hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Otázky pre svedkov Jehovových (12)…

príspevkov
21
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.6.2020 09:48 pozorovateľ
posledná zmena 6.6.2020 12:27
1
05.06.2020, 09:48
Otázka 12:

Kniha Rozhovory z Písma pod názvom Posledné dni poskytuje záruku, že po Prvej a Druhej nemôže existovať ďalšia Svetová vojna, pretože by nevyhnutne zahŕňala jadrové zbrane a úplná jadrová vojna by urobila Zem neobývateľnou. Nie je však možné, že by rozsiahla vojna mohla vypuknúť, keď by bolo vidno relatívne obmedzené použitie atómových zbraní, najmä novo vyvinuté jadrové zariadenia na bombardovanie bunkrov a taktické bojové jadrá? Táto otázka je obzvlášť dôležitá, pretože sa zdá, že dnešný svet pochoduje po ceste k celosvetovej nukleárnej vojne! Ale podľa slov samého Ježiša Krista, presne taká situácia je v Biblii prorocky predpovedaná! (Matúš 24:22)
none
2

1. pozorovateľ 05.06.2020, 09:48

Otázka 12:

Kniha Rozhovory z Písma pod názvom Posledné dni poskytuje záruku, že po Prvej a Druhej nemôže existovať ďalšia Svetová vojna, pretože by nevyhnutne zahŕňala jadrové zbrane a úplná jadrová vojna by urobila Zem neobývateľnou. Nie je však možné, že by rozsiahla vojna mohla vypuknúť, keď by bolo vidno relatívne obmedzené použitie atómových zbraní, najmä novo vyvinuté jadrové zariadenia na bombardovanie bunkrov a taktické bojové jadrá? Táto otázka je obzvlášť dôležitá, pretože sa...

05.06.2020, 10:45
pozorovateľ, tá situácia už nastala... v období konca 1. a začiatku 2. storočia
none
3
05.06.2020, 13:46
1, .... tvoja otázka opäť prezrádza fakt, ako dopadne ten, čo sa oddelí od duchovného správcu, ktorý dnes jediný má právo vykladať Písmo!?
A samozrejme, tvoj osobný výklad je potom úplne uletený a nevníma kontext Písma. A Mat.24,22 len opisuje ten fakt, ktorý som opísal aj vo svojom blogu: odkaz
Ale tam sa nepíše, že to musí byť nejaká, tretia svetová vojna, čo by viedli ľudia.
Istým spôsobom to bude "tretia svetová vojna" /posledná/, ale nie taká ako to vnímaš ty. Tu bude svet "bojovať proti baránkovi",
„A videl som divé zviera a zemských kráľov a ich vojská zhromaždené, aby viedli vojnu s tým, ktorý sedel na koni, a s jeho vojskom." Zjavenie 19:19–21.
A v Zjavení 16:14, čítame, že .... ‚králi celej obývanej zeme‘ sú zhromaždení „do vojny veľkého dňa Boha, Všemohúceho“.
Jeremiáš vo svojom inšpirovanom proroctve uviedol, že ..... „pobití od Jehovu“ budú „z jedného konca zeme až na druhý koniec zeme“. (Jeremiáš 25:33) Teda Armagedon - nie je ľudská vojna obmedzená na nejaké konkrétne miesto/ľudský konflikt/ na Blízkom východe. Ale je to Jehovova vojna, Božia vojna a je celosvetová.

