hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Desivá diagnóza! Antikoncepcia zastavila 16-ročnému dievčaťu srdce...

príspevkov
120
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 5.11.2010 13:06
posledná zmena 6.11.2010 09:44
1
05.11.2010, 13:06
Podľa niektorých lekárov v Česku pribúda žien a dievčat, ktoré majú problémy po skončení užívania hormonálnej antikoncepcie. Dôvodom podľa nich nie je samotná antikoncepcia, ale v mnohých prípadoch nevykonanie riadnych testov u gynekológa.

Desivá diagnóza, na ktorú si českí kardiológovia začínajú pomaly zvykať - zdravému šestnásťročnému dievčaťu upchala krvná zrazenina pľúca. Počas transportu došlo dokonca k zástave srdca, lekári museli nasadiť lieky a prístroje, nakoniec ju vo vážnom stave odovzdali na ARO detskej nemocnice.
👍: piskotka
none
32

1. 05.11.2010, 13:06

Podľa niektorých lekárov v Česku pribúda žien a dievčat, ktoré majú problémy po skončení užívania hormonálnej antikoncepcie. Dôvodom podľa nich nie je samotná antikoncepcia, ale v mnohých prípadoch nevykonanie riadnych testov u gynekológa.

Desivá diagnóza, na ktorú si českí kardiológovia začínajú pomaly zvykať - zdravému šestnásťročnému dievčaťu upchala krvná zrazenina pľúca. Počas transportu došlo dokonca k zástave srdca, lekári museli nasadiť lieky a prístroje, nakoniec ju vo vážnom s...

05.11.2010, 16:41
No ja nie som doktor a nempoznám ani podrobnosti tohto prípadu, ale je dosť pravdepodobné, že dievčina popri užívaniu hormonálnej antikoncepcie aj fajčila, čo je strašne vysoké riziko vzniku trombózy. Uvoľnený trombus upchá cievu a je problém...ale toto tu už nikto nespomenul. Ale hormonálna antikoncepcia je strašne zlá.
none
34

32. 05.11.2010, 16:41

No ja nie som doktor a nempoznám ani podrobnosti tohto prípadu, ale je dosť pravdepodobné, že dievčina popri užívaniu hormonálnej antikoncepcie aj fajčila, čo je strašne vysoké riziko vzniku trombózy. Uvoľnený trombus upchá cievu a je problém...ale toto tu už nikto nespomenul. Ale hormonálna antikoncepcia je strašne zlá.

05.11.2010, 16:47
Takisto mozno ani neabsolvovala povinne vysetrenie, mozno maju v rodine predispozicie na vyssiu zrazanlivost krvi a upchavanie ciev.

Mimochodom, beriem HAK roky, mam bronchialnu astmu, fajcim tamer 10 rokov cez skatulku denne...a nic mi nie je.

Uz s tou HAK tolko nestraste
none
117

32. 05.11.2010, 16:41

No ja nie som doktor a nempoznám ani podrobnosti tohto prípadu, ale je dosť pravdepodobné, že dievčina popri užívaniu hormonálnej antikoncepcie aj fajčila, čo je strašne vysoké riziko vzniku trombózy. Uvoľnený trombus upchá cievu a je problém...ale toto tu už nikto nespomenul. Ale hormonálna antikoncepcia je strašne zlá.

06.11.2010, 06:02
ja kazdopadne suhlasim s farmakum ,vela bab pri tom fajci tak nech sa moc necuduju ze im to spati...
none
2
05.11.2010, 13:13
Je to zriedkavy jav!!
A povacsine je to dosledok toho,ze samotne dievcata kaslu na pribalovy letak v ktorom sa aj pise,ze sa na to nesmie fajcit! A realita je aka???
👍: Mortiisia
none
37

2. 05.11.2010, 13:13

Je to zriedkavy jav!!
A povacsine je to dosledok toho,ze samotne dievcata kaslu na pribalovy letak v ktorom sa aj pise,ze sa na to nesmie fajcit! A realita je aka???

05.11.2010, 17:15
Well zriedkavý jav by malo byť predpisovanie a branie HAK. Je to jed par excelence, genocída na dievčatách a ženách, okrem toho, že ich HAK devastuje psychicky, telesne, parádne a nenápadne ich to zabíja a potom sú výhovorky lekárov, že každý prípad je individuálny. Chcela by som vidieť mužskú HAK, jed na mužov, či by ich nejaký muž bral a uspokojil sa s tým, keď umrie jeho kamarát, že mal na to predispozície alebo, že fajčil cigarety. Vidíme aké sú dnešné mladé dievčatá a žený jednak obézne, jednak umelo zoškareďované týmto jedom. Viem, že v Veľkej Británií na tom fičia už 13 ročné dievčatá, vrátane celého produktívneho veku a potom, aby neumierali a nevyzerali ako Lochnešské príšery.
none
3
05.11.2010, 13:18
...ale antikoncepcia je skodliva i bez toho,ze sa nesmie fajcit....moja segra nefajci a z anti mala vazny problem.....minule mi akurat moj dr ponukal ci nechcem po porode implant do ruky na 3 roky....ze po 3 r mi to vyberu a daju novy...serem ja im na na take hovadiny)
none
4

3. 05.11.2010, 13:18

...ale antikoncepcia je skodliva i bez toho,ze sa nesmie fajcit....moja segra nefajci a z anti mala vazny problem.....minule mi akurat moj dr ponukal ci nechcem po porode implant do ruky na 3 roky....ze po 3 r mi to vyberu a daju novy...serem ja im na na take hovadiny)

05.11.2010, 13:20
jana.......antikoncepcia znizuje vznik rakoviny krcka maternice,rakovinu prsnika.......upravuje ciklus atd.
none
5
05.11.2010, 13:24
....ale je skodliva....preco chlapi neberu take gebudziny??...si zabudol napisat,ze zeny po nej nemozu velmi dlho otehotniet.....
none
6

5. 05.11.2010, 13:24

....ale je skodliva....preco chlapi neberu take gebudziny??...si zabudol napisat,ze zeny po nej nemozu velmi dlho otehotniet.....

05.11.2010, 13:27
jana
Ak by pre chlapov take nieco vymysleli co by bolo ucinne okrem vazektomie ,tak by som to bral aj ja.
none
7

5. 05.11.2010, 13:24

....ale je skodliva....preco chlapi neberu take gebudziny??...si zabudol napisat,ze zeny po nej nemozu velmi dlho otehotniet.....

05.11.2010, 13:28
jana.......a co sa tyka otehotnenia........aj pocas uzivania sa stavaju pripady,ze zena otehotnie.
none
10

7. 05.11.2010, 13:28

jana.......a co sa tyka otehotnenia........aj pocas uzivania sa stavaju pripady,ze zena otehotnie.

