hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Pár poznámok k téme: N. prevrat 89

príspevkov
49
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 7.3.2009 15:08 J.Tull
posledná zmena 5.4.2009 10:43
1
07.03.2009, 15:08
... mnohí veria tomu, že najväčšie zlo pochádza z fašistickej alebo komunistickej totality. Žijeme v jednej obrovskej lži, ktorú cítime, no tvárime sa akoby sme o nej nevedeli. Strácame schopnosť „myslieť“. Hrozivo narastá systém nových foriem neslobody. Garantovaná sloboda je bezcenná, ak ju nedokážeme, nevieme, využívať. Právo vyjadrovať svoje myšlienky má význam iba vtedy, ak sme schopní vlastné myšlienky vôbec mať. Súčasný režim vytvára a podporuje človeka bez svedomia a presvedčenia, ktorému imponuje, že môže byť bezvýznamnou súčasťou ozubeného kolesa veľkej organizácie. Konkrétne osoby si hľadajú stabilné miesto v „mocenskej pyramíde“. Tí, ktorí sa štruktúre nechcú alebo nevedia prispôsobiť, sú z rozhodovania vylúčení. Ak niekto odmietne uspokojiť záujmy vládnucej vrstvy, mocenská elita sa môže obrátiť na niekoho iného. Ide o ovládanie a kontrolu bez viditeľného nátlaku a riadenia. Nie je potrebné „indoktrinovať“ do systému priamo celú populáciu, ale len jej nepatrnú časť, ktorá hrá určitú úlohu v rozhodovaní, ako sú politici, novinári, intelektuáli, prípadne učitelia. Väčšina ľudí je vedená k tomu, aby si nič nevšímala, aby len plnila rozkazy a nemyslela, čo sa obyčajne dosahuje rozličnými nástrahami konzumu. Môžu sa búriť, môžu predkladať rôzne návrhy ... Podstatné je, že nemajú na vývoj spoločnosti takmer žiadny vplyv. Smú sa rozhodovať, aké miesto si nájdu v rámci tohto systému, ale to je všetko.
Nadja napísala: „Dnes si píše každý to, čo chce, a je na tebe, z ktorých novín si budeš čítať a ktoré ti pomôžu vytvárať si svoj názor...dnes máme obrovskú zbraň proti politikom - slobodné volby“ ...áno je tu veľký výber novín, rozhlasových staníc, televízií, politických strán ... Výber je ozaj bohatý. Problém je v tom, že nejde o alternatívy, ale varianty tej istej ponuky.
none
3

1. J.Tull 07.03.2009, 15:08

... mnohí veria tomu, že najväčšie zlo pochádza z fašistickej alebo komunistickej totality. Žijeme v jednej obrovskej lži, ktorú cítime, no tvárime sa akoby sme o nej nevedeli. Strácame schopnosť „myslieť“. Hrozivo narastá systém nových foriem neslobody. Garantovaná sloboda je bezcenná, ak ju nedokážeme, nevieme, využívať. Právo vyjadrovať svoje myšlienky má význam iba vtedy, ak sme schopní vlastné myšlienky vôbec mať. Súčasný režim vytvára a podporuje človeka bez svedomia a presvedčenia, ktorém...

07.03.2009, 15:25
a ako to riešiť?
none
33

1. J.Tull 07.03.2009, 15:08

... mnohí veria tomu, že najväčšie zlo pochádza z fašistickej alebo komunistickej totality. Žijeme v jednej obrovskej lži, ktorú cítime, no tvárime sa akoby sme o nej nevedeli. Strácame schopnosť „myslieť“. Hrozivo narastá systém nových foriem neslobody. Garantovaná sloboda je bezcenná, ak ju nedokážeme, nevieme, využívať. Právo vyjadrovať svoje myšlienky má význam iba vtedy, ak sme schopní vlastné myšlienky vôbec mať. Súčasný režim vytvára a podporuje človeka bez svedomia a presvedčenia, ktorém...

