hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

Dávajte si pozor na týchto 20 liekov – spôsobujú stratu pamäte

príspevkov
48
zobrazení
38
tému vytvoril(a) 29.6.2015 20:58
posledná zmena 2.7.2015 20:58
1
29.06.2015, 20:58
Lieky na predpis vedú celosvetovo každý rok k viac ako 100.000 úmrtiam a u ďalších 1,5 milióna ľudí vyvolávajú vážne vedľajšie následky, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu.

Negatívne reakcie na lieky sú uvádzané ako 4. najčastejšia príčina úmrtia.

Každý liek na predpis preto predstavuje určité zdravotné riziká. Strata pamäte je jedným z nich.

Medzi liekmi existujú 3 skupiny, ktoré majú vyšší vplyv na mozog a jeho kognitívne schopnosti, ako ostatné lieky.
Ak užívate liek z takejto skupiny, je vysoká šanca, že bude mať na pamäť nepriaznivé účinky.

- Akýkoľvek liek začínajúci slovom „anti“ (slovensky „proti“), ako napríklad antidepresíva, antihistamíny, antibiotiká, antispazmodiká či antihypertenzíva, budú pravdepodobne ovplyvňovať vašu úroveň acetylcholínu.

- lieky na spanie - Zolpidem Teva a Zolpidem Orion (obsahujúce účinnú látku zolpidemtatrat) aj ako lieky na amnéziu.

- Statíny - ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi, sú zrejme najškodlivejšia skupina liekov pre váš mozog.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 liekov, ktoré spôsobujú stratu pamäte:

Teraz sa podrobnejšie pozrime na zoznam konkrétnych 20 liekov, ktoré sú notorický známe svojimi možnými rizikami pre mozog:

Lieky na epilepsiu – Fenytoín (Sodanton, Epilan)
Lieky na Parkinsona – Skopalomín, Atropin, Glykopyrolát
Lieky na spanie – Zolpidem, Zopiclon, Zaleplon (Sonata)
Lieky proti bolesti – Morfín, Kodeín
Benzodiazepamy – Diazepam, Alprazolam (Xanax), Lorazepam
Lítium
Chinidín
Inzulín
Steroidy
Antibiotiká – Ciprofloxacin
Chemoterapia
12 Antihistamíny
Interferóny
Lieky obsahujúce Naproxén – Emoxén Gél, Nalgesin S, Napsyn, Vimovo
Tricyklické antidepresíva – Noveril, Anafranil, Amitriptilin
Lieky proti vysokému krvnému tlaku
Beta blokátory (zvlášť tie používané na glaukóm)
Lieky obsahujúce Metyldopu – Dopegypt
Antipsychotiká – Haldoperidol, Thioridazine

Barbituráty – Amobarbital, Pentobarbital, Secobarbital, Fenobarbital
Uvedený zoznam bol pripravený Richardom C. Phosom, Ph.D., bývalým riaditeľom Katedry psychiatrie na Mount Sinajskej fakulte medicíny.

odkaz
👍: mamaleone
none
34

1. 29.06.2015, 20:58

Lieky na predpis vedú celosvetovo každý rok k viac ako 100.000 úmrtiam a u ďalších 1,5 milióna ľudí vyvolávajú vážne vedľajšie následky, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu.

Negatívne reakcie na lieky sú uvádzané ako 4. najčastejšia príčina úmrtia.

Každý liek na predpis preto predstavuje určité zdravotné riziká. Strata pamäte je jedným z nich.

Medzi liekmi existujú 3 skupiny, ktoré majú vyšší vplyv na mozog a jeho kognitívne schopnosti, ako ostatné lieky.
Ak užívate l...

01.07.2015, 17:20
Len si akosi neviem predstavit, ako by diabetici prezili bez inzulinu
ale na druhu stranu mam podozrenie, ze napriklad moja manzelka dostala cukrovku z detskeho ockovania..
(Nikto daleko z jej rodiny nema cukrovku)

Beta blokátory som pouzival 3 (postupne samozrejme) teraz pouzivam carvedigamma..
Ale poviem jednu vec moja pamat je v pr*eli uz pekne davno..

