radiť do New Age. Ich falošnosť však bola vyvrátená serióznymi vedeckými zisteniami z oblasti ľudského nevedomia, ktoré Jung testovateľne preukázal a tým ho nie je možné radiť medzi New Age.
Za hlavného predstaviteľa New Age sa považuje N.D. Walsch, známy svojim výrokom, že Hitler odišiel do neba a že ak to pochopíme, tak porozumieme Bohu. Myslím, že nie je treba pokračovať. K takémuto názoru dospel práve preto, lebo nadraďoval vieru v Boha nad činy. Boha stavia iba do polohy pozorovateľa toho čo stvoril. ....
Je toho samozrejme veľmi veľa a nejaká konečná definícia neexistuje. Je to akýsi galimatiáš, ktorý zneužíva aj vedu aj náboženstvá na nájdenia hlavne komerčne zaujímavej pravdy.

Tvoje dva hviezdičkové body sa dajú vykladať rozdielne:
- Človek je stvorený Bohom a na obraz Boha so slovami "a bolo to veľmi dobré" - popieraš to ? Ak to uznáme, tak nemôžeme tvrdiť, že Boh stvoril nepodarok, ktorý s ním nemá nič spoločné, čo nie je schopné nič dobrého urobiť.
Stačí si preštudovať Kristove pôsobenie a jeho vyučovanie. Načo by to robil, ak by vedel, že to nemá zmysel, lebo človek je zlý a nemá na to, aby bol dobrým. To je podľa mňa silne zvrátený názor.


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 11. 2016, 23:31 avatar
Ako zdôvodňoval N.D.Walsch svoje tvrdenie že Hitler odišiel do neba? Nechápem na základe čoho prišiel k takému záveru.


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2016, 23:32 avatar
A kde by mal ísť? Vari len nie do pekla.


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 12:02 avatar
35-
je to na dlhšie, takže možno umelo to skrátim zo svojho videnia:
Walsch prešiel viacerými náboženstvami. Začal ako katolík..... Dokonca bol aj kňazom. Bol 5x ženatý a má radu nemanželských detí. Sám o sebe hovoril, že sa vždy choval sobecky a nezodpovedne. V 49- rokoch zostal úplne osamotený a rozhnevaný napísal Bohu dopis a vraj aj na jeho prekvapenie začal dostávať odpoveď , ktorú zapísal do tuším do troch kníh.
Zjednodušene mu boh povedal, že stvoril človeka na svoj obraz a teraz sa iba prizerá ako človek dospieva do svojej podoby boha. Keďže Boh stvoril všetko, tak stvoril aj dobro aj zlo a je úplne jedno, či človek robí dobre alebo zle. Dôvodom na takéto stvorenia bolo to, že chcel spoznať sám seba ako stvoriteľa. Dokonca zlo je potrebné, aby ste poznali dobro. Aj tak človek nič nemôže urobiť iné ako to čo boh stvoril a je preto úplne jedno čo človek robí. Nik ho podľa toho čo robí, nebude posudzovať, veď načo by boh posudzoval sám seba. Posudzovanie a odsudzovanie je iba výtvorom človeka. Hitler išiel do neba preto, lebo peklo neexistuje. A tým, čo zavinil predčasnú smrť vlastne pomohol, lebo ich oslobodil od pozemského otroctva a najšťastnejším okamžikom nášho života je smrť, lebo všetci prechádzame do raja.
atď. atď.
Radosť zomrieť......


40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 11. 2016, 12:06 avatar
Ďakujem ti že si si dal námahu s odpoveďou. Hrozné k akým myšlienkam dokážu ľudia prísť...


37.
označiť príspevok

toman
   16. 11. 2016, 09:37 avatar
kntsz (31):

Ako to tak vidím, tak ty produkuješ množstvo tvrdení, ktoré žiaľ ničím nepodkladáš. Ale fakt, že ničím. Nepodložené tvrdenie za nepodloženým tvrdením.

Nepodložené tvrdenia - New Age
---

Najskôr si tvrdil, že o New Age máš "naštudovaného podstatne viacej ako je na Wiki" a skončil si pritom, že "nejaká konečná definícia neexistuje". Tak, čo teda? Vieš alebo to nevieš definovať? Ten galimatiáš, ako ho nazývaš, má totiž nejaké spoločné črty. Ja som ich už napísal niekoľkokrát.

Nepodložené tvrdenia - Jung
---

Ďalej tvrdíš niečo o analytikoch, ktorí nepochopili Junga a ktorých falošnosť bola vraj vyvrátená vedeckými zisteniami. Skús dať konkrétne mená, konkrétne odkazy a prípadne konkrétne citácie.

Zaujímalo by ma, že čím presne vyvrátili slová samotného Junga (ktoré som uviedol v 19), že on biblického Boha neuznáva.

Pretože Jungove slová (pozri 19) presne zapadajú do toho, čo si sám napísal:

"New Age je hnutie ... ktorých cieľom je nájsť nové duchovné alternatívy"

Nepodložené tvrdenia - Walsch
---

Tvoj výrok "Za hlavného predstaviteľa New Age sa považuje N.D. Walsch" je iba tvoj výrok. Skús to niečim podložiť, že on je ten hlavný, lebo podľa mňa len tak strielaš do vetra.

Navyše spojiť Walsha a jeho výroky o Hitlerovi a biblickú cestu spásy z milosti skrze vieru je nemožné. Úplne nemožné! To nie, že miešaš hrušky s jablkami. To miešaš hrušky s kocúrmi. Ani len v rámci kategórie si neostal.

