Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre veriaci-4

671
reakcií
590
prečítaní
Tému 26. augusta 2016, 10:27 založil Fotooon.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 10:27 avatar
Ty sa snazíš každému všetko tak pekne vysvetľovať. Myslíš to úprimne a dávaš do toho všetko. Tunajší diskutujúci si však z toho robia len prdel. To ťa potom vytočí a odnášaš si z takej diskusie len zranenie a pád. (Najhoršie sú tí, ktorí na to idú slušne a kultivovane.) -Po určitom čase to s nimi skúšaš znovu, ale nepodarený scénar sa stále a znovu opakuje. Nehadž perly pred....(šak to poznáš)
Súhlasí tomii

2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 10:38 avatar
Prvá odpoveď ktorú som od neho dostal bola táto: "dalši jehovista.....pre kristove rany, koľko vas tu ešte je?.....čerti satanské....."
Naozaj mi začal všetko pekne vysvetlovať...

3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 10:44 avatar
Neviem, tú diskuiu som nečítal. Vede by si mi na ňu dať odkaz? (Možno si mu vstúpil do rany, keď ho akurát niekto vytočil a ty si sa postavil na stranu toho, kto ho vytočil.)

4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 10:57 avatar
 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/kto-je-vlastne-antikrist">Kto je vlastne Antikrist?
Môj príspevok je číslo 28 a je vôbec prvý ktorý som na tomto fóre napísal.

5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:07 avatar
Neviem prečo ten odkaz nefunguje. Tá téma "kto je vlastne antikrist" nie je stará, dá sa rýchlo nalistovať.

125.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 14:45 avatar
5 Funguje ale si dal nejak zvlastne linku
Kto je vlastne Antikrist?

6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:13 avatar
Správne som odhadoval. Sahara je Svedok Jehovov a hodne antagonisticky naladený a často i neslušný. Šíri bludy ktoré nie sú zapísané v biblii. Verše ktoré spochybňujú jeho bludy vyhlasuje za obrazy - prípadne ich prekrúca. - Je tiež jeden z tých, ktorí vedia vytočiť. A to sa nie raz aj stalo. -Ty si sa postavil na stranu Saharu tým, že si písal proti trojici. Už tak vytočený veriaci-4 ti potom hentak odpovedal.

Čo sa týka témy trojice, napísal som o tom článok na svojej stránke. Tu je:
www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...je to založené čisto len na biblii. Ak máš k tomu čo povedať, môžeš.

7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:18 avatar
Prepáč, už sa touto témou zaoberať nebudem. Napísal som toho dosť, a iný ešte omnoho viac. Príde mi byť zbytočné, neustále sa k tomuto vracať.

jedinyboh.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Aj táto obhajoba učenia o Jedinom Bohu je založená čisto len na biblii.

9.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:24 avatar
Dobre. Tak za všetky spomeniem aspoň 1 bod:

Hebr.1,6
A keď zase uvedie prvorodeného na svet, hovorí: A nech sa mu klaňajú všetci anjelia Boží! obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ježiš teda nemá len nejaké "výsadné postavenie". Tí anjeli sa mu klaňajú. Nasledujúci citát dáva túto skutočnosť ešte viac do kontrastu:

Zj.19,10
A ja som padol k jeho nohám, aby som sa mu klaňal. Ale on mi povedal: Hľaď, neurob toho! Som tvoj spolusluha a tvojich bratov, ktorí majú svedoctvo Ježišovo. Bohu sa klaňaj! obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čiže klaňať sa treba jedine Bohu a nie anjelom, ani nikomu inému. Preto je Ježiš Boh v pravom zmysle slova, lebo sa mu všetci klaňajú. (Hebr.1,6)

12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:27 avatar
Túto skutočnosť ešte vhodne dopĺňa text:

Jan 5,22-23
Lebo Otec nikoho ani nesúdi, lež celý súd odovzdal Synovi, aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.

Čiže:
-Ježiš je sudcom na mieste Boha. (=ďalšia charakteristická vlastnosť Boha v pravom zmysle slova)
-Ježiša máme ctiť rovnakým spôsobom, ako Boha. (čiže je to Boh v pravom zmysle slova)

14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:32 avatar
Slovo ctiť neznamená uctievať. Toto slovo nemá ten istý význam.

"v deň, keď Boh bude podľa môjho evanjelia skrze Krista Ježiša súdiť, čo je skryté v ľuďoch." (Rim 2,16)

Pavol píše v liste Rimanom že Boh bude súdiť svet skrze Krista, neoznačuje teda Krista za Boha, ale za prostredníka Božieho súdu.

13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:29 avatar
"A potom, čo ju vzal, štyri bytosti a dvadsaťštyri starších padlo pred Baránkom. Všetci mali citary a zlaté čaše plné kadidla, čo sú modlitby svätých. A spievali novú pieseň: Hoden si vziať knihu a otvoriť jej pečate, lebo si bol zabitý a svojou krvou si Bohu vykúpil ľudí z každého kmeňa, jazyka, ľudu i národa, urobil si ich kráľovstvom a kňazmi nášmu Bohu, oni budú kraľovať na zemi." (Zj 5,8-10)
Všimni si že tu sa nebeské bytosti Baránkovi-Kristovi vôbec neklaňajú ako Bohu, ale ako tomu kto svojou krvou vykúpil Bohu ľudí z každého národa a urobil ich kňazmi a králostvom.

15.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:34 avatar
Padli pred ním a klaňali sa mu. Text nehovorí, že to bolo niečim odlišné klaňanie sa, To už je len tvoj názor podfarbený tvojou teológiou. Máme vša iný text ktorý potvrdzuje, že to klaňanie je rovnaké ako v prípade Boha:

Ján 5,23
aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca. obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

.....Čiže je to rovnaké.
Súhlasí stefan 5

16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:37 avatar
V tom texte je ale Bohom nazvaný niekto iný ako baránok. Boh je ten komu baránok vykúpil ľudí zo všetkých národov.

17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:39 avatar
Samotné Zjavenie Jána sa začína slovami:
"Zjavenie Ježiša Krista, KTORÉ MU DAL BOH, aby ukázal svojim služobníkom, čo sa má onedlho stať"
Boh je predsa jeden a keď dal Ježišovi zjavenie, tak nemôže byť Ježiš tým Bohom od ktorého zjavenie prijal...To snáď musí pochopiť každý.

19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:45 avatar
Toto píšem snáď 10 krát. Ježiš sa modlil k Otcovi týmito slovami:
"A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista." (Jan 17,3)

Ježiš nazval pred svojimi apoštolmi Otca jediným pravým Bohom. Seba nazval tým koho ten jediný pravý Boh poslal. Ak je teda, podľa Kristových slov, Otec jediným pravým Bohom, tak prečo to stále spochybňujete? Alebo vtedy Ježiš nehovoril pravdu?

23.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:48 avatar
Ten text je ale tiež plne v súlade s chápaním, že JK je súčasťou Boha. Skús si ho znovu prečítať s týmto pohľadom. Bude ti dávať rovnako zmysel.

20.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:45 avatar
To nedokazuje, že JK ne niekto iný, ako Boh. Dá sa to chápať aj tak, že JK je súčayť vyššieho celku - Boha, ktorý Jánovi priniesol to zjavenie.

Podľa Zj.19,10 sa máme klaňať len Bohu. Ježovi Kristovi sa všetci klaňajú a majú ho ctiť ako Otca, čiže je to logicky Boh. Iné vysvetlenie nie je možné.

21.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 11:47 avatar
Jezis ked vobec existoval bol obycajny clovek ;)

24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:49 avatar
Tot nie je téma pre odpadlíkov.

25.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 11:49 avatar
Tak tu nepis ;)

27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:51 avatar
Ja nie som odpadlík.

29.
označiť príspevok

EnaXnaY
Si odpadlik od pravej a jedinej viery ktora hovori : NIC NEVIEME ;)

35.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:01 avatar
Daj tu pokoj zo svojimi chorými výplodmi a nespamuj ako salbea.

45.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:26 avatar
Vy sa tu natahujete na blbostiach a pritom nic neviete ;)

51.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:34 avatar
Nikto ťa sem nevolal. Pokiaľ považuješ svoje tautologické Self-reference rozhovory za prínosnejšie svetu, tak sa im venuj a nám daj pokoj!

54.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:36 avatar
Vy dajte konecne pokoj s tym nikdy nekonciacim kecanim o nicom ;)

59.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:39 avatar
Nikto ťa sem nenúti chodiť. ;)

61.
označiť príspevok

EnaXnaY
Ja tu chcem chodit ;) Len uz nechcem citat tieto zvasty ;) Tak s nimi prestante ;)

65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:42 avatar
Tak ich nečítaj. ;) ;)

67.
označiť príspevok

EnaXnaY
Tak ich nepiste ;)

71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:45 avatar
Tak ich nečítaj. ;)

28.
označiť príspevok

Ludwig muž
Ale dokazuje. Boh je totiž iba jeden a keď dal Kristovi zjavenie, tak tým Kristus Bohom byť nemôže.

Slovo ctiť znamená mať k niekomu úctu. Pavol nabáda manželky aby si ctili svojich mužov, deti svojich rodičov atď. Ctiť neznamená uctievať. Ježiš však nepovedal že syn má byť UCTIEVANÝ ako Otec, ale ctený ako Otec.

33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:00 avatar
Boh je iba jeden, a JK je jeho súčasťou. Inak by si sa nemohol Ježišovi klaňať a ctiť ho ako Otca, ako je ti prikázané v písme.

Lenže text tiež upresňuje AKO ctiť. Ctiť AKO OTCA. (V kontexte ježiš hovorí o svojom Otcovi, čiže o Bohu) To znamená, že sa musíš najprv pozrieť na to, ako sa má ctiť Boh-Otec. ROVNAKO potom máš ctiť i Syna. Existuje teda len jedna možnosť: Ježiš je ako Boh (Otec). A pretože Boh je len jeden, je Ježiš jeho súčasťou.

36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 12:02 avatar
Mojou definitívnou odpoveďou je 32.

40.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:09 avatar
...a mojou 38

18.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:40 avatar
Text nepíše, že Boh je niekto iný než baránok.

22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:47 avatar
Píše, len to necheš vidieť. Boh je predsa jeden a v tom texte nie je Bohom Baránok, ale ten komu Baránok vykúpil ľudí a urobil ich knazmi a kráľovstvom Bohu.

26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:50 avatar
Nedá sa vidieť to, čo v texte nie je. Naopak: ty to tam chceš vidieť, aby to rezonovalo z tvojou teológiou.

30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:53 avatar
A ty nechceš v texte vidieť to, čo by rezonovalo s tvojou teológiou? Podla Ježiša je jediným pravým Bohom Otec, citoval som ti jeho slová. Prečo ma presviedčaš že tomu tak nieje?

37.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:05 avatar
Nie. Ja chcem v texte vidieť len to, čo je v ňom skutočne napísané. Na to. aké pozadie v tom máme vidieť sí iné BIBLICKÉ (nie moje) texty. Ježiš a Otec sú jedno. Ježiš je časť Otca. Prečo spochybňuješ slová biblie?

31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:54 avatar
Citát:
Boh je predsa jeden a v tom texte nie je Bohom Baránok, ale ten komu Baránok vykúpil ľudí a urobil ich knazmi a kráľovstvom Bohu

Odpoveď:
Baránok je časť Boha. Nijako to textu neprotirečí.

34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 12:00 avatar
Podla teba je Baránok časť Boha, preto ti to neprotirečí. Biblia ale nič také nepíše, že Kristus je časťou Boha. A mne to preto protirečí a veľmi.

39.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:09 avatar
Ján 10,30
30Ja a Otec sme jedno.

Prečo klameš? (alebo nepoznáš bibliu)

119.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 13:26 avatar
39 Ja a Otec sme jedno, nie jeden

Jn 17,20-22
20 No neprosím len za nich, ale aj za tých, čo skrze ich slovo uveria vo mňa,
21 aby všetci boli jedno, ako ty, Otče vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás, aby svet uveril, že si ma ty poslal.
22 A slávu, ktorú si ty dal mne, ja som dal im, aby boli jedno, ako sme my jedno -

122.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:36 avatar
Keď je niečo jedno, je to jedno a to isté.

všimni si "boli". Ešte nie sme, Ale budeme (i my súčasťou jeho samého). Momentálne sme len jedným telom v ňom. Potom však budmeme ako je On, jedno s ním.

127.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 15:10 avatar
To znamena, ze budeme Boh?
Z trojice sa spravi n-tica, pricom n moze mat statisice a statisice clenov?

Est nieco k 116
Vsimni si, ze najprv sa pise o tom, ako Boh hovoril cez prorokov..
Ale potom hovoril cez syna..
Preco sa nepise, ze prehovoril sam vteleny v Synovi?

Syn je podla vsetkeho nebeska bytost (ved o kolko veciach nevieme, ani oko nevidelo,ale na rozdiel od JS si nemyslim, ze je Jezis je archanjel Michal)

162.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:49 avatar
Ano. (n-tica je to už teraz. Zj.5,6 a 3,1 hovoria o ďalších 7-mich duchoch Božích)

Pretože Ježiš je jeho prostriedok práce. (hovorenia, tvorenia, atď...) Je to, ako keby som o svojich rukách hovoril, že nimi som vytvoril to či ono. Pričom sú to stále moje ruky. Súčasť mňa.

Ano, Ježiš je nebeská bytosť. Rovnako ako Otec a Duch Svätý (ktorý je tiež osoba)

176.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:10 avatar
Preco teda vravime, ze Boh je trojjediny, ked je v skutocnosti, ako ty vravis sedmojediny?

Boh vytvoril vsetko skrze Krista..
Ja s tym uplne suhlasim..

247.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:26 avatar
Kde som tvrdil, že Boh je TROJjediný?  

186.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:32 avatar
Ježis nie sú oživené božie ruky, to je tvoja fikcia. Ježiš je Boží syn a ako taký teda nemôže byť súčasťou Boha. To už by zase nebol Božím synom.

251.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:30 avatar
hej to bol niekto iny a boh ho obetoval.....a sam sedel na oblacku a hompaľal sa....Ty veríš v takého pokryteckého Boha Ludwiku?........

261.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:49 avatar
Aké bunky.   Ty už máš dosť! Ježiš je Boh. Dostal si jasné odkazy aj s citátmi z biblie. Taktne si ich odignoroval. Keby čosi, tak:

Hebr.1,6
A keď zase uvedie prvorodeného na svet, hovorí: A nech sa mu klaňajú všetci anjelia Boží!

Zj.19,10
A ja som padol k jeho nohám, aby som sa mu klaňal. Ale on mi povedal: Hľaď, neurob toho! Som tvoj spolusluha a tvojich bratov, ktorí majú svedoctvo Ježišovo. Bohu sa klaňaj!

Vedel by si mi povedať, o akom Bohu to anjel Jánovi hovoril?

116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 13:18 avatar
Ako moze
1. _Boha_ uviest
2. prvorodeneho _Boha_
Ak je to Boh?
Jezis ma najvyssie postavenie... nebeske kralovstvo mu daroval jeho Otec, on ho ucinil tym, co je

Hebr 1,1-4
1 Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi Boh otcom skrze prorokov.
2 V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi, ktorého ___ustanovil za dediča všetkého___ a skrze ktorého stvoril aj svet.
3 On je ___odblesk jeho slávy___ a ___obraz jeho podstaty___ a udržuje všetko svojím mocným slovom. Preto keď ___vykonal očistenie od hriechov___, ___zasadol po pravici velebnosti na výsostiach___;
4 a ___stal sa o toľko vyšším od anjelov___, o koľko ___vznešenejšie meno zdedil___ než oni.

Takze
1. Ako moze vlastnik ustanovit sam seba za dedica?
2. Ako moze byt odblesk slavy a nie slava samotna?
3. presne tak isto obraz objektu a nie objekt samotny?
4. Ako dokonaly bezhriesny Boh vykonava svoje ocistenie od hriechov? (Osobne si myslim, ze pod ocistenim hriechov sa mysli test pokusania Satanom na pusti, ktorym presiel)
5. Ako Boh zasada sam sebe po pravici?
6. Ako sa moze Boh STAT vyssim od anjelov a ZDEDIT vznesenejsie meno, nez anjeli, ked Boh je ABSOLUTNE NAJVYSSI?

120.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:32 avatar
Lebo je jeho súčasťou. Kristus má v písme tie isté kvalitatívne atribúty ako Otec. Rozdiel je len vo funkcii.

1. Môže, pretože je večný. (Čiže sa nejedná o dedenie ako ho poznáme u ľudí z mŕtveho na živého potomka)

2. Slovo "apaugasma" (použité v origináli) znamená jas, záře; odlesk obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ano, Ježiš nesie Božiu žiaru a jas. A?

3. Slovo "charaktér" použité v origináli znamená: přesné zobrazení, charakteristický rys, výraz; podoba obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Ano, Ježiš je "přesné zobrazení, charakteristický rys, výraz; podoba" Boha Otca. (Lebo je jeho súčasťou)

4. Tým, že išiel sám za nás trpieť. Svoju časť poslal na zem do ľudskej podoby, aby trpel to isté čo my a nakoniec sa obetoval.

5. Tým, že celý Boh (=každá jeho časť) sedí na jednom tróne.

6. Veď je najvyšší. Iba v čase svojho pobytu na zemi sa dobrovoľne na čas toho vzdal a stal sa o málo menším od anielov (...píše sa "v sláve a v moci")
Súhlasí stefan 5

123.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:41 avatar
Ako som už písal, Boh je viac vedomí v jednom. Niečo ako dualizmus častice a vlny v prípade napr elektrónu. Ťažko pochopiteľné veci pre nás, ale je to tak. Preto Boh seba oslovuje v množnom čísle v Genesis 3,22 (viac vedomí v jednom)

124.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 14:21 avatar
Boh mohol rovanko hovoriť o nebeských bytostiach, ktoré stvoril k svojmu obrazu. Mohol to hovoriť svojim synom, anjelom. Či oni nie sú podľa Písma "synovia pravého boha"? A nie sú v ôsmom žalme nazvaný bohmi (elohim)?
Všetko sa dá vidieť aj z iného uhlu ako z tvojho.
A kde mi prihára z tvojej argumentácie? Ježiš povedal o Otcovi že je jediným pravým Bohom, to nepoprieš. Tiež nepoprieš že Pavol napísal, "my máme len jedného Boha, Otca." Tak o čom ma tu prosím ťa ideš presviedčať? Že je všetko úplne inak, že slová "Ja a Otec sme jedno" to všetko úplne rúcajú? Wolfe ti dobre odpovedal z Písma, že aj apoštoli mali byť jedno. Znamená to že sa stali jednou bytosťou? Znamená to že sa stali Bohom keď boli s Otcom aj so synom zajedno? Dávaš slovam "jedno" význam aký ti vyhovuje.
Ja sa nemienim zúčastňovať podobne nezmyselných rozhovorov. Tvoje argumenty sú len demagógiou. Časticami a vlnami ma neohúriš.
Súhlasí Wolfe

154.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:32 avatar
To ťažko. Pár veršov dozadu totiž hovorí:

Genesis 1,26
A Elohim riekol: UČIŇME človeka na svoj obraz a podľa svojej podoby...

Nebeské bytosti predsa nestvorili človeka.  

Chápem, že sa stoj čo stoj snažíš tú bibliu poprekrucovať na obraz svojej teológie (typický znak SJ), ale žial (pre teba), písmo nepustí.

158.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:43 avatar
Boh stvoril cloveka na svoj obraz...
Ale slovo UCINME je pluralis majestatis...

220.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:09 avatar
Nevymýšľaj zas nezmysly. (...a ty sa ešte divíš, prečo od veriaceho-4 občas čosi utŕžiš. Komédia)  
Súhlasí veriaci-4

318.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:31 avatar
Stava sa, ze clovek nieco utrzi od hlupaka...
Ale to neznizuje status toho hlupaka

333.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:13 avatar
bla bla bla

187.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:33 avatar
Ty si ale predtým citoval niečo iné, o vyhnaní človeka z raja. Ja som sa vyjadroval k tomu.

