Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Komunizmus je vzbura neschopných ľudí proti schopným

117
reakcií
556
prečítaní
Tému 17. februára 2018, 19:47 založil Fotoooon.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   17. 2. 2018, 19:47 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=TuqCDn_Hxiw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Komunizmus je vzbura neschopných ľudí proti schopným
Súhlasí Scarlet666, Osvietený


43.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 08:50 avatar
Fotoooon: "Komunizmus je vzbura neschopných ľudí proti schopným. Winston Churchill: Komunismus je vzpoura méněcenných"

Ono samotní "menej schopní" nie sú problém. Podobne ani samotní "schopní" nie sú automaticky tí dobrí. Ide o to, čo sa s tým robí, politicky a pokiaľ ide o pokoru vs pýchu. Aj Biblia hovorí napr.: "Pozrite len svoje povolanie, bratia! Nie mnohí ste múdri podľa tela, nie mnohí mocní, nie mnohí urodzení, ale čo je svetu bláznivé, vyvolil si Boh, aby múdrych zahanbil; čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby mocných zahanbil; čo je svetu neurodzené a opovrhnuté, vyvolil si Boh, a čoho niet, (vyvolil si), aby zničil to, čo je, aby sa nikto nevystatoval pred Bohom." (1Kor 1, 26-29)

A ani politicky by nemali byť niektorí uprednostňovaní a iní ponižovaní, nemali by byť jedni na úkor druhých, ale mala by byť skôr vyváženosť, ohľaduplnosť a pod. Zase sa potvrdzuje, že žiadny extrém nie je dobrý


49.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:27 avatar
Vyváženosť je spravodlivosť a spravodlivosť je socializmus. Kapitalizmus necháva kľudne jedného zarábať 400 eur a druhý berie 15 miliárd. Pre koho je toto normálne, toho bez pardónu pokladám za retardovanú hyenu v ľudskej koži.


53.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 09:39 avatar
Nie som za rovnostárstvo. Neurochirurg môže kludne zarábať trikrát viac (napr. 1500 eur) než napr. pomocný robotník (napr. 600 e.). Ale nie som ani za extrémy, keď sú vyzdvihovaní jedni a druhí kvázi ponižovaní. Za socializmu bola vyzdvihovaná robotnícka trieda a ostatní takmer "diskriminovaní". Mne je blízka kresťanská demokracia a sociálna demokracia. Aj predstavitelia Cirkvi hovoria, že kresťanská demokracia je v skutočnosti mierne vľavo, nie vpravo


55.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:43 avatar
Prečo nereaguješ na napísané? Mňa to uráža Krištof!
Jasne som napísal kontrast 400 a 15 miliárd.
Naozaj si myslíš, že rozdiel 400 a 1500 pokladám za problém?! Ostatne tak to bolo aj za socializmu. Bežní ľudia zar=abali 1000 korún. doktori aj 5000 koríun, Áno, tak je to spravodlivé a normálne. Kapitalizmus sa však pohybuje v úplne iných medziach. Resp. kapitalizmus medze NEPOZNÁ!


63.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 09:56 avatar
Tak za komunizmu by mal povedzme tých 15 miliárd v rukách štát a tedanajmä jeho čelní predstavitelia. Tí by tie peniaze dávali aj podla komunistického klúča (politicky ideologicky) a sami by si žili ako elitní papaláši. Ale dnes môže mať tých 15 miliárd nejaká "súkromná" podnikatelská skupina, ktorá stavia budovy, vytvára pre ludí pracovné miesta, platí štátu velké dane (cca 21% z danej sumy), sponzoruje športovcov, prispieva na charitu a pod. Iste - nie vždy je to také ideálne. A ani komunizmus nebol len zlý, hovorím iba, že žiadny extrém nemusí byť zrovna vhodným riešením


70.
označiť príspevok

Aranjes žena
   18. 2. 2018, 10:10 avatar
No nemysli si,že súkromná podnikateľská skupina je charita .. napriek tomu,že platí dane a hodí nejaké omrvinky plebsu,tak podstatou jej činnosti je osobný zisk
.ale inak na fotonovu tému ma napadla odpoveď podobná Tvojej 43-ke,aj keď žiadny citát z biblie ohľadom toho som nečítala ,tudíž ani nepoznám..napadlo mi ,že prečo sa pokora považuje za neschopnosť a "ostré lakte" za prednosť ..
Súhlasí RighteousFred, milky945


78.
označiť príspevok

Aranjes žena
   18. 2. 2018, 10:22 avatar
..a inak si myslím,že sa Churchil v tom vyhlásení ,že komunizmus je vzbura menejcenných sekol ... "menejcenní" by nikdy neboli schopní vyvolať vzburu ...ibaže by pod tým termínom "menejcenný" mal na mysli úzku skupinu indivíduí a lá Lenin
Súhlasí RighteousFred


86.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 16:36 avatar
70., 78.
To tiež (osobný zisk), ale niektorí sa venujú i veciam pre druhých (sú dokonca takí, čo do projektov pre druhých venujú obrovské prostriedky; takým sa niekedy hovorí filantropi). Mne je ako politická koncepcia blízka kresťanská demokracia alebo sociálna demokracia. Keď je štát silný "iba" tak stredne, takže funguje dobre aj súkromné podnikania atď.

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Menej schopní" - tým sa zrejme myslia nižšie sociálne vrstvy, robotníci a pod. Samotný Marx, Engels a Lenin asi neboli menej schopní


73.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:14 avatar
Komunizmus nemusí byť vedený stranou. Ďalšia dogma, ktorou trpí človek.
Komunizmus, socializmus, feudalizmus, kapitalizmus...... to sú spoločenskoekonomické systémy. Dektatúra, či demokracia, to sú formy vlády v nich.
Komunizmus sa dá riadiť aj demokraticky. Ale v kapitalizme sa demokracia anuluje na základe moci, ktorou poniektorí disponujú, tou mocou sú peniaze. V kapitalizme si bohatí zadovažujú súkromné armády a vedú súkromné vojny. To sa v komunizme nemôže stať.