Walsch-ova New Age filozofia, ktorú pretavil do kníh s názvom "Konverzácie s Bohom" je presne tá, ktorú som opísal už na začiatku:

* Boh je všetko vo všetkom
* dôraz na ja, čo chcem ja, ja som autorita

Tvoje otázky k Biblii
---

Človek je stvorený Bohom na svoj obraz = človek nie je časť Boha, ale mimo Boha. Ako príklad ti dávam to, že existuje rozdiel medzi tvojím obrazom a tebou samým. Boh a človek (obraz Boha) nemajú rovnakú podstatu. Toto New Age filozofia (vrátane Walscha, vrátane príspevku 1) popiera.

Jediný dôvod, aby sem Kristus prišiel bol ten, že človek je zlý a už od svojej mladosti nerobí nič iné, iba zlé (porov. Gn 6,5). Ježiš prišiel, lebo ľudí treba zachrániť od hriechov, prišiel ľudí oslobodiť z otroctva hriechu (porov Jn 8,34). Ježiš nám neprišiel ukázať, že sme dobrí ľudia.

(Mt 1,21 - katolícky preklad) Porodí syna a dáš mu meno Ježiš; lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov."

(Mk 10,18 - katolícky preklad) Ježiš mu povedal: "Prečo ma nazývaš dobrým? Nik nie je dobrý, jedine Boh.

Samotné meno Ježiš znamená "Boh zachraňuje"...

Ty nie si vo svojej podstate dobrý (Ž14;Rim3) a ani na to nemáš, aby si bol dobrým. Potrebuješ Ježiša a vieru v jeho ukončené dielo a nie snahu byť niečím, čím nikdy nebudeš - dobrým človekom.


38.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 11:24 avatar
37-
čo chceš odo mňa?
Už v úvode posledného príspevku som volne (viac-menej) uviedol, že vychádzam z citátov - volne z citátov preto, že tu nemienim prepisovať všetko, čo som o danej problematike čítal, aby som dospel k tomu, k čomu som dospel.
Ak budeš hľadať dôkaz o tom, že Kristus je chiméra, tak ich nájdeš, ak budeš hľadať dôkazy o tom, že je boho-človekom, tak ich tiež nájdeš ...atď.
Ty si v pozícii presvedčeného o svojej pravde, ja som v pozícii presvedčeného o svojej pravde.
Už v -17- som ti uviedol, že je to tvoja osobná vec... a ja tu nie som na to, aby som kde-komu vykladal a zháňal spätne dôkazy o tom, ako som ku svojmu videniu sveta dospel zvlášť ak vidím to, ako vidíš ty.
Ty si o mne myslíš, že mám pomýlené a ešte neviem aké videnie a ja si myslím - ako som už uviedol, že sa s tvojim videním nikdy nestotožním, lebo mi pripadá nielen pomýleným, ale aj zvráteným.
Tvoje videnie podľa mňa vôbec nie je podložené Bibliou, ale predstavuje stav vyjadrený v Kristových slovách: "Pekne uvádzate nazmar príkaz Boží, aby ste zachovali podanie svoje. A tak rušíte slovo Božie svojim podaním. "
Sorry.


41.
označiť príspevok

toman
   16. 11. 2016, 12:14 avatar
kntsz (38):

Čo od teba chcem? Už nič.

Oddávaš sa svojim pocitom a domnienkam o Kristovi a voči nim sa nedá argumentovať. Citujem: "lebo mi pripadá nielen pomýleným, ale aj zvráteným."

Tebe niečo nejako pripadá a to považuješ za pravdu. Voči emóciám sa nedá argumentovať.

Pre istotu ti ešte raz zopakujem evanjelium:

Načo prišiel Ježiš?
---

Ty si už od mladosti hriešny, pretože Adam zhrešil a ty si po ňom zdedil hriešnu prirodzenosť. Nikdy si neurobil nič, čo by potešilo Boha, lebo všetky tvoje skutky sú zašpinené tvojou hriešnou prirodzenosťou. Preto ťa Boh nemôže prijať k sebe do večného života, lebo On je na rozdiel od teba nekonečne dobrý a svätý.

Aby však nemusel od seba odvrhnúť všetkých, zľutoval sa a poslal Ježiša, aby sa obetoval za mnohých. Kto uzná svoju hriešnosť a uverí v Jeho zástupnú obetu, toho hriech bude prikrytý tak ako keby nikdy nezhrešil. A takto očisteného (umytého krvou Baránka) ťa Boh môže prijať k sebe.

Bez toho ostávaš špinavý a nehodný Boha.

V konečnom dôsledku teda ide o to, či si vsadíš na to, že ty sám si ten večný život dokážeš zabezpečiť (skutkami, obetami, pochopením Jungových archetypov a kolektívneho nevedomia alebo čímkoľvek iným) alebo sa obrátiš na Ježiša (na jedinú cestu), aby ti ho zabezpečil on.

Kto má uši, nech počuje!


