Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Klamstvo Jehovistov

68
reakcií
324
prečítaní
Tému 22. februára 2018, 23:10 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 03. 2018
18
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 2. 2018, 23:10 avatar
Akého Krista ohlasujú Svedkovia Jehovovi?

Toto sú ich slová:

Mnohí ľudia považujú kríž za symbol všetkých kresťanov. Hoci Jehovovi svedkovia sú kresťania, nepoužívajú pri uctievaní Boha kríž. Prečo? Jeden dôvod je ten, že podľa Biblie Ježiš nezomrel na kríži, ale na obyčajnom kole. Okrem toho v Biblii sú kresťania dôrazne vyzývaní, aby „utekali pred modlárstvom“, čo zahŕňa aj používanie kríža pri uctievaní Boha.

A toto sú slová Biblie:

Veď slovo o kríži je bláznovstvom pre tých, čo sú na ceste k záhube, nám však, ktorí smerujeme k spáse, je Božou mocou. Veď je napísané: Zmarím múdrosť múdrych a rozumnosť rozumných zničím.
My však hlásame Krista ukrižovaného — pre Židov síce pohoršenie a pohanov bláznovstvo.
Rozhodol som sa totiž, že medzi vami nebudem poznať nič iné okrem Ježiša Krista, a to ukrižovaného.


69.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   25. 2. 2018, 22:29 avatar
Kriz je v poriadku no treba chapat ze nie nejaka modla z dreva ci zeleza atd diabol sa boji kriza ale nie modly ale zeny lebo je buzik a pedofil. Preto treba chapat symbol kriza ved P.M. je krizom spasy a v tom bola i jej bolest co sa stalo tam no dobre vedela preco a ze musi. Takze ked bol Jezis zabity tak to znamena ze mal svatbu zo zenou. Ved stromy, drevo v pisme su ludia, pretoze vsetci idu dopustenou cestou sexu a sa rodia tym sposobom a opustaju svojich rodicov a idu za zenami v tom je predsa ludska hriesna prirodzenost, beda tym co to ale prevracaju a dali sa na incest,pedofiliu,lgbt atd to je uplne satanizmus. Rovnako tak je satanisticke verit v sadomaso vrazdu a zobrazovat to ako umucenie a je jedno ci na jednom ci na dvoch kusoch dreva


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 00:09 avatar
1,.......nesprávna interpretácia je tvoja Klein,......nie jehovových svedkov!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bolo už popísaných veľa kníh o kríži a o tom že biblický stauros bolo jedno brvno,drevo,kôl a nikdy nie dve spriečené brvná!
Ale o tom som už písal v nejakej téme opakovane!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale predsa,citujem z knihy,ktorá poukazuje na to ,čo je stauros?...... V knihe The Non-Christian Cross (Nekresťanský kríž) od J. D. Parsonsa sa píše:........ „V žiadnom z početných spisov tvoriacich Nový Zákon nie je ani jediná veta, ktorá by v pôvodnej gréčtine obsahovala čo len nepriamy doklad toho, že by stauros použitý v prípade Ježiša bol niečo iné ako zvyčajný stauros, a už vôbec v nich nie je zmienka o tom, že by sa skladal nie z jedného kusa dreva, ale z dvoch kusov zbitých dohromady do podoby kríža.“

The Companion Bible uvádza: „[Stauros] nikdy neznamená dva kusy dreva spojené v nejakom uhle... Nič v gréčtine [Nového Zákona] nenaznačuje, že by išlo o dva kusy dreva.“

Grécko-anglický slovník od Liddella a Scotta definuje jeho význam takto: „Drevo, narezané a pripravené na použitie, palivové drevo, stavebné drevo atď…… kus dreva, brvno, trám, stĺpik …klát, kyja, …..kôl, na ktorom boli popravovaní zločinci.“ (Oxford, 1968, strana 1191,1192, angl.)

Uznávaný britský učenec W. E. Vine predkladá tieto nespochybniteľné fakty: „V polovici 3. stor. n. l.... boli do cirkvi prijímaní pohania... a z väčšej časti im bolo povolené ponechať si pohanské znaky a symboly. Preto bolo Tau alebo T... s priečkou posunutou nižšie, prijaté.“ — Vine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words.

Sven Tito Achen, dánsky historik a odborník na symboly, v knihe Symbols Around Us (Symboly okolo nás). poznamenáva:..... „Je nepravdepodobné, že kresťania v prvých dvoch storočiach po smrti Ježiša používali symbol kríža.“ Dodáva, že pre raných kresťanov musel byť kríž „hlavne symbolom smrti a zla, podobne ako pre neskoršie generácie gilotína či elektrické kreslo“.

V knihe Das Kreuz und die Kreuzigung (Kríž a ukrižovanie) od Hermanna Fuldu sa píše, prečo sa na vykonávanie popráv väčšinou používal jednoduchý kôl: „Na miestach, ktoré boli vybraté na vykonanie verejnej popravy, vždy nerástli stromy. Preto bolo do zeme zasadené jednoduché brvno. Naň boli potom povesení zločinci s dohora zviazanými alebo priklincovanými rukami a často aj [so zviazanými alebo pribitými] nohami.“

Zdá sa, že aj medzi Rimanmi bol crux (z ktorého je odvodený náš kríž) pôvodne zvislý stĺp.“ — Vydal P. Fairbairn, Londýn 1874, zv. I, s. 376.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dávno pred vznikom kresťanstva používali starovekí Babylončania kríže ako náboženské symboly pri uctievaní Tammúza, boha plodnosti. Používanie kríža sa dostalo aj do Egypta, Indie, Sýrie a Číny. O niekoľko storočí Izraeliti poškvrnili uctievanie Jehovu tým, že uctievali falošného boha Tammúza. Biblia označuje tento druh uctievania za ‚odpornú vec‘. — Ezechiel 8:13, 14. Aj pápež dnes nosí takú palicu s krížom ako niekdajší faraón!

„Je síce zvláštne, ale tiež nesporné, že v storočiach dávno pred Kristovým narodením, i po ňom, bol v krajinách nedotknutých učením cirkvi používaný kríž ako posvätný symbol. Grécky Bakchus, týrsky Tammuz, chaldejský Bel a nórsky Odin, všetci boli u svojich ctiteľov symbolizovaní pomôckou v tvare kríža.“ – Kríž v obradoch, architektúre a umení, Londýn, 1900, G. S. Tyack, strana 1, angl.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale to by bol ten najmenší problém, či to bol kríž alebo kôl/jedno brvno/?
Problém spočíva v tom,že uctievanie kríža,ako popravného nástroja je MODLÁRSTVO!

Najprv trochu logickej úvahy! Ak by dnes zomrel nejaký spravodlivý človek za nejakú vznešenú vec a bol by popravený na gilotíne,....dali by ste si na krk zmenšeninu gilotíny aby ste si takto pripomínali daného obetavého človeka?
Nuž ,pochybujem ,že by tak niekto urobil,pokiaľ by nebol morbídny ,alebo nejak vyšinutý!
A to platí aj na kresťanov! Krista si predsa môžeme pripomínať úplne inak, a nie spôsobom ,ktorý je opakom úcty,k tomu,koho si chceme pripomínať! Je to odpudzujúce!
Navyše, používať pri uctievaní kríž je to isté ako používať pri uctievaní obrazy, čo Biblia odsudzuje. (2. Mojžišova 20:2–5; 5. Mojžišova 4:25, 26)

                              

Teda,....kríž/kôl/bol symbolom potupy,prekliatia,zla a nikdy si pravý kresťan nemôže pripomínať Krista týmto spôsobom!

