Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Koľko hlupákov žije na Slovensku?

191
reakcií
727
prečítaní
Tému 3. júla 2017, 13:38 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 7. 2017, 13:38 avatar
Koľko hlupákov žije na Slovensku?
(výber z 9 stránkového článku PhDr. Michala Dieneša, CSc. "HLUPÁKOM KAPITALIZMUS !, V. časť"

"...Ak by dnes, nie pred 2017 rokmi, prišiel na svet Kristus, je veľký predpoklad, že Židia by ho ani nevysmiali, ani neukrižovali. Predbehli by ich iní. Urobili by tak tí, čo sa dnes nazývajú kresťanmi, a z nich najmä tí, čo skonštruovali politické strany tohto typu, a, samozrejme, ich voliči. Svojho Mesiáša a Spasiteľa ukrižovávajú - už 28. rok - denne, sedem dní v týždni, ešte aj počas nedeľnej omši, a to spôsobom akým žijú; aké hodnoty: právne, politické i etické, s obnoveným kapitalizmom, vnútili celej spoločnosti, ako rozvracajú a ničia rodiny, život sebe i ostaným. Masa hlupákov a darebákov, len čo sa dostali k moci, ukázala ničivú silu rovnajúcu sa súčtu tornád vo svete za jedno volebné obdobie. Pokiaľ komunisti usilovali o svet pre ľudí, títo ho menia na svet bez ľudí.
Privatizáciou rozvrátili spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov, majetok, ktorý slúžil všetkým, a bol aj tak vytváraný, rozkradli a zdevastovali; jeho kľúčovú časť odovzdali do cudzích rúk, rozvrátili vidiek a rodiny, ožobračili a ďalej ožobračujú vlastné obyvateľstvo dôchodkami a platmi, z ktorých sa nedá dôstojne existovať; rozvrátili systém sociálnych istôt; obnovili darebáckych exekútorov; dali súhlas na prelety, a na bombardovanie Juhoslávie, zničili
školstvo, jednotný systém výchovy a vzdelávania; rozvrátili všetky elementárne morálne hodnoty spoločnosti, ticho i nahlas podporujú militarizáciu doma i vo svete, pripájajú seba i nás k zločineckým silám z USA a NATO, ktoré - tak ako Hitler - ťažením proti Rusku, evidentne a arogantne stupňujú vojnové nebezpečenstvo. A to neskončí inak, len jadrovou vojnou! Rozvrátili, len pre chamtivosť a mamon, spoločnosť založenú na solidarite, práci a mieri. Ideály kresťanstva nosia len v modlitebných knižkách, nie v srdci, a nie v každodennom konaní.
Komunisti desať božích prikázaní pretransformovali do Morálnych zásad budovania komunizmu. Kresťania a tzv. národovci ich uchopili ako cestu k moci, privatizácii a rozkrádaniu majetku, k bohatstvu bez morálnych, a žiadnych hraníc. Descartesovo: Cogito, ergo sum, už neplatí; už v prvej svojej vláde a v prvom svojom parlamente ho prepísali; na nekresťanské: kradnem, teda som.
Kristus, cez ruky a cez nohy, pribitý na kríži, akoby nemohol zostúpiť na zem. Ale to je veľmi mylná, a úplne krátkozraká nádej pre hlupákov a darebákov. Ako celý náš, k fašizmu nasmerovaný kapitalizmus..."

1. júla 2017, PhDr. Michal Dieneš, CSc.
Súhlasí Grofik šrobik, sta2rky


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 06:46 avatar
Napísal to veľmi hlúpo. Má tituly PhDr. a CSc. Začo ich dostal? Keby mal pravdu, muselo by sa to nejako v spoločnosti prejaviť. Tak ostal sám hlupák, a všetci, ktorí s ním paktujú. Chápem jeho názor, lebo má chúťky brániť socializmus. Ale nie za každú cenu! Nie cez mŕtvoly! Je evidentné, že ľudia nemajú záujem o komunistov, a komunisti toto nevedia stráviť. Chyba nemusí byť na strane občanov. Kedy začnú komunisti inak myslieť? Lebo to, čo stvárali po roku 1948, tie rôzne politické vraždy, šikana občanov, lebo nemali záujem o členstvo v KSČ, a vôbec, kultúrne boli komunisti na rovnakej úrovni ako fanatickí bigotní katolíci zo Sniny. Tiež sa komunistom nepáči západná kultúra. Strkali nám sovietsku, o ktorú aj tak mladí nejavili záujem. Netreba znásilňovať záujmy ľudí.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak, komunista Dieneš priznal to, čo už dávno tvrdia kresťania, napríklad TvojOponent (nech mu aspoň občas dám za pravdu, nech sa poteší, že som ho pochválil). Komunista sa priznáva ku krádeži, k zlodejine, že komunisti ukradli kresťanské know-how, a prispôsobili si na vlastné potreby.

Viem, aj kresťania si takto prisvojili židovské, a židia (Hebreji, Izraeliti) zasa čerpali z mezopotámskej kultúry. OK. Tak to vo svete chodí. Nápady sa kradnú.


2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 7. 2017, 14:32 avatar
Za komunizmu bol aspon tento blazninec obohnany plotom...hahaha Nie srandujem! ))


3.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 7. 2017, 15:49 avatar
Ach Kasafran,nešťastník nešťastný. Povedz že mi povedz, kto urobil v socialistickom tábore, tej oáze dobra, cností, pokory a mravov kontrarevolúciu ? V ČSSR sa volala nežná, prečo to tým neznabohom prešlo, prečo to Pán Boh dopustil, veď sila bola na strane dobra- armáda,VB, Ľudové milície a po republike dislokované vojsko spriateleného ZSSR. Prečo len tí darebáci, čo mali "holé ruce" to dokázali, akým činom? Asi preto, lebo komunisti to tak chceli. V 68 sa trošku strieľalo a komunizmus s ľudskou tvárou sa zahalil ako moslimská žena do burky a nastalo obdobie svetla, rozmachu a prosperity, škoda, že trvalo tak dlho.


4.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 7. 2017, 15:54 avatar
peter, pači sa mi tvoje myslenie......   