42.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 11. 2016, 22:13 avatar
41-
poznám tento názor, ktorý hlása isté nemenované náboženstvo.
Ak to jemne preženiem, tak toto smeruje k New Age.
Kristus povedal veľa podobenstiev, z ktorých vyplýva ako je dôležité to, čo konáme a ako zmýšľame, nie iba to či veríme, tiež nás nazýval malovernými tak, ako hriešnymi.
- ....hľadajte kráľovstvo nebeské a jeho spravodlivosť..... (aj napredovanie vo vedeckom skúmaní, ktoré v konečnom dôsledku vedie k nájdeniu Boha)
- ... o toliaroch a ich potrebe rozmnožovania a nie zakopania...
- ...jeden syn povedal, že pôjde a nešiel a druhý syn, ktorý povedal že nepôjde a šiel - asi najrukolapnejší príklad ako rozhoduje čin a nie slová. (to, že konal bolo dôležitejšie ako to čo vravel)
A tiež dôkazom toho, že človek je nielen hriešny, ale aj maloverný : ....ak budete veriť a poviete tejto hore zodvihni sa a hoď sa do mora, stane sa.
Vieš si predstaviť takúto vieru?
Tým je v podstate povedané, že tvoja viera nikdy nebude skutočnou vierou tak, ako človek nikdy nebude bez hriechu.
Z toho vyplýva, aby sme rozmnožili každý to čo od Boha dostal. Či už v konaní dobra, v štúdiu, poznávaní a hľadaní pravdy, tak aj vo viere - v Boha a jeho Syna.
Ak by stačilo sa orientovať iba na utužovanie viery a povedzme aj oľutovaní hriechov, tak sme v podstate tam, ako uviedol Walsch o Hitlerovi. Stačí, aby pred tým čo sa zabil oľutoval svoje hriechy a vyznal vieru v Boha a bude spasený.....
Naozaj k takýmto úvahám nie je čo dodať.
Nezabúdaj, že Boh je okrem iného aj spravodlivý.

Ešte k tvojej kritike:
Ak mi - pripadá, tak máš možnosť ma presvedčiť, že mi to zle pripadá.
Ak by som mal komunikovať s ľuďmi tak, že im vykričím do očí moju hypotézu o nich, tak neviem k čomu by taká komunikácia bola .


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 11. 2016, 22:23 avatar
42 ,...ty vychádzaš z praxe RKC,....ale tá je úplne zcestná. RKC učí,že stačí na smrteľnej posteli oľutovať a šup ho do neba. Tak to vôbec nefunguje. Zcestná je i teória RKC,že skutkami si vyslúžime záchranu,a tak RKC učí,že aj ateista /alebo inoverec/môže byť zachránený,aj keď neverí v Krista!
Tieto predstavy sú nebiblické a záchrana si vyžaduje veľa úsilia a je podmienená viacerými skutočnosťami ,ako to uvádza Písmo. Boh nie ja naivný, aby sa dal oblafnúť,trebárs deviatimi -prvými piatkami, a podobne. To sú len "nebiblické bájky RKC"!


44.
označiť príspevok

toman
   17. 11. 2016, 08:02 avatar
kntsz (41):

Súhlasím zo Shagara (43) v tom, že tvoje myšlienkové pochody vychádzajú z učenia Katolíckej cirkvi. Tá vidí spasenie ako proces, ktorý spája vieru a skutky. Biblia vidí spasenie ako udalosť viery, počas ktorej nastane znovuzrodenie a až potom nasledujú skutky (skutky sú dôsledok viery).

1 Jánov
---

Nikdy som nepovedal, že spasený človek nemá mať skutky. Spasený človek *musí* konať skutky, inak nie je spasený. A to aké skutky sú dôsledok spasenia opisuje mimo iného aj 1 Jánov list, ktorý Ján uzatvára slovami "toto som vám napísal, aby ste vedeli, že máte večný život".

Teda ten, kto sa správa tak, ako to opisuje Ján vo svojom liste, tak o tom môžeme povedať, že je spasený. Pretože robiť tieto skutky nespasený človek nedokáže alebo to dokáže načas a potom odchádza (aj o tom hovorí Jánov list). Samozrejme existujú aj iné biblické "testy" zistenia, či niekto je alebo nie je spasený, ale tento je najobsiahlejší.

***
Tak ešte raz. Na základe Biblie hovorím, že spasený človek po svojom spasení *musí* konať skutky a zároveň hovorím, že konanie skutkov na spasenie nemá žiadny vplyv.
***

Katolícka cirkev vs Biblia
---

Katolícka cirkev to vidí takto: Verím a konám skutky podľa zákona (dodržiavam desatoro a cirkevné prikázania) a na základe toho sa nádejám spásy. Nikdy si nemôžem byť istý, čo sa stane pokým zomriem. Zvládnem to? Zvládneš to?

Biblia to vidí takto: Činím pokánie (Mt 4,17), verím v to, čo urobil Ježiš, vzývam meno Pánovo (Rim 10,13) a z milosti Božej mi bude udelené ospravedlnenie (spása). Zároveň nastane moje znovuzrodenie (Jn 3,3) a dôsledok bude moje konanie skutkov (Jak 2,14).

Abrahám
---

Katolícka cirkev prekrútila to, čo učí Biblia. Biblia hovorí, že spása je z viery a *iba* z viery. A keď spása (ospravedlnenie) nastane, potom človek koná skutky. Pavol s Jakubom to popisujú z rôznych uhlov na príklade Abraháma (Gn 15,6). On uveril, to sa mu počítalo za spravodlivosť a preto a iba preto bol schopný toho, čo bol schopný - zobrať Izáka a drevo s cieľom ísť ho obetovať.