„Povesený je niečo Bohom prekliate.“ ?(5. Mojžišova 21:23)
Alebo celý text......."A ak sa nájde u nejakého muža hriech zasluhujúci si rozsudok smrti, a bude usmrtený a povesil si ho na kôl, 23 jeho mŕtve telo nemá zostať na kole celú noc, ale každopádne ho máš pochovať toho dňa, lebo povesený je niečo Bohom prekliate;"

Paralela......Galaťanom 3:13,........"13 Kristus nás vykúpením oslobodil z kliatby Zákona tým, že sa stal kliatbou namiesto nás, lebo je napísané: „Prekliaty je každý, kto je povesený na kôl."

Uctievať kríž/kôl/by znamenalo oslavovať zlý skutok, ktorý bol na ňom spáchaný, Ježišovu vraždu.
Uctievanie kríža nie je kresťanské. A niečo ,čo uráža ľudskú dôstojnosť a aj samého KRISTA!

                              

A daný text ,ktorý cituješ v závere poukazuje na fakt,že pohania a židia sa vysmievali predstave ,že nejaký mesiáš zomrel na kríži/kole/!
Pozri Skutky 17:18,..1 Kor.2:14,....Rim.1:16


5.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:04 avatar
Dielo kríža
Obeť Ježiša Krista na kríži je stredobodom kresťanského učenia, základným kameňom všetkého, čomu veríme

A poštol Pavol napísal o svojej kazateľskej službe nasledujúce slová: „Keďže svet vlastnou múdrosťou nepoznal Boha v Jeho múdrosti, zaľúbilo sa Bohu spasiť veriacich bláznovstvom kázania o Kristovi: lebo aj Židia žiadajú znamenia, aj Gréci hľadajú múdrosť, my však kážeme ukrižovaného Krista – Židom síce pohoršenie, pohanom bláznovstvo, ale povolaným, aj Židom aj Grékom Krista, Božiu moc a Božiu múdrosť.“ (1Kor 1,21-24)
Výraz „kázať ukrižovaného Krista“ dnes už obyčajnému človeku veľa nehovorí. Ukrižovaný Kristus je pre väčšinu ľudí iba umeleckým námetom, toľkokrát spracovaným v sakrálnych stavbách, na vidieckych križovatkách a náhrobkoch. Keď však Pavol napísal vyššie uvedené slová, nehovoril o náboženských artefaktoch, ale o skutočnej moci Kristovej obete.
Obeť Ježiša Krista na kríži je stredobodom kresťanského učenia, základným kameňom všetkého, čomu veríme. Bez kríža by kresťanstvo nebolo kresťanstvom. Obeť Božieho Syna pre nás neznamená iba odpustenie hriechov, ale otvára nám dvere k celkom novej kvalite života: života vo vzťahu s Bohom a v spoločenstve s Ním. Pre mnohých je to možno bláznivá predstava, že by ich život mohla zmeniť mučenícka smrť židovského rabína spred 2000 rokov, ale milióny ľudí v minulosti i dnes zažívajú skúsenosť s obrovskou mocou vykúpenia v obeti Ježiša, Mesiáša z Nazareta. V bláznivom posolstve o kríži je ukrytá nesmierne veľká moc, „moc Božia na spasenie každému veriacemu, prv Židovi a aj Grékovi...“ (Rim 1,16)


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:05 avatar
Prorocké predpovede vykúpenia
Golgotský kríž, na ktorom zomieral Mesiáš, nebol iba náhodnou udalosťou ľudských dejín. Išlo o uskutočnenie dokonalého Božieho plánu spasenia, ktorý predpovedali proroci a ktorý je v Starej zmluve mnohokrát symbolicky naznačený.
Praotec našej viery Abrahám zažil počas svojho života množstvo zázrakov. Všetko sa začalo tým, že poslúchol hlas neviditeľného Boha, ktorý ho oslovil, aby opustil svoju vlasť, zabehnutý spôsob života a rodičovský dom, a vybral sa na cestu do zasľúbenej krajiny, o ktorej mu Hospodin povedal, že mu ju ukáže. (Gn 12,1) To bolo prvým prejavom Abrahámovej viery, ktorú vo svojom živote preukázal ešte mnohokrát. Uveril Bohu, keď mu zasľúbil ako dedičstvo celú kanaánsku krajinu. Aj keď bol dlho bezdetný, Hospodin mu zasľúbil, že jeho potomstva bude ako piesku na morskom brehu a ako hviezd na nebi. (Gn 15) Neskoršie sa toto zasľúbenie naplnilo, keď ako storočný splodil so svojou deväťdesiatročnou manželkou syna. Boh mu dokázal svoju vernosť a narodil sa mu „syn zasľúbenia“ – Izák. V tomto príbehu nachádzame jeden zvláštny, veľmi silný a na prvý pohľad nepochopiteľný moment. V 22. kapitole knihy Genezis Boh hovorí Abrahámovi nasledujúce slová: „Vezmi svojho syna, svojho jediného syna Izáka, ktorého miluješ, choď do krajiny Mórija a obetuj ho tam ako spaľovanú obeť na vrchu, o ktorom ti poviem.“ (Gn 22,2) Boh takýmto spôsobom skúšal Abrahámovu vieru a vernosť. Z Abrahámovej ochoty vykonať Boží príkaz môžeme usudzovať, že veril v Izákovo vzkriesenie z mŕtvych. Svedčia o tom jeho slová, adresované služobníkom: „Zostaňte tu i s oslom, zatiaľ ja a chlapec pôjdeme až ta, pokloníme sa Bohu a vrátime sa k vám.“ (Gn 22,5)
Keď sa ho Izák pýtal, kde je baránok na spaľovanú obeť, Abrahám odpovedal: „Boh si vyhliadne baránka na spaľovanú obeť.“ (v. 8) Tento výrok neodráža iba Abrahámovu vieru, ale zároveň je aj proroctvom o Božom baránkovi, ktorý raz bude obetovaný za hriechy všetkých ľudí. Keď sa už schyľovalo k tomu, že Abrahám skutočne obetuje svojho syna, z neba sa ozval hlas anjela Hospodinovho, ktorý ho zastavil. Abrahám v tejto skúške obstál. Nakoniec obetoval barana, ktorý v neďalekej húštine uviazol za rohy. Hospodin si vtedy sám zaopatril obeť. Učinil to ako predobraz toho, že raz On sám prinesie ako obeť svojho Syna, Ježiša z Nazareta.
Podobný symbolický predobraz Kristovej obete vidíme v príbehu o medenom hadovi. V 4. knihe Mojžišovej čítame o vzbure Izraelcov, ktorí začali reptať proti Bohu a proti Mojžišovi. Toto ich správanie malo za následok, že Hospodin zoslal ohnivé hady, ktoré štípali ľudí. Mnohí z ľudu vtedy pomreli. Izraelci prišli s pokáním k Mojžišovi, ktorý sa potom modlil k Hospodinovi a ten mu povedal, aby urobil medeného hada a vyložil ho na stĺp. Ktokoľvek z uštipnutých sa na tohto hada pozrie, zostane nažive. Mojžiš Hospodina poslúchol, vyrobil medeného hada a rana bola zastavená. Keď sa o mnoho stáročí neskôr rozprával Ježiš s farizejom menom Nikodém, prirovnal tento príbeh o medenom hadovi k obeti, ktorá ho čakala: „A ako Mojžiš povýšil hada na púšti, tak musí byť povýšený Syn človeka, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.“ (Jn 3,14-15) Rovnako ako vtedy pohľad na medeného hada znamenal uzdravenie pre kajúcnych buričov, Kristov kríž dnes predstavuje dokonalú obeť zmierenia, prinášajúcu odpustenie tým, ktorí na ňu vierou upriamia svoju pozornosť a príjmu to, čo pre nich Ježiš Kristus získal.


