hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Kde končia hranice zdravého rozumu? 10.časť

príspevkov
15
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 20.11.2016 20:40 Shagara
posledná zmena 21.11.2016 03:54
1
20.11.2016, 20:40
Marek 10:17-18......."Keď sa vydával na cestu, pribehol nejaký človek, padol pred ním na kolená a spýtal sa ho: „Dobrý učiteľ, čo mám robiť, aby som zdedil večný život?“ ... 18 Ježiš mu povedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Boh".
Určite všetci poznáme tieto slová, a mali by sme zrejme aj chápať význam týchto slov ,ktoré povedal Ježiš.
Tu netreba opäť nejaký jasnozrivý intelekt,aby sme pochopili pointu danej ,biblickej správy.
Jedno je isté,že práve tu mohol Ježiš poukázať ,že skutočne je Všemohúci Boh, a nielen Boží syn,podriadený posol,anjel a hovorca pravého Boha Jahveho.
Odpoveď Ježiša ale môže pripadať zvláštna. Prečo Ježiš toho muža opravil? Nebol azda Ježiš „Dobrý učiteľ“? Alebo všeobecne dobrý?
Ten muž použil slová „Dobrý učiteľ“ zjavne ako lichotivý titul. Ježiš skromne upozornil na to, že taká sláva patrí iba jeho nebeskému Otcovi, ktorý je dobrý v tom najplnšom zmysle. (Príslovia 11:2) Ale Ježiš tým zároveň poukázal na jednu závažnú pravdu. Jehova sám je normou toho, čo je dobré. Iba on má zvrchované právo určovať, čo je dobré a čo zlé. Keď si Adam s Evou spurne vzali ovocie zo stromu poznania dobrého a zlého, pokúsili sa privlastniť si toto právo. Ježiš na rozdiel od nich pokorne prenechal určovanie noriem svojmu Otcovi. A svojou poslušnosťou Otcovi ukázal ,ako mal Adam konať, a dnes by tu nebol tento morálne skazený svet. A tak tento "posledný Adam", ukázal,že svojmu Bohu môžme zostať verný za každých okolností,ak máme k Bohu lásku,tak ako Ježiš.
Okrem toho Ježiš vedel, že Jehova je zdrojom všetkého, čo je naozaj dobré. Je Darcom ‚všetkého dobrého, čo dostaneme, a každého dokonalého daru‘. (Jakub 1:17)
Ježiš určite musel byť pravdovravný. Uznali to dokonca aj jeho nepriatelia. (Mar. 12:14).....a tak sa natíska otázka: "Ak bol Ježiš Boh/bohočlovek/,prečo sa zdráhal o sebe povedať ,že je "dobrý"?
Alebo si opäť Ježiš neuvedomil,že je aj Boh,a hovoril len ako človek?
Opäť si niekam odložil svoju božskú prirodzenosť? A kam? Naozaj veríme,že Ježiš bol rozdvojený?
Citujem odpoveď trinitárov z jednej stránky:"ale Pán Ježiš sa stotožňuje s človekom, neprezrádza svoj Božský pôvod".
Chudáci poslucháči,....Ježiš im tajil svoj pôvod, teda v skutočnosti ich zavádzal! Toto je dôsledok nepochopiteľného ,trinitárskeho výkladu. Poznám i iné výklady trinitárov, a aj keď neverím v trojicu,....hlboko urážajú aj moju ľudskú dôstojnosť a môj cit pre zdravý úsudok. Pretože tieto dezinterpretácie,klamstvá nemôžu nikoho,kto má v úcte Božie slovo,....nechať chladným!
Prečo to nasmeroval na Otca,svojho Boha? Že iba on je dobrý? Aj keď sme si to naznačili/odpoveď/,zaujímalo by ma,prečo sa ani pri tomto texte,správe,....trinitári nezháčia? Človek by si myslel,že tu už nijako "nevycúvajú" rôznymi vytáčkami,ale presný opak je pravdou.
Niekedy si myslím,že aj keby naozaj sám Boh zostúpil z neba a tvrdil,že Ježiš je jeho syn,stvorený anjel/ako aj iní Boží synovia/, aj tak by tomu trinitári neverili. A zrejme by asi zle pochodil,tak ako Ježiš.
Pýtam sa,....prečo musí niekto sústavne klamať , odsúvať jasné Božie slovo a šliapať si po vlastnom rozume,zdravom úsudku?
Naozaj neexistujú žiadne hranice pri pošliapavaní svojho rozumu a ignorovaní zdravého úsudku?
none
2