5.
označiť príspevok

Immanuel
   3. 7. 2017, 16:05 avatar
Cau veriaci - uz ti skoncil post ako vidim
Súhlasí veriaci-4


6.
označiť príspevok

Ludwig muž
   3. 7. 2017, 16:08 avatar
Žiaľ. Zase budú musieť návštevníci tohto fóra čítať jeho jeho zlostné primitívnosti...
Súhlasí veriaci-4


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 7. 2017, 16:16 avatar
veru.....farizeji to budu mať ťažké.......   


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 7. 2017, 16:19 avatar
a velmi rad im posolim ich mudrujuci život za monitorom.....


9.
označiť príspevok

Immanuel
   3. 7. 2017, 16:21 avatar
Som myslel ze si sa naucil milovat aj nepriatela


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 7. 2017, 16:25 avatar
ale ved ja ich milujem.....chcem aby boli spasení.......Ja viem, som tvrdý otec, ktorý chce dobre svojím deťom.......aj ked sa im to momentalne nepáči.....


12.
označiť príspevok

Immanuel
   3. 7. 2017, 16:47 avatar
Ako spravny otec by si im mal dopriat slobodu Tak ako to robi nas nebesky Otec
Súhlasí Wolfe


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 7. 2017, 03:52 avatar
Nie, on sa za krestana len vydava..

Este aj ta jeho 10tka .. na jazyku med a na srdci jed..


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 7. 2017, 08:33 avatar
presne tak farizeus, toto su tie tvoje nevinne komenty.....ale nevadi mi to. len by bolo dobre pre wolfika, aby to registroval.....Ja sa nehram na urazeneho a otvorene hovorim o tebe ako o slovenskom apačovi......


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 7. 2017, 16:44 avatar
peter - Socializmus netreba ironizovať ako oázu dobra ....., lebo je to najhumánnejší spoločenský systém ku ktorému sa dopracoval ľudský intelekt. Žiaľ, nekopíruje prirodzené ľudské vlastnosti - egoizmus, mať, vlastniť, ovládať, vládnuť, ktoré umožňuje uplatniť vo veľmi širokej miere KAPITALIZMUS. Pre socializmus treba ľudí vychovať, čo sa podarilo len čiastočne a pod vplyvom zahraničnej diverzie sa ho podarilo povaliť. Je to neradostné konštatovanie, ale prevládlo to prirodzené, zvieracie v nás, bez ohľadu či sú to komunisti, alebo kresťania.
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 7. 2017, 17:01 avatar
11. sta2rky. Neviem, či si čítal témy Kasafrana, ten tu plesne elaborát na A4 od nejakých pomätencov, žijúcich duchom v dobe Stalina resp. Brežneva a glorifikujú a glorifikujú. Nikdy mi neodpovedal na moje príspevky (Kasafran) napísal, že si dáva pauzu , že potom. Je to zarytý komunista, do polemiky so mnou sa nedá, preto tá troška irónie.
Na tvoje posledné vety odpovedám, že máš pravdu = komunizmus ide proti podstate človeka a preto a iba práve preto nie je životaschopný v masovom meradle, lebo je o dodržiavaní pravidiel, rovnostárstva. Je to možné iba v užšom kruhu rovnako zmýšľajúcich ľudí.


15.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 7. 2017, 17:11 avatar
13. "komunizmus ide proti podstate človeka" Opravil by som to: ide proti zvieracej podstate človeka.


16.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 7. 2017, 17:27 avatar
15. Úplne jedno akej, vždy je to podstata človeka. Potom priznávaš, že sme sa vyvinuli z opice a to začne to správne ródeo odporcov tejto teórie. Nuž teším sa na polemiku.
Pravdepodobne v ostatnom so mnou súhlasíš, apropó čítal si K. príspevky ?


14.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 7. 2017, 17:03 avatar
O matriárchate moc nevieme, možno ten bol najhumánnejší, čo myslíš ?


31.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 7. 2017, 13:29 avatar
3
komunisti uskutočnili sami zmenu režimu. Už ked som bol 18 novembra na demonštrácii na hviezdoslavovom nám, v BA kde boli kňažko a budaj som sa divil že nenabehli eštébáci a esenbáci. Rok predtým na sviečkovej nabehli a bolo tam podobne ľudí okolo 500.
Už vtedy som sa divil prečo nezaistili v začiatkoch aspoň vodcov. Dnes už poznáme rolu eštébáka žifčáka ktorý vystupoval sko študent šmíd, dnes už vieme že to bola fraška komunistických elít a tak si potom tzv. disidenti s komunistami podelili kamarátsky moc a disidenti podporili komunistu čalfu za predsedu vlády a komunisti havla za prezidenta


17.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 7. 2017, 18:28 avatar
(3) Peter67,
považujem za skutočne obdivuhodne bezcitné Tvoje šťastné-prešťastné prežívanie ostatných skoro 28 rokov, počas ktorých si zrejme naplno užívaš výdobytky démonkracie pripravované, realizované a posvätené aj "zástupcami Boha na Zemi" Jánom Pavlom II. a jeho nástupcami...
Neboj sa šťastník prešťastný, poviem že Ti poviem, kto urobil v socialistickom tábore ten vytúžený zvrat v prospech kapitalistického tábora. Bol to, podľa mňa predovšetkým Michail Gorbačov, cez ktorého sa od jeho nástupu do funkcie generálneho tajomníka ÚV KSSZ v roku 1985 začali postupne realizovať dlhodobo pripravované, ale dovtedy neuskutočniteľné plány deštrukcie socialistického spoločenského systému. Podarilo sa mu to za jednu päťročnicu a jeho nástupca Jeľcin to skoro dokončil totálnym rozbitím ZSSR a Ruskej federácie v priebehu dvoch nasledujúcich...
Vývoj v ostatných európskych socialistických štátoch, najmä po roku 1989 bol akoby skopírovaný za pomoci tisícov západných politicko-ekonomických expertov démonkracie...
Nože mi povedz, prečo už možno väčšina tých bojovníkov s holými rukami má už dlhé roky holé zadky - minimálne mzdy, príspevky v nezamestnanosti, sociálne dávky a veľa z nich žije aj bez akýchkoľvek príjmov a strechy nad hlavou...?
Podľa Teba musí byť pre nich nevýslovným šťastím, že to už trvá tak dlho - určite sa spoliehajú na prajnosť Tebe podobných, ktorí im to zariaďujú na večnosť...!
Súhlasí sta2rky


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 7. 2017, 18:55 avatar
nabehli sme na rozbehnutý vlak........ale vygumovaní ludia ako ty kasafran to nepochopia......dakuj svojim hlupym rusom čo nas v 68 znova navstivili.....a potom neskor opustili........