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:07 avatar
Bohu nejde len o to, aby človek nerobil zle, ale aby sa stal vnútorne dobrým.
Ďalším obrazom Starej zmluvy, ktorý svedčí o Kristovi a Jeho diele, je systém krvavých obetí. Išlo o rituálne zabíjanie zvierat, ktorých preliata krv mala uzmieriť Boží hnev voči hriechu a prikryť hriech v životoch ľudí. Epištola Židom hovorí: „A podľa zákona temer všetko sa očisťuje krvou, a bez vyliatia krvi niet odpustenia.“ (Žd 9,22) Počnúc zvieraťom (či zvieratami), ktoré obetoval sám Boh, aby z ich kože urobil odev zakrývajúci nahotu Adama a Evy, pokračujúc spontánnymi obeťami, ktoré Bohu prinášali patriarchovia, až po zložitý systém krvavých aj nekrvavých obetí, ktorý stanovil Mojžišov zákon, obete vždycky predstavovali prostriedok na to, ako prijať Božiu milosť a vyriešiť problém hriechov a ich dôsledkov. Tento prostriedok však nikdy nepriniesol dokonalé riešenie, išlo o dočasné prikrytie hriechov jednotlivcov aj národa. K skutočne definitívnemu riešeniu ľudského hriechu a jeho dôsledkov došlo až na golgotskom kríži.
Božská zámena
Podstatou vykúpenia je skutočnosť, že Boží Syn si s nami vymenil miesto. Keď apoštol Pavol písal 2. list do Korintu, opísal v ňom podstatu veľkého zmierenia medzi Bohom a ľuďmi skrze Ježiša Krista. Použil nasledujúce slová: „Toho, ktorý nepoznal hriech, urobil hriechom za nás, aby sme my boli v Ňom spravodlivosťou pred Bohom.“ (2K 5,21) Z týchto slov zreteľne badať, čo bolo skutočnou podstatou Kristovej obete. Išlo o zámenu: Boh urobil Ježiša hriechom, aby nás v Ňom mohol učiniť Božou spravodlivosťou. Táto skutočnosť korešponduje s prehlásením, ktoré o Ježišovi urobil Ján Krstiteľ: „Ajhľa, Baránok Boží, ktorý sníma hriech sveta.“ (Jn 1,29)
Náš hriech bol teda vložený na Ježiša, ba čo viac, Ježiš sa kvôli nám stal hriechom! Práve táto zámena bola pre Ježiša zrejme tým najväčším utrpením. On, od vekov dokonalý a svätý Boží Syn, sa kvôli nám stal hriechom. Celý svoj pozemský život prežil v nadprirodzenom spoločenstve so svojím Nebeským Otcom. Už ako mladý chlapec udivoval svojou múdrosťou a teologickými znalosťami popredných náboženských predstaviteľov svojej doby. Učitelia Písma sa v jeruzalemskom chráme čudovali nad Jeho znalosťami a múdrosťou Jeho odpovedí. (Lk 2,47) Od mladosti sa snažil byť „vo veciach svojho Otca“. Božia prítomnosť bola s Ním a po tom, ako sa nechal pokrstiť v Jordáne Jánom Krstiteľom a štyridsať dní sa postil na púšti, začal svoju službu, ktorú pôsobením moci Ducha Svätého sprevádzali znamenia a zázraky. Bol si celkom istý, že Otec je stále s Ním. Keď v 11. kapitole Jána čítame o tom, ako Ježiš vzkriesil Lazara, všimnime si spôsob, akým sa modlil: „Otče, ďakujem Ti, že si ma vyslyšal. Ja som vedel, že ma vždy vyslýchaš, ale pre ten zástup, ktorý tu stojí, som to povedal, aby verili, že si ma Ty poslal:“ (Jn 11, 41-42) Ježiš ďakoval Otcovi za to, že Ho vypočul ešte skôr, ako sa začal modliť, a potom Lazarovi iba jednoducho prikázal, aby vyšiel z hrobu. Modlil sa „kvôli zástupu“, to znamená, že ani nepotreboval Otca prosiť, mal moc Lazara jednoducho vzkriesiť. Taký hlboký a blízky bol Jeho vzťah s Otcom. Ešte na inom mieste v evanjeliách vidíme podobnú suverenitu Kristovho vzťahu s Otcom, keď ho v Getsemanskej záhrade zatýkali, dobrovoľne sa vydal do rúk tých, ktorí si preňho prišli. Prehlásil však, že sa vydáva dobrovoľne, aby sa naplnili Písma, inak by mal moc požiadať Otca, ktorý by Mu poslal viac ako dvanásť légií anjelov, a tí by ho zachránili. (Mt 26,53-54) Ježišov vzťah s Otcom bol dokonalý a istota, ktorú Mu tento vzťah dodával, bola obrovská. Ježiš zažíval neprestajné spoločenstvo s Bohom.
Keď neskôr vidíme Ježiša trpieť na kríži, môžeme si všimnúť, že aj túto úlohu zvládol vynikajúco. Nenariekal, neprosil o milosť, presne vedel, čo robí a aký význam má jeho obeť. Odpúšťa svojim trýzniteľom a aj počas svojho utrpenia zostáva víťazom. Existuje iba jeden moment, ktorý v priebehu ukrižovania pôsobí trocha nezvyčajne. Krátko pred smrťou Ježiš zrazu vykríkol: „Môj Bože, môj Bože, prečo si ma opustil?!“ (Mt 27,46) V tomto zvolaní už necítiť suverenitu Pánových ostatných výrokov. Došlo k niečomu, čo Ježiša emotívne zasiahlo. Nebeský Otec, v ktorého prítomnosti od svojho detského veku vyrastal, v ktorého moci slúžil a s ktorým trávil svoj čas na modlitbách, zrazu odišiel. Pán zostal celkom sám, opustený ľuďmi aj Bohom. Prečo? Lebo „Toho, ktorý nepoznal hriech, urobil hriechom za nás...“ Došlo k „božskej zámene“. Všetok hriech celého ľudstva bol vložený na Ježiša. Ježiš sa s naším hriechom celkom identifikoval.
Spomeňme si na vyššie zmienený predobraz Kristovej obete, na Mojžišovho medeného hada. Človeku môže pripadať čudné, že predobrazom ukrižovaného Krista je had na stĺpe. Asi by sme skôr očakávali baránka. V Biblii je had symbolom zla, predstavuje samotného satana. Keď bol v Mojžišovej službe medený had symbolom trpiaceho Mesiáša, tento symbol nemohol hovoriť o ničom inom, ako o tom, že náš Vykupiteľ na sebe ponesie všetky hriechy ľudstva, presnejšie, sám sa stane hriechom.