75.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 10:19 avatar
RighteousFredako chceš eliminovať zákon hodnoty v rozdeľovaní? Teória hovorí, že nastane rozumná výroba a spoločenské vedomie bude tomu zodpovedať. Tu však pochybujem o tom, že taký stav nastane.
Súhlasí -era-


79.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:24 avatar
Nuž keď budú ľudia NEMYSLIEŤ ako ty a budú súboj považovať za niečo pozitívne, tak nie veru.


88.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 16:48 avatar
Komunizmus bol uceleným systémom ekonomickým, politickým, svetonázorovým, ideologickým... Kapitalizmus je predovšetkým len ekonomika, ktorá sa môže spájať s rôznymi demokratickými politikami (pravica, ľavica, stred), s rôznymi svetonázormi, so stredne silným takmer sociálnych štátom aj súkromným podnikaním, s vierou i ateizmom a pod. 

S vojnami a vojnovými stavmi je to tak, že boli aj za socializmu. Svet bol rozdelený na Západ a Východ "studeným mierom", teda možnosťou vypuknutia prípadne jadrového konfliktu. Na druhej strane komunizmus môže pripomínať dôležitosť sociálnej politiky pre obyčajných ľudí (tuším aj inšpiroval, podnietil tzv. sociálnu demokraciu)


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 11:49 avatar
53,......dá sa s tým súhlasiť ,ale nie vo všetkom. Ak má byť systém spravodlivý,tak nesmie vytvárať veľké rozdiely,nerovnosť,......lebo to vedie vždy k problémom.
Niekto možno povie,že neurochirurg musel dlho študovať a jeho povolanie zachraňuje životy a podobne,......ale to je len svetský pohľad ,ktorý nezohľadňuje iné činitele/biblické,ľudské,sociálne/.
Samozrejme,....svet ktorému vládne satan ,inak ani nemôže uvažovať,.......ale rovnosť,bratstvo ,sloboda v Božom novom svete ,určite nebude postavená na nejakých rozdieloch,súperení ,kariére a podobne!

A tvrdý kapitalizmus je niečo, čo musí stroskotať, a nevyhnutne vedie ku kolapsom každého druhu. A tiež ma ďaleko od "demokracie". Aj keď tie negatíva tohto systému sú menej viditeľné,sú často skryté,rafinované ,ale v konečnom dôsledku vedú k problémom,utrpenie,k zlu!

Každý ľudský systém je zlý,nedokonalý a nikdy nemôže vyriešiť problémy ľudí! O tom je biblické posolstvo,ktoré stojí na kontraste a boji svetskej a Božej vlády!

A víťaz už je istý! Daniel 2:44,...... 


2.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   17. 2. 2018, 19:53 avatar
Winston Churchill: Komunismus je vzpoura méněcenných

Před padesáti lety 24. ledna 1965 se v požehnaném věku devadesáti let uzavřelo pozemské putování jedné z nejvýznamnějších osobností 20. století britského expremiéra Sira Winstona Leonarda Spencera-Churchilla. Kdyby mu svět častěji naslouchal, mohlo na něm být lépe. Dokázal si také stát za svým, i když mu to body zrovna nepřineslo. Pochází ze slavného anglického rodu, jeho předek Sir John Churchill, vévoda z Marlborough a vynikající britský vojevůdce porazil za války o španělské dědictví v roce 1704 spojenou francouzsko- bavorskou armádu v bitvě u Blenheimu a právě název tohoto místa v Bavorsku nyní nese anglické rodové sídlo Churchillů. Právě tady se Sir Winston Churchill poslední listopadový den roku 1874 narodil. Slavný úspěšný předek, který neprohrál žádnou bitvu, a nebylo města, které by obléhal a nedobyl, se stal jeho velkým vzorem. A možná i po něm zdědil houževnatost, vytrvalost a odvahu jít si za svým cílem. Denně vypil lahev whisky, kouřil doutníky a nenáviděl zbytečný pohyb. Svým životním stylem tak dal na frak správné životosprávě, protože navzdory ní, se dožil vysokého věku. Jeho hlavním životním nepřítelem byl komunismus, před kterým mnoho krát varoval. Na toto téma toho řekl hodně, jako „legalizovat komunismus je jako legalizovat sodomii“, bolševický puč v Rusku v roce 1917 popsal slovy, že „země se zmocnily tlupy vřeštících, zdivočelých a vraždících paviánů“ a výrok „komunismus je vzpoura méněcenných“ je absolutně dokonalý. Přesně vystihl podstatu tohoto zločineckého hnutí, které nabádalo k bohatství nikoliv poctivou prací, ale vražděním a okrádáním schopných a úspěšných lidí. Byl pro daleko rozsáhlejší intervenci západních armád v Rusku proti bolševikům za občanské války na podporu bílých, protože si uvědomoval, že rudí teroristé této zemi nepřinesou nic dobrého. Desítky milionů mrtvých za Leninova a hlavně Stalinova teroru pak tuto verzi potvrdily. Jeho hvězdné chvíle nastaly v roce 1938, kdy se na podzim veřejně postavil proti zradě Československa a kapitulantské politice předsedy britské vlády Nevilla Chamberlaina. V nebývale ostrém projevu v Dolní sněmovně po uzavření nichovské dohody zvolil vůči Chamberlainovi tvrdá slova. „Vy, že jste zachránil mír, zradil jste maličké Československo, Anglie si mohla vybrat mezi hanbou a válkou, vybrala si hanbu a stejně bude mít i válku.“ Následující události mu daly za pravdu a v roce 1940 se stal válečným premiérem Velké Británie. Jeho odhodlání provázené dalším proslulým výrokem, „nemohu Vám slíbit nic jiného než krev, pot a slzy, ale slibují Vám jedno, tuhle válku vyhrajme“ povzbuzovalo Brity v odporu proti nacistickému vetřelci. Za II. světové války se spojil s rudým diktátorem Stalinem, ale jak sám prohlásil, na jeho názoru na komunismus se nic nezměnilo. V tom momentě nebylo jiné řešení. Je to asi jako v případě, že začne hořet dům, v němž bydlíte a hasit pomáhá i soused, který je vyhlášený násilník a zločinec. Jenomže v tuto chvíli ho nevyženete, protože potřeba jsou každé ruce. Nicméně již v březnu 1946 ve svém slavném projevu na univerzitě ve Fultonu, v americkém státě Missouri znovu odhalil komunisty jako darebáky a podvodníky. Správně v něm upozornil na to, že Stalin nedodržel dohodu z Jalty, kde slíbil východoevropským zemím demokratický vývoj a svobodné volby. V Československu k nim byl připuštěn omezený počet stran, v Polsku a Maďarsku byly rovnou zfalšovány ve prospěch komunistů. On řekl, že byla spuštěna železná opona od Štětína po Terst a Stalin tak de facto zahájil studenou válku. Nebyl to totiž Západ, kdo ji spustil, ale sovětské Rusko. V podstatě tak Churchill dokázal, že východoevropské země nebyly osvobozeny, ale znovu okupovány, tentokrát ruskými bolševiky, kteří je proměnili ve své kolonie a vnutili jim vládu podle své vůle proti mínění většiny tamních obyvatel. Sir Winston Churchill se narodil na zámku Blenheim a je pohřben na hřbitově v sousedním městečku Badon. Jsem moc rád, že jsem mohl obě místa navštívit a u rodinného hrobu se poklonit jeho památce. Sire Churchille, děkujeme Vám za všechno, co jste pro osvobození lidstva od nacistické, a komunistické diktatury udělal. Pravda, pádu rudé tyranie jste se nedožil, ale máte na něm velký podíl.