19.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 7. 2017, 19:49 avatar
17. Kasafran. Ďakujem za pochvalu hneď v prvom riadku, ale nabudúce poprosím nie bezcitné, ale cynické, to ma vystihuje asi najviac. Naozaj si plne užívam výdobytky démonkracie posledných 28 rokov.
Podľa Teba Gorbačov nebol komunista, ale špión nasadený CIA . Za účelom rozbitia socialistického tábora, bašty to ochrany ľudských práv a slobôd človeka. Jeden jediný + tisíce ďalších politicko-ekonomických expertov dokázali rozbiť socialistický tábor za pár mesiacov. Rozmýšľam akou ľsťou sa im to podarilo. Ani Hitler s celým Wehrmachtom+ Waffen SS to nedokázal a boli ich milióny- proste babráci.
Poviem Ti prečo už možno väčšina tých bojovníkov má dlhé roky holé zadky. Mysleli si , že v démonkracii platí heslo: socialisticky pracovať, kapitalisticky žiť. Strašne sa mýlili a preto majú holé zadky a budú ich mať na večné veky a nikdy inak.
Dlho im to trvá preto aby si mohli svoje sprosté hlavy búchať o múr a opakovať si: keď je svini dobre tak ide na ľad tancovať....


21.
označiť príspevok

asmodei muž
   4. 7. 2017, 06:22 avatar
Staci sa pozriet na zivotnu a hospodarsku uroven vsetkych postsocialistickych a skapinajucich poslednych kvazikomunistickych krajin, porovnat ich s tym prehnitym zapadnym kapitalistickym stylom a je hned jasne, ako to je v skutocnosti s tou velkolepostou komunistickych myslienok.
Súhlasí -era-


23.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 08:14 avatar
Súhlas. Len jedna vec mi vadí. Že kapitalizmus nepozná hranice v nakladaní množstva práce na plecia tých najväčších muklov.
A je to na úkor všelijakých menežérskych a administratívnych pozícií, ktorí sa tvária, že za počítačom pracujú, ale pritom monitor im slúži len na to, aby sa mali za čo skrývať, keď 90% pracovného času hrajú nejakú počítačovú hru, solitér, alebo sú na facebooku, atď.
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 08:22 avatar
Niekto musí predsa viac a viac pracovať, aby bolo na nadpriemerné mzdy ľudí, ktorí sa flákajú.
Asi takto nejak.www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 08:39 avatar
24. Ahoj Slušný. AJ za komunistov to tak bolo, ibaže súdruhovia to dobre ukrývali, keď mali toho tak veľa, že sa to nedalo utajiť pred proletariátom a chceli verejne užívať musela prísť zmena-aj prišla.


27.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 08:44 avatar
Peter. Ja viem, že aj za komunistov to tak bolo. Pracoval som totiž na páse v Tesle, takže o tom niečo viem. Len som si myslel, že sa to zmení, ale nezmenilo. Ľudia, ktorým sa nechce pracovať sa schovávajú na všelijakých pozíciách, ktoré sú pre firmu takmer zbytočné a otroci ich musia niesť na svojich pleciach. A cez nich na týchto otrokov len prechádzajú rozkazy od ich nadriadených. Ich pracovnou činnosťou je iba predávať tieto príkazy ďalej.


28.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 08:46 avatar
Furt to bude tak ze vy - plebs budete makat na nas intelektualov
Súhlasí Romanov


29.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 09:46 avatar
23. To ale závisí aj od "muklov". V ľuďoch je istá črta súperenia o to, kto je "aký mocný". A tak niektorí proste naskočia na to, čo si manažeri vymýšľajú a snažia sa ukázať ostatným, že "sú najlepší" a robia ako draci (kým vládzu).


32.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 7. 2017, 13:31 avatar
21
toľko ľudí sa necháva zaslepiť pozlátkom mamonu


33.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 7. 2017, 13:43 avatar
asmodei, stačí sa trošku kritickejšie pozrieť na vysokú životnú a brilantnú hospodársku úroveň Kambodže, Číny, Vietnamu, Kórei, Ruska, Kuby... atď. pred nástupom devastačného kvázikomunizmu a je jasné, že v tej dobe, blahobyt v týchto štátoch, vysoko prevyšoval tie s tym prehnitym zapadnym kapitalistickym stylom... ...veľkoleposť komunistických myšlienok ich priviedla z blahobytu, vysokého životného štandardu - vzdelanosti, vyspelej zdravotnej, sociálnej zabezpečenosti všeobecne... k negramotnosti... k hladu, všeobecnej biede...
...už sme na podobné témy diskutovali, ale je to asi hrach na stenu ... dookola budeš bez kontextu, ignorujúc súvislostí, históriu... porovnávať neporovnateľné...


36.
označiť príspevok

asmodei muž
   4. 7. 2017, 15:30 avatar
(33.) Aky ze hospodarsky a sociopoliticky system fungoval v tebou spominanych krajinach pred nastupom socializmu ked ich zivotna uroven bola este relativne vysoka?

Nemecko bolo zdevastovane dvoma svetovymi vojnami v podstate rovnako ako Rusko. Co je dovodom ich diametralne odlisnych zivotnych urovni v dnesnej dobe?