07.03.2009, 20:08
Tull, o manipulovani tu bolo uz dost nazorov. Vsetky sa nesu v deskriptivnej rovine, ciastocne aj v kritickej.
Exodus z tejto manipulatorskej hry nikto neponuka. Niekto sa vsak chova ako revolucionar, vizionar, ovsem vieme, ze je to exces, ktory ma nulovy efekt.
none
46

1. J.Tull 07.03.2009, 15:08

... mnohí veria tomu, že najväčšie zlo pochádza z fašistickej alebo komunistickej totality. Žijeme v jednej obrovskej lži, ktorú cítime, no tvárime sa akoby sme o nej nevedeli. Strácame schopnosť „myslieť“. Hrozivo narastá systém nových foriem neslobody. Garantovaná sloboda je bezcenná, ak ju nedokážeme, nevieme, využívať. Právo vyjadrovať svoje myšlienky má význam iba vtedy, ak sme schopní vlastné myšlienky vôbec mať. Súčasný režim vytvára a podporuje človeka bez svedomia a presvedčenia, ktorém...

15.03.2009, 07:56
Sú to prázdne slová, ktoré nezodpovedajú skutočnosti. Rozumný človek nenapíše takúto demagógiu. Stačí si prečítať len jednu z mnohých alternatív, netreba viac, a zistíme, že J. Tull klame.

Jedna z mnohých alternatív: odkaz

Samozrejme, aj napriek demagogickým úskokom je v tom príspevku kúsok pravdy: Ak nevieme využívať slobodu, je nám bezcenná.
none
2
07.03.2009, 15:20
J Tull -toto co si vyssie napísal je tvoje poznanie o tom ,kde žijes ? Ak ano gratulujem ti aspon ku tomu ,že nepatrís medzi tých co nevidia nic a nevedia nic a vymenili svoju slobodu za plne brucho .Jaj ale aj ty ho mas plne pre system v ktorom si tiez niekde etablovaný ,takže co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?
none
5

2. ranexil 07.03.2009, 15:20

J Tull -toto co si vyssie napísal je tvoje poznanie o tom ,kde žijes ? Ak ano gratulujem ti aspon ku tomu ,že nepatrís medzi tých co nevidia nic a nevedia nic a vymenili svoju slobodu za plne brucho .Jaj ale aj ty ho mas plne pre system v ktorom si tiez niekde etablovaný ,takže co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?

07.03.2009, 16:04
Boh múch; ranexil; ..."ako to riešiť?" "co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?"
...okamžité riešenia neviem, myslím si, že ani nie sú. Dôležité je, v prvom rade, nájsť, spoznať, príčiny, ktoré je treba hľadať v ľudskej spoločnosti, v jej histórii ... Nie v nejakých mimozemšťanoch, archanjeloch, vo virtuálnom svete "transcendetna"...
Potrebné je nestratiť "vnímavosť", empatiu /v tomto smere veľa dokáže umenie; k nemu sa utiekam a snažím sa ho podporovať v rámci svojich možností, a potláčať, ak to vôbec ide, antiumemie, ktoré ohlupuje, robí ľudí otupnými/.
... cítim sa neslobodnejším ako v minulom režime, i keď mám plnšie brucho; totiž "ríša slobody sa začína až tam, kde sa prestáva pracovať pod tlakom núdze a vonkajšej účelnosti"
none
6

5. J.Tull 07.03.2009, 16:04

Boh múch; ranexil; ..."ako to riešiť?" "co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?"
...okamžité riešenia neviem, myslím si, že ani nie sú. Dôležité je, v prvom rade, nájsť, spoznať, príčiny, ktoré je treba hľadať v ľudskej spoločnosti, v jej histórii ... Nie v nejakých mimozemšťanoch, archanjeloch, vo virtuálnom svete "transcendetna"...
Potrebné je nestratiť "vnímavosť", empatiu /v tomto smere veľa dokáže umenie; k nemu sa utiekam a snažím sa ho podporovať v rámci svojich mož...

07.03.2009, 16:07
J.Tull koľko si mal rokov v 89?
none
8

6. janyjany 07.03.2009, 16:07

J.Tull koľko si mal rokov v 89?

