Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

JS a ich prax pri vylúčení a právnych výboroch

257
reakcií
698
prečítaní
Tému 15. mája 2017, 09:11 založil Johny Pravda.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 06. 2016
8
02. 04. 2018
295
28. 03. 2017
0
12. 07. 2012
123
 
 


1.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 09:11 avatar
príklad: JS je alkoholik,a tak by sa mal sám priznať starsim v zbore, alebo niekto kto vie o tom ho má upozornit a ked neposluchne a neprizná sa , ten druhý ho musi oznámit starim. Tí potom zostavia tajný právny výbor, ktorý pozostava s 3 starsich ,ktorí potom tajne "súdia" previnilca .. Ten , ked nelutuje svoje konanie je vylucený. V zbore je neskor oznámene ze ten a ten brat uz nieje JS. A od toho dna , maju vsetci JS zákaz sa s nim stretavat a zdraviť ho aj ked sa stretnu napr, niekde na chodníku..aj ked su blizsky príbuzný ale neziju spolu v jednej domácnosti. Ked sa po case chce vylucený vratit, musi napisat list starsim a tí na zaklade vlastneho rozhodnutia posudia ci zasadne výbor alebo este nie. Ked zasadne a rozhodnu ze ho prijmu naspet, zaznie na zhromazdení oznam ze vyluceny bol prijaty a je zase JS..

Tolko v skratke.. ale ak ma niekto zaujem o blizsie info a detaily tak spokojne napiste :)

Nic zle by na takomto postupe nebolo ak by JS netvrdili , ze jedine tento postup pomocou tajných výborov je zalozený na Písme - ale NIEJE , co jasne dokazuje aj Shagara ,ked uz dlhsiu dobu nechce tento postup podlozit Písmom a pise len vyhýbave odpovede vid temu : Trojica, peklo a podobné náuky sú tieto náuky biblické?#r1620316 v spodnej časti :) Ked zbor nevie o co islo, vznika priestor na ohovaranie, spekulacie , ci daný muz napr nepodviedol manzelku alebo nekradol v praci atd a tým je poskodene jeho meno a dostojnost.Keby sa JS riadili Písmom, aj tomu by sa vyhli .
JS tvrdia, ze právne vybory riadi Sv.duch a je tam Božie vedenie.. No realita a prax ukazuje ,ze to tak nieje. Prečo? Ten kto je vylucený , tak má právo sa odvolat. Potom zasadne iný výbor zlozený z iných muzov a ten posudzuje rozhodnutie predchádzajuceho výboru a v mnohý prípadoch zmeni rozhodnutie 1. vyboru lebo nebolo správne. Ak by teda riadil Boh tieto sudy, tak by nedochádzalo k tomu, ze po podaní odvolania dalsi sud rozhodne , ze ten 1. nerozodol správne.
Súhlasí Scarlet666


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 10:22 avatar
Pavol píše "Chcel som vám napísať, aby ste sa nestýkali s takým, ktorý sa nazýva bratom, no pritom je smilník, lakomec, modloslužobník, rúhač, opilec alebo vydierač; s takými ani len nejedávajte!" -To sa však netýka ľudí, ktorí si priznajú že majú problém s uvedenými neresťami, ale takých, ktorí v tom žijú ako by nič. Akoby šlo o bežnú záležitosť a popri tom vystupujú ako kresťania, s ktorými je všetko v poriadku a v tomto duchu sa kontaktujú s inými kresťanmi. Ježiš povedal "čiňte pokánie" sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (=je to proces). Ak však niekto žije v spomínaných veciach a nečiní pokánie ale si tie veci ešte odobruje a ospravedlňuje, taký sa stáva legitímnym adeptom na vylúčenie...
Súhlasí Scarlet666, veriaci-4


23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:55 avatar
Tu ide skôr o formu vylučovania, že u JS existujú tajné právne výbory, ktoré rozhodujú o tom či bude jednotlivec vylúčený. Je tento spôsob vylučovania v súlade s Písmom?
Súhlasí Johny Pravda


24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 11:07 avatar
Jedná sa až o krajnú možnosť, ktorá je však v súlade s 1 Kor 5,2-4


27.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:12 avatar
A presne v tých versoch Pavol toho muza uz odsudil. vedel coho sa dopustil . A tak necakal na rozhodnutie niekoho ineho/ nejakeho cirkevného súdu/ ale na zaklade vlastneho svedomia muza odsudil a prestal sa s nim stýkat..


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:51 avatar
27,...ak niekto postupuje podla jedného verša a na tom stavia/a iné sú mu ukradnuté/,tak potom naozaj niet čo riešiť!
A hlavne ak ide o jednotlivca. To bol výnimočný príklad a Pavol bol vybraný Bohom. Dnes by nijak nemohol rozhodovať jednotlivec,...nijakým spôsobom. Ale tebe je to zbytočné vysvetľovať.


79.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 12:55 avatar
54. preco uz dlhu dobu niesi schopný ukazat na ine verse? a na iný Biblický spôsob?


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 20:47 avatar
79,....ak by tvoja žena bola tebe neverná s nejakým bratom/ak by si bol JS/, chcel by si ,aby sa celá chúlostivá záležitosť prejednávala pred celým zborom, a tvoje žena by tam postupne líčila celú epopeju ako ti nasadila parohy?
Ako by si sa cítil,...alebo aj tvoja žena?
Ty musíš byť naozaj totálne necitlivý,keď hovoríš o niečom, s čím by si sám nesúhlasil.
Alebo inak,....súhlasil by si, ak by sa možno jednalo o druhých,....ale ak by sa jednalo o teba,tak by si volil spôsob JS.
Tak ,či tak.....spôsob JS je ohľaduplný,citlivý a hlavne sa drží hlavných biblických zásad.
Tebe nejde o nejaký právny výbor,...či je taký,onaký,.....ale svojim spôsobom sa chceš vysporiadať svojsky s nejakou citovou,osobnou traumou, a vlastnou frustráciou.
Nechápeš,že to nie je len o "nejakých veršoch",....ale to by si musel chápať celé Písmo a mať biblicky školené svedomie.
Už chápem,prečo si bol vylúčený/alebo niekto z tvojej rodiny/ a kladieš také nerozumné otázky?!
Ani náznak pokánia, a uvedomenia si vlastných chýb. Uvedom si,že JS sa nebudú riadiť niekym,ako postupovať pri riešení problémov v zbore, kto nevykazuje ani elementárne poznanie a nemá cit a vyrovnanosť .


257.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 5. 2017, 11:23 avatar
Shagara, 87. Ale tu predsa nejde o prejednávanie celého právneho výboru pred celým zborom. Tu ide o oboznámenie zboru s tým, prečo daný človek bol vylúčený. Počul som, že určitý čas to tak bolo, že bol oznámený dôvod vylúčenia. Teraz to tak nie je. Prečo? Lebo môžeš hovoriť , čo chceš, podľa príkladu z prvého storočia to u JS nie je. Tam to Pavol povedal otvorene pred celým zborom. A nesúhlasím s tým, že to bola iná situácia. Bolo to nemravné správanie najväčšieho zrna.
Samozrejme, že každému previnilcovi by bolo príjemnejšie, keby sa o jeho previnení nehovorilo. Aj mne. Ale o to predsa nejde. Musí nám ísť o to, čo je biblické a čo je Božia vôľa.
Súhlasí Ludwig


258.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 5. 2017, 12:50 avatar
Pekne vyjadrené.


95.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:25 avatar
79,...môžem, a dám ti stránku JS ,kde sa o tom hovorí. Ale aj tak tam nenájdeš všetko. Daná záležitosť je komplexný systém,metodika na základe školeného,biblického svedomia. A tento spôsob sa stále vylepšoval, a zrejme aj bude. JS vždy,ak prišli na niečo lepšie ,tak urobili úpravy.
-----------------------------------------------------
Povedz,o čom sa píše v tomto proroctve?
Jehova vyhlasuje:....... „Namiesto medi prinesiem zlato a namiesto železa prinesiem striebro a namiesto dreva meď a namiesto kameňov železo; a ja ustanovím pokoj za tvojich dozorcov a spravodlivosť za tých, ktorí ti prideľujú úlohy.“
-----------------------------------------------------
Asi by som sa nedočkal odpovede,tak odpoviem.......V tomto Izaiášovom proroctve sa uvádza, že jeden materiál bude nahradený druhým. Ale všimni si, že pri týchto zmenách sa nenahrádza zlé dobrým, ale dobré ešte lepším. Nahradenie medi zlatom je zlepšenie a to isté platí aj o nahradení ďalších spomenutých materiálov. Týmto obrazným vyjadrením teda Jehova predpovedal, že jeho ľud bude prechádzať postupnými zmenami, ktoré povedú k zlepšeniam. O akých zlepšeniach sa v tomto proroctve hovorí? Zmienkou o „dozorcoch“ a o „tých, ktorí prideľujú úlohy,“ Jehova ukázal, že postupné zmeny sa budú týkať spôsobu, akým bude jeho ľud organizovaný a ako oň bude postarané. A to má súvis aj s riešením problémov. Aj svetské súdnictvo prechádza rôznymi zmenami,...a to platí aj v rámci kresťanského zboru.


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:13 avatar
Ale v 1Kor je vidieť, že o tej veci vedel celý zbor a celé zhromaždenie malo vylúčiť toho človeka. U JS sa však takéto veci nedejú verejne, o vylúčení rozhodujú traja starší v úplnej tajnosti a ostatní členovia zboru ani neteušia čoho sa dopustil človek, čo stojí pred právnym výborom.
Súhlasí Johny Pravda


29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 11:16 avatar
Áno, malo by sa to robiť verejne.
Chcem sa spýtať: keď tajná rada JS rozhodne o vylúčení, neoznámi to ešte pred samotným vyhodením celému zboru?


32.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:20 avatar
Johny, nevieš ako to je? Vylúčenie sa oznamuje pred odchodom člena alebo až potom?


33.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:21 avatar
Nie. Na konci právneho vyboru sa povie odsudenemu ze je vylucený.. Potom sa posiela tato informacia do pobočky v Bratislave a nasledne je na najblizsom zhromazdení povedaný kratky oznam, ze XY uz nieje JS.


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:53 avatar
29,.....tú "tajnú" môžeš vynechať. A výsledok sa vždy oznamy verejne.


80.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 12:56 avatar
nemoze vynechat.. Ak ma niekto zakazaný pristup = je to utajene.. teda pravne vybory su TAJNÉ..


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:12 avatar
80,...Bože,ty musíš byť strašne frustrovaný Johny. Ak ja mám niekde zakázaný prístup, tak je to tajné? Môžem ti dať sto príkladov toho,že ak aj niekam nemôžem,tak to neznamená,že to je tajné. Bežný človek nemôže ísť všade kde on chce/miesta,inštitúcie a podobne/,...ale to neznamená že je to tajné,...ale len tam on nemá prístup ,ako radový občan.
Chceš dat asi právnym výborom JS negatívnu konotáciu,tak ako boli aj tajné,štátne bezpečnosti,a iné zložky. 
SECURITY !!!    