Autor: Jan Ziegler Zdroj: ziegler.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666


50.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:34 avatar
Cherchil bol vyhlásený psychológmi za tú istú osobnosť, ako bol Adolf Hitler. Ešte aj to mali spoločné, že boli obaja neúspešnými maliarmi. Tak neviem, či si od takého brať príklad. Tiež sa vie, že bol neúspešný politik, aj vojvodca. Mal na svedomí škaredé zlyhania. Do vlády sa počas vojny dostal náhodou, lebo nebol nik vhodnejší a vojnu vyhrali viac vďaka štastiu, ako umu. Rozhodujúcu bitku - vylpdenie v Normandii - vyhrali len vďaka tomu, že sa vojaci SS báli zobudiť Hitlera a povedať mu, že sa blíži útok, keďže to paranoidné hovado prepustilo všetkých svojich generálkov a tým pádom mal celé velenie sám na sebe. Ak by ho v ten deň ráno zobudili, oboznámili ho so situáciou, bola by významná časť armády wehrmachtu prevelená k pobrežiu a spojenci by ten boj s najvačšou pravdepodobnposťou nevyhrali. Nebudem tu ešte písať o tom, že nebyť socialistického Ruska, tak Nemecko dobije svet. To je evidentné.


3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 20:42 avatar
Ako vysvetlíš, že dnes sa liberáli hlásia k odkazu Karola Marxa. autora Manifestu komunistickej strany? Komunizmus vzišiel z Nemecka a nie z Ruska. Dnes si komunisti dali nálepky sekulárnych humanistov a paradoxne kapitalizmus podporuje neokomunistické trendy, lebo vidí v komunizme nástroj na zotročenie obyvateľstva k svojim egoistickým zámerom. Zničenie inštitútu rodiny, tak, ako ho predvída Marx, tak podporujú veľkokapitalisti, lebo tam, kde niet súdržnosti rodín, je proletariát len hračkou ich záujmov.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 2. 2018, 20:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 20:56 avatar
Formálna príslušnosť kresťana je jednoduchá - krst.   Ale kto je to sekulárny humanista? Veď je to synonymum pre eštebákov


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 21:56 avatar
Katolícky tank: Ale kto je to sekulárny humanista?

Katolík, ty asi aj zomrieš hlúpy. Toľko si navštívil humanistické stránky, a dodnes nevieš odpoveď?

Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Samozrejme, pomôžem ti, aby si nemal opäť močové záchvaty. Takže začni čítať od slov: Pri chápaní sveta a riešení ľudských problémov uplatňujeme rozum a vedu.

A keby ti to bolo málo, tu máš toho viac: slovenski.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666, Kasafran


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 22:09 avatar
6/ Rozum a vedu   Vedu vám dali kresťania a rozum máte od pánaboha  


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:13 avatar
Trápne. 
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:17 avatar
Vedu? Astrológiu, teológiu… 
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:25 avatar
Ani sa nečudujem, že sú spokojní, keď od štátu dostanú milióny eur. V roku 2017 je to viac ako 40 miliónov eur. Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 2. 2018, 00:09 avatar
(21) Peter67,
nerob si z toho problém, Ty si zrejme stále (zrejme ako aj ja) "dovzdelatelný" a osvojenia si nových exaktných podnetov schopný ...
Súhlasí peter67


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 12:16 avatar
9,....to ste nemali robiť,.....a vám nezostalo nič! 

Preto RKC tak dlho trvala na geocentrickej sústave?! 


111.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 2. 2018, 12:55 avatar
To vieš, heliocentrizmus je pohanská náuka, tú propagovali starí Egypťania. Pozor na to    


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 21:57 avatar
A neformálna príslušnosť je aká? Ty si neformálny? Či len nenormálny kresťan?


8.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:15 avatar
Tento katolík je dosť nemorálny, vzrušuje sa na konečníkoch, o starších ľuďoch sa škaredo vyjadruje, aby už zomreli, tento katolík nemá škrupule.


