hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Dôkaz o pravdivosti roku 607 pr.n.l!

príspevkov
30
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 21.4.2018 05:58 teolog
posledná zmena 11.6.2018 18:43
1
21.04.2018, 05:58
Mnohí teológovia a historici argumentujú, že Judea nebola zničená Babylónom v roku 607 pr.n.l. Ale existuje historický dôkaz, že perzský kráľ Cyrus dobyl Babylónsku ríšu v roku 539 pr.n.l.! Podľa proroctva Jeremiáša a Daniela judský národ strávil vo vyhnanstve 70 rokov! Daniel 9:2 a Jeremiáš 25:11. Takým spôsobom je dokázaná aj platnosť roku 1914!
none
2

1. teolog 21.04.2018, 05:58

Mnohí teológovia a historici argumentujú, že Judea nebola zničená Babylónom v roku 607 pr.n.l. Ale existuje historický dôkaz, že perzský kráľ Cyrus dobyl Babylónsku ríšu v roku 539 pr.n.l.! Podľa proroctva Jeremiáša a Daniela judský národ strávil vo vyhnanstve 70 rokov! Daniel 9:2 a Jeremiáš 25:11. Takým spôsobom je dokázaná aj platnosť roku 1914!

21.04.2018, 06:47
Krásne vidno , ako sa varí z vody . Ako by ,,,, preboha živého "" , mohol mať Tvorca vesmíru a života niečo spoločné s takýmito sprostosťami ?
Začnite premýšlať Foton a Veriaci ,spametajte sa
none
11

2. 21.04.2018, 06:47

Krásne vidno , ako sa varí z vody . Ako by ,,,, preboha živého "" , mohol mať Tvorca vesmíru a života niečo spoločné s takýmito sprostosťami ?
Začnite premýšlať Foton a Veriaci ,spametajte sa

21.04.2018, 10:48
Veď začni myslieť. Boh je okrem iného aj spravodlivý a neposlušnosť svojich vyvolených tvrdo trestá.

Ty veríš, že Boh síce existuje, ale nechal svet napospas. To je tá najväčšia sprostosť vôbec. Keby si ty vytvoril svet a bytosti podobné tebe - a tie by sa na teba vykašlali, nechal bysi tú hŕstku tých, ktorí majú záujem sa k tebe vrátiť napospas sebe ? (Veď mysli.) Alebo si myslíš, že Boh je horší ako ty ?
none
18

11. 21.04.2018, 10:48

Veď začni myslieť. Boh je okrem iného aj spravodlivý a neposlušnosť svojich vyvolených tvrdo trestá.

Ty veríš, že Boh síce existuje, ale nechal svet napospas. To je tá najväčšia sprostosť vôbec. Keby si ty vytvoril svet a bytosti podobné tebe - a tie by sa na teba vykašlali, nechal bysi tú hŕstku tých, ktorí majú záujem sa k tebe vrátiť napospas sebe ? (Veď mysli.) Alebo si myslíš, že Boh je horší ako ty ?

21.04.2018, 13:56
fotón, tri otázky mám k prvej vete v 12:

1. Kto sú vyvolení?

2. Ak neposlušnosť svojich vyvolených tvrdo trestá, čo bude / čo robí s ostatnými, ktorí nie sú vyvolení? To bude zrejme ešte niečo horšie.

3. Spravodlivý a tvrdo trestá? Toto mi moc nejde dokopy. Ale Boh je aj Otec. Potom Otec a tiež spravodlivý tvrdo trestá? Ešte menej to ide dokopy.
none
27

18. milky945 21.04.2018, 13:56

fotón, tri otázky mám k prvej vete v 12:

1. Kto sú vyvolení?

2. Ak neposlušnosť svojich vyvolených tvrdo trestá, čo bude / čo robí s ostatnými, ktorí nie sú vyvolení? To bude zrejme ešte niečo horšie.

