hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Katastrofa v roku 2012?

príspevkov
27
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.11.2011 19:23
posledná zmena 25.11.2011 15:02
1
24.11.2011, 19:23
Katastrofa v roku 2012?


V súvislosti s mayským kalendárom a rokom 2012 možno pozorovať postupné vznikanie určitej davovej psychózy. S približovaním sa začiatku tohto roku sa totiž ako huby po daždi začínajú množiť rôzne katastrofické a apokalyptické scenáre, ktoré zasiahnu našu Zem. Sú však pravdepodobné? Bude naozaj rok 2012 takým prelomovým? Odpoveď na túto otázku sa snáď bude zdať mnohým trochu zvláštna a rozporuplná, pretože táto odpoveď znie áno, ale zároveň aj nie.

Prečo áno?

Pretože vnútorný, čiže citový a myšlienkový život väčšiny ľudstva, ale i jeho slovný prejav i viditeľné vonkajšie jednanie sú zamerané k nízkemu. Sú zamerané iba na hmotu a niet v nich úsilia po vyššom, ušľachtilejšom, čistejšom, vznešenejšom a hodnotnejšom, čo hmotu presahuje. Pretože ľudský vnútorný, to znamená citový a myšlienkový život je plný nečistoty, nízkosti, skazenosti a zvrátenosti.

V železnom Zákone spätného účinku, ktorý každému nakoniec vráti presne to, čo si svojim vnútorným chcením a vonkajším jednaním zasieval si ľudstvo samo pre seba formuje katastrofu. Z katastrofálneho stavu vnútorného života väčšiny ľudstva formuje Zákon spätného účinku katastrofálne dianie, ktoré nakoniec, vo svojej zhmotnenej podobe udrie na pôvodcov.

Zlo totiž nemôže plodiť nič iného, ako zlo, ktoré napokon, v zákonitom kolobehu diania tohto univerza zasiahne svojho sploditeľa. Takto nekompromisne funguje Spravodlivosť, ktorá každému prinesie a nechá ho na vlastnej koži prežiť presne to, čo on sám chcel a čo svojim myslením a cítením vytváral.

Bujnejúca nečistota a prázdnota ľudského vnútorného života formuje okolo našej Zeme obrovské zhluky negatívnej energie, podobajúce sa čiernym, ťažkým a zlovestným búrkovým mračnám. Kto to dokáže vnímať a aspoň trochu vyciťovať, ten tuší a cíti, že chvíľa, kedy dusivú temnotu pretne žiara prvého blesku, že táto chvíľa je už blízko. Veľmi blízko!

Smrtonosná búrka dôsledkov všetkého doterajšieho nesprávneho myslenia, cítenia a jednania ľudí teda hrozivo visí nad nami všetkými. Až ku nej napokon vinou ľudí, ktorí sa až do poslednej chvíle nechceli zmeniť dôjde, až sa spustí ťažký, jedovatý, olovený dážď a hrozivé blesky začnú bičovať Zem, s ochranou, pomocou a podporou v tejto nevídanej búrke môžu počítať iba tí, ktorí svojim cítením a myslením sami pre seba formovali niečo iné. Ktorí v ošiali všeobecnej nízkosti, povrchnosti, nečistoty, chamtivosti a hmotárstva dokázali v sebe, vo svojom vnútri, vo svojom cítení a myslení uchovať túžbu po dobre, spravodlivosti, čistote a ušľachtilosti. Túžbu po blízkosti Božej! Jedine v tomto bude spočívať všetka pomoc a ochrana, ktorú si títo ľudia dokázali sami pre seba včas sformovať v spravodlivom Zákone spätného účinku.

A tak ten istý Zákon, čo bude svetu prinášať katastrofu, prinesie zároveň ochranu, pomoc a podporu tým, čo toho budú vnútorne hodní. Kiež by týchto ľudí bolo čo najviac! To však majú v rukách iba oni samotní. Jedine ľudia samotní budú rozhodovať o svojom vlastnom osude a to prostredníctvom kvality, alebo nekvality vlastného vnútorného – citového a myšlienkového života.

Prečo nie?

Pretože už Kristus kedysi povedal, že o tom dni a tej hodine nevie ani on sám. Že o nej vie iba Otec.

Ak teda niekto tvrdí, že to bude rok 2012 a nech by to už bol ktokoľvek, dovoľuje si tým stavať sa nad Krista a na úroveň samotného Stvoriteľa, ktorý predsa ako jediný vie o tomto dni. Takéto niečo nemožno nazvať inak, ako pýchou a opovážlivosťou! Opovážlivosťou, ľudskému tvoru neprípustnou!