13.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 2. 2018, 23:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 09:23 avatar
Inak včera večer bola na tv Lux relácia, v ktorej predstavitel Katolíckej cirkvi povedal, že kresťanská demokracia aj v súvise so sociálnou náukou cirkvi by mala byť mierne ľavicová, teda nie pravicová. Kedysi keď padol socializmus, ktorý bol kvázi ľavicový, sa to bralo tak, že to čo je od neho odlišné, je akože pravicové. Ale to bolo už pomerne dávno


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 2. 2018, 09:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 2. 2018, 09:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:46 avatar
Komunizmus.
Súhlasí -era-


58.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 09:47 avatar
51., 52. Reč je primárne o kresťanskej demokracii, nie katolíckej cirkvi. Reč je primárne o politike, nie náboženstve. Výrazne ľavicový bol socialistický komunizmus a vidíš, ako to bolo a dopadlo. Okrem toho treba rozlišovať politický systém a náboženstvo. Nemôžeme prísť za akýmkoľvek občanom SR, aj mimokresťanským (neveriaci, inoverec) a nútiť ho, aby sa vzdal majetku v prospech niektorej z cirkví.
Ale inak by si mal asi pravdu v tom, že kresťanstvo nie je "pravicové". Hoci všetko by malo byť vyvážené


62.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 2. 2018, 09:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Krištof
   18. 2. 2018, 10:06 avatar
Čiastočne. Kristus nebol len za nejakú sociálnu spravodlivosť. Nie je všetko len o hmotných statkoch a peniazoch. Okrem politiky a ekonomiky existuje aj duchovno a morálka, cnosti ako striedmosť a pod. Samozrejme, bez extrémov, bez lakomstva bohatých kresťanov popri biede chudobných a pod. Na druhej strane ani lenivosť nie je dobrá, Písmo hovorí: kto nepracuje, nech ani neje. Takže treba si zarobiť na živobytie poctivou prácou, ak má človek možnosť


76.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 2. 2018, 10:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 12:13 avatar
58,.......Kresťan je apolitický,neutrálny!

Kto je vládcom sveta? Satan!
Ak kresťan volí politické strany,koho tým volí? A tak už poznáš odpoveď!

Ak nie,pozri sa do Zjavenia a iných kníh a zistíš,že "drak dáva svoju silu "divým zvieratám",....teda politickým vládam sveta!

Ježiš povedal:...."Tak ako ja nie som časťou sveta, tak ani vy nie ste časťou sveta"! Tiež pozri: Jakub 4:4


112.
označiť príspevok

Krištof
   19. 2. 2018, 13:57 avatar
Človek by nemal robiť zlo, to je pravda, ale starať sa o svoj život a iných na svete môže Svet stvoril Boh, svet je od Boha Stvoritela, nie od Satana. Ježiš v Jn 17 povedal: "Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. ... Už nie som vo svete, ale oni sú vo svete a ja idem k tebe. ... Neprosím, aby si ich vzal zo sveta..."
Takže sme vo svete a staráme sa o to, aby sa tu dalo žiť pokial možno lepšie. Človek má podla Písma konať dobro celkovo. Či už sa to týka jeho domácnosti, rodiny, v zamestnaní, v spoločnosti... Samozrejme, len primerane, nie v prehnanej miere, aby ho svetské veci nepohltili.

Pozri List Rimanom 13, 1-7


113.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 14:45 avatar
112,.......ťažko to niekto pochopí,ak nežil v 1 storočí,alebo nebol žid!

A zober si prax raných kresťanov. Tu nepochodíš, s tým čo si napísal. Oni boli prísne neutrálni, neplietli sa do politiky,vojen a neboli v štátnej správe! Skús hádať prečo?
Pretože RKC v 4 storočí to zmenila ,keď sa stala svetskou matrónou, a spojila sa so svetom,......čo predtým nebolo možné! A výsledok poznáš!
Každý ,kto podporuje politiku sveta,....si dáva znak "šelmy" na ruku:....číslo 666!
Písal som o príklade Nabuchonodozora/66+6/ a jeho soche,.....a to je presná paralela k tomu o čom píšem.
Pokloniť sa soche znamenalo uctievanie Nabuchonodozora, ľudskej vlády, mať znak "šelmy"......dnes to znamená to isté,.....a traja Hebreji to odmietli!
A k čomu to bude viesť, u tých ,ktorí majú daný znak na ruke? Zjavenie 14:9-11

A to,že daná "šelma" je politický prvok/vlády/ hádam už nikto nespochybní?!

Poslušnosť vládam,to beriem,/Rim.13:1-7/......ale tam ,kde sa to rozchádza s Písmom,tam máme počúvať viac Boha ako ľudí!

„Ako vládcu musíme viac poslúchať Boha ako ľudí.“ — Skutky 5:28, 29;


114.
označiť príspevok

Krištof
   19. 2. 2018, 20:32 avatar
List Rimanom 13, 1-7:
"Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha. A tie, čo sú, ustanovil Boh. Kto sa teda protiví vrchnosti, protiví sa Božiemu poriadku. A tí, čo sa protivia, sami si privolávajú odsúdenie. Lebo vladárov sa nemusí báť ten, kto robí dobre, ale ten, kto robí zle. Chceš sa nebáť moci? Rob dobre a dostaneš od nej pochvalu. Veď ona je Božou služobníčkou pre tvoje dobro. Ale ak robíš zle, potom sa boj, lebo nie nadarmo nosí meč; je Božou služobníčkou, vykonávateľkou hnevu na tom, kto robí zle. Preto sa treba podriadiť, a nielen zo strachu pred hnevom, ale aj kvôli svedomiu. Preto platíte aj dane, lebo tí, čo ich vyžadujú, sú Boží služobníci. Dávajte každému, čo ste dlžní: komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu bázeň, tomu bázeň, komu česť, tomu česť."
Súhlasí -era-


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 20:43 avatar
113,....teda,chceš povedať ,že traja hebreji konali zle,keď neposlúchli Nabuchonodozora?

Alebo keď apoštolom zakázali zvestovať,zbili ich,boli aj vo vezení/kde boli oslobodení/ tak sa vzpriečili vládnej moci a urobili zle? Prečo to potom Písmo chváli,....tieto a iné postoje?

Opakujem sa!......"Ako vládcu musíme viac poslúchať Boha ako ľudí.“ — Skutky 5:28, 29;......to vtedy,ak to,čo nám vládca prikazuje,sa prieči Božiemu zákonu!