Teda viera došla naplnenia v jeho skutkoch (porov Jak 2). Skutky neboli potrebné pre jeho ospravedlnenie, ale skutky boli dôkazom jeho ospravedlnenia. Inými slovami, bez jeho skutkov by sme sa museli spoliehať na jeho slovo. Toto je definícia "lacnej viery", o ktorej si ty myslíš, že je jedinou alternatívou voči katolíckej ceste "viery+skutkov".

Veci sa majú inak. To, čo hlása Biblia je "drahá viera". Tak drahá, že za ňu musíš zaplatiť celým životom. Ježiš ťa vyzýva spočítať si, či na to máš (porov Lk 14,25-34). Lebo tvoja viera ťa môže stáť majetok, priateľov, rodinu, zdravie a v konečnom dôsledku ťa bude stáť tento život.


45.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 11. 2016, 11:53 avatar
Chlapci 43-44-
pomýlili ste si diskusné fórum s politickou - náboženskou agitáciou.
Nech vaši vodcovia (neviem akí) , vstúpia do rokovania s Vatikánom a nech si to vyjasnia.
Mňa do toho nezaťahujte.
Moja viera v Boha je založená úplne na niečom inom, ako si myslíte vy.
Hlavne stojí na mojom poznaní a na mojom svedomí a áno, aj na vnútornom hlase, ktorý neviem definovať, ale ktorý preukázateľne jestvuje a preukázateľne je previazaný s mojim životom.
Nikto z vás nebude za mňa vysvetľovať a obhajovať pri poslednom súde....
Tam budete mať čo robiť sami so sebou (ako každý)....
Takže zanechajte tú agresívnu agitáciu
a kľudne si vyberajte barličky v tomto svete čo i u Hare Krišna, je to vaša slobodná vôľa, za ktorú si nesiete zodpovednosť.
Mojou "barličkou" je a zostane katolícka viera a áno aj s vedomím, že jej predstavitelia boli a sú tiež iba hriešni ľudia.
   
Súhlasí -era-


130.
označiť príspevok

toman
   17. 11. 2016, 17:32 avatar
kntsz (45):

Toto je diskusné fórum, ak som to dobre pochopil.

Svojim vyjadrením "pomýlili ste si diskusné fórum s politickou - náboženskou agitáciou" si opäť dokázal, že celkom správne tvrdím, že ty si človek nepodložených tvrdení.

Pretože:

* ty si v počiatku (príspevok 11) reagoval na mňa a nie ja na teba
* ty si v ňom načal tému viera verzus viera+skutky
* ty si ma vyzval na biblické zdôvodnenie môjho názoru
* ty si vo svojom poslednom príspevku (42) hovoril takmer výlučne o povahe viery a teda o náboženstve

Navrhol si tému, vyzval k diskusii a teraz sa čuduješ, že reagujem a ešte ma aj nazývaš agresívnym agitátorom.

No nič sa neboj, ja končím...


131.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 11. 2016, 17:36 avatar
Toman, niečím si podráždil kntsz, ale neber to vážne. Hnevá sa možno sám na seba, lebo nemá argumenty. Jasné, že nikto si tu nepomýlil diskusné fórum s politickou alebo náboženskou agitáciou. Ono to nejako súvisí. Ako máme inak diskutovať, ak nebudeme môcť brániť svoje názory? Kntsz je zbytočne podráždený.


153.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 11. 2016, 21:14 avatar
131-
mňa nik nepodráždil, útoky na moju osobu mi nevadia, len mi už pripadajú trápne neustále útoky na RKC. Samé zcestná, pomýlená, prekrucuje..... Čo to je ak nie agitácia .....
Za povšimnutie pritom stojí, že diskusia začala z podľa mňa dosť myšlienkovo hlbokého až profesionálne filozofického - zjavne odniekiaľ odkopčeného textu, lebo autor témy si tuná už ani neprdol, iste sám ani nepochopil čo to odkopčil. A keďže ma zaujíma zdroj, tak som zareagoval.
Marnosť nad marnosť.
Moja prvá a jediná otázka na toman-a sa skončila tirádami účelovo vybraných citátov z biblie zavŕšených priam klenotom vysvetlenia : "Katolícka cirkev vedie svojich členov do pekla"
Ďakujem, neprosím.
No a ty si si tiež využil možnosť prihriať si svoju polievočku.
Takáto debata vôbec nie je o argumentoch - ak by som mal ďalej argumentovať, musel by byť poslucháč, čo si príspevok prečíta a pokiaľ možno pochopí ..... vôbec pritom nečakám súhlas - zvlašť od "toman, Shagara a Lemmy" nie, lebo to by znamenalo , že som to asi s tými dvojdecákmi prehnal.


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:42 avatar
1-
už som sa s takýmto názorom stretol - hovorí sa tomu aj individuácia - vývojový proces zrenia osobnosti - získavanie nezávislej osobnej identity.
Túto problematiku na odbornej - vedeckej úrovni rozobral C.G.Jung - hlbinný psychológ, človek stotožnený s existenciou Boha. ("Ja neverím, že Boh existuje preto, lebo ja som o jeho existencii presvedčený.")
Citujem Junga:
"Individuace neznamená jen, že se člověk stal na rozdíl od zvířete skutečně lidským, nýbrž že se má stát z části božským. Prakticky to znamená, že dospěje, bude odpovědným za svou existenci, bude vědět, že nejen on je závislý na Bohu, ale také Bůh na člověku. Ve vztahu člověka a Boha musí prevděpodobne dojít k významné proměně! Naše uctívání Boha a náš vztah k Bohu se již nebudou vyjadřovat ve vypočítavém velebení neprobádaného Krále nebo v dětských modlitbách k milujícímu Otci, nýbrž v zodpovědně prožívaném životě a v naplňování božské vůle."