3. Spravodlivý a tvrdo trestá? Toto mi moc nejde dokopy. Ale Boh je aj Otec. Potom Otec a tiež spravodlivý tvrdo trestá? Ešte menej to ide dokopy.

30.04.2018, 06:43
Zjv 3,19
Ja všetkých, ktorýchkoľvek milujem, vychovávam a trestám.

1Pt 4,17-18
Lebo už je čas, aby sa začal súd od domu Božieho. A keď sa najprv od nás začína, akýže bude koniec tých, čo sú neposlušní evanjeliu Božiemu? Veď keď spravodlivý len-len, že obstojí, kde sa podeje bezbožník a hriešnik?

Hebr 12,5-11
Nepohŕdaj, syn môj, výchovou Pánovou, a neklesaj, keď ťa trestá; lebo koho miluje Pán, toho prísne vychováva, a šľahá každého, koho prijíma za syna. Vytrvajte, aby vás vychoval. Ako so synmi zaobchádza Boh s vami. Veď kdeže je syn, ktorého by otec nevychovával? Ak zostávate bez prísnej výchovy, v akej majú všetci podiel, ste cudzoložňatá, a nie ste synovia! A potom: mali sme telesných otcov, ktorí nás prísne vychovávali, a ctili sme si ich. Či sa nemáme tým viac poddať Otcovi duchov, a budeme žiť? Veď tamtí vychovávali len krátky čas, ako uznávali za dobré, On však pre naše pravé dobro, aby sme sa stali účastnými Jeho svätosti. Pravda, nijaká prísna výchova, pokiaľ trvá, nezdá sa radostnou, ale žalostnou; potom však prináša ovocie pokoja a spravodlivosti tým, ktorých vycvičila.

.....otázka: vo vašom spoločenstve je svätou knihou biblia, alebo nejaká iná kniha? (Bol som v tom, že biblia a že ju teda aspoň trochu poznáš.)
none
3
21.04.2018, 06:59
3. Cim viac ludi naleti ich rozpravkam tym viac sa utvrdzuju na svojej ceste, im je uplne jedno ze tie ich konce sveta a ine kraviny uz davno boli a ich ucenia vyvratene, takisto ako kazdemu spolku a sekte tie ich ucenia,ale pride ich cas,myslia si ze su niecim a ze nieco maju,preto ich hriech ostava...
none
4

3. 21.04.2018, 06:59

3. Cim viac ludi naleti ich rozpravkam tym viac sa utvrdzuju na svojej ceste, im je uplne jedno ze tie ich konce sveta a ine kraviny uz davno boli a ich ucenia vyvratene, takisto ako kazdemu spolku a sekte tie ich ucenia,ale pride ich cas,myslia si ze su niecim a ze nieco maju,preto ich hriech ostava...

21.04.2018, 07:06
Neviem v akej cirkvi je konkrétne Teolog . Čo viem je , že už len samotná existencia viacerých kresťanských cirkví ( siekt )potvrdzuje že je to všetko kompletne blud .
none
5

4. 21.04.2018, 07:06

Neviem v akej cirkvi je konkrétne Teolog . Čo viem je , že už len samotná existencia viacerých kresťanských cirkví ( siekt )potvrdzuje že je to všetko kompletne blud .