07.03.2009, 16:10
janyjany; ...viacej ako Ty
none
9

5. J.Tull 07.03.2009, 16:04

Boh múch; ranexil; ..."ako to riešiť?" "co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?"
...okamžité riešenia neviem, myslím si, že ani nie sú. Dôležité je, v prvom rade, nájsť, spoznať, príčiny, ktoré je treba hľadať v ľudskej spoločnosti, v jej histórii ... Nie v nejakých mimozemšťanoch, archanjeloch, vo virtuálnom svete "transcendetna"...
Potrebné je nestratiť "vnímavosť", empatiu /v tomto smere veľa dokáže umenie; k nemu sa utiekam a snažím sa ho podporovať v rámci svojich mož...

07.03.2009, 16:12
Ved to prave takymito vecami ako je aj tato kríza ,nam cely tento system predviedol ako velmi sme otrokmi a ako manipuluje strachom prave pracou o ktoru príst znamena stratit zakl.veci -trochu prenesene povedane ,ale tak nejako to je.Minuly rezim mal naozaj vyhodu v slobode ,ktora pramenila z nestrachu o pracu a tým vlastne aj poživen.Utiekat sa v transcendentno nie je len o fantazírovaní cloveka ,preto to vnímas inac ,ako ja .
none
13

9. ranexil 07.03.2009, 16:12

Ved to prave takymito vecami ako je aj tato kríza ,nam cely tento system predviedol ako velmi sme otrokmi a ako manipuluje strachom prave pracou o ktoru príst znamena stratit zakl.veci -trochu prenesene povedane ,ale tak nejako to je.Minuly rezim mal naozaj vyhodu v slobode ,ktora pramenila z nestrachu o pracu a tým vlastne aj poživen.Utiekat sa v transcendentno nie je len o fantazírovaní cloveka ,preto to vnímas inac ,ako ja .

07.03.2009, 16:33
ranexil; Kapitalizmus bol pod tlakom robotníckeho hnutia prinútený ku korekciám: od konca 19. storočia rast reálnych miezd a znižovanie pracovnej doby zastavili proces absolútneho zbedačovania. Dnes vidíme, že len dočasne.
Minulý režim určite nebol ideálny, mal ďaleko k tomu, ale predstav si, že sa mi /a nielen mne/ stávalo, že som sa tešil do roboty a často v zaujatosti nad prácou, ktorú som práve vykonával, zmeškal fajront. ... nebol som gasterbreitom ako väčšina z nás dnes.
...netvrdím, že "transcendentno" je len o fantazírovaní cloveka, ale nie je cestou, riešením; aj keď veriacemu môže poskytovať pocit slobody. ...myslím si však, že najneslobodnejšími sú práve tí, ktorí o svojej neslobode nevedia
none
16

13. J.Tull 07.03.2009, 16:33

ranexil; Kapitalizmus bol pod tlakom robotníckeho hnutia prinútený ku korekciám: od konca 19. storočia rast reálnych miezd a znižovanie pracovnej doby zastavili proces absolútneho zbedačovania. Dnes vidíme, že len dočasne.
Minulý režim určite nebol ideálny, mal ďaleko k tomu, ale predstav si, že sa mi /a nielen mne/ stávalo, že som sa tešil do roboty a často v zaujatosti nad prácou, ktorú som práve vykonával, zmeškal fajront. ... nebol som gasterbreitom ako väčšina z nás dnes.
...netvrdí...

07.03.2009, 16:41
J.Tull chápem, že dôraz kladieš hlavne na zabezpečenie základných potrieb, istotu práce, zamestnanosť, ktorá bola umelo udržiavaná. V tomto zmysle bol život v socializme jednoduchším.
none
39

16. janyjany 07.03.2009, 16:41

J.Tull chápem, že dôraz kladieš hlavne na zabezpečenie základných potrieb, istotu práce, zamestnanosť, ktorá bola umelo udržiavaná. V tomto zmysle bol život v socializme jednoduchším.