A prečo budú bojovať králi sveta proti baránkovi?
--------------------------------------------------------------------------
Nuž, čoskoro sa rozpúta mohutný útok zdanlivo bezbranným kresťanom. Ktorých dnes Boh používa /JS/.Tento celosvetový násilný prepad Góga opisuje Ezechiel v kapitolách 38 a 39. Tu sa národy obrátia proti Jehovovým svedkom, Božiemu ľudu, .... zhromaždenému zo všetkých národov. "Satanov" odpor sa prejaví celosvetovou akciou proti Jehovovým pozemským služobníkom — viditeľným zástupcom a hlásateľom Božieho kráľovstva. A už aj tento fakt poukazuje aké je dnes žiadúce stáť na tej správnej strane?! A to ty o sebe nemôžeš povedať - pozorovateľ.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Aj Dávid, kráľ starovekého Izraela, vyslovil proroctvo o tejto svetovej situácii, keď pod inšpiráciou napísal: ..... „Králi zeme sa stavajú a vysokí úradníci sa zhŕkli ako jeden muž proti Jehovovi a jeho pomazanému a hovoria: ‚Roztrhnime ich putá a odvrhnime od seba ich povrazy!‘“ ?(Žalm 2:2, 3; Skutky 4:25, 26)
A sám musíš poznať z Biblie /a to nielen v súvislosti Izraelom/ že útok na Boží ľud = útok proti samotnému Bohu! Zech.2,8
Citujem: .... "Lebo toto hovorí Jehova vojsk, .... ‚Kto sa dotýka vás, dotýka sa zreničky môjho oka".

Žalm 105:14, 15 .... " Nikomu nedovolil, aby ich utláčal, ale karhal kvôli nim kráľov. Hovoril: „Nedotýkajte sa mojich pomazaných a neubližujte mojim prorokom.“
Aj preto ten zásah od Boha proti tým /vládcom-prvkom sveta/, ktorí zaútočia na jeho ľud - 2. Tesaloničanom 1:6 : ..... " A bude to od Boha spravodlivé, keď tým, čo vás sužujú, odplatí súžením".
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
A úplne na záver citujem to, čo úplne vyvracia tvoju nebiblickú úvahu, tvrdenie: .... "Úspech dosiahne podvodom a ľsťou. A bude sa v srdci vyvyšovať a v čase bezpečia zničí mnohých. Postaví sa dokonca proti Kniežaťu kniežat, ale bude zlomený bez ľudského zásahu."
Všimni si tie posledné slová? ..... "ale bude zlomený bez ľudského zásahu."
ROZUMIEŠ DANÝM SLOVÁM ???
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Zem je už dosť zničená, zdevastovaná po každej stránke a tak je viac ako isté, že nejaká nukleárna htozba nehrozí /Boh to nepripustí/ ale poslednú vojnu /celosvetovú/ bude viesť sám Všemohúci Boh, Jehova vojsk.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POSLEDNÉ VAROVANIE pre ľudstvo:

"Jehovov veľký deň je blízko! Je blízko a rýchlo sa približuje! Zvuk Jehovovho dňa je desivý, i bojovník v ňom bude zúfalo kričať. Ten deň je dňom zúrivosti, dňom tiesne a úzkosti, dňom búrky a spustošenia, dňom tmy a temnoty, dňom mrakov a hustej temnoty, dňom trúbenia na rohu a bojového pokriku proti opevneným mestám a proti vysokým rohovým vežiam. Zovriem ľudí úzkosťou a budú chodiť ako slepí, pretože hrešili proti Jehovovi. Ich krv bude vyliata, ako sa vysypáva prach, a ich telá* budú vyhodené ako hnoj. Ani ich striebro, ani ich zlato ich nezachráni v deň Jehovovho hnevu. Plamene jeho hnevu pohltia celú zem, lebo zničí všetkých obyvateľov zeme a ich koniec bude hrozný.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naozaj, situácia a počet obyvateľov sveta sa tak radikálne zníži, že to bude ako zničenie všetkých ľudí zo zeme. Ale len predsa niekto vyviazne z tejto vojny, z "veľkého súženia aké nebolo od počiatku sveta."



---------------------------------------------------------------------------
A Joel zdôraznil, aká je jediná cesta k záchrane: ...... „Každý, kto vzýva Jehovovo meno, bezpečne vyviazne.“ — Joel 2:28, 32.
A kto dnes vyvyšuje po celom svete Božie meno JEHOVA ? A koná Božiu vôľu a je jednotný a "prekul už svoje meče na radlice a záhradnícke nožnice"?
Je to ľahká odpoveď!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
A potom sa budú sedem rokov ničiť všetky zbrane sveta /klasické/ ale aj tie strategické, /nukleárne/! Ezechiel 39,9-10
A už sa "nebude nikto učiť vojne" a na zemi bude harmónia a pokoj pre "miernych zeme". Mat,5,5., Micheáš 4,3-4.,
none
6