30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:16 avatar
Takýto systém je ale ľahko zneužiteľný a dáva trom ľuďom neobmedzenú moc nad zborom. Traja kamarádi si takto môžu pokojne vylučovať každého kto im nesedí, kto by ohrozoval ich postavenie, kto ich odmieta na slovo poslúchať...Ovečky musia mlčky prijať ich rozhodnutie a považovať za odpadlíka každého, koho zaňho vyhlási PV.


34.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 11:23 avatar
Tí kamarádi to ale musia najskôr biblicky zdôvodniť. Mňa napríklad vylúčili takto súkromne z AC len preto, lebo som chodil s kamarátom kázať evanjelium a po domoch sa Ďalej rozprávať s uverivšími, ktorí už priali. Problém bol v tom, že ja som mal výsledky a oni nie. Preto ma zo závisti vyhodili (roky 1997-1999). Keď som sa ich verejne spýtal na biblické zdôvodnenie môjho vyhodenia, nezaznela žiadna odpoveď len zopakovanie rozhodnutia. Neskôr keĎ som videl film "Martin Luther", tak je to to "revoko", ktoré dostal ako odpoveď....


35.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:24 avatar
vylúcený sa moze odvolat a potom to posudzuju iný traja starsi .. Ale zalezi ci tí traja su kamarati s tými ktorí boli v 1. pravnom vybore :)


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:28 avatar
Tak pri osobných pohnútkach to nemusí byť také jednoduché, ale keď niekoho vylúčia za to, že bezvýhradne nesúhlasil zo všetkým čo tvrdí "verný otrok", tak také vylúčenie predpokladám schváli každý odvolací právny výbor, pretože tam zasadajú ľudia bezvýhradne verný SV.


37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 11:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:30 avatar
Neodbočuj od témy...


39.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 11:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:32 avatar
Založ na to zvlášť tému...


72.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 12:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:30 avatar
Nie, ale sem to nepatrí, ako podotkol Johny. Rýp do mňa teda v inej téme...


75.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 12:37 avatar
On nemusí. Ty musíš.  


76.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 12:41 avatar
Ani správať slušne sa nemusí. To musíš len ty. :) Preto to od teba požaduje. :) ...Lebo Svedok Strážnej Veže je privilegovaný človek s vyššími právomocami. :)


77.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:43 avatar
Netáraj...


78.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 12:47 avatar
Ja rátam. :)


42.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:32 avatar
Ano.. no taký JS co nesuhlasi z ucením, vecsinou napise len list , ze uz nechce byt JS a teda neodvolá sa :) Ak niekto chce byt JS a pritom je prevolaný pred PV /pravny výbor/ lebo ma na nieco iný nazor a aj Biblicky obhaji svoje tvrdenie, ktore ale je v rozpore z ucenim JS tak je 100% vylucený aj keby sa odvolal..


44.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:35 avatar
a este poznámka: ak sa po case ucenie zmeni, a ukaze sa ze vylucený mal pravdu v danej teme tak nieje automaticky prijaty ani sa mu neospravedlnia.. jednoducho v tej dobe sa ucilo inak a tak bol vylucený opodstatnene :)


46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:37 avatar
Tak to o niečom svedčí...


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:48 avatar
44,...tvoje krkolomné úvahy a predsudky sú tak nechutné,....že ty aj dopredu vieš,kto a ako bude konať?!
JS nezlyhali v obrovských skúškach/keď zlyhával celý svet/ a ty si osobuješ to právo kritizovať JS?
Je mi z teba úplne zle! 
Presne takto vyzerá nekajúcny previnilec, a jeho odpadlícke ego! Ja som nevinný,...vy všetci ste zlí!


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:03 avatar
36,.....dúfam že si nepredstavuješ, že by to malo byť inak. Jednotná cirkev ,ale zložená z neverných JS. Vaše úvahy sú viac ako pozoruhodné. Predsudky vládnu svetom.


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:02 avatar
30,...tak potom aj svetský súd je zneužiteľný? Ludwig, neviem, ale nehovoríš správne. To nie je o "moci". Kto podla Písma má rozhodovať o tých to veciach? Starší/dozorcovia/ alebo celý zbor/bratia,sestry/? Poverení pastieri, a nikdy nie celý zbor!
A títo pastieri nesú zodpovednosť pred Bohom.
To ako keby som hovoril na svetskom súde,...mňa sudca a žalobca/dvaja kamaráti/ obvinili a ja pritom som nevinný.
Uvedomuješ si ,kam ťa zatiahol Johny? Tak zrušme aj svetské súdy, a vylezme na stromy!
Samozrejme,...môže sa mýliť aj svetský súd, aj "súd"v nejakom zbore,....ale tým sa nemení nič na veci. Boh vždy skôr či neskôr dá všetko do poriadku a v Písme sú aj na to príklady!
A nech povie Johny,keď polovica zboru povie áno,iná nie ,...ako sa ma dalej postupovať? Pletiete si Božie normy so svetskými!


63.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:09 avatar
Svetský súd býva u ale u nás väčšinou verejný. Takže sa súdneho jednania môže zúčastniť aj verejnosť a tá môže posúdiť, ako sa viedol ten proces. V tom je ten rozdiel. Ja nehovorím že o vylúčení zo zboru musia rozhodovať všetci kolektívne, že nemôže byť ustanovená nejaká autorita, orgán, ktorý o tomto rozhoduje. Ale v prípadoch, ktoré nie sú zvlášť háklivé, by takýto "právny výbor" mal prebiehať verejne.
Súhlasí Johny Pravda


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:16 avatar
63,...verejný......ale nevstupujú do daného konania. Uvedomte si to. Sú iba svedkovia,...a to sú aj v prípade právnych výborov. Aj tam sú vypočúvaní zainteresovaní svedkovia,najbližší a podobne.
Preboha,...videl si už takýto súd náboženský,verejný? Povedz kde? V RKC? Nie! Povedz,kde to tak funguje?


69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:20 avatar
V 1Kor vidíme že v prvej cirkvi sa to tak dialo. Alebo to nebolo verejné, keď vylúčili toho muža pri najbližšom zhromaždení, ako to nariadil Pavol? A opakujem že ja nekritizujem to, že tieto veci neposudzujú všetci zo zboru, ale to, že sa to deje v skrytosti, tajne za zatvorenými dverami. A že to má takto prebiehať nemôžete zdôvodniť Písmom. To je všetko, viac k tomu mylím nemusím dodávať.


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:40 avatar
23,...už si podľahol masovej manipulácií Johnyho a poctivo dávaš slovíčko "tajný",...pred právny výbor.
Johny sa pletie na celej čiare , a chytil sa len jedne ,menej podstatnej veci. Opakujem....prejednávanie pred celým zborom by bolo viac ako nechutné divadlo,ak to on nepochopil,...tak to o niečom svedčí!


53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:48 avatar
Ale takýto systém vylučovania v Písme nenájdeš a je ľahko zneužiteľný k tomu, aby upevňoval nie tú poslušnosť, akú od nás vyžaduje Boh, ale aby upevňoval slepú poslušnosť vo vodcov. Toto v prvej cirkvi nebolo. Keď Peter išiel k stotníkovi Kornéliovi, tak sa musel pred všetkými zodpovedať za svoje správanie, musel bratom vysvetliť svoje konanie. Nikto pred ním neklopil zrak a ani ho nepredvolal pred právny výbor. Riešilo sa to verejne. Navyše nie všetky priestupky sú takého rázu, aby to bolo "nechutné divadlo". Povedzme že nejaký člen zboru príde pri čítaní Písma k názoru, že niečo čo učí SV nie je v súlade s bibliou. Ak jeho nesúhlas vyhodnotí PV ako pridŕžanie sa bludov, aj vtedy je vylúčenie a jeho dôvody tajné. Prčo sa taký človek nemôže obhájiť pred celým zborom? Aj to by bolo "nechutné divadlo"?
Súhlasí Johny Pravda


56.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:54 avatar
Všimni si ako sa riešil spor v Antiochii, keď niektorí z obriezky žiadali bratov z národov, aby sa dali obrezať a zachovávali celý Zákon. Azda ich niekto pozval za zatvorené dvere a tam ich vylúčili? Pavol namiesto toho odišiel s Barnabášom do Jeruzalema, predložil tento problém bratom a spoločne rozhodli ako postupovať a napísali učeníkom v Antiochii list, ktorý sa iste prečítal verejne všetkým. Tu je vidieť ten rozdiel medzi praxou v prvotnej cirkvi a u vás.


57.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 11:59 avatar
Alebo keď sa Peter začal po príchode bratov zo židovtva oddelovať od bratov z pohanov a prestal s nimi jedávať. Vtedy sa nechal týmto pokrytectvom strhnúť aj Barnabáš. Ako sa to vyriešilo? Zvolal Pavol právny výbor a v tajnosti posudzovali Petrove konanie? Nie. Pavol Petra verejne pred všetkými pokarhal a vysvetlil že nepostupuje "podla pravdy Evanjelia".


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:05 avatar
56,...dúfam že si zbadal,že rozhodli bratia ,starší,apoštoli a nie celý zbor? Teda,táto správa hovorí presný opak ako si ty myslíš. Ale asi každý inak čítame Písmo?!


64.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:11 avatar
Neriešim otázku kto má rozhodovať, ale že dané rozhodnutie bolo verejne vyhlásené, pred celým zborom. Každý vedel o čo ide a ktorý bratia sa dopustili priestupku a akého...


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:19 avatar
64,.....porovnávaš niečo,čo je úplne o inom. Tu išlo o náuku,obriezku. A netýkalo sa to jednotlivca,ale mnohých/židov/.
To má malý súvis s daným problémom právnych výborov.


70.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:21 avatar
Ale ako by ste to riešili u vás? Verejným pokarhaním a vysvetlením alebo právnym výborom v tajnosti? To ma zaujíma.