30.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 7. 2017, 12:42 avatar
(9) Peter67,
Peter 67,
ak si aspoň trošku ochotný korigovať aj svoje poznanie významu slov, potom vedz, že Tvoje „upresnenie“ mnou požitého prívlastku BEZCITNÝ na slovo CYNICKÝ je len synonymické. V slovenskom synonymickom slovníku medzi viacerými synonymami slova BEZCITNÝ nájdeš aj slovo CYNICKÝ (ľahostajne, opovrhujúco bezcitný) a Ty sa s ním bezvýhradne stotožňuješ...
A o „komunistovi“ Gorbačovovi (vraj sionistickom agentovi Garberovi) si môžeš prečítať toto:

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 7. 2017, 14:13 avatar
(21) Asmodei,
nože mi prezraď, či si sa už doteraz, ako analyticky mysliaci človek, stačil vôbec pozrieť na životnú a hospodársku úroveň všetkých skapínajúcich neokolonizovaných kapitalisticko-feudálnych krajín Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky...? Ak tak spravíš ako súdny človek, potom zrejme zistíš, že ten súčasný skapínajúci kapitalizmus pre súčasnú civilizáciu už dávno stratil veľkoleposť revolučného boriteľa feudalizmu a otrokárstva a dostal sa sofistikovane na ich úroveň...


37.
označiť príspevok

asmodei muž
   4. 7. 2017, 15:33 avatar
(34.) Ked budu kapitalisticko-feudalne krajiny Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky sucastou zapadnej civilizacie resp zapadnej Europy, mozeme sa bavit dalej.

Mnohe krajiny Afriky vykopli europskych kolonizatorov a nahradili ich ich vlastnou "kulturou" a generaciou hospodarov a ako dopadli?


163.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 7. 2017, 13:38 avatar
asmodei, ale veď mnohé krajiny Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky sú sucastou zapadnej civilizacie ... sú ich neokolóniami...

Existuje právo na samourčenie/sebaurčenie národov... vedel by si napísať aspoň jeden africký národ, ktorý si na základe neho vytvoril vlastný štát?  
Súhlasí Kasafran


164.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 7. 2017, 08:30 avatar
(163) J.Tull,
od humanistu Asmodeia to veru očakávam aj ja. On sa však zrejme takýmito "podružnosťami" nezaoberá, pretože za samourčovací fakt afrických národov berie rozdelenie ich území podľa koloniálnych priamok/úsečiek na mape...
Veď čo tam po národoch, keď ide o ich územia s prírodným bohatstvom...


35.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 15:20 avatar
30. Ahoj Kasafran, vždy som ochotný korigovať, resp. rozširovať svoje poznanie významu slov. Cynický = opovrhujúco bezcitný, s touto definíciu súhlasím bez výhrad, iba bezcitný je na mňa príliš mäkké, ba dá sa povedať zženštilé.
Takže socializmus ozaj rozbilo pár tisíc agentov, čo robili tie milióny komunistov, prečo sa tomu prizerali ? Oni nechceli zrušiť komunizmus (socializmus)?
Prečo teraz vyplakávaš nad biedou tých, ktorí zrútili Tvoj sen o lepšej spoločnosti ? Ja by som ich....


38.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 7. 2017, 16:27 avatar
Peter67 a Admodei,
v záujme rozšírenia vašich názorových obzorov odporúčam vám prečítať si článok Milana Antala "November '89, zánik socializmu a víťazstvo kapitalizmu? Jeden z omylov novembra..."

forumsk.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 17:12 avatar
38.Vo svetle vyššie napísaného sa javí v inom svetle aj tvrdenie o prehre socializmu a víťazstve kapitalizmu. Klasický kapitalizmus nemohol zvíťaziť nad klasickým socializmom, nakoľko klasický kapitalizmus dnes nenájdeme ani v jednej krajine, všadiaľ ide o post-klasický, teda silne socializmom (socialistickou epochou) poznačený (socializovaný) kapitalizmus.
Toto je citácia z tebou doporučeného článku. Preto čo nariekaš, veď kapitalizmus v podstate nezvíťazil, prečo nadávaš na terajší systém, veď je to silne socializmom poznačený kapitalizmus, alebo si schizofrenik, ktorý sa odvoláva na rozšírenie mojich obzorov a zatiaľ popiera svoje predchádzajúce tvrdenia o démonkracii a o tom ako sa musíme mať zle v tejto silne socializmom poznačenej spoločnosti.
Kasafran naštuduj si na čo sa odvolávaš a nezabudni vo voľbách odovzdať hlas tým správnym smerom.


40.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 17:29 avatar
Mne osud doprial výnimočné šťastie - kým bol u nás socializmus, ešte som nemal vlastný názor. Takže mi bolo dobre, lebo som sa nebúril a nerobil som nikomu problémy. Keď som začal mať vlastný názor, dokonca kolidujúci s líniou KSS, :-) tak už bol rok 1989 a prešlo sa na novú dobu. A v nej sa mi páči práve ten istý druh názorovej slobody, ktorý tu teraz je.


41.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 17:40 avatar
Ved ani teraz nemas vlastny nazor


44.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:03 avatar
41 Imo, fotoonovi si sľúbil, že cez víkend spustíš niečo na Windowse neviem akom. Urobil si ? Nikde som nečítal výsledky, budeš mať mínusový bod !


46.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:04 avatar
Dokonca som to stihol v predstihu este vo stvrtok v praci

Jak nie ved som mu to pisal do temy


48.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:07 avatar
Nesledujem všetko, ale podpichnúť, keď si spomeniem snáď môžem - ja som Sklerotik DF. O.i. nemám páru o čom ste sa bavili.


50.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:09 avatar
Ved len podpichuj

Len ci aj ty zvladnes podpichovanie


52.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:11 avatar
V tomto ohľade som masochista.


53.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:12 avatar
Uvidime


56.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:14 avatar
53Teraz si kladiem otázky: kto ? čo? kedy ?


57.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:15 avatar
Nechaj sa prekvapit


59.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:17 avatar
Ďakujem. prekvapenia mám rád.


63.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:33 avatar
41. Pardón, pred revolúciou som nemal nijaký názor. To bol ten rozdiel :-)

Mimochodom, čo podľa teba znamená "mať vlastný názor". Veď to nemá temer nikto. Všetci väčšinou iba kombinujeme z názorov minulých ľudí, alebo božských bytostí :-D


64.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:35 avatar
Tak prave preto nemas vlastny nazor


66.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:37 avatar
64 :-) Ale veď na názore prt záleží. Dôležité je poznanie, nie názor :-D


69.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:38 avatar
Ani len vlastne poznanie nemas


71.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:39 avatar
Záleží na tom? :-D

Mimochodom, aký rozdiel je medzi poznaním a vlastným poznaním?