3. Shagara 05.06.2020, 13:46

1, .... tvoja otázka opäť prezrádza fakt, ako dopadne ten, čo sa oddelí od duchovného správcu, ktorý dnes jediný má právo vykladať Písmo!?
A samozrejme, tvoj osobný výklad je potom úplne uletený a nevníma kontext Písma. A Mat.24,22 len opisuje ten fakt, ktorý som opísal aj vo svojom blogu: https://milano.blog.pravda.sk/2019/08/30/smrtiaca-iluzia/
Ale tam sa nepíše, že to musí byť nejaká, tretia svetová vojna, čo by viedli ľudia.
Istým spôsobom to bude "tretia svetová vojna" /posledn...

05.06.2020, 15:21
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil...:-)
none
7

6. teolog 05.06.2020, 15:21

Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil...:-)

05.06.2020, 15:22
6, ....No comment, ....reaguj biblicky a oponuj tomu, čo som napísal Bibliou! Všeobecné frázy, tvrdenia a ľudské výklady si nechaj pre seba.
none
8

7. Shagara 05.06.2020, 15:22

6, ....No comment, ....reaguj biblicky a oponuj tomu, čo som napísal Bibliou! Všeobecné frázy, tvrdenia a ľudské výklady si nechaj pre seba.

05.06.2020, 15:32
Shagara, výklady, ktoré si uviedol, sú výklade neľudské?
none
15

8. J.Tull 05.06.2020, 15:32

Shagara, výklady, ktoré si uviedol, sú výklade neľudské?

05.06.2020, 15:55
9, ....istým spôsobom máš pravdu, nakoľko pochádzajú z Božieho slova! A tak sú to Božie výklady!
A ja danú situáciu . výklad viem a aj opisujem obšírne,/na rôznych stránkach/ aby bolo jasné, že nejde o ľudský výklad vytrhnutý z kontextu ako to podal pozorovateľ. A nedržím sa svojho osobného výkladu , ale striktne učenia JS, Bohom vyvoleného duchovného správcu.
none
9

7. Shagara 05.06.2020, 15:22

6, ....No comment, ....reaguj biblicky a oponuj tomu, čo som napísal Bibliou! Všeobecné frázy, tvrdenia a ľudské výklady si nechaj pre seba.

05.06.2020, 15:37
Takže podľa teba je to "duchovný správca, ktorý je dnes jediný, ktorý má PRÁVO vykladať Písmo!?" Ukáž z Písma, prosím, kde Jehova Boh zjavoval pravdy svojmu ľudu cez skupinu ľudí...
none
13

9. teolog 05.06.2020, 15:37

Takže podľa teba je to "duchovný správca, ktorý je dnes jediný, ktorý má PRÁVO vykladať Písmo!?" Ukáž z Písma, prosím, kde Jehova Boh zjavoval pravdy svojmu ľudu cez skupinu ľudí...