Ale inak suhlasim...
Raz ked som robil este nocne, sme mali povinnu prehliadku...
Nakoniec ma lekarka (z povinnej prehliadky) vydierala, ze mi nepodpise papiere, ze mozem robit nocne zmeny (ktore som robil uz minimalne 6 rokov) ak nebudem chodit k jednemu odobornemu lekarovi a brat lieky...
Citil som sa fajn, problem je, ze lekari liecia papier s hodnotami, nie cloveka...
Ked som zacal brat lieky, tak same krce, v nochach kdekolvek..
Tak som to prestal brat, lenze po tristvrte roku som mal problem sadnut si a vstat, pichali ma kolena, nehovoriac vstat zo zeme, to som vstaval rukami a so stolickou...
Mal som perifernu cyanozu (modranie pier a nechtov).
Ked videla lekarka, ze som presiel len asi 20metrov (zdravotne stredisko sme mali fakt blizko od domu) a ja som zadychcany, tak ma hodila na interne.. som pobehal roznych lekarov, nakoniec som sa dostal naspat k tej odbornej lekarke
Bol som na PNke cca pol roka, ze aby som bral tie tablety a nejak prezil tie krce...
Krce boli horsie ako predtym, som dostaval na mieste kde som netusil ze ich mozem dostat.. ako prsty, priehlavok, achilovka, spodna plocha, clenok, lytka, stehna, dokonca s prednej strany pistaly, krk (fakt dost neprijemne), bederny klb - som nikdy netusil, ze aj tam mozem dostat krc.. som sa citil ako muska, ktorej idu trhat kridielko.. no najviac som sa vylakal ked som dostal krc v svalstve nad srdcom... som si myslel, ze som dostal infarkt 🙂

Nehovoriac ze po urcitom case, som pribral, ze 97 o 20kg za mesiac, a nakoniec az na 135kg...co mi samozrejme sposobovalo problemy s krizami, nemohol som dlho chodit, alebo stat..
Sa mi stalo, ze som bol raz kupovat vianocny darcek (knihu) a musel som si odskocit sadnut si do nedalekej nemocnice..
Na dovolenke som sedaval na zastavkach...
Taktiez sa mi zvysil tlak (ktory som mal pred liekmi nizky az dobry)
V tom case ked som sa nahodou nastval tak som mal aj 190 vrchny
ale inak klasika bola 145 - 160..
Zacali sa mi zvysovat triglyceridy... velmi zaujimave, ze cholesterol som mal a mam vzdy v poriadku,
Odborna lekarka mi hrozila, ze mozem dostat akutnu pankreatitidu...
poslala ma k internej, ta mi predpisala agen na znizenie tlaku a lipantyl na znizenie triglyceridov...


Co sa tyka akutnej pankreatitidy Sekla sa!
Dostal som cirhozu.. nehovoriac o splenomegalii (zvacsovanie sleziny)

(Aby som nezabudol ten rok som mal asi 10x strasne krce v bruchu az som potil studeny pot... manzelka mi davala teply obklad na brucho to docela pomahalo, zaujimave, ze vzdy som mal potom zimnicu a na dalsi den chvilu teplotu 37)