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:04 avatar
70,......sú duchovne spôsobilí bratia/pomazaní/,ktorí zabezpečujú duchovný pokrm a riešia aj náukové otázky na základe Písma. Tak to robili aj bratia,apoštoli v Jeruzaleme.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:32 avatar
1,.....Johny,je až smiešne ,ako sa zubami-nechtami stále držíš istej témy. Je zrejme ,že v tom budeš osobne/citovo/ zainteresovaný, a hľadáš teraz tých,ktorí by ti pritakávali a povedali,že ty si dobrý. A tí JS/právny výbor/ sú nesmierne zlí.
Za prvé,....dal si si záležať ,aby si vyzdvihol "tajnosť" právnych výborov,preto si aj opakovane použil toto slovné spojenie.
Ale na našich stránkach nájdeš len spojenie:"Právny výbor" a nie "tajný,právny výbor".
Samozrejme,nemôžeš tvrdiť ,že vylúčenie nie je podla Písma,ktoré JS dôsledne uplatňujú, a to do detailov.
Tebe zrejme vadí to ,že JS majú nejaké právne výbory a tie posudzujú skutok previnilcov. Teda,že sa to nerobí verejne ,pred všetkými.
Už som vysvetľoval,že JS volili túto humánnejšiu cestu, ako riešiť chúlostivé prípady pred všetkými.
Som presvedčený,že zo sto ľudí by chcelo 90% tento spôsob,ako "prepierať špinavé prádlo" pred všetkými.
Bolo by to veľmi zahanbujúce,necitlivé a nepríjemné pre dotknutú stranu. Ak to nevidíš,tak proste ide len o tvoj nechutný alibizmus.
Za druhé....... Pokračuješ a píšeš,že:
"Nic zle by na takomto postupe nebolo ak by JS netvrdili , ze jedine tento postup pomocou tajných výborov je zalozený na Písme".........a to je nepravda! JS sa riadia Písmom, ale nikde netvrdia,to čo píšeš. Ak si niekto myslí,že inak by sa malo konať ,tak môže Teda,tu klameš.
Za tretie.....Naivná je aj tvoja predstava o "odvolaní" a "dvoch výboroch",kde ten druhý môže zrušiť výrok toho prvého.
Ak sa bratia majú rozhodovať podla Písma, tak jeden výbor nemôže postupovať inak,ako ten druhý. To by naznačovalo, že vinníkmi sú bratia z prvého právneho výboru,a previnilec je nevinný.
Komická predstava....vychádzajúca zo svetských súdov,kde takmer všetci priestupníci /zločinci/ sú akože nevinní,a na vine sú zlí sudcovia.
Za štvrté.....ak by napríklad niekde volili súdenie pred celým zborom a riešili sa tam právne prípady, a previnilec by bol uznaný za vinníka,myslíš si,že by ostatní bratia,sestry mohli oponovať? A na to sa zrejme odvolávaš,keď presadzuješ túto formu. Lenže ,jednota sa docieli len tým spôsobom v zbore ,že všetci bratia akceptujú rozhodnutie právneho výboru,aj keby trebárs niekto mohol mať aj výhrady. Taj hovorí Písmo,...keď okrem iného hovorí o "podriaďovaní sa". To jest, že to je poslušnosť niečomu,niekomu ,aj keď sa ja sám osobne s tým nestotožňujem/právny prípad,nejaká náuka, a pod./.
Povieš ,to nie je správne! JE!!! Pretože tak radí Písmo, so zreteľom,že aj keby došlo k niečomu nesprávnemu,chybnému,.....Boh v patričnom čase všetko napraví v konkrétnych záležitostiach. Toto je moje poznanie.
Za piate,....spomínaš nejaké "špekulácie",....ale tak to nie je! Ja sám som svedkom mnohých prípadov,a nikdy som nešpekuloval. Ak sa aj prejaví ľudská zvedavosť a chceli by sme vedieť ,čoho sa dopustil brat,sestra,...nie sme prostorek babky na trhu čo vedia všetko a chcú vedieť všetko. A reč o "ohováraní" môže tak vyplývať iba z tvojho srdca,nie tých, čo chápu,...."že ,spravodlivý môže padnúť aj sedemkrát a zakaždým vstane"! Tak čítame v Písme. Hovorím o kajúcnych bratoch/previnilcoch/,čo sa niekedy zakrátko opäť vrátia do zboru.
Tiež každý JS si uvedomuje ľudskú nedokonalosť a tlaky sveta,a toho "zlého", tak neprikladajú pádu previnilca niečo, čím by stratili lásku k nemu,za predpokladu ,že sa kajá a uvedomuje si svoj pád,aj keď len dodatočne.
Za šieste,.....bratia navštevujú vylúčených a o každého kajúcneho previnilca sa zaujímajú,.a samotný previnilec môže svojim postojom urýchliť svoj návrat do zboru. To neplatí na aktívnych odpadlíkov,...podla ktorých on je nevinný a všetci ostatní vinní. A na dôkaz tohto svojho nekajúcneho postoja ohovára svojich bratov a intriguje proti nim. Takým by bolo lepšie podľa Písma,"keby sa vôbec nenarodili!" Pretože "pred Boha sa nepostaví ,žiadny odpadlík"!
Johny,....tvoje uvažovanie je úplne zcestné a mám zato,že vyplýva z tvojho zraneného ega. Ale dám ti radu,...založ si cirkev a môžeš svoje návrhy uplatňovať tam. JS sa budú riadiť svojimi radami, a nemaj im to za zlé, že neberú v potaz tvoje "humánne" návrhy.
Inak,...celá záležitosť právnych výborov vyplýva z mnohých biblických správ,predobrazov,zásad.....teda ,nie je to len o nejakých textoch z NZ. Ale to tebe uniká. Aj keď Písmo spomína niekde "verejne oznámenie previnilca",....nechápeš ani kontext správy,a ani celého Písma. Spôsob JS je osvedčený v praxi a aj preto sú jednotní ako nikto na celom svete nie je!
Pochopil som,že tebe nejde o pravdu, ani o pluralitu názorov, ani o ľudskosť....ale úplne o niečo iné! A Boh rozsúdi,kto mal čisté srdce a pohnútky.


50.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:45 avatar
aha Shagara je tu :) pekný den. Zase v tvojej odpovedi nieje ziadny Biblický podklad na taketo postupy .. teda? Poznam osobne niekolko pripadov kedy sa JS odvolal a odvolanie bolo opodstatnene tak neklam.. Ked chces reagovat tak reaguj len Písmom aj na tajne ano tajne vybory, kedze tam nema nikto pristup, len napr. manzel ak je sudena manzelka.. Tvoje nazory uz tu nikoho nezaujimaju takze pis Biblický nazor t.j napis text alebo cituj.. ked chce reagovat..


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:08 avatar
50,...tvoja predstava súdenia previnilcov je zcestná a to opakujem. Nechápem,prečo chceš zmeniť prax JS?
Ty nechápeš ani len to,na základe čoho bratia takto postupujú, a nepoznáš dané širšie súvislosti problému. Nie je to len o pár textoch.


82.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 13:02 avatar
mne je totalne jedno aka je u vas prax, a mozete sa medzi sebou aj ukamenovat..ak vam to vas veduci zbor nariadi.. Ale ty si tvrdil ze ta prax je zalozená na Písme, ale ani raz si to nedokazal a stale sa vyhýbas podlozeniu tejto praxe Písmom cim jasne davas najavo ze to nejde podlozit Písmom :)


91.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:01 avatar
82,....povedz mi svoju "verejnú verziu" a podlož to Písmom,nie dvoma veršami! Aj ja čakám....a povedz mi,ako by to malo prebiehať?


93.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 5. 2017, 21:09 avatar
Shagara, a čo si myslíš o tom, že nemame vytrhavať burinu......pretože môzeme povytrhavať aj pšenicu.....


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:32 avatar
93,.....musíš pochopiť,prečo to Ježiš povedal? A hlavne sleduj, že Ježiš povedal,že to "vytrhávanie"/triedenie/ bude až v "žatve",...teda v čase konca. A to sa deje dnes prostredníctvom celosvetového oznamovania dobrého posolstva,...tak ako aj v 1 storočí. A to dnes robia iba JS. A to je najväčší dôkaz ich pravovernosti. Tak ako to povedal aj Ježiš.


101.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 5. 2017, 21:40 avatar
no ale vy vytrhavate ešte pred žatvou a dokonca tajne....podla mna to je hlúposť......myslim že prave takymto postupom povytrhavate aj pšenicu....


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:55 avatar
101,....pokiaľ viem, tak všeobecne cirkvi kresťanstva tvrdia,že "žijeme v dobe druhého príchodu Ježiša Krista".
Teraz je žatva. Veriť,že po JS ešte niekto príde ,je ilúzia a sebaklam. Ja ,keď som sa dozvedel podrobnosti tohoto diela, a hlavne dnes keď vidím čo JS robia po celom svete , tak to nemá obdobu v celej histórií ľudstva. Ak by si poznal len niekoľko faktov ,tohto diela,tak by si pochopil o čom hovorím?,.....a že sa to už nikdy nebude opakovať!
Ja už som uvádzal,že to do koľkých jazykov JS prekladajú Písma,biblické pomôcky,literatúru a ako zvestujú po celom svete, ako stavajú miesta zhromažďovania a podobne,....tak to sú také čísla a kvalita, že nemáš o nich ani tušenie.
A JS to nerobia "tajne",....ich činnosť je všetkým známa!


111.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 22:04 avatar
V dobe druheho jezisovho prichodu naozaj zijeme ale ty nemas sajnu co to naozaj znamena. evidentne .


118.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:45 avatar
111,...tak povedz ,čo to je podla teba? Rád sa nechám poučiť. 


121.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 23:13 avatar
Sebarealizácia je naším druhým narodením a oslobodzuje nás od dominancie našej mysle a emócií. Sebarealizácia sa označuje mnohými menami, ako: Druhé narodenie, Osvietenie, Oslobodenie, Mokša, Krst a je to konečný cieľ všetkých náboženstiev a duchovných tradícií sveta.


122.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 23:25 avatar
Jednoducho povedané Sebarealizácia je, ako keď sa človek vráti domov, do skutočného domova - upevní si jednotu so svojou pravou podstatou, ktorá nie je vonku, ale vo vnútri človeka. Sebarealizácia nie je nič iné, ako návrat do skutočného domova, plného harmónie, rovnováhy, mieru. Je to stav človeka bez vplyvu vonkajších podmienok. Je to stav slobody - oslobodenie od bolestí a trápení, strachov, duality, napätia zo života. Nie je to sloboda v konaní, ale oslobodenie od ega a pripútaností. Je to tichý, rovnovážny stav bez stresov.
Sebarealizovaný človek má telo a žije v tomto svete. Legitímne využíva materiálny svet tak, ako je to vhodné a nie pre uspokojovanie ega, ale pre sebazdokonalenie a realizovanie. Žije vo svete, ale je nad ním, nie je v ňom ponorený. Je oslobodený od strachu a obáv z pripútaností a nenávisti a stáva sa veľmi radostným a láskavým človekom. Sebarealizovaný človek sa teší stavom spojenia s božským. Človek si tiež rozvinie kolektívne vedomie. Môžete cítiť druhých ľudí a tiež seba. Váš súcit sa prebúdza a druhým rozumiete v ich podstate. Výsledok je vidieť v nádherných, milujúcich ľuďoch s jasnou mysľou a s otvoreným milujúcim srdcom. Potenciál na dosiahnutie tohoto stavu je zabudovaný v každom človeku vo forme Kundalini.

Toto poznanie o Sebarealizácii je starodávne, ale dlho bolo prístupné len pre zopár duší. Bolo udržiavané v tajnosti a odovzdávané z učiteľa na žiaka, lebo dosiahnutie Sebarealizácie bolo veľmi zložité. V týchto moderných časoch môže každý dosiahnuť Sebarealizáciu vďaka Sahadža joge bez námahy. Je to po prvýkrát v histórii duchovnosti a je to dar Šrí Matadži pre celé ľudstvo. Táto transformácia nastáva, keď sa subtílna energia, nazvaná Kundalini, prebudí a stúpa v našom vnútri a upevní našu jogu alebo jednotu s prapôvodnou energiou.


123.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 23:51 avatar
Vies ktory su ti najblbsi ?? S.I.S kari lebo dokazu mat tolko drzosti ze skorej ako nieco na vlastnej kozi vyskusaju to dokazu hodnotit a nemaju problem toho co osobnu skusenost ma oznacit za blbeho. Tak ale ziadny zazrak som od teba necakal


125.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 00:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 00:37 avatar
pozri co napachali nasledovnici jezisa ? pochybujes snad o jezisovi ?
Súhlasí Scarlet666


127.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 00:53 avatar
Tak uz nie len blby ale aj paranoik ale aspon mam tolko ucty ze ked idem nieco hodnotit tak to mam z vlastnej skusenosti a ked sa o tom nic neviem spytam sa ako by som aj ja mohol na vlastnej kozi zazit to o com hovoris .