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:08 avatar
Dokonca ani tie najlepšie činy tých najkvalitnejších ľudí z hľadiska Božej spravodlivosti neobstoja.
Práve preto, že sa Ježiš Nazaretský kvôli nám stal hriechom, odišla od Neho Božia prítomnosť. Dokonalý a svätý Boh nemôže zotrvávať v kontakte s hriechom. Vtedy Ježiš zakúsil to, čo nikdy predtým nepoznal: oddelenie od Boha v dôsledku hriechu. Táto skúsenosť preňho bola iste oveľa väčším utrpením ako to, ktoré mu spôsobovali rany od klincov a bičovania. Pán samozrejme vedel, že sa to stane, no v Jeho výkriku môžeme cítiť prekvapenie nad hĺbkou bolesti, ktorú Mu spôsobil Otcov odchod. Zakúsil to najväčšie utrpenie. Potom už mohol smelo vykríknuť „Je dokonané!“ a zomrieť. Kristova obeť bola úplne dokonalá. Tým, že sa za nás stal hriechom, otvoril nám cestu k opätovnému nadobudnutiu „spravodlivosti pred Bohom“, o ktorú sme prišli pádom našich predkov v raji.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 08:10 avatar
Veriaci, podla vás kde je Eliáš a Henoch?


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:37 avatar
to je iná téma......ale čo viem, tak to je predobraz vytrhnutia.....

O Enochovi veľa napísané nie je – iba toľko, že chodil s Bohom, a potom ho Boh vytrhol z tohto sveta. Iné zdroje tvrdia, že bol kazateľom spravodlivosti uprostred prevráteného sveta. Vytrhnutie nastalo istý čas pred súžením, ktoré prišlo na svet. Aj kresťania potrebujú chodiť s Bohom.

Podobne, aj Eliáš chodil s Bohom a Boh ho zobral živého do neba.


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 09:08 avatar
Potom to ale s témou súvisí, ak veríš že Eliaáš bol vzatý do neba. Lebo to si protirečí s tým čo si písal v 8. Ak nikto nemôže vojsť do života bez Kristovej výkupnej obete, ako je možné že Eliáš je v nebi?
Súhlasí Shagara


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 09:23 avatar
to ti lepsie vysvetli určite foton....moc sa šprtáš v písme a medzitým si sa zabudol dať pokrstiť....Je nový zakon a na nás spada Ježišová obeta....Samozrejme že verim že Eliaš bol vzatý do neba....


19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 09:26 avatar
V takom prípade si ale protirečíš...
Súhlasí Shagara


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 09:48 avatar
no ked mysliš?   


22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 09:54 avatar
Nemyslím, to je zjavné. Tvrdiť že až Ježiš svojou smrťou otvoril ľuďom cestu do neba a súčasne tvrdiť, že Eliáš vošiel do neba pred Ježišovou smrťou, to protirečenie jednoducho je....
Súhlasí Shagara, teóma


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 10:01 avatar
tebe musi protirečit v Božom Slove veľa vecí.....zato ostávaš nepokrstený


25.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 10:07 avatar
Red Harring...Proste šíriš protirečenia, ale nevieš si s tým rady, nevieš to uspokojivo vysvetliť, tak sa zaoberáš mojim pokrstením...Ako keby to na tom protirečení niečo zmenilo...


27.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 10:12 avatar
Bozie Slovo si neprotirečí.....


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 10:16 avatar
A ktoti chlapče napísal že Písmo si protirečí? Zase nečítaš čo píšem? Váš výklad si protirečí, a poriadne. Takže ako vás môže viesť Boží duch, keď sa takto smiešne zamotávate?


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 10:22 avatar
izbový chlapče, darmo sa čapuríš....nič si nezamotávame,to sa len zamotávaš ty chlapče izbpvý   ....daj sa pokrstiť a nezahnívaj....    


30.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 10:28 avatar
Prečo to riešiš?.....bol vzatý do neba? bol!!!!!.....pokial viem, tak je druhé a tretie? nebo.......
Ty stále si vynucuješ, aby ti clovek videl do hlavy......


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 10:34 avatar
A čo je to prvé, druhé a tretie nebo? Ja som čítal, že podla Židov je prvé nebo obloha čo vidíme, druhé nebo vesmír, a tretie nebo Božie duchovné kráľovstvo. Takže Eliáš poletuje v oblakoch alebo v galaxii, ak nevystúpil do tretieho neba k Bohu? Ale ak vystúpil do tretieho neba, potom nemôže platiť čo píšete, že až Ježiš svojou smrťou otvoril nebo ľuďom...
A prečo to riešim.?Lebo ma už unavuje čítať tie "neomylné" výklady Písma jediných pravých kresťanov, keď vidím, ako sú tie výklady plné protirečení...


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 10:36 avatar
daj o tom tému, a ako píšem, foton ti to určite vysvetlí.....Ja tieto veci neriešim dopodrobna......


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:06 avatar
32,....prd vysvetlí! Môže len klamať ako v minulosti,alebo tvrdiť niečo,čo protirečí Písmu.
Celé "kresťanstvo" tvrdí mnoho vecí, čo nie je pravda,čo nie je podla Písma,.....a nie že by prijali pravdu a upravili svoje zmýšľanie,ale stále budú silou ,mocou obhajovať lož!
A je vari Fotoon Písmo? Prečo to nevieš ty? Ty žiješ jeho vierou?


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:12 avatar
27,....súhlasím! Protirečia si tí,čo tvrdia že Eliáš,Henoch,Mojžiš boli v nebi prv ako Kristus zasvätil cestu do neba, a ako bolo v vzkriesenie! A navyše predkresťanskí ctitelia budú žiť v pozemskom raji,nakoľko neboli znovuzrodení! Alebo boli? Odpovedz!? Aj Matúš ,Pavol a iní to potvrdzujú,že v nebi nebudú,až po Jána Krstiteľa,ani ten!


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:09 avatar
23,....Veriaci,....používaš argumenty ako pohonič. Ty si pokrstený, a aj mnohí iní, a čo to dokazuje?
Ak si v klamstve,....tak si mimo Božieho kráľovstva! To hádam vieš,.....lebo "klamári nevôjdu do Božieho kráľovstva"!
Hlavne tí,čo klamú vedome aj potom ,čo sa odhalí ich klamstvo!


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:02 avatar
18,....ale výraz nebo,nebesia má v Písme viac významov!
DEFINÍCIA neba.......: Miesto, kde prebýva Jehova Boh a verní duchovní tvorovia; ríša neviditeľná ľudským očiam. Biblia používa výraz „nebo“ a „nebesia“ aj v rôznych iných významoch; napríklad: .........na označenie samotného Boha; jeho organizácie verných duchovných tvorov;........ postavenia v božskej priazni;........ hmotného vesmíru mimo zeme; priestoru obklopujúceho planétu Zem; .........ľudských vlád pod Satanovou nadvládou;........spravodlivej novej nebeskej vlády, v ktorej je Ježiš Kristus so svojimi spoludedičmi Jehovom splnomocnený vládnuť.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda,Eliáš bol vzatý iba do "neba", teda do ...."hmotného vesmíru mimo zeme; priestoru obklopujúceho planétu Zem".
A bude vzkriesený v "posledný deň" na zemi,nie do neba. Pretože on nebol znovuzrodený,pokrstený v duchu svätom! A v čase jeho "údajného vzatia do neba",nebola ešte "zasvätená"/otvorená/ cesta do neba!


51.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 2. 2018, 18:31 avatar
A kde je podľa teba ? Lieta po vesmíre ako kozmonaut ?


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:31 avatar
5,....to je síce pravda,....ale nič to nerieši problematiku modlárstva,s ohľadom používania kríža/kola/!
Dnes je naozaj pochabosťou hlásať umučeného,poveseného Krista!
Ale nie nikdy "ukrižovaného",.....lebo Kristus nebol nikdy ukrižovaný!
A samozrejme,smrť Krista pribitého na kol má aj nesmiernu moc,.....pretože jeho smrťou sme boli spasený ,oslobodený od hriechu!