263.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:52 avatar
Dobre. Ale vyjadril si sa nie k textu, ale citoval si len svoje domnenky. ("Boh vraj mohol hovoriť o nebeských bytostiach") Mohol, nemohol. Henten verš jasne ukazuje, že nemohol.

126.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 15:05 avatar
Jas spravne, ale jas ani odlesk neznamena svetlo, je to len nieco co sa svetlu mozno podoba, ale bez tohoto zdroja neexistuje..

Preco by sa hovorilo, ze Boh ma "charakteristicky rys, vyraz, PODOBU" Boha?

Pride mi to ako z humoru Felixa Holzmanna
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tam to Milan Mach perfektne vysvetlil v 3:13

"Tým, že išiel sám za nás trpieť. Svoju časť poslal na zem do ľudskej podoby, aby trpel to isté čo my a nakoniec sa obetoval." >> Niekto tvrdi, ze isiel cely, niekto tvrdi, ze sa vtelila len nejaka cast Boha, takze ako to je?
Lebo napr veriaci - aspon sa mi to tak zdalo, tvrdi, ze cely Boh zomrel aj sam aj na treti den ozil..

Ked sa Boh vtelil do Jezisa Krista.. ku komu sa modlil na Olivovej hore? Od koho chcel, aby od neho odvratil kalich horkosti?
Nie tak ako chcel Boh, ale tak ako chcel Boh?
Boh nie je schizofrenik, aby mal dve rozne chcenia, raz ako Jezis a raz ako Boh
Súhlasí Ludwig

129.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 15:24 avatar
Samozrejme že Boh nemôže byť obrazom Boha, také tvrdenie je úplne nezmyselné. Ale Fotooonovi to nevysvetlíš. Verše v ktorých je Kristus zjavne oddelený od Boha ignoruje. Iba napíše že Ježiš je časťou Boha, lebo je s Otcom jedno, a tým to končí.

156.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:41 avatar
Jas, žiara znamená svetlo. (zdroj svetla)

Pretože je to charakteristický rys Boha. Čiže je Boh sám. ("podoba" je len ďalší z významov slova "charaktér". Veď to slovo používame aj v aslovenčine. Charakter. Ak má niečo chyrakter, charakteristiku Boha, tak je to Boh.)

Ach tie tvoje paródie. Už zase začínaš blbnúť. Chceš ďalšiu tému o sebe?   (Koleduješ si) 

Časť Boha. Kebyže to môžem pripodobniť opäť k tomu vlnovo-časticovému dualizmu: časticová časť išla na zem aby sa vtelila a trpela, vlnová zostala v nebi. Bolelo to však celý elektrón.

Modlil za ku zvyšku celku, ktorého je Ježiš súčasťou a zostal v nebi.

159.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:45 avatar
Ty chces temu o sebe ako vysvetlujes, ze obraz cloveka je vlastne clovek?

Zvysku celku Boha? To snad nemozes mysliet vazne   

224.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:11 avatar
Charakter nie je obraz.

Keďže Ježiš je časť Boha (...tak ako moje ruky sú časť mňa), nie je problém (keby moje ruky mali vedomie), aby sa mi prihovárali. Vidím, že máś problém s pochopením a kompenzuješ si to humorom.  

189.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:35 avatar
Tak Ježiš sa nemodlil k Bohu, ako je napísané v Evanjeliu, on sa modlil "ku zvyšku celku ktorý zostal v nebi". Tomu hovorím rúhanie...Robíte z Boha schizofrenickú karikatúru...

191.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 21:38 avatar
zato ty uctievaš dvoch bohov....Boha Otca a baranka bozieho.....nože prezrad, ktorého viac?

203.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:54 avatar
Boha otca...pretoze to je jediny pravy Boh..
baranok ziskal bozstvo svojimi zasluhami, ale nie je povodcom svojho bozstva..

197.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:46 avatar
aj to uz tu bolo vysvetlene ale vam jak retardovanemu decku daco vysvetlovat dookola
Súhlasí veriaci-4

209.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 22:01 avatar
Presne tak, ako to bolo vysvetlovane vam ako retardovanym deckam..

265.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:54 avatar
Teraz zase prezmenu schizofrenik. Ty máš už vážne dosť.   Za to, že mám ruky, ktoré sú mojou časťou ešte nemusím byť schizofrenik. (Mysli kamarát, mysli!)  

132.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 18:29 avatar
120
Povedal filozof Atanázius z Alexandrie, biskupovia to schválili na konciloch v Nikai (325) a Konštantínopole (381) a odvety to celé zástupy po nich opakujú. Mňa ale zaujíma čo hovorí Božie slovo. O Bohu a o Kristovi sa v Písme píše ako o dvoch bytostiach. Ježiš je synom Boha,je teda samostatnou bytosťou ktorú Boh zrodil. Nikde nie je jednoznačne napísané, že by bol súčasťou Boha ako jedna z troch osôb. To len vy tak vykladáte niektoré verše, to je všetko.

170.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 21:04 avatar
Z Božieho slova si už odpovede dostal. Dokonca si si ich odmietol pozrieť. Miesto toho si roprával, čo hovorí strážna veža. Preto mám právo aj ja povedať svoj pohľad.
Súhlasí veriaci-4, tomii

172.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 21:06 avatar
V písme je jednoznačne napísané, že Ježiš je Boh. Bodka. Dokonca sú tam popísané aj jeho atribúty, ktoré môže mať jedine Boh. Všetko si to odignoroval a básnil ďalej svoje mantry prevzaté zo strážnej veže. Teba písmo nezaujíma tak čo ešte chceš?     
Súhlasí veriaci-4

174.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   26. 8. 2016, 21:08 avatar
Keď mi ukážeš, kde je v písme veta: Ježiš je Boh.. tak vstúpim do sekty milosť
Súhlasí Wolfe

181.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:16 avatar
ked mi ukazes kde je v písme veta:Ježiš nieje Boh... tak ti dam za pravdu

184.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:23 avatar
181 Kedze v biblii nie je napisane Jezis nie je satan, tak znamena ze Jezis je satan?

185.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:31 avatar
nie isiel som len metodou Patrick 91.
Súhlasí Fotooon

329.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:22 avatar
opat onus probandi

Ked hovoris, ze v biblii je priamo napisane, ze Jezis je Boh, nemal by si to vediet aj dokazat?

245.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:24 avatar
Hebr.1,8
"Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, BOŽE, na vek veku, a berla tvojho kráľovstva berlou priamosti. "

1Jn 5:20
A vieme, že Syn Boží prišiel a dal nám myseľ, aby sme znali toho pravdivého a sme v tom pravdivom, v jeho Synovi, Ježišu Kristovi. To je ten pravdivý Boh a večný život.

Kedy vstúpiš do Milosti?
Súhlasí veriaci-4

179.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 21:15 avatar
som rad foton že si sa pustil do toho problemu a vysvetluješ trojjedinnosť boziu.....Ty ides na to skvele na zaklade písma....ked uz toto niekto nepochopí ,tak potom neviem......
wolfe, Ludwig,aj elemír mas s tym problém........dakujte Bohu, ze Vam zoslal takého cloveka ako Foton......ani vam nenadava, len vysvetluje na zaklade slova......
Súhlasí tomii

182.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:19 avatar
Ak Jezis dostal bozstvo, tak samozrejme, ze mal atributy ako Boh...
Ale neznamena, ze bol Boh, nie bez Boha (jedineho, najvyssieho)

183.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 21:20 avatar
Kazdy clovek ma atributy ako boh ;)
Súhlasí Patrick91

257.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:45 avatar
Paráda. Tak stvor mi auto. Hneď teraz ho chcem mať pred panelákom. :)

259.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 22:47 avatar
Nezasluzis si ;) az ked prestanes mlatit prazdnu slamu ;)

289.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:44 avatar
Pekná výhovorka. :) :) Nebude jednoduchšie priznať si, že si klamal? :) .)

256.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:44 avatar
Čo to tu meleš.   Skús trochu zrozumitelnejšie, lebo sa mi zdá, že si sa zacyklil.

190.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:37 avatar
V Písme je jednoznačne napísané že jediný pravý Boh je Otec. Bodka. Všetko si to odignoroval a básnil ďalej svoje mantry prevzaté z katolíckeho katechizmu. Teba písmo nezaujíma tak čo ešte chceš?

266.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:55 avatar
Veď Ježiš a Otec sú jedno. Preto je Ježiš jediný pravý Boh (spolu s Otcom). Tebe to ešte nedocvaklo?  

8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:21 avatar
Čo som čítal Shagarove príspevky o trojici, tak sa veľmi opieral o Písmo a jeho oponenti mu na väčšinu citátov neboli schopný odpovedať. Ani mne ste nedokázali väčšinou odpovedať na moje otázky a na biblické verše.

10.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 11:25 avatar
Daj odkaz, kde sa opieral o písmo. Pozrieme, posúdime.

11.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 8. 2016, 11:26 avatar
Súhlasím s tým, že ja som najhorší.

165.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 20:53 avatar
maš pravdu foton, v poslednej dobe je to z mojej strany ale tak trochu recesia.....niečo v štýle "ked ste si ma upiekli ,tak si ma aj zjedzte"......s tymi padmi ale mas samozrejme pravdu, strhava to do telesnosti , a potom clovek sa driape znova nahor....
nebolo by lepsie foton si sedieť na gauči a uživať si spasenie?....

234.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:16 avatar
Radšej osobné rozhovory v reále, lebo tu si môže každý povedať čo chce. V reále si to až tak nedovolí.
Súhlasí veriaci-4

235.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 22:17 avatar
Ja aj v reali tvrdim ze som boh ;) na psychiatrii mi to zrali ;)

239.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   26. 8. 2016, 22:20 avatar
235. Po veriacom a fotonovi si tu najväčší psychopat :)

240.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 22:21 avatar
Kua ;) musim sa viac snazit ;)

243.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   26. 8. 2016, 22:23 avatar
Na nich asi nikdy nebudeš mať :P iba keby ťa prijali do milosti a chodil by si po domoch predávať strážnu vežu a veriacim

246.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 22:24 avatar
Ved ja nieco vymyslim ;)

284.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:39 avatar
milosť a strážna veža - ty sa vyznáš. :) :) :)

282.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:37 avatar
Katolík rozdáva rozumy. Komédia. :) :)

241.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:22 avatar
samozrejme suhlasim...real je real, aj ked zas za tie roky na df clovek pochyti určite skusennosti, a vie co moze od ludí ocakavať.....pre mna to bola dobra skola, a vidim tam samozrejme aj svoje chyby.....

244.
označiť príspevok

EnaXnaY
A kedy sa konecne napravis? ;)

248.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:28 avatar
okamzite , ale hnevať sa neprestanem, len si budem davať pozor aby som nehrešil......tot vsjo....

250.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 22:30 avatar
Boze prosim ta aby veriaci nasiel pokoj aby si jeho dusa mohla odpocinut ;)

253.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   26. 8. 2016, 22:38 avatar
nech odpociva v pokoji :)
Súhlasí EnaXnaY

287.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:42 avatar
Katolík praje niekomu pokoj. To tu ešte nebolo. :) :)

32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 11:58 avatar
"ako je veľa bohov a veľa pánov -, my máme iba jedného Boha, Otca, od ktorého je všetko a my sme pre neho, a jedného Pána, Ježiša Krista, skrze ktorého je všetko, aj my sme skrze neho." (1Kor 8,6)

To je Pavlove vyznanie viery. Je z neho zjavné že Otec je náš jediný Boh. To je aj moje vyznanie viery. Bude lepšie ak v tomto rozhovore nebudeme pokračovať. Bude z toho len nekonečné dohadovanie sa...

38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:07 avatar
Spojka "a" dáva jasne najavo, že Ježiš je súčasťou Boha. (Na to však máme iné texty, ktoré to hovoria priamo.)

Mne nezabrániš, aby som pokračoval v šírení biblických citátov - čiže pravdy, ktorá spochybňuje bludy.
Súhlasí tomii, veriaci-4

41.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 12:12 avatar
Spojka "a" nedáva nič jasne najavo. Ale to že Boh je ten od ktorého je všetko, nám dáva jasne najavo že ten skrze ktorého je všetko, Kristus, s ním nemôže byť totožný.

Ja ti v ničom nebránim, píš si koľko chceš. Ja som len chcel ukončiť nikam nevedúci rozhovor. To je všetko. V monológoch si môžeš pokračovať, to je tvoja vec.

42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:23 avatar
Nijako to nespochybňuje koncept, že Kristus je súčasťou Boha. Veď je hneď za tým je písané: "od ktorého je všetko ..... krze ktorého je všetko, aj my sme skrze neho." ....On je akoby vstupnou bránou dovnútra k Bohu. Prostredníkom. Prostriedkom. Ježiš je súčasť Boha, ako sú moje ruky súčsťou mňa. Je síce pravda, že v mojom prípade mám vedomie len jedno v hlave a ruky ho nemajú, lenže nemôžeme v tomto porovnávať nás z Bohom.
Súhlasí veriaci-4

46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:30 avatar
Už v starom zákone necháva Boh seba nazývať "Elohim" (-im je množné číslo).

Alebo keď vyhnal prvých ľudí z raja, hovorí o sebe v mnnožnom čísle:

Genesis 3,22
Vtedy povedal JHVH Elohim: Hľa, človek sa stal ako jeden z nás, aby vedel dobré i zlé. A tak teraz, aby nevystrel svojej ruky a nevzal ešte aj zo stromu života a nejedol, a žil by potom na veky, VYŽEŇME ho!
Súhlasí tomii, veriaci-4

47.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:31 avatar
....dokonca máš tam v množnom čísle ešte aj "...ako jeden z NÁS..."
Súhlasí veriaci-4

48.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:32 avatar
Lebo to nebol jeden boh ale je ich vela ;) Doslova cela civilizacia bohov ;)

53.
označiť príspevok

Fotooon muž
Boh o sebe hovorí v množnom i jednotnom čísle zároveň. Je to ako s vlnovo-časticovým dualizmom. Raz sa elektrón správa ako častica a inokedy ako vlna. Pritom ten konkrétny elektrón je iba jeden. ;) ;) ;)

55.
označiť príspevok

EnaXnaY
Vesmir naprogramoval tim programatorov bohov ;)

62.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:40 avatar
Zas si vo svojom živle v ústave. :)

63.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:41 avatar
Nie ;) Len ti ukazujem ine vysvetlenie toho mnozneho cisla ;) Ktore sa lisi od tvojho ponatia ;) A teraz mi povedz preco by som mal prijat to tvoje ked to moje vysvetlenie je rovnako uspokojive ;)

68.
označiť príspevok

Fotooon muž
Nekrmte trolla. ;) ;)

69.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:44 avatar
Toto nie je trolovanie ;) Dal som ti jasny priklad toho ako sa da interpretovat mnozne cislo v biblii ;) A je rovnako prijatelne ako akekolvek ine vysvetlenie ;) Kym nepride pisatel biblie a nevysvetli ako to vlastne myslel ;)

72.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:46 avatar
Leže tiež ti bolo oznámené, že ďalej už Boh o sebe píše ako o jednom.

74.
označiť príspevok

EnaXnaY
Bibliu nepisal Boh ;) Pisal ju clovek ;)

80.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:49 avatar
Nejde o to kto ju písal, ale odkiaľ pochádza jej obsah. Ani napoleónov životopis nepochádza od napoleóna. ;)

81.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:50 avatar
Pochadza z hlavy schizofrenika ;)

86.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:53 avatar
Ty si schizofrnik. :) ;)

89.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:54 avatar
Preto pisatelovi biblie dokonale rozumiem ;)

93.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:58 avatar
Nerozumieš ničomu. Schizofrenik také veci nedokáže posúdiť, lebo vidí schizofréniu aj tam, kde nie je. ;) ;) ;)

96.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:00 avatar
Prave naopak ;) Mal som moznost zazit rozne bludy ;) A preto si dokazem predstavit co zazival pisatel biblie ;)

99.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:04 avatar
Pravdu považovať za blud je dnes normálne. Skazený človek to inak ani neuvidí. Mudel by si sa zmeniť. Preto musel prísť najprv Ján Krstiteľ, aby sa %ludia zmenili, inak by nikto Krista neprijal a považoval by ho každý za bludára. (Lebo nevyhovel ich skazenému svedomiu, ako je tomu i u teba.)  

100.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:05 avatar
Zmenil som sa ;) Vyzdravel som ;) Uz bludy nezazivam ;)

103.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:07 avatar
Vo svete v ktorom žijú samí psychopati by NEpsychopata tiež považovali za chorého. :) :) :)

104.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:07 avatar
Preto ťa už považujú za zdravého. ;)

105.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:08 avatar
Ak tu ziju sami psychopati tak za takeho mozno povazovat aj pisatela biblie ;)

107.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:09 avatar
To ty nie si schopný posúdiť. ;) ;)

108.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 13:11 avatar
fotooon nenechaj sa vyprovokovat :)
Súhlasí Fotooon

110.
označiť príspevok

Fotooon muž
EnaX je ešte vpohode....  

111.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:12 avatar
Som schopny to posudit lebo teraz mam cistu mysel neovplyvnenu bludmi ;)

112.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:12 avatar
To ty nie si schopný posúdiť. ;) ;) To musí okolie. ;)

113.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:13 avatar
Okolie je plne psychopatov ;) Teda nemoze ;)

114.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:17 avatar
To tvrdil aj jeden šofér v jednosmerke. Všetci sú psychopati, lebo jazdia opačným smerom. :) :) :)
Súhlasí tomii

115.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:18 avatar
To si tvrdil ty v prispevku 103 ;)

117.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:19 avatar
To bola len názorný príklad, nie skutočnosť. ;)

118.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:20 avatar
Zrazu ;)

121.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:33 avatar
Aj vtedy bolo. :)

75.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:47 avatar
Čiže nám radíš bibliu nečítať a nevyjadrovať sa k nej? Potom teda rovnako aj k tvojim príspevkom.  

77.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:48 avatar
Ano mate ju zahodit a ist nieco zmysluplne robit ;) Rozvijat civilizaciu ;)

82.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:51 avatar
Pokiaľ tvoje tautologické self rozhovory o ničom považuješ za lepší rozvoj civilizácie, tak v tom pokračuj.  

85.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:53 avatar
Ser na mna ;) Ja som nepodstatny ;) Ale to co tu robite je mlatenie prazdnej slamy ;)

88.
označiť príspevok

Fotooon muž
Ak si nepodstatný tak tam sú dvere. :) :) :)

90.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:55 avatar
Raz sa ta spytaju co si cely zivot robil ;) A odpoved bude : Mlatil som prazdnu slamu ;)

94.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:59 avatar
Vďaka Bohu, že to nie je môj prípad. ;) ;) ;)
Súhlasí veriaci-4

97.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:00 avatar
Mne je to jedno ;) Zatlkaj kolko chces ;) Ja som ta upozornil ;) Viac na teba nemam dosah ;)

101.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:05 avatar
Ty neupozorňuješ. Ty útočíš na pravdu, ktorá ťa obviňuje. ;) ;) ;)

102.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:06 avatar
Upozornil som ta ze mlatis prazdnu slamu ;) Nic viac a nic menej ;) Zvysok je uz na tebe ;)

106.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 13:09 avatar
Už 10ty krát? Upozorňuje sa ra, dva razy. Nie 10.  

109.
označiť príspevok

EnaXnaY
Budem ta upozornovat az dokym s tym neprestanes ;)

43.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:25 avatar
Píšeš "nikam nevedúci rozhovor". ....Alebo sa skôr bojíš svoju teológiu postaviť do svetla písma (ktoré dobre poznám) a začína ti prihárať.
Súhlasí tomii

52.
označiť príspevok

EnaXnaY
Pismo mozno poznas ale je tu taka moznost ze si ho zle vysvetlujes ;)

58.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:38 avatar
Pre teba bude každé moje vysvetlenie zlé. :) :) :)

60.
označiť príspevok

EnaXnaY
Ale ved si uvedom ;) Bibliu mate vsetci a kazdy si ju vysvetluje po svojom ;) Preco by prave to tvoje vysvetlenie malo byt to prave orechove? ;)

64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:41 avatar
Aj tvoje príspevky si môže každý vysvetľovať po svojom. Lepšie je však reagovať na podľa toho, čo je v nich skutočne napísané, že?  