21.04.2018, 07:09
To , že vo svete je momentalne na ,, špičke " rimsko-katolicka verzia je jednoducho iba fakt . Je to , ako nejaká hudobná skladba , ktorá sa dlho drží v čele hitparády . Ale nič viac .
none
6
21.04.2018, 07:24
4-5. Oni nie su cirkev iba ak mikulasenecka. Cirkev v skutocnosti ma uplne iny vyznam ako i krst i mnohe ine zakladne slova ako to bezne od detstva oni vtlkaju ludom do hlav. A je jedno aky si daju nazov su to mikulasenci,nazov katolik povodne v pisme bol ale nie v takom vyzname ako ho propaguju a tak ako i ine nazvy z biblii ako Riman,Rek,Zid,Izraelita a mnoho dalsieho maju oznacovat vnutorne charakterove vlastnosti cloveka nie jeho prislusnost k sektam zatratenia a statom atd ktore tie mena nikdy nemali predtym kym ich neukradli z biblie a neprerobili na ich obraz. Takze nazov Riman povodne znamena ten ktory je proti buzerantom a mikulasencom a pozna osobne Boha,to je vlastnost cloveka co to proste ma. Taktiez nazov katolik znamena dokonaly no nikto z tych mikulaseneckych krestanskych spolkov,kostolov,siekt nema ani len spravne zaklady.Jehovisti a ine diabolske zoskupenia maju podobne ako oni ****o len a je to urazkou Boha ako prepisuju bibliu na nepoznanie a hovoria mu tak ako si sami urcili ze ho pomenuju.Slovo krestan povodne nebolo ani v biblii.
none
9

6. 21.04.2018, 07:24

4-5. Oni nie su cirkev iba ak mikulasenecka. Cirkev v skutocnosti ma uplne iny vyznam ako i krst i mnohe ine zakladne slova ako to bezne od detstva oni vtlkaju ludom do hlav. A je jedno aky si daju nazov su to mikulasenci,nazov katolik povodne v pisme bol ale nie v takom vyzname ako ho propaguju a tak ako i ine nazvy z biblii ako Riman,Rek,Zid,Izraelita a mnoho dalsieho maju oznacovat vnutorne charakterove vlastnosti cloveka nie jeho prislusnost k sektam zatratenia a statom atd ktore tie mena ni...

21.04.2018, 10:35
Dodo. A ty nie si Mikulášenec? Len aby to nakoniec nebolo tak, že ten, ktorý o tom najviac hovorí, je sám to.
none
17

9. Slušný človek 21.04.2018, 10:35

Dodo. A ty nie si Mikulášenec? Len aby to nakoniec nebolo tak, že ten, ktorý o tom najviac hovorí, je sám to.

21.04.2018, 11:40
10. Bibliu mas ? Rozum mas ? Skumaj a dosledne a zvaz. Ale nie na bazi lzi a spekulacie lebo si sam uskodis,tak ako to robis teraz a nasledujes cestu mnohych. Ja jediny som tu pravdivo uviedol kto su mikulasenci,uviedol priklady ich ucenia s ktorymi sa dennodenne ludia potykaju a uviedol aka je o tom pravda na zaklade biblie a ukazal ze mnoho to co ucia je presne naopak na zaklade biblie. Tak co to vravi o mne ked nenavidim ich skutky a ucenie a som na strane Boha ktory ma o nich tu istu mienku a chce sa im vsetkym a dalsim diablom pomstit ?
none
21

17. 21.04.2018, 11:40

10. Bibliu mas ? Rozum mas ? Skumaj a dosledne a zvaz. Ale nie na bazi lzi a spekulacie lebo si sam uskodis,tak ako to robis teraz a nasledujes cestu mnohych. Ja jediny som tu pravdivo uviedol kto su mikulasenci,uviedol priklady ich ucenia s ktorymi sa dennodenne ludia potykaju a uviedol aka je o tom pravda na zaklade biblie a ukazal ze mnoho to co ucia je presne naopak na zaklade biblie. Tak co to vravi o mne ked nenavidim ich skutky a ucenie a som na strane Boha ktory ma o nich tu istu mienku ...

22.04.2018, 07:14
Neviem, či si to pravdivo uviedol. Lebo v písme dá hovorí o konkrétnej sekte v prvom storočí a ty ten výraz pouzivaš aj na druhých.
none
22

21. Slušný človek 22.04.2018, 07:14

Neviem, či si to pravdivo uviedol. Lebo v písme dá hovorí o konkrétnej sekte v prvom storočí a ty ten výraz pouzivaš aj na druhých.