Je zaujimave, ked som bol na dovolenke bolo to len tyzden alebo dva, po tom co som zacal uzivat agen zacal som mat tlak pod rebrami (pocit netravenia, aj ked jest som mohol, a v pohode to preslo), a vecer horucku (cez den len teplotu)..
Prestal som brat vsetky lieky, daval som si len ibalgin (paralen mi nepomahal),
Potom po 8 dnoch, ze vyskusam paralen, a dalsi den som si nedal nic, skusal som sa len vypotit..
Na dalsi den som bol ok.
Ked som sa vratil z dovolenky, zacal som agen a lipantyl brat znova (to bol zaciatok jula)... mesiac na to som mal pocity netravenia a den, dva (25.8.2014) - mal som v stolici melenu (smolovita cierna farba = vytravena krv - to som vtedy este nevedel) som sa rozhodol ze skusim to vyzvracat, (ono tak trochu na davenie mi este bolo, len som sa tomu snazil vyhnu a teraz som to proste povolil).. No a akosi som vyzvracal krv... (=> portalna hypertenzia (tlak v zile ktora vstupuje do pecene a nemoze nou prejst) => krvacanie s pazerakovych varixov (krcovych zil) => cirhoza)
Manzelka volala pohotovost, este som pocul ako sa z mobilu ozyva.. je manzel este pri vedomi?


Takze to je nieco moje "malo" k liekom...

Keby som mohol vratit cas, tak tie posahane lieky nezerem!!!
👍: mamaleone
none
36

34. 01.07.2015, 17:20

Len si akosi neviem predstavit, ako by diabetici prezili bez inzulinu
ale na druhu stranu mam podozrenie, ze napriklad moja manzelka dostala cukrovku z detskeho ockovania..
(Nikto daleko z jej rodiny nema cukrovku)

Beta blokátory som pouzival 3 (postupne samozrejme) teraz pouzivam carvedigamma..
Ale poviem jednu vec moja pamat je v pr*eli uz pekne davno..

Ale inak suhlasim...
Raz ked som robil este nocne, sme mali povinnu prehliadku...
Nakoniec ma lekarka (...

01.07.2015, 23:33
dufam, ze uz ti je lepsie...dost si si toho pretrpel...
none
2
29.06.2015, 21:23
polovica su psychiatricke... ti doktori strielaju lieky jak im pride a si myslia že pomohli by som sa hanbil taku vysoku školu mať...
none
3

2. 29.06.2015, 21:23

polovica su psychiatricke... ti doktori strielaju lieky jak im pride a si myslia že pomohli by som sa hanbil taku vysoku školu mať...

29.06.2015, 21:32
a čo zistil tabletky ktore škodia tak to zistili na ľudoch čo prišli ku nim o vyzdravenie
none
4

3. 29.06.2015, 21:32

a čo zistil tabletky ktore škodia tak to zistili na ľudoch čo prišli ku nim o vyzdravenie

29.06.2015, 21:44
a štatisticky sa to vyzbiera z celeho sveta ale just to musia tresnuť v izraeli
none
5

4. 29.06.2015, 21:44

a štatisticky sa to vyzbiera z celeho sveta ale just to musia tresnuť v izraeli

29.06.2015, 21:51
youtube.com/watch?v=oyTb67-61ho

youtube.com/watch?v=aLClGUIC7p0

Odporúčam pozrieť ešte prv ako sa dáte do rúk psychiatrom...
none
6

5. 29.06.2015, 21:51

youtube.com/watch?v=oyTb67-61ho

youtube.com/watch?v=aLClGUIC7p0

Odporúčam pozrieť ešte prv ako sa dáte do rúk psychiatrom...

29.06.2015, 21:58
psychiatri budu vedieť pomôcť každemu... ale tak o 100 rokov lebo zatiaľ hľadaju zajace na skušanie...
none
13
30.06.2015, 19:23
Všetci,čo nadávate na farmaká,farmakologické firmy, si uvedomte,že koľko ľudí by bolo po smrti,ak by tie vami zaznávané lieky nebrali....
Ľudia chodia k samozvaným liečiteľom,mastičkárom,investujú do pochybných terapíí nemalé množstvo peňazí a veľakrát sa im otvoria oči už keď je neskoro....prídu do nemocnice,liečba už nemusí zabrať a pacient zomrie.Príbuzní nevinia šarlatána,ale lekára,lebo ON mal chorému pomôcť....
👍: Linda
none
17

13. 30.06.2015, 19:23

Všetci,čo nadávate na farmaká,farmakologické firmy, si uvedomte,že koľko ľudí by bolo po smrti,ak by tie vami zaznávané lieky nebrali....
Ľudia chodia k samozvaným liečiteľom,mastičkárom,investujú do pochybných terapíí nemalé množstvo peňazí a veľakrát sa im otvoria oči už keď je neskoro....prídu do nemocnice,liečba už nemusí zabrať a pacient zomrie.Príbuzní nevinia šarlatána,ale lekára,lebo ON mal chorému pomôcť....