08.03.2009, 10:10
janyjany; ...v tej dobe som chcel zmeniť svet; a videl som v tom zmysel. Mladí ľudia tej doby, všeobecne, boli pripravení na boj s celosvetovými hrozbami. Bolo cítiť aktivitu, vitalitu ...
none
40

39. J.Tull 08.03.2009, 10:10

janyjany; ...v tej dobe som chcel zmeniť svet; a videl som v tom zmysel. Mladí ľudia tej doby, všeobecne, boli pripravení na boj s celosvetovými hrozbami. Bolo cítiť aktivitu, vitalitu ...

08.03.2009, 10:26
J.Tull neviem kde si žil, kde si cítil aktivitu a vitalitu. Atmosféru nezmieriteľného triedneho boja vytvárali komunistické médiá.
none
41

40. janyjany 08.03.2009, 10:26

J.Tull neviem kde si žil, kde si cítil aktivitu a vitalitu. Atmosféru nezmieriteľného triedneho boja vytvárali komunistické médiá.

08.03.2009, 10:47
janyjany; ...po celom svete; mojím obľúbeným týždenníkom bola Smena na nedeľu
none
42

39. J.Tull 08.03.2009, 10:10

janyjany; ...v tej dobe som chcel zmeniť svet; a videl som v tom zmysel. Mladí ľudia tej doby, všeobecne, boli pripravení na boj s celosvetovými hrozbami. Bolo cítiť aktivitu, vitalitu ...

08.03.2009, 15:12
Tull, hic Rhodus...
none
43

42. 08.03.2009, 15:12

Tull, hic Rhodus...

08.03.2009, 15:59
miro50; robím, čo môžem, avšak:

Naivný blázon
závidí vtákom
vysoký let

Z belasej výšky
špinavé veci
už nevidieť

Naivný blázon
čo veril ľuďom
chcel zmeniť svet

Scenáre sú dávno napísané
začína sa ďalšie predstavenie
herci bez tvárí kostými menia
scéna scénu bez prechodu strieda
V prastarom divadle absurdity
rozkrádači dohadzujú kšefty
marionetky hrajú prím
kto príde skôr bude princ
potlesk je nacvičený
rozdávajú medaily
Len ten blázon v kúte žiali
nad stratou svojej naivity

Zlomili naivným rojkom krídla
povedali leť
Bezcitný režiséri divadla
nechcú zmeniť svet

Z nebeskej výšky
špinavých vecí
niet
none
44

43. J.Tull 08.03.2009, 15:59

miro50; robím, čo môžem, avšak:

Naivný blázon
závidí vtákom
vysoký let

Z belasej výšky
špinavé veci
už nevidieť

Naivný blázon
čo veril ľuďom
chcel zmeniť svet

Scenáre sú dávno napísané
začína sa ďalšie predstavenie
herci bez tvárí kostými menia
scéna scénu bez prechodu strieda
V prastarom divadle absurdity
rozkrádači dohadzujú kšefty
marionetky hrajú prím
kto príde skôr bude princ
potlesk je nacvičený <br...

08.03.2009, 20:39
Tull, velmi pekna basnicka, aj som si ju stiahol. Ak je to tvoje dielo, tak nam tu nieco este posli.
none
45

44. 08.03.2009, 20:39

Tull, velmi pekna basnicka, aj som si ju stiahol. Ak je to tvoje dielo, tak nam tu nieco este posli.

08.03.2009, 20:50
miro50; ... som rád, že sa Ti páčila a za pochvalu ďakujem. /...na tomto d.f. som uverejnil viaceré/
... často píšem, že som neveriaci, neveriaci v širšom význame slova /teda nie len ohľadom "teizmu"/, ale nebolo to vždy tak ...
none
17

13. J.Tull 07.03.2009, 16:33

ranexil; Kapitalizmus bol pod tlakom robotníckeho hnutia prinútený ku korekciám: od konca 19. storočia rast reálnych miezd a znižovanie pracovnej doby zastavili proces absolútneho zbedačovania. Dnes vidíme, že len dočasne.
Minulý režim určite nebol ideálny, mal ďaleko k tomu, ale predstav si, že sa mi /a nielen mne/ stávalo, že som sa tešil do roboty a často v zaujatosti nad prácou, ktorú som práve vykonával, zmeškal fajront. ... nebol som gasterbreitom ako väčšina z nás dnes.
...netvrdí...