22.04.2018, 07:31
23. Ale to uz sa domnievas ze pravdivo ti uviedli pisalkovia co to prepisali a snazia sa povedat ze to je len nejaka sekticka a je to neaktualne ? Ja ti vravim ze ich ucenie je rozsirene celosvetovo a ich skutky su vojny,genocidy,podvody,organizovana pedofilia a mnoho dalsieho. A ked neveris varovaniam o tom ze MNOHI budu antikristami a zvedu mnohych a minimum ludi bude vediet co a ako a mas na to v pisme xyz varovani a predobrazov potom uz neviem ako ti pomoct ked sa spoliehas ty na mikulasencov a na sekty co ti prepisu celu bibliu aby si tam mal veci co v biblii nikdy neboli. A ako som uviedol mikulasenecky Vatikan pravym menom podla biblie TYRUS ma svojich ludi v kazdom vierovyznani a z kazatelni sa im dobre zaraba falosnymi verziami evanjelii na chlebik to oni radi, preto je tak velka opozicia voci mne a ja i tak sa nebojim a hlasam ako sa veci maju lebo viem komu som uveril a nemaju radi demaskovanie. Cize mna nejake jehovisticke preklady biblie a mikulasenecke teorie o tom kto su oni sami a odvadzanie pozornosti a hovorenie ze to je ten co nas demaskuje nezaujima,budu mat svoju odplatu diabli
none
23

22. 22.04.2018, 07:31

23. Ale to uz sa domnievas ze pravdivo ti uviedli pisalkovia co to prepisali a snazia sa povedat ze to je len nejaka sekticka a je to neaktualne ? Ja ti vravim ze ich ucenie je rozsirene celosvetovo a ich skutky su vojny,genocidy,podvody,organizovana pedofilia a mnoho dalsieho. A ked neveris varovaniam o tom ze MNOHI budu antikristami a zvedu mnohych a minimum ludi bude vediet co a ako a mas na to v pisme xyz varovani a predobrazov potom uz neviem ako ti pomoct ked sa spoliehas ty na mikulasenco...

22.04.2018, 17:18
Ale to, čo hovoríš, by znamenalo, že aj správa v biblii o Mikulášencoch môže byť falošná a nemusí to biť podľa teba v "pravej" biblii. Ako to, že tomu veríš, že to nie je prekrútené?
none
7
21.04.2018, 07:27
A na cele ich hitparady sa dlho drzia preto lebo je to velsekta modlosluzobnych cernoknaznickych mikulasencov,vlkov v ovcom ruchu,zmiji, co predseda ostatnym modlarskym sektam zatratenia. Riadia vojny,genocidy,krizy, dosadzuju politicke prasacie hlavy na ich miesta,banky su nimi nastrcene dlh maju staty voci nim len preto lebo zacali vrazdit a kradnut v predstihu a urcovat pravidla ich hnusnej hry. Preto i hovoria ze vsetky cesty vedu do Rima,rozdeluj a panuj, a opakovana loz je u nich pravdou.Ale vzdy to bude len loz bez ohladu na to kolkym zombikom vymyli mozgy
none
8
21.04.2018, 10:21
Múdri a vzdelaní si prajú, okrem iného, vedieť kde sa dnes nachádzame na priamke času...
none
10

8. teolog 21.04.2018, 10:21

Múdri a vzdelaní si prajú, okrem iného, vedieť kde sa dnes nachádzame na priamke času...

21.04.2018, 10:36
Teológ. Ale 539 + 70 je 609 a nie 607.
none
15

10. Slušný človek 21.04.2018, 10:36

Teológ. Ale 539 + 70 je 609 a nie 607.

21.04.2018, 11:32
to ze neovlada zakladnu matiku je jedna vec,ale to nikto kto prijal loz o 365-6 dnoch do roka a podobnych rozpravkach miesto biblickej pravdy, druha vec je ze mu to nic neni platne lebo stavia na sfalsovanej verzii historii a omackach nezmylsov
none
19

10. Slušný človek 21.04.2018, 10:36

Teológ. Ale 539 + 70 je 609 a nie 607.