73.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:42 avatar
To co mas nie je poznanie

Su to len sprostredkovane informacie ktore si si niekde precital

Nijako si si neoveril ci su pravdive


74.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:43 avatar
73. To hovoríš z vlastnej skúsenosti?


77.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:45 avatar
Azda som sa pomylil?


80.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:49 avatar
Myslím, že áno :-)


81.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:50 avatar
Tak zaloz temu o svojich duchovnych zazitkoch


83.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:54 avatar
81. To by som musel byť riadny egomaniak :-D


85.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:55 avatar
Alebo len ziadne nemas


87.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:56 avatar
Možností je vždy viacero :-)


88.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:57 avatar
Tak mas ci nemas?


90.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:58 avatar
Niet jediného človeka, ktorý nemá zážitky. A ja som tiež iba človek :-)


91.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:04 avatar
Takze mas cim podlozit tie dristy o duchovnych svetoch?


93.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:11 avatar
91. Podložiť? Ja sám mám jasno a nikomu nič podkladať nemusím. Iní ľudia majú svoje jasno a ak chcú mať viac, nech sa sami snažia :-)


94.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:13 avatar
Takze nemas


96.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:16 avatar
Tebe nie. Ani mnohým iným tuná nie. :-)


98.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:17 avatar
Bojis sa?


100.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:23 avatar
Nebojím sa, ale viem, že je to nemožné :-)


101.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:25 avatar
Jak vies ked si neskusil?


104.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:30 avatar
Kto hovorí, že som neskúsil? :-D


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 17:59 avatar
40 Takže tvoj vlastný názor kolidovall s líniou KSS, to s a teraz sťažuješ ? Kasafran nebude mať s tebou zľutovanie, si proste kapitalistický poskok a ako taký si proste nepriateľ-triedny a keď sa zvráti kormidlo dejín tak pocítiš spravodlivý hnev pracujúceho proletariátu.
Súhlasí -era-


43.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:01 avatar
Ziadne kormidlo sa zvracat nebude

Teraz je dobre nastavene


45.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:04 avatar
Nemyslím si, že má ten správny smer.


47.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:05 avatar
Co sa ti nepaci?


49.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:07 avatar
47 Proste smer


51.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:09 avatar
Mne sa zas nepaci bezdovodne frflanie


54.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:13 avatar
51 Nikdy bezdôvodne nefrflem, okamžite vulgárne a nevyberaným spôsobom nadávam.


55.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:14 avatar
Zaradil si sa do stada a beeekas

To je moj pohlad na teba


58.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:16 avatar
55. Tragický omyl, nikdy som zo stáda neodbehol, preto sa nemôžem zaradiť. Tvoj pohľad na mňa je priamy ,správny,jasnozrivý.


60.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 18:21 avatar
Teba len bit a jebat aby si nezistil co je lepsie


61.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 18:43 avatar
60 Úbohý Imo, upadol si do vulgárnosti, teraz mi popraj - skap. Nezabudni skala volá, priťahuje ťa , je v tvojej hlave.


62.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:32 avatar
A coze?

Nepaci sa ti moje podpichovanie?


105.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:32 avatar
62. Imo zadefinujme si podpichovanie- V našom prípade nech je to zájdenie do krajnosti, keď cez ňu prejdeme druhý nech napíše heslo červená- tz už si za hranicou, ktorá je pre niekoho neúnosná. Nepoznáme sa , nevieme, čo ťa môže raniť, ba až uraziť. Nepoužívaj vulgárnosti, to neznášam, pri debate písomnej, k ničomu nevedie (viď Ty a Milaničko).
Ostatné je povolené všetko. Tak čo ? Ideme sa voziť?
Nezabúdaj, ja som nebol medzi 300 + 1700 ktorí začínali.


108.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:35 avatar
Lenze to by som sa ti musel prisposobit a nemohol by som byt sam sebou

Si schopny take nieco akceptovat?


110.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:38 avatar
108. Nie, pretože vždy si prehlasoval, že sa znížiš na úroveň oponenta a potom ho negociuješ.
Ďalši príklad Tvojej schizofrénie.
Ideš.


112.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:39 avatar
Takze tvoja odpoved je?


115.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:43 avatar
112. Vidím, že čítanie s porozumením Ti robí problém, v 110 čítaj prvé moje slovo. Imo klameš ? Nebol si Ty takto náhodou medzi prvými z tých 1700 ?
Ideš.


117.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:46 avatar
No ved dobre

Skusil som, nevyslo


119.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:49 avatar
117. Si dobrý chlapec, nebudeme sa ďalej trápiť. Berieš ?


121.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:50 avatar
Heh pochvala

Neuveritelne

Necham to na teba

Ked sa budes chciet so mnou hrat, som ti k dispozicii


123.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:56 avatar
121. Imo, nechcem nikoho ponižovať, Ty si dobrý chlap, trošku výstrednejší ako ja aj o mnoho rokov mladší, vekom prídeš na to, že niektoré veci sa Ti nechcú riešiť ani slovne. V mladosti som ich riešil okamžite, teraz sa iba pousmejem. Preto nikdy nepíšem vulgárne, v priamom kontakte si vulgarizmy oponenta vychutnávam, poviem mu jednu vetu o ktorej musí trošičku popremýšľať a idem preč. Nech sa škvarí.


126.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:00 avatar
Ja s vulgarnostami nemam problem

Slova ako slova


129.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:06 avatar
Mýliš sa . To ako keby si mi povedal, že po večeroch chodíš vyberať kontajnery a hľadáš jedlo. Chleba ako chleba.
Súhlasí Slušný človek


130.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:07 avatar
Co to s tebou robi?

Lebo so mnou nic


134.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:10 avatar
Myslíš vulgarizmy?


