Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nejakým nedopatrením sa dostal kaštiel v Haliči ktorý štát úspešne likvidoval skoro 70 rokov do súkromných rúk .

12
reakcií
235
prečítaní
Tému 11. decembra 2017, 20:01 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 12. 2017, 20:01 avatar
Kultúrne pamiatky si obyčajne ničí štát a niet lepšieho ničiteľa ako je štát .
Tuto sa udialo niečo naopak a takto to dopadlo .

Zo schátranej pamiatky sa opäť stal svost regiónu. Vyše 10 rokov bol Haličský zámok pri Lučenci úplne neprístupný verejnosti.

Renesančno-barokovej nehnuteľnosti, ktorá kedysi patrila šľachticom Forgáčovcom, veľa nechýbalo a takmer sa rozpadla. Nový majiteľ však miesto kompletne zrekonštruoval a pretvoril ho na luxusný hotel.

„Hosťom je od stredy k dispozícii priestor zámockej reštaurácie Rozália a dvorany Arkádia. Zvyšok hotela, teda ubytovaciu časť a wellness, otvoríme v septembri,“ uviedla Regína Vidová, projektová manažérka firmy, ktorá zámok rekonštruovala.

V novučkom hoteli sa bude nachádzať 135 lôžok v 50 izbách, ktoré budú zariadené v rôznych historických štýloch, obnoví sa aj francúzsky park s jazierkom. Na záver sa v areáli vybudujú tenisové kurty, volejbalové a golfové ihrisko a minigolf. Rekonštrukcia trvá už päť rokov .

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Opravy zámku

12. stor. – zemná pevnosť

1386 - prvá písomná zmienka

1956 – 1963/64 - rekonštrukcia

1994 – 2005 - chátral v majetku BBSK

2005 - kúpa firmou z Košíc 2007 - výskum a návrh obnovy pamiatky

2009 – 2015 – I. etapa rekonštrukcie objektu

2016 – otvorenie hotela

2016 – 2019 – II. etapa rekonštrukcie areálu

2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 12. 2017, 20:11 avatar
Predpokladám , že sa tento precedens nebude opakovať     a štat bude nadalej svoje kulturne pamiatky kvazi opravovať . Keď prídem na Beckov a vidím čo tam obnovili za 3000 000 € smejem sa hlasno . Maximalne 100 000€ nie to 3000 000 € tunelari

3.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 12. 2017, 21:01 avatar
Forgáčovci sa musia v hrobe obracať .   
V ich zámku a nejaký nešľachtický plebs sa rozťahuje, zájazdný hostinec z toho urobili. To radšej mal schátrať .   

4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 12. 2017, 21:05 avatar
peter67 nemusia komunisti z takýchto skôstov porobili maštale bežne .
Súhlasí peter67

5.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 12. 2017, 21:30 avatar
Osvietený. Ber to s humorom mne vlastným. Minulý rok som bol na Haličskej motorkárni- robí to Jožo Pročko.
Zámok sa skvel už z diaľky. Nebol ešte otvorený až o pár dní. Chystáme sa naň ako takí Tatári. 
Z námestíčka nádherný pohľad. Už vtedy som si hovoril, že to nebude štátny majetok.  
Súhlasí Osvietený

6.
označiť príspevok

ardzun muž
   11. 12. 2017, 22:11 avatar
Pred rekonštrukciou zámok slúžil ako ústav pre mentálne chorých,a dnes bude slúžiť ako luxusné zariadenie pre zbohatlíkov, gangstrov,zlodejov,mafianov...

7.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 12. 2017, 22:17 avatar
Nuž už doslúžil.
Pacienti si zaslúžia viac ako nejaký schátraný zámok, ktorý je prakticky nemožno vykúriť, padá omietka ap.
Súhlasí Osvietený

12.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 12. 2017, 11:29 avatar
7
ved nech slúži zbohatlíkom, zlodejom, mafiánom...

8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2017, 08:32 avatar
sudruh ardzun ine ako idiociu som od teba necakal

9.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   12. 12. 2017, 09:59 avatar
pre idiotom píšeme idiocie-aby pochopili

10.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   12. 12. 2017, 12:50 avatar
V strede to presklenene nadvorie sa mi nepaci. Ale inak je to pekne. Urcite lepsie ako keby to malo schatrat. Hoci este lepsie by bolo, ak by stat nemusel taketo pamiatky rozpredavat a dokazal sa o ne postarat.
Súhlasí Osvietený

11.
označiť príspevok

peter67 muž
   12. 12. 2017, 17:38 avatar
Videla si v Paríži pred Lúvrom tú sklenenú pyramídu ? To je katastrófa a ten Japonec za to pobral ceny . 

13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 12. 2017, 22:43 avatar
Štát sa o podobné pamiatky nikdy nestaral a nikdy sa vlastne nestaral vôbec o nič podobné. Tam kde sa čerpajú do pamiatok štátne dotácie , eurofondy , švajčiarske fondy , norske fondy a iné sú iba cieľom ako ich tunelovať .
Rozmenené na drobné keby bol kaštiel stále vo vlastníctve štátu nič podstatné by sa nezmenilo .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 175 bytes in 0,295 seconds)