05.06.2020, 15:51
9, .... vyvolený Izrael je toho dôkazom a hlavne kresťanský zbor. Ale nie ten "rozdelený" od 2 storočia, alebo od reformácie!!!
Ezechiel a iní poukazujú, čo bolo úlohou toho predobrazného "strážcu", ako bol ustanovený, spomenutý u Mat.24,45.
Aj Pavol k tomu píše: .... "Ako Boží spolupracovníci+ vás tiež nabádame, aby ste nezabúdali na to, s akým cieľom vám Boh prejavil nezaslúženú láskavosť. Lebo hovorí: „Keď prišiel čas, aby som ti prejavil priazeň, vypočul som ťa a v deň záchrany som ti pomohol.“ Teraz je čas, keď nám Boh prejavuje priazeň! Teraz je deň záchrany!" 2 Kor.6,1-2,. Mat.24,14
Už som aj písal, že ludia budú posúdení pre život alebo pre smrť v závislosti na tom ako reagujú na dobré posolstvo, ktoré sa dnes hlása!!! Viac tu:odkaz ....citujem tam okrem iného, tú dôležitú stať Písma z 2 Kor.2,14-17.
A inak pozorovateľ/teológ/ ani nemôže byť! Premýšľaj logicky - ako by to mal inak robiť? Cez jednotlivcov? A každý bude tvrdiť niečo iné? A samozrejme aj vnímať to, či žijeme v "posledných dňoch" alebo nie?! Niekto si myslí, že nič také neexistuje, a že ani nejaký armagedon nepríde a podobne.
Skôs dať svoj názor, lebo naozaj nechápem váš postoj. Na jednej strane sa skrývaš za JS, a zároveň ich kritizuješ. Tomu sa nedá rozumieť nijako. Ledaže by som veril sebe samému, alebo nejakej odštiepenej skupine, že "skupina JS a ich duchovný správca nie", ....ale naša odštiepená skupina a náš výklad áno! To je hotová anomália a samovražde!
none
4
05.06.2020, 14:30
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť...:-)
👍: Shagara
none
5
05.06.2020, 15:01
22 A keby tie dni neboli skrátené, nikto by sa nezachránil, ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia. 23 Keby vám vtedy niekto povedal: Hľa, tu je Kristus, alebo: Tam je — neverte! 24 Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli — ak je to možné — aj vyvolených. 25 Hľa, vopred vám o tom hovorím. 26 Ak vám teda povedia: Hľa, je na pustatine — nevychádzajte! Hľa, je vnútri domu — neverte! 27 Lebo ako blesk vzplanie na východe a zažiari až po západ, tak to bude s príchodom Syna človeka. 28 Kde bude mŕtvola, tam sa zhromaždia supy. 29 Hneď po súžení tých dní slnko sa zatmie a mesiac nevydá svoj jas, hviezdy budú padať z neba a nebeské mocnosti sa budú chvieť. 30 Vtedy sa na nebi zjaví znamenie Syna človeka. Všetky kmene zeme budú nariekať a uzrú Syna človeka prichádzať na nebeských oblakochs veľkou mocou a slávou. 31 On pošle svojich anjelov s veľkou poľnicou a tí zhromaždia jeho vyvolených zo štyroch strán sveta, od jedného kraja nebies až po druhý. 32 Od figovníka si vezmite poučenie: Keď jeho ratolesť mladne a vyháňa lístie, viete, že leto je blízko. 33 Tak aj vy, keď uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi. 34 AMEN, HOVORÍM VÁM, ŽE SA NEPOMINIE TOTO POKOLENIE, KÝM SA TO VŠETKO NESTANE....
none
10
05.06.2020, 15:38
5, .... súhlas, .... to je kontext danej správy a je aj širší kontext a len niečo málo som načrtol ja svojou reakciou pozorovateľovi /alias teológovi/, rozdvojenému prispievateľovi DF.
POKOLENIE .... ktoré bude svedkom týchto všetkých vecí!
Výraz „pokolenie“, ktorý Ježiš použil, sa v zásade vzťahuje skôr na súčasníkov určitého historického obdobia s ich príznačnými rysmi, než aby bol pravidlom na odmeriavanie času. Aj preto JS a Biblia používajú ten výraz ktorý označuje túto dobu a ľudí s ich črtami - "POSLEDNÉ DNI".

V zhode s vyššie uvedeným profesor histórie Robert Wohl vo svojej knihe The Generation of 1914 (Generácia 1914) napísal: .... „Historická generácia nie je ohraničená chronologickými hranicami... Nie je to zóna dátumov.“
Poukázal však aj na to, že prvá svetová vojna vytvorila ..... „zdrvujúce vedomie odtrhnutia od minulosti“, a dodal: ..... „Tí, čo prežili vojnu, sa nemohli zbaviť presvedčenia, že jeden svet sa skončil a ďalší sa začal v auguste 1914.“
A to tvrdia viacerí učenci, „Toto pokolenie“ ..... ľudstva od roku 1914 zažilo hrozné zmeny. Videlo, ako je zem zmáčaná krvou miliónov ľudí. Vojny, genocída, terorizmus, zločinnosť a nezákonnosť prepukli v celosvetovom rozsahu. Našou zemeguľou sa zakráda hladomor, choroby, pozorujeme radikálnu zmenu klímy a nemravnosť.
Ježiš varoval, prorokoval: ..... „Aj vy [jeho učeníci], keď uvidíte, že sa to deje, vedzte, že je Božie kráľovstvo blízko. Pravdivo vám hovorím: Toto pokolenie sa určite nepominie, kým sa to všetko nestane.“ — Lukáš 21:31, 32.
A tak ešte sa musí "naplniť" ten posledný zvyšok. A my sme toho súčasťou a aj táto pandémia je toho dôkazom, ale to STRHUJÚCE FINÁLE ešte len príde.
Dnes by to mal vidieť už každý!
none
11