137.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:12 avatar
Hej vulgarizmy


65.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:35 avatar
42. chvála Bohu, nesťažujem sa :-)


67.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:37 avatar
Boh neexistuje


68.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:38 avatar
67 to je vec uhla pohľadu. Akonáhle niečo/niekoho zadefinuješ ako Boha, tak pre teba začína Boh existovať :D


70.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:39 avatar
Ja som zadefinoval ze neexistuje


72.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:40 avatar
To je v poriadku, ja som zasa rád, že nemáš skutočný dosah na môj svet. V tvojom svete nech trebárs aj neexistuje


75.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:43 avatar
Tym ze spolu komunikujeme ta ovplyvnujem


76.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:45 avatar
O tom niet pochýb. Prijímam tvoje slová ako informáciu, ktorú spočiatku nemusím vedieť zaradiť, ale ktorá si časom nájde svoje miesto v mojom svete :-)


78.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:46 avatar
Takze mam dosah na tvoj svet


79.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:48 avatar
Nie tak úplne. Ja som bránou, ktorá určuje, čo vpustí do môjho sveta a čo nie. :-)


82.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:54 avatar
Ak si precital to co som napisal uz som vnutri


84.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:55 avatar
82 sú rôzne vnútra :-)


86.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 19:56 avatar
Mne staci mysel


89.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 19:57 avatar
Sú rôzne mysle


92.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:05 avatar
Mne staci ta tvoja


95.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:15 avatar
S informáciami je to ako s jedlom - niečo vezmeš do úst a vypľuješ. A to, čo nevypľuješ, najskôr rozdrvíš zubami, potom prepláchneš šťavami a rozpustíš v kyseline, zlikviduješ úplne vonkajšiu formu, vyžmýkaš z obsahu pre seba to dobré, čo sa dá a čo sa nedá, čo je nestráviteľné, to vyhodíš zo seba von.


97.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:17 avatar
Nie

Mozno sa ta zajtra spytam o com sme sa dnes bavili

A mozno budes vediet

Vsetko sa ti tam zapisuje


99.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:22 avatar
Pamäť nie je myseľ. To sú dve rôzne veci :-)


102.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:26 avatar
Tvoja dnesna mysel ku mne pristupuje na zaklade toho co si si o mne vcera zapamatal


103.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:30 avatar
102. Nielen. To najdôležitejšie spočíva v tom, kam, na aké miesto môjho sveta som zaradil to, čo som si o tebe zapamätal. :-)


106.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:33 avatar
Takze mam na dosah tvoj svet


109.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:37 avatar
Iba tá časť tvojho sveta, ktorá je kompatibilná s mojim svetom. :-)


111.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 7. 2017, 20:38 avatar
...má na dosah môj svet.


113.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:41 avatar
No ked myslis?
Súhlasí -era-


107.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:35 avatar
70. Imo si schizofrenik? Veľakrát som čítal tvoje príspevky- Ja som Boh.
Teraz si zadefinoval, že neexistuješ= jasný prípad schizofrénie.
Ideš.


114.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:42 avatar
Ano, som schizofrenik


116.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:44 avatar
114. Gratulujem- prvý krok k možnému vyliečeniu.


118.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:47 avatar
To sa neda liecit


120.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 20:50 avatar
118. Všetko sa dá liečiť. Otázka je , čo sa dá vyliečiť ?


122.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 20:52 avatar
Vazne

Ujovia doktori ani len nevedia ako to vznika

Jedine naco sa zmozu je ze ta utlmia
Súhlasí Slušný človek


125.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:00 avatar
122. Presne o tom som hovoril- utlmia je ten správny výraz. K doktorom mám úctu- hlavne chirurgom. Im vďačím, že ešte chodím, hýbem rukami. Internistom, že žijem atď. S psychiatrami som do styku po medicínskej stránke neprišiel, lebo by som tu teraz nepísal.


127.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:04 avatar
Ja som bol na psychiatrii zavrety 4x ale vzdy som to nejako rozchodil


133.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:09 avatar
Ja som bol na chirurgii zavretý asi 5 x na internom+infekčnom veľa krát, tiež som to rozchodil, mám obavu, že ny psychiatrii by som chodil doteraz.


136.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:11 avatar
A tak oni ta tam drzia len kym sa trochu nestabilizujes

Keby to brali vazne tak musia zatvorit vacsinu slovakov
Súhlasí Slušný človek, -era-


140.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:14 avatar
Práve preto- zastabilizovať na úrovni, ktorá im vyhovuje, ale ne mne, preto nič s nimi nechcem mať spoločné.


141.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:15 avatar
Ved ani ja ale uz ma maju v hrsti
Súhlasí Slušný človek


124.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 20:58 avatar
Peťo, ti si sa nejako rozjel. Začal si pomalšie a teraz režeš ako píla. 


128.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:04 avatar
124. Ahoj Slušný. Neviem, či sa Ti páčila moja debatka s Imom, dúfam, že Ťa pobavila, vidíš zatiahol som ručnú, stačilo Imo je dobrý chlap aj keď mnohí ho nechápu. Pomalší rozbeh v mojom (našom) veku je samozrejmý.


131.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:08 avatar
Ja si tiež myslím, že Immanuel je dobrý chlap. Srdce má dobré. Trocha ma vyrušuje to jeho rúhanie, ale to je medzi ním a Bohom. 


132.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:09 avatar
Presne tak

Je to medzi mnou a tym kokotom bohom


135.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:11 avatar
132. Imo medzi tebou a tebou?


138.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:12 avatar
Ano

Ked bohu nadavam do kokotov tak tym myslim seba


139.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:13 avatar
Nechce sa my veryť, že namyesto ty som napísa ti. 


142.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:16 avatar
139. Nikdy nikomu nevyčítam preklep. Notorický neznalec slovenského pravopisu ma ale trošku irituje.


143.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:22 avatar
Mne sa to v poslednom čase stáva nejak často, ale nie preto, že by som to nepoznal, ale preto, že píšem rýchlo.


144.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:24 avatar
Dva piva


146.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:29 avatar
My východniari nič iné ani neuznávame vždy dva, ženy ,ruky, nohy,hlavy ....
No však dve rožky to je trochu moc.
Súhlasí Lemmy


152.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:38 avatar
Ale tak vysvetli to blavakom


156.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:41 avatar
152 Pre Bo.... pardón pre Teba. Veď 70% paštikárov je z východu.  


157.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:43 avatar
No a ten zvysok sa vyziva v tom ze ta opravuje ked povies dva piva


158.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:43 avatar
Veď nie sú hlúpi. Pochopia, že na východe je len slovo dva. Nie je dve.