07.03.2009, 16:43
zbedačovanie sa len presunulo do zabudnutejších kútov sveta. a možno si ľudia vybrali cestu neslobody, lebo sa boja slobody prípadne sa im zdá príliš namáhavé žiť inak...podobne ako v Číne sa demonštrácie za demokratizáciu umlčali tým, že ľudom naplnili bruchá (teda len časti ľudí...v mestách). možno ľudia naozaj nepotrebujú viac než toto...aspoň väčšina.
none
10

5. J.Tull 07.03.2009, 16:04

Boh múch; ranexil; ..."ako to riešiť?" "co konkretne môže jedinec urobit pre svoju slobodu ?"
...okamžité riešenia neviem, myslím si, že ani nie sú. Dôležité je, v prvom rade, nájsť, spoznať, príčiny, ktoré je treba hľadať v ľudskej spoločnosti, v jej histórii ... Nie v nejakých mimozemšťanoch, archanjeloch, vo virtuálnom svete "transcendetna"...
Potrebné je nestratiť "vnímavosť", empatiu /v tomto smere veľa dokáže umenie; k nemu sa utiekam a snažím sa ho podporovať v rámci svojich mož...

07.03.2009, 16:14
"neslobodnejší ako v minulom režime"??? už len preto že sa môžeš zbaliť a slobodne ísť hľadať väčšiu slobodu kam len chceš to nemôže byť pravda
none
12

10. 07.03.2009, 16:14

"neslobodnejší ako v minulom režime"??? už len preto že sa môžeš zbaliť a slobodne ísť hľadať väčšiu slobodu kam len chceš to nemôže byť pravda

07.03.2009, 16:28
Nikto hovorím o mentalnom vazení ,ktore vyplyva z predpokladov toho co nastane ak urobís ten krok ku slobode . Cize o strachu zo stratenia istot vyplyvajucich z aktualneho stavu kde moment. si umiestnený.
none
15

12. ranexil 07.03.2009, 16:28

Nikto hovorím o mentalnom vazení ,ktore vyplyva z predpokladov toho co nastane ak urobís ten krok ku slobode . Cize o strachu zo stratenia istot vyplyvajucich z aktualneho stavu kde moment. si umiestnený.

07.03.2009, 16:41
ranexil - aké istoty ??? aký strach ??? dnes si tu a zajtra je všetko v ... jedine zodpovednosť k niekomu /deti/ Ti môže zabrániť nehľadať neskúšať - ale inak je všetko v Tvojich rukách
none
14

10. 07.03.2009, 16:14

"neslobodnejší ako v minulom režime"??? už len preto že sa môžeš zbaliť a slobodne ísť hľadať väčšiu slobodu kam len chceš to nemôže byť pravda

07.03.2009, 16:38
nikto; ...áno otvorili sa hranice a môžme vycestovať do sveta. Pre väčšinu napríklad zbierať pomaranče v Španielsku, jablká v Taliansku, alebo robiť "óperky" v Anglicku ...
none
19

14. J.Tull 07.03.2009, 16:38

nikto; ...áno otvorili sa hranice a môžme vycestovať do sveta. Pre väčšinu napríklad zbierať pomaranče v Španielsku, jablká v Taliansku, alebo robiť "óperky" v Anglicku ...