1. Shagara 20.11.2016, 20:40

Marek 10:17-18......."Keď sa vydával na cestu, pribehol nejaký človek, padol pred ním na kolená a spýtal sa ho: „Dobrý učiteľ, čo mám robiť, aby som zdedil večný život?“ ... 18 Ježiš mu povedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Boh".
Určite všetci poznáme tieto slová, a mali by sme zrejme aj chápať význam týchto slov ,ktoré povedal Ježiš.
Tu netreba opäť nejaký jasnozrivý intelekt,aby sme pochopili pointu danej ,biblickej správy.
Jedno je isté,že práve tu moh...

20.11.2016, 21:06
premudry Shagara vidieť Ježiša len ako cloveka je jednoduché, to vidí aj male dieťa.....Ale vidieť v Ježišovi zaroven aj Boha, na to treba vieru.....
Takže ti pripomeniem verše čo si máš citat povinne kazdý vecer aspon dvadsať krát aby sa ti to našrubovalo medzi usi....

Jn 1:1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.


potom pristup k druhému kroku a citaj si tiež aspon dvadsať krat....

Jn 1:14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy. 15 Ján o ňom vydal svedectvo a volal: „Toto je ten, o ktorom som hovoril: Ten, čo príde po mne, je predo mnou, lebo bol prv ako ja.“ 16 Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou.

Tmto versom musíš veriť a NEMUDROVAT nad nimi.....chapišto pišto..?

Ty verís len tomu čomu rozumieš a čomu nerozumies tak neveríš.......Ohanas sa tou kopou bielkovin čo nosíš medzi usami ako kohut na smetisku......
none
5

1. Shagara 20.11.2016, 20:40

Marek 10:17-18......."Keď sa vydával na cestu, pribehol nejaký človek, padol pred ním na kolená a spýtal sa ho: „Dobrý učiteľ, čo mám robiť, aby som zdedil večný život?“ ... 18 Ježiš mu povedal: „Prečo ma nazývaš dobrým? Nikto nie je dobrý, iba jeden, Boh".
Určite všetci poznáme tieto slová, a mali by sme zrejme aj chápať význam týchto slov ,ktoré povedal Ježiš.
Tu netreba opäť nejaký jasnozrivý intelekt,aby sme pochopili pointu danej ,biblickej správy.
Jedno je isté,že práve tu moh...

20.11.2016, 21:13
Shagara (1):

Vieš, kde končia hranice zdravého rozumu? Pri zakladaní nových tém a neodpovedaní na nepríjemné otázky predchádajúcich tém rovnakého razenia - odmietania toho, že Ježiš je Boh.

Ako príklad pozri moje reakcie, ktoré si nechal bez odozvy:

* téma: Kam siahajú hranice zdravého rozumu? 8 časť., príspevok 22
* téma: Kam siahajú hranice zdravého rozumu? 9 časť., príspevok 23

No a v tejto téme ti pridám ďalšiu nepríjemnosť - neveriaceho Tomáša:

(Jn 20,28) A Tomáš odpovedal a riekol mu: Môj Pán a môj Bôh!

a pýtam sa tvojou logikou: Ako to, že ho Ježiš neopravil?