66.
označiť príspevok

EnaXnaY
Lenze len ja skutocne viem co je v nich napisane ;) Vy vsetci ostatni mozete len hadat co som tym myslel ;) A tak je to aj s bibliou ;)

70.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:44 avatar
Potom bude teda lepšie, keď tu budeš diskutovať len sám so sebou, a iným nedovolíš sa ku nim vyjadriť. To si nám chcel sdělit? :) :)

73.
označiť príspevok

EnaXnaY
Chcel som vam zdelit ze vase filozofovanie nikam nevedie lebo neviete NIC ;) Nevidite do duse pisatela biblie a preto vam ostava sa len dohadovat na tom co tym myslel ked ju pisal ;) Dokazom je to ako si kazdy z vas po svojom vysvetluje to co je v biblii napisane a nikam neveduce spory o nicom ;)

76.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:47 avatar
Je to aj dokazom toho ze nemate v sebe nejakeho poradcu (ducha svateho) ktory by vas zasvetil do problematiky ;)

Lebo keby ste mali v sebe nejakeho takeho radcu tak by ste sa nemali o com hadat ;)

78.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:48 avatar
Čiže k tvojim príspevkom by sa nemal nikto vyjadrovať okrem teba samotného, tak?  

79.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:49 avatar
Ked niecomu nerozumies mozes sa spytat a ja sa ti to pokusim lepsie vysvetlit ;) U mna mas taku moznost ;) Pisatel biblie je davno mrtvy ;)

84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:52 avatar
Veď aj biblii sú takéto lepšie vysvetlenia na položené otázky. Takže?

87.
označiť príspevok

EnaXnaY
Hovorim ti este raz ;) Nie ste jednotni vo vyklade toho co je v biblii napisane ;) A preto sa tu natahujete na slovickach ;)

91.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:57 avatar
To neznamená, že ju nemáme čítať a vyjadrovať sa k jej obsahu. Na ssvete to nefunguje tak, že k veciam sa človek vyjadruje až vtedy, keď sa v nich dokonale vyzná. Normálny človek začína v malom a pokračuje k väčšiemu. Alebo ty vždy naprogramujes svoj program už vo finálnej podobe a ladiace nástroje nepúotrebuješ?

92.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 12:57 avatar
Ja u vas nevidim ziadny progres ;) Stojite na mieste a obhajujete svoje postoje ;)

95.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:59 avatar
Ty ani nemôžeš. Nemáš na to. ;) ;) ;)

98.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 13:01 avatar
Dobre ;)
Súhlasí Fotooon

49.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 12:32 avatar
Ludwig v tomto pripade co tu citam tak si zakopol na tvrdy kamen ktory nevies prerazit tak ho radsej obides. fotoon tu dava fakt presvedcive fakty ktore vidno ze stoj co stoj si nechces priznat :) tak pises ako vzdy ze je to nikam neveduci rozhovor pricom mi prides ako fico ktory ked sa mu nepaci otazka tak sa z nej vyklze

50.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 12:34 avatar
ficovi ktoremu ked sa nepaci fakt ktory je podlozený niecim tak jednoducho to odignoruje, alebo sa snazi vyvratit aj to ze trava je zelena

57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:37 avatar
v  v

56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 12:37 avatar
x  x

44.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 12:25 avatar
fotooon pekne pekne :))

128.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 15:17 avatar
Sme sucastou Jana a Fera..
Jano a Fero nemusia byt ten isty clovek..

"A" v tomto pripade fakt nic nedava

130.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 17:20 avatar
Je len jeden Fotooon od ktorého je táto téma a jeden Ludwig skrze ktorého vznikla táto diskusia.

Fotooon, podľa teba tu spojka "a" jasne dokazuje že Ludwig je tiež Fotooon?

131.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 17:33 avatar
To je reakcia na to čo si napísal. Dám to sem celé ešte raz, aby bolo jasné ako to myslím.

"my máme iba jedného Boha, Otca, od ktorého je všetko a my sme pre neho, a jedného Pána, Ježiša Krista, skrze ktorého je všetko, aj my sme skrze neho."(1Kor 8,6)

Spojka "a" dáva jasne najavo, že Ježiš je súčasťou Boha.

To je úplne rovnaký nezmysel ako napísať:

je len jeden Fotooon od ktorého je táto téma a jeden Ludwig skrze ktorého vznikla táto diskusia.

Spojka "a" dáva jasne najavo, že Ludwig je súčasťou Fotooona.

133.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 18:41 avatar
Boh nema sucasti ... Boh je len jeden
zaroven Biblia uci, ze Boh je Boh Otec, Syn a Duch Svaty
...
a ku problemu 1kor 8:6
je jasne, ze Boh Otec nie je Panom Jezisom Kristom... to ale neznamena, ze Kristus nie je Bohom
Biblia to jasne pise (Jan 1, Zidom 1, ...)
tvojou logikou by sme mohli tvrdit, ze Boh Otec nie je Pan - ved mame len jedneho Pana Jezisa Krista
Súhlasí stefan 5

134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2016, 18:44 avatar
Boh je len jeden v monoteizme, pričom je tam celá plejáda polobohov, svätcov. Taká Bohorodička. 

S hinduistami by si nedokázal diskutovať o ich polyteizme.

138.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 19:06 avatar
Pravých monoteistov začali "kresťania" prenasledovať ako prvých. Biskup Areios bol v roku 325 poslaný cisárom Konštantínom do vyhnanstva lebo odmietal vieru že Otec je Boh aj syn je Boh, lebo mu z toho vychádzalo že sú to potom dvaja bohovia.

135.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 18:53 avatar
A kde ste zanechali matku a dceru? ;)

136.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 18:55 avatar
Ja som tým citátom poukazoval na to že Otec nie je Ježiš? Ty nevidíš čo je tam písané? Že jediným bohom je pre nás Otec. Preto nemôže by aj syn Bohom.
Ale mne je to jedno. Tak si viďte v Biblii tú svoju trojicu (bohov), učenie podla ktorého je boh hlavou boha, boh sa modlí k bohu, boh sa klania bohu, boh má inú vôlu ako boh a podobne. Ja už nemám v úmysle vám ohlasovať moju vieru, tak buďte aspoň tak láskavý, vážený trinitári, a nevnucujte mi svoju vieru.

139.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 19:16 avatar
ludwig 136
pisal si, ze podla 1. kor. 8:6 Jezis nemoze by Bohom lebo je tam pismeno 'a'
preto ti hovorim, ze podla tvojej logiky ani Otec nie je Pan
...
ked nechces, tak to tu nepis
ale ked nieco napises, tak mozem reagovat ... alebo reagovat smies iba ty?
...
je tvoja vec comu veris a ja ti urcite krestansku vieru vnucovat nebudem
ty ponesies svoje bremeno a ja svoje

142.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 19:25 avatar
Otec môže byť Bohom aj Pánom, ale kto je len Pán už Bohom byť nemôže. Pán je nižšie postavenie ako Boh. Boh môže byť všetkým, Pán už nie.
To písmenko "a" zjavne rozlišuje medzi Bohom a Ježišom, teda sa o nich hovorí ako o dvoch. To fotooon spochybnil. Naopak ešte tvrdí že "a" jasne dokazuje že Ježiš je súčasťou Boha.
Samozrejme že môžeš reagovať na moje príspevky. To vnucovanie viery adresoval na takých ako je foton, tomii a im podobný. Keď som fotonovi dnes napísal že sa nechcem púšťať do podobných rozhovorov, tak si neodpustil poznámku že mi prihára, preto ustupujem. Nedokázal to akceptovať, že sa mi nechce znova rozoberať to o čom som už písal a nielen tu.

169.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 21:02 avatar
ludwig 142
pises 'Otec môže byť Bohom aj Pánom' - ale 1kor 8:6 hovori, ze mame iba jedneho Pana
IBA JEDNEHO PANA - tak ako moze by Panom aj Syn aj Otec
...
rozdiel medzi Panom a Bohom ... v Novom Zakone sa vo versoch zo SZ, kde je meno Jahve preklada ako Pan
v tejto podobe sa potom tieto verse pouzivaju aj na Jezisa Krista (Rim 10:13, Zid. 1:10)
slovo Pan je ekvivalent starozakonneho JHVH ked je pouzite na Jezisa

193.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:39 avatar
Kde sa prekladá Božie meno ako Pán? To meno sa prekladá ako"som ktorý som", vôbec nie ako Pán. To nevieš?

175.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 21:09 avatar
Klôameš. Hebr.1,8 "Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, BOŽE, na vek veku, a berla tvojho kráľovstva berlou priamosti. "

196.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:46 avatar
Kroť sa láskavo s tým tvojim klameš. Rovnako je prípustný aj iný preklad. Naviac slovo boh je niekedy v Písme používané aj ako titul, znamenajúci mocný,silný, majúci autoritu. Preto bol aj Mojžiš nazvaný bohom, lebo predstavoval pre Árona a Izrael božiu autoritu. Alebo chceš povedať že Mojžiš bol Všemohúci Boh a nie len človek?
Pavol nazval dokonca diabla bohom tohoto veku. "Im, neveriacim, boh tohoto veku zaslepil mysle, aby im nezažiarilo svetlo evanjelia o Kristovej sláve, ktorý je obrazom Boha." (2Kor 4,4)
Azda chcel Pavol povedať že v tomto veku máme diabla uctievať ako boha? Použil slovo boh práve vo význame majúci moc, pretože diabol je dočasným vládcom tohoto sveta.
Teraz ti neodpovedám z Písma však? Listujem si určite v strážnej veži, hoci nemám doma jediný výtlačok...
Súhlasí Wolfe

252.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:31 avatar
Ludwig si debil????
u ktorých boh tohoto sveta oslepil smysly, smysly neveriacich, aby sa im nezablesklo osvietenie evanjelia slávy Kristovej, ktorý je obrazom Boha.
tam je boh s malym b boh tohto sveta cize nie Boh.
to uplne meni cely kontext vety a neprekrucaj laskavo!!!

254.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:39 avatar
Im, neveriacim, boh tohoto veku zaslepil mysle, aby im nezažiarilo svetlo evanjelia o Kristovej sláve,
tu jasne dava Pavol najavo ze nie Boh tohto veku ale boh. cize niekto kto sa na boha hra. ked s malym b tym dal na javo ze satan je nic co sa hra na nieco a tym chcel dat na javo aby sme pochopili ze co tym myslel ked dal male b. a neprekrucaj neprekrucaj
"Azda chcel Pavol povedať že v tomto veku máme diabla uctievať ako boha?" ty liska jedna Ludwig snazis sa lisiackym dojmom z nas robit debilov touto vetou nas pokusas jak satan. vytrhavas verse co vieme co znamenaju a snazis sa na nas ist taktikou zblbnutia lenze ti to neide ty krysa

255.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:43 avatar
lebo Boh je len jeden, a ked je napisane boh s malym b to znamena...Mojžiš nazvaný bohom s malym b nie s velkym takze nesnaz sa nas zmiast.

258.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 22:47 avatar
Ty nevieš ani takú základnú vec, že v pôvodných textoch neexistuje Boh a boh, len boh? To len naši prekladatelia dávajú velké písmeno "B" tam, kde si myslia že ide o nyjvyššieho, jediného Boha.
Si ako prváčik čo ani nevie poriadne čítať a do všetkého mudruje...

262.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:50 avatar
v biblii krala jakuba je God s velkym G, ale ked chcu poukazat na nieco tak tiez napisu god tak neplet ze len nase biblie

264.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:52 avatar
a dalsia vec ked ty zrovnavas boha so satanom tak si davaj male b aj jednemu aj druhemu, tym ze nas Boh je s velkym a satan bol v tom oznacovany s malym znamena ze sa satan nemoze rovnat Bohu, tak isto ako mojzis

273.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:15 avatar
www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
od 4:10 si to pusti a uvidis biblia krala jakuba God, a na porovnanie jehovisticka biblia god

260.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:48 avatar
a ked vies ze to tak je tak taku somarinu si sem nemal ani davat mozno zblbnes SJ ale nas nie. a ked si dal sem ten priklad tak si mohol napisat ze Boh s velkym B a boh s malym b tak by som to este bral. ty si ani slovo nenapisal s tym velkym B a malym b.ale ty si to schvalne tak napisal aby si nam poplietol hlavy coz sa ti nepodarilo a ked nie tak sam si najprv precitaj co sem davas

270.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:05 avatar
klamstvo je úmyselne nepravdivý výrok, niečo vymyslené, vedome zavádzajúce slovniky.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk -Toho si sa dopustil, preto označenie, že klameš, bolo na mieste.
Viem, že slovo Boh sa v písme pouźíva ako titul, ale to nie je prípad tohoto verša, kde sa dáva do kontrastu dokonca s anjelmi:
Hebr.1,7-9
A o anjeloch hovorí: Ktorý činí svojich anjelov vetrami a svojich svätoslužobníkov plameňom ohňa. Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, Bože, na vek veku, a berla tvojho kráľovstva berlou priamosti. Miloval si spravedlivosť a nenávidel si neprávosti. Preto ťa pomazal, ó, Bože, tvoj Bôh olejom plesania nad tvojich účastníkov.

173.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 21:08 avatar
Prečo klameš?:

Hebr.1,8
Ale o Synovi hovorí: Tvoj trón, ó, BOŽE, na vek veku, a berla tvojho kráľovstva berlou priamosti.

137.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 19:06 avatar
Ak nema sucasti, tak nemoze byt trojjediny..
nazov trojjediny je alibisticky nazov, aby to nevyznelo polyteisticky..

140.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 19:18 avatar
no vidis a napriek tomu Boh nema sucasti
a Biblia uci, ze Boh je Otec, Syn aj Duch Svaty
...
ale nemusis Biblii verit... ja ta nutit nebudem

141.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 19:21 avatar
"a Biblia uci, ze Boh je Otec, Syn aj Duch Svaty" >> Mozes mi napisat, v ktorych versoch je presne napisane, co ty tvrdis?

178.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:14 avatar
"Boh nema sucasti ... Boh je len jeden" >> Vyborne
"zaroven Biblia uci, ze Boh je Boh Otec, Syn a Duch Svaty" >> to uz nie je jeden a biblia to neuci

166.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:55 avatar
Špatne. Spojka "a" nedokazuje o tomto vôbec nič. Dá sa vysvetliť že ide o 2 rôzne veci alebo o jednu a tú istú v dvoch rôznych aspektoch. Na to o čom je reč sú iné texty z ktorých jasne vyplýva, že Ježiš je v plnej hodnote Boh. Už sem ti ich sem písal. A statočne ich ignoruješ.

164.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:52 avatar
Prečo sa snažíš nebeské veci škatuľkovať pozemskými? To čo na Zemi nie je možné, je možné v nebi. (inak mám veľké podozrenie, že ty si Dabo333)

163.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 20:51 avatar
Jano a Fero nemôžu byť ten istý človek, lebo žijeme na Zemi, nie v nebi, kde fungujú úplne odlišné zákony. (Porovnávaš neporovnateľné)

207.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:58 avatar
A ty tie zákony poznáš mudrc? Ak nie, tak ich nepopisuj akoby si ich mal v malíčku, viď. tvoje porovnávanie Boha s časticami a vlnami v elektróne.

275.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:19 avatar
Nie, netreba. Stačí, že viem, že sú odlišné a nemám ich čo porovnávať. (To, čo teba nikdy nenapadne.)  

83.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 12:51 avatar
ludwig a dalsi unitari
...
stale by ma zujimalo ako odovodnite, ze ste dosli k uplne inemu zaveru ako ostatni ludia, ktori veria Biblii
...
je to vec rozumu?
- znamena to, ze si ty a dalsi unitari ste mudrejsi nez ostatni ludia a preto si sa nedal oklamat ako ostatni? a je poznanie Boha len vecou rozumu?
...
alebo je to vedenie Ducha Svateho?
- dostal si teda vedenie od Boha? preco potom nezalozis zbor? ak je unitarske ucenie spravne, urcite mu bude Boh zehnat.... a naopak trinitarom nebude zehnat...
Súhlasí stefan 5

143.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 19:35 avatar
133-Výborne napísané.Ludwig podobne ako shagara zmizol z témy ako gáfor,ked zistil ,že je v slepej ulučke.Asi budeš další na rade,s ktorým ludvík prestane komunikovať.

145.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 19:45 avatar
No tak s Pastorom Russellom sa dá skôr rozprávať ako s tebou, nie je rozhodne tak arogantný ako ty. Keby som nebol zničený s podobných diskusií aká tu prebehla dnes, tak by som mu aj odpovedal na 83. No možno sa k tomu niekedy dostanem.

146.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 19:46 avatar
Shagara zmizol skor preto, pretoze videl, ze sa arogantnymi ludmi sa nema cenu hadat..  

147.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 19:46 avatar
sa arogantnymi = s arogantnymi

144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 19:44 avatar
"stale by ma zujimalo ako odovodnite, ze ste dosli k uplne inemu zaveru ako ostatni ludia, ktori veria Biblii" >> Argumentum ad numerum nie je argument..
Tvoja veta ma logiku asi ako keby som povedal: Ako mohli niektori prist k uplne inemu zaveru, napriklad, ze Zem obieha okolo Slnka, nez vacsina ostatnych?

Ty si mudrejsi nez katolici, ktori su tu skoro 2000 rokov a ktorych je nespocet viac nez protestantov, ked nechces uctievat Mariu bohorodicku?

tolko k tvojej logike..

148.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 19:47 avatar
Podobne možno takouto logikou povedať: Ako môže byť katolícka cirkev falošná, keď do 16 storočia tu iná ani nebola?
Súhlasí Wolfe

153.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 20:28 avatar
Kto ti povedal,že iná nebola?Takže Kristova Cirkev sa podľa teba na pár storočí vyparila.Zaujímavé.

157.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:41 avatar
V ___TOMTO_PRIPADE___ je Kristova Cirkev abstraktny pojem..

Bola katolicka a vsetci vyznavali katolicku vieru..

177.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 21:13 avatar
wolfe vysvetli mi,ako sa dá na toto reagovať kľudne
Takže všetci vyznávali kat.vieru.Cirkev je abstraktný pojem?
-naštuduj si,čo je to Cirkev
-naštuduj si mapr.niečo o valdéncoch a iných skupinách,ktorí zachovali Božie Slovo.
Myslíš si ,že kresťanstvo k nám doniesli Cyril a Metod?
Súhlasí Fotooon

249.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:28 avatar
Nebol by si prvý, koho by vytočil. Wolfe je na to odborník:
-Koľko je hodín?
-Vonku je 15 stupňov.

161.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 20:48 avatar
wolfe 144
ja som ale ziadny argument neuviedol... len sa pytam
otazka je ako si to vysvetlujes zdroj svojich zaverov
a) ci si mudrejsi ako ini - teda ci zdrojom je um
b) alebo, ci si dostal vedenie od Boha
....
na to sa ti nechce odpovedat a tak zahovaras
...
k tvojim analogiam:
ako niektori dosli k zaveru, ze zem obieha okolo slnka?
- odpoved je ze cistym rozumom. k tomuto zaveru dosli inteligetni ludia svojej doby... dodnes su povazovani za velkych vedcov
...
ci som mudrejsi ako katolici?
- pausalne nie som. ked citam clanky katolickych teologov, tak maju vacsi rozhlad a znalosti ako ja.
chcem sa ale drzat Biblie a ku krestanskym naukam som dospel pri citani Biblie a prosbach o vedenie Ducha Svateho
...
a teraz by si mohol ty povedat, ako si dospel ku svojmu unitarskemu uceniu
neprijemnej odpovedi sa vyhybas, lebo:
* ak povies rozum, tak budes vyzerat pysne
* ak povies Duch, tak otvoris dalsie otazky

168.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:01 avatar
Si pysny, ked neberies katolicku doktrinu ako jedinu pravoplatnu?