05.11.2010, 13:39
Potom na aku rit ma zmysel sa cpat hormonmy.Zena ma asi dva plodne dni do mesiaca,uplne by stacilo,keby sa naucili poznat svoje telo,ale tak brainwash resp pohodlnost ..Inak o HAK sa tu toho uz popisalo a poviem ti Well,sam moj gynekolog mi ju neodporucal,len dva-az tri roky si na HAK telo zvyka,potom co je to zasarjat.Alebo je moj gyndos debil a ty vies vsetko lepsie..
none
13

10. 05.11.2010, 13:39

Potom na aku rit ma zmysel sa cpat hormonmy.Zena ma asi dva plodne dni do mesiaca,uplne by stacilo,keby sa naucili poznat svoje telo,ale tak brainwash resp pohodlnost ..Inak o HAK sa tu toho uz popisalo a poviem ti Well,sam moj gynekolog mi ju neodporucal,len dva-az tri roky si na HAK telo zvyka,potom co je to zasarjat.Alebo je moj gyndos debil a ty vies vsetko lepsie..

05.11.2010, 13:41
Dva plodne dni?????????????????????

Skoda slov......
none
18

13. 05.11.2010, 13:41

Dva plodne dni?????????????????????

Skoda slov......

05.11.2010, 14:14
A kolko ich ma podla teba?Proklamuje sa aj tri az pet dni,ale najvecsia pravdepodobnost otehotniet je 12-14 den od prveho dna zaciatku menstr.
none
19

18. 05.11.2010, 14:14

A kolko ich ma podla teba?Proklamuje sa aj tri az pet dni,ale najvecsia pravdepodobnost otehotniet je 12-14 den od prveho dna zaciatku menstr.

05.11.2010, 14:24
resp,
odkaz
none
20

18. 05.11.2010, 14:14

A kolko ich ma podla teba?Proklamuje sa aj tri az pet dni,ale najvecsia pravdepodobnost otehotniet je 12-14 den od prveho dna zaciatku menstr.

05.11.2010, 14:26
Dá sa predsa otehotnieť aj mimo našich vypočítaných dní plodnosti, aj počas menštruácie. Údajne aj vtedy sa môže uvoľniť zrelé vajíčko a váš sex pokrstíte oplodnením. odkaz
none
21

20. 05.11.2010, 14:26

Dá sa predsa otehotnieť aj mimo našich vypočítaných dní plodnosti, aj počas menštruácie. Údajne aj vtedy sa môže uvoľniť zrelé vajíčko a váš sex pokrstíte oplodnením. http://diskusie.zena.atlas.sk/tehotenske-debaty-/ako-dlho-mame-plodne-dni-/1535468.html

05.11.2010, 14:50
Ved tam je jasne poznamenane-"Treba však poznamenať, že ovulácia nenastáva každý mesiac v ten istý deň/preto sa treba sledovat/. .."Vychadzam z pravidelneho cyklu.
Aj cez menstruaciu sa da,dfc niektore zeny mozu mat ovulaciu kedykolvek,ale tomu predchadzaju urcite faktory
none
14

10. 05.11.2010, 13:39

Potom na aku rit ma zmysel sa cpat hormonmy.Zena ma asi dva plodne dni do mesiaca,uplne by stacilo,keby sa naucili poznat svoje telo,ale tak brainwash resp pohodlnost ..Inak o HAK sa tu toho uz popisalo a poviem ti Well,sam moj gynekolog mi ju neodporucal,len dva-az tri roky si na HAK telo zvyka,potom co je to zasarjat.Alebo je moj gyndos debil a ty vies vsetko lepsie..

05.11.2010, 13:42
Nati ,ale to chlapi nepochopia....je im pohodlnejsie ,aby zena brala anti a jej zdravie je upne inde...
none
22

14. 05.11.2010, 13:42

Nati ,ale to chlapi nepochopia....je im pohodlnejsie ,aby zena brala anti a jej zdravie je upne inde...

05.11.2010, 14:52
ved nemusite brat anitku..ale potom neskucte ked mate krce a plazite sa po zemi..niektorym zenam antika praveze upravila hladinu hormonov v krvy a nemavaju tak bolestive menstruacie.
none
23

22. 05.11.2010, 14:52

ved nemusite brat anitku..ale potom neskucte ked mate krce a plazite sa po zemi..niektorym zenam antika praveze upravila hladinu hormonov v krvy a nemavaju tak bolestive menstruacie.

05.11.2010, 15:02
Vsetko ma svoje za aj proti/aj ked menstruacne bolesti sa daju aj inak korigovat,a pri HAK je skor-urcite viac toho proti
none
24

23. 05.11.2010, 15:02

Vsetko ma svoje za aj proti/aj ked menstruacne bolesti sa daju aj inak korigovat,a pri HAK je skor-urcite viac toho proti

05.11.2010, 15:24
...niekde som čítala, že ich spôsobuje nedostatok calcia a magnézia v krvi.
none
39

22. 05.11.2010, 14:52

ved nemusite brat anitku..ale potom neskucte ked mate krce a plazite sa po zemi..niektorym zenam antika praveze upravila hladinu hormonov v krvy a nemavaju tak bolestive menstruacie.

05.11.2010, 17:20
Rains aj ostatní chlapi, na nebolestivú menštruáciu nepotrebuje žena brať jed, ktorý ju ohrozuje na živote. To už si rovno môže uvariť nejaký čaj pre ženy alebo aj hocijakú tabletku od bolesti, tá je menej škodlivá ako hormóny, ktoré počas užívania vytvárajú v tele ženy stav permanentnej tehotnosti, toto je absolútne nenormálne a nezdrave.
none
55

39. 05.11.2010, 17:20

Rains aj ostatní chlapi, na nebolestivú menštruáciu nepotrebuje žena brať jed, ktorý ju ohrozuje na živote. To už si rovno môže uvariť nejaký čaj pre ženy alebo aj hocijakú tabletku od bolesti, tá je menej škodlivá ako hormóny, ktoré počas užívania vytvárajú v tele ženy stav permanentnej tehotnosti, toto je absolútne nenormálne a nezdrave.

05.11.2010, 18:19
Lea, tak teda odporuč nejaké tabletky od bolesti na veľmi bolestivú menštruáciu, ktoré naozaj zaberajú. Nejaký čajíček pre ženy sú akurát vyhodené peniaze. Pchať sa Ibalginom (hlavne ak nezaberá) je tiež veľmi "zdravé". Mne nepomáhali ani analgetiká na predpis.
Mimochodom, rada by som vedela, ako neblaho psychicky vplýva HAK na ženy...
none
58

55. 05.11.2010, 18:19

Lea, tak teda odporuč nejaké tabletky od bolesti na veľmi bolestivú menštruáciu, ktoré naozaj zaberajú. Nejaký čajíček pre ženy sú akurát vyhodené peniaze. Pchať sa Ibalginom (hlavne ak nezaberá) je tiež veľmi "zdravé". Mne nepomáhali ani analgetiká na predpis.
Mimochodom, rada by som vedela, ako neblaho psychicky vplýva HAK na ženy...