Keby ti vládca/Hitler/ povedal ,vzdaj sa svojho náboženstva, a chod bojovať a budeš žiť,čo by si urobil?
JS to odmietli a sú za to ľuďmi aj Bohom chválení!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Problém iných "kresťanov" je ten,že sa odvolávajú na text v Rimanom,ale vládcu neposlúchajú ani v malých veciach./dane,krádež,a podobne/


117.
označiť príspevok

Krištof
   19. 2. 2018, 21:11 avatar
Samozrejme Pavol tým v Rim 13 myslel zrejme normálnu svetskú vládu, ktorá normálne spravuje veci verejné, spoločenské, právne, ekonomické, občianske a pod. Nemyslel extrémne prípady, porušovanie práv zo strany diktátorov a pod. Proste aj svet musí byť spravovaný, inak by bol chaos, anarchia, zlo, nič by normálne nefungovalo... A k tomu, aby veci na svete, ktorý stvoril Boh a v ktorom aj my žijeme, pokial možno dobre fungovali, môžeme primerane prispievať i my kresťania


118.
označiť príspevok

Krištof
   19. 2. 2018, 21:16 avatar
To nie je v rozpore s Bohom, asi napr. ako v zmysle Ježišovho výroku, že čo je cisárovo, dajte cisárovi, čo je Božie, dajte Bohu


54.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:41 avatar
Dovolím si tvrdo nesúhlasiť. Tu sa deje prax fašizmu, nie komunizmu....
Kto Marxa čítal, ten vie.
Marx nebol strojca socializmu/komunizmu, Marx písal o feudalizme/kapitalizme.
Skús si to ešte osobne dohľadať a dočítať, nepreberaj od druhých sprostosti.
Kapitalisti sa boja socializmu ako Čert kríža, čo myslíš, aká je najefektívnejšia obrana?! Dehonestácia Marxa? Ako si získať priazeń ľudí, ktorí inklinujú k socializmu? Tak, že sa budem tváriť, že idem po vzore Marxa? Jednoduchá psychológia. Dá sa povedať, že detská psychológia.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 2. 2018, 22:24 avatar
A bráni takým spôsobom kresťanstvo,....že každého záujemcu oň odpudí! 
To je náš oponent,..... 
Súhlasí Lemmy, Scarlet666


18.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:28 avatar
Môže byť. Nejakého katolíka to nahnevá, čo vystrája, a možno práve v tom čase spozná Svedkov, a tí sa mu budú javiť morálnejší. Napríklad Svedkovia odmietli financovanie od štátu. Zvládajú všetko sami.
Súhlasí Scarlet666, Osvietený


22.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:48 avatar
U katolíkov je to niekedy tak, že rodičia dieťa pokrstia, a tým to skončí. To dieťa počas života má veľmi chabý, vlažný vzťah ku katolicizmu. Jednoducho, kašle na náboženstvo ako také.
Súhlasí Shagara


26.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:58 avatar
Nie, o tebe neviem, len pozorujem okolie.


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 12:07 avatar
23,....a to vie každý! RKC vychováva iba matrikových kresťanov,pobožné mŕtvoly. Rád to doložím výrokmi katolíckych kňazov.
Istý kňaz použil číslo 90% ku 10%,....kde aj číslo 10% považuje za veľké,ak sa tým myslia nejakí ,úprimní katolíci ,čo žijú svoje náboženstvo. Už som to spomínal a bolo to citované aj v médiách. Mám ten článok a jemu podobné.
Bavili sme sa už o "Stupni uplatňovania náboženstva v každodennom živote".
A najhoršie sú na tom takzvané bašty katolicizmu:...."Poľsko,Taliansko,Španielsko,Chorvátsko":


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:49 avatar
U Svedkov to už tak nie je, majú prísnejšiu výchovu.
Súhlasí Shagara


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:26 avatar
Ale nespôsobuje to pokles katolíkov. Napríklad nevidím razantný pokles pri sčítaní.


25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 22:53 avatar
ako si tu hrkútate, hrdličky. Ateisti, satanisti a jehovisti :-)


27.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 2. 2018, 22:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 22:59 avatar
Katolík Tank19 je zamilovaný do Adolfa Hitlera, má jeho obraz vyvesený na svojej stránke: neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 2. 2018, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 23:02 avatar
A už je v nebi. 


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 23:03 avatar
Lemymu nejde ani tak o to, že bol katolík, ako o to, že bol sekulárny humanista a na tej stránke mu to pripomínam pri každom kliknutí na ňu - má to na očiach práve na tej hlavičke.


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 23:05 avatar
Tank19: a na tej stránke mu to pripomínam

Hitlerovi to pripomínaš? Ach, tá láska nebeská. Vidím, že sa už nevieš dočkať, až spočinieš v jeho lone v nebi. 


34.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 2. 2018, 23:19 avatar
33 Zabudol si dodať, že vedľa análu profesora Čelka, ako je Tvojim zvykom. Lebo anál je v tom nevine


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 2. 2018, 23:25 avatar
Dobre vedieť, že si myslíš, že Čelko je v nebi.


37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 2. 2018, 23:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 2. 2018, 00:23 avatar
Fotooon,
čím ďalej, tým viac získavam presvedčenie, že Teba musel "vychovať" veľmi povrchný a nezodpovedný "sionkomunista"! Nože mi pravdivo odpovedz, je to tak, alebo sa "kardinálne" mýlim...?
Súhlasí RighteousFred, Romanov


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 2. 2018, 00:28 avatar
Hej, mýliš sa kardinálne, súdruh kardinál Kasafran. 

Už si otravný s tou tvojou sionfóbiou. 
Súhlasí Scarlet666, Fotoooon


41.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   18. 2. 2018, 00:49 avatar
Viac k tomu nemáš čo povedať ? :-)
Súhlasí Lemmy


42.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 2. 2018, 04:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   18. 2. 2018, 09:50 avatar
Očité svedectvá tvoria dôkaz vtedy, keď ich je viac nezávislých. (Už som to tu x krát písal.)