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2016, 23:47 avatar
12,...Jung bol apoštol,alebo prorok?


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 11. 2016, 00:00 avatar
13-
kto bol Jung si vygúgli.
Ak to tam nenájdeš bol priateľ, žiak a pokračovateľ S. Freuda, ktorý svojho učiteľa vo vedeckom skúmaní duchovna prerástol.


14.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 23:56 avatar
1-
ešte by ma zaujímalo autorstvo stránky na ktorú odkazuješ resp. skorej autorstvo celého tvojho pravdepodobne odcitovaného príspevku.
Takéto hĺbkové rozbory nemôžu zostať v anonymite, inak v princípe popierajú obsah.


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:37 avatar
www.abcknihy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:37 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=yYvI4wT5Z5I Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:41 avatar
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:42 avatar
A zase na piču, kedy sa to naučíš ?   


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:43 avatar
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:44 avatar
A zase na piču, kedy sa to naučíš ?   


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 11. 2016, 19:45 avatar
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   14. 11. 2016, 19:46 avatar
Ty si macko Gabko...................  


46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:31 avatar
Pretože hriech je zlý.


47.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:34 avatar
Zlo je relativny pojem ;)


48.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 15:35 avatar
Nie je. :)


52.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:37 avatar
Je ;) Napriklad vdaka tomu ze su vrazdy maju policajti co robit ;) A to je dobre ;)


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
Lenže musíme platiť policajtov a to je zlé, mohli by robiť zmyslplnšiu robotu


59.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
Vysetrovat vrazdy je zmysluplna cinnost ;)


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
zmysluplnšie je nevraždiť a nepotrebovať policajtov.


66.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:42 avatar
To by bola nuda ;)


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Akože uprednostňuješ vraždy pred nudou?  


78.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:46 avatar
Samozrejme ;) Vsetko lepsie ako nuda ;)


49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:36 avatar
To je tvoja odpoveď na názov témy? Trochu stručná. Niektorí ľudia by mohli reagovať zatrpknutosťou na tvoje vysvetlenie, pritom by stačilo vysvetliť podrobnejšie ako to myslíš.


50.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:36 avatar
Zase sa niekam montuješ?


53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:38 avatar
To je moja vec. Toto nie je tvoj súkromný blog, už si to láskavo uvedom.


57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
Tvoja vec je, aby si nespamoval témy svojim brooklynským moralizovaním  


54.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:38 avatar
Od rana do vecera len sudi a sudi ;)
Súhlasí Fotooon


60.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:40 avatar
Čo chceš od frustrovaného človeka, ktorý sa opiera o plecia pochybných ľudí?


62.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
Nic od neho nechcem ;) Vsetko co potrebujem mam ;)


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:43 avatar
Ešte jedno ti treba: striasť z pliec frustrovaného sudcu, čo sa do všetkého montuje.  


70.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:44 avatar
No mna ludwig vcelku ignoruje ;) On sa sustreduje vyhradne na teba ;)
Súhlasí Fotoon


136.
označiť príspevok

Fotoon muž
   18. 11. 2016, 07:18 avatar
Okrem mňa ešte aj na iných, ktorí mali tú drzosť a povedali mu pravdu. :)
....Ale teraz sa aj ty teš: povedal si mu, že súdi. To jeho ego nemôže zniesť. Už si ťa poznačil a pôjde aj po tebe. :) :)


139.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:26 avatar
Nepôjdem. Nechaj si tú projekciu, to je tvoj štýl. Spomeň si ako si lozil napríklad majkovi do tém a urážal si ho.


140.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:28 avatar
Že súdim mi napísal už dávnejšie, podotýkam...


141.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:30 avatar
ano ludiku, si sudiace farizejske lajno......


142.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:33 avatar
Znovuzrodený človek by nemal také vyjadrovanie a prejav ako ty. Načo sa mám vlastne znovuzrodiť, ako to ty nazývaš, keď poznám ateistov čo sa správajú slušnejšie ako ty? V čom spočíva tvoje znovuzrodenie? Veď takých ľudí ako si ty nájdem aj v každej krčme...


143.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:39 avatar
preco si myslíš že znovuzroden clovek by nemal mať take vyjadrovanie?......dam ti otazku, čo by sa zmenilo, keb som sa vjadroval maximalne slusne a uctivo, ale stale b som trval na svojom presvedcení?......
ja to robim vedome , pretože jednam s farizeom.......potrebuješ poznat ze si farizej a vsetko preto robim......ked si to uvedomiš, potom už uvidiš aj brvno vo svojom oku........


144.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:48 avatar
Prečítaj si Písmo, čo je ovocie Ducha a čo sú skutky tela. Keď tu nadávaš, zúriš na každého kto neverí tvojim dogmám, máš násilné reči o naprávaní lopatou a vyťahaní za uši, tak konáš podla tela. Nie preto že to hovorím ja, to je zjavné z Písma, že sa takto správať nemáme. Používam množné číslo, lebo aj mne sa to stane. Ty však svoje nevhodné správanie ešte povyšuješ za cnosť a ani si len nepriznáš že konáš v rozpore s vierou. A tak si väčší pokrytec a farizej ako ja, čo ma stále voláš špinou satanskou. Ale viac už ti to písať nebudem, ani si s tebou nemienim písať, keď nedokážeš slušne komunikovať. Ani nemám záujem tisíckrát dokolečka opakovať to isté. Oboch nás bude súdiť Boh a pred ním sa budeme zodpovedať z každého daromného slova, na to nezabúdaj.