Ten čas, kedy prepukne oná spomínaná búrka, ktorá zasiahne spätnými účinkami všetkého doterajšieho nesprávneho jednania pozemské ľudstvo, ten čas je naozaj blízko. To vnútorne rozpoznávajú všetci vnímaví a citliví ľudia. Avšak hovoriť o akýchkoľvek konkrétnych termínoch je veľkou opovážlivosťou, nezakladajúcou sa na pravde.

To, čo je v dnešnej dobe ľuďom skutočne potrebné hovoriť, čo je dnes pre nich cennejším ako soľ i zlato dohromady je potreba nevyhnutnej vnútornej premeny seba samého, ktorá im ako jediná môže zabezpečiť ochranu v nadchádzajúcich dňoch. Premena, ktorá snáď ešte môže zmierniť tvrdosť dopadu toho, čo ku nám prichádza vinou nás samotných.

Podstata tejto tak prepotrebnej vnútornej zmeny je skrytá v jednoduchých a prostých slovách: Vzbuďte v sebe pevné chcenie k dobru a snažte sa udržiavať krb svojich myšlienok čistý!

odkaz v spolupráci s M.Š.
none
12

1. 24.11.2011, 19:23

Katastrofa v roku 2012?


V súvislosti s mayským kalendárom a rokom 2012 možno pozorovať postupné vznikanie určitej davovej psychózy. S približovaním sa začiatku tohto roku sa totiž ako huby po daždi začínajú množiť rôzne katastrofické a apokalyptické scenáre, ktoré zasiahnu našu Zem. Sú však pravdepodobné? Bude naozaj rok 2012 takým prelomovým? Odpoveď na túto otázku sa snáď bude zdať mnohým trochu zvláštna a rozporuplná, pretože táto odpoveď znie áno, ale zároveň aj nie.
<...

24.11.2011, 20:42
normálne nerozumiem pointe, ..alebo som unavená )) ..viac mi hovoria Palmové listy..napr. cit:
2012 skolabuje celý americký finančný systém, k čomu sa to teraz celé aj uberá. V spoločnosti nastane totálny chaos, a začne sa ďalšia občianska vojna, ktorá bude medzi východom a západom USA. Až v roku 2017 sa ju podarí skrotiť „spriatelenej zemi severu“ - pravdepodobne Kanade.
Občianska vojna v USA ovplyvní aj Európu – bude narastať inflácia, čo pocítia hlavne obyčajní ľudia.

Ďalšia rana má prísť z vesmíru v roku 2046 v podobe planétky, ktorá sa síce so Zemou nezrazí, ale preletí medzi Zemou a Mesiacom. Aj tento prelet však spôsobí silné zemetrasenia, záplavy a výbuchy už dávno nečinných sopiek. Najviac bude postihnutá Kalifornia, časť Japonska sa potopí pod vody oceánu, silné zemetrasenie zažije Nemecko i Anglicko. V Česku sa prebudia dávno vyhasnuté sopky, ktoré zničia územie v ich okolí, a splodiny sa budú šíriť celou Európou, čo vyvolá smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a celú prírodu.

Prebudia sa nielen sopky, ale aj dávno zabudnuté choroby ako mor a cholera. Zrodia sa však aj nové neznáme choroby, ktoré podľa palmových listov spôsobia smrť tisíckam ľudí. Jedna z chorôb príde v roku 2023 s africkými utečencami a spôsobí katastrofálne následky, kedy sa človek, ktorý ju bude mať, neubráni ani obyčajnej nádche. ((( Omg ).

Čo má prísť po týchto katastrofách? Na ruinách celého sveta má vzniknúť nová spoločnosť, pretože tá skazená tu už dávno nebude. Palmové listy hovoria, že vznikne „Euroázijská únia“, ktorá bude založená na inom hospodárstve a ekonomike. Základom sa má stať bezúročný finančný systém, a má prísť aj „nový zdroj energie“.

A v roku 2049 čaká ľudstvo šokujúce odhalenie, kedy sa v Európe i na Blízkom východe nájdu mimozemské artefakty, čo ovplyvní svetové náboženstvá, teda aj kresťanstvo.


odkaz
none
2
24.11.2011, 19:57
Tak urcite. Ale v 2012 bude katastrofa, v roku kedy sa zacne este viac stupnovat sucastna ekonomicka situacia a pravdepodobne v roku 2013-2014 opat vypukne svetova vojna. Historia sa opakuje...
none
3
24.11.2011, 20:00
Súhlasím s Milanom Šupom v mnohých veciach.
none
4
24.11.2011, 20:05
rok 2O12 neznamnena nic.
none
5

4. Ranexill 24.11.2011, 20:05

rok 2O12 neznamnena nic.

24.11.2011, 20:08
Mas titul z nadrovej fyziky ? Mozes to nejak obhajit ?
none
7

5. 24.11.2011, 20:08

Mas titul z nadrovej fyziky ? Mozes to nejak obhajit ?