128.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 01:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 01:21 avatar
Tak uz to nebudem pripominat :) a ty si nevymyslaj ze kazdeho druheho


131.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 5. 2017, 01:26 avatar
Dobre, tak kazdeho..


132.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 01:28 avatar
tak ja neviem ste snad vsetci s.i.s kari alebo nie vsak uz ma nezavadzajte. :)


130.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 01:23 avatar
A preco sa pytas co mam z vlastnej skusenosti ? ved sme sa bavili o sahaja joge a moznosti na vlastnej kozi zazit spojenie svojho ducha s duchom univerzalnym.


133.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 02:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 02:11 avatar
verim.


135.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 02:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 02:18 avatar
Nie nic s toho na to nema vpliv moze byt dokonca aj vrah a mas v sebe moznost a ak vies ako moses spojenie na vlastnej kozi zazit a fyzicky v svojom tele citit ze sa v tebe nieco pohlo a pracuje


136.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 02:12 avatar
stavala si sa aj na hlavu?


137.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 02:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 02:17 avatar
no šak jogini sa stavaju na hlavu.......neviem sice prečo,ale stavaju.....


141.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 02:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 02:30 avatar
podaktorí muži ani nemusia cvičiť jogu a povinne robia stojky na hlave po vyplate.....aby sa z nich vysypali vsetky prachy.....tak som si vravel, či to tí jogini nenacvičuju......


143.
označiť príspevok

Milkyway
   16. 5. 2017, 02:30 avatar
Kazdeho zas nie:) ale tu je ta pricina ze pod slovom yoga si predstavis cvicenie. No slovo yoga znamena spojenie a nemusis robit nic zvlastne okrem toho ze si to musis zelat.


140.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 02:19 avatar
to uz bolo davno......ked som sa hojdal na konaroch....aj opice som tlapkal po zadku....


145.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 5. 2017, 06:08 avatar
vy znete pre satana.......vedome sa nehlasite ku kristovej cirkvi, ku Ježišovým učennikom, pre ktorých si Ježiš pride.....


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   15. 5. 2017, 21:47 avatar
no a čo sa týka vášho ucenia, ktorým sa vôbec nehlasite ku Kristovej neveste.......tak hadaj ako bude pri triedení.....


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:00 avatar
105,.......to je tvoj názor! Ja si myslím presný opak a na rozdiel od teba, JS vedia svoje učenie aj doložiť Písmom.
A ty trojicu a nesmrteľnú dušu a peklo v Písme nenájdeš. Tito náuky aj preferuje fatimská Mária. Ak súhlasíme obaja,že je to nepravá Mária,...myslíš si ,že je správne veriť satanovi/ktorý obhajuje dané náuky/,ktorý sa skrýva za Máriu?
Myslíš si,že satanovi záleží na tvojom duchovnom blahu?  nechápeš, týmto zvádza celé kresťanstvo. Budeš veriť -"otcovi lží"?  spamätaj sa ,a odpovedz!


146.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 08:10 avatar
109. a aj tak mi nevies dolozit Písmom na co som sa pytal :) Zase len pises hovadiny, akí ste jedinecní atd .. ty zijes v iluzii a sebaklame.. tak ako trojicu dusu peklo v Pisme nenajdes.. nenajdes tam ani mnohe hovadiny ktore ucite ako by boli zalozene na Písme tak uz netrep blbosti a chod radsej niekde k stlpu ponukat literaturu a nie nahanat hodiny pred Pc a robit tu PCpriekopníka ty farizej :)


84.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 13:40 avatar
za prve,... tajne su lebo su tajne a verejnost tam nema prístup.. a je jedno ako to na vasej stranke pomenujete.. Nikde som netvrdil, ze vylucenie nieje podla Pisma, tvrdil som ze vas sposob nieje podla pisma a to je rozdiel :) Tie dôkladne detaily nejak nevies uviest o ktorých tu pises :) nejde o moj alibizmus ale o to ze nevies dolozit tvrdenia pismom.. K vyluceným sa spravate horsie ako ku psom na ulici a zrazu pozerate na humánnejsiu cestu? nebud smiesny :)
za druhe,... preco to teda nevies dolozit Písmom? :)
za tretie,... ak nemas znalost o tom ako funguju odvolacie pravne výbory tak tu nepis lebo klames alebo nemas prehlad ako to u vas funguje..
za stvrte,... ak by to bolo verejne, kazdy by vedel zaujat stanovisko na zaklade vlastneho svedomia.Ak by bol niekto vylucený pred par rokmi za to ze prijal frakciu krvi tak niekto by neprerusil kontakt s takym bratom lebo vie ze nespachal ziadny hriech ale zle rozhodli starsi co by sa ukazalo o nejaky cas, ked vas veduci zbor frakcie dovolil :)
Podriadujete sa ludom aj ked je ich ucenie v rozpore z Pismom len aby bola nejaka jednota v zbore? smutne ..
za piate,... sam som sa stretol s tym , ze sa ma jedna pani pýtala preco moj svagor ,ktorý bol starsi uz nieje JS , ze ci podviedol manzelku, ze tak pocula.. takze nikdy nepisem odveci :)
za sieste,... navstevuju lebo musia, maju take pokyny a donedavna tieto návštevy boli obmedzene vasim vedenim na jednu za rok...
Shagara, ja nepotrebujem zakladat cirkev, Boh tu ma a mal stale svoju cirkev .. Moje ego je v poriadnu a nezmenia ho ziadne praktiky medzi JS lebo tie mam vies kde, v **** :)
Ukaz mi teda tie mnohe biblicke správy, zásady , predobrazy ktore poukazuju ze 3 starsi maju pravo tajne rozhodovat a sudit jednotlivcov :) Áno, nastastie Boh sudi , on pozna srdce a pohnutky a nie nejaky samozvaný pravy krestania :)


2.
označiť príspevok

Veličenstvo
   15. 5. 2017, 10:06 avatar
Za starých čias by ho ukameňovali a bol by pokoj, teraz ho kameňujú mentálne. Kristus musí prísť na svet druhýkrát, aby nás oslobodil aj od nového zákona.


3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 10:14 avatar
Alkoholika nekameňovali. Za smilstvo tiež nie, pokiaľ šlo o slobodné osoby.


4.
označiť príspevok

Veličenstvo
   15. 5. 2017, 10:19 avatar
Za starých čias kameňovali aj človeka, ktorý v sobotu zbieral raždie na oheň. Je to v biblii.


6.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 10:24 avatar
To áno, ale stalo sa to len v jednom konkrétnom prípade, lebo daný jedinec na drzovku trucoval bárz tam bola s nimi Božia prítomnosť (podobne Ananiáš a Zafira padli mŕtvi na zem, keĎ klamali v prítomnosti Božej). V zákone to ale nie je ustanovené ako pravidlo, že ten kto pracuje v sobotu musí byť ukameňovaní. Kameňovalo sa iba za modlárstvo, okultizmus a cudzoložstvo (tj. keď ženatý/vydatá mali sex. pomer).


7.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 10:26 avatar
sory za hrúbku: "....ukameňovaný."


8.
označiť príspevok

Veličenstvo
   15. 5. 2017, 10:30 avatar
Cirkev je založená na spolupráci vo viere. Vždy zlyháva ľudský faktor, človek nie je stavaný na zákony, vyhovuje mu individualita.


25.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 11:10 avatar
Veľa vecí robí človek vedome. Nie je možné len tak omylom klamať alebo nevedome trucovať.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:38 avatar
6,...to že je v Písme uvedený jeden prípad ,neznamená ,že ich nebolo viac. Zákon sa mal dodržiavať a kto ho neposlúchol mal byť "istotne ukameňovaný"! A vynechal si aj iné veci!


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:36 avatar
3,...kde si na to prišiel? Písal o tom Nový čas?


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:35 avatar
2,......to by už Johny nič nepísal na nete a neoponoval by. Bol by mŕtvy,ukameňovaný!
Mám zato,že tento postup by sa mu už vôbec nepáčil, a pustil by sa aj do samotného Boha.


51.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 11:47 avatar
ty by si bol 1. kto by do iných hádzal kamene ty farizej :)


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:12 avatar
51,...a súhlasil by si s týmto postupom?
Alebo keď Peter rozhodol tak ako rozhodol v prípade Ananiáša a Zafiri? Kde bol vtedy celý zbor?
Prečo nečakal na ich vyjadrenie? Prečo zomreli? Prečo sa nemohli odvolať?
Spamätaj sa Johny. Ako by si reagoval ,keby som ja túto pasáž vytrhol z kontextu,alebo podobné a dokazoval tým nejaký biblický postup? Tak kto je farizej?


66.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:16 avatar
Ale zjavne sa to dialo za prítomnosti viacerých. Veď tam boli mladý muži čo Ananiáša a Zafiru pochovali. A tiež je písané, že všetkých čo to počuli sa zmocnil strach, takže úmrtie tých manželov, ako ani ich previnenie, nezostalo niečím tajným. Aj v Izraeli bolo súdne jednanie a výkon trestu verejné, nie za zatvorenými dverami...


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 12:24 avatar
66,.....končím,....nebudem sa zúčastňovať na niečom, ak poukazuje na takéto argumenty a chytáte sa aj slamky!
A aj v SZ to bolo istým spôsobom ako dnes, rozhodoval súd,sanhedrin./národný sud/ A to je zas niečo iné. Vtedy išlo o teokraciu, a náboženský súd ,bol zároveň aj "svetský súd"...... porovnávate hrušky s jablkami.
Jadro problému sú len predsudky,....a nie detaily právnych výborov.


73.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 12:29 avatar
Jadro problému je v tom, že spôsob vylučovania tajnými výbormi nemôžete podložiť Bibliou a že v nej nachádzame iné príklady, ako sa riešili tieto veci. To je jadro problému...A že je takýto systém ľahko zneužiteľný k upevňovaniu slepej poslušnosti (zdôrazňujem slovo slepej) vedeniu zboru, o tom som presvedčený.
Súhlasí Johny Pravda


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 20:56 avatar
73,.......aj preto sú JS jednotní a majú takú vysokú morálku!  A pozri sa na iné,rozdelené a hašteriace sa denominácie, a navyše formálne, s matrikovým zázemím.
A tie "tajné" si schovajte niekde,...ide o klasický ,biblický postup,ktorý rešpektujú ľudskú dôstojnosť. Pýtam sa teba Ludwig,ak by si ty/alebo tvoja žena/ bol predmetom riešenia daného problému/napríklad s hrubou nemravnosťou/,....páčilo by sa ti to -"verejne"? Pochybujem,....ale chápem,niekam sa musíš prikloniť? O pravdu nejde, ale len hodiť do JS horkú slinu!
Aj ja si myslím,že je to o "slepote",...ale tej duchovnej.