07.03.2009, 16:46
J.Tull - vieš ja mám už 2 deti viac rokov a iné povinnosti,ale neveril by si koľko mám známych čo sú slobodní a jednoducho sa zbalia a idú - švagor sa pred vianocami takto zbalil a odišiel na 2 mesiace do Nepálu - keď sa vrátil povedal že vážne uvažuje ísť tam navždy že asi našiel čo hľadal - a ver že tam nechce zbierať pomaranče
none
22

19. 07.03.2009, 16:46

J.Tull - vieš ja mám už 2 deti viac rokov a iné povinnosti,ale neveril by si koľko mám známych čo sú slobodní a jednoducho sa zbalia a idú - švagor sa pred vianocami takto zbalil a odišiel na 2 mesiace do Nepálu - keď sa vrátil povedal že vážne uvažuje ísť tam navždy že asi našiel čo hľadal - a ver že tam nechce zbierať pomaranče

07.03.2009, 17:45
nikto; ...poznám i ja mnohých, ktorí odišli za prácou do zahraničia,nielen na sezónne práce /hoci tých druhých je neporovnateľne viac/, ale je to výhra byť "nútený" hľadať uplatnenie v Nepále. ... áno to, že takáto možnosť tu je, je určite "plus".
...terajší systém je založený na zarábaní a míňaní. Najvyššou hodnotou je "mať". Niečo v ňom znamená iba ten kto "na to má". Ten je spoločensky na výške. Vytvára sa neoaristokracia a ilúzia. Sľubujeme vernosť demokracii, hoci nás poháňa motív zisku. Mocenskú svojvôľu považujeme za dodržiavanie právneho poriadku. Všestranné poníženie človeka označujeme za jeho definitívne oslobodenie.
none
24

22. J.Tull 07.03.2009, 17:45

nikto; ...poznám i ja mnohých, ktorí odišli za prácou do zahraničia,nielen na sezónne práce /hoci tých druhých je neporovnateľne viac/, ale je to výhra byť "nútený" hľadať uplatnenie v Nepále. ... áno to, že takáto možnosť tu je, je určite "plus".
...terajší systém je založený na zarábaní a míňaní. Najvyššou hodnotou je "mať". Niečo v ňom znamená iba ten kto "na to má". Ten je spoločensky na výške. Vytvára sa neoaristokracia a ilúzia. Sľubujeme vernosť demokracii, hoci nás poháňa motív zisk...

07.03.2009, 17:53
J.Tull - ten Nepál nie je o uplatnení sa - on žije v Anglicku a darí sa mu dobre - Nepál je práve o tom zmeniť svoj doterajší "konzumný" život - o tom že tam dokázal byť šťastný bez výdobytkov vedy - proste návrat kamsi na začiatok - a hlavne vravel že je tam obrovská energia /šťastie na tvárach ľudí - nezištná pomoc / aj keď podla našich hodnotových rebríčkov Tí ľudia nemajú nič
none
26

24. 07.03.2009, 17:53

J.Tull - ten Nepál nie je o uplatnení sa - on žije v Anglicku a darí sa mu dobre - Nepál je práve o tom zmeniť svoj doterajší "konzumný" život - o tom že tam dokázal byť šťastný bez výdobytkov vedy - proste návrat kamsi na začiatok - a hlavne vravel že je tam obrovská energia /šťastie na tvárach ľudí - nezištná pomoc / aj keď podla našich hodnotových rebríčkov Tí ľudia nemajú nič

07.03.2009, 18:07
nikto; ...ja som tu /v tomto d.f./ písal, že sú mi sympatické komunity ako je napr. Findhorn a pod. ... a možno je to i riešením, neviem.
none
4
07.03.2009, 15:34
Máme aj iné nástroje, napríklad revolúciu... zmení sa systém po revolúcii? Nie, opäť sa spoločnosť začne vrstviť rovnakým spôsobom, takže je to zrejme zákonitosť. Vláda nech je akákoľvek, bude vždy upevňovať svoju moc všetkými dostupnými prostriedkami. Anarchia? Neviem si predstaviť...
none
7

4. Nadja 07.03.2009, 15:34

Máme aj iné nástroje, napríklad revolúciu... zmení sa systém po revolúcii? Nie, opäť sa spoločnosť začne vrstviť rovnakým spôsobom, takže je to zrejme zákonitosť. Vláda nech je akákoľvek, bude vždy upevňovať svoju moc všetkými dostupnými prostriedkami. Anarchia? Neviem si predstaviť...