44.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:11 avatar
Ten Churchilov výrok má svoj rub i líce. Kým platí zákon hodnoty v rozdeľovaní tak komunizmus nemôže existovať. Ani komunisti tu v skutočnosti neboli. Boli to len snívajúci ľudia ktorí verili niečomu tak ako veria náboženskí založení ľudia. Tak ako doteraz zneužíva cirkev svoje ovečky, tak to robili aj potentáti tzv komunistov. Keby ste pochopili túto zásadnú vec, tak by sa tu nepredvádzali svojou zúrivou nenávisťou veriaci rôzného druhu. Ostázka je taká: môže existovať beztriedná spoločnosť? Je to len otázka hojnosti v spoločnosti? Som toho názoru, že spoločnosť musí mať vždy svoju organizačnú štruktúru s ktorou prichádza aj hierarchija moci. Keďže ľudia nie su mravce, nevykonávajú poslušne kam ich zaradia podľa schopností a búria sa. Lenže základným problémom je to, že chytrí chcú byť najchytrejší a koncentrujú sa a vzniká medzi nimi boj, na ktorý potrebujú aj tých menej chytrých a tak vzniká boj.
Súhlasí RighteousFred


61.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:51 avatar
Ľudská spoločnosť je beztriedna. Triedy sú vystavané nasilu. Je to násilné pretláčanie niečoho totálne neprirodzeného.
Každý človek má nejaké prednosti a nejaké slabosti.
Tak, ako sa robotník nezaobíde bez lekára, tak sa lekár nezaobíde bez robotníka. Toto, keby si konečne pár HAJZLOV egoistických, zakomplexovaných pripustilo, nastal by kľud a radosť v živote.


64.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:59 avatar
RighteousFred- poznáš to heslo : sloboda, rovnosť , bratstvo? Prečo to zostáva vždy len práznou floskuloa? Tí egoistickí hajzli si to uvedomujú, ale dobrovoľne to neakceptujú a siahajú po moci. Zámerne vytvárajú v spoločnosti stav, aby sa moc dala používať. ľudia síce hovoria o rovnosti a slobode, no bojujú o to , aby ju mali individuálne pre seba. Ako tomu zabrániš? Človek je súťaživý tvor, če je na jednej strane dobre. Už som povedal. Nie sme poslušné mravenisko.


69.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:10 avatar
NIEJE TO DOBRE! Súťaživosť je výsledkom psychického problému a ten sa volá KOMPLEX.
Ako tomu zabrániť som napísal už v 67, stačí prestať šíriť klamstvá! Ako to tu aj ty robíš. Klamstvá ako že súťaživosť je zdravá, alebo že boj je súcasťou našej existencie.. To sú klasmtvá, ktoré deformujú náš druh a zachovávajú tento hyenistický systém.


72.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 10:13 avatar
RighteousFred s- bez súťaživosti by sme boli stále tam ako mravce pre miliónmi rokov.


77.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:20 avatar
Jedine v tvojej debilnej hlave.


45.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:17 avatar
Ľudská civilizácia je odsúdená na večný boj, kým bude existovať. Tento boj zároveň poháňa spoločnosť, no môže spôsobiť i jej zánik. Preto je dobre, keď v spoločnosti sú moderujúce činitele. Napríklad : viera v niečo , čo je duchovnou autoritou, ktorá dokáže uvoľňovať napätie v spoločnosti.


65.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:01 avatar
To je taká KOKOTINA havran.. Fakt sa uvedom, čo niekedy píšeš.

"Ľudská civilizácia je odsúdená na večný boj, kým bude existovať. Tento boj zároveň poháňa spoločnosť, no môže spôsobiť i jej zánik."

Tak boj poháňa spoločnosť? Dokážeš toto nejako logicky odôvodniť? Ale dobre, veľmi dobre sa zamysli, lebo keď tu popíšeš daľsie KOKOTINY, tak ťa zjebem jak sirotu.. Súboje medzi ľudmi spôsobovali a spôsobujú stagnáciu a deštrukciu. Nieže spoločnosť poháňa KRISTOVE RANY! Pripadá ti to tak, ze vojnou spustošené krajiny nejak pokročili vpred?!? Pripadá ti, že vojnou finančne vyčerpané krajiny pokročili nejako vpred? To FAKT?! Opak je pravdou... Kde najdlhšie nepanovala vojna, tam sa diali najvačšie objavy ľudskej spoločnosti. Tu naozaj prestáva rozum stáť....


71.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 10:10 avatar
RighteousFred- vidím, že si sa rozohnil a to ti bráni presne vnímať čo ti píšem. Nejde o boj ako vojnu. Ale o dialektický boj ako jednotu protikladov. Si fajn, ale v mnohom si príliš prchký a bezdôvodne sa vytáčaš a rýchlo spadáš do bodu varu.Zamyslí sa nad tým. Bez dialektiky by sa zastavil každý proces. Skús si dôkladne dialektiku podrobne preštudovať. Istež, nie som za vojny a možno ľudia nakoniec nájdu ako vojny eliminovať, no zatiaľ je to len zbožné želanie a prázdne kázne v kostole.


74.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:19 avatar
Tak pál do piČe ty retard zabrzdený..
Nie súboj ty hovado debilné, ale spolupráca je to, čo nám prináša výsledky. Súboj sa stará akurát tak o sabotáže, o nekvalitu a často celkovo nemohúcnosť niečo vyriešiť. Naopak spolupráca prináša také výhody, ako rýchlejšie riešenia, efektívnejšie riešenia, plošné riešenia, miesto len lokálnych. Najzásadnejšie objavy boli vykonané spoluprácou.. Jeden niečo objaví, durý ho upraví, tretí spresní a tak ďalej.Konkurujúci jednotlivec NIKDY nedokáže to, čo spolupracujúca skupina, Prco si vo vnútri firiem ľudia tiež nekonkurujú, keď je to predsa také výhodné? Preco spolupracujú, prečo ťahajú za jeden povraz?! Lebo to dobre vedia, že ak by si konkurovali, tak hovno spravia..... Také jednoduché a blb to pošliape, ako bvy sa ani nechumelilo. Fakt pál do piče havran, keď si takto obmedzený.