145.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:54 avatar
Nikdy si nečítal tieto slová?
"A Pánov služobník sa nemá vadiť, ale má byť ku každému prívetivý, schopný učiť a byť trpezlivý. Tých, čo odporujú, má mierne karhať; možno im raz Boh dá kajúcnosť, aby poznali pravdu a vymanili sa z osídel diabla, ktorý ich drží v zajatí svojej vôle."

Ty sa podla nich neriadiš, pokrytec, ale mne ideš nadávať do satanských špín. Akým právom?


146.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:57 avatar
Pvol píše aj o tých čo odporuje, že ich treba MIERNE karhať. Ty nadaváš ľuďom do svíň, špín, hyen a máš násilnýcke reči, že by si ma vyťahal za uši až by som mal z nich lopúchy. Vravím že si pokrytec. Keď si znovuzrodený človek prečo nekonáš podla Písma? Správaš sa ako ožran čo práve vyšiel z krčmy.


148.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:59 avatar
som rad ludiku ,že sa ta to dotklo....na farizeov tvojho kalibru je potrebne aj specialne vyjadrovanie......(nepaci sa ti slovo lopúch?)


150.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 11. 2016, 08:32 avatar
Zdravim vsetkych. Raz mi niekto povedal ze toto je forum koalicie neviem co je na tom pravdy ale ak to je naozaj tak a citaju vas obcania tejto republiky sa nedivte ze stat je v takom stave akom je. Tesne pred revoluciou.


151.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 08:37 avatar
Nikdy som nemal problémy vychádzať so slušnými ľuďmi a takí si ma aj vážia, aj keď mám svoje chyby. Len pravoverný kresťania mi nadávajú do špín, smradov a podobne...


152.
označiť príspevok

Milkyway
   18. 11. 2016, 08:43 avatar
Tiez som cely zivot nemal problem komunikovat s ludmi a ludia si ma vazili a nikdy by som vedome nikomu neublizil zvlastne ze zrovna krestania na tomto fore pouzili na mna snad vsetky nadavky sveta a naramne sa v tom vyzivaju.


149.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 08:12 avatar
s farizeami je to ťažke......
to je jedna vec a druha ,že kazdy sme iní.....niekto sa znovuzrodil ked mal 20 rokov....niekto ked mal 50......a znovuzrodení ludia pochadzali s roznych rodin s roznou výchovou......
znovuzroden clovek nie je v sekunde "svatým".... a svieti mu zlte koleso nad hlavou......je to proces ludíku....tieto veci zatial nechapes a ani nemozeš....musíš isť na pusť (ale pred tým sa musíš dat pokrstiť biblickým sposobm) potom vsetko pochopíš....


147.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:57 avatar
ja viem ludiku čo je ovocie Ducha.....mna poznanie bozich pravd hodne zmenilo.....to si píš.....
na forach, ked sa clovek stretne s takými ludmi ako ty , je to ale iné.....Ja osobne ta nepoznam, vidim len prispevky......a vidim že su hodne farizejske.....vidim ze ten clovek co to pise moralizuje a zaroven robi to samé......to si aj ty Ludiku......keby si nemoralizoval , bolo by to uplne iné.......aj moja debata s tebou by sa zmenila..........najprv musíš ale vidieť to brvno vo svojom oku.....


73.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Zaujímavé ako krásne si dokážeš porozumiež so svetskými ľuďmi...


77.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:46 avatar
A zase sudis ;)
Súhlasí Fotoooon


81.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:47 avatar
Nesúdim, ty si svetský človek. To je konštatovanie faktu priateľu...


82.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:48 avatar
A zase sudis ;)
Súhlasí Fotoooon


138.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 11. 2016, 07:26 avatar
ty sa pasuješ za duchovného cloveka?....    


67.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:43 avatar
O žiadne plecia sa neopieram. Som sám. Vidím že zase nedokážeš adekvátne zareagovať na to čo píšem. Nechám ťa teda tak. Ale vedz, že podobné otázky aké sú uvedené v tejto téme ľudí zaujímajú a dokonca trápia. Tak máš primerane k tomu odpovedať.


71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Teba nikto o reakciu neprosil, tak čo sa staráš?


79.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:47 avatar
Sme na diskusnom fóre a mám právo vyjadriť svoj názor. Čo hneď prskáš? Ty si veľmi ješitný a namyslený človek.


61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
Kde je v mojej 49. súd? Ty považuješ za súd aj názor na niečo.


65.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
Vzdy ked posudzujes konanie niekoho druheho tak sudis ;)


69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:44 avatar
Ty sa pozri na seba a na svoje príspevky.


72.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Takze suhlasis s tym ze sudis? ;)


75.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:45 avatar
Nie nesúhlasím. V tomto prípade rozhodne nie. To bolo len upozornenie na nevhodnosť odpovede, to je všetko.


80.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 15:47 avatar
Aj napriek tomu sudis ;) A za to budes sudeny ;)


76.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:46 avatar
EnaXove príspevky sú na podstatne vyššej úrovni ako tvoje. Ty to však nedokážeš vidieť, lebo si vymletý.


83.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:49 avatar
To to je pekné svedectvo o tom čo si žač.