05.11.2010, 19:46
Kqietok28 doporucujem Panadol Feminu, NO-SPA (proti krcom)
--
clanok tu: odkaz
--
Ak by som bola na tvojo mieste, tak by som si poziadala o radu aj algeziologa, keby si vedela kolko liekov exituje kvalitnych, presne urceny na typ bolesti, presne usity na mieru pacienta - tak by si nekupovala volno predajne sracky. Precitaj si tento 2 strankovy dokument tu: odkaz
none
59

58. 05.11.2010, 19:46

Kqietok28 doporucujem Panadol Feminu, NO-SPA (proti krcom)
--
clanok tu: http://www.obroda.sk/clanok/22158/Ako-bojovat-proti-bolestivej-menstruacii/
--
Ak by som bola na tvojo mieste, tak by som si poziadala o radu aj algeziologa, keby si vedela kolko liekov exituje kvalitnych, presne urceny na typ bolesti, presne usity na mieru pacienta - tak by si nekupovala volno predajne sracky. Precitaj si tento 2 strankovy dokument tu: http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=3288...

05.11.2010, 19:48
oprava: existuje a nie exituje, ale niektore tzv. lieky aj exituju napr. HAK
none
60

58. 05.11.2010, 19:46

Kqietok28 doporucujem Panadol Feminu, NO-SPA (proti krcom)
--
clanok tu: http://www.obroda.sk/clanok/22158/Ako-bojovat-proti-bolestivej-menstruacii/
--
Ak by som bola na tvojo mieste, tak by som si poziadala o radu aj algeziologa, keby si vedela kolko liekov exituje kvalitnych, presne urceny na typ bolesti, presne usity na mieru pacienta - tak by si nekupovala volno predajne sracky. Precitaj si tento 2 strankovy dokument tu: http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=3288...

05.11.2010, 20:05
Lea, mám bronchiálnu astmu. Nemôžem užívať väčšinu analgetík (medzi inými Nospa, valetol, novalgin, ibalgin, tramal, aulin...). Panadol Femina je lentilka, nikdy nezabral. Jediné čo aspoň trochu zaberalo bol Flector rapid, no to je na predpis a príliš silné, aby som to brala pravidelne...aj to len kvôli úľave na hodinu.
S užívaním HAK zmizli bolesti (pri ktorých som sa plazila po zemi a niekoľkokrát denne vracala), menštruácia sa skrátila z neznesiteľných 9-12 na 2dni, zmizli cysty na vaječníkoch (vďaka nim je už polovica jedného fuč). Navyše mám v rodine rakovinu prsníka, maternice a vaječníkov. HAK ma chráni. Ku všetkému mám miernu alergiu na latex, kondómy nemôžem používať dlhodobo. Ako by som sa mala chrániť? Rátať si plodné dni a potom sa diviť, že som tehotná? Alebo nesexovať?
HAK je pre mňa najrozumnejšie a najschodnejšie riešenie.
Nik ťa nenúti, aby si ju používala. No je aj množstvo iných vecí, ktoré sú škodlivé a nikoho to nezdvíha zo stoličky.
Používaš deodoranty? Vieš že môžu zapríčiniť rakovinu lymfatických uzlín? Ješ mäso? Vieš, že je plné ATB a steroidov? Atď....
HAK nie je o nič viac/menej škodlivá ako xy iných vecí, ktoré používaš denne.
none
61

60. 05.11.2010, 20:05

Lea, mám bronchiálnu astmu. Nemôžem užívať väčšinu analgetík (medzi inými Nospa, valetol, novalgin, ibalgin, tramal, aulin...). Panadol Femina je lentilka, nikdy nezabral. Jediné čo aspoň trochu zaberalo bol Flector rapid, no to je na predpis a príliš silné, aby som to brala pravidelne...aj to len kvôli úľave na hodinu.
S užívaním HAK zmizli bolesti (pri ktorých som sa plazila po zemi a niekoľkokrát denne vracala), menštruácia sa skrátila z neznesiteľných 9-12 na 2dni, zmizli cysty na vaječn...

05.11.2010, 20:15
Kqietok pri bronchiálnej astme pokiaľ viem sa nesmú užívať salicylaty napr. acylpyrin viac o tom tu: odkaz Kqietok28 a nemala by si fajcit. No ja som taka hlupana, ze kazdeho varujem.
none
63

61. 05.11.2010, 20:15

Kqietok pri bronchiálnej astme pokiaľ viem sa nesmú užívať salicylaty napr. acylpyrin viac o tom tu: http://nova.medicina.cz/odborne/clanek.dss?s_id=4119. Kqietok28 a nemala by si fajcit. No ja som taka hlupana, ze kazdeho varujem.

05.11.2010, 20:21
lea, ďakujem, ale nebudem na sebe testovať analgetiká. Hlavne ak tie z naozaj silných zabrali max na hodinu. Astmatické záchvaty sa konečne ukľudnili, nebudem to dráždiť
Že by som nemala fajčiť, to viem. A? Mám zlozvyk, som s ním spokojná, nechystám sa prestať. Za celý čas sa mi astma nezhoršila, teraz dokonca zlepšila.
Že každého varuješ je fajn, ale ty zbytočne všetko ženieš do extrémov.
none
65

63. 05.11.2010, 20:21

lea, ďakujem, ale nebudem na sebe testovať analgetiká. Hlavne ak tie z naozaj silných zabrali max na hodinu. Astmatické záchvaty sa konečne ukľudnili, nebudem to dráždiť
Že by som nemala fajčiť, to viem. A? Mám zlozvyk, som s ním spokojná, nechystám sa prestať. Za celý čas sa mi astma nezhoršila, teraz dokonca zlepšila.
Že každého varuješ je fajn, ale ty zbytočne všetko ženieš do extrémov.

05.11.2010, 20:24
Kqietok asi by som ta mala vyprasit po riti.
none
74

60. 05.11.2010, 20:05

Lea, mám bronchiálnu astmu. Nemôžem užívať väčšinu analgetík (medzi inými Nospa, valetol, novalgin, ibalgin, tramal, aulin...). Panadol Femina je lentilka, nikdy nezabral. Jediné čo aspoň trochu zaberalo bol Flector rapid, no to je na predpis a príliš silné, aby som to brala pravidelne...aj to len kvôli úľave na hodinu.
S užívaním HAK zmizli bolesti (pri ktorých som sa plazila po zemi a niekoľkokrát denne vracala), menštruácia sa skrátila z neznesiteľných 9-12 na 2dni, zmizli cysty na vaječn...