20.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   23. 2. 2018, 09:34 avatar
Shagara, ako bol podla teba pribitý Kristus? Dve klince do rúk a jeden do nôh ?


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:03 avatar
20,....opýtaj sa tých ,čo ho pribíjali!


47.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   23. 2. 2018, 14:49 avatar
Shagara, ty vsetko vies preto som sa teba pýtal   Lebo ked je zaznam , ze Kristus mal rany na rukach po klincoch , teda mnozne cislo a teda min. 2ks klincov, tak ako si predstavujes pribitie v praxi. Potom ako vladal niest mozno 4m dlhý tazky kmen stromu ? Inak, Rimania mali vo zvyku priviazat na ruky este v sudnej sieni mozno 2m dlhe drevo a to niesol odsudený na popravisko , tam mu tie ruky pribili na to drevo ktore niesol a stým drevom zavesili na kol /stauros/ , ktorý bol uchytený v zemi a tak vzikol tvar kriza.


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:53 avatar
47,.....možno je to tým,že mal dve ruky!?  A číslovka -dve je množná!


49.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   23. 2. 2018, 14:57 avatar
ale pozri sa na vase obrazky - ruky ma cez seba prelozene a v nich stredom jeden kliniec...  


68.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   23. 2. 2018, 22:32 avatar
Shagarko, ked natrafiš na nejaky obrazok vo vasej literature, kde ma Kristus 2 klince v rukach na kole, tak mi daj vediet.. som zvedavý  


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 01:03 avatar
u.smedata.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Kríž je okultným symbolom,....aj preto je nebezpečné ho používať,nie ešte uctievať!
marioolah.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 07:39 avatar
je dobre mistr šagarek, že to dávaš....aspoň je vidieť , čo to za sektu prezentuješ a jej bludy......   


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:54 avatar
4,....všetci tí/aj nemenovaní/ učenci sú bludári,ktorých som citoval?
To,že kríž nebol kríž je viac ako jasné, a pre mňa a mnohých ostatných JS /a i iných /je to morbídny prvok v "kresťanstve"!
Každý ,kto tvrdí,že ide naozaj o kríž,nemá relevantné dôkazy!


9.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 08:09 avatar
Je podstatné či to bol kríž alebo kôl? O tomto sa potrebujete dohadovať?


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:47 avatar
9,.......áno,aj keď podstatnejšie je úplne niečo iné. Ale kríž je naozaj okultný symbol a ako kresťan by som ho nikdy nepoužíval. Pochybujem,že taký človek by našiel priazeň u Boha! Ak sa ovšem nepoučí,a nenapraví svoje zmýšľanie pod ťarchou mnohých dôkazov. Kríž nikdy nebol kresťanským symbolom,.....to tvrdia mnohí trinitárski učenci!
Nikdy nepodceňuj tieto veci!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Kto je verný v najmenšom, je verný i v mnohom.“ — LUKÁŠ 16:10.


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 14:04 avatar
Ja kríž nijakým spôsobom nepoužívam, nikdy ma niečo také ani nenapadlo, napríklad zavesiť si na stenu kríž alebo podobne. Ale ak poviem že Ježiš bol ukrižovaný, tak nemám pocit žeby som sa dopúšťal niečoho nesprávneho. A ak by som aj chcel byť úplne dôsledný v tejto veci, neviem ako sa môžem presvedčiť o tom, či Rimania používali pri popravách kôl alebo dva, v tvare kríža. Ty si síce nejaké dôkazy predložil, ale tie má aj protistrana. Preto to neriešim.


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 14:20 avatar
42,....je veľa kníh na túto tému a všetky píšu a tvrdia zhodne! Prečítaj si ich. Aj teraz je v obehu jedna kniha/v kníhkupectve/
V Písme sa používa aj výraz,"bol pribitý na drevo". A je to aj v trinitárskych prekladoch!
Sám som tým prešiel ,ked som sa zbavoval týchto symbolov,obrazov ak som najprv sa o tom presvedčil! A nie je to ťažké....."spoznajte pravdu a pravda vás oslobodí"!
Tak ako skoro všetko nebiblické,aj kríž priniesli do kresťanstva pohania ktorí konvertovali na kresťanstvo,alebo museli konvertovať!
A protistrana má veľmi chabé argumenty! A treba si uvedomiť,že to čo som citoval je len zlomok,a že to písali trinitárski učenci/nie JS/! A za druhé, tu ide aj o modlárstvo a o to,že je to nelogické,nehumánne, neetické pripomínať si Krista "symbolom potupy,smrti,zla"! Mi to môžme robiť úplne inak,....biblicky!


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:10 avatar
Z Abrahámovej ochoty vykonať Boží príkaz môžeme usudzovať, že veril v Izákovo vzkriesenie z mŕtvych.
Čo je to vlastne spravodlivosť? Biblický pojem „spravodlivosť“ a „spravodlivý“ si zasluhuje vysvetlenie, pretože v našom modernom jazyku a myslení došlo k určitému posunu, alebo skôr k zúženiu tohto pojmu. Prívlastok „spravodlivý“ či „nespravodlivý“ si väčšinou spájame s osobou nejakého sudcu, prípadne futbalového rozhodcu. Keď sú ich rozhodnutia správne, v súlade so zákonmi, pravidlami a skutočnosťou, potom ich voláme spravodlivými. V biblickom jazyku je pojem spravodlivosti oveľa širší. Spravodlivosť je to, čo sa Bohu páči, čo je preňho prijateľné. Spravodlivý človek je takým človekom, ktorého život je prijateľný pred Bohom. Byť spravodlivým teda znamená oveľa viac, ako len robiť spravodlivé rozhodnutia, ide o celkovú kvalitu života a správania. Z Božieho pohľadu nie je spravodlivý žiadny človek. Písmo opisuje situáciu nasledujúcimi slovami:„Nieto spravodlivého ani jedného, nieto rozumného, nikoho, kto by hľadal Boha; všetci sa odklonili, napospol sa stali neužitočnými, nieto, kto by činil dobré, nieto ani jedného. Ich hrdlo je hrob otvorený, klamali jazykmi, hadí jed majú pod perami, ústa plné kliatby a horkosti, nohy rýchle prelievať krv, skaza a bieda je v ich stopách, cestu pokoja nepoznali; nieto bázne Božej pred ich očami.“ (Rim 3,10-17)