160.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:48 avatar
Ja som videl plagát, že Bratislava nie je Blava.


161.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 7. 2017, 21:50 avatar
Chaby pokus navzdy bude blavou


154.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:39 avatar
Preto, keď východniar príde do Bratislavy, tak si neobjedná dve pivá, ale povie: Tri pivá. Vyhne sa tak problému s gramatikou.


159.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:46 avatar
Práve preto si objednávaj dvanásť pív a nie dvenásť, desať im vráť.


165.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 09:21 avatar
Ahoj Kasafran. Chceš reagovať na moju 39. ?


166.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 7. 2017, 10:08 avatar
(165) Peter67,
ešte trošku počkám dovtedy, keď aj Ty na vlastnej koži pocítiš, ako sa ten bývalý socializovaný kapitalizmus stále viac a viac zbavuje svojej konkurenčným vývojom vynútenej sociálnej záťaže...


167.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 11:58 avatar
166. Ahoj Kasafran. Koľko je to trošku 10 min. mesiac, rok, dekáda ? Do dôchodku mi ostáva dákych 20 rokov- viem, že žiadny nedostanem, lebo tento sociálny systém sa musí zrútiť, podobne ako socializmus, čo bude potom .....


168.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 7. 2017, 14:10 avatar
Peter67,
prajem Ti úprimne, a nielen Tebe, aby si sa tej sociálnej zmeny v prospech absolútnej väčšiny ľudskej populácie dožil čím skôr - za rok, za dva alebo za tri, odhadnúť si to netrúfnem, ale to nie je až tak podstatné...


169.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 14:20 avatar
Ja by som to až tak cierne nevidel...vyspele štaty už uvažuju inač
finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ako je len možné, že sa to našim súdruhom, s kladivami a kosakami nad kotrbami nepodarilo.....


170.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 15:45 avatar
Tento pokus nedopadne dobre. Vyhodnotia ho ako úspešný, lebo bude rozdelený do populácie v min. množstve, ak dajú garantovaný príjem každému, okamžite vybehnú ceny hore, lebo v obehu bude veľa peňazí.
Bude to ako v porovnaní cien z r. 1990.
Plat 3000 Kčs- mlieko 2,-,benzín 8,-
Dnes 500,- mlieko 0,5 benzín 1,5


171.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 15:59 avatar
tažko povedať, ale vyspele krajiny si uvedomuju, že niečo sa urobiť musí.......robotov bude coraz viac a budu pracovať za nas....


172.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 7. 2017, 16:00 avatar
Uz sa tesim na roboty ktore budu odriekat modlitby za Vas ))


173.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:02 avatar
no roboty nebudu mať dušu.......ani ducha......to le Boh dokazal stvoriť takého tvora.......


174.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 7. 2017, 16:03 avatar
No to nebudu....stale nevidim rozdiel


176.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:05 avatar
no nevidiš.......ale rozdiel medzi robotom a clovekom predsa len je, a vatsi ako si mysliš.....


178.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 7. 2017, 16:12 avatar
176
Nepostrehol si kam asi 174 smeruje..moja vina. Samozrejme ze rozdiel je. Clovek vie byt napriklad vacsia svina ako taky robot. Nieco o tom viem, kedze stretavam ludi aj robotov
To ze clovek disponuje dusou a duchom, je tiez viacmenej samozrejme. Len...niekedy ked citam tie vase malicherne hadky mam pocit, ze ich uvedomovanie si byva niekedy na obtiaz  


180.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:14 avatar
duchovny clovek, nova rasa, bude mať vždy problem s telesným , neznovuzrodeným človekom.....vieš o čom hovorím?


181.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 7. 2017, 16:16 avatar
180
Pises celkom jasne a zretelne, takze nie...neviem o com hovoris. Ale viem, ze ani ty nevies o com hovoris


183.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:21 avatar
ja vie a velmi dobre o čom hovorim......nova rasa Emanuel.......


184.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   6. 7. 2017, 16:27 avatar
183
Nechajme to tak veriaci. Pravdu mame vsetci. Tu svoju. Nech sa ti dari.
Súhlasí veriaci-4


185.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:31 avatar
prdlajs.....pravda je len jedna a je mimo nas......len sa jej nechceme podvoliť......


188.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 16:44 avatar
Pravda je len jedna a je mimo nás - to je presne tá moja, iba mi ušla potvora jedna.


189.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 7. 2017, 18:53 avatar
(188) Peter67,
neboj sa, nevešaj hlavu - ak ste si navzájom verní, určite sa Ti vráti. Keď sa tak stane, potom rád privítam, ak ma s ňou zoznámiš...


190.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 18:59 avatar
ano ty potrebuješ poznať pravdu........Kasafran.........vieš o tom že zomreš v oprdených trenkách?( samozrejme ak nezmeniš nazor na Boha)


192.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 7. 2017, 09:29 avatar
(190) Veriaci-4,
nuž to som skutočne nevedel, že si presvedčený o tom, že Ti tie Tvoje pred nebeskou bránou operie alebo vydenzifikuje sv. Peter. Ty si len preto zmenil názor na Boha...?


191.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 19:18 avatar
189. Ďakujem za morálnu podporu. Ušla potvora jedna , ale vyklonoval som si novú navlas podobnú.Držím ju pevne a v zálohe ich mám ešte tucet.
Súhlasí veriaci-4


175.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 16:05 avatar
171. Potom kapitalizmus zavedie do praxe ideu socializmu. Tie roboty musia byť potom štátne, lebo ja ako kapitalista nechcem mať rovnako ako občan, ktorý žije z dávky, lebo roboti vyrobia.


177.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:08 avatar
mas pravdu, ale v tip je v tom ,že komunisti to chceli vytvoriť umelo.......ale na zapade sa to vytvara následkom blahobytu a vyspelej techniky.......peniaze budu dostavat aj tí čo nepracuju a to je rozdiel.....Komunisti vytvarali umele pracovne miesta.....kdezto vyspela spolocnosť sa nepotrebuje takto osalovať.....


179.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 16:13 avatar
177....peniaze budu dostavat aj tí čo nepracuju a to je rozdiel. Toto , tento bod je živná pôda na ultra názory. Kto nepracuje nech neje. Darmožráčov do ... Potom len bude mela.