05.11.2010, 20:35
kqietok28,
Viesť konverzáciu s leou o tom, či je hormonálna antikoncepcia škodlivá alebo nie nemá zmysel, je to strat času. Ja som sa jej pokúšala vysvetliť mechanizmus účinku HAK a takisto aj nežiadúce účinky ale moje slová nepadli na úrodnú pôdu. Lea proste HAK neuznávala, nauznáva a asi ani uznávať nebude. A neviem prečo...
none
62

39. 05.11.2010, 17:20

Rains aj ostatní chlapi, na nebolestivú menštruáciu nepotrebuje žena brať jed, ktorý ju ohrozuje na živote. To už si rovno môže uvariť nejaký čaj pre ženy alebo aj hocijakú tabletku od bolesti, tá je menej škodlivá ako hormóny, ktoré počas užívania vytvárajú v tele ženy stav permanentnej tehotnosti, toto je absolútne nenormálne a nezdrave.

05.11.2010, 20:17
lea..a ty vies presne aku ma kazda zena silnu mestruaciu? niektore ju mavaju slabu a prebehne u nich bez bolesti. Ine ju tak silnu, ze pocas svojich dni, skriabu aj omietku na stene od bolesti.
none
64

62. 05.11.2010, 20:17

lea..a ty vies presne aku ma kazda zena silnu mestruaciu? niektore ju mavaju slabu a prebehne u nich bez bolesti. Ine ju tak silnu, ze pocas svojich dni, skriabu aj omietku na stene od bolesti.

05.11.2010, 20:22
Rains kazda bolest sa da prezit ja som prezila rozne bolesti - bola som obarena horucou vodou ako dieta 2. stupen popalenin a zaziva zo mna schadzala koža, bolesti krcnej chrbte, kolena, ktore uz malo ist na operaciu, oblickove koliky, ktore sa prirovnavaju k porodnym bolestiam, depresiu - co je najvacsia bolest, bolesti mocoveho mechura, bolesti mocovych ciest, kolonoskopiu, ked ti vrazia do riti pol metrovu tyc, dokonca ma raz pichali pod oko-bolest som vydrzala, len som odpadla
none
66

64. 05.11.2010, 20:22

Rains kazda bolest sa da prezit ja som prezila rozne bolesti - bola som obarena horucou vodou ako dieta 2. stupen popalenin a zaziva zo mna schadzala koža, bolesti krcnej chrbte, kolena, ktore uz malo ist na operaciu, oblickove koliky, ktore sa prirovnavaju k porodnym bolestiam, depresiu - co je najvacsia bolest, bolesti mocoveho mechura, bolesti mocovych ciest, kolonoskopiu, ked ti vrazia do riti pol metrovu tyc, dokonca ma raz pichali pod oko-bolest som vydrzala, len som odpadla

05.11.2010, 20:25
lea
No uzasne pomyslenie
Ale tiez si nemyslim,ze zena musi kazdy mesiac trpiet ked nemusi....
none
67

66. 05.11.2010, 20:25

lea
No uzasne pomyslenie
Ale tiez si nemyslim,ze zena musi kazdy mesiac trpiet ked nemusi....

05.11.2010, 20:27
Well, vies treba volit mensie zlo. Radsej budem trocha trpiet akokeby som mala riskovat, ze sa zabijem napr. uzivanim horm. antikoncepcie.
none
69

67. 05.11.2010, 20:27

Well, vies treba volit mensie zlo. Radsej budem trocha trpiet akokeby som mala riskovat, ze sa zabijem napr. uzivanim horm. antikoncepcie.

05.11.2010, 20:28
trocha trpieť...
none
71

67. 05.11.2010, 20:27

Well, vies treba volit mensie zlo. Radsej budem trocha trpiet akokeby som mala riskovat, ze sa zabijem napr. uzivanim horm. antikoncepcie.

05.11.2010, 20:31
89. lea,,ake mavas menstruacie?
none
77

71. 05.11.2010, 20:31

89. lea,,ake mavas menstruacie?

05.11.2010, 20:37
Rains su bolestive, ale ja znesiem vela bolesti, som zvyknuta, ale to co opisuje Kqietok bude asi nieco naozaj silne.
none
79

77. 05.11.2010, 20:37

Rains su bolestive, ale ja znesiem vela bolesti, som zvyknuta, ale to co opisuje Kqietok bude asi nieco naozaj silne.

05.11.2010, 20:38
lea..moja byvala mala take bolesti pocas menstruacie, ze sa plazila po zemi, co nevladala ani vstat a nechtami na rukach skriabala omietku. Ale ani za boha si nechcela dat antiku predpisat.
none
85

79. 05.11.2010, 20:38

lea..moja byvala mala take bolesti pocas menstruacie, ze sa plazila po zemi, co nevladala ani vstat a nechtami na rukach skriabala omietku. Ale ani za boha si nechcela dat antiku predpisat.

05.11.2010, 20:44
Rains a dobre urobila. Nie HAK, ale ked je nieco nevydrzatelne tak ku algeziologovi.
none
88

85. 05.11.2010, 20:44

Rains a dobre urobila. Nie HAK, ale ked je nieco nevydrzatelne tak ku algeziologovi.

05.11.2010, 20:46
108. lea ona k lekarom nechodievala...nechcela chodit lepsie povedane...jej vec.
none
73

67. 05.11.2010, 20:27

Well, vies treba volit mensie zlo. Radsej budem trocha trpiet akokeby som mala riskovat, ze sa zabijem napr. uzivanim horm. antikoncepcie.

05.11.2010, 20:34
lea.....poznam zeny ktore nedokazu v tych bolestiach pracovat a ledva zvladaju pracu aj ak pouziju tablety od bolesti....
Neviem si predstavit to utrpenie......ale asi nic prijemne.
A tiez poznam zeny co ani nevedia co je bolest cez menzes.
none
68

64. 05.11.2010, 20:22

Rains kazda bolest sa da prezit ja som prezila rozne bolesti - bola som obarena horucou vodou ako dieta 2. stupen popalenin a zaziva zo mna schadzala koža, bolesti krcnej chrbte, kolena, ktore uz malo ist na operaciu, oblickove koliky, ktore sa prirovnavaju k porodnym bolestiam, depresiu - co je najvacsia bolest, bolesti mocoveho mechura, bolesti mocovych ciest, kolonoskopiu, ked ti vrazia do riti pol metrovu tyc, dokonca ma raz pichali pod oko-bolest som vydrzala, len som odpadla