10. Shagara 05.06.2020, 15:38

5, .... súhlas, .... to je kontext danej správy a je aj širší kontext a len niečo málo som načrtol ja svojou reakciou pozorovateľovi /alias teológovi/, rozdvojenému prispievateľovi DF.
POKOLENIE .... ktoré bude svedkom týchto všetkých vecí!
Výraz „pokolenie“, ktorý Ježiš použil, sa v zásade vzťahuje skôr na súčasníkov určitého historického obdobia s ich príznačnými rysmi, než aby bol pravidlom na odmeriavanie času. Aj preto JS a Biblia používajú ten výraz ktorý označuje túto dobu a ľ...

05.06.2020, 15:45
Takže toto "pokolenie" je dnes už asi 106 rokov...?!
👍: J.Tull
none
14

11. teolog 05.06.2020, 15:45

Takže toto "pokolenie" je dnes už asi 106 rokov...?!

05.06.2020, 15:53
teolog, nehovoriac o tom, že minimálne rovnako hrozné zmeny - zem zmáčaná krvou miliónov ľudí. Vojny, genocída, terorizmus, zločinnosť a nezákonnosť prepukli v celosvetovom rozsahu. Našou zemeguľou sa zakráda hladomor, choroby, pozorujeme radikálnu zmenu klímy a nemravnosť... sa diali aj pred Kristom
none
16

14. J.Tull 05.06.2020, 15:53

teolog, nehovoriac o tom, že minimálne rovnako hrozné zmeny - zem zmáčaná krvou miliónov ľudí. Vojny, genocída, terorizmus, zločinnosť a nezákonnosť prepukli v celosvetovom rozsahu. Našou zemeguľou sa zakráda hladomor, choroby, pozorujeme radikálnu zmenu klímy a nemravnosť... sa diali aj pred Kristom

05.06.2020, 16:07
13, ..... nikdy sa tak nedialo v celom biblickom spektre, ako to opisuje ježiš a tým definuje "posledné dni" tohto "svetového systému vecí"!
Nikdy po celom svete sa nehlásala dobrá správa o Božom kráľovstve ako to robia dnes výnimočným a nenapodobniteľným spôsobom JS po celom svete. odkaz
To, čo menuješ ty, je len zlomok tých vecí čo opisuje Biblia v daných znameniach, a nedotýkali sa nikdy vždy celého sveta/ak aj , tak len jednotlivé prvky/, .... a aj dnes keď nie všetky veci pozorujeme na celom svete. Napríklad na Slovenskú zatiaľ nevnímame tak ako inde zemetrasenia a podobne, nič to nemení na veci, že tá intenzita v globále je jedinečná len na dnešnú dobu. Ale to predpokladá byť duchovne bdelí a veriť Písmu.
príklad, židia boli vyvoleným národom ,ale keď prestali byť bdelí a odklonili sa pravde tak ježiš svojho času o nich povedal: .... „Znamenia časov neviete vysvetliť.“ — Matúš 16:2, 3.
Ak to nevedeli tí, ktorým boli zverené tajomstvá pravdy a boli svojho času tých duchovným správcom, .... ako to môžu vedieť tí, čo nikdy nečítali Písma, alebo sú neveriaci a podobne ???!!!
Teda, .... povedané slovami Krista/nie mojimi/ vyžaduje si to isté úsilie od nás a patričnú bdelosť. Lebo inak, nespozorujeme nič a skončíme ako to prorokuje Jeremiáš: .... „Žatva sa skončila, leto sa skončilo a my sme neboli zachránení"! Jer.8,20
none
18

11. teolog 05.06.2020, 15:45

Takže toto "pokolenie" je dnes už asi 106 rokov...?!