84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 16:07 avatar
Ja som ti nesľúbil, že budem jehovista.  


85.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 16:10 avatar
Otravného hmyzu sa treba zbaviť plácačkou.


86.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:12 avatar
A čo tak slušne zareagovať na 49. namiesto tých hulvátskych rečí o otravnom hmyze a plácačke?


87.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:13 avatar
A na 67.


88.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:15 avatar
Ktoré slovo je hulvátskejše: vymletý alebo hlupák?


89.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 16:18 avatar
zmrd ;)


91.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:25 avatar
Ten debil farizejský nadával Korundovi do hlupákov, a teraz sa tu pretvaruje za neviniatko. Ak by niekedy existovala učebnica o fariízejoch, tak Ludwig by vyhral konkurz: Som hrdý katolík, ale... - príspevok 37 (blbeček!)


90.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:22 avatar
To je tvoja odpoveď? Krásne...


92.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:25 avatar
Preštuduj si 91 primitívček.  


95.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:30 avatar
Tu ide o tvoju krajne nenormálnu reakciu na môj príspevok. Ja som ti nenapísal nič také, aby si takto reagoval. Zúriš a prskáš a nemáš k tomu dôvod. To si naozaj tak neskonale ješitný, že nemôžem ani len nesúhlasiť s tým čo píšeš? Potom sa nad sebou zamysli.
Čo sem pletieš Korunda? Ten človek je vyslovený provokatér a vyjadruje sa často vulgárne. Tak som s ním stratil trpezlivosť. čo to má spločné s tým čo som napísal v 49?


99.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:37 avatar
Keby si sa naučil reagovať normálne na príspevky tebe adresované, nebol by si tu za hlupáka. Takto si z teba robí každý na df len dvorného šaša (okrem tvojich "bratov").  


103.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:42 avatar
Každá znamená ty a tvoja kamarátka Scarlett. Prípadne môžem ešte prirátať tvojho verného brata veriaceho, čo tak rád ľuďom nadáva do špín a hyen...Krásna zostava ušľachtilých charakterov. Že ma práve vy tak neznášate ma môže skôr tešiť...


123.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:04 avatar
ludiku ty čudo smradlave farizejske.....zas sa hadaš?.....na take neviniatko celkom dobrý výkon.....


125.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:06 avatar
Ja sa nehádam, vrčí tu foton a ty si mu zrejme prišiel na pomoc, ake je tvojím dobrým zvykom...


127.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:10 avatar
som tu nahodou a vidim že si zas v konflikte....farizej si ludviku a nie hocijaký.....si falosny jedovatý smrad .....nieked mi prides ako profesionany vyrývač co sa hraje na neviniatko......za usi by som ťa vytahal .....


128.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:13 avatar
Ja som žiadny konflikt nezačal, slepec. Konfliktom sa to stalo na základe Fotóvej krajne neprimeranej reakcie. To ty ale neuznáš...Ty si prišiel len rýpať.


129.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 11. 2016, 17:18 avatar
ja viem chudatko ty nikd nezačínaš konflikt.....ty muzikant......takch ako t treba narobnať lopatou.....hrajes sa na nevniatko, moralizuješ a nevidiš, že v podstate len vvolavaš konflikty a debatiš konfliktne.....nič ine nerobiš.....spinave smradlavé farijske moralizujuce lajno.....


93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:26 avatar
Ja som to ale myslel vážne, čo som napísal, a nebolo mojím úmyslom ťa provokovať. Ak by som bol neveriaci alebo by som pripúšťal že Boh môže existovať, a pýtal by som sa prečo ho mám poslúchať Boha, tak by ma tvoja odpoveď skôr nahnevala. Ber si príklad z Pavla, ako on ohlasoval vieru v aeropágu, ako bral ohlad na slabosť svojich poslucháčov, že boli vychovaný v modloslužbe, a trpezlivo im vysvetlil pravdu o Bohu. Prečo nehovoríš podobne, aj keď o inej téme?


94.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:29 avatar
Ani ja nemyslím vážne, že si debil vymletý.   To bol iba taký žart s úmyslom provokovať Korunda.  


96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:31 avatar
Ja som to ale myslel vážne, čo som napísal. prečo mi teda opovedáš, "ani ja nemyslím vážne"? Akú to má zase logiku? Zle si si prečítal môj text?


97.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:33 avatar
Tvoju logiku. Presne takto ty čítaš príspevky a potom reaguješ - pako.  
Súhlasí veriaci-4


98.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:35 avatar
Vidím že je zbytočné usilovať sa o normálny rozhovor s tebou. Potri sa ako si zareagoval na normálnu pripomienku. Mohla sa ťa dotknúť, to by som pochopil, ale čo si z toho ty spravil? Veď to nie je normálne, tie tvoje reakcie...


100.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:38 avatar
Nikto ťa o rozhovor neprosil. Si schopný to s tvojim primitívnym mozočkom pochopiť?


102.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:40 avatar
A ty si schopný pochopiť že niesi na svojom blogu ale na verejnom diskusnom fóre? Reči o primitívnom mozočku si ja odpustím. Prečo by som sa mal znižovať na tvoju úroveň, kresťan?


108.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:48 avatar
Ano, nie si na svojom blogu. Preto, keď ti niekto povie pravdu, že si vymletý, tak drž hubu a krok.  


112.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:50 avatar
Ty si ale klesol...Alebo len ukázal pravú tvár? Skôr to druhé...