05.11.2010, 20:27
Lea, ja mám veľmi dobrú toleranciu bolesti. Keď som mala zlomený nos, smiala som sa. Keď som mala "zaškrtený" vaječník (otočený o 360stupňov) doplazila som sa do nemocnice a neplakala som(bolesť lekári prirovnali k zauzleným črevám, jedna z najhorších). Bolesti chrbtice už nevnímam. Ani sa nezastavím, keď si tresnem prst do dverí (naposledy prasknutý, na nohe).
Ale menštruačné bolesti, keď sa plazím, nemôžem jesť ani piť, zvraciam od bolesti, mám pocit, že mi niekto vytrháva vnútornosti... to je silné kafe aj pre mňa. A analgetiká nikdy nepomohli. Jedine HAK
👍: Mortiisia
none
72

68. 05.11.2010, 20:27

Lea, ja mám veľmi dobrú toleranciu bolesti. Keď som mala zlomený nos, smiala som sa. Keď som mala "zaškrtený" vaječník (otočený o 360stupňov) doplazila som sa do nemocnice a neplakala som(bolesť lekári prirovnali k zauzleným črevám, jedna z najhorších). Bolesti chrbtice už nevnímam. Ani sa nezastavím, keď si tresnem prst do dverí (naposledy prasknutý, na nohe).
Ale menštruačné bolesti, keď sa plazím, nemôžem jesť ani piť, zvraciam od bolesti, mám pocit, že mi niekto vytrháva vnútornosti... t...

05.11.2010, 20:33
Kqietok v poriadku, to meni situaciu, vidim, ze nie si nijaka padavka a rozmaznana panicka, a ze si dost preskakala. Ja mam tiez astmu, ale uz stredne tazku a prezila som si peklo, kym mi ju spravne diagnostikovali - vlastne diagnostikovala som si ju sama, len som ju predostrela lekarke a ta uz len potvrdila, nebudem opisovat stavy, ked som sa nemohla nadychnut, zachvaty, kasel nie taky, ze ta boli v hrudniku ci v chrbte, ale take, ze sa doslova pocikas. Neskor sa pri dlhodobom uzivanie liekov proti astme vyskytnu problemy so srdcom atd. atd. - netreba to brat na lahku vahu, astma sa da len co najdlhsie udrzat v akom takom stave, ale vzdy sa to bude zhorsovat, pridruzovat dalsie choroby, komplikacie. Okej nechajme to.
none
78

72. 05.11.2010, 20:33

Kqietok v poriadku, to meni situaciu, vidim, ze nie si nijaka padavka a rozmaznana panicka, a ze si dost preskakala. Ja mam tiez astmu, ale uz stredne tazku a prezila som si peklo, kym mi ju spravne diagnostikovali - vlastne diagnostikovala som si ju sama, len som ju predostrela lekarke a ta uz len potvrdila, nebudem opisovat stavy, ked som sa nemohla nadychnut, zachvaty, kasel nie taky, ze ta boli v hrudniku ci v chrbte, ale take, ze sa doslova pocikas. Neskor sa pri dlhodobom uzivanie liekov p...

05.11.2010, 20:37
Lea, ja mám dosť silnú astmu. Roky užívam lieky v inhalátoroch. Viem čo je to mať záchvat.
Všetko sa mi zlepšilo, odkedy mám mačky Lieky už skoro nežeriem, dýcha sa mi výborne, aj vyfajčiť viac zvládam
Idem ja od vás, víno čaká
none
83

78. 05.11.2010, 20:37

Lea, ja mám dosť silnú astmu. Roky užívam lieky v inhalátoroch. Viem čo je to mať záchvat.
Všetko sa mi zlepšilo, odkedy mám mačky Lieky už skoro nežeriem, dýcha sa mi výborne, aj vyfajčiť viac zvládam
Idem ja od vás, víno čaká

05.11.2010, 20:43
Kqietok cakaj neutekaj. Neurob fatalnu chybu, ze ked ti je lepsie, prestanes uzivat predpisane lieky. Toto nikdy nerob. Nezabudaj, ze na astmu sa umiera, len sa o tom nehovori. Pri dnesnej modernej medicine sa to stava len u "hrdinov" pacientov, ktori si myslia, ze im je lepsie a lieky nepotrebuju, neberu, ale svojvolne znizuju. Nezabuda, ze nase ochorenie je take, ze 2 -3 minutky bez moznosti sa nadychnut pri zachvate a konec. Este si chcem s tebou par rokov pisat. Tak neurob hluposti. Papa.
none
70

64. 05.11.2010, 20:22

Rains kazda bolest sa da prezit ja som prezila rozne bolesti - bola som obarena horucou vodou ako dieta 2. stupen popalenin a zaziva zo mna schadzala koža, bolesti krcnej chrbte, kolena, ktore uz malo ist na operaciu, oblickove koliky, ktore sa prirovnavaju k porodnym bolestiam, depresiu - co je najvacsia bolest, bolesti mocoveho mechura, bolesti mocovych ciest, kolonoskopiu, ked ti vrazia do riti pol metrovu tyc, dokonca ma raz pichali pod oko-bolest som vydrzala, len som odpadla

05.11.2010, 20:29
lea...joj, teraz budem jak moj foter..zacneme si rozpravat o bolesti. opalil som si ruku do cervena rozhavenym zelezom, prsty ohnom, polozil som ruky na cerstvo polozenu smolu. vyhol som sa invalidnemu voziku. mavam zaseknute nervy medzi stavcami. koliky som mal aj ja, zapal vtaka som mal, 4 hodiny som tyckoval zlc, prarazene koleno, rezal som sa bez umrtvenia, vyklebne zapastie.
ale to som ja..zvladam bolest, posunul som si prah bolesti, ale predsa nebudem po kazdom ocakavat, ze ked mu zlomim ruku v lakti, tak povie len au a nebude revat ako ked ho rezu.
bolest si vydrzala len si odpadla jo? Zlato, to si odpadla od bolesti.
Najhorsia bolest aka je, je bolest zubov.
a kolonoskopiu som mal aj ja...na mne sa ucili mladi lekari a zamotal sa mi v prvom ohybe od zaludka...zaujivamy pocit v crevach, ked sa ti tam toci s tym bazmegom a neviem von.
none
75

70. 05.11.2010, 20:29

lea...joj, teraz budem jak moj foter..zacneme si rozpravat o bolesti. opalil som si ruku do cervena rozhavenym zelezom, prsty ohnom, polozil som ruky na cerstvo polozenu smolu. vyhol som sa invalidnemu voziku. mavam zaseknute nervy medzi stavcami. koliky som mal aj ja, zapal vtaka som mal, 4 hodiny som tyckoval zlc, prarazene koleno, rezal som sa bez umrtvenia, vyklebne zapastie.
ale to som ja..zvladam bolest, posunul som si prah bolesti, ale predsa nebudem po kazdom ocakavat, ze ked mu zlom...

05.11.2010, 20:35
Rains si zlaty. Vitaj v klube, vitaj v lazarete. Do frasa, tak tolko mladych ludi je tak chorych, ze az.
none
76

75. 05.11.2010, 20:35

Rains si zlaty. Vitaj v klube, vitaj v lazarete. Do frasa, tak tolko mladych ludi je tak chorych, ze az.