96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 21:32 avatar
Ak by som sa dopustil cudzoložstva, tak by bolo spravodlivé aby ostatní členovia zboru vedeli, že som sa ho dopustil a že za to som bol vylúčený. Mohla by byť taká chúlostivá vec preberaná len výhradne radou starších, pokiaľ ide o vyštrovanie, ale je správne, a v súlade s bibliou, aby ostatní vedeli aspoň dôvod vylúčenia, aj keď nie podrobnosti.
Môžem len zopakovať moje výhrady.
Za 1. nemôžete tento spôsob vylučovania podporiť bibliou. Ak by ste mohli, veľmi rád by si nám uviedol konkrétne verše, ktoré by potvrdzovali, že to bola prax aj v zboroch v 1. storočí.
Za 2. takýto spôsob vylučovania vytvára akýsi kult neomylnosti či dokonalosti starších, ktorý rozhodujú o týchto veciach. A to považujem za nebezpečné a zneužiteľné k upevňovaniu slepej poslušnosti k ľuďom.
To je môj názor. Ja z toho všetkého nevyvodzujem žiadne ďalekosiahle následky, len s vašim postupom nesúhlasím. A neprotirečím svojim nesúhlasom biblii...
To je môj názor. JA z toho nevyvodzujem žiadne


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:46 avatar
96,.....Ludwíg,....si úplne mimo. Tak potom zrušme aj svetské súdy. Ak tam často jeden sudca vynesie ortieľ,tak potom to je podla teba nesprávne? Je to nejaký kult? O čom to píšeš? Uvedomuješ si ,kam až zachádzate?
A poslušnosť je poslušnosť. Slepá je iba tam,kde kresťania nemajú poznanie, a len slepo veria nezmyslom,dogmám a svojim pastierom. U JS to tak nie je. Ich jednota je toho dôkazom. A silou a slepou poslušnosťou nikdy nedosiahneš trvalú jednotu,pokoj a lásku. JS v tomto všetkom vynikajú, a tvrdia to mnohí pozorovatelia ich správania.
Mohol by som citovať rôzne vyjadrenia/odborníkov,nesvedkov/,...ktoré by sa nikdy nedali použiť na iné denominácie,nikdy,ani keby sme prižmúrili jedno oko! A to,že v zboroch JS je zachovaná duchovná a morálna čistota je dôkazom aj toho,že ich spôsob zachovávania čistoty zboru/aj vylučovanie/ je správna. Ak sa pozrieš na druhú denominácie,tak tam sa ukazuje nadovšetko,že ich spôsob zachovávania "čistoty", je viac ako katastrofálny.
A tak vaša rétorika je len rétorika jazyka,nie skutkov.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Ježiš povedal: .......„Múdrosť dokáže, že je spravodlivá, svojimi skutkami.“ (Matúš 11:19)


108.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 21:57 avatar
Keď sa bude odo mňa žiadať, aby som človeka, s ktorým sa poznám dlhé roky, prestal zdraviť a prerušil s ním akékoľvek styky a ja vôbec netuším čo zlé urobil, skrátka mi musí stačiť že traja starší tak rozhodli, tak to považujem za vyžadovanie slepej poslušnosti ľuďom. Mysli si o tom čo chceš...
Vydávaš svedectvo v podstate sám o sebe. Ja neviem či je medzi vami trvalá jednota, láska a pokoj.
Súhlasí Johny Pravda


110.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 22:03 avatar
Prečo nemôžem mať iný názor na túto vec ako ty/vy?


113.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   15. 5. 2017, 22:13 avatar
Lebo sa to nehodí na tomto šPIČKOvom fóre. 


119.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:49 avatar
110,....tak to nestojí! Môžme mať len jeden názor,a to biblický! A ak ja tvrdím niečo iné, a ty zas iné....tak jeden z nás sa mýli.
A tu ani nejde o problém právneho výboru,...ale problém poznania toho, ...kto je tým duchovným správcom,ktorého si vyvolil Boh? Mat.24:45-48
Ak to spoznáš,tak budeš veriť aj tomu,čo tento správca koná aj v oblasti riešenia problémov v zbore ,aby sa zachovala čistota.


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:12 avatar
108,...v minulosti niekedy sa musel poslúchnuť jeden človek/kráľ,prorok,sudca,prostredník-Mojžiš/,....čo by si vtedy urobil?
Predpokladám ,že by si mal podobný názor,tak je zrejme,že by si ho neposlúchol. Vieš ako by si skončil? Príklad Mojžiša: Jeho sestra Mirjam reptala len proti nemu a dostala malomocenstvo. Dátan,Korach,Abirám sa postavili proti Mojžišovi a mali presne také isté výhrady ako ty a Johny a ako skončili? Oni a celé zhromaždenie s rodinami,s deťmi / "svojimi manželkami a svojimi synmi a svojimi maličkými"./boli pohltený zemou,ohňom. Prečítaj si danú správu,....presne poukazovali na to ,čo i vy! Ludwig,...skúmaj Písma a nedávaj na Johnyho,inak zle dopadneš. Nemusíš veriť ani mne,len skúmaj! A môžem ti uviesť aj iné príklady ,keď rozhodoval len jeden "muž",......a predsa tí,čo ho počúvali,tak si zachránili život. A Boh dnes koná obdobne,...ak tu má svojho správcu/tak ak v minulosti/,tak neposlušnosť jemu,je neposlušnosť Bohu. Aj preto som písal tebe a aj Johnymu,že vy si ani neuvedomujete ,čo tvrdíte, ak sa točíte okolo jedného textu a poukazujete na "biblický postup". V Písme je mnoho spôsobov ako Boh konal a riešil problémy ,a nemôžem teraz jeden povýšiť nad druhý, na základe jedného textu a kontext neberiem v potaz.


114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 22:18 avatar
Skrze Mojžiša hovoril Boh a ja o tom nepochybujem. A nemohol o tom pochybovať nikto, keď videl tie zázraky s akými Pán vyviedol svoj ľud z Egypta. Len pre zaslepenosť srdca o tom niektorí pochybovali a búrili sa proti Mojžišovi. Ale o vašich starších toto predsa neplatí, nemôžeš ich porovnávať s Mojžišom. Ak ak aj budeš, ja to neprijímam.


117.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:44 avatar
114,...už som písal,že aj dnes to platí. O čom to zas točíš? Nejak zabúdate rýchlo ,čo je v Písme a čo sa tu už tvrdilo! Alebo dnes to neplatí, a Boh tu nikoho nemá?
A to môžeš kludne porovnávať s Mojžišom,lebo dnešní starší vedú a pasú väčší "národ"! A vždy platí,že neposlúchneš ich,neposlúchneš Boha. Písal som ten text a nie jeden. Ak tak nerobíš,bolo tam uvedené,-"bolo by vám to na škodu". A to na adresu tých ,čo sú už JS. Ak nie si,...tak tam si stále duchovne mŕtvy!
Boží duch pôsobí len v jednej cirkvi a kresťania majú hľadať túto cirkev,tohoto správcu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavol napísal....."Každá duša nech je podriadená nadriadeným vrchnostiam , lebo niet žiadnej vrchnosti okrem od Boha; jestvujúce vrchnosti umiestnil do ich relatívnych postavení Boh. 2 Preto ten, kto sa stavia proti vrchnosti, postavil sa proti Božiemu usporiadaniu; tí, ktorí sa postavili proti nemu, dostanú svoj rozsudok".
Táto zásada dvojnásobne platí na duchovné autority. Teda,kto neposlúcha autority,stavia sa proti Bohu a dostane svoj rozsudok! Rimanom 13:1–7.
To platí aj na rodinu a autoritu. Ak manželka neposlúcha muža ,ako hlavu,koho neposlúcha? Boha!
Ak deti "neposlúchajú rodičov",...koho neposlúchajú? Boha!
A teraz zbor......Pavol dodáva: .....„Poslúchajte tých, ktorí sa medzi vami ujímajú vedenia, a podriaďujte sa im [„neustále uznávajte ich autoritu nad vami“, The Amplified Bible], lebo oni stále bdejú nad vašimi dušami ako takí, ktorí budú skladať účty, aby to robili s radosťou, a nie so vzdychaním, lebo by vám to bolo na škodu.“ — Hebrejom 13:7, 17.
Ježiš dokonca poukazuje,že naše odsúdenie bude na základe toho ako reagujeme na "Kristových bratov"/pomazaných/,...a to vieš čo znamená? Neposlušnosť im=neposlušnosť Kristovi,a teda aj jeho Otcovi!
To ale ty neprijímaš!
Ak to nevnímaš a neberieš/neprijímaš/, tak sa otvorene búriš voči Bohu. A tu ti ani ja nepomôžem ,a ak v tom zotrváš,...tak nemienim ti to brať. Ale potom považujem ďalšiu diskusiu za zbytočnú,lebo odmietaš Božie slovo a to zas ja neprijímam!


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:25 avatar
108,....môžeš mať daný názor, ale budeš niesť zaň aj dôsledky, tak ako ja za svoj. Ak to Ježiš prikázal/a to je fakt/,budeš proti nemu? Je to rozumné? Alebo Johny je ti bližšie ako Ježiš? Zomrel on za teba a vykúpil ťa?
Teda,...ty sa búriš otvorene voči Písmu,Ježišovi. Alebo to jeho "ani ho nezdravte" ,ako chápeš?
A keby si len trochu poznal JS ,tak by si o tej "láske,jednote a pokoji vedel".
Aj na súde v Rusku zazneli tieto veci, a svet/nie svedkovia/ to dokazovali a titulky novín. Odhoď predsudky,skúmaj!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ako by si v dobe celkového odpadnutia Izraela reagoval na slová jedného muža,Jeremiáša a poslúchol ho ,zanechať všetko v Jeruzaleme/celý majetok/ a vzdať sa Babylončanom bez boja a byť odvedený do ďalekého Babylonu a byť tam v zajatí? Hlavne ak vieš,že židia sa nevzdávali bez boja, a falošní proroci tvrdili, opak ako Jeremíáš? Čo by si urobil na slová jedného muža? Poslúchol by si ho?
A kto bol vlastne vtedy "slepí"? Tí,čo ho neposlúchli!
Ludwig,...myslíš ľudským myslením,nie Božím!


116.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 22:33 avatar
Ježiš prikázal zriadiť tajné právne výbory, čítajúce troch členov, ktoré majú vylučovať ľudí bez toho, aby niekto okrem nich vedel prečo?O tom nič neviem. A pokiaľ ide o vylučovanie ako také, mám ti 1000 krát napísať že s tebou súhlasím, že je to biblická požiadavka? Alebo 2000 krát ti to napíšem, presvedčí ťa to konečne? Ty nechápeš že mám výhradu k forme vylučovania? Koľkokrát som to už napísal a ty to sústavne ignoruješ. Už ma to prestáva baviť...
Ja si Jeremiáša čítam, a pevne verím že skrze neho hovoril Boh. Ale u vašich starších to tak nevnímam, s niekoľými som sa už rozprával, oni pre mňa nie sú ani Jeremiáš ani Mojžiš...