80.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 10:33 avatar
RighteousFred - neznížim sa na tvojú úroveň komunikácie. Toto , čo hovoríš je síce logické a je mi ľúto, že nedokážeš myslieť s chladnou hlavou. Pochopil by si o čom hovorím. Asi sa dobre bavia tvoji oponenti. Skús sa zamyslieť a predýchaj. Aj keď ako ťa poznám, nemáš to ľahké. Ty vôbec nechápeš čo ti tu hovorím. Tvrdenie, že si vo vnútri firiem ľudia nekonkurujú, je holý nezmysel. Bol som námestník riaditeľa pre riadenie vo veľkej fabrike a viem o čom hovorím. Vnútorné rozpory upravoval organizácia a riade. Ale riadiť a organizovať znamenalo vždy vakonávať násilie. Je to energia, ktorá zabezpečovala efektívnosť systému.Slušne sa mi ospravedlň a trochu rozmýšľaj.


81.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:36 avatar
Mňa nezaujíma, kam sa budeš znižovať, či povyšovať. S kokotom si nemám čo povedať.
Tu máš výsledok svojej konkurenice.. Debil pripečený, ak to niesi schopný pochopiť, nemá zmysel sa spolu viac baviť.


103.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2018, 09:30 avatar
RighteousFred- ak niekto nedokáže chápať, tak si to ty. Práve takí ľudia ako si ty škodia najviac a dávajú argumenty do rúk ľuďom ktorí chcú ovládať svet. Ty vo svojej nekonečnej tuposti to však nedokážeš pochopiť. Hádam časom ti blikne. Zatiaľ ak ti to urobí dore, ešte sa môžeš trochu rozbesnieť. Prejavil si sa ako exluzívny primitív. Presne ľudia tvojho razenia robia najväčšiu škodu. Aký je rozdiel medzi tebou a fotónom, alebo veriacim?


104.
označiť príspevok

majko1 muž
   19. 2. 2018, 09:52 avatar
Fred je už raz taký, neznáša oponentúru......má skutočne bizardné názory na niektoré veci, ale na iné sa stalo že sa aj zhodneme..... 


46.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:18 avatar
Zatiaľ takú univerzálnu autoritu s konečnou platnosťou nenašli. Aj autorita Boha je len čiastočná.


47.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 09:22 avatar
Opak je pravdou.......
Ale je to v poriadku, práve teraz nastáva situácia, že schopní ľudia začínajú z vysoka SRAŤ na tento hyenizmus a začínajú sa sťahovať zo spoločnosti, nebaví ich makať jednostaj na neschopných debilkov a ešte za to hovno dostať. To vidíme už na Ficových vyhláseniach, že nemáme dosť kvalifinovaných ľudí, čo je LOŽ, tí ludia jednoducho už iba odmietajú robiť na parazitov. Problém nastane, keď tých schopných budú chcieť nejakou násilnou formou nahnať do zamestnaní, vtedy môžeme čakať riadnu vzburu, pretože opakujem, vláda ide nasrat tú schopnú časť populácie....


57.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:47 avatar
RighteousFred - ako si predstavuješ ten proces zbavovania sa parazitov?


66.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:03 avatar
Výchovou, nijako inak. Keď sa špinavstvo stane odsúdenia hodné a nie obdivu hodné, potom to bude ok.


60.
označiť príspevok

havran
   18. 2. 2018, 09:50 avatar
Myslíš, že spoločnosť nájde liek proti tomu, aby v nej znova a znova nenadobúdali moc práve paraziti?


67.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 2. 2018, 10:06 avatar
Žiadny liek nepotrebuje. Stačí sa zbaviť súkromného vlastníctva, tým pádom HAJZLI stratia monopol na informačný tok a začne sa informovať pravdivo. To je všetko, čo ľudská spoločnosť potrebuje, PRAVDU a z nej vzíde všetko, dobrá výchova, spravodlivá a funkčná spoločnosť. Tu panujú hajzli len vďaka tomu, že môžu beztrestne šíriť nehorázne klamstvá.


82.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 11:44 avatar
1{ Kde sa vzal tu sa vzal objavil sa majitel vytahovej sachty.. a teraz mi budete platit!!!! Take kapitalisticke!!!hahhah
Súhlasí RighteousFred


83.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 11:45 avatar
1/ Ludia stovky rokov chodili okolo pramena isiel okolo kapitalista no jasne uz pramen sprivatizoval a teraz platte!!!hahahah


84.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 16:17 avatar
1/ Si iny labuznik...krmit sa kapitalistickymi srackami!!!hahahah


85.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 16:18 avatar
1/ Tvoja debilita ta ospravedlnuje nemozes zato ze si sa taky sprosty narodil!ha


87.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 2. 2018, 16:41 avatar
Komunizmus je idealizmus, ktorý skrachoval lebo nepracoval s reálnymi ľuďmi ale nereálnymi idealizovanými......Inak akýkolvek izmus je pre časť ľudí iba rebríčkom pre kariéru, na pekné myšlienky serú......


89.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 2. 2018, 16:52 avatar
Majo, a s akými reálnymi ľuďmi? Veď sa pozri na vygumovaných komunistov. Kasafran trpí vyriešením konečnej židovskej otázky. Grofik tára dve na tri. Ardzun explodoval k Putinovi. Ty jednoducho nemáš základňu, s ktorou by si mohol budovať komunizmus. Fretka sa zmôže len na kritiku kapitalizmu. Ale volí Kotlebu. Netreba mať klapky na očiach. Ľudia sú poriadna zmes rôznych názorov, a len v demokracii sa vedia presadiť tie názory, ktoré zaujíma nejakú väčšinu, hoci aj väčšie skupinky, celky. Táto zmes nahnevaných antikapitalistov nie je schopná žiadnej rozumnej akcie. A to, čo vykonali komunisti v Rusku, alebo v 50. rokoch po vojne v Československu, to si neprajem, aby sa vraždilo.


100.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 2. 2018, 17:14 avatar
Myslel som že sa bavím filozoficky a nie o účastníkoch fóra ale konkrétnych jedincoch.......Komunizmus mal populárne ideály, rovnako ako náboženstvá, rovnako ako aj parlamentná demokracia a všetci napáchali a páchajú aj zlo....Dobrý král je lepší pre spoločnosť ako zlý víťaz parlamentných volieb.....zatial nepoznám systém ktorý by zaručil spoločnosti že sa bude o ňu dobre starať.......ano, v parlamentnej demokracii sú nejaké predpoklady ale nejako to nefunguje, či ? Tvoja úchylka je podľa mňa v tom, že podceňuješ ľudí s ktorými nezdielaš rovnaký názor...... 