05.11.2010, 20:37
lea..dakujem, ale chory nie som...medicina si so mnou nevie rady..🙂)))) ja uz tri roky som mal byt mrtvy 🙂 a som stale tu!!!
none
81

76. 05.11.2010, 20:37

lea..dakujem, ale chory nie som...medicina si so mnou nevie rady..🙂)))) ja uz tri roky som mal byt mrtvy 🙂 a som stale tu!!!

05.11.2010, 20:39
Rains ja som tiez umierala aj od chorob, a raz ked som mala tazke obdobie depresie, panika - vtedy som umierala pravidelne, teraz si robim srandu, ale kto tym presiel - tak pochopil, ze vsetky telesne choroby su nic oproti dusevnym chorobam a bolesti.
none
80

75. 05.11.2010, 20:35

Rains si zlaty. Vitaj v klube, vitaj v lazarete. Do frasa, tak tolko mladych ludi je tak chorych, ze az.

05.11.2010, 20:39
Hypochondri....
none
84

80. 05.11.2010, 20:39

Hypochondri....

05.11.2010, 20:43
no jasne, ked to povie vedatorka, je to pravda :D:D:D
none
86

84. 05.11.2010, 20:43

no jasne, ked to povie vedatorka, je to pravda :D:D:D

05.11.2010, 20:45
To bolo myslené viac-menej ako žart...alebo také jemne ironické odľahčenie situácie, ktorá, ako sa zdá, je vážna...
none
90

86. 05.11.2010, 20:45

To bolo myslené viac-menej ako žart...alebo také jemne ironické odľahčenie situácie, ktorá, ako sa zdá, je vážna...

05.11.2010, 20:47
farmakum..len sme si s leou merali dlzku penisov. 🙂))
ale to co som napisal o vede, ze stale nevie co sa so mnou deje je pravda..a kolujem po celom svete :D:D:D a sa smejem..po dnes den je odpoved: nevieme :D ze veda :D
none
93

90. 05.11.2010, 20:47

farmakum..len sme si s leou merali dlzku penisov. 🙂))
ale to co som napisal o vede, ze stale nevie co sa so mnou deje je pravda..a kolujem po celom svete :D:D:D a sa smejem..po dnes den je odpoved: nevieme :D ze veda :D

05.11.2010, 20:50
Rains a nevolaju ta do specializovanych ustavov ci kupelov a nechcu si na tebe lekari urobit dizertacne prace ci ine kvalifikacne prace, aby ziskali vyssi titul? Si vyzva.
none
97

93. 05.11.2010, 20:50

Rains a nevolaju ta do specializovanych ustavov ci kupelov a nechcu si na tebe lekari urobit dizertacne prace ci ine kvalifikacne prace, aby ziskali vyssi titul? Si vyzva.

05.11.2010, 20:51
la..ja ich seriem aj celych doktorov...mne pomoze len patolog :D
none
100

97. 05.11.2010, 20:51

la..ja ich seriem aj celych doktorov...mne pomoze len patolog :D

05.11.2010, 20:53
Rains bud dobry chlapec.
none
95

90. 05.11.2010, 20:47

farmakum..len sme si s leou merali dlzku penisov. 🙂))
ale to co som napisal o vede, ze stale nevie co sa so mnou deje je pravda..a kolujem po celom svete :D:D:D a sa smejem..po dnes den je odpoved: nevieme :D ze veda :D

05.11.2010, 20:51
Fuuu...tak to musíš byť na tom zle, keď veda nevie, čo s tebou je. A aké máš problémy ak sa amiem opýtať a nie je to tajomstvo?
none
98

95. 05.11.2010, 20:51

Fuuu...tak to musíš byť na tom zle, keď veda nevie, čo s tebou je. A aké máš problémy ak sa amiem opýtať a nie je to tajomstvo?

05.11.2010, 20:52
farmakum...len tak si v noci zomriem, prestane mi byt srdce a rano sa zobudim. 🙂)))
none
103

98. 05.11.2010, 20:52

farmakum...len tak si v noci zomriem, prestane mi byt srdce a rano sa zobudim. 🙂)))

05.11.2010, 20:55
Máš niejakú vážnu formu arytmie??
none
87

80. 05.11.2010, 20:39

Hypochondri....

05.11.2010, 20:45
Farmakum a co ty? Zdrava jak rybicka a bez bolesti? Sveta ti zit.
none
89

87. 05.11.2010, 20:45

Farmakum a co ty? Zdrava jak rybicka a bez bolesti? Sveta ti zit.

05.11.2010, 20:47
Lea,
Veď ja som s vami na rovnakej lodi. Možem sa aj ja pridať do vašho klubu ??...ja mám 21 a dve ťažké diagnózy, ktoré sú nevyliečiteľné. Takže až zas tak ako rybka to nie je...
none
91

89. 05.11.2010, 20:47

Lea,
Veď ja som s vami na rovnakej lodi. Možem sa aj ja pridať do vašho klubu ??...ja mám 21 a dve ťažké diagnózy, ktoré sú nevyliečiteľné. Takže až zas tak ako rybka to nie je...

05.11.2010, 20:48
Farmakum vitaj v klube s nazvom Lazaret. No a? Treba sa zasmiat nad svojimi chorobami a tazkostami a predstavit si ludi v horsich situaciach a chorobach.
none
101

91. 05.11.2010, 20:48

Farmakum vitaj v klube s nazvom Lazaret. No a? Treba sa zasmiat nad svojimi chorobami a tazkostami a predstavit si ludi v horsich situaciach a chorobach.

05.11.2010, 20:54
Lea,
Ďakujem za uvítanie. Dúfam, že sa stanem čestnou členkou vášho klubu. Tak treba sa aj zasmiať, ale niekedy ma chytí taká zlosť, že mám chuť niečo rozkopať...ale poriadne na sračky...potom si ale uvedomím, že by to nemalo niejaký význam a skľudním sa.
Lenže to je slabá útecha, že niekto niekde je na tom horšie ako ja. Aspoň pre mňa.
none
104

101. 05.11.2010, 20:54

Lea,
Ďakujem za uvítanie. Dúfam, že sa stanem čestnou členkou vášho klubu. Tak treba sa aj zasmiať, ale niekedy ma chytí taká zlosť, že mám chuť niečo rozkopať...ale poriadne na sračky...potom si ale uvedomím, že by to nemalo niejaký význam a skľudním sa.
Lenže to je slabá útecha, že niekto niekde je na tom horšie ako ja. Aspoň pre mňa.