120.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 22:54 avatar
116,....z textov NZ vyplýva ,že neposlušnosť dnešným "Kristovým bratom"/pomazaným/ a starším sa rovná neposlušnosti Kristovi a Bohu Je to navlas rovnaké ako aj v minulosti. Kristus sa nemení a ani jeho Otec.
A ja som nespochybňoval ,že neveríš vylučovaniu,...viem čo teba a aj Johnyho škrie,...tak neviem na čo reaguješ?
A ak si nepochopil ,že dnes je to rovnaké ako v minulosti,čo sa týka poslušnosti autoritám/dal som ti dôkazy Písma/,tak nevidím další dôvod pokračovať. Ahoj


144.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 03:20 avatar
Neprijímam za proroka každého kto sa nazve prorokom a nenasledujem každého kto sa nazve pastierom.
Ahoj.


147.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 08:19 avatar
od Vas vyzaduje vase vedenie posluchat ludi viac ako Boha .. Vase ucenie je viacej ako Biblia . ved vy Biblii nemozete rozumiet - musite ju chápat tak ako mate nariadene od vasho "otroka" a ty si toho dobrým prikladom.. Prekrutite Písmo a potom tvrdite "ved sa riadime Písmom" . Tak isto ako ty chapes nezmysli ktore vyucuje RKC lebo niesi jej clenom, chápu tí co niesu JS nezmysli ktore vyucujete vy..


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 20:59 avatar
73,...vysvetlite mi,ako by to malo prebiehať verejne,a kto by mal súdiť a zvažovať problémy?
Potom sa ja niečo opýtam.


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 10:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 11:44 avatar
9,...Brooklyn je už predaný,....Trumpovi/rodine/....a poznám ohľadne toho niečo,čo opäť vyzdvihuje JS,ako čistú organizáciu.


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:33 avatar
Je zaujímavé sledovať, ako sa zarytá odporkyňa náboženských tém pravideľne do nich zapája...


11.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 10:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 10:35 avatar
je zaujimave sledovat kde berete dookola tu drzost sa vobec o krestanskych temach bavit vidis tu snad niekde napisane KRESTANSKE FORUM ???????


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:37 avatar
V kategóriách tém máš aj sekciu "Náboženstvo", ak si si nevšimol. Tam sa asi nemá písať o varení...


15.
označiť príspevok

Milkyway
   15. 5. 2017, 10:39 avatar
Ved preto nech vas ani nenapadne montovat krestanstvo aj do inych tem


17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 10:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 11:12 avatar
Je tu sekcia náboženstvo - čiže odpoveď je: Áno, aj....


31.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 5. 2017, 12:03 avatar
Pre zaujímavosť bolo vytvorené celé toto fórum - a nie aby ste sa tu večne kučkovali. :)

Nikto nebráni zapojiť sa aj ostatným náboženstvám do sekcie náboženstvo. Väčšinou tu reagujú kresťania. Čím to asi bude  


81.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 12:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:35 avatar
A tiež je zaujímavé, ako prcitlivelo reaguuje na každú kritiku, ako by bola dokonalá a nič sa jej nemôže vytknúť...


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 10:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:45 avatar
Nie, ale ty väčšinou začneš v týchto témach urážať veriacich. Predvádzaš to pravideľne, naposledy včera...


19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:45 avatar
Ale prosím, realizuj sa...


20.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 10:46 avatar
Páni a dámy resp. dáma , čo tak písať len k danej téme? Ak sa chcete hádat vytvorte si novu temu a tam si mozte nadavat do coho len chcete.  


21.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 10:50 avatar
Už mlčím...


22.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 10:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 13:16 avatar
všimnite si ako Shagara zase nevie podlozit svojej tvrdenia Písmom, len tu breše ako postrelený pes .. a odvádza pozornosť len aby nemusel potlačit svoje ego a priznat pravdu  


85.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 5. 2017, 18:24 avatar
a čo teba do toho? nemusis reagovať ak nemas co povedat k danej teme..
Súhlasí Ludwig


98.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 21:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 21:38 avatar
Podobné lichotivé poznámky poprosím adresovať sem: Nová téma na rýpanie do Ludwiga. :)


102.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Ludwig muž
   15. 5. 2017, 21:44 avatar
Nie, ale mohlo by sa tým prečistiť ovzdušie v iných témach...


106.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 5. 2017, 21:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 09:12 avatar
Gramaticky to máš zle, za "psychický vampír" mala byť čiarka, nie bodka.


148.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 08:21 avatar
alebo frustrovaná slizacka


152.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 12:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 20:02 avatar
Scarlet, píše sa v týme, nie v tíme...


154.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 20:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.155.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 5. 2017, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.156.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 20:07 avatar
Hádku? A kde prosím ťa?


157.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 20:08 avatar
Ale aby som ťa nerozčuloval, tak sa odhlasujem. Ahoj.


166.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 5. 2017, 10:05 avatar
Ludwig moc neopravuj gramatiku, tiez robis hrubky a casto..


167.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:07 avatar
To bola ale ironická reakcia na jej poznámku v inej téme. Tam ma nazvala pre moju gramatiku poloblbom...


168.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:08 avatar
Inak gramatiku df-károv neriešim...


172.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:20 avatar
Ty si na mňa zareagovala ako prvá, v inej téme, bez toho žeby som ti dal k tomu zámienku. Ty neviniatko...
A viac o tom písať nemienim.


175.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 10:22 avatar
Skajka, preco takmer najviac konfliktov je vsade tam, kde je do diskusie zapojená Scarlet666 ? 


179.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.180.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 10:36 avatar
666ka, ty si iste jehovistka, ked vo vsetkom suhlasiš s pánom bratom Milankom Shagarkom a tak sa ho zastávaš.. len to nechces verejne priznať..  


182.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.186.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:54 avatar
Áno, lepia sa na ňu psychopati, tak čo má robiť?  
Aj tu som sa nalepil ja na teba, Skájka? Príspevok 99 v Prečo ste vy katolíci tak slepí...#r1622197
Nebuď aspoň pokrytec, reaguješ na mňa podobne ako ja na teba.


188.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.189.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 11:09 avatar
Odo dnes.


169.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:15 avatar
V tom prípade sa mi tá poznámka tedy vydarila...V češtine sa ale píše "tým", tým som si istý...


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 20:49 avatar
85,....zasadzuje sa za verejné riešenie problémov,....tak nech povie verejne na DF , čo ho škrie? 
Lebo to urobím ja a odhalím jeho profil a daný problém. A nebudem sa ani pýtať na jeho zvolenie, nakoľko povedal ,že je za verejné riešenie. Tak uvidíme,koľko je na tom pravdy?!


149.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 5. 2017, 08:23 avatar
88. no pod do toho.. ty slizký had  


150.
označiť príspevok

Ludwig muž
   16. 5. 2017, 08:35 avatar
Povedal že je za verejné riešenie v rámci zboru, tak ako to vidieť v Biblii na príklade Korintských. K čomu sa to znižuješ Shagara?!


158.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 5. 2017, 23:07 avatar
150,....nepovedal,...klameš! To vaše "verejne" bolo len preto,že daná správa ,list bol inšpirovaný spis a mal sa prečítať verejne v zbore. List bol verejný, a je len logické,že sa čítal verejne,lebo tam boli aj iné rady,....bola to výnimka. Ak je niečo súčasťou verejného kódexu,Písma,....tak inak to ani nemôže byť. Starší posudzovali prípady , a nie celý zbor. A keby aj tomu tak nebolo,.......je zrejme,že mnohým by vadilo verejné súdenie , a niekomu zas vadí súdenie len v okruhu starších a svedkov. Komu dáme za pravdu? Ktorej skupine? Ak niekto povie v cirkvi,že sa to má konať verejne,.....tak to akceptujem.
A môže Johny aj povedať,kde sa také, vážne prípady/chúlostivé/ riešia pred celým zborom? Stačí jednu cirkev.
A Johny ako odpadlík je neobjektívny, a jeho názor potom nemá žiadnu váhu. On si myslí,že pred zborom/verejne/ by vyšiel víťazne?! Opakujem....problém nie je v tomto,....ale v srdci človeka,....hlavne ak je nekajúcny.
Ja som za tento spôsob, a Johny si môže nájsť cirkev ,kde sa bude súdiť verejne. Ale ak ho aj tam vylúčia,...tak zas bude kritizovať,prečo je to verejne? Takýmto ľudom neulahodíš.
Najväčší problém telesných ľudí je ten,že oni si prispôsobujú pravdu na svoj spôsob,.......ale ono je to tak,že mi sa musíme prispôsobiť Božej pravde,a nie ona nám......aj keď sa nám to niekedy nepáči.


159.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 04:33 avatar
On od teba predovšetkým žiadal, aby si biblickými citátmi obhájil tajné právne výbory, lebo tvrdíš že váš spôsob vylučovania je biblický. To si neurobil a ani nedokážeš ako chlap priznať, že také citáty neexsitujú. Namiesto toho klameš, že už si mu ich napísal stokrát...S luhárom človek nikam nepríde, nemá zmysel pokračovať v takejto neplodnej diskusii...


160.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 08:08 avatar
Ludwik už neries Milanka Shagaru :) Jemu mozes aj 100x nieco napisat, aj tak bude mliet len to svoje .. nemá význam s nim nieco riesit.. kazdy aj tak uz má svoj názor na neho a on tu len potrebuje nahánat hodiny aby si udrzal pekne postavenie v zbore, a je to jednoduchsie pred PC ako sa namahat v teréne :)


161.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 08:15 avatar
Tí jeho dokonalí nadriadení by si v takom prípade mali prečítať čo to tu píše. Toto je šírenie dobrej zvesti?


162.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 08:21 avatar
Je horlivý aktívny, a takých tam potrebujú, a je jedno čo šíri ak to nieje v rozpore s ich učením. Ak by nám tu dal za pravdu, ze nic v Písme o tom co tu piseme nieje, potom len by mohol mat problem u šefov  


163.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 09:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.164.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 09:48 avatar
Že je zlatá, Johny?


165.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 09:57 avatar
áno, taka staroslivá ..  
Súhlasí Ludwig


171.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.173.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:18 avatar
A Scarlet je kresťanka ako foton. Veď sa pozri do jej profilu, Foton je jej druhý najoblúbenejší diskutér...


176.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:28 avatar
Lebo mnohí ľudia sú žiaľ dosť povrchní, vrátane teba, takže keď vidia nejakú zhodu medzi mojimi tvrdenia a vieroukou JS, tak automaticky ma označia za Svedka...Neskúmajú do hĺbky, či vo všetkom zdielam ich vieru. A to zjavne nezdielam, viď moje konflikty so Shagarom...


178.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 5. 2017, 10:29 avatar
A prečo rýpeš? Chceš vyvolať konflikt? V tom ti neposlúžim...