05.06.2020, 16:30
11, nečítaš poriadne , .... tam sa o nevzťahuje na dátumy, a dĺžku života jednej generácie.
Je to na naše stránke vysvetlené, a dokladoval som to aj tým výrokom iných, nielen JS.
Rozdiel medzi mnou a tebou je ten, že ja sa nepotkýňan na takých ôprkotinách" nakoľko biblická pravda sotí na silných základoch /tých 98%/ a to navyše a tam patrí aj to "pokolenie" k tým nepodstatným 2 percentám, až nie menej.
JS môže upresniť a aj upresňujú isté nepodstatné veci z Písma/aj keď môžu byť dôležité/, ale naša viera stojí na podstatnejších veciach. A ty si kvôli nejakým nepodstatným prvkom, 1-2 % vymenil celú pravdu, zahodil a pošliapal. Uvedomuješ si to? Veríš, že Boh zavrhne svoj ľud JS a ty prežiješ a tebe podobní? Tomu sa nedá veriť nijako! Ak by tomu tak bolo, tak celosvetová činnosť JS je zbytočná a aj to zjednocovanie, a aj jediná pravda a podobne.

Preto ja nemôžem pochopiť vaše jednanie, ....len ho iba spájam s obrovským ľudským sebectvom a pýchou.
Predstav si situáciu, že by v nejakom mužstve každý hráč ignoroval pripomienky trénera a každý presadzoval svoje názory na hru, zostavu a podobne?! Preto neposlušní a tí čo sa "tlačia dopredu", budú nakoniec veľmi vzadu, zničení! Uvedom si to! Akokoľvek sa na to pozrieš, tvoje /vaše/ jednanie nebude Bohom akceptované!
A technicky, prakticky to ani nie je možné, ....lebo by sme mali stále rozdelený svet!
none
12

10. Shagara 05.06.2020, 15:38

5, .... súhlas, .... to je kontext danej správy a je aj širší kontext a len niečo málo som načrtol ja svojou reakciou pozorovateľovi /alias teológovi/, rozdvojenému prispievateľovi DF.
POKOLENIE .... ktoré bude svedkom týchto všetkých vecí!
Výraz „pokolenie“, ktorý Ježiš použil, sa v zásade vzťahuje skôr na súčasníkov určitého historického obdobia s ich príznačnými rysmi, než aby bol pravidlom na odmeriavanie času. Aj preto JS a Biblia používajú ten výraz ktorý označuje túto dobu a ľ...

05.06.2020, 15:49
Shagara, lenže z kontextu "On im však povedal: „Vidíte toto všetko? Veru, hovorím vám" ... "Budete počuť" ... "Keď uvidíte" ... "neverte." ..."nevychádzajte" ... "Tak aj vy; až uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi."
vyplýva že je mienené pokolenie Jeho súčasníkov a nie akési budúce...
none
17
05.06.2020, 16:16
12, .... samozrejme, vtedy sa to týkalo hlavne súčasnej cirkvi a súčasného armagedonu /Pánovho dňa/ , ktorý prišiel v roku 70 n. l. Ale už som písal a je to aj v tom blogu, že tu išlo z "zložené znamenia" , ktoré má viac splňaní. A tomu veria a učia všeobecne všetci kresťania. Tam som dal aj rozbor toho, "Zloženého znamenia". Tu ...odkaz,
A v závere sú verše z danej kapitoly, čo sa nemohli splniť na jeho súčasníkov, tak je úplne jasné že tam je zakotvené aj budúce splnenie. A tak je tomu v Písme na mnohých miestach. Že nohé prvky majú viac spĺňaní. Trebárs, desať pohrôm z Egypta sú opísané aj keď v inej podobe v knihe Zjavenie a spĺňajú sa práve dnes. Aj takzvané "Pánové dni" boli viackrát a splnilo sa vo viacerých pokoleniach: /potopa, Sodoma, prvé zničenie a druhé zničenie Jeruzalemu, a dneš, budúci armagedon, zničenie zlých,atd/
none
21