Alebo ako bol Ján vôbec schopný napísať tento verš a neuviesť niekde pod čiaru, že teda Ježiš Boh v skutočnosti nebol. Ján nič také neuvádza. Asi preto, lebo tým, že Ježiš je Boh, tým celé svoje evanjelium začína:

(Jn 1,1) Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Bôh.
none
9

5. toman 20.11.2016, 21:13

Shagara (1):

Vieš, kde končia hranice zdravého rozumu? Pri zakladaní nových tém a neodpovedaní na nepríjemné otázky predchádajúcich tém rovnakého razenia - odmietania toho, že Ježiš je Boh.

Ako príklad pozri moje reakcie, ktoré si nechal bez odozvy:

* téma: Kam siahajú hranice zdravého rozumu? 8 časť., príspevok 22
* téma: Kam siahajú hranice zdravého rozumu? 9 časť., príspevok 23

No a v tejto téme ti pridám ďalšiu nepríjemnosť - neveriaceho Tomáša:
...

20.11.2016, 21:43
6,......rád odpoviem,ale nie všetko vnímam. K tomu Tomášovi. Je to úplne jednoduché, a sám ježiš to na inom mieste vysvetlil,...."že ak Biblia označuje ľudí anjelov titulom boh/bohovia Najvyššieho/,prečo by to nemalo platiť na Ježiša"? /parafráza/
Problém je len v tom,že ty sa chytáš len jedného textu,a nevnímaš kontext celej Biblie!
A pýtam sa,prečo by ho mal opravovať? Ja súhlasím,že Ježiš je boh, v božskej podobe,božský. Ak to platí na ľudí a anjelov,určite to platí viac i na neho!
A Jána už nerozoberaj,....je to nesprávny trinitársky pohľad. Ale ani ten nehovorí v texte,že Ježiš je Všemohúci Boh a že je súčasťou trojice! Stále aj prehliadate jasnú gramatiku textu!
Hádam každý vie,že "je veľa bohov a pánov". A že výraz "Boh" len poukazuje na mocnú autoritu./Všemohúci Boh,Boží synovia,démoni,satan,ľudia,králi,...atď/ Tento výraz sa používa aj dnes./boh Maradona,...atď/
none
15

9. Shagara 20.11.2016, 21:43

6,......rád odpoviem,ale nie všetko vnímam. K tomu Tomášovi. Je to úplne jednoduché, a sám ježiš to na inom mieste vysvetlil,...."že ak Biblia označuje ľudí anjelov titulom boh/bohovia Najvyššieho/,prečo by to nemalo platiť na Ježiša"? /parafráza/
Problém je len v tom,že ty sa chytáš len jedného textu,a nevnímaš kontext celej Biblie!
A pýtam sa,prečo by ho mal opravovať? Ja súhlasím,že Ježiš je boh, v božskej podobe,božský. Ak to platí na ľudí a anjelov,určite to platí viac i na neho! <b...

21.11.2016, 03:54
Shagara (10):

Súhlasím s tebou. Slovo Boh "poukazuje na mocnú autoritu.". A presne to slovo Boh (THEOS) je použité v gréckom origináli Jánovho evanjelia v Jn 20,28: "Môj Pán a môj Bôh!" Tomáš Ježiša označil ako THEOS, ako Boha.

Tu ti ešte pridávam zo Stronga:

[Long before the NT was written, 2316 (theós) referred to the supreme being who owns and sustains all things.]

Ste Bohovia
---

Tvoja obhajoba Ježišovho "božstva na úrovni ľudí a anjelov" postavená na Z 82,6 a Jn 10,34 neobstojí. Pretože Ježiš vtedy nehovorí, že to platí aj o ňom. Iba sa židov pýta, prečo ich poburuje tvrdenie, že On a Otec sú jedno (Jn 10,30) a prečo ich poburuje, že sa nazýva Synom Božím, ak bohmi sú nazývaní už aj len tí, ku ktorým sa stalo slovo Božie.