181.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.183.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 10:43 avatar
181. píše sa "Shagarom", nie "Shagarou"... už keď ste tu dnes zaviedli aj gramatické okienko .. Shagara je pravdepodobne chlap ,aj keď sa tak niekedy nespráva, keďže chlap si prizná aj keď spraví chybu .. Musel som si aj ja do teba rýpnuť Skajka  


184.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 10:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.185.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 10:51 avatar
dobre Skajka , ty si tu šéfka  


187.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 11:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.190.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 11:16 avatar
Skajka, však práve píseš v jednej takej teme o praktikách JS .. Vlastnu skusenost s JS nemám takze pisem len o tom, o com viem ako to tam funguje.. Ak mas nejake otázky spokojne ti odpoviem.. Ty sa tu hasteris s kazdým, ja tu diskutujem  
Súhlasí Ludwig


191.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 12:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 12:57 avatar
tá prvá sa ozvala   čo má slovník a spôsob komunikácie ako nejaká posledná ožranka z Hornej Dolnej a nie ako dáma  


193.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 13:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.194.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 13:12 avatar
ty sa vyjadrujes ku mne ja som nezacal.. A kedy ukoncim konverzaciu rozhodnem ja a len ja a ja a ja a ja Skáája  


197.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2017, 23:37 avatar
183,......"Chlap",alebo zodpovedný muž je ten. čo vie niesť aj dôsledky za svoje chyby,.....a nie hľadať chyby na druhých.
To robia iba ľudia ,ktorí nemajú nič spoločné s mužnosťou. a so slušnosťou a láskou.
Ja neviem že by som urobil nejakú chybu. Ty ,na základe nesprávne pochopenej správy vyvodzuješ niečo,čo vôbec tak nie je.
Je veľa pohľadov na exkomunikáciu v kresťanstve, a určite ten tvoj jednoveršový výklad nie je tým "pravým orechovým".
Napríklad tu je katolícky pohľad na exkomunikáciu a dlhé vysvetlenie aj s kapitolu:"Verejne a tajné",...s tým ,že to verejné bolo tak verejné,že sa len ohlásil verdikt cirkevného súdu ,že zmienená osoba bola vylúčená. Tak ako aj u JS. Existuje tam aj niečo také,ako -"automatická exkominikácia" a podobne. Viac na...:www.newadvent.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A pre pochopenie /nie jedného verša,kapitoly/ uvádzam siahodlhú biblickú stránku na tému :"právnych výborov, vylúčenia, súdenia v starovekom Izraeli a pod.
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------------------------------------------------------------
Iba na základe komplexného pochopenia tohto všetkého môžme zaujať správny postoj k danej otázke.
Ale ani to nepomôže zlým a nerozumným ľudom, aby neobhajovali svoje prízemné a alibistické,necitlivé postoje.
Prax JS a ich jednota ,čistota,pokoj a láska sú dôkazom toho,že ich postoj má Božie požehnanie a dosahuje sa tým to,......sa nemôže chváliť iné náboženstvo.
Končím s jedným arabským príslovím: "Psi štekajú,ale karavána ide dalej"!


200.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 5. 2017, 00:35 avatar
"Prax JS a ich jednota ,čistota,pokoj a láska sú dôkazom toho,že ich postoj má Božie požehnanie a dosahuje sa tým to,......sa nemôže chváliť iné náboženstvo."

Tá čistota, pokoj a láska z teba priam sála Shagara. Zvlášť keď začneš falošne obviňovať ľudí na všetky svetové strany, vtedy si naozaj vzorný kresťan...
Súhlasí Wolfe, Johny Pravda


201.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 5. 2017, 06:01 avatar
prehanaš......myslim že Shagara jedna s tebou celkom slusne....ale nedivil by som sa keby ti zacal nadávať.....Ty si majster vyrývania...Vy dvaja s wolfem , čo sa neviete nikam zaradiť, proste neznasate, ked ma niekto istotu......kopete okolo seba a neviete sa z toho vymotať......stale tvrdim , mate to ťažke.....ked neviete najst normalny zbor, kde sa ludia znovuzrodzujú.....pýtam sa, žeby neexistoval?.......


202.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 5. 2017, 19:08 avatar
Chápem. Nemal by som vám zaradeným zacláňať. No tak sa hádajte bezo mňa...


204.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 02:32 avatar
poviem ti tajomstvo.....existuju take kresťanské zbory, ale v tip je v tom že je tam učenie o trojici, ja vlastne taky krestansky zbor ani nepoznam kde by sa nevyucovalo o trojici....Jehovisti krestania nie sú, a dokazuju to aj tym, že sa nehlasia ku kristovej cirkvi, a ani si nehovoria krestania, ale svedkovia.....Vyvyšovanie a uctievanie mena ježiš považuju za modlarstvo....a ruhanie....a vysmech Jehovovi.....


207.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:12 avatar
Veriaci, prečo mi toto píšeš stále dokolečka? Veď si mi to napísal snáď stokrát...Myslíš že som ťa nevnímal? Mýliš sa, poznám tvoje názory už dobre. Preto sa nemusíš stále opakovať.


208.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:26 avatar
pisem ti to preto, lebo si myslim že aj pre teba je modlarstvo vyvysovanie mena Ježiš a ruhanie a posmech Jehovovi....


209.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:28 avatar
Pripomeniem ti slová, ktoré som sem písal predvčerom.

Stačí mi otvoriť Bibliu a čítať si Pánove slová, a hneď v srdci viem, kto je mojím Bohom a aké má Meno, a žiadna trojica to rozhodne nie je...A vždy keď mi nahlodáte moju vieru, tak Božie slovo mi to zacelí a verím bez pochybností ako predtým. Preto viem že je to správna cesta.

Aj taký fanatik ako ty by mal teda konečne pochopiť, že je úplne zbytočné presvedčovať ma o nejakej trojjedinosti...


210.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:36 avatar
odpovedz, je to vysmech Jehovovi,ked vyvýšujem meno Ježiš?......vyznavam ho ako pána pánov, kráľa kráľov.....vyznavam že je alfou a omegou....
Tu teraz nejde o pochopenie trojice......
v jednom prispevku davnejsie si totizto ked som ti ukazal chvaly v duchu a pravde a ty si to spolu so Shagarom oznacil za ruhanie.....


211.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:38 avatar
Na to som ti odpovedal už dvakrát, a dosť obšírne. Tretíkrát to robiť nebudem...


212.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:40 avatar
straci mi ak napiseš...ano je to ruhanie a vysmech, alebo napises nie je to ruhanie a vysmech Jehovovi


213.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:42 avatar
niektore veci omielas imervere nespocetne krát.....a v dôležitých otázkach uz nie?.....to potom vypada že nemaš istotu......


214.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:44 avatar
Mám úplnú istotu. Prečítaj si opäť 209.


215.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:46 avatar
ok ale neodpovedal si na otazku.....ano alebo nie...Shagarovi vycitas ze sa kruti, ale teraz to robiš ty...


216.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:48 avatar
Odpovedal som ti dvakrát. Už ma omrzelo baviť sa s ignorantmi, čo so mnou horlivo diskutujú a pritom nečítajú čo píšem...


217.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:50 avatar
Ja neviem že si mi odpovedal dva krat...aspon si nepameätám......robi ti problém jednoducho odpovedat a nekrutiť?......ved to ti najviac vadi na Shagarovi....


218.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:53 avatar
TAkže ma ignoruješ, inak by si si to pamätal. Nčo písať niečo človeku čo vníma len seba?
A navyše, nech bude moja odpoveď akákoľvek, vždy z toho bude diskusia o ničom...Vtedy je rozumnejšie mlčať.


219.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:55 avatar
vidis ako pekne krutiš, a ty vieš prečo....odpovedz....ano , alebo nie......


220.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:56 avatar
Neodpoviem.


221.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 06:57 avatar
si farizej


222.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 06:58 avatar
Som slobodná bytosť, nie tvoj otrok. Mám právo rozhodnúť sa, na ktoré otázky budem odpovedať a na ktoré nie...


223.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:07 avatar
ano si slobodna bytost, a mozes sa spravať ako pokrytec, a nemusis odpovedat na otazky......


224.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:09 avatar
...na ktoré som už odpovedal...


225.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:10 avatar
nepostrehol som.....ak ti na tvojich odpovediach zaleži.....potom ich daj znova....


226.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:16 avatar
V 210 sa usvedčuješ, že už sme sa o tomto bavili a vieš o tom.


227.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:19 avatar
potrebujem tvoje utvrdenie a vypada to tak,ze nevieš odpoved.....


228.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:25 avatar
Opakujem ti to posledný krát. Bavili sme sa o tomto dvakrát a obšírne. Nútiš ma opakovať to tretí krát. Jednoducho áno/nie sa na tvoju otázku odpovedať nedá. Vyznávať že Ježišovi patria tituli, ktoré mu patria podla Písma, to je správne. Ale u vás sa jedná o niečo iné, vy Ježiša uctievate ako Všemohúceho Boha, voči tomu som mal výhrady.


229.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:31 avatar
ano a to je tvoj problém.....my Ježiša vyznávame podla písma ......a samotné písmo ho usvedčuje, že je podstatou Boha.....že je to Slovo, ktore bolo u Boha , a ktore bolo Boh....a to Slovo sa telom stalo.....maš s tým problém?


230.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:34 avatar
Na toto som tiež odpovedal. Nezaťahuj ma do podobných diskusií. K tomuto konkrétne som sa nevyjadroval dvakrát, ale snáď 20x. To stačí.


231.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:40 avatar
no oznacil si spravanie charizmatokov pri chvalach, ze je to ruhanie a vysmech Jehovovi....


232.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:43 avatar
Takto som to nenapísal.


233.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:45 avatar
a ako rto bolo?.....daj presne znenie....mozno ti krivdim.


234.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:46 avatar
Načo tu vôbec diskutujeme veriaci, to mi vysvetli? Aký to má zmysel?


235.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:50 avatar
vätši ako si myslíš....


236.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:52 avatar
Ty naozaj nechápeš že ma nemáš ako presvedčiť o svojej pravde? Ja keď si čítam Bibliu, tak ma utvrdzuje v mojej viere. A tvoje slovo má mať pre mňa väčšiu cenu ako Božie slovo, ktoré ma vedie k inej viere? Skús sa nad tým zamyslieť. Pokiaľ ani toto nepochopíš, tak sa naozaj nemáme o čom rozprávať.


237.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 07:55 avatar
to tvrdia všetci...môžeš volat Abba Otče?.....svedčí tvoj duch spolu s Duchom Svatym, že si Božie dieťa?........Mna nezaujimaju tvoje pocity.....


238.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 07:58 avatar
A to o čom píšeš, že môžeš volať Abba Otče, to nie sú len tvoje pocity? Keď ťa nezaujímajú moje pocity, tak mňa zase nezujímajú tvoje...


239.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:03 avatar
to neni o pocitoch.....Bozie Slovo nas o tom utvrdzuje....ale to pochopiš len vtedy, ked sa to stane....


240.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:10 avatar
A načo mi to sústavne píšeš? Diskusia má zmysel len za predpokladu, že niekam vedie. To že stále píšeš to isté človeku, ktorého nemáš vôbec ako presvedčiť o svojej pravde, to má aký zmysel? Žiadny. To nie je diskusia, len máš neodolatelné nutkanie presvedčovať ma za každú cenu a sústavne o svojom, hoci je jasné že nepochodíš...


241.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:14 avatar
ludwik....pravda neni v nas ani v tebe ani vo mne....ale v Bozom Slove........ja som tu pravdu prijal a ta pravda sa potvrdila....moj duch svedčí s D.B. že som bozie dieťa.....nie je to o pocitoch , ale o pravde Bozieho Slova....volam Abba Otče...a to niekedy pekne nahlas.....


242.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:16 avatar
To isté môžem napísať aj ja, a presvedčím ťa tým? Sotva...Ale neodpovedal si mi na 240.