Stav ľudstva pred Bohom je skutočne žalostný. Dokonca ani tie najlepšie činy tých najkvalitnejších ľudí z hľadiska Božej spravodlivosti neobstoja. Existuje iba jedna cesta k opätovnému nadobudnutiu spravodlivosti: spravodlivosť prijatá cez vieru v Ježiša Krista, cez vieru v Jeho obeť na kríži a cez prijatie skutočnosti, že si s nami vymenil miesto. Je to jediný spôsob, ako sa obnoviť vo vzťahu s Bohom. Spravodlivosť, ktorú človek získa vierou v Krista, je dokonalá tak, ako bol dokonalý Ježišov život. Naše hriechy sú očistené krvou Mesiáša a naša spravodlivosť pred Bohom znamená, že náš Otec na nás hľadí tak, ako keby sme nikdy nezhrešili.
Viera bez skutkov je mŕtva a spravodlivosť, ktorú nevidno, tiež
Výrokom, že viera bez skutkov je mŕtva, sa preslávil apoštol Jakub, brat Pánov. (Jk 2,26) Reagoval na zlé pochopenie odkazu evanjelia o ospravedlnení z viery. Ľudia, ktorých Jakub karhal, mali plné ústa viery, no na ich živote (skutkoch) to nebolo badať. Hovoril o tom, že vieru musí byť vidieť: „Ukáž mi svoju vieru bez skutkov! Ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.“ (Jk 2,18b) Skutočný kresťan musí byť podľa Jakuba nielen poslucháčom Božieho Slova, ale tiež „činiteľom skutku“. (Jk 1,22)
Podobne je tomu aj s našou spravodlivosťou v Ježišovi Kristovi. Samozrejme, tá je v prvom rade právnym termínom, ktorý definuje naše ospravedlnenie a nové postavenie pred Bohom, ktoré sme získali po svojom obrátení, no je tiež pevným duchovným základom, od ktorého sa má odvíjať celková premena nášho života. Božia spravodlivosť, ktorú sme získali počas nášho duchovného znovuzrodenia, keď sme prijali spásu v Ježišovi Kristovi, je semenom skutočnej premeny celého nášho života a osobnosti.
Ľudia, ktorí berú Písmo vážne, si zvyčajne lámu hlavy nad tým, ako naplniť také vysoké požiadavky, ktoré Ježiš vzniesol na svojich učeníkov počas známej Kázne na vrchu. Začal tým, že neprišiel zrušiť ani jediné prikázanie Tóry, ale ich všetky naplniť. (Mt 5,17) Pokračoval tým, že učeníkom oznámil, že ak ich spravodlivosť nebude prevyšovať spravodlivosť znalcov Písma a farizejov, nikdy nevojdú do nebeského kráľovstva. (Mt 5,20) Tu treba poznamenať, že napriek tomu, že zákonníci a farizeji sú mnohokrát označovaní za pokrytcov, miera ich morálky bola v porovnaní s dnešnou modernou dobou obrovská – boli to bohabojní ľudia. Ďalej Ježiš pokračuje tým, že vykladá jednotlivé prikázania Zákona a v podstate ich ešte sprísňuje, keď ukazuje, že hriechom nie je iba samotný hriešny skutok, ale už prvotný zlý postoj či zámer, ktorý k hriechu vedie. Bohu nejde len o to, aby človek nerobil zle, ale aby sa stal vnútorne dobrým. A to je možné iba vďaka milosti a možnosti znovuzrodenia, ktorej sa nám dostalo prostredníctvom Kristovej obete. Piata kapitola Evanjelia podľa Matúša sa končí ďalším silným prehlásením: „Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš Otec nebeský.“
Pre hriešneho človeka, ktorý sa opiera iba o svoju padnutú ľudskú prirodzenosť, nie je vôbec možné tieto Kristove požiadavky naplniť. Bez pochopenia Kristovej obete, zámeny na kríži, moci znovuzrodenia a premáhajúcej sily Božej milosti je to nemožné aj pre kresťanov. Ľudia sa veľmi ľahko uchýlia buď k zákonníctvu a tvrdému životu bez radosti, alebo k ľahkomyseľnému zľahčovaniu Božích výrokov tvrdením, že sme iba „slabé hlinené nádoby“. Oba tieto prístupy sú však scestné. Kristova obeť na kríži predstavuje dokonalé riešenie, ktoré človeku prináša nielen možnosť pokánia a odpustenia hriechov, ale tiež Božiu spravodlivosť, ktorá nám umožňuje vstup do spoločenstva s Bohom a naplnenie Duchom Svätým. Táto spravodlivosť, ktorú do nás Boh vložil pri obrátení, je zároveň aj semenom premeny života a zárodkom mnohých dobrých skutkov. Bez nej je nemožné nehrešiť, no s ňou je možné zvíťaziť nad každým hriechom. Táto zmena neprebieha zvonka, ako je tomu v prípade Zákona, ktorý človeku ukladá, čo sa smie a čo nie. Prebieha zvnútra pôsobením Ducha Svätého, ktorý Hospodinov zákon napíše na „mäsité dosky“ našich sŕdc. (Jer 31,31-34)
Ospravedlnenie, ktoré nám priniesol Mesiáš Ježiš svojou obeťou, je azda tou najväčšou duchovnou pravdou kresťanstva. Hriešnici môžu opäť nadobudnúť spravodlivosť a mať podiel na všetkých dobrodeniach a zasľúbeniach, ktoré Božie slovo vzťahuje na spravodlivých.


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:11 avatar
Vyslobodenie z prekliatia a požehnanie
Ľudské životy niekedy bývajú zmietané silami, ktoré spôsobujú neúspechy, opakované zlyhania či tragédie. Všeobecne sa o takýchto duchovných silách hovorí ako o kliatbach. Opisovanie pôvodu týchto síl a mechanizmov, ako pôsobia, presahuje rámec tohto článku.1
Tie najzávažnejšie kliatby prichádzajú na životy ľudí v dôsledku porušenia Božích prikázaní. Sú to takzvané kliatby zákona. Princíp kliatby, ktorá nasleduje hriechy v ľudskom živote, je obsiahnutý aj v Desatore: uctievanie falošných bohov a modlárstvo je napríklad spojené s prekliatím do tretieho a štvrtého pokolenia. (Ex 20,5) Blahobyt a spokojný život na zemi je podmienený úctou k rodičom. (Ex 20,12) Celú plejádu požehnaní a prekliatí spojených s dodržiavaním, resp. nedodržiavaním Božích príkazov nachádzame v 28. kapitole Deuteronomia. Jednoducho povedané: množstvo problémov, s ktorými sa ľudia trápia, je spôsobené neblahými dôsledkami hriešneho života v podobe kliatby. Kristov kríž pre nás znamená jedinečnú príležitosť poraziť tieto sily devastujúce ľudské životy.
Pavol vo svojom Liste Galatským píše: „Kristus nás vykúpil spod zlorečenstva zákona tým, že sám sa stal zlorečenstvom za nás. Lebo je napísané: Zlorečený každý, kto visí na dreve...“ (Gal 3,13) Podobne, ako sme vyššie opisovali to, že Kristus sa za nás stal hriechom, v tomto prípade sa môžeme tešiť zo skutočnosti, že sa za nás stal tiež zlorečenstvom, tzn. prekliatím. Kristov kríž nielenže ruší pôsobenie prekliatia v živote človeka, ktorý sa odovzdá Ježišovi, ale otvára mu dvere k prijatiu požehnania. Pavol pokračuje: „... aby v Ježišovi Kristovi prišlo na pohanov požehnanie Abrahámovo, aby sme skrze vieru prijali zasľúbenie Ducha.“ (Gal 3,14)
V tomto článku sme už zmienili Abraháma, ktorý bol starozákonným predobrazom veriacich Novej zmluvy. Uveril v neviditeľného Boha, poslúchol Jeho hlas a oddelil sa od modlárskeho pohanského prostredia a nasledoval ho do zasľúbenej krajiny. Ukázali sme si, že veril tiež vo vzkriesenie z mŕtvych, keď bol ochotný obetovať svojho syna, z ktorého malo vzísť jeho zasľúbené potomstvo vrátane Mesiáša. Ešte sme však nezmienili Abrahámove požehnania. Tie sú zbierkou Božích výrokov o Abrahámovi a jeho potomstve a týkajú sa rozmnoženia, prosperity, Božej nadprirodzenej ochrany, zaopatrenia a tiež vlastníctva zasľúbenej krajiny. (Gn 12-17) Všetky tieto požehnania sú teraz dostupné aj pre pohanov, ktorí sa skrze vieru v Krista stanú deťmi Abrahámovými, jeho duchovnými potomkami. Prejaví sa to predovšetkým skrze naplnenie Duchom Svätým, ktorý je závdavkom nášho dedičstva. „A my sme nedostali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme vedeli, čo všetko nám je z milosti darované od Boha.“ (1Kor 2,12) Kristov kríž nás vyslobodzuje z prekliatia a prináša nám požehnanie.