17. Shagara 05.06.2020, 16:16

12, .... samozrejme, vtedy sa to týkalo hlavne súčasnej cirkvi a súčasného armagedonu /Pánovho dňa/ , ktorý prišiel v roku 70 n. l. Ale už som písal a je to aj v tom blogu, že tu išlo z "zložené znamenia" , ktoré má viac splňaní. A tomu veria a učia všeobecne všetci kresťania. Tam som dal aj rozbor toho, "Zloženého znamenia". Tu ...https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/2015604?q=zlo%C5%BEen%C3%A9+znamenie&p=par,
A v závere sú verše z danej kapitoly, čo sa nemohli splniť na jeho súčasníkov,...

06.06.2020, 12:27
Shagara, v roku 70 ľudia zmierali od strachu a očakávania toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa zachveli? Keď sa to začalo diať, vzpriamili sa, zodvihli hlavy, lebo sa priblížilo ich vykúpenie? Slnko sa zatmelo a mesiac nevydal svoj jas, hviezdy padali z neba a nebeské mocnosti sa chveli? Vtedy sa na nebi zjavilo znamenie Syna človeka? Všetky kmene zeme nariekali a uzreli Syna človeka prichádzať na nebeských oblakoch s veľkou mocou a slávou?
Nielenže je písané o skorom príchode Ježiša Krista; prví kresťania verili v Jeho skorý príchod a správali sa podľa toho... až keď sa proroctvo nenaplnilo, začali po čase účelovo špekuľovať, prekrúcať* ... nedokážu prijať spochybnenia písaného, pretože sa boja, že potom je možné, podľa nich, spochybniť celé Písmo. Za nič na svete, si mnohí nechcú uvedomiť, že Biblia nie je faxom z neba. Neuvedomujú si, že nik nezaznamenal Ježišove slová vtedy, keď ich hovoril. Boli zapísané až roky po Jeho smrti a to tak, ako si pamätali, tak ako kolovali medzi kresťanmi, tak ako si mysleli, že boli povedané...

Podobne Strážna veža prekrúca svoju predpoveď o konci sveta v roku 1914. Žiadne hrozné zmeny, ktoré by boli hroznejšie, ako v minulosti sa nezačali... zemetresenia, výbuchy sopiek, morové rany, hladomory, vojny... predčili rok 1914... v každom jednom období od vzniku civilizácii videli ľudia znamenia blížiaceho sa konca sveta, ktoré boli v princípe identické s dnešnými...
none
19
06.06.2020, 01:18
17...je mnoho chýb, ktoré vám dnes servíruje SV. Po prvé: Armagedon je posledná vojna medzi Ježišom s jeho 144 000 pomazanými bratmi a Satanom Diablom, jeho démonmi a všetkými ľuďmi, ktorí sú s nimi proti Bohu Jehovovi. Takže ani v roku 607 pr.n.l ani v roku 70 n.l. nebol Armagedon. A Jehovov deň v starovekých Božích prorokoch sa po Kristovom vzkriesení stáva Pánov deň alebo deň nášho Pána, Ježiša Krista (2. Tess.2:1) - "Ježiš k nim pristúpil a povedal: 'Dostal som všetku moc v nebi a na zemi'." - Matúš 28:18.
none
20
06.06.2020, 03:35
19, ..... armagedon je len iný názov pre "Pánov deň", ale je jedinečný v tom, že je celosvetový , oproti iným. A po ňom bude nastolené natrvalo Božie kráľovstvo. Kde ty vidíš chybu, ....nechápem?! Aj Boha chceš obviniť, že tejto poslednej vojne dal Boh názov armagedon, ...ale o čom to zas točíš? Pointa mi uniká!
Alebo bol armagedon aj v minulosti?
Píš a vyjadruj sa jasne! Ty vidíš problém aj tam, kde nie je!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 155 134 B vygenerované za : 0.116 s unikátne zobrazenia tém : 47 529 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.