Myslis, ze som sam, kto si mysli, ze Boh je jediny a nie trojjediny? (teraz nenarazam na JS)

"- odpoved je ze cistym rozumom. k tomuto zaveru dosli inteligetni ludia svojej doby... dodnes su povazovani za velkych vedcov" >> Ale vtedy za vlkych vedcov povazovani neboli, skor naopak, boli povazovani za hlupakov..

Takze duch svaty ktory dal vedenie tebe bol mocnejsi a chytrejsi, ako ten ktory dal vedenie inym?

171.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 21:05 avatar
wolfe 168
presne takto som to cakal
na otazku ako si k tomu dospel skratka neodpovies.

180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:15 avatar
Presne ako ja som cakal, ze sa vyhnes mojim argumentom..
Holt.. clovek nedostane vzdy to, co caka...

188.
označiť príspevok

Pastor Russell
   26. 8. 2016, 21:33 avatar
wolfe 180
ja som na tvoje argumenty reagoval a opat som zopakoval otazku na ktoru odmietas dat odpoved
samozrejme mozes vzdy klast nove a nove otazky a tvrdit, ze to nie ty odmietas odpovedat, ale ja
...
az napises ako si k svojmu poznaniu dospel, ci to bolo rozumom, alebo pod Bozim vedenim
tak sa budem venovat tvojim novym tvrdeniam, ktore si vzniesol namiesto odpovede

201.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:52 avatar
Ono mnoho ludi si namysla, ze Boh mu/jej zoslal odpovede, a pritom odpovede mu poslala len jeho vlastna mysel..

Okrem toho, nebudem odpovedat na otazky, ktorymi si hned aj determinoval moju osobu...
Pretoze to co si spravil ("* ak povies rozum, tak budes vyzerat pysne") >> nie je nic ine, len nastrazeny strawman..

272.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:10 avatar
Je však tiež veľa ľudí, ktorým Boh zoslal odpovede, ale mnohí si myslia, že im ich zoslala len ich vlastná myseľ.

149.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 19:57 avatar
Každý,kto sa úlisne netlačí "bádateľom" do zadku je arogantný?
Apropos shagara odišiel preto,lebo tu nemal živnú pôdu na kopírovanie stráž.veže.Bádajte dalej.

150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:06 avatar
Nejde o tlacenie sa "badatelom" do zadku..
Ide o pristup k ludom vobec..

Ono by bolo fajn, keby tu diskutovali vsetci ako seberovni.
Ale holt niektori sa na inych pozeraju z vrchu..
Súhlasí Slušný človek

151.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 20:21 avatar
wolfe,každého tu nálepkuješ podľa toho,či niekto píše štýlom,ktorý vyhovuje tebe.Kvôli tomu si ochotný uznať astaxove bludy-lebo ich napísal podľa tvojho gusta.Dôrazné varovanie neprijímaš.
Už sa teším,ako tu začneš propagovať Medžugorje.
Mimochodom,ešte raz ti zopakujem,že podľa sv.Písma nie je možné od viery odpadnúť a znovu sa vrátiť,ako to tu vykladáš.Porozmýšľaj nad tým.
Ukážem ti tvoje úsudky.Tomii tu vložil video s Veithom,kde vysvetľuje odchýlky v rôznych bibliách.Bez toho,aby si si to aspoň preklikal,vyhlásil si ho za "málo" fundovaného a podľa teba sa venuje verziám,ktoré nepoužívame na SK.Lenže on sa väčšinou zaoberá práve katolíckou verziou.Takže tebe stačilo si pozrieť 1-2 min.a hned si vedel o čom to je,že?

152.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 20:21 avatar
Stefan, povedz wolfemu odpustam ti... ;)
Súhlasí stefan 5

155.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:35 avatar
Precitaj si po sebe svoje prispevok, alebo aspon tento jeden..
A ze ja nalepkujem...
Sebareflexia ti nieco hovori?

Kedy som propagoval katolicke ucenie? Myslis, ze som Astaxovi nikdy neprotiargumentoval?
Astaxovi - sv. Peter nebol nadriadený ostatným apoštolom
Dokonca aby som ho upozornil, tak som pouzil v nazve temy jeho nick...

Vies, ale s niekym kto sa netvari, ze mu nesiaham ani po clenky sa da aj debatovat..
S takym, co ma nos v oblakoch dost tazko..

Ja som ho nevyhlasil za malo fundovaneho..
Ale co mna zaujimaju americke preklady biblii??
Mimochodom, staci sa pozriet na temy a vsimnut si kolko tych videi tomii vklada..
To mam pozerat kazde jedno cele video?

200.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:51 avatar
ved jasne staci pisat astexovym sarmom a wolfe uverí aj v tancujuceho pokemona
Súhlasí veriaci-4, Fotooon

212.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 22:03 avatar
Tomii ty si ako chameleon..
Najprv preberas retoriku veriaceho, hned na to Stefana-6
Je tam nieco originalneho aj z teba?

223.
označiť príspevok

veriaci-4
na tvoje domyslanie nie je nikto zvedavý satanska spina spinavá.......co sa snaži za kazdu cenu rozduchavat spor....a vôbec nereaguje na to co je povedane ale odpoveda na otazky co sa zrodili v jeho smradlavom vnutre....
Súhlasí tomii

242.
označiť príspevok

tomii muž
v tom pripade by som sa bal zeby som neprebral tvoju retoriku lebo by tu potom boli dva zmyje teda vlastne s Ludwigom tri svine ktore pod ruskom slusnosti poukazovali na iných aha hla ja smietku nemam ale ty ams brvno aha zahresil

160.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 8. 2016, 20:46 avatar
Ja sa tvárim,že mi niekto nesiaha po členky?
Ked niečo neviem,normálne to priznám.
Požiadal som ludvíka o odpoved.Odpísal mi,že mi neodpovie,lebo som mu ani ja neodpovedal....
Ja som mu odpísal:
.....Pripomeň mi,kde som ti neodpovedal.Možno som si nevšimol,alebo som len jednoducho nevedel..
Príde ti to ako z pozície nadradenosti?
Naopak shagarove odpovede,kde ma dokonca označil za "úchyla" ti nevadili.Kde kupuješ metre?V Metre?

167.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 20:57 avatar
Tvaris sa ako keby si ty genius nieco musel vysvetlovat dementom..
Ked ma niekto iny nazor, tak hned vytiahnes Shagaru alebo svedkov jehovovych a pripodobnujes ho k tomu..

Odkiaľ zvykneš prekladať wolfe---zo strážnej veže?Aj škôlkár vidí,že je tam množné číslo
--
Boh moslimov a kresťanov je ten istý wolfe?To ťa kto naučil--shagara?
Len tu kvákaš nezmysly.
--
Nikdy by som neveril,že dospelým ľudom treba niečo vysvetľovať,ako malým deťom,ale budiž..

Preco by som mal ignorovat tvoje narazky? Robim ja narazky na teba?

"Naopak shagarove odpovede,kde ma dokonca označil za "úchyla" ti nevadili." >> tak to som teda fakt nevidel..
Ale keby som videl, ze take nieco povedal, tak by som bol urcite proti nemu.

Samozrejme kazdy z nas niekedy pouzije sarkazmus na toho druheho.. Problem je, ked sa to robi prilis casto..

192.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:39 avatar
wolfe Ludwig stale chcete od nas aby sme vam z pisma vycitali Trojjedinost Boha a ked to fotooon popisal a dal aj verse kde je to zjavne tak myslene tak nie zeby ste aspon pouvazovali ale ste tak zatvrdlí svojim postojom ze mate pravdu ze vy tie verse a vysvetlenie neakceptujete tak preco potom tu hrame to divadlo? k comu je to dobre?? to je akoby sme si o trave pisali a vy sa nas pytate ze ci je trava zelena a fotooon by vam tu dal odpoved aj presny vers kde zjavne vypliva ze trava zelena je ale vy ste tak zatvrdlí svojim postojom ze aj keby som vytrhol travu z luky a dal ti ju pred oci tak by si stale tvrdil o opaku lebo tym by vysvitlo ze nemas pravdu a este viac zacnes vraviet ze trava nieje zelena a zas by sme zacali od zaciatku. kam to vsetko vedie? verte si comu chcete a my si budeme verit co sme my vycitali. minule ste pisali ze konverzacia ma byt rovnocenna tak v tom pripade by ste si z argumentov foooton aspon mali zamysliet ale vy nie stale ako baran stale o tom istom tvrdohlavo bit do steny aj ked viete ze stenu neprerazite.
Súhlasí Fotooon, veriaci-4

194.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:41 avatar
a teraz wolfe nezabudni tu dat dalsich 100 otazok ze kde v pisme sa da vycitat trojjedinost Boha. Lebo fotooon vam to pekne popisal.
Súhlasí veriaci-4

195.
označiť príspevok

EnaXnaY
   26. 8. 2016, 21:43 avatar
Nechcete si pockat az vam samotny boh vysvetli ako to s nim vlastne je? ;)

269.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:59 avatar
Už vysvetlil. Načo znovu?

208.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:59 avatar
194 Ono by to tak nemuselo byt, keby ste nepouzivali logicky klam onus probandi..
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

198.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 21:47 avatar
Ty vieš len písať ten a ten a ten vám to pekne vysvetlil. Tebe to možno pekne vysvetlil, mne sotva.
Súhlasí Wolfe

199.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:49 avatar
ved jasne sotva kto je zatrpkly tomu tazko nieco vysvetlis
Súhlasí Fotooon

210.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 22:01 avatar
Mat svoj vlastny nazor = zatrpkly?

202.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 21:53 avatar
tym si si zatvoril cestu pred pravdou.....tebe sotva? niekto nieco vysvetli?......
ver ze obratení ludia mali jednu vlastnosť......totizto pripustili svoj omyl........
Súhlasí Fotooon

204.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:56 avatar
keby Ludwig a wolfe boli katolici tak by z tej cirkvi nikdy ani nevystupili aj keby vedeli ze hlasa rimokatolicka cirkev bludy lebo tym by dali najavo ze sa mylili v tom ze bezhlavo verili a poskodila by sa ich neomylnost. tak by radsej zotrvali v retaziach nez aby si poskodili svoju neomylnost
Súhlasí veriaci-4

205.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 21:56 avatar
v retaziach bludu
Súhlasí veriaci-4

211.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:02 avatar
tommii, ano tvoje vyslobodenie je fantastické.....toto som už tvrdil....tito ludia to zatiaľ nechapu....je potrebne mať trpezlivosť( aj ked v tej veci sa nemam cim chváliť)
Súhlasí tomii

213.
označiť príspevok

Ludwig muž
Píšeš nezmysli. Kedysi som veril v nesmrtelńu dušu, dnes už neverím a priznávam to. Napríklad. Aj v iných veciach som zmenil názor na základe Písma. Tak sa netvár ako prorok ktorý vidí do môjho srdca.

217.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:06 avatar
takze teraz uz neveris v nesmrtelnu dusu?

277.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:25 avatar
Horšie je, že on neverí už ani v bibliu. (ctí len svoje predstavy, ktoré sa už ani nedajú nazvať "teológiou")
Súhlasí tomii

276.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:23 avatar
No vidíš, ako to z teba pekne vylieza. Ďalší blud mimobiblický na scéne:

Zjv 6:9 :
A keď otvoril piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre slovo Božie a pre svedoctvo, ktoré mali.

Luk 24,36-39
A keď hovorili o tom, sám Ježiš sa postavil medzi nimi a povedal im: Pokoj Vám! Ale oni, celí naľakaní a prestrašení, domnievali sa, že vidia ducha. A on im povedal: Prečo ste predesení, a prečo vzchádzajú také myšlienky vo vašom srdci? Vidzte moje ruky i moje nohy, že som ja sám, ten istý. Dotýkajte sa ma a vidzte, lebo duch nemá tela a kostí, a jako vidíte, že ja mám.

216.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 22:05 avatar
tomii, hlasame uplne nieco ine, nez hlasa vacsina..
Takze tvoj argument akosi minul svoj ciel..
Trafil by si sa, ak by sme hlasali to co vacsina a isli by sme s prudom..

221.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:10 avatar
a? tym ze hlasate nieco ine znamena ze ste chudatka alebo co? ja tu len popisujem ze vy ste zatvrdlí a ked vam nieco niekto napise( preto som dal to prirovnanie ze keby ste boli v katolickej cirkvi ze by ste z nej neodisli aby ste nedali najavo vasu neomylnost) a wolfe nezabudni si to zas vysvetlit jak retard a prekrucat co som napisal. ver si comu chces ja ti len pisem ze ked ti niekto nieco predlozí tak sa tvaris ako slepec

319.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:35 avatar
Drz sa kontextu prosim ta..
Ja mam kratku pamat, ale ty uz si nepamatas co si napisal ty a preco som ti odpovedal tak, ako som ti odpovedal
Mas aspon cit pre trochu elementarna logiky?

Precitaj si este raz dobre 204 a 216

Ty tvrdis, ze keby sme boli katolici, tak by sme ostali v katolickych bludoch..
My by sme ostali v katolickych bludoch, ktori sa chceme vytrhnut z bludov trinitarskych?

Ako retard tu argumentujes ty..

Si akosi mylis neomylnost cirkvi s vlastnou neomylnostou...

A ako sa citis ako neomylny ty?

500.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 13:55 avatar
ja??? ty nerozumies pisanemu slovu ty debil???? neprekrucaj ty satanske plemeno prosim ta!!! zas si to len prekrutil
"My by sme ostali v katolickych bludoch, ktori sa chceme vytrhnut z bludov trinitarskych?"
ano vy by ste ostali v katolickych bludoch lebo by ste si nepripustili ze ste boli oklamaní!!! a co sa tyka trojjedinosti Boha aspon toto by ste chapali keby ste boli niekedy katolici lebo katolicka cirkev je sice sama tradicia ale co sa tyka trojjedinosti tak v to som s nimi zajedno.

508.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 14:14 avatar
tommi wolfik proste narazil na ludí ,čo spoznali pravdu a pravda ich vyslobodila....darmo sa bude ohanať nejakymi znalostami biblie....vidi to proste inač ,bez Ducha......ide na to tvrdohlavo ako baran.......a nielen to ovlada určite techniky v debatách ,ktore vytacaju druhých.....je to taky hajzlik satanik...bude pretacat debatu na slovičkarení.....
je treba byt trpezlivý,,aj ked ja sa nemam cim chváliť.....ty vieš o com písem, je to tažke udrzat tu pravdu v sebe, a byť lahostajný.....
Ja osobne toto forum opustím, nema to tu vyznam.....som tu uz dlho.....
ty tiež porozmyslaj, týchto ludí nepresvedčiš, akurát sa stane ,že budeš už z toho zufalý, vynadaš im a budu poukazovat uz len na to......su to ludia, ktorí neboli dotknutí Bohom, len vidia pred sebou pismená....
samozrejme ak si mysliš že ostať je spravne tak ostaň.....ale porozmyslaj nad temou čo dal foton.....pre mňa....
Súhlasí tomii

563.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:05 avatar
Staci napisat,
ludia co spoznali pravdu = ludia co maju rovnaky nazor ako veriaci-4
a tym je vysvetlene vsetko
Kazdy kto nehovori presne podla tvojho nazoru, je ten co vsetko prekrucuje..

"Ja osobne toto forum opustím" >> To hovoris uz tretikrat?
Dokonca si si vo svojom druhom nicku veriaci-3 dal aj ako avatara slovo "The End"

www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je zaujimave, ze Fotoon dal temu a nedrzal si sa jej ty, ani tomii a dokonca ani fotoon ktory tu radu daval...

Inak taktiez je smiesne, ako Fotoon rozoberal, co ma napisane Patrick91 v profile, pritom on ma napisane to iste, ale len inymi slovami..

574.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:10 avatar
Ty v tom nevidíš rozdiel, keď niekto napíše "Odmietam diskutovať seriózne," a "Som tu na to, aby som vyvracal lži a herézie. Nie kôli diskusiám."?   ...Tak to potom chápem aj tvoj prístup k biblii, prečo máš problémy s jej pochopením, keď ti robí problém samotný význam viet,  

538.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 18:45 avatar
Ty prekrucujes bibliu. To je horsie..
Takze satanske plemeno si tu ty..
Uz to vidno kto ta ovlada aj od toho akym sposobom pises - utoky a nadavky...

Mylite si satana so satanom ovplyvneneho cloveka..
to satan sa liskal, nie clovek ovplyvneny satanom..
clovek ovplyvneny satanom sa choval presne tak, ako to predvadzate vy tu na tomto fore..

214.
označiť príspevok

Wolfe muž
Tvoje pripustanie omylov vidim denno denne

271.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:07 avatar
Všetky nemoci Boh dokáže uzdraviť okrem jednej: keď niekto chce byť slepý.

206.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 21:58 avatar
Tomii je to jednoduche.. Vysvetli ako sa presne dedi svoje vlastne vlastnictvo?
Pretoze Jezis zdedil nebeske kralovstvo...

Tvoje popisy, sa daju aplikovat aj opacne..
Ked sme ukazali kde presne je napisane, ze je Jediny Boh a otrcili by sme tu travu vam

215.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:04 avatar
aj to uz tu bolo povedane len neviem ci ty mas kratku pamat alebo co. myslim ze to pisal stefan-5... alebo niekto z nich nedavno. tebe clovek nnieco napise a ty za par dni sa spytas to iste. bud ty mas pamät jak daky alkoholik alebo trenujes nasu pamät tak ako je to?

218.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:06 avatar
pozor tommi, toto je jeho taktika.....nieco pochyti z debat a prisvoji si to ako svoju pravdu....proste to otoci proti tebe....satanov služobnik.......
Súhlasí tomii

219.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 8. 2016, 22:07 avatar
Dedicstvo sa nutne nemusi dedit len po smrti otca.. tak ako pisal stefan..

Tu sa jedna ze dedicstvo = pravoplatny podiel

V pribehu o marnotratnom synovi si dokonca zobral syn svoj podiel dedicstva..
Takze... ako argument skor ee..

226.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:12 avatar
tak popytaj o argument astaxa. ten by ti tak pekne vedel vyrozpravat to dedenie jak ezopovu bajku ze by si mu zhltol vsetko.

278.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:32 avatar
O Ježišovi sa píše, že bol ustanovený za dediča všetkého. obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Máme teda Ježiša ako nástupcu Boha? (nezabudni prekrútiť slovo "všetkého", lebo znamená naozaj všetkého)  

274.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:17 avatar
Dedí sa po mŕtvych. To čakáš, že Boh zomrie?

322.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:43 avatar
Marnotratnemu synovi tiez zomrel otec, ked si zobral cast svojho dedicstva... ach jo..

Precitaj si 219.
Ako moze Boh dedit sam po sebe..
dalej uz reagovat nebudem, vidim ze je to zbytocne..

k 268: Alebo ste sa medzi farizajov zaradili vy..

334.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:17 avatar
O Ježišovi sa píše, že bol ustanovený za dediča všetkého. Čiže žijúci Otec je už teraz len dakde v kúte?

323.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:44 avatar
jo este nieco dedenie sa moze mysliet aj to, ze Boh necha SPRAVOVAŤ svoje kralovstvo svojim synom..

335.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:18 avatar
O Ježišovi sa píše, že spravuje všetko. čiže Otec sa už vzdal úlohy Boha?

338.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 08:54 avatar
Nevzdal sa ulohy Boha, ale bude len "dozeratel"

341.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:01 avatar
Dozeratel.   A Ježis aktívne sa podieľajúci na úlohe Boha. Tak?

385.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:20 avatar
Co presne robil faraon, ked vsetko robil Jozef?

394.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:25 avatar
Nechápem.