21.04.2018, 17:17
Teológ, škoda, že mi na moju námietku nechceš odpovedať.
none
30

19. Slušný človek 21.04.2018, 17:17

Teológ, škoda, že mi na moju námietku nechceš odpovedať.

11.06.2018, 18:43
Slušný človek, ak nevadi, skusim odpovedať za neho, nakolko sa trochu (dost) venujem historii.
Nezastavam sa teraz nazoru nikoho, iba jednu faktograficku poznamku.
Je pravda, že Babylon bol dobyty v r. 539 pr.n.l. (v noci 4./5.oktobra -539), ale tymto sa ešte neskončilo Babylonske zajatie.
Sloboda a prepustenie zajatcov Babylona nastali asi o 2 roky neskor, čiže v roku -537. Ked tychto 70 rokov ratame odtiaľto, a fakticky aj sa musia ratat odtiaľto, tak mu to na ten rok 607 vychadza.
none
13

8. teolog 21.04.2018, 10:21

Múdri a vzdelaní si prajú, okrem iného, vedieť kde sa dnes nachádzame na priamke času...

21.04.2018, 11:29
9. To je v poriadku, Otázka je iba, o čo sa chceš oprieť.
none
14

8. teolog 21.04.2018, 10:21

Múdri a vzdelaní si prajú, okrem iného, vedieť kde sa dnes nachádzame na priamke času...

21.04.2018, 11:30
Ten kto je vzdelany a nie od tupych ludskych spolkov a siekt vie ze sa nachadzame v case ktory je viac nez 720 milionov od zabitia ( ci ukrizovania ?,treba zistit skrz spravnu interpretaciu zjavenia a evanjelii co spolky sveta neucia, a ak je medzi zabitym a ukrizovanim rozdiel telesne o co viac duchovne..) Jezisa Krista, teraz bol nedavno rok 81, plus tie miliony rokov... .
A ak chces vediet ako to viem a podrobne vypocty mas tri moznosti,najst vsade na fore kde uvadzam ratanie casov a pocitat a pozriet bibliu, alebo mailovat so mnou ci niekym koho mail som tu uviedol tiez na fore, alebo dojst na to sam len to by si musel byt duchovne omnoho silnejsi a byt mimo uceni siekt a spolkov tohto sveta a pracovat na diele Bozom nie na diablovych dielach jehovistov a mikulasencov
none
20
22.04.2018, 00:08
Slušnému člpvekovi: v roku 539 Cyrus porazil Babylón. V roku 538 vzdal dekrét. aby sa židia vrátili do svojej zemi! Po niekoľko tisícovej trati sa asi 50 000 židov vrátili do Judei v roku 537 pr.n.l.
none
24
23.04.2018, 10:44
none
25

24. Johny Pravda 23.04.2018, 10:44

http://www.diskusneforum.sk/tema/vypocet-r-1914-od-jehovovych-svedkov

23.04.2018, 10:47
none
26

25. Johny Pravda 23.04.2018, 10:47

http://www.4jehovah.org/cs/proc-jsou-roky-1914-a-607-chybne/ , http://www.straznavez.cz/Zdomova/1914.htm

30.04.2018, 03:38
Jednoducho vysvetlené: Správnosť roku 1914 n.l. záleží na správnosti roku 607 pr.n.l! Odpoveď som už dal Slušnému človekovi hore.
none
29

26. teolog 30.04.2018, 03:38

Jednoducho vysvetlené: Správnosť roku 1914 n.l. záleží na správnosti roku 607 pr.n.l! Odpoveď som už dal Slušnému človekovi hore.

04.05.2018, 10:59
Veď to, ak ten rok 607 nesedi, tak potom ani 1914
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 146 049 B vygenerované za : 0.124 s unikátne zobrazenia tém : 36 359 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.