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 08:12 avatar
Uzdravenie
Veľkou témou Ježišovej služby bolo vždycky uzdravovanie chorých. Davy ľudí sa zhromažďovali k rabínovi z Nazareta, pretože počuli o množstve chorých, ktorí boli uzdravení. V priebehu Jeho trojročnej pozemskej služby sa nikdy nestalo, že by niekoho odmietol uzdraviť, kamkoľvek prišiel, ľudia tam prinášali svojich chorých a tí prijímali Boží uzdravujúci dotyk. Ježiš ako reprezentant Nebeského kráľovstva jednoznačne manifestoval Boží postoj k chorobám. Choroby nepochádzajú od Boha, sú dôsledkom hriechu a dielom diabla, ktorého skutky Ježiš prišiel zmariť. To, že sa diali zázraky, bolo viditeľným dôkazom príchodu Božieho kráľovstva.
Biblia hovorí, že súčasťou vykúpenia, ktoré bolo dokonané na kríži, je tiež uzdravenie fyzických chorôb. Apoštol Peter píše: „... na vlastnom tele vyniesol naše hriechy na drevo, aby sme odumreli hriechom a žili spravodlivosti; Jeho krvavé rany vás uzdravili.“ (1Pt 2,24) Peter tu hovorí o ďalšej zámene, ku ktorej došlo na kríži. Ježiš bol fyzicky doráňaný – konkrétne je tu reč o krvavých podliatinách po bičovaní – aby sme my mohli prijať fyzické uzdravenie. Telo Mesiáša na kríži bolo celkom dobité, prorok Izaiáš o ňom prorocky predpovedal: „Ako mnohí užasli nad ním – lebo neľudsky bol znetvorený jeho výzor a jeho postava človeku nepodobná ...“ (Iz 52,14) Ten istý prorok v nasledujúcej kapitole hovorí slová, o ktorých žiaden biblický vykladač nepochybuje, že sú farbistou predpoveďou ukrižovania: „Ale on niesol naše choroby, vzal na seba naše bolesti. My sme sa nazdali, že je zasiahnutý, Bohom bitý a strápený. Ale on bol prebodnutý pre naše priestupky, zmučený pre naše neprávosti. On znášal trest za náš pokoj, jeho jazvami sa nám dostalo uzdravenia.“ (Iz 53,4-5)
Každý, kto verí v obeť Ježiša Krista a prijal Ho za svojho Spasiteľa, má právo sa modliť za svoje uzdravenie a môže aj smelo očakávať, že Boh odpovie na jeho volanie. Cirkev dokonca povolal na to, aby jej kázanie evanjelia o Kristovi bolo sprevádzané zázračnými uzdraveniami. O každom veriacom platí, že bude môcť klásť ruky na chorých a tí sa uzdravia. (Mk 16,18) Toto všetko majú veriaci z Božej milosti k dispozícii skrze dielo kríža.
Ospravedlnenie z viery, požehnanie a uzdravenie sú tri významné oblasti, v ktorých môžu kresťania zažívať blahodarné dôsledky Kristovho vykupiteľského diela. To najúžasnejšie však je, že kríž nám otvára cestu späť do Božej blízkosti. Obrátenie sa k Spasiteľovi, ktorý za nás zomrel a vstal z mŕtvych, predstavuje protiklad toho, čo sa kedysi udialo v záhrade Eden. Naši predkovia boli vyhnaní z Božej prítomnosti pre svoj hriech. Kristus nás však tým, čo vykonal, pozýva spať do Kráľovstva svojho Otca. Milí čitatelia, využime to!


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:43 avatar
13,......z Biblie vyplýva ,že pokiaľ bude tento systém vecí,že choroby a smrť tu budú stále!
Zázraky boli potrebné v 1 storočí,nie dnes!
A tak ak niekto nejaké robí,tak je to v moci toho zlého! A Biblia nás pred tým varuje,že "satan bude robiť znamenia a zázraky"! (2. Tesaloničanom 2:9, 10).....:
"Ale prítomnosť toho nezákonného je podľa Satanovho pôsobenia s každým mocným skutkom/zázrakom/ a lživými znameniami a predzvesťami 10 a s každým nespravodlivým podvodom pre tých, ktorí hynú, ako odplata za to, že neprijali lásku k pravde, aby boli zachránení."

A rád by som vedel,ako kto rozozná zázrak od Boha, a od satana?
Mária,Páter Pio a mnohí ďalší konali zázraky práve v moci toho zlého! Alebo,satan zneužíval tieto osoby na zvedenie do omylu! Napríklad taká bilokácia a iné prvky zo života Pátra Pia boli niečim,čo bolo z dielne šaňa rožkatého!
Tak je to aj s uzdravovaním v dnešných časoch. Rád by som chcel príklad od Veriaceho,či by vyliečil niekoho,alebo jeho kumpáni! neverím tomu!


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:48 avatar
12,....a ty o čom tu básniš? téma je úplne o niečom inom!
Založ si vlastnú tému,alebo hovor k veci! 


53.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 20:44 avatar
tomu ty nerozumieš satanov svedok.....to je o kríži a zámene.....ty tu budeš vypisovať cele state ,že bol ukrižovaný na kolese    a podstata kríža ti uniká.......satan ti pekne vyplachol mozog    


54.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 20:49 avatar
prečitaj si pekne poporiadku 5,6,7,8,10,12,13 mistr satanek!.....je to o vyzname kríža a TOTO by malo byť pre teba podstatné ty koleso!!!


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 20:52 avatar
54,....ty "koleso",.........bol pribitý na kole, a stauros nikdy nebol kríž! Pozri sa do biblického slovníka!
A pre mňa za mňa si daj na krky trebárs aj záchodovú misu,......a môžeš to potom obhajovať,že je to moderné a vhodne na spoločenský večierok! 


56.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 20:58 avatar
križ ma dve roviny.....vodorovnu a zvislú......
vodorovna poukazuje na vztah s ľudmi a zvisla na vzťah s Bohom....
Ja križik nenosím, ty satanské koleso     ty zachodova misa    ...JA VERIM MISTR SATANEK, ZE BOH SPRAVI S TEBOU PORIADKY A SPAMETAS SA KYM JE ESTE CAS........bo to ucenie čo tu davaš je JEDNOZNACNE satanské!!!!!!ftuj tajbl satane!!!!!!      


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 21:27 avatar
56,........už z pragmatického hľadiska a úsporného, bolo kôl jednoduchým a rýchlym riešením!
V jednom filme o pribití Ježiša bola natočená scéna ,ktorá bola krkolomnou ukážkou toho,ako bolo pracné, povesiť takého človeka na kríž! Na kôl to bolo oveľa jednoduchejšie!
Opakujem sa,.....kde sa stauros prekladá ako dve brvná/vodorovné a zvislé/?
Tie frázy si teda môžeš nechať.
--------------------------------------------------------------------------
Wikipédia:.........en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Treba si uvedomiť,....že tak ako RKC sfalšovala/vymyslela/ apoštolskú postupnosť, trojicu,nesmrteľnú dušu,peklo,kňazstvo,omšu a podobne,.....tak preinačila i pôvodný STAUROS/kôl/. A všetko/až na výnimky/ v histórií,publikáciách upravila na tento spôsob!