A aby ukázal ten rozdiel, že on nie je iba boh, ale Boh, končí slovami "Otec je vo mne a ja som v Otcovi". Pretože Ježiš a Otec sú jedno.
none
3
20.11.2016, 21:12
3,...."jednorodený syn",.....a tým si povedal všetko. Boh sa nemusí rodiť,byť stvorený,byť privedený k bytiu.
Ježiš môže byť boh,v božskej podobe/čo priznávam/,ale nič to nehovorí že je Všemohúci Boh, a už vôbec ,že je súčasťou trojjediného boha!
none
6

3. Shagara 20.11.2016, 21:12

3,...."jednorodený syn",.....a tým si povedal všetko. Boh sa nemusí rodiť,byť stvorený,byť privedený k bytiu.
Ježiš môže byť boh,v božskej podobe/čo priznávam/,ale nič to nehovorí že je Všemohúci Boh, a už vôbec ,že je súčasťou trojjediného boha!

20.11.2016, 21:16
pismo tvrdi iné.....Na pociatku bolo slovo, a to slovo bolo u boha a to slovo bolo Boh.....
Ako može byť slovo Bohom a zaroven u Boha?......co nad tym namudruješ?.....tu ideš na to logikou?.......Nesaskuj Sagara, tvoje shagarin boha nezaujimaju ale tvoja VIERA!!!!!
none
10

6. 20.11.2016, 21:16

pismo tvrdi iné.....Na pociatku bolo slovo, a to slovo bolo u boha a to slovo bolo Boh.....
Ako može byť slovo Bohom a zaroven u Boha?......co nad tym namudruješ?.....tu ideš na to logikou?.......Nesaskuj Sagara, tvoje shagarin boha nezaujimaju ale tvoja VIERA!!!!!

20.11.2016, 21:48
7,....niektoré preklady,ktoré vnímajú určitý člen v danom texte,prekladajú druhé slovo ako: "božské,božský,boh,podobné bohu"!
Je mi jasné,že trinitári budú aj tak napriek jasnému významu a kontextu Písma tvrdiť svoje. nemôžu nijak priznať pravdu,lebo tým by sa zrútila celá ich krehká stavba. A tak len musia "zatloukat,zatloukat,zatloukat",...ako radí doktor Plzák!
none
11

10. Shagara 20.11.2016, 21:48

7,....niektoré preklady,ktoré vnímajú určitý člen v danom texte,prekladajú druhé slovo ako: "božské,božský,boh,podobné bohu"!
Je mi jasné,že trinitári budú aj tak napriek jasnému významu a kontextu Písma tvrdiť svoje. nemôžu nijak priznať pravdu,lebo tým by sa zrútila celá ich krehká stavba. A tak len musia "zatloukat,zatloukat,zatloukat",...ako radí doktor Plzák!

20.11.2016, 22:01
Toto nie je len o jednom verši, ale to je taký zaklad.....Dostal si tu milion veršov na tomto fore a kto tu mele svoje si ty.....Tvoje shagariny práveže zatloukaju.....a zatloukaju....
Podla slova je jasne že jeziš je Boh v ludskom tele.....
toto je podstatne uveriť tomu......židia tomu neuverili, len to naznacoval a už dvihali kamene.......ale tak to malo byť.Keby nebolo ukrizovanie ,nebolo by ani zmrtvychvstania a nenaplnilo by sa božie dielo......
takze aj my ked citame bibliu, a mame pred sebou Ježiša, mame rozpoznať že kto to bol.....a nekrižovat ho!!!!
none
12

11. 20.11.2016, 22:01

Toto nie je len o jednom verši, ale to je taký zaklad.....Dostal si tu milion veršov na tomto fore a kto tu mele svoje si ty.....Tvoje shagariny práveže zatloukaju.....a zatloukaju....
Podla slova je jasne že jeziš je Boh v ludskom tele.....
toto je podstatne uveriť tomu......židia tomu neuverili, len to naznacoval a už dvihali kamene.......ale tak to malo byť.Keby nebolo ukrizovanie ,nebolo by ani zmrtvychvstania a nenaplnilo by sa božie dielo......
takze aj my ked citame bibliu, a ...