07.03.2009, 16:09
Nadja; ... to by potrebovalo revolúciu "vedomia" a tu som značne skeptický, ale ktovie; ...ľudstvo, keď vystrieda všetky možnosti a najmä keď už na výber nemá, možno sa začne správať i rozumne
none
11

7. J.Tull 07.03.2009, 16:09

Nadja; ... to by potrebovalo revolúciu "vedomia" a tu som značne skeptický, ale ktovie; ...ľudstvo, keď vystrieda všetky možnosti a najmä keď už na výber nemá, možno sa začne správať i rozumne

07.03.2009, 16:21
Jet, a v tom je kliatba ľudí: vždy majú na výber... A jedine diktatura, prinášajúca ovšem neslobodu, môže ľudí tej možnosti výberu zbaviť...
none
18

11. Nadja 07.03.2009, 16:21

Jet, a v tom je kliatba ľudí: vždy majú na výber... A jedine diktatura, prinášajúca ovšem neslobodu, môže ľudí tej možnosti výberu zbaviť...

07.03.2009, 16:46
nielen diktatúra, ľudia sa stávajú neslobodnými a zbavení možnosťami výberu aj tým, že si "zvolia" istý štýl života...človek si myslí, že potrebuje dom s krpatým pozemkom, tak si vezme hypotéku a tú bude 40 rokov splácať a aby ju splácal, musí mať stabilné pracovné miesto a byť súčasťou "systému".
none
21

18. 07.03.2009, 16:46

nielen diktatúra, ľudia sa stávajú neslobodnými a zbavení možnosťami výberu aj tým, že si "zvolia" istý štýl života...človek si myslí, že potrebuje dom s krpatým pozemkom, tak si vezme hypotéku a tú bude 40 rokov splácať a aby ju splácal, musí mať stabilné pracovné miesto a byť súčasťou "systému".

07.03.2009, 16:59
nezvolil si tento život sám?
none
25

21. janyjany 07.03.2009, 16:59

nezvolil si tento život sám?

07.03.2009, 18:01
janyjany; ...mno nie celkom sám od seba. Obludnosť systému je i v jeho schopnosti ovplyvňovať naše myslenie, túžby ... Nepostrehli sme, že násilie štátnej kontroly a "fyzické okovy" boli nahradené psychologickými okovami.
none
27

25. J.Tull 07.03.2009, 18:01

janyjany; ...mno nie celkom sám od seba. Obludnosť systému je i v jeho schopnosti ovplyvňovať naše myslenie, túžby ... Nepostrehli sme, že násilie štátnej kontroly a "fyzické okovy" boli nahradené psychologickými okovami.

07.03.2009, 18:13
J.Tull ak chce môže zmeniť svoj život. Len musí byť aktívny a mať odvahu.
none
28

27. janyjany 07.03.2009, 18:13

J.Tull ak chce môže zmeniť svoj život. Len musí byť aktívny a mať odvahu.

07.03.2009, 18:33
janyjany- to čo píšeš je iba výsmechom reality. J.Tull žije v skutočnosti a vníma svet tak ako je. Skús zmeniť svoj život a nepodrobiť sa násiliu. Je to zatiaľ nemožné. Zomrieš !!!!!!!!A pokiaľ nezomrieš hladom, tak sa Ti budú vysmievať, aký si neprispôsobivý a nezapadáš do spoločnosti
none
29

28. 07.03.2009, 18:33

janyjany- to čo píšeš je iba výsmechom reality. J.Tull žije v skutočnosti a vníma svet tak ako je. Skús zmeniť svoj život a nepodrobiť sa násiliu. Je to zatiaľ nemožné. Zomrieš !!!!!!!!A pokiaľ nezomrieš hladom, tak sa Ti budú vysmievať, aký si neprispôsobivý a nezapadáš do spoločnosti

07.03.2009, 18:46
Podľa mňa človek ak chce, môže zmeniť svoj život. Horšie je ak má deti. Mal som na mysli slobodného jedinca. Ten má možnosti.
none
20