62.
označiť príspevok

veriaci-4
   23. 2. 2018, 21:33 avatar
no vyrobiť take koleso, bolo teda jednoduché    , ked už kukáš na praktičnost    ......satane, satane


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 21:40 avatar
62,...ty koleso,.....to ti len prekladač zle preložil slovo "kôl,klada" na "koleso"!
Nech ti to Scarlet preloží ty koleso!


64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 2. 2018, 21:47 avatar
Tysi bibliu nevidel ani z rýchlika. Len svoje strážnovežovské srandy. V tých si zahrabaný od rána do večera.   Sektár pomýlený.  


65.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 2. 2018, 21:53 avatar
Skôr je pracné vymyslieť tak veľký chuchvalec lží, aké tu predvádzaš ty farizej. Musia ťa za to platiť zo strážnej veže ťuťmák.   Nevieš nič o slove stauros. Len si si niečo prečítal v strážnej veži.   Inak si vymletý.  


66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 2. 2018, 21:55 avatar
Vieš prd o gréčtine i o slove stauros. Len papagájuješ svojich bludárov zo sekty, ku ktorej patríš.    Radšej keby si študoval. Dozvedel by si sa, do akej sekty patríš ty šašo.  


14.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 08:26 avatar
na DF orem mna nikto neklame a kazdy ma pravdu a vobec co sa opovazujete si navzajom svoje pravdy dehonestovat, este stastie ze iba ja som bola na psychiatrii a iba ja som na DF cvok


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 2. 2018, 08:32 avatar
Nie si rozhodne jediný cvok na DF, to sa neboj...


24.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 10:04 avatar
Shagara, preco v piatky neponukate propagacny material a neoshlasujete krista ?
dnes tetusky v dlhych sukniach neboli na svojom mieste, normalne ze prazdne miesto
a preco maju furt sukne aj v zime a dlhe po kotniky ? to maju nariadene od starejsich ? je tam u vas diktatorsky rezim v mene krista ? bo vsetky sa obliekaju jedno kopyto


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:36 avatar
24,....to ja neviem! Aj ja mám niektoré dni menej voľné! Každý ,ako mu to okľnosti povoľujú, využíva rôzne dni na službu!

A sukne sestry nosia kvôli biblickej zásade,kde sa poukazuje,že "žena by nemala nosiť odev muža"/nohavice/,....ale to by bolo na dlhšie vysvetľovať.
Nikto nič nenariadaje! Ak sa niekto trebárs presvedčí,že je správne nefajčiť a verí aj ostatnému z Písma,tak sa môže stať JS. Ak ti povie doktor,že je správne nefajčiť, je to diktátorstvo?


50.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 17:58 avatar
ale ja mam casu dost, tak mi to vysvetli
skoro vsetky zeny nosia nohavice, v sukniach a satach zeny uz ani nevidim a ani mne nie su prakticke
co ma oblecenie spolocne s biblickou zasadou ?


52.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 20:25 avatar
na 50. si mi nereagoval a ja cakam na odpoved od jehovistu


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 21:00 avatar
50,......5. Mojžišova
"5 Žiadne oblečenie telesne schopného muža si nemá obliecť žena, ani telesne schopný muž nemá nosiť plášť ženy; lebo ktokoľvek tieto veci robí, je niečím odporným Jehovovi, tvojmu Bohu."

Z tohto vyplýva istá zásada, pri istých príležitostiach! Samozrejme,kto nepozná Písma ,tak pre neho je to španielská dedina!


67.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 2. 2018, 22:02 avatar
Prosímťa, čo ty tu trepeš o knihe Mojžišovej. Veď ani nevieš, kto bol Mojžiš. Niečo si zachytil zo strážnych lží. Ale to je asi tak všetko.  

Definuj, ako vyzerá oblek ženy a ako oblek muža. Popíš to z toho textu. (Len ťa upozorňujem, že to nie je oblek šaša, ktorý od malička nosíš.  


26.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 10:07 avatar
normalen ze ma to zaujima, ked uz nemozete si zachranit ani zivot transfuziou, tak hento mi pripada take nemile divadlo pred ludmi, bo potom uz vam musi byt sum a fuk co mate na sebe, nezalezi vam na zivote


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 2. 2018, 13:51 avatar
26,....ak ja neprijímam istú liečbu/trasfúziou/,....to neznamená ,že nemám rád život. Je dosť iných spôsobov ako sa zachrániť,a to nielen na krátky čas ,ale na celú večnosť. Ja poznám veľa príkladov bratov a sestier na Slovensku ,ktorí odmietli transfúziu aj pri náročných operáciách a žijú!
A poznám aj tých/ľudí zo sveta/ čo ju prijali a predsa zomreli! Alebo mali potom obrovské komplikácie v živote!


58.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 21:01 avatar
teraz ma Shagara nenavidis, ze ?


59.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 21:02 avatar
pannou mariou proti sektarom, jupiii


60.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 2. 2018, 21:02 avatar
to je silnejsi ucinok ako bojovat proti nim ateizmom
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:29,  Po slovensky dežavü. *39
dnes, 05:28,  Aj v hlavných médiách má prístup každý Už som tu písal, že do STV do diskusie boli...
dnes, 05:25,  Nadja. Ale kto rozhoduje o tom, že je príspevok nezaujímavý? Však pre niektorých ľudí...
dnes, 02:12,  No ono jak vravím keď nechceš tak to nerob ;) Podstatné je aby si bol spokojný ;) Lebo...
dnes, 02:11,  Myslím, že ak mám dejavu tak je to akoby miesto kde sme sa mali dostať ;)
dnes, 02:10,  Teraz mám dejavu ;) Pre mňa je to potvrdenie, že sme na dobrej ceste ;)
dnes, 02:08,  Je to dosť osobné. A nechcem hádzať perly sviniam. *05
dnes, 02:06,  No nútiť ťa nebudem ale podľa mňa sa nemáš čoho báť ;) Maximálne to ľudia ofrflú...
dnes, 02:05,  Akoby viacerí cestovatelia išli po nejakej ceste ;) A v istých momentoch jeden cestovateľ...
dnes, 02:02,  Ďalšie veci tu už však písať nebudem, lebo tie už sú trochu divokejšie - a je jasné,...
dnes, 02:01,  Moje dejavu je nieco take ako by som v pritomnosti prezil nieco z minulosti ale stalo sa to v...
dnes, 01:57,  Déj? vu je len pocit niečoho už predtým prežitého. Toto bola ale konkrétna pamäť...
dnes, 01:57,  Že pozeráme film ako v kine? ;)
dnes, 01:56,  Hmm ;) Čo to vypovedá o povahe reality? ;) Niečo také čo som spomínal? ;) Že...
dnes, 01:54,  Lenže toto nebolo de ja vu. *05 Ten sen som si pamätal. Vedel som presne, kedy sa mi sníval. A...
dnes, 01:51,  Áno aj ja mám občas také dejavu - že presne viem že toto sa mi už snívalo ;) Ešte aj...
dnes, 01:49,  Prosto ber to tak ;) Minimálne je divné kde sa toto všetko vo mne berie čo je vo mne ;)...
dnes, 01:49,  Lenže toto bolo veľmi konkrétne a priame. *05 Prorocké sny už ani nerátam. Predtým som...
dnes, 01:46,  Zas inokedy mám pocit akoby som sa dostal k interným informáciám týkajúcim sa reality ;)...
dnes, 01:44,  Alebo niekedy mám pocit akoby niektoré správy hovorili o mne ;) Že presne toto čo tam...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(209 052 bytes in 0,237 seconds)