30.06.2015, 22:54
ale tu nikto nehovorí aby sa čliovek ak je chorý neliečil aj liekmi, ..ale nie sú lieky ako leiky, ..tie kvalitné lieky sa chodia kupovať von , tým , .že sú u nás nedostupné..
none
19
01.07.2015, 10:39
Objavili ste Ameriku, jasné že všetky lieky na akútne choroby majú aj nejaké resp. môžu mať vedľajšie účinky........Ale je choré si myslieť že lekári vás chcú otráviť, to je podlá a urážlivá predstava a to tvrdím aj keď níe som lekár....... Okrem toho, vedeli ste že existujú aj autoimunitné ochorenia, napr. štítnej žlazy, kedy náš vlastný imunitný systém napadá niektorý orgán.......takže asi aj imunitný systém má vedľajšie účinky.......A otrepaná fráza o chémii, hehehehe chémia je všetko okolo nás, jediný rozdiel môže byť v tom či chemikália je získaná z prírodných látok alebo pripravená synteticky.........
👍: Linda
none
24
01.07.2015, 11:16
Ved to hovorím že sme najchorobnejší narod v Europe , polož si otázku prečo? prečo sú malé deti na onkologii? chcel to boh alebo osud? nie je to v celkovej životospráve tá je otrasná, ak začneš jesť cukinu ešte neznamená že budeš zdravý je to širšie , rodičia sa nezdravo stravujú sú v neustálom strese pijú,fajšia,drogujú tak aj ich deti budú také , netvrdím že ti ktorý sa zdravo stravujú nemôžu ochorieť ale percento je podstatne nižšie ako u tých kvazi moderných konzumentov
none
25
01.07.2015, 11:19
26. asi nemá význam sa s tebou o tomto ďalej baviť........ži si ako uznáš za vhodné ale nezasahuj do života iných čo nezdielajú tvoj názor............
👍: Linda
none
26

25. majko1 01.07.2015, 11:19

26. asi nemá význam sa s tebou o tomto ďalej baviť........ži si ako uznáš za vhodné ale nezasahuj do života iných čo nezdielajú tvoj názor............

01.07.2015, 11:26
nevedí mi názor iných ľudí vadí mi, keď mi ho vnucujú...
none
27

26. Linda 01.07.2015, 11:26

nevedí mi názor iných ľudí vadí mi, keď mi ho vnucujú...

01.07.2015, 11:42
Snad mi chceš povedať že ja ti vnucujem môj názor ked som v dfku tu si môže hocikto hocičo a povedať a aj ponadávať ak sa ti nepáči moje vyjadrenia načo sa zapajaš ofni ma, najhoršie je že ja mám s lekármi iba tie zlé skusenosti a to nehovorím o liekoch preto som sa dal už pred 15 rokmi na zdravú výživu a vidím aj vysledky , som zdravý , u lekára som bol naposledy pred rokom aj to na preventivke a vláčili ma po vyšetreniach len aby zistili nejakú chorobu , nič nezistili čo ma teši ale môjho lekára to neteší lebo zo mna nemá zisk, to je môj nazor a ten mi ani ty nevyvrátiš , nevidíte v akej sračke je naše zdravotníctvo? a prečo? lebo zasa iba peniaze a tak funguje celá medicína asi niektorým to vyhovuje mne nie
none
28

27. mamaleone 01.07.2015, 11:42

Snad mi chceš povedať že ja ti vnucujem môj názor ked som v dfku tu si môže hocikto hocičo a povedať a aj ponadávať ak sa ti nepáči moje vyjadrenia načo sa zapajaš ofni ma, najhoršie je že ja mám s lekármi iba tie zlé skusenosti a to nehovorím o liekoch preto som sa dal už pred 15 rokmi na zdravú výživu a vidím aj vysledky , som zdravý , u lekára som bol naposledy pred rokom aj to na preventivke a vláčili ma po vyšetreniach len aby zistili nejakú chorobu , nič nezistili čo ma teši ale môjho leká...