398.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:29 avatar
Faraon vsetko zveril Jozefovi..
Znamena to, ze musel zomriet? Alebo sa zbavil svojho faraonstva?
Jozef, aktivne sa podielajuci na ulohe faraona (porovnaj s tvojou 341)

408.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:40 avatar
Kde v 341 vidíš "zomrieť"?

Kde sa píše, že Jozefovi bola daná každá moc? (....Mt 28:18 : A Ježiš pristúpiac hovoril s nimi a povedal: Daná mi je každá moc na nebi aj na zemi....)

268.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 22:58 avatar
Vieš to máš tak: niekto si cení svoju teológiu viac než písmo. Napríklad takí farizeji a zákonníci. Nič nového pod slnkom. Wolfe s Lidvíkom sa medzi nich celkom korektne zaradili.  
Súhlasí tomii

222.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 8. 2016, 22:10 avatar
Môžem len ďakovať Bohu že mi dal poznať svojho syna skrze čisté Evanjelium. Ak by som ho mal spoznať skrze takýchto "znovuzrodených kresťanov", tak ho nepoznám nikdy. Chováte sa príšerne, ani sa nemožno diviť že má toľko ľudí averziu na vieru, keď ju vy reprezentujete. Arogantný fanatici s vulgárnym slovníkom, čo sa na každého vrhnú ako psi...
Súhlasí Wolfe

228.
označiť príspevok

omega
   26. 8. 2016, 22:13 avatar
A to je uz dost mierne DF, kedysi to tu bolo veselsie

236.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:17 avatar
tak zaspievaj na ludovu nôtu  

237.
označiť príspevok

omega
http://www.youtube.com/watch?v=oJ24hHr7eRc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

320.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:37 avatar
To je to co ti chyba?
Inak protirecis si, raz hovoris o tom ake bolo dobre stare forum, bez podrazov a na druhu stranu hovoris, ze teraz je to oproti tomu staremu mierne..

229.
označiť príspevok

veriaci-4
farizeu, foton ti neskrivil ani vlas na hlave tak čim sa ohanaš?.......inač tvrdi to iste co ja aj tommi...

230.
označiť príspevok

tomii muž
ked sj je podla teba ciste evanjelium tak jak myslis ;)

267.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:58 avatar
ciste evanjelium je hodne drsné ty farizej......Ježiš bol pribitý na kríž a nebolo to nič co by pripomínalo ludskosť.....bol to hriech ludwiku čo ho zabil......pretože on sam to tak chcel, aby bol hriech porazený.....hovorí ti to neco Ludwík?

279.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:34 avatar
Ďakuj predovšetkým sebe za tvoje čisto nové teórie, ktoré s písmom nemajú nič spoločné - a nie si ani ochotný sa o nich baviť a postaviť ich do svetla písma.

225.
označiť príspevok

Ludwig muž
Môžem si len striasť prach z nôh...A tebe Wolfe radím to isté, vôbec sa nimi nezapodievaj. Len si škodíme obaja.
Súhlasí Wolfe

232.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 8. 2016, 22:15 avatar
veru tak, dali ste sa zblbuť jehovistami.....ktorí su specialisti na izbových krestanov...
Súhlasí tomii

233.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:15 avatar
jasne nezapodievajte sa nami ved vy ste tí utlacaní a my sme tie svine vsak? tfuj
Súhlasí veriaci-4

238.
označiť príspevok

EnaXnaY
Vas tabor je taky hulvatsky ;)

281.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:36 avatar
povedal hulvat :)

280.
označiť príspevok

Fotooon muž
   26. 8. 2016, 23:36 avatar
Ano, uchráň si svoje teorie bo dobre vieš, že nemajú žiadnu oporu v písme, nech sa ti tvoj svet nezrúti.

321.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:40 avatar
Mas pravdu,,, este som spätne reagoval, myslel som, ze skoro som sa zobudil, tak si prejdem prispevky a odpoviem na ne
prisiel som po tuto tvoju reakciu - vdaka za budicek, dalej ani reagovat nebudem...

332.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:27 avatar
Ako sa zda, tak budicek, nakoniec nepomohol :)

227.
označiť príspevok

Wolfe muž
Musim ist prec, neznamena to, ze nedokazim obhajit svoj nazor..

Ale ZAROVEN taktiez pravda je, ze nase nazory su nekompatibilne, a je asi zbytocne to natahovat. My nepresvedcime vas a vy nepresvedcite nas a kazdy z nas bude verit vo vlastnu pravdu, takze caute.
Mozno, mozno tu budem o tristvrtehodinu az hodinu...
Súhlasí tomii

231.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 22:14 avatar
wolfe konecne normalna vec co som od teba za posledny cas precital

283.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:37 avatar
4 Lebo sa kradmo bočnými cestami votreli niektorí ľudia, dávno vopred zapísaní k tomu odsúdeniu, bezbožníci, ktorí obracajú milosť našeho Boha na nestudatosť a jediného samovládcu Boha a nášho Pána Ježiša Krista zapierajú.
no??????

285.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:40 avatar
jediného samovládcu Boha a nášho Pána Ježiša Krista zapierajú.
a
priklad on je pekný a mudry cize Boha a Pana Jezisa Krista ako jedno

286.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:41 avatar
ked ti poviem ze si dobry clovek a uslachtily tak to hovorim o tebe a niekom inom?

288.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:44 avatar
ked ti poviem mam ta rad ako kamarata a ako dobreho suseda to hovorim o tebe a este niekom???

290.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:46 avatar
1 Šimon Peter, sluha a apoštol Ježiša Krista, tým ktorí dostali s nami rovnocennú vieru v spravedlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista:

291.
označiť príspevok

tomii muž
   26. 8. 2016, 23:59 avatar
2Pt 1,1 Šimon Peter, služobník a apoštol Ježiša Krista, tým, čo dostali tú istú vzácnu vieru ako my v spravodlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
tu mas aj z katolickej verzie keb ti rohackova verzia nestacila

324.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 03:51 avatar
pekny a uslachtily su vlastnosti
Boh a Jezis su osoby

A podla teba ja tu reagujem ako retard  
Ked poviem Jana a Fera tak hovorim o dvoch osobach, nie o dvojjedinej osobe..

292.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:00 avatar
2Pt 1,1 Šimon Peter, služobník a apoštol Ježiša Krista, tým, ktorí vďaka spravodlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista prijali takú vzácnu vieru ako my.
ekumenicky preklad

293.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:02 avatar
a keby ti nestacilo dam ti aj z biblie krala jakuba
Simon Peter, a servant and an apostle of Jesus Christ, to them that have obtained like precious faith with us through the righteousness of God and our Saviour Jesus Christ

294.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:07 avatar
Boha a Spasitela Jezisa Krista.
ako keby tebe poviem priklad a v dobrom vykone chcem pochvalit nasho brankara a dobreho kamarata ferka.
alebo oslavujeme narodeniny nasho kamarata a dobreho cloveka cize sa jedna o tu jednu osobu

295.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:10 avatar
Jezis Kristus je Boh

296.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:12 avatar
a wolfe mozes zas zacat prekrucat ze to tak nebolo myslene ze on myslel to a inac. mysli jak chces aj ty ludwig

325.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:05 avatar
To ked niekto napise Boh a spasitel Jezis Kristus nam ma dat, ze sa jedna o jednu osobu?
V dobe, ked kazdy veril LEN v Boha, ale v Jezisa ako nasho spasitela neverili? Pretoze ako vieme, Zidia stale cakaju na prvy prichod Bozieho syna...
Preto je tam zvyraznene ze aj spasitela Jezisa Krista.

Mimochodom Boh znamena aj pan..
Hlavne ked original je v hebrejcine, kde boh znamena naozaj pan a uz raz prekladali do grectiny Boh ako theos a raz ako kyrios.

biblehub.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
pise sa tam o bohu bohov a o bohu narodov/a

No a pre istotu som ti to hodil aj do rohackovho
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Alebo podla biblie, ktora je podla teba najlepsia ( podla mna asi tiez)
www.kingjamesbibleonline.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

351.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:27 avatar
zidia cakali prichod syna Davidovho
V mnohých proroctvách nachádzame pasáže o potomkovi kráľa Dávida, ktorý bude vládnuť vo prorokovanom veku dokonalosti (Izajáš 11:1-9, Jeremiáš 23.5-6, 30:7-10, 33:14-10, Ezechiel 34:11-31, 37:21-28, Ozeáš 3:4-5) Nakoľko každý kráľ je podľa zvyku pomazaný, aj pomazaného kráľa budúcnosti nazývame Mesiášom. Vyššie uvedený popis je v Biblii jediný, kde sa uvádza, že ten, kto príde v budúcnosti, je potomkom kráľa Dávida. Mesiáša spoznáme v kráľovi Izraela v dokonalom svete budúcnosti.

355.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:34 avatar
A keď sa sišli farizeovia, opýtal sa ich Ježiš 42 a riekol: Čo sa vám zdá o Kristovi, čí je syn? Povedali mu: Dávidov. 43 A povedal im: Ako ho tedy Dávid v Duchu nazýva Pánom, keď hovorí: 44 Pán riekol môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, dokiaľ nepoložím tvojich nepriateľov za podnož tvojich nôh. 45 Ak ho tedy Dávid nazýva svojím Pánom, ako je potom jeho synom?
farizeovia zle pochopili vtedy stary zakon tak ako vy teraz tomu nechapete
Súhlasí Fotooon

359.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:36 avatar
Ano, presne tak. Svedkovia strážnej veže sú moderní farizeovia.

297.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:22 avatar
viem ze cakate ze vam vytasime ze v Biblii sa nachadza presne ze Jezis kristus je Boh ale tak to tam nenajdete pretoze keby to tak bolo napisane tak potom ked Jezis vravel ze nebude pravda ukazana ucenikom... a slepí neuvidia nebudu pocut lebo im srdce otupilo... tak naco by toto vravel Jezis? ved keby bolo napisane nahrubo v biblii ze Jezis je Boh tak by tomu uveril kazdy aj jednoduchí, aj ucenliví aj takí co sa povazuju za mudrych. proste by uveril a pochopil to kazdy. preto vy ked vam predlozim
2Pt 1,1 Šimon Peter, služobník a apoštol Ježiša Krista, tým, čo dostali tú istú vzácnu vieru ako my v spravodlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
vy v tom vidite zas len nieco ine a nie co tam v skutocnosti je
Lebo sa kradmo bočnými cestami votreli niektorí ľudia, dávno vopred zapísaní k tomu odsúdeniu, bezbožníci, ktorí obracajú milosť našeho Boha na nestudatosť a jediného samovládcu Boha a nášho Pána Ježiša Krista zapierajú.
ved to bije do oci ale vy nevidite lebo vam srdce otupelo...

298.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:24 avatar
a Ludwig s wolfem nezabudnite zas rozoberat ale to tak bolo myslene a a nie tak. namiesto toho aby ste si aspon raz nad tym sadli a pripustili ze ano je tu aj ta moznost

326.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:07 avatar
Ja nehovorim, ze som si 100% isty, ze sa nemozem mylit..

Vy tu istotu mate..
Takze kto si sadne?

Praveze ja som si nad tym sadol a vyslo mi to, co mi vyslo..

300.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 00:33 avatar
"Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba, Boh našich otcov, oslávil svojho Služobníka Ježiša" (Sk 3,13)
"Boh predovšetkým vám vzbudil svojho Služobníka a poslal ho, aby vás požehnal tým, že každého z vás odvráti od vašich neprávostí."(Sk 3,26)
Petrova modlitba k Bohu:
"V tomto meste sa naozaj spolčili Herodes a Poncius Pilát s pohanmi a s izraelským ľudom proti tvojmu svätému Služobníkovi Ježišovi," (Sk 4,27)
"Vystri svoju ruku, aby sa skrze meno tvojho svätého Služobníka Ježiša diali uzdravenia, znamenia a divy."(Sk 4,30)
Tieto citáty dokazujú že Ježiš je služobníkom Boha, tak ho vnímali aj ohlasovali aj jeho apoštoli. Služobník Boha nemôže byť nikdy Boh. O opaku ma nemáte ako presvedčit. To je ako povedať že král je svojím služobníkom a králov služobník je králom.
Peter teda hovoril v úvode svojho listu o Bohu A Ježišovi, teda o dvoch.

303.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:38 avatar
11 A najväčší z vás bude vaším služobníkom.

304.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:45 avatar
ked si vsimnes tak v biblii je ze sa Jezis vyjadruje ako sluzobnik, Bozí Syn a potom v inom kontexte ako samotny Boh.
ved aj farizei hovorili ty si syn Davidov Jezisovi a boli akí vykladaci pisma a on im to vyvratil

305.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:48 avatar
A keď sa sišli farizeovia, opýtal sa ich Ježiš 42 a riekol: Čo sa vám zdá o Kristovi, čí je syn? Povedali mu: Dávidov. 43 A povedal im: Ako ho tedy Dávid v Duchu nazýva Pánom, keď hovorí: 44 Pán riekol môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, dokiaľ nepoložím tvojich nepriateľov za podnož tvojich nôh. 45 Ak ho tedy Dávid nazýva svojím Pánom, ako je potom jeho synom? 46 A nikto mu nemohol odpovedať ani slova, ani sa ho viacej od toho dňa nikto neopovážil opytovať.
vidis? tu presne ukazuje ze ako si farizei vykladaci pisma zle vysvetlili jedno a Jezis im hovoril ako to je z ineho versa

306.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:52 avatar
biblia si neprotireci a vsetko co je napisane tak a inac ked sa ti zda tak to nieje tak len si tomu nepochopil tak ako nepochopili farizei ktory v pisme v ktorom je naozaj tak napisane ze by si clovek myslel ze pride syn davidov a nakoniec im Jezis to vysvetlil inym versom. tak preto sa kazdy vers da vysvetlit inym versom

307.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:57 avatar
ako vidis v jednom sa pise sluzobnik a v jednom ze toto je Moj Syn v ktorom mam zalubenie pocuvajte ho. to ze v tom bolo ze je sluzobnik neznamena ze je jezisov sluha alebo ten co len sluzi... podla jedneho versa nemozes vyvratit vsetko lebo potom keby som mal pozerat len na ten vers ze sluzobnik tak potom by som mohol povedat ved je sluzobnik a nie Syn Bozi chapes? nemozes podla jedneho versa odsudit druhe verse preto je biblia pisana tak ze ked nerozumies alebo ti nieje jasne nieco nejaky vers tak vzdy sa to da vysvetlit inym versom aby si to pochopil .

308.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:59 avatar
potom podla tvojho tvrdenia Boh stale meni svoj nazor... raz nazve Jezisa sluzobnikom, inde nazve Svojim Synom v ktorom vidi zalubenie aby sme jeho pocuvali, niekde sa zas vyjavuje Jezis ako Boh. preto Ludwig sa nesnaz pozerat nato ruzovymi okuliarmi ale daj si ich dole

309.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:01 avatar
a keby uveris v trojjedinost Boha tak uvidis ze sa ti bude vsetko inac javit nuz idem ja spat ked sa ti nieco nevidi zajtra ti tu popridavam verse ktore zas dokazuju ze jezis je Boh

310.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:09 avatar
inac keby beries moznost trojjedinosti Boha tak to sluzobnik moze znamenat aj ze Syn plní volu Otca. ale dalej uz tu bolo x krat napisane ako sa berie Syn a Otec ako jedna osoba nechce sa mi to tu zas rozpisovat lebo Otec a Syn su jedno.......

314.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:22 avatar
a to co ze sluzobnik. Boh Otec a Boh Syn. Syn vykonal volu Otca. tak je to myslene ze sluzobnik. a Otec a Syn su jedno

311.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:12 avatar
to co si napisal teraz Ludwig tak ja ti mozem nahodit x versov kde sa cisto javý ze Jezis je Boh ale tymto sa nikam nedostaneme. lebo ty ajtak to oreptas

312.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:16 avatar
ale aby ti bolo jasne zajtra si dam tu namahu a najdem si cas a nahadzem ti tu veci ktore svedcia ze Jezis je Boh a dokonca z viac prekladov biblie kazdy vers napisem aby si nemohol obkecavat ze skade to mam sice to ajtak je na nic platne lebo ty stale budes neviem co pisat staci ako ti to fotooon napisal ani si si to zrejme neprecital lebo by ti to inac mozno dopalilo

313.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:17 avatar
ty tu hodis jeden vers a tvaris sa akoby si vyhral v pokri ale ked mi ti davame verse ze kde svedci o tom ze jezis je Boh tak stale ale vy ma nepresvedcite tak si naser

316.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:29 avatar
inac Ludwig to ze Syn a Otec su to iste uz tu bolo rozoberane tolko krat a tolko versov tu bolo aj to ako Syn plnil volu Otca ale aj tak su jedno ze sa mi to ani nechce pisat

331.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:26 avatar
Syn-Boh chcel sam od seba aby odvratilkalich horkosti..
Rozoberany tu bol aj opak, a tiez tu padlo vela versov..

353.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:32 avatar
uz to tu bolo tiez rozoberane nemienim sa k tomu vracat

317.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 02:28 avatar
Podobne, ako moje ruky sú mojim služobníkom. Ale stále zostávajú mojou súčasťou (tak ako Kristus Božou).
...Prečo toľko ignoruješ tie biblické texty jasne dokazujúce, že Ježiš je Boh? Zrekapitulujme si to, čo písmo píše o Ježišovi Kristovi:

-Cez Ježiša Boh stvoril svet.
-Ježiš je výraz Božej podstaty, jas (žiara) jeho slávy.
-Ježišovi sa KLAŇAJÚ všetci Boží anjeli.
-Ježiš je nazvaný Bohom, ktorý má trón.
-Ježiš je Božie Slovo.
-To Slovo je Boh
-Tým Slovom, Bohom, vzniklo všetko, čo existuje.
-Ježišom vznikol svet.
-Ježiš je stelesnené Božie Slovo.
-Ježiš je sudcom na mieste Boha.
-Ježiša máme ctiť rovnakým spôsobom, ako Boha.

328.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:19 avatar
-Ježiša máme ctiť rovnakým spôsobom, ako Boha. >> to je kde presne?

336.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:28 avatar
Si robíš srandu? X krát to tu bolo spomenuté aj s citátom.

337.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:31 avatar
(...fakt sa teraz už nediví, že si tu určitým ľuďom len za fackovacieho panáka. Buď takto provokuješ zámerne, alebo si retardovaný...)

339.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 08:55 avatar
To, ze si ich mame ctit oboch z nich robi jedneho?

340.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 08:59 avatar
Najprv dorieš Ježišovo Božstvo. Potom sa môžeme pohnúť ďalej.

299.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:32 avatar
v spravodlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
zahrajte prosim pesnicku v radio regina pre ferka milujuceho otca a skveleho syna od.... tu uz pridavam priklad otec a syn trosku v takej suvislosti ked je Otec a Syn jedno

301.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 00:35 avatar
cize ferko moze byt zaroven milujuci otec a skvely syn ty vole ja uz neviem ako mam vam to debilnejsie napisat aby ste to pochopili
alebo priklad privitajme teraz v publiku vyborneho zabavaca a ocarujuceho muza ferka to je to kde a je ta ista osoba

302.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 00:35 avatar
to nedokážeš ako normálny človek uceliť si svoje myšlienky a zapísať ich do jedného, dvoch komentárov k dannej téme?

327.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:15 avatar
"zahrajte prosim pesnicku v radio regina pre ferka milujuceho otca a skveleho syna od" >> Teraz uz to nie su mena pomylene s vlastnostami, teraz je to pomylene meno+meno s meno+pristavok
Takze pre istotu mixujes meno a pristavky..

Inak ak si vsimnes, sam si pristavok tiez dal az za meno, nie pred neho.. (to len, aby si nehovoril, ze Boh je pristavok)

350.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:19 avatar
ako keby tebe poviem priklad a v dobrom vykone chcem pochvalit nasho brankara a dobreho kamarata ferka.