7. J.Tull 07.03.2009, 16:09

Nadja; ... to by potrebovalo revolúciu "vedomia" a tu som značne skeptický, ale ktovie; ...ľudstvo, keď vystrieda všetky možnosti a najmä keď už na výber nemá, možno sa začne správať i rozumne

07.03.2009, 16:52
J tull videl si tento novsí film s Reevsom ,tam bolo ukazane ,že ludstvo nezaujíma nic ,je puhou tupou riekou valiacou sa istym smerom a ked nepríde k zasahu zvonka tak si to neuvodomi a nezastaví sa ,lebo je i tak len riekou tecucou z roztopenych ladov a znicí vsetko co mu stojí v ceste. Takže mozno preto tie nadeje na ufonov ci Boha ,lebo intuitívne vieme ,že ked nas nezastaví nieco externe tak sami sa nedokazeme zastavit kdesi dole v stoke hnijuceho bahna nasich cinností.
none
23
07.03.2009, 17:47
ranexil; ...nevidel, ale opäť som si s potešením pozrel "Skřivánci na niti"
none
30
07.03.2009, 19:26
komu sa nepaci slobodnejsi svet a tuzi sa nafixovat na nejake "istoty" aj ked falosne ale "istoty", tomu by som odporucil emigrovat do Severnej Korei,Vietnamu, Ciny, Venezuely.... tam mu vysvetlia co je jedina pravda....a bude pracovat ako proletar za svetlejsie zajtrajsky a pozajtrajsky....a samozrejme za Stranu
haha
none
31
07.03.2009, 19:47
hm zase sa tu kričí a túži ludstvo po novom prevrate ,k nastoleniu nového poriadku,len nechápem prečo je zase potrebný tento typ očistca od nečistot..Ríšska idea napr.nemecká tu už bola,aj bojový pokrik predošlých pokolení..hm ale zakaždým sa hladajú tie meradlá,ktorými sa majú posudzovat čisté konania a ciele čohosi nového..len čím sa tentoraz bude bojovat za čest a slobodu..vedomim?! asi tažko..skor krvou,ako vždy!
none
32

31. 07.03.2009, 19:47

hm zase sa tu kričí a túži ludstvo po novom prevrate ,k nastoleniu nového poriadku,len nechápem prečo je zase potrebný tento typ očistca od nečistot..Ríšska idea napr.nemecká tu už bola,aj bojový pokrik predošlých pokolení..hm ale zakaždým sa hladajú tie meradlá,ktorými sa majú posudzovat čisté konania a ciele čohosi nového..len čím sa tentoraz bude bojovat za čest a slobodu..vedomim?! asi tažko..skor krvou,ako vždy!

07.03.2009, 19:51
renata, extremne riesenia nikam nevedu....
none
34
07.03.2009, 20:11
someone,ked sa vysokoškolsky vzdelaní ludia mlátia hlava nehlava v parlamente za lepšie zákony,vies čo bude"vonku"?!
rozprávkova krajinka zázrakov nie ? ludia vedia riešit vážne problémiky iba v extrémnych podmienkach,len nechápem prečo je to vždy tak..alebo sa mýlim a niekedy sa nastolil svetový poriadok na najvyššej úrovni, to jest v mieri.. vieš kedy to bolo? ja si žial nepamatam
none
35
07.03.2009, 20:12
Tí vysokoskolsky vzdelaní ludia maju casto ku konfliktom blizsie nez ten co skoncil zs.
none
36
07.03.2009, 20:17
ranexil tu je potom absencia koho? ked sa stale tvoria konflikty a nedorozumenia..rozprávok na dobru noc,nie?
none
37
07.03.2009, 20:19
Ja si myslím ,že je to presne obratene Renatka .Je tu prebytok emocii tak ich je treba kdesi použit .
none
38
07.03.2009, 20:23
ale prečo ludstvo vždy musí po určitom čase stmelit zabíjanie,vojna alias..šíp,obet a potom ciel..mier
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 200 477 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 47 279 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.