102.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:18 avatar
100{ Nuz ked sa svina dostane ku korytu...))


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 11:59 avatar
100,.....poviem ti o ňom:.....Je to BOŽIE KRALOVSTVO !!!

Aké je teda riešenie problému násilia,vojen,chorôb,smrti,korupcie a útlaku?

Dan. 2:44: .......... „Nebeský Boh [zriadi] kráľovstvo [vládu], ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud. Rozdrví a ukončí všetky tieto kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy.“

Žalm 72:12–14:........... „On [Jehovov ustanovený kráľ, Ježiš Kristus] oslobodí chudobného, volajúceho o pomoc, tiež strápeného a každého, kto nemá pomocníka. Bude ľutovať poníženého a chudobného a duše chudobných zachráni. Z útlaku a násilia vykúpi ich duše a ich krv bude v jeho očiach drahocenná.“ ?

Zjavenie 21:4,........"A zotrie im každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli.“


90.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 16:58 avatar
87/Idealizovanými? Ze komunizmus nadstavil latku vysoko? Kde je latka kapitalizmu u ciganov v osade???hahahah


92.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 2. 2018, 17:00 avatar
Gestapák Šrobik: Kde je latka kapitalizmu u ciganov v osade???hahahah

V peci, predsa. Si tupý šašo. Ako katolík Tvojoponent.


93.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:02 avatar
92/ Este budes musiet vela chleba zjest az ma dobehnes a ci vôbec...hahhaah


94.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:03 avatar
92/ Tak nam zarecituj odu na kapitalizmus???!!!!Please????hahhaha


95.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:05 avatar
92/ Chces aby cigani robili? Tak si tiez fasista a ked nie tak si obycajne hovno!!!hahahhaha


96.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 2. 2018, 17:05 avatar
Ty, tie tvoje táraniny, len utvrdzujú ľudí, že komunizmus nie je realizovateľný. Neviem si totiž predstaviť, ako by práve takých ľudí ako si ty, vedeli dať do laty. 


97.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:07 avatar
96/ Plody kapitalizmu vidim aj zo zavretými ocami...)))


101.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:15 avatar
97/ Aky krasny pohlad na rozjebanu Syriu kde sa americania hraju na piesocku...)))


106.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 11:52 avatar
97,....aj ja. Lebo tá žena ,čo vyskočila z okna,zo siedmeho poschodia tak kričala,že som vedel o čo ide,aj keď som mal zavreté oči! Hlavne,ten náraz ,keď dopadla na zem! Potom už exekútor mal voľnú ruku! 


91.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 16:59 avatar
87/ Aha ziadat od cloveka aby sa spraval ako clovek je idealizmus sklbeny s komunizmom...)))


98.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 2. 2018, 17:07 avatar
Je veľká škoda, že teba ešte nikto nepožiadal, aby si sa správal ako človek. Znie to síce pekne, ale platí aj: Od človeka nemožno žiadať nič, čo nie je ľudské a to, čo dokáže, je len ľudské.


99.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   18. 2. 2018, 17:13 avatar
98/ Len vyuzivam svoje pravo slobodného prejavu ked ludom dovolis vsetko myslis ze sa budu spravat slusne??? Teba budu mat za najvacsieho kokota to si zapis za usi...)))


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 2. 2018, 20:45 avatar
slušného prejavu?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:29,  Po slovensky dežavü. *39
dnes, 05:28,  Aj v hlavných médiách má prístup každý Už som tu písal, že do STV do diskusie boli...
dnes, 05:25,  Nadja. Ale kto rozhoduje o tom, že je príspevok nezaujímavý? Však pre niektorých ľudí...
dnes, 02:12,  No ono jak vravím keď nechceš tak to nerob ;) Podstatné je aby si bol spokojný ;) Lebo...
dnes, 02:11,  Myslím, že ak mám dejavu tak je to akoby miesto kde sme sa mali dostať ;)
dnes, 02:10,  Teraz mám dejavu ;) Pre mňa je to potvrdenie, že sme na dobrej ceste ;)
dnes, 02:08,  Je to dosť osobné. A nechcem hádzať perly sviniam. *05
dnes, 02:06,  No nútiť ťa nebudem ale podľa mňa sa nemáš čoho báť ;) Maximálne to ľudia ofrflú...
dnes, 02:05,  Akoby viacerí cestovatelia išli po nejakej ceste ;) A v istých momentoch jeden cestovateľ...
dnes, 02:02,  Ďalšie veci tu už však písať nebudem, lebo tie už sú trochu divokejšie - a je jasné,...
dnes, 02:01,  Moje dejavu je nieco take ako by som v pritomnosti prezil nieco z minulosti ale stalo sa to v...
dnes, 01:57,  Déj? vu je len pocit niečoho už predtým prežitého. Toto bola ale konkrétna pamäť...
dnes, 01:57,  Že pozeráme film ako v kine? ;)
dnes, 01:56,  Hmm ;) Čo to vypovedá o povahe reality? ;) Niečo také čo som spomínal? ;) Že...
dnes, 01:54,  Lenže toto nebolo de ja vu. *05 Ten sen som si pamätal. Vedel som presne, kedy sa mi sníval. A...
dnes, 01:51,  Áno aj ja mám občas také dejavu - že presne viem že toto sa mi už snívalo ;) Ešte aj...
dnes, 01:49,  Prosto ber to tak ;) Minimálne je divné kde sa toto všetko vo mne berie čo je vo mne ;)...
dnes, 01:49,  Lenže toto bolo veľmi konkrétne a priame. *05 Prorocké sny už ani nerátam. Predtým som...
dnes, 01:46,  Zas inokedy mám pocit akoby som sa dostal k interným informáciám týkajúcim sa reality ;)...
dnes, 01:44,  Alebo niekedy mám pocit akoby niektoré správy hovorili o mne ;) Že presne toto čo tam...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(274 349 bytes in 0,669 seconds)