315.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 01:26 avatar
vy sa stale pytate ako moze byt Boh Otec a Boh Syn jedno a to same. to je ako ked by si v stredoveku nejakemu chlapovi zapol televizor a ten chlap by to nechapal ake je to mozne pricom to mozne je v dnesnej dobe chapeme naco sluzi televizor a berieme to ako beznu vec. tak ako vy zas nechapete ako moze byt Otec Syn a Duch sväty jedno pricom tam v nebi to chapu normalne

330.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 04:25 avatar
Problen je ten, ze nie jeden ukazuje telku niekomu v stredoveku..
Ale dvaja nasli telku v stredoveku a jeden sa tvari, ze len on vie, co je ta telka zac, nesuvisiac na tom, ci je to pravda, alebo nie....
A ked povie druhy svoj nazor, tak sa na neho ten prvy pozera akoby spadol z duba..
Pricom maju k tej telke ekvivalentny pristup

347.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:16 avatar
wolfe lenze ked ti vyrobca televizie ak ho poziadas o pomoc aby ti to vysvetlil tak ti to vysvetli a aj v stredoveku mozes pochopit ten objav
ale ty sa nato kukas na ten televizor hadzes kamene a neveris

389.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:22 avatar
No mozno si si prave ty precital zle manual..
Ale obvinuj z toho niekoho druheho

342.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:12 avatar
"Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba, Boh našich otcov, oslávil svojho Služobníka Ježiša" (Sk 3,13)
"Boh predovšetkým vám vzbudil svojho Služobníka a poslal ho, aby vás požehnal tým, že každého z vás odvráti od vašich neprávostí."(Sk 3,26)
Petrova modlitba k Bohu:
"V tomto meste sa naozaj spolčili Herodes a Poncius Pilát s pohanmi a s izraelským ľudom proti tvojmu svätému Služobníkovi Ježišovi," (Sk 4,27)
"Vystri svoju ruku, aby sa skrze meno tvojho svätého Služobníka Ježiša diali uzdravenia, znamenia a divy."(Sk 4,30)
Tieto citáty dokazujú že Ježiš je služobníkom Boha, tak ho vnímali a ohlasovali aj jeho apoštoli. Služobník Boha nemôže byť nikdy Boh. O opaku ma nemáte ako presvedčit. To je ako povedať že král je svojím služobníkom a králov služobník je králom.

344.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:14 avatar
Je vážne tak ťažké pochopiť, že tvoje ruky slúžia tebe? A sú preto oddelené od teba?

358.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:36 avatar
Nie je to ťažké pochopiť. Je ťažké pochopiť ako si na základe Písma prišiel k takému záveru.
Ak by som mal syna, môže byť mojimi rukami aj slovom, ale vždy iba v prenesenom slova zmysle, stále zostáva samostatnou bytosťou a nikdy nebude mojou doslovnou súčasťou ako končatina. Neexistuje žiadny verš ktorý robí z Krista súčasť Boha. To len vy tak chápete niektoré citáty, ale to je váš výklad.

361.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:39 avatar
Veď to tu už bolo X krát citované. Si robíš srandu, alebo len provokuješ. Žiadny prenesený zmasel:

-Cez Ježiša Boh stvoril svet.
-Ježiš je výraz Božej podstaty, jas (žiara) jeho slávy.
-Ježišovi sa KLAŇAJÚ všetci Boží anjeli.
-Ježiš je nazvaný Bohom, ktorý má trón.
-Ježiš je Božie Slovo.
-To Slovo je Boh
-Tým Slovom, Bohom, vzniklo všetko, čo existuje.
-Ježišom vznikol svet.
-Ježiš je stelesnené Božie Slovo.
-Ježiš je sudcom na mieste Boha.
-Ježiša máme ctiť rovnakým spôsobom, ako Boha.

....bližšie viď. www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

362.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:41 avatar
Ako ruky sú mojou súčasťou, Božie Slovo je súčasťou Boha. Ježiš Kristus je tým slovom:

1V počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh.2Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha.3Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo.

368.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:49 avatar
Si len tvrdohlavý fanatik ktorému sa nesmie siahnuť na dogmu. Preto tak prskáš, ako farizej. Vôbec neprovokujem. Ja len tvrdím (opäť) že citát ako "ja a Otec sme jedno" nie je nevyvratitelným tvrdením že Ježiš je súčasťou Otca. Vzhľadom k tomu že aj apoštoli mali byť jedno, sa dá slovo "jedno", chápať aj ako zajedno. A tak je to aj z inými citátmi, na ktoré sa odvolávaš. Žiaden jednoznačne netvrdí to čo ty.

-Keď architekt postaví rukami remeselníka nejakú stavbu, z remeselníka to robí spolupracovníka na stavbe, ale nie súčasť architekta.
-Ježiš je obrazom neviditelného Boha. K by bol Bohom, Pavol by ho predsa nenazval obrazom Boha. Slovné spojenie "byť niekoho obrazom" vôbec neznamená byť s niekým bytostne totožný, ale byť niekomu podobný, odzrkadlovať ho
-bohom boli nazvaný aj menší od Ježiša, Mojžiš, anjeli, izraelský sudcovia...
-Pavol píše že aj svätý budú súdiť svet, dokonca aj anjelov. Apoštoli budú súdiť 12 kmeňov Izraela. Preto sudcovský úrad nemôže byť dôkazom že Ježiš je Boh

372.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:02 avatar
Typická reakcia sektára s vlastnou ideológiou, keď sa mu siahne na med.  

Ježiš je jedno s Otcom, ako aj my budeme po vzkriesení. Darmo je proti Božiemu slovu sa vzpečovať.

Boh nestaval rukami cudzieho, ale svojimi vlastnými - čiže Ježišom Kristom (=Slovom Božím). Tvoje bludy sú proti úravde bezmocné. Zmier sa s tým.  

Slovo "eikón" znamená tiež " podoba, vzezření" www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Čiže on je podobou Boha - tj. má všetky jeho atribúty (ako tu už bolo veľa krát s písma dokázané). PReto je vpohode ho ctiť ako Boha, modliť sa ku nemu a klaňať sa mu. (...ako ctia Otca) Viac okolo toho netreba nič riešiť. Moje uctievanie Krista sa v ničom nelíši od uctievania Otca a tak je to biblické.

O Izraelských sudcoch sa nepíše, že ich máme ctiť rovnako ako Otca, ani to, že im bola daná veškerá moc na nebi i na Zemi (ako sa píše o Kristovi). Veď ty vôbec nepozáš bibliu a vykašlal si sa na všetky citáty, ktoré si dostal.

Ano, my budeme súčasťou Boha a spolu s ním sedieť na jeho tróne (niekto tu nepozná písmo)

376.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:06 avatar
Ale poznám bibliu. Ja ti uznám že ju poznáš, len nesúhlasím s tvojím výkladom. Ale farizej neuzná nič, ten vie byť len arogantný a nenávidieť...Z teba by bol dobrý inkvizítor...

"Ježiš je jedno s Otcom, ako aj my budeme po vzkriesení. Darmo je proti Božiemu slovu sa vzpečovať."

Z toho ale vyplýva že aj ty budeš po vzkriesení Boh, je to tak?

388.
označiť príspevok

Fotooon muž
Nepoznáš. Všetko čo z nej čítaš sa ti transformuje v hlave na obraz tvojich bludov. Je to ako Däniken, keď sa pozrie na skalné maľby indiánov s maskami a vidí v nich kozmonautov. Si stratený prípad.

1Jn 3:2

364.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:42 avatar
....Ty sa potrebuješ za každú cenu krútiť a krútiť (prekrucovač!)

366.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:44 avatar
krutia sa jak vretenice  
Súhlasí Fotooon

374.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:04 avatar
To všetci oklamaní sektári alá Svedkovia Strážnej veže = svedkovia satanových lží

381.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 8. 2016, 10:14 avatar
Fotón, nie je žiaden rozdiel medzi tebou, katolíkom alebo jehovistom.

386.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:21 avatar
tak jeden tam vidim katolici hadzu argumenty z tradícii, Jehovisty z poprepisovanej jehovistickej biblie a Fotooon z Biblie Bozieho Slova

391.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 8. 2016, 10:24 avatar
Všetky Biblie su povyberané, upravené a poprepisované.

400.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:31 avatar
Všetky biblie sú vymyslené.   Ano vieme.   Nechceš radšej tému o kabelkách? Založím ti ju keď chceš.  

401.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 8. 2016, 10:34 avatar
To je samozrejmé, samé od seba nevznikli, prinajmenšom ich musel vymyslieť boh, nie?

403.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 8. 2016, 10:35 avatar
Ak ťa zaujímajú kabelky, kľudne, moc o nich neviem, rada sa poučím.

410.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:41 avatar
Dobre.  

415.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:52 avatar
Kazdy, koho nazor je rovnaky ako ten tvoj, cerpa z Bozieho Slova.. Kazdy, koho nazor je iny, nez tvoj cerpa z pochybneho zdroja..
to uz tak byva

429.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:03 avatar
Z biblie čerpá ten, kto cituje biblické texty, v ktorých je možné najsť jeho tvrdenia. Napr Ježiš a Otec sú jedno. (Môj názor ktorý je v biblii)

435.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:08 avatar
Hej vsetci budu jedno..
Pretoze vsetci budu "za jedno"
Budu mat rovnaky nazor, budu rovnako rozpravat, nie kazdy inak atd..
Súhlasí Fotooon

438.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:09 avatar
V biblii to je. V tvojej herézii nie.  

446.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:14 avatar
Ide o to ako si to otocis...

512.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:11 avatar
No a to je práve ten tvoj problém. My totiž texty písma neotáčame. Vychádzame len z toho, čo je v nich napíssané.

572.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:09 avatar
Praveze otacate..

Uz zrazu je jezis Bozie ruky.. len sucast jeho tela..

586.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:16 avatar
Niečo sa možno len točí v tvojej hlave. :)

Ruky sú homomorfnou analógiou k Božiemu Slovu. Boh totiž tvorí Slovom. My rukami. ;)

601.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:24 avatar
Takze ja a moje ruky sme jedno, ale pritom sme 2 osoby hej?

611.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:30 avatar
Ano, tvoje ruky a ty ste súčasťou jednej bytosti. Jediný rozdiel medzi tvojimi rukami a Božím Slovom je to, čo si spomenul: Tvoje ruky nie sú osoba, Božie Slovo je osoba.

622.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:39 avatar
611 Vidim, ze niekde medzi sarkazmom reagujes aj normalne, na rozdiel od tamtych dvoch, tak ti dam zopar otazok...
uz som to raz daval, ale nikto neodpovedal (takze moze tam byt aj nieco zbytocne navyse):

-----------------

1.
Jezis povedal, ze zbori chram a do troch dni postavi novy (Mt 26,61)
V skutkoch 2 je uz ale napisane
23 A vy ste ho, vydaného podľa presného Božieho zámeru a predvídania, rukami bezbožníkov pribili na kríž a zavraždili.
24 Ale Boh ho vzkriesil a zbavil múk smrti, lebo ho nemohla držať vo svojej moci

--------------

2.
Jezis sa modli k Otcovi mnohokrat na Olivovom vrchu ( ;) ), pyta sa ho, ci by nemohol odobrat ten kalich horkosti (ponizovania, mucenia a smrti).

---------------

3.
Mt 12,17-18 Popis proroctva
17 Tak sa splnilo, čo povedal prorok Izaiáš:
18 "Hľa, môj služobník, ktorého som si vyvolil, môj miláčik, v ktorom mám zaľúbenie. Vložím na neho svojho Ducha a oznámi právo národom.

ktore sa vyplnilo v Mt 3
14 Ale Ján mu odporoval a hovoril: "Ja by som sa mal dať tebe pokrstiť, a ty prichádzaš ku mne?"
15 Ježiš mu však povedal: "Len to nechaj, lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé." Potom mu už neodporoval.
16 Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vystúpil z vody. Vtom sa mu otvorilo nebo a on videl Božieho Ducha, ktorý ako holubica zostupoval a prichádzal nad neho.
17 A z neba zaznel hlas: Toto je môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie."

1. Ak je Jezis Boh, ako by mohol byt sluzobnik a ako by mohol byt vyvoleny. To znamena, ze nie je jeden? Pretoze ako moze byt jeden vyvoleny z jedneho? Bolo ich viac?
2. Je mozne, ze Jezis mal bozieho ducha len od svojho krstu, ale predtym ho nemal, ale i tak bol bezhriesny (a mozno prave preto bol aj vyvoleny?)

---------------------------------

List Hebrejom 1,9: Miloval si spravodlivosť a nenávidel si neprávosť; preto ťa Boh, tvoj Boh, pomazal olejom plesania viac ako tvojich druhov."
Spomedzi akych druhov? Takze ich bolo viac?

624.
označiť príspevok

Wolfe muž
Negarantujem, ze odpovedami na teto otazky mi v hlavne nevzksne plno dalsich otazok

641.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:14 avatar
Odpovedal, lenže už dávno zabudol, aby si sa tie isté otázky mohol pýtať znova. (Tým už si charakteristický)

Nechápem kde je problém a čo sa vlastne pýtaš. Mohol by si to vyjadriť zrozumiteľnejšie?
Súhlasí tomii

659.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 8. 2016, 02:08 avatar
Tie otazky som pokladal
tu Jezis Alfa Omega
a tu Jediný alebo trojjediný?

Ani v jednej z tej tem nemas ani jednu reakciu.
Tak dost tazko si mohol na nieco odpovedat..

Jediny odpovedal stefan aj to len na jednu jedinu otazku
inak neodpovedal NIKTO..

A akoze som clovek omylny..
S tou tvojou normalnostou som sa asi fakt sekol

665.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 09:11 avatar
Nebudem to čítať. Ak niečo máš, napíš to zrozuimiteľne sem. (Bez bľabotania, fantázii a výkrutov poukazovaním na druhých)

Ja nečítam všetky témy. Zameriavam sa len na tie, ktoré som si náhodne vybral. (...ak som v nich už začal....) Nie som závislák na fóre, ako ty.  

390.
označiť príspevok

Fotooon muž
Ani medzi tebou a stalinom

343.
označiť príspevok

Ludwig muž
A k tej schizofrénii Fotooon. Pokiaľ svoje ruky budeš nazývať svojím synom a budeš sa s nimi rozprávať, tak tú diagnózu ti dajú...

346.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:16 avatar
Tvojou diagnózou je, že porovnávaš pozemské veci s nebeskými. (Alebo si úplne neveriaci a len tu na nás čosi skúšaš)
Súhlasí tomii

348.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:17 avatar
fotooon niekedy mi pride ze su len jak satani co skusaju nasu vieru
Súhlasí Fotooon

352.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:28 avatar
Mám jednu teóriu, ale nemusí byť pravdivá: niektorí padlí anjeli ktorých vtedy zviedol satan proti Bohu, sa do toho dostali tak trochu nedopatrením a ich podiel viny teda nebol až tak veľký. Preto Boh zostrojil Zem a celú situáciu okolo pádu Adama, aby sa tu mohli narodiť ako ľudia a dostali tak ešte jednu šancu k zmene a návratu k Bohu. Kristus za všetkých zaplatil potrebné výkupné. Stačí ho len prijať.
....Mnohí ľudia sú teda vtelení padlí anjeli s druhou šancou pred sebou. To by vysvetľovalo mnoho dilem a paradoxov okolo zdanlivej nespravodlivosti toho, a s akým balíčkom problémov sa už určití jedinci rodia na svet.. (Ale môžem sa mýliť.)

492.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:50 avatar
padlí anjely co ja som cital tak nemaju pristup do Kralovstva Nebeskeho, pretoze nemozu cinit pokanie ako my lebo oni videli Boha so vsetkou vznesenostou laskou a slavou a napriek tomu zradili.

493.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:54 avatar
Jezis sa obetoval pre nas ludi nie padlých anjelov. je jedno aky podiel mali na tom viny videli Boha v celej krase a slave a zradili

494.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:57 avatar
my verime a oni vedi a vedeli a predsa zradili preto nemaju moznost pokania.

495.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 13:03 avatar
a je to fer pretoze tym ze padlí anjely vedia tak by cinili pokanie a dostali by sa do neba. a to by zas bolo nefer pe ludi co skoncili , skoncia v pekle, lebo mozno keby oni mali moznost vidiet Boha tak ako anjely tak by v pekle ludia neskoncili. a dalsia vec Satan anjelov obalamutil a pritom anjely vedeli a videli a citili Boha jeho slavu moc lasku a napriek tomu ich satan obalamutil. a co taky clovek co nevidel vsetko to co anjely len pevne veri a dokaze satanovy odolavat satanovym tortickam a samej falosnej svetskej iluzii

496.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 13:11 avatar
nechcem sudit padlych anjelov, zas ani vyzdvihovat ludi lebo vsetci ludia su hriesny ale nebolo by fer voci nam keby padlí anjely mohli cinit pokanie a dostali by sa naspet do neba a mnoho ludi by ostalo v pekle lebo po smrti uz je neskoro pokania.nebolo by to fer voci nam ludom uz len tým ze kazdy padly anjel videl vsetko celu tu kracu a aj citil a napriek tomu zradil a clovek tym ze nevidel ale uveril ma pravo pokania. potom by bolo cudne sudit ludi ktorí nevedeli a neuverili mozno keby videli to co kazdy padly anjel tak by vedeli a nikdy nezradili :)

497.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 13:13 avatar
preto najskor padlí anjely nemozu cinit pokanie

345.
označiť príspevok

tomii muž
Šimon Peter, služobník a apoštol Ježiša Krista, tým, čo dostali tú istú vzácnu vieru ako my v spravodlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
Lebo sa kradmo bočnými cestami votreli niektorí ľudia, dávno vopred zapísaní k tomu odsúdeniu, bezbožníci, ktorí obracajú milosť našeho Boha na nestudatosť a jediného samovládcu Boha a nášho Pána Ježiša Krista zapierajú.
Súhlasí Fotooon

349.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:17 avatar
15A zhovievavosť nášho Pána považujte za spasenie, ako vám aj náš milovaný brat Pavel písal podľa jemu danej múdrosti,16jako aj vo všetkých listoch, keď v nich hovorí o tomto, v ktorých sú niektoré ťažko pochopiteľné veci, ktoré neučení a neupevnení prekrúcajú ako aj ostatné písma na svoje vlastné zatratenie. 17Vy teda, milovaní, znajúc to vopred chráňte sa, aby ste neboli tiež spolu zavedení bludom tých bezbožných a nevypadli tak z vlastnej pevnosti.18Ale rastite v milosti a známosti nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Jemu sláva i teraz i na deň veku. Ameň.

354.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:33 avatar
Na to čo som napísal si mi ale neodpovedal. Ako môže byť služobník Boha Boh?

356.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:35 avatar
Ruky sú mojim služobníkom a sú vlastne ja. Čiže Jeziš (Božie ruky) sú služobníkom Boha a zároveň súčasťou jeho samého - čiže tiež Boh.

360.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:37 avatar
Touto logikou sú moje ruky tiež človek. Uvedomuješ si to?

363.
označiť príspevok

tomii muž
Ludwig ty mas ducha, dusu a telo ale nedokazes aby jedno s druhym nekomunikovali. ale preco myslis ze to nedokaze Boh????

365.
označiť príspevok

tomii muž
chces tym povedat ze Boh nieje dostatocne mocny nato aby to dokazal?

367.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 09:46 avatar
No konečne. Ano. Je to súčasť tvojho človeka - čiže teba.

369.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:50 avatar
Ale ruky niesú človekom. Sú súčasťou človeka, nie človek sám. Ty ale tvrdíš, Ježis sú božie ruky a a súčasne Boh.