24.11.2011, 20:18
Videl som zoapr dokumentov, ktoré 2012 rozbili. Ide o posun v datovaní nasho letopoctu a mnohe dalsie blbosti tykajuce sa priamo aj kalendara.
none
6

4. Ranexill 24.11.2011, 20:05

rok 2O12 neznamnena nic.

24.11.2011, 20:15
pre New Age znamená veľa. Keď som si čítal Aquarian Conspiracy od Fergusonovej jak tam splietla Nostradama, Junga, Mayský kalendár a neviem ešte čo dokopy, tak som to radšej zaklapol. Mal by som sa donútiť ich dôsledne skúmať :D
none
8

6. 24.11.2011, 20:15

pre New Age znamená veľa. Keď som si čítal Aquarian Conspiracy od Fergusonovej jak tam splietla Nostradama, Junga, Mayský kalendár a neviem ešte čo dokopy, tak som to radšej zaklapol. Mal by som sa donútiť ich dôsledne skúmať :D

24.11.2011, 20:18
hlavne potom kovia Mayov sa smeju posahancom zo zapadnej civilizacie aku robia paniku z mayskeho kalendara a konca sveta.
none
9

8. 24.11.2011, 20:18

hlavne potom kovia Mayov sa smeju posahancom zo zapadnej civilizacie aku robia paniku z mayskeho kalendara a konca sveta.

24.11.2011, 20:23
veď to. Inak som zvedavý, koľko newageistov vie čítať mayské hieroglyfy :D
none
10

8. 24.11.2011, 20:18

hlavne potom kovia Mayov sa smeju posahancom zo zapadnej civilizacie aku robia paniku z mayskeho kalendara a konca sveta.

24.11.2011, 20:29
Potomkovia mayov nevedia poriadne citat ani nase písmo a nie to svoje vlastne. A nesmeju sa preto, ale oni sa smeju stale.
none
11

10. Ranexill 24.11.2011, 20:29

Potomkovia mayov nevedia poriadne citat ani nase písmo a nie to svoje vlastne. A nesmeju sa preto, ale oni sa smeju stale.

24.11.2011, 20:39
s tou prvou vetou súhlasím.
none
20

11. 24.11.2011, 20:39

s tou prvou vetou súhlasím.

25.11.2011, 09:50
nesuhlasim so svojou prvou vetou.
su to kecy, aby sa kecalo.
none
21

20. Ranexill 25.11.2011, 09:50

nesuhlasim so svojou prvou vetou.
su to kecy, aby sa kecalo.

25.11.2011, 11:17
tak si potom nevedome vykecal celkom pravdivý detail Lacandonci fakt nevedia poriadne čítať žiadne písmo.
👍: Ranexill
none
23

21. 25.11.2011, 11:17

tak si potom nevedome vykecal celkom pravdivý detail Lacandonci fakt nevedia poriadne čítať žiadne písmo.

25.11.2011, 11:25
enemy, neboj mám prehlad ...len načo písať zjavne veci všeznalcom?
none
27

23. Ranexill 25.11.2011, 11:25

enemy, neboj mám prehlad ...len načo písať zjavne veci všeznalcom?

25.11.2011, 15:02
kecas, vseznalec
none
13
24.11.2011, 22:42
takéto" rôzne katastrofické predpovede do budúcna, nedávajú človeku veľa optimizmu,..je to psychotlak , vyvolanie strachu..neviem či zámerné, ..kto vysáva z nás život ? ..alebo chce niekto ľudstvo takto donútiť k zmene?
none
14
25.11.2011, 07:44
5000 ročné palmové listy. Majú nejakú veľkú životnosť. Niekto tie poroctvá šikovne dopĺňa a oblbuje ľudí.Keď tie listy vznikli,tak tí ľudia mohli poznať akurát pár dedín v okolí a citujú niečo o budúcnosti Ameriky a finančnej kríze.
Teraz bolo v správach,že v Brazílii objavili kmeň,ktorý sa ešte nestretol s modernou civilizáciou.Žijú v pralese na malom území a nič iné nepotrebujú.ľudia na ešte nižšej úrovni mali napísať palmové listy a mala ich trápiť budúcnosť sveta.
none
15

14. 25.11.2011, 07:44

5000 ročné palmové listy. Majú nejakú veľkú životnosť. Niekto tie poroctvá šikovne dopĺňa a oblbuje ľudí.Keď tie listy vznikli,tak tí ľudia mohli poznať akurát pár dedín v okolí a citujú niečo o budúcnosti Ameriky a finančnej kríze.
Teraz bolo v správach,že v Brazílii objavili kmeň,ktorý sa ešte nestretol s modernou civilizáciou.Žijú v pralese na malom území a nič iné nepotrebujú.ľudia na ešte nižšej úrovni mali napísať palmové listy a mala ich trápiť budúcnosť sveta.