05.11.2010, 20:58
Farmakum to je naprosto normalni , ja tiez raz som spokojna a robim si zarty a raz som z toho frustrovana a vybijam sa aspon pisomne na nete. Mne to pomaha, ked si uvedomim, ze su ludia aj s horsim zdravim a postavenim napr. vozickari, slepi, hluchi, bez koncatin a podobne. Neviem kde som videla ci pocula, ze jeden mlady muz milionar, ked uz nevie co so sebou - tak zajde do pitevne a vtedy si uvedomi o com je zivot a tak sa drzi stale pri zemi.
none
105

104. 05.11.2010, 20:58

Farmakum to je naprosto normalni , ja tiez raz som spokojna a robim si zarty a raz som z toho frustrovana a vybijam sa aspon pisomne na nete. Mne to pomaha, ked si uvedomim, ze su ludia aj s horsim zdravim a postavenim napr. vozickari, slepi, hluchi, bez koncatin a podobne. Neviem kde som videla ci pocula, ze jeden mlady muz milionar, ked uz nevie co so sebou - tak zajde do pitevne a vtedy si uvedomi o com je zivot a tak sa drzi stale pri zemi.

05.11.2010, 21:01
Lea,
No neviem...ale utešiť sa alebo upokojiť na tom, že niekto má ešte horšiu diagnózu ako ja...neviem, ale toto ma vôbec nedokáže uspokojiť. Neviem, príde mi to také sebecké...
Aj keď ja som na tom relatívne dobre, nie sú to smrteľné ochorenia, ale aj tak vyplývajú z nich určité obmedzenia, ktoré ma štvú.
none
107

105. 05.11.2010, 21:01

Lea,
No neviem...ale utešiť sa alebo upokojiť na tom, že niekto má ešte horšiu diagnózu ako ja...neviem, ale toto ma vôbec nedokáže uspokojiť. Neviem, príde mi to také sebecké...
Aj keď ja som na tom relatívne dobre, nie sú to smrteľné ochorenia, ale aj tak vyplývajú z nich určité obmedzenia, ktoré ma štvú.

05.11.2010, 21:04
Farmakum bud sa zmieris alebo nezmieris a bude trpiet, a pritom ti to nepomoze, skor prihorsie. Inej cesty niet. Nepytaj sa preco, nepytaj sa preco ja? Neanalyzuj, nehladaj priciny - je to zbytocne, strata casu a nervov. Zober to ako fakt neobvinuj rodicov ani seba, je tak ako je a inak nebude. Nie je to koniec sveta ani koniec zivota. A ktovie co prinesie buducnost. Nikto nevie, iste je, ze vela dobreho a prijemneho ta caka. Dobru noc.
none
92

89. 05.11.2010, 20:47

Lea,
Veď ja som s vami na rovnakej lodi. Možem sa aj ja pridať do vašho klubu ??...ja mám 21 a dve ťažké diagnózy, ktoré sú nevyliečiteľné. Takže až zas tak ako rybka to nie je...

05.11.2010, 20:49
lea..farmakum..vidite:?dobry napad..klud..ja idem nakrmit rakovinu :D
none
96

92. 05.11.2010, 20:49

lea..farmakum..vidite:?dobry napad..klud..ja idem nakrmit rakovinu :D

05.11.2010, 20:51
Rains postoy. Ty mas naozaj rakovinu, alebo teraz to uz prehanas?
none
99

96. 05.11.2010, 20:51

Rains postoy. Ty mas naozaj rakovinu, alebo teraz to uz prehanas?

05.11.2010, 20:53
nie lea..robim si prdel...aj keby som ju mal, tak to tu pisat nebudem.
none
102

99. 05.11.2010, 20:53

nie lea..robim si prdel...aj keby som ju mal, tak to tu pisat nebudem.

05.11.2010, 20:54
Rains aha, to som rada.
none
106

102. 05.11.2010, 20:54

Rains aha, to som rada.

05.11.2010, 21:02
lea..to sme dvaja :D
none
8
05.11.2010, 13:32
.......vsak stane sa...ale potom aky vyznam to ma ??...zena berie anti ,aby neotehotnela...
none
9
05.11.2010, 13:33
...cau Nati)...
none
12

9. 05.11.2010, 13:33

...cau Nati)...

05.11.2010, 13:40
Nazdar nazdar 🙂)
none
11
05.11.2010, 13:39
Ach jaj...
none
15
05.11.2010, 13:49
aj styria futbalisti zomreli priamo na travniku na zastvu srdca.
👍: Martin , Mortiisia
none
16
05.11.2010, 13:55
...asi nieco brali)
none
17

16. 05.11.2010, 13:55

...asi nieco brali)

05.11.2010, 13:55
jana......hej..... brali dobry plat a futbalovu vystroj .
none
25

17. 05.11.2010, 13:55

jana......hej..... brali dobry plat a futbalovu vystroj .

05.11.2010, 15:38
Ale aj keby nebrali-to nic predsa neznamena.Stale nie je dovod preco by si mali zeny zvysovat rizika uzivanim antikoncepcie.To ako vyprdnime sa na rizika fajcenia,lebo aj urcite percento nefajciarov zomrelo na rakovinu pluc /prip ine diagnozy ktore su s fajcenim spojene/
none
27
05.11.2010, 16:10
Vsetko ma svoje pre a proti.
Ze je nejaky gynekolog fuser a nespravi pred nasadenim HAK potrebne testy. Ze mozno dievca dostalo v lekarni HAk aj bez receptu, pripadne jej predala kamoska sa tiez mohlo stat. Mozno jej nikdy nikto ziadne testy ani nerobil. Nikde sa predsa nepise, ako sa babenka k HAK dostala, niektore zeny ju jednoducho brat nemozu.
Vy HAK neberiete, ste spokojne, fajn. Ja ju beriem takmer 7 rokov a nemenila by som.
Su aj horsie veci, HAK ma vela pozitivnych vlastnosti.
none
36
05.11.2010, 16:50
Ako príklady prispôsobovania antikoncepcie pre jednotlivé užívateľky je možné uviesť:
1. minimalizácia pocitov napätia v prsníkoch, napínania na zvracanie alebo depresívnych stavov: odporúčané sú preparáty s obsahom estrogénov 20 mg a menej.
2. minimalizácia porúch v menštruačnom cykle (špinenie, mierne nepravidelné krvácanie) odporúčané sú preparáty s obsahom estrogénov 30-35 mg – viď ďalej.
3. odstránenie androgénnych efektov ako sú napríklad akné, mastná pleť a vlasy, zvýšené ochlpenie, seborrhea – odporúčané sú okrem Diane 35 a Loette preparáty s obsahom niektorých tzv. treťogeneračných gestagénov napríklad: Cilest, Hamonet, Jeanine, Laurina, Marvelon, Mercilon, Minesse, Novynette, Regulon a Mirelle, resp. s obsahom gestagénu s antiandrogénnym účinkom, ako napríklad Jeanine.odkaz