371.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:59 avatar
ruky su povazovane za telo. teda ty si zmyslis ze chces dvihnut jablko tak telo posluchne ked mu to prikazes duchom cize spolu komunikuju. jediny rozdiel medzi tym a Bozim je to ze Otec . Syn a Duch sväty spolu aj komunikuju ale aj mozu samostatne rozmyslat co nase tela nie. oni su jedno Otec , Syn a Duch Sväty Otec rozkaze Synovy aby spravil to a to ako ty dokazes rozkazat svojmu telu aby dvihlo jablko a komunikuje tvoja dusa s telom tymto lebo telo posluchne. ale na rozdiel toho Jezis Je Syn Boh aj Otec je Otec Boh aj Duch Sväty je Boh. dokazu samostatne rozmyslat to je ine od nas lebo nase tela nedokazu samostatne jednat alenase tela dokazu komunikovat s nasim duchom. nie je to sice take ako u Boha lebo s nim sa nemozme zrovnavat ale ajtak. On nas stvoril na jeho podobu ale my sa mu nemozme v nicom rovnat

373.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:03 avatar
aj ked syn Jezis posluchol Otca stale su jedno. ako ked tvoje telo posluchne tvojho ducha aby si zdvihol jablko ale ste stale jedno len tvoje telo je sprostredkovatel dvihnutia jablka ale v Jezisovom pripade je aj ako sprostredkovatel vole Otca ale aj s Otcom za jedno a sam rozmysla

375.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:05 avatar
tym ze Jezis robil to co mu Otec kazal neznamena ze niesu jedno. aj ty ked rozkazes svojmu telu tak ta posluchne a ste jedno. len s tym ze Jezis v tom vsetkom je aj ako samostatne uvazujuci Boh Syn nie len ako sprostredkovatel vole Otca

377.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:09 avatar
tomii nevadí ti že nečítam tvoje nekonečné príspevky? Nauč sa odpovedať ako normálny človek.

380.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:11 avatar
co Ludwig nechce sa ti citat? tebe sa len chce pisat aby sme vysvetlili a ked clovek nieco pise tak ani si to neprecitas ach jaj

396.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:27 avatar
Myslim, ze Ludwig ti chcel naznacit, aby si nepisal kazdu novu vetu do noveho prispevku..
Ale aby si pouzil viac viet v jednom prispevku..

378.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:10 avatar
cize da sa to priklad: ty dokazes komunikovat s telom a prikazat mu nech spravý to a to a ste jedno. ale Jezis Syn Bozí a Syn dokaze Otcovy plnit volu tak ako tvoje telo dokaze dvihnut jablko ked mu povie tvoj duch. ale s tym rozdielom ze jezis nie je len ten sprostredkovatel ale je aj sam co rozmysla ...

379.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:11 avatar
Všetko, čo je súčasťou človeka je tým človekom.

Nebeské zákony umožňujú, aby údy Božieho tela mali svoje vlastné vedomie. Znovu ti citujem verš, ktorý tak statočne ignoruješ (svojou selektívnou slepotou):

1V počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh.2Ten, to Slovo bolo na počiatku u Boha.3Všetko povstalo skrze neho, a bez neho nepovstalo ani jedno z toho, čo povstalo.

Naše ľudské slová nie sú osoby a teda nemajú vlastné vedomie. Nie tak v nebi. Božie Slovo ježivá bytosť a je ňou sám Ježiš Kristus. Svojim ťarbavým bludárskym rozumom to samozrejme nepochopíš. Ku tomu potrebuješ vieru. Lenže to by si najprv potreboval vedieť, čo to viera vlastne je!
Súhlasí tomii

387.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:21 avatar
Poprosím ťa, nebuď arogantný. Ja som človek rovnako ako ty, tak sa podla toho ku mne správaj.

Ak je Slovo (Logos) s Bohom totožné, ako mohlo byť u Boha? Ďalej je v prológu Jána písané, "Boha nikto nikdy nevidel", o Slove však, "A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy." Ak by sme Slovo plne s Bohom ztotožnili, vznikli by nám v texte ťažko zmieritelné rozpory. Že jediný Boh bol u jediného Boha, že Boha nikdy nikto nevidel a predsa bola vidieť jeho sláva. Preto sa aj niektorý biblisti (aj pre gramatickú skladbu) prikláňajú k prekladu, slovo bolo božské, teda z Boha pochádzajúce, ako Boh.
Ale to ti zbytočne vysvetlujem. A nedávaj sa láskavo do pozície človeka, čo je schopný posúdi či mám vieru alebo nie. Na to nemáš právo, nie si Boh, hoci sa ním robíš.

395.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 10:26 avatar
Ludwig ,ty ignoruješ božie slovo?.....
Jan 1: 1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
Súhlasí Fotooon

404.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:35 avatar
Boh nazval Mojžiša bohom. Uctievaš Mojžiša ako boha? Ak nie , tak ignoruješ božie slovo? Už som o tom písal, že slovo boh je niekedy titulom a vzťahuje sa v Písme aj na ľudí a anjelov. Ale tebe to je jedno.

406.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:38 avatar
ludwig ty si cital co som ti o tom pisal? Boh boh ci si taky dement?

424.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:59 avatar
Dokazes nieco aj bez nadavok? Alebo tam kde koncia vedomosti, zacina agresia?

To vies, v hebrejstine mali male a velke pismena..
Boli radi, ked neskor vobec zaviedli "samohlasky'

469.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:46 avatar
neber meno Bozie nadarmo!!!! tak myslis ze slovo Boh by sa hovorilo mojzisovi aj hockomu aby sa tym slovom vyvsetlila moc, vlada??? nie lebo Boh je len jeden. ale boh mozes prirovnavat niekoho k mocnemu alebo comu ale stale to bude slovicko boh . cize "boh" vladar abo kto mocny bude stale s malym lebo nikto sa nemoze rovnat Bohu ani rovnat takze nemozes napodobnovat Boh s bohom. nevezmes meno Bozie nadarmo cize Boh. ale slovom boh ked tym chces vysvetlit moc mozes

470.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:48 avatar
v ustnom podani by si nemal ani pouzivat na nic ine boh lebo tam nieje rozlisene s velkym B alebo s malym

472.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:48 avatar
jedine keby ze to povies ze s malym b

485.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 12:17 avatar
Uz som ti to pisal, ze v hebrejcine nie su male a velke pismena..
Takze sa tam nerozlisuje Boh a boh..

475.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:52 avatar
boh je po hebrejsky pan..
Meno Boha je Jahveh, alebo Jehova (kedze vtedajsia hebrejcina nemala samohlasky, tak to nevieme)...

477.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:54 avatar
Preto pouzivali aj rozne ine pridomky, ci co su to .. ako napr Najvyssi: Elohim (plural), El/Eloah (singular)
El Shaddai (vsemocny) a podobne

480.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:59 avatar
nevezmes mena Bozieho nadarmo. to ti wolfe ako vyvsetlenie musi stacit . cize povedat mojzisovy ze je Boh by bolo za 1 ruhanie a za 2 by si bral meno Bozie nadarmo. preto boh je s malym vtedy ked chce biblia na nieco poukazat a nemsli to ako Boh

487.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 12:19 avatar
V niektorych originalnych bibliach sa pouzivalo originalne meno Boha..

Prepac, ale ty nemas ziadne vedomosti a budes poucat?
Najprv sa douc aspon nieco..
Nikto mudry z neba nespadol, ale nepoucuj z hluposti a nevedomosti..

482.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:03 avatar
sj Na označenie Boha používajú meno Jehova tvrdia, že jedine tí, čo budú Boha uctievať pod týmto menom budú spasení. Pravda je taká, že nikde v Biblii nenájdeme pomenovanie Jehova. Nepoznali ho ani Židia, ani Mojžiš, ani Ježiš. Je to chyba v preklade, ktorá vznikla v 13. storočí v dôsledku nesprávneho prekladu hebrejských textov.

483.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:11 avatar
"boh je po hebrejsky pan.." wolfe mas pravdu

488.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 12:29 avatar
velke B pri Boh znamena, ze vyjadrujeme uctu, alebo zetym proste myslime Boha jedneho Boha - akoby jeho meno..
Aspon mysli (v noci som moc nespal, a zacina mbt ost ospaly, takze radsej koncim)

491.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 12:38 avatar
no ved otom hovorim

419.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:55 avatar
O Mojžišovi sa nepíše, že je Bohom, ktorý prevyšuje všetkých anjelov
-že má trón
-že sa mu klaňajú všetci anjeli Boží
-že má berlu kráľovstva
Hebr.1,3-10

Stačí?

409.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 10:41 avatar
a teraz to naj.....

Jan 1: 14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

Kto je tým slovom, čo sa telom stalo a prebývalo medzi nami?.....

423.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:57 avatar
svatý Ludwig  
Súhlasí veriaci-4

459.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:24 avatar
Nie naj je toto:

Ako presne bol Boh u Boha?

514.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:16 avatar
Podobne, ako sú moje ruky u mňa. (alebo Božie Slovo u Boha - ján 1,1-2) Božie Slovo je Božie Slovo, nie niekoho iného. Ono je osoba - a pretože je Božie (=súčasťou Boha), je tiež Boh. ...Stačí veriť len zapísanému slovu - a hľa, aké je všetko zrazu jednoduché. Nemusíž z toho robiť hentakú kovbojku, ako ty robíš.  

528.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 18:36 avatar
Hovoris o rukach, ale zaroven hovoris, ze verse v biblii neotacas..
Pokial to robis ty tak to nie je otacanie, ak ti niekto poukaze na to co je proti tvojmu nazoru, tak to uz otacanie je..

542.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 18:49 avatar
Ruky ktoré som uviedol sú homomorfnou analógiou k Božiemu Slovu, ktoré je biblické. Len v jedinom bode sa tto líši: Božie Slovo je Osoba, ktorá má vedomie - a dokonca tá osoba je Bohom a jedno s ním. (Jn 1,1n)

397.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:28 avatar
Ty si tu so mňa robíš dobrý deň. Netrp projekciou. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kamoško ty si ale nechápavý: Slovo Božie, je Slovo BOŽIE. (Nie nejakého "povedľai-boha") Normálnemu človeku už toto musí stačiť. ...Lenže ty potrebuješ krútiť a krútiť. Nech sa teda páči. Zatancuj si.  

407.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:39 avatar
Čo mi vlastne výčítaš? Že čítam bibliu ako normálny, obyčajný človek? Že som uveril v jedného Boha a v Ježiša ako Jeho syna? A keď je podla Písma jeden Boh a Ježiš jeho synom, tak je samozrejme Bohom Otec. Je to prosté. Taká viera nestačí? Apoštolom stačila, stačí aj mne...

411.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:43 avatar
si sa rozpraval s apoštolom nejakym pri pive ze vies ako to oni mysleli a chapali ze ci Jezis je Boh alebo len Syn Bozi?

416.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:53 avatar
411: A ty?

421.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:56 avatar
Keby si čítal bibliu, argumentoval by si bibliou. Lenže to nerobíš. Texty ktoré z nej cituješ vôbec nerozprávajú o heréziach, ktoré ty tu tvrdíš.

441.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 11:11 avatar
Ja som ti napísal Ježišove slová v ktorých nazval otca jediným pravým Bohom a napísal som ti aj Pavlove slová, že my máme len jedného Boha, Otca. Keď poviem že Boh je iba Otec, tak neargumentujem Písmom?!
Teba žiadne argumenty ale nezaujímajú. Čokoľvek zacitujem, o všetkom prehlásiš že som to zle pochopil. Tak načo sa so mnou chceš vôbec o tejto téme rozprávať? Ty máš svoju pravdu a je ti ukradnuté čo ja napíšem, či citujem z biblie alebo nie.
Súhlasí Wolfe

510.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:08 avatar
To je vporiadku, že nazval Otca jediným pravým Bohom. Lenže písmo tam nekončí. Ďalej tvrdí, že aj On (Ježiš) je takým Bohom. Na inom mieste sa aj dozviešš prečo: lebo je jedno s Otcom. (to už celkom statočne ignoruješ)

519.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 16:24 avatar
Ja to neignorujem. Kde si k tomu prišiel že to ignorujem? Ja som sa k tomu citátu opakovane vyjadril. Nevieš čítať?
"A slovu, ktoré si dal mne, ja som dal im, aby boli jedno, ako sme my jedno - ja v nich a ty vo mne. Nech sú tak dokonale jedno, aby svet spoznal, že si ma ty poslal a že ich miluješ tak, ako miluješ mňa."
Aj apoštoli mali byť jedno. Znamená to že Peter je Boh, Ján je Boh, Jakub je Boh, Tomáš je Boh atď? Podla tvojho výkladu áno.
Podla mňa boli ale Peter, Ján, Jakub, Tomáš aj ostatný apoštoli ľudia, hoci mali byť jedno ako je jedno syn a otec. Je snáď tak ťažko pochopitelné, že si za takých okolností vysvetlujem slovo "jedno" ako zajedno? Ako výraz vyjadrujúci jednotu, že majú byť jedno vo viere, v myslení, v skutkoch. V čom je môj výklad horší od vášho? Teda okrem toho že ja som pes a vy múdry učitelia, ako mi tu dávate pravideľne najavo...

524.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 18:22 avatar
Veď v tom vyjadrení si opakovane ignoroval biblické podanie.

Ano, Ježiš dáva svoju jednotu s Otcom za príklad učeníkom. To neznamená, že budú tak splynutí, ako je On s Otcom. ďalej totiž píše jasne toto: "Na to mu povedal Filip: Pane, ukáž nám Otca, a bude nám dosť. Ježiš mu povedal: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne?" (Jn 14,8nn) Také niečo o učeníkoch nikdy nepovedal, pretože jednota medzi Otca zo synom je dokonalá. O Petrovi napríklad nepovedal, že kto videl Petra, videl Jána. O Ježišovi to však platí: Kto videl Krista, videl Otca. Ježiš hovorí o Otcovi ako o sebe: "Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe?" Čiže vidíš, že tam sa jedná o skutočné JEDNO A TO ISTÉ!

570.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:08 avatar
Aj anjeli boli jedno z otcom..
Preto niekedy boli dokonca popisovani ako Boh sam a nie anjeli...

Ale ved co uz Jakob/Izak bojoval s Bohom, a Boh ho nevedel porazit, ake vtipne..

580.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:13 avatar
Na to si ako prišiel?

Ano, bojoval. Vyhrať samozrejme nemohol, ale stalo sa to kôli jeho menu. Aby mohol dostať také meno: Izrael

442.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 11:12 avatar
Ludwig, je to asi tak, ked si niekedy luštil dajaký hlavolam, a nie a nie na to prísť.....A zrazu ti to došlo a ty si povedal AHA......a cudoval si sa ake je to zrazu jasné.....Takisto je to aj s božou trojjedinnosťou....Potrebuješ sa dostať do bodu AHA a budeš sa čudovať ake ti to bude zrazu jasné......Hovorí sa tomu rhema......
v pochopeni božej trojjedinnosti ide o to, aby si ako clovek, sa stal súčasťou božieho tela......nie logicky chapať bozie slovo, lebo sa to neda pochopiť logikou, ale duchom.....(toto sa týka trojjedinnosti Boha)
Vela veci v bozom slove sa da pochopiť logikou, ale ked narazíš na trojjedinnosť, potom uz logika nestačí, musíš dat do toho vieru a nešpekuluvať nad bozim slovom.....
Ked je raz napisane a to slovo bolo u boha a to slovo bolo Bohom ,tak to tak ber.....ak tomu nerozumieš popros samotného boha o pochopenie.......

Bez viery je totiž nemožné páčiť sa Bohu. Lebo kto prichádza k Bohu, musí veriť, že je a že odmieňa tých, čo ho hľadajú.

453.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:19 avatar
Mozno riesil logicky hlavolam a zrazu AHA - Boh je jediny Boh..
Vy robite len to, ze pouzivate nadalej prebrate povodne katolicke doktriny..

"Bez viery je totiž nemožné páčiť sa Bohu." >> Ludwig je uplny ateista, hej?

458.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 11:23 avatar
ludwik ani ty totiž neverite boziemu slovu.....len tomu, v čom vam nebrani vaša logika....( vašim Bohom je vaš rozum)

461.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:26 avatar
Boziemu, ci vasemu slovu?
A co je vasim bohom? Katolicka doktrina?

467.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:34 avatar
wolfe doobre ze si pripomenul zabudol som sa pomodlit k marii   

474.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:50 avatar
Kup si ruzencek..
Ci este ti ostal od minula?    

357.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 09:35 avatar
uz to tu bolo viac krat pisane kukni sa do minulych tem zas nieje to tak davno... vam zbytocne nieco hovorit napise ti clovek nieco a ty sa ho o tyzden pitas na to iste. hlavou mur neprerazis

370.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 09:53 avatar
Toto asi fakt nemá zmysel, keď mi niekto úplne vážne tvrdí, že ruky človeka sú človek, tak tam už končí zdravý rozum a teda aj možnosť normálneho rozhovoru.

382.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:14 avatar
Všetko, čo je súčasťou človeka je tým človekom.

Nebeské zákony umožňujú, aby údy Božieho tela mali svoje vlastné vedomie. Znovu ti citujem verš, ktorý tak statočne ignoruješ (svojou selektívnou slepotou):

Ján 1

Naše ľudské slová nie sú osoby a teda nemajú vlastné vedomie. Nie tak v nebi. Božie Slovo ježivá bytosť a je ňou sám Ježiš Kristus. Svojim ťarbavým bludárskym rozumom to samozrejme nepochopíš. Ku tomu potrebuješ vieru. Lenže to by si najprv potreboval vedieť, čo to viera vlastne je!

Bludár ako ty, ktoprý nemá vieru ale používa k oklamaniu seba i okolia len svoj obmedzený rozum sa snaží zaškatuľkovať Boha a nebeské veci do krabičky o rozmeroch 10x10cm. Chlapče ty máš vážne dosť. Si spitý tými bludmi a bibliu nepoznáš z nej ani čiarku. Vidíš v nej len písmená, to je všetko.  
Súhlasí tomii

384.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:17 avatar
akoby napisal veriaci oni si Myslia ze Boh je len nejaky dobry deduško čo z oblačikov hádže perníky na zem :D

383.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 8. 2016, 10:15 avatar
Prekvapuje ma, že si tu niekedy tú možnosť videl :)
Súhlasí Wolfe

392.
označiť príspevok

Fotooon muž
Toto nie je téma pre neveriacich.

1Kor 2:14 : Ale telesný človek nechápe vecí Ducha Božieho, lebo sú mu bláznovstvom, a nemôže ich poznať, lebo sa majú duchovne posudzovať.
Súhlasí veriaci-4

413.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 8. 2016, 10:46 avatar
Neviem či si chlapci uvedomujete, že keď ktorýkoľvek dvaja ľudia rozoberajú boha, baví sa slepý so slepým. Nikto totiž nevie, každý si len myslí že vie. Ako dôkaz môže poslúžiť to množstvo náboženstiev a ich odnoží po svete. Každý príslušník každého náboženstva a každej jeho odnože je presvedčený o správnosti práve tej svojej viery. Aj keď sa veľmi snažíte byť tí praví, ničím sa nelíšite od moslima, hinduistu,... :)

427.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:00 avatar
Nepáli sa ti niečo v kuchyni?

393.
označiť príspevok

Ludwig muž
Ešte poprosím odpoveď na toto.

"Ježiš je jedno s Otcom, ako aj my budeme po vzkriesení. Darmo je proti Božiemu slovu sa vzpečovať."

Z toho ale vyplýva že aj ty budeš po vzkriesení Boh, je to tak?

399.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:31 avatar
naco ti pisat odpoved ked ajtak to budes povazovat za blasznovstvo? 