25.11.2011, 08:01
asi máš trochu pravdu, ..na Palmových listoch napísané možno niečo bolo,..a kto a ako preložil tie hieroglify je tiež záhadou, ..niečo ako Nostradamove verše prispôsobené dobe naviac ako vízie do budúcnosti. Presvedčujem sa , že za všetkým je len a len dobrý biznis.
none
16

15. 25.11.2011, 08:01

asi máš trochu pravdu, ..na Palmových listoch napísané možno niečo bolo,..a kto a ako preložil tie hieroglify je tiež záhadou, ..niečo ako Nostradamove verše prispôsobené dobe naviac ako vízie do budúcnosti. Presvedčujem sa , že za všetkým je len a len dobrý biznis.

25.11.2011, 08:13
Niekto s týmy informáciami manipuluje naivnými a nerozhodnými ľuďmi,lebo iba slabý a nerozhodný človek sa pýta veštcov,aká bude jeho budúcnosť,namiesto toho,aby sám spravil niečo,aby dosiahol cieľ,ktorý by chcel.
👍: mamaleone
none
17

16. 25.11.2011, 08:13

Niekto s týmy informáciami manipuluje naivnými a nerozhodnými ľuďmi,lebo iba slabý a nerozhodný človek sa pýta veštcov,aká bude jeho budúcnosť,namiesto toho,aby sám spravil niečo,aby dosiahol cieľ,ktorý by chcel.

25.11.2011, 08:35
starec..toto sú predpovede, vízie ,.. ktorými sa zaplavuje svet, ..čiže celková atmosféra a udalosti vo svete, sú aj týmto nepriamo podporované,.. dostáva sa tomu priestor na manipuláciu ako píšeš, ..a už je len ostáva otázkou, ako blízko je to ku pravde alebo k nepravde...a ako to kto príjme, tak sa k tomu aj stavia...stejne s tým nikto nič neurobí.
none
22

15. 25.11.2011, 08:01

asi máš trochu pravdu, ..na Palmových listoch napísané možno niečo bolo,..a kto a ako preložil tie hieroglify je tiež záhadou, ..niečo ako Nostradamove verše prispôsobené dobe naviac ako vízie do budúcnosti. Presvedčujem sa , že za všetkým je len a len dobrý biznis.

25.11.2011, 11:21
presne tak, dnes je to všetko o biznise. Nostradamus alebo aj dajme tomu Vanga mohli mať halucinácie a vidiny po lysohlávkach, ale niektoré záujmové skupiny to teraz dobre predávajú a živia sa tým.
👍: dorota
none
24

22. 25.11.2011, 11:21

presne tak, dnes je to všetko o biznise. Nostradamus alebo aj dajme tomu Vanga mohli mať halucinácie a vidiny po lysohlávkach, ale niektoré záujmové skupiny to teraz dobre predávajú a živia sa tým.

25.11.2011, 11:27
aha, ja som si to vysvetlila asi po svojom .... tvrdis ze zaujmove skup predavaju vidiny a halucinacie lebo o tom je bizns?
none
26

24. dorota 25.11.2011, 11:27

aha, ja som si to vysvetlila asi po svojom .... tvrdis ze zaujmove skup predavaju vidiny a halucinacie lebo o tom je bizns?

25.11.2011, 14:56
ani nie že o tom je konkrétne biznis, ale dá sa to zneužiť a speňažiť. Ako (takmer) všetko.
none
18
25.11.2011, 09:47
hm ja uz viem aka bude moja osobna katastrofa od roku 2012..
bude to jedine slovo ..vdaka ..a vdaka za to,ze som musela prejst az na pust a ta cesta bola ostrejsia ako ocel,ostrejsia ako blesk z neba,bo srdce ma naucilo vidiet svet vo vas taky ,aky naozaj je..prahnuci po uspesnej kariere,prahnuci po peniazoch,byt niekym viac nez bol tu samotny Jesua..hm fakt niekde som citala,ze Chatam Sofer vraj predpovedal vitazstvo uspesneho cloveka pred obycajnym pokornym a cakajucim na cistu lasku..ehm je tu 1.4.
none
19
25.11.2011, 09:48
blazna predsa nemoze robit hlupak..na to treba ehm rozum.tak
none
25
25.11.2011, 12:12
o 2012 najviacej vedia v halivúde, však tam o tom bežne natáčajú filmy...
normálne si tam treba zavolať a spýtať sa že kedy to natočia o slovensku aby sme sa vedeli pripraviť))
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 150 372 B vygenerované za : 0.170 s unikátne zobrazenia tém : 47 690 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.