Najúčinnejšia metóda, upravuje menštruáciu, znižuje bolesti a krvácanie, znižuje prípadný výskyt nezhubných cýst a rakoviny vaječníkov a chráni pred osteoporózou odkaz

Hormonálna antikoncepcia redukuje:
Pravdepodobnosť otehotnenia o 99%
Mimomaternicové tehotenstvo o 90%
Rakovinu vaječníkov o 40%,
endometria o 40%
Benígne ochorenia prsníkov o 40%
Funkčné ovariálne cysty luteálne o 78%, folikulárne o 49%
Silné menštruačné krvácanie o 50%
Chudokrvnosť o 50%
Menštruačné bolesti o 50%
pri správnom používaní spoľahlivo zabraňuje nežiadanému tehotenstvu
stabilizuje menštruačný cyklus a znižuje bolesti
pozitívne ovplyvnuje kvalitu pleti a vlasov, odstraňuje ich mastenie
lieči ťažšie formy akné a zabraňuje rastu
neželaného ochlpenia
zmierňuje nepríjemné príznaky tzv. predmenštruačného syndrómu – pocit „nafúknutia, plnosti”
odkaz
none
44
05.11.2010, 17:40
Vy ste blazni

Ano........bohaci vyhubia vsetkych A potom oni budu makat za inych,ze??
none
45

44. 05.11.2010, 17:40

Vy ste blazni

Ano........bohaci vyhubia vsetkych A potom oni budu makat za inych,ze??

05.11.2010, 17:46
Well blázon si ty, pokiaľ si nepochopil o čom je demokratická spoločnosť, to nie je vláda ľudu ako sa mnohí mylne domnievajú. Žijeme v kapitalizme alfou a omegou sú peniaze, až máš peniaze máš moc a viac peňazí a naopak. Preto sa ľudia snažia získať veľké prachy, aby ešte mali viac prachov tí naši podnikatelia. Si fakt naivný - svetom hýbu peniaze a túžba po peniazoch. Čo myslíš, tie obrovské požiare lesov po Európe napr., že vzlbkli samé od seba? Všade sa o tom písalo, že požiare založili veľké firmy, ktoré mali na sklade hasiace materiály, stroje, techniku, ktorá im stála na sklade. A čo urobili? Veľký požiar a tým pádom sa krásne nabalili. Detto zdravotníctvo či farm. priemysel - pustia do obehu nejakú vírus alebo nainfikované lieky a bum máme potom kopu nemocných a umierajúcich. Nabalia sa lekári, zdrav. personal, farm. firmy aj pohrobnictva. To vis biznis je biznis.
none
47

45. 05.11.2010, 17:46

Well blázon si ty, pokiaľ si nepochopil o čom je demokratická spoločnosť, to nie je vláda ľudu ako sa mnohí mylne domnievajú. Žijeme v kapitalizme alfou a omegou sú peniaze, až máš peniaze máš moc a viac peňazí a naopak. Preto sa ľudia snažia získať veľké prachy, aby ešte mali viac prachov tí naši podnikatelia. Si fakt naivný - svetom hýbu peniaze a túžba po peniazoch. Čo myslíš, tie obrovské požiare lesov po Európe napr., že vzlbkli samé od seba? Všade sa o tom písalo, že požiare založili veľké...

05.11.2010, 17:51
lea........si myslis,ze tomu nerozumiem?? Ja nemam 20 rokov,ze neviem co je svet.
Ale to co pises dost prehanas. Si negativne naladena na vsetko a to vidiet v tvojich prispevkoch.
none
48

47. 05.11.2010, 17:51

lea........si myslis,ze tomu nerozumiem?? Ja nemam 20 rokov,ze neviem co je svet.
Ale to co pises dost prehanas. Si negativne naladena na vsetko a to vidiet v tvojich prispevkoch.

05.11.2010, 17:52
Well ano nasrali ma v robote.
none
51

48. 05.11.2010, 17:52

Well ano nasrali ma v robote.

05.11.2010, 17:54
lea......tak to ti odpustam.... tu tvoju zlu naladu
none
54
05.11.2010, 18:10
NO ja hormonalnu ani nemozem, takze som skusala mechanicku, ta sa neujala, ale gyndos mi teraz hovoril, ze je novsi typ vhodny aj pre zeny, ktore hormonalnu nemozu. Je drahsia, ale vyrobca ruci za vratenie penazi, ak sa neuchyti.
none
56
05.11.2010, 18:23
hm mna fascinuje nieco ine,ako dokazu zeny brat pravidelne lieky denno denne a nezabudnut na ne,bo ja beriem mesiac revalid a velakrat som si uz zabudla dat,alebo som si na konci dna uz nepamatala,ci som si vobec vzala alebo nie..mala by som uzivat tri mesiace,ale asi vydrzim este par tyzdnov a koncim..
none
57

56. 05.11.2010, 18:23

hm mna fascinuje nieco ine,ako dokazu zeny brat pravidelne lieky denno denne a nezabudnut na ne,bo ja beriem mesiac revalid a velakrat som si uz zabudla dat,alebo som si na konci dna uz nepamatala,ci som si vobec vzala alebo nie..mala by som uzivat tri mesiace,ale asi vydrzim este par tyzdnov a koncim..

05.11.2010, 18:25
Ja teda zabúdam pravidelne Zatiaľ sa to nijako neprejavilo
none
118
06.11.2010, 09:36
...moja kamoska si dala ten implant antikoncepcny do ruky...2 dni si necitila ruku a povedala,ze keby vedela co si bude musiet vyrrpiet ani si to neda...po 3 rokoch jej to vyrezu...ked si nahmata to miesto na ruke kde jej to davali citi tam male teliesko....otras...a celkovo by som antikoncepciu neuzivala...
none
119

118. 06.11.2010, 09:36

...moja kamoska si dala ten implant antikoncepcny do ruky...2 dni si necitila ruku a povedala,ze keby vedela co si bude musiet vyrrpiet ani si to neda...po 3 rokoch jej to vyrezu...ked si nahmata to miesto na ruke kde jej to davali citi tam male teliesko....otras...a celkovo by som antikoncepciu neuzivala...

06.11.2010, 09:39
jana.......a co tym chces povedat??
Je to jej vec predsa.

Ja napriklad by som tiez nedal do ust vyprazane kobylky.
none
120
06.11.2010, 09:44
...tym som chcela povedat,ze teraz si to chce dat vyrezat,lebo sa jej z toho kruti hlava a byva jej nevolno...Well neporovnavaj tu kobylky s anti......je jasne,ze je pre Teba pohodlnejsie ak Tvoja partnerka berie asi anti...vsak vy chlapi si zdravie nenicite,no nie???.....
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 5 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 314 983 B vygenerované za : 0.110 s unikátne zobrazenia tém : 36 303 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.