243.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:19 avatar
ok ale vo mne sa naplnilo Bozie Slovo......Volam Abba Otce....moj duch svedči spolu s D.B. že som dieťa božie....


244.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:21 avatar
Načo to ale píšeš sústavne človeku, ktorého nepresvedčíš o svojej pravde? To som sa ťa pýtal. Uvedom si, že potom je to celé u teba len nekontorlovateľná obsesia...


245.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:23 avatar


246.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:23 avatar
ja ťa nepresviedčam o svojej pravde......ale o pravde božej......


247.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:26 avatar
O svojom chápaní "pravdy božej".
Nepresvedčíš ma veriaci, uvedom si to.


248.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:26 avatar
Ja mám svoju vieru, založenú na Biblii, a tou nepohneš.


249.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:30 avatar
.....Ked sa píse že tvoj duch svedci spolu s D.B. že si bozie dieťa....a ono sa to stane, čo s tým urobiš?.....nechaš si to pre seba?


250.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 5. 2017, 08:31 avatar
Zaujímavé, že to potrebuješ písať takmer výhradne len mne...


253.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2017, 20:08 avatar
Vy dvaja ste ako dve male deti, co sa handrkuju o hracku :)


254.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2017, 20:09 avatar
To sa hrate, kto je tvrdohlavejsi, alebo kto bude mat posledne slovo?


251.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:36 avatar
to sa ti len zdá.....ale je pravda, že tvoje chapanie Bozieho Slova na naše pomery je trocha neobvyklé.....


252.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 08:39 avatar
a priznam sa, že na zaklade tvojho videnia, som este viac pochopil myslenie židov..... a dokonalosť Bozieho vykupitelskeho diela....


205.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2017, 03:43 avatar
Shagara je pokrytecky, robi nieco a ked to niekto iny spravi, tak na neho ukazuje ako na zleho, dokaze len sudit atd..

Mimochodom, sam si povedal, ze Bozie deti nemusia byt priamo v nejakej denominacii..

Okrem toho pre mna je taj tak nemoze sa niekam zaradovat, alebo uz vobec niekam chodit.


206.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 05:00 avatar
ano nemusia byť v denominacii ale ku znovuzrodeniu musí dôjsť.....a tvoj duch musi svedčiť s B.D. že si bozie dieťa.....Ja som aj písal.....ak mas odpovede nie, je potreba s tým niečo robiť.....Wolfe, ja ti nezavidím tvoje zdravotne problemy,.....
Ale myslim si že vždy je riesenie....Je pisane ,
19 A zasa vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.
20 Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v MOJOM MENE, tam som ja medzi nimi.“
Vidiš v Ježišovom mene.....nie v mene Jehovu......
takže niekoho zožen a v Jezisovom mene pros.....volaj nahlas....Ježiš ty si pan panov, kral králov, ty si alfa i omega....prosim ťa pokrsti ma svojim duchom.....ja chcem aby moj duch svedcil s D. B, ze som bozie dieťa......chcem volať Abba Otce.....
Chcem ta uctievať Ježiš.....chcem ta vyvýsovať.......A ROB TO IMERVERE.....MUSI SA NIECO STAT......inac bozie slovo nie je pravda.....
Ježiš povedal Ja som cesta ,ja som pravda ,ja som život.......a ty sa rozhodni ist po tej ceste......po tej pravde a najdeš život....
Inač ti momentalne neviem ako inač pomocť......Musíš dosiahnuť to o com písem.......rozoberat donekonecna bibliu a stale viac sa v tom zamotávať nie je riešenie......
Kasli na jehovistov, kasli na katolikov......kasli na charizmatikov......ale rob to čo ti píšem.....


198.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 5. 2017, 23:49 avatar
159,...urobím to,ak ty nájdeš niečo v Písme,že problémy sa majú riešiť pred celým zborom a za účasti všetkých bratov a sestier. V 1 Korinťanom 5 kapitole nič také nie je. Je to výnimka ,lebo to bola inšpirovaná,verejná správa,list.
Luhári sú ale tí, čo sa skrývajú za Písma, a v živote ale ignorujú jej rady. A tak potom aj vyzerajú dané spoločenstvá,kde sa trpia ľudia aj s najhoršou povesťou. A tak sa privádza potupa na Boha. Iba JS dôsledne uplatňujú to,čo požadoval Ježiš Kristus,....nikto iný v celej tej biblickej škále.
A aj na to,že by mal byť kresťanský zbor a potreba zhromažďovania si svojho času tvrdil,že nič také nieje v Písme,....teda ťa musíme brať so značnou rezervou, a sotva niekto ,kto sa drží Písiem bude brať v potaz tvoje slová!
Určite v obývačke nikdy nebudeš niesť dôsledky za svoje problémy,pády,chyby,......tam ťa nikto nenájde, iba "muž s kalamárom",....ktorý bude úštovať s každým,kto ignoroval Božie slová!
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


199.
označiť príspevok

Ludwig muž
   18. 5. 2017, 00:28 avatar
Zase klameš Shagara. Ale mňa už to omrzelo, stále dokolečka ti len vysvetlovať, čo som v skutočnosti napísal a čo som nikdy nenapísal...Keď nie si schopný čítať čo píšem, a namiesto toho vkladáš do mojich textov čo tam nie je, tak so mnou láskavo už nediskutuj.


203.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 5. 2017, 22:06 avatar
199,...samozrejme, inak to ani nemôže byť. Ak vy súdite JS a ich biblické učenie a na úkor nich vyzdvihujete vlastné názory a otvorene sa búrite voči Bohu a biblickým prikázaniam,....tak to je "kresťanské".
Ale ak ja nesúhlasím s týmto postupom a ľudskými názormi,tak to je nekresťanské,obviňovanie,....atď.
Nechám vás v tom,.....môžte si naďalej štekliť uši a pritakávať si v tom ,akí ste vzoroví kresťania.
Ludwig,....ty zaprieš aj vlastný nos medzi očami. Pozri sa dozadu na tvoje názory a to ako si ich menil. A ako to odporovalo Písmu?! A tak už nebudem diskutovať s tebou,....tvoje želanie je pre mňa rozkazom. A daj si aj ty ,ako aj Johny prívlastok "Pravda",......aj keď vnútorne sa s tým nikdy nestotožníte, tak aspoň naoko budete pôsobiť ,že ste pravdovravný a že biblická pravda je pre vás alfa a omega. Svet je rád ,keď je klamaný.


255.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 5. 2017, 07:03 avatar
Tvrdíš že som menil názory, ale väčšinou som len upresňoval to čo si zle pochopil, alebo čo si prekrútil v môj neprospech. Ja som napríklad nikdy netvrdil, že ak existuje na zemi Božia organizácia, že človek nemá byť poslušný duchovným správcom. Také tvrdenie si mi vložil do "úst" ty sám, v mojich textoch sa nenachádzalo. Kritizoval som slepú poslušnosť ľuďom, lebo vždy platí, že Boha treba počúvať viac ako ľudí a tiež som kritizoval kult neomylnosti duchovných správcov, ktorý nie je v súlade s Biblickým učením. Ďalej som pochyboval že existuje dnes centralizovaný a viditeľný Zbor, lebo taký nenachádzam. Ale rozhodne som nemal nejaké anarchistické názory, aké si mi prisúdil ty. A podobné falošné obvinenia si produkoval ako na bežiacom páse, vrátane toho žeby som išiel do vojny vraždiť svojich blížnych, alebo že nejem krv len preto že mi nechutí... A uši mi tu nikto nešteklí, ani Johnymu, to sú len tvoje vykonštruované predstavy, ktorými nás stále očierňuješ.
Môžeš ma považovať za človeka čo kráča po ceste do záhuby, čo nemá pravé poznanie, to ešte dokážem pochopiť. Ale nedokážem pochopiť, že ma sústavne falošne obviňuješ. Ak by si bol v pravde, ako to o sebe tvrdíš, tak by si takto nikdy nekonal.
A patent na pravdu tu máš ako jediný ty a tvoji bratia, tak si ten prívlastok daj za meno ty...
Súhlasí Wolfe, Johny Pravda


256.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2017, 10:10 avatar
Shagara oblubuje vsetko extremne zatiahnut do extremu..
Pokial nie si proti transplantacii, tak si pomaly vrah..

Inak sranda, ta neomylnosti duchovnych spravcov mi dost pripomina neomylnost papezov..

Inak dobre si to zhrnul, presne toto iste robi aj mne..


195.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 5. 2017, 13:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.196.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   17. 5. 2017, 13:16 avatar
nestaci Skaja, az ked ja poviem  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:03,  Ja si myslim ze to nejako intuitivne berieme ale keby si to chcel prelozit anglicanovi tak...
dnes, 19:01,  EnaXnaY je to násobenie , alebo druhá mocnina záporného čísla. V matematike je veľa...
dnes, 19:01,  Tu mi prichadza na rozum to JEZISOVO ;) CHOD ROZDAJ VSETKO A NASLEDUJ MA ;) Myslim ze tu...
dnes, 19:00,  Takto : < b > TEXT < / b > bez medzier ;)
dnes, 19:00,  33. To je moc zaujimavy postreh,asi to ma este hlbsiu pointu
dnes, 18:59,  Tu mi prichadza na rozum to JEZISOVO ;) CHOD ROZDAJ VSETKO A NASLEDUJ MA ;) Myslim ze tu...
dnes, 18:57,  AKO ROBIS TIE HRUBE ZVYRAZNENIA TEXTU ? *03*17
dnes, 18:56,  34-35. Si nerob prdel zo mna Enax. Ja dakujem za zmysel zivota Bohu a moj boj neni proti telu a...
dnes, 18:54,  A taky stav, to je vyslovene ze RAJ NA ZEMI ;) BOZSKY POKOJ ;)
dnes, 18:52,  http://www.topky.sk/cl/1002009/1703747/Spravodlivost-nema-sancu--Policajt-odhalil--ako-NAKA-chran...
dnes, 18:52,  veriaci-4- ty to máš všetko také jasné, že keď mu nerozumieš, aj tak rozumieš a máš...
dnes, 18:51,  ako sa trolovia navzájom krmia :)
dnes, 18:50,  Presne tak ;) To je ciel ;) Dosiahnut aby VSETKO BOLO Z TVOJHO POHLADU DOBRE ;) A ked uz je...
dnes, 18:49,  3 kesha zasa klame !!! Jeho páníčkovia za oceánom boli v sýrii roky pred rusmi a ľudia...
dnes, 18:49,  EnaXnaY- keď dosiahneš pokoj, tak už ťa nebude nič bolieť, trápiť a vzrušovať- a čo...
dnes, 18:48,  Hehe ;)Tomu sa hovori SPOLOK BUZERANTOV ;)
dnes, 18:47,  maš to trochu domotané....... Ježiš jasne povedal....Ja som cesta, ja som pravda, ja som...
dnes, 18:46,  Inac ked sa nad tym zamyslis tak ta dvojita negacia vazne nedava zmysel ;)
dnes, 18:45,  19 fotoon prečo stále klameš ? Pred pár dňami bol odsúdený mafiánsky gang...
dnes, 18:45,  Len vdaka tomu ze su ty mas s kym "bojovat" ;) Keby ze neboli, mozno by si ani nemal...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(512 210 bytes in 0,392 seconds)