182.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:20 avatar
peter tvoje myslenie sa my nadmerne pači.....maš taky jasny a zdravy sedliacky rozum......(nezaliecam sa a na chlapeckov nie som)......
ked pochopis udel cloveka na zemi po Adamovi, potom zistiš, že clovek vlastnou silou NIKDY nedosiahne a nevytvorí dokonalu spolocnosť......proste jeho spravodlivosť ,ovplyvnena jeho sebeckym egom.......mu to nedovoli.......Clovek potrebuje pozvat do svojho života Boha.......a ma sa podrobiť jeho spravodlivosti.......


186.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 7. 2017, 16:35 avatar
182. Som obyčajný chlapec z dediny , dá sa povedať sedliak. Možno sa držím hesla cudzie nechcem, ale svoje si nedám.
Ideálna spoločnosť je rodina - Otec mama, deti. Tam akosi funguje, každý podľa svojich schopností, každému podľa potrieb ( pri kojencoch 100%). Boh pre deti je otec a mama. Položme si otázku kto je Boh pre dospelých ?
Súhlasí veriaci-4


187.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 7. 2017, 16:39 avatar
Položme si otázku kto je Boh pre dospelých ?

OTCOM........a my sme jeho deti čo vieme splodit dalsie deti.....


145.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:26 avatar
143 Založ -Jazikové okyénko. Niektorí tu píšu bez diakritiky( mnohí bez sebakritiky) Padla tu veta ... stat v podchode....
Napíš koľkými výrazmi s dia... možno napísať toto slovo.


147.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:32 avatar
Sťať, ako zoseknúť.
Šťať ako cikať.
Stáť ako stáť niekde.
Štát ako krajina.


150.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:37 avatar
SČ:

Šťať ako cikať.
Stáť ako stáť niekde.

Veď to je to isté.

Šťať ako cikať (močiť).
Stáť ako močiť niekde. Napríklad cikať do kanála. Močiť niekde, do niečoho. Močiť niekde = močiť na moste.


155.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:40 avatar
tak som sa stal, ze som stal a stal

Kto vie, ako to je správne? Význam slov.


148.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:34 avatar
Ešte aj stát, ako štát po česky, alebo stáť po trnavsky.


149.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2017, 21:36 avatar
Wolfe píše bez diakritiky preto, lebo píše z mobilu. Alebo z mobila?  
Súhlasí Lemmy


151.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2017, 21:37 avatar
Píše bez diakritiky, lebo nechce, aby sa o ňom vedelo, že neovláda gramatiku.
Súhlasí Slušný človek


153.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 7. 2017, 21:38 avatar
chýba ti Stať- udiať sa .
No a ja som automaticky čítal šťať, hoci malo byť stáť. 
Súhlasí Slušný človek


162.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 7. 2017, 13:32 avatar
asmodei, k „36“; spomínané krajiny pred nástupom socializmu boli väčšinou kolóniami... ich životná úroveň tomu zodpovedala... bola to úroveň otrokov...
K Rusku pre ilustrácii uvediem citát:
„Ruští komunisté, kteří se jako první dostali k moci, se pustili kupředu, aniž si vúbec uvědomovali obtížnost problémú a obrovské množství obětí a utrpení, které měli před sebou. Sociální demokraté ve střední Europě, jejichž příležitost přišla o něco později, couvali mnoho let před odpovědností, kterou komunisté na sebe ochotně vzali. Pochybovali, možná právem, zda by ještě nějaký jiný národ kromě Rusú, které carizmus nejbrutálněji utiskoval, unesl strádání a oběti, jež od nich vyžadovala revoluce, občanská válka a dlouhé období prvních, často neúspěšných experimentú“ Karl Raimund Popper (Otevřená společnost a její nepřátelé II)
O Nemecku som písal x-krát... naposledy Tebe:
„Nemecku po 2. svetovej pomohol Marshallov plán sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk napriek vojnovej porážke sa postupne dostávalo k medzinárodnej spolupráce s ekonomicky vyspelým svetom, stalo sa zakladajúcim členom Európskeho hospodárskeho spoločenstva... „Západ“ potreboval Nemecko v „boji proti „Východu“...“ Rozdiel medzi socializmom a kapitalizmom
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:48,  9. nic nezahreje moje ego ako ked niekto zareaguje presne ako cakam *21
dnes, 03:37,  https://www.youtube.com/watch?v=HOaCjo9s_DA https://www.youtube.com/watch?v=DH0XgGa-onQ...
dnes, 03:16,  Amazing :) https://www.youtube.com/watch?v=LmMjqhk11Bo
dnes, 03:14,  https://scandinaviantraveler.com/en/people/kurt-nilsen-in-24-questions okrem toho je to aj...
dnes, 03:04,  15. nechce sa mi *21
dnes, 02:37,  event. este od E. Passarello . ale skor nie. len v prip. neg recenzii na tie dve v uvode. *21
dnes, 02:11,  https://www.martinus.cz/?uItem=306948 cita niekto tento zaner ? na tento rok je to moja...
dnes, 01:45,  24. ss ak nie priamo prochadzka & wolf. tak asi blues *21 logicky
dnes, 01:32,  1. omg zablokujte to niekto !!!!!
dnes, 01:11,  Filozofiou sa človek k pravde nedopracuje!
dnes, 01:05,  Čo to bol aký koncert?
dnes, 00:52,  Patrick91, práve som dofrčal ... dík za prianie ... tu je "malinkatá", i keď...
dnes, 00:32,  ľudské a dobré
včera, 23:37,  https://youtu.be/JnbdbKEo7rk
včera, 22:50,  chrumky alebo zemiaky
včera, 22:49,  ako mám odpovedať, otázka s jedným slovom
včera, 22:45,  môže zabrať obyčajný vitamín c, iba pre deti malé nie je vhodný
včera, 22:41,  nie
včera, 22:41,  Pred chvíľou som od českého priateľa dostal ich revolučný recept pri liečbe zápchy:...
včera, 22:29,  (65) J.Tull, považujem za potrebné upozorniť Ťa na zásadný omyl v posúdení vlastníctva...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(364 247 bytes in 0,306 seconds)