101.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:38 avatar
Pegas mal asi pravdu v tom že cirkev Slovo života negatívne ovplyvňuje psychiku ľudí. Ty si zrelý na vyšetrenie. Tebe sa nesmie nič slušne vytknúť, hneď sa začneš správať ako blázon. Pozri sa čo si to tu popísal a kvôli čomu prosím ťa? Zato že nesúhlasím s tým ako píšeš? To je dôvod aby si až takto vystrájal?


104.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:42 avatar
Pegas má vždy pravdu. Veď je to tvoj brooklynský brat.  
Najprv sa pozri na svoje reakcie a príspevky. S tebou sa normálny človek nedokáže normálne porozprávať. Koľkí sa ti to už pokúšali vysvetliť, ale bezvýsledne. Vždy si si mlel svoje.  


105.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:45 avatar
Schváľne, koľkí?


106.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:46 avatar
Okrem jehovistov skoro všetci.


107.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:48 avatar
A čo sa mi snažili vysvetliť? Prečo stále takto odbáčaš od témy? Pozri kam si až prešiel...O tomto bola reč? Čo to má spoločné s tým o čom som písal?


109.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 11. 2016, 16:49 avatar
Ze si chybny ;)
Súhlasí Fotoon


111.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:50 avatar
Že sa nemáš starať do čoho ťa nič.  
Ty si tam prišiel svojo vymletosťou. Ja len odpovedám na tvoj primitivizmus.  


114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:52 avatar
49,67 a 93 nie sú primitivizmom, to boli vecné pripomienky. Mohol si mi to slušne vyvrátiť, namiesto tohoto ródea...


116.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:52 avatar
Majú ďaleko od vecnosti. Neboli vôbec k meritu veci. Len si si zas mlel svoje, aby si mal navrch.  


118.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:54 avatar
Prečo si mi na ne normálne neodpovedal, ako slušný človek? Ja nepotrebujem mať navrch. Nechaj si tú projekciu...


121.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 17:00 avatar
Lebo na debilné argumenty neexistuje slušná odpoveď. :) :) :)


110.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:49 avatar
No ja môžem tráviť čas aj užitočnejšie ako rozhovorom s nevyovnaným a nenávistným človekom...Idem počúvať hudbu, to bude rozumnejšie.


113.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:51 avatar
Ty netráviš čas žiadno. Len sa nudíš a preto rýpeš do tém, ktorým nerozumieš.  


115.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:52 avatar
Argumentuješ urážkami...


117.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:54 avatar
A Korunda kto urážal farizejko?  


119.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 16:55 avatar
Ja som mu ale predtým rozumné argumenty uviedol, opakovane. On ich ignoroval a zjavne vedome.


120.
označiť príspevok

Fotoon muž
   17. 11. 2016, 16:57 avatar
Aj tebe boli zrozumiteľné argumenty opakovane oznámené a mlel si si svoje. Ale aj keby nie: osočuješ druhého za to, čo robíš, preto si farizejský had, blázon a (ako Ježiš správne povedal) - z otca diabla.      


122.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:03 avatar
Na túto tému sme sa predsa ešte nebavili, tak aké argumenty som mohol dostať? Veď sa zamysli nad tým o čom som písal.


124.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:05 avatar
Kľudne k tomu pridaj aj iné tituli, tá doba keď ma to pohoršovalo už minula. Teraz viem s akým zlom sa rozprávam a preto ma nemôžeš uraziť.


126.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 17:08 avatar
Keď vidím ako sa správaš, myslím že nebude na škodu zhromažiť nejaké ďaľšie informácie o zbore Slovo života. Možno je na tom naozaj niečo pravdy, čo písal Pegas. A ak je na tom niečo pravdy, netvrdím že musí byť, tak sú to veľmi vážne veci a ĺudia by mali byť varovaný.


132.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   17. 11. 2016, 21:45 avatar
Zbytočne sa vyhováraš. Otravné je tvoje pokrytectvo a farizejizmus. Najprv druhým nadávaš, a potom keď niekto tebe povie trošku priamejšiu reč, moralizuješ strážnou vežou. Si skutočný farizej. Mňa nič nevytočí - okrem jednej veci: keď vidím farizeja.   ()lebo to naštvalo aj Krista. Každého bormálneho kresťana to nstve a vedie k ráznej reakcii.    


133.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 05:40 avatar
Ja tu moralizujem strážnou vežou? Ukáž kde presne, cituj...


134.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 05:49 avatar
Oni kresťania ako ty vôbec radi rázne reagujú, to sme videli napríklad v 30-ročnej vojne, ako ste zplundrovali skoro celú Európu...


135.
označiť príspevok

Fotoon muž
   18. 11. 2016, 07:10 avatar
Prestaň s tou paranoiou. Zmasakroval Kristus farizeov, keď proti nim rázne zakročil?


137.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 11. 2016, 07:23 avatar
Ja hovorím o kresťanoch, nie o Kristovi. S tým sa ty neporovnávaj.


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:37 avatar
Ale čo od teba čakám...V ľuďoch sa nevyznáš a takí kazatelia dokážu porobiť veľa škody...


55.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:38 avatar
Keď sa v ľuďoch nevyznám, tak čo tu chceš?  


58.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 11. 2016, 15:39 avatar
V tomto prípade ťa na to upozorňjem. To si si nevšimol?


63.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 11. 2016, 15:41 avatar
V každom prípade sa montuješ do čoho ťa nič.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(314 050 bytes in 0,295 seconds)