402.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 10:34 avatar
1Jn 3:2

405.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:36 avatar
Ludwig nezabudni teraz zas ale ale ale ale ale ale ale ale  

412.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 8. 2016, 10:46 avatar
Pre tentokrát sa teda zdržím toho vyjadriť svoj názor, aby som nepohoršil vaše ušlachtilé duše. Pokiaľ ste vy primitívny hulváti, plný zloby a pohŕdania človekom, znovuzrodený boží synovia a budete sedieť s Bohom na jeho tróne, tak nechcem mať s vaším bohom nič spoločné. Ja ale verím v iného Boha.
Súhlasí clear1, Wolfe

414.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:48 avatar
n trone bude sediet Jedine boh my mozme byt radi ked budeme moct prebyvat v Bozom kralovstve a Jezis Boh je Syn Otca Boha to nie je to iste ako ked my sme Bozie deti. neprekrucaj ludwig ty satan

417.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:54 avatar
kde je tu napisane ze budeme sediet spolu s Bohom na trone??!!
tu pise ze jedno s Otcom cize budeme v Bozom kralovstve s nim a budeme ho vidiet citit budeme citit jeho lasku. to ako ked ty ides do zahranicia a prides domov na slovensko k rodine tak budete konesne spolu v jedno

422.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 10:57 avatar
treba mysliet na kontex vety tu sa mysli ze budeme v jedno ako spolu prebyvat v kralovstve nebeskom, a ked Ze Otec a Syn su jedno to zas z toho vypliva ze su ta ista osoba. nie stale podla versa sa da presne urcit ale podla kontextu a o com je dana cast evanjelia. aj satan vytahoval verse ktorymi chcel zviest ale nepochodil.

445.
označiť príspevok

Ludwig muž
O tom tróne to napísal Fotooon. To si teda vybav s ním, či budete sedieť na božom tróne alebo nie. Mňa to zaujímať nemusí. Ja do takého kráľovstva, kam pôjdete vy, nepôjdem. Ani o to nestojím.

449.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:17 avatar
ked o to nestojis tak prosim pekne v pekle je miesta dost

457.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:23 avatar
449 Ty si latentny sadista?

454.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 11:21 avatar
stane sa tak podľa tvojej vôle.......

511.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:09 avatar
Zjv 3:21 : Tomu, kto víťazí, dám sedieť so sebou na svojom tróne, jako som i ja zvíťazil a sedím so svojím Otcom na jeho tróne.

527.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 18:35 avatar
511 To skor odporuje v teoriu trojjedineho Boha, nez ju podporuje

529.
označiť príspevok

fajer
   27. 8. 2016, 18:37 avatar
vi v tom máte poriadny bordel...ono s hovna sa torta upiecť nedá....máte hovno nie dôkazy, tak si každý trepe tie svoje sprostosti...

543.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 18:50 avatar
Táto téma nie je pre komunistických grázlov. Tak padaj!

537.
označiť príspevok

Fotooon muž
V súvislosti s týmto nejde o trojjedinosť. (hrušky nie sú jablká)

418.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:54 avatar
Podla fotoona budete Bohovia, tak to uz mas potom jedno ci len v blizkosti alebo na trone

426.
označiť príspevok

tomii muž
wolfe mysli ako chel len ja som vas uz prekukol vy vytiahnete vers a ohanate sa nim presne ako to robil satan chcel zviest versom pricom nepochodil tak ako vy nepochodite . a nic ine len davate otazky k smerovaniu ruhaniu sa Bohu a prekrucania evanjelia tak sa uvedom

430.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:05 avatar
Tiez som vas prekukol  

434.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:07 avatar
Máš telepatické schopnosti. :) (niet divu s toľkou hypnózou za každým rohom)  

432.
označiť príspevok

Wolfe muž
Myslim, ze ty si ten pravy, kto by sa mal uvedomit, hlavne ked este ani logiku nevies pouzivat..

436.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:08 avatar
wolfe ako mozes chapat niecomu ked neveris? mozes byt aj majster sveta v logike ale nepochopis

440.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:11 avatar
a tie priklady co som daval to uz som neviem ako vam mal vysvetlit lebo vam jak retardovanemu decku treba v kuse to iste do okola vysvetlovat a aj tak to nepochopis. z mojich prikladov nepozeras na pointu ale na somariny ako privlastok a zlozenie vety pricom vobec nevidis zmysel toho prikladu. rovnako ako v biblii rozoberas slovo po slovu logickostou ale nechapes pointu Bozieho slova pretoze ty tu bibliu citas ako pismenka a nie ako Bozie slovo

444.
označiť príspevok

tomii muž
a co sa tyka logiky pomlc inak wolfe co som ti pisal o tom ako peter odrezal ucho ved vies co tak si si to doplietol ako vela veci co som pisal tak som ti to musel vysvetlit niekolkokrat aby si uz nehundral

450.
označiť príspevok

Wolfe muž
Tiez sme ti davali priklady a opakovali dokolecka ako retardovanemu decku..

"Oblubujem", ked si niekto mysli, ze cita bibliu lepsim sposobom ako niekto iny..
A prave on..

452.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:18 avatar
"Oblubujem", ked si niekto mysli, ze cita bibliu lepsim sposobom ako niekto iny..
A prave on..
ved to iste si myslis aj ty tak netrep

443.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:13 avatar
436: Mal som na mysli tu tvoju logiku napr tu: 204

Alebo ked si namiesto dvoch osob, daval dokopy dve vlastnosti
alebo osobu a pristavok..

O tejto tvojej logike hovorim..
Ja verim, ze Boh je JEDINY Boh..
Ty neveris na jedineho Boha, ci?

447.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:15 avatar
wolfe niesom Boh aj ja sa mozem pomylit ked pisem 30 komentov naraz za 2 minuty tak sa necuduj a bol to len priklad rychlo napisany

455.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:21 avatar
dal si niekolko prikladov..
vsetky na jedno brdo..
to sa tolkokrat za sebou mylis?

Vies mozno keby si pisal viac viet do jedneho prispevku, tak by to nevyzeralo, ze sa mylis xkrat, ale ze si sa pomylil len raz v jednom prispevku..

464.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:29 avatar
ja som ti chcel vysvetlit nen pointu co som tym myslel a ty si sa nehrabal v tm co ti chcem predlozit ale v debilinach. ci podstatne meno je s pridavnym ale ked si nepochopil z kontextu co som chcel povedat tak si naser :D

465.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:32 avatar
nabuduce budem pri prikladoch davat lepsi pozor aby tomu aj taky debil ako ty pochopil zaujimave vsetci vidia v tom to co ja ked to napisem aj pochopia logicky len ty z ludwigom nie a preco? vas nezaujima co som napisal vy len hladate diery v stene

473.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:50 avatar
Mozno nemozes davat priklady ako debil, lebo nedebili potom tomu nerozumeju..  

478.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:55 avatar
mylis sa nedebil moze pochopit jednoduchost debila ale debil nepochopi nedebila

486.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 12:18 avatar
ked debil hovori hatmatilkou, tak mu nerozumie ani vlastna matka

425.
označiť príspevok

Fotooon muž
Vidíš: keď zavrhneš bibliu aby si prezentoval svoje "ušĺachtilé" názory, aj súhlasy neveriacich si získaš. (priateľstvo s týmto svetom)  
Súhlasí veriaci-4

428.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:01 avatar
fotooon to smerovalo akoze namna?

433.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:06 avatar
To bolo na Ludviga. (412)

420.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 10:56 avatar
Ludwig, toto je zbytocne, rad by som ti poradil jednu adresu:

www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

(vyhodi ti to tuto temu z oblubenych tem)

431.
označiť príspevok

Fotooon muž
Ano. Vaše bludy sa vo svetle písma ukázali ako herézie. Netreba to už ďalej nasilu tlačiť. Všetko by už bola len komédia.  
Súhlasí veriaci-4

437.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:09 avatar
Netreba nadalej pocuvat urazky od tomiiho..

A taktiez vieme, ze je zbytocne tahat osla..
Vieme, ze ked sa vzoprie tak nikam nepojde  

439.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 11:10 avatar
Ako myslíš.  

448.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:15 avatar
Hej, myslim, ze sa nemusim nechat urazat do debilov a dementov..
Ale taktiez nie do satanov a heretikov

451.
označiť príspevok

tomii muž
inac fotooon zaujimalo by ma ako si to myslel tym tronom??

456.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:22 avatar
Myslim, ze mal na mysli Hebr 1,8

513.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:11 avatar
Zjv 3:21 : Tomu, kto víťazí, dám sedieť so sebou na svojom tróne, jako som i ja zvíťazil a sedím so svojím Otcom na jeho tróne.

460.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:25 avatar
8 O Synovi však: Tvoj trón, Bože, je na veky vekov a žezlo tvojho práva je žezlom tvojho kráľovstva.
kde sa tam ako pise ze my budeme sediet na trone? nechapem

462.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:27 avatar
ved Boh je na trone ako my mozme sediet na trone v Kralovstve Nebeskom? ved to ako keby na zemi je kral a mal tron a neviem si predstavit zeby vselikakí poddanní sedavali s nim na trone

516.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 16:17 avatar

521.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 16:35 avatar
ano ale nemyslel to doslovne :)

525.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 18:24 avatar
Už aj ty začínaj. :)

526.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 18:25 avatar
Hla aka jednota ;) to vas pan bozko za to moze ;)

536.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 18:44 avatar
My nie sme bohovia, ako ty. :) :) .) .)

535.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 18:44 avatar
ja nezacinam :)) len mi to zacina pripominat prirovnavanie nas a Boha :)) ked si vsimnes tak on nakoniec bude sediet so svojim otcom na trone na Otcovom trone a on nam da sediet na svojom trone cize nie spolu na jednom trone otcov tron je vyssie ako synov tron cize budeme stale pod nimi a samozrejme to moze byt myslene aj nejak metaforicky comu nemusime chapet nevieme co presne mal na mysli. niesme ziadny Bohovia ani nikdy nebudeme zacinas mi fotooon pripominat reci slobodomurarov :) mozme byt Bozou sucastou ale nie Bohmi

539.
označiť príspevok

EnaXnaY
Len ten kto vyhra bude s nim sediet ;) ostatni zhorite v pekle ;)

557.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:01 avatar
Ano. Ten kto vyhrá túto diskusiu.  

561.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:03 avatar
To sa v biblii nepise ;)

566.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:06 avatar
Ja som to tam dopísal. :) :) .)
Súhlasí EnaXnaY

571.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:08 avatar
Ano ;) preto je plna bludov lebo kazdy si tam dopisuje co sa mu zapaci ;)

582.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:14 avatar
Ty chceš tvrdiť, že píšem bludy? :) :)

585.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:16 avatar
A este ake ;) nezabudaj ze ja som tu na to aby som sudil zivych i mrtvych ;) a teba uz som odsudil ;)

597.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:21 avatar
Dokáž. :)

623.
označiť príspevok

EnaXnaY
Blahoslaveni ti ktori nevideli a uverili ;)

642.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:16 avatar
Čiže si kecal a nepísal som bludy. ;) ;) ;)

643.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 20:17 avatar
Nekecal som ;)

649.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:23 avatar
Dokáž. :) :) :)

575.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:11 avatar
Aha takze nejde o pravdu, ide o to vyhrat diskusiu?

Ty si fakt "neosofista"..

590.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:18 avatar
Hovorí ti niečo výraz "irónia"? :)

607.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:27 avatar
Pri tebe je niekedy tazke rozoznat, co davas ako fakt a co ako ironiu
(Uznavam, pri mne tiez)

618.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:34 avatar
Stačilo si pozrieť históriu, na čo som odpovedal a smajlíkov povedľa. Lenže to teba nikdy nenapadne, Radšej tu budeš splietať svoje obvyklé fantázie. :) :) :)

627.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:42 avatar
Aha, takze teraz to o splietani mojich obvyklych fantazii nemyslis vazne, pretoze si dal za tu vetu plno smajlikov, chapem

633.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:06 avatar
Nebola reč len o smajlíkoch. Prečítaj si to eśte raz.

....A okrem toho si ešte aj pokrytec. Minule som ťa usvedčil z unáhleného zovšeobecnenia, a vylízal si sa z toho tým, že to bola len paródia (alebo irónia už neviem). Preto príspevok 607 si písal vlastne o sebe (len si ho naprojektoval na oponenta).

644.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:17 avatar
Smajlíci nebol jediný spomenutý charakteristický znak. Ešte študuj....

556.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:00 avatar
Ja beriem bibliu tak, ako je napísaná a pristupujem k nej s vierou. Je to v biblii? Bude to tak. Budeme sedieť s Kristom na tróne (tí ktorí zvíťazia). Teológia mojej cirkvi ma až tak nezaujíma. Keď je to v biblii, tak je to tak. (to je môj postoj. O viac sa nestarám.)

573.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:10 avatar
my budeme sediet na Synovom ale Syn a Otc budu sediet na Orcovom trone cize budu vyssie co presne sa na tom fotooon neda chapat? :)

579.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:13 avatar
cize my budeme sediet na trone Synovom ked budeme vitazit ta ako on prisiel na tron Otcov a sedi tam s Otcom

583.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:15 avatar
cize my budeme sediet na trone kde sedaval Syn ked budeme vitazit tak ako on ked prisiel na Otcov troon a sedi tam s Otcom

588.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:17 avatar
cize nebudeme vsetci dokopy sediet na jednom trone :) ale my na Synovom a Syn a Otec na Otcovom

587.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:17 avatar
Nechajme to...
Súhlasí tomii

589.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:18 avatar
Pokracujte ;) nech je vidiet ako sa pohadate ;)

599.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:23 avatar
Veď vieme, že ty máš rád hádky. Preto si na fóre. :) :)

605.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:26 avatar
Som tu lebo som vam priniesol radostnu zvest ;) armageddon nebude ;)

617.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:33 avatar
Ty si tu pre to, aby si hral šaša. :) :)

621.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 19:37 avatar
Niekto musi ked vy sa beriete tak vazne jako keby slo o zivot ;)

638.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:11 avatar
...a tebe pri tom ide o život. :) :) .)

639.
označiť príspevok

EnaXnaY
   27. 8. 2016, 20:12 avatar
Mne ide o svetovy mier ;)

647.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:21 avatar
Čože?

603.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:26 avatar
Proti sebe radsej neargumentovat, bo:

Mk 3,22-26
22 Zákonníci, čo prišli z Jeruzalema, hovorili: "Je posadnutý Belzebulom" a: "Mocou kniežaťa zlých duchov vyháňa zlých duchov."
23 On si ich zavolal a hovoril im v podobenstvách: "Ako môže satan vyháňať satana?
24 Ak sa kráľovstvo vnútorne rozdelí, také kráľovstvo nemôže obstáť,
25 a ak sa dom vnútorne rozbije, taký dom nebude môcť obstáť.
26 Ak satan povstane proti sebe samému a je rozdelený, nemôže obstáť, ale je s ním koniec.

612.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:30 avatar
wolfe ty satan ty si este tu? :) zas kujes pykle? ty nezbednik 

614.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:31 avatar
a ty a Ludwig nikdy zle proti sebe nenapisete lebo vy ste satani ked uz :)

626.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:41 avatar
614 To nevies..
V urcitych veciach ma on ine nazory ako ja..

629.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:45 avatar
no a? aj ja a veriaci-4 nemame nazory na 100% rovnake. ani s foootonom niekedy aj ked malokedy nemam s nim spolocny nazor

631.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 20:01 avatar
Vy tu na mna utocite, poniektori len sarkazmom, vacsina nadavkami, a ja nemam pravo pouzit sarkazmus?
Súhlasí Lemmy

646.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:20 avatar
Chudiatko.  

658.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 8. 2016, 02:01 avatar
Oooo takze by som mal hovorit aky je tomii retardovany debil
A veriaci hnusna spina, hrob plny vybielenych umrlcich kosti
Aby to bolo ako tak ok?

664.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 09:08 avatar
Pripadám mi to tak trochu ako narcizmus. (631)  

667.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 8. 2016, 13:11 avatar
Aha, takze ked mi niekto nadava, tak si to mam nechat..
Ty si fakt nejaky divny..

668.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 8. 2016, 13:12 avatar
Iba pokiaľ by si bol kresťan. Inak je to jedno :)
Súhlasí Fotooon

670.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 17:27 avatar
To nie, ale si až príliš precitlivený, pretože reaguješ na také veci, aj keď sa pomaly lístok pohne na strome. :) :) :)

616.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:32 avatar
Hej, pripravujem vam miesta v pekle za vase ciny  

625.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:40 avatar
wolfe ty len cakas kedy hodit nejaky vers proti niekomu ty pes

615.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 19:31 avatar
Čo to tu meleš.  

620.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:36 avatar
konecne wolfe vystrcil rozky  
Súhlasí Fotooon

628.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 19:44 avatar
Hej, rozhodol som sa, ze budem vasim zalobcom  
A ze toho je hodne  

630.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 19:53 avatar
:))) ty si zalobca? sudis? tak ver ze budes sudeny

632.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 20:01 avatar
Iste.. ale vy pojdete so mnou :)

636.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 20:08 avatar
ja na teba nadavam ale nesudim ta to moze len boh :)

645.
označiť príspevok

Fotooon muž
   27. 8. 2016, 20:18 avatar
Ty tu odjakživa hráš iba divadlo.  

660.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 8. 2016, 02:11 avatar
Ja som sa nezacal nazyvat satanom..

Ty si sem neprisiel debatovat o nabozenstve..
Ty obvinujes Patricka co ma napisane v profile
Pritom sam mas napisane v profile to iste, ibaze inymi slovami a pre teba "hooodne ocukrovane"
Aby si ukazal aka si ty prava ruka boha    

666.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 09:17 avatar
Nazývať nie. Ale hrať sa na neho áno. ;)

Ako si prišiel na to, že v mojom profile mám napísané to isté čo Patrick? (..ty svoje infantilné fantázie nikdy nezaprieš)  

669.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 8. 2016, 13:17 avatar
Na to co hovoris, ti vyslo velmi dobre cislo  

Patrick91: Odmietam diskutovať seriózne, nemá to tu zmysel.
Fotoon: Som tu na to, aby som vyvracal lži a herézie. Nie kôli diskusiám.

Hovorim, je to to iste, len pekne pocukrene..
Ja obycajne chodim na DISKUSNE forum, kvoli DISKUSIAM..
Vy dvaja mate v profile ze nie.
A niektori zo svojho chovania sice pridu diskutovat, ale v skutocnosti im o diskusiu nejde.
Ide im o presadenie svojho nazoru..
Nedokazu pouzivat argumenty.. Ked niekto neberie ich argumenty alebo pouzije na ne, ine svoje, tak prestanu reagovat na argumenty, ale zacnu reagovat na toho, kto tie argumenty napisal..

671.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 17:36 avatar
Ja nie som pover%civý. :) :)

Keď dvaja povedia, že niečo nebudú robiť, robia podľa teba to isté? (Pripadáš si normálny?)

Ja som Patricka nekritizoval za to, že tu nie je kôli diskusiám. Ale čo miesto diskutovania chce robiť. A v tom sa hodne líšime. (U teba správne vyhodnotenie skutočnosti pravidelne zlyháva, lebo býva obyčajne prehlušené neúmerne vysokým stupňom fantázie)

672.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 8. 2016, 17:49 avatar
Čiže si klamal, keď si povedal: "Ty obvinujes Patricka co ma napisane v profile
Pritom sam mas napisane v profile TO ISTE"

545.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 8. 2016, 18:51 avatar
Myslel to doslovne.
Súhlasí Fotooon

463.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:27 avatar
Precitaj si fotonovu 122
Takze Boh uz nebude trojica, ale n-tica pricom n moze byt aj niekolkostotisicove cislo

466.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 8. 2016, 11:33 avatar
presne tak , budeme v Bohu a Boh v nas.....nazvi si to ako chceš.....
Bude tam isto iste urcita hierarchia....to je Otec nad vsetkým.....bude to neustala chvala Boha....už teraz my ludia na tejto zemi môžeme okušať len v zlomku ten pociť v božej pritomnosti...

1 Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme. Preto nás svet nepozná, že nepoznal jeho. 2 Milovaní, teraz sme Božími deťmi, a ešte sa neukázalo, čím budeme. Vieme však, že keď sa on zjaví, budeme mu podobní, lebo ho budeme vidieť takého, aký je.
Súhlasí tomii

468.
označiť príspevok

tomii muž
   27. 8. 2016, 11:35 avatar
jasne ale na trone bude Jedine Boh  
Súhlasí Wolfe

471.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 8. 2016, 11:48