20.11.2016, 22:06
12,...."Boha nikto nikdy nevidel",.......a klame ten kto tvrdí,že Boha sme videli v Ježišovi! Ako otočíš toto tvrdenie?
none
13

12. Shagara 20.11.2016, 22:06

12,...."Boha nikto nikdy nevidel",.......a klame ten kto tvrdí,že Boha sme videli v Ježišovi! Ako otočíš toto tvrdenie?

20.11.2016, 23:27
Boh v ludskom tele je viditelný.......Boha ako tvorcu vesmíru , nie je možne vidieť, je to zrejme velmi silna energia.....(stvoril aj slnko).......
Boh stvoril cloveka na svoj obraz, a nebolo problém pre Boha stať saclovekom ......
trochu si zamudrujem, ale predstav si priestor, kde čas neplynie, kde je proste furt na furt......a v tom priestore Boh vytvoril vesmir kde plynie čas.........A boh nas z večnosti prisiel navstivit ako človek na zem,kde čas plynie, a všetko co je viditelne, raz pominie....
none
14

12. Shagara 20.11.2016, 22:06

12,...."Boha nikto nikdy nevidel",.......a klame ten kto tvrdí,že Boha sme videli v Ježišovi! Ako otočíš toto tvrdenie?

20.11.2016, 23:38
a nechod na to premudry shagara logicky, bo pred Bohom len hlupaka robíš....Podskakuješ tu ako kohut co sa chvali že vie koľko je jedna a jedna.....
U Boha Shagaro platia ale ine pravidlá.....to je ako ked človek da do pocitaca pgm, a spusti ho.....Pocitač ale sam o sebe je len "hrba železa"........a nepozna nič len nuly a jednicky......
a teraz si predstav že sa tie pocitace medzi sebu natahuju ako kohuti, kto ma viac jedniciek...........
ty si taky mudrosko pred Bohom.........ale znova to musim napisat.....nemas sice medzi usami nuly a jednotky.....ale len hrbu bielkovín....
none
7

3. Shagara 20.11.2016, 21:12

3,...."jednorodený syn",.....a tým si povedal všetko. Boh sa nemusí rodiť,byť stvorený,byť privedený k bytiu.
Ježiš môže byť boh,v božskej podobe/čo priznávam/,ale nič to nehovorí že je Všemohúci Boh, a už vôbec ,že je súčasťou trojjediného boha!

20.11.2016, 21:20
ano to slovo je podstatou boha, je v Bohu a je Boh......
A predstav si premudry Shagara, že to slovo sa telom stalo a prebvvalo medzi nami......
Pokial sa ti bebude Javiť ježiš ako podstata boha, potom sa necudujem že ste ho degradovai na uroven anjela......Tak ježiš ta nespasí.....slovo v tele ťa spasí......
none
8

7. 20.11.2016, 21:20

ano to slovo je podstatou boha, je v Bohu a je Boh......
A predstav si premudry Shagara, že to slovo sa telom stalo a prebvvalo medzi nami......
Pokial sa ti bebude Javiť ježiš ako podstata boha, potom sa necudujem že ste ho degradovai na uroven anjela......Tak ježiš ta nespasí.....slovo v tele ťa spasí......

20.11.2016, 21:24
ospravedlnujem sa za neuplné slova, ale pod klávesnicou mam asi vcerajsie ranajk idem to vycistiť
none
4
20.11.2016, 21:13
2,...to áno! Ale pravý a jediný Boh,Stvoriteľ vesmíru je len jeden a je ľahko poznateľný. Problém je len v nás!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 127 656 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 47 175 unikátne zobrazenia blogov : 777 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pretože si v mojich očiach vzácny a cenný a pretože ťa milujem .... Iz 43,4 Súhlasíte so mnou, že viac kresťanov dnes pozná Desatoro ako novú zmluvu o nezaslúženej Božej milosti? Keby ste sa prešli po Times Square v New Yorku, alebo pod Manderlou a...

citát dňa :

Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.