01.07.2015, 12:08
Jedno obrovské ďakujem lekárom...

odkaz
👍: majko1
none
29
01.07.2015, 12:46
Ja netvrdím,že všetky lieky sú nanič a každý lekár myslí len na to,ako mať z pacienta zisk ,ale naša "západná" medicína je príliš zameraná na liečenie následkov a nie príčin ,ktoré väčšinou tkvia v psychike .... odkaz
none
30

29. Aranjes 01.07.2015, 12:46

Ja netvrdím,že všetky lieky sú nanič a každý lekár myslí len na to,ako mať z pacienta zisk ,ale naša "západná" medicína je príliš zameraná na liečenie následkov a nie príčin ,ktoré väčšinou tkvia v psychike .... http://www.pluska.sk/zena/zdravie/psychika-je-pricinou-vsetkych-chorob-strach-zbadate-vo-vlasoch.html

01.07.2015, 14:14
Nesúhlasím......veľmi veľa chorôb a tých najvážnejších nesúvisí s psychikou ale skôr s genetikou .......objavujú sa aj nové choroby, lebo všetko je vo vývoji a tak je aj pochopitelné že veľa vecí ešte nevieme. Ale zase ak veríš na liečenie cukinou a podobne tak OK.....
none
31

30. majko1 01.07.2015, 14:14

Nesúhlasím......veľmi veľa chorôb a tých najvážnejších nesúvisí s psychikou ale skôr s genetikou .......objavujú sa aj nové choroby, lebo všetko je vo vývoji a tak je aj pochopitelné že veľa vecí ešte nevieme. Ale zase ak veríš na liečenie cukinou a podobne tak OK.....

01.07.2015, 14:42
Vidíš ako zle čítaš? a skresluješ? tak cuketa podporuje imunitu nikto netvrdí že lieči ale podporuje a ak máš nanič imunitu potom môžeš isť do haja aj s genetikou , to je oblubený slogan lekárov genetika, tak podla toho sme geneticky degradovaný tak že sme najchorlavejší národ v Europe?
none
38

30. majko1 01.07.2015, 14:14

Nesúhlasím......veľmi veľa chorôb a tých najvážnejších nesúvisí s psychikou ale skôr s genetikou .......objavujú sa aj nové choroby, lebo všetko je vo vývoji a tak je aj pochopitelné že veľa vecí ešte nevieme. Ale zase ak veríš na liečenie cukinou a podobne tak OK.....

02.07.2015, 00:56
Majko,....s tou genetikou by som si nebol až taký istý. Skôr beriem v potas to tvoje vyjadrenie,ktoré podávaš v závere.
Ak niekto má genetickú predispozíciu na nejakú chorobu a dostane ju,a iný ju nemá a dostane ju,....tak to dáva tušiť,že za daným "spúšťačom" môže byť viac faktorov. A to nevedia ani odborníci fundovane vysvetliť a doložiť.
Genetika a s tým súvisiaca chorobnosť je v mnohých ohľadoch iba v "plienkach". Aj ked sa mnohí tvária ,viac ako "bohovia".
👍: mamaleone
none
40

30. majko1 01.07.2015, 14:14

Nesúhlasím......veľmi veľa chorôb a tých najvážnejších nesúvisí s psychikou ale skôr s genetikou .......objavujú sa aj nové choroby, lebo všetko je vo vývoji a tak je aj pochopitelné že veľa vecí ešte nevieme. Ale zase ak veríš na liečenie cukinou a podobne tak OK.....

02.07.2015, 09:58
32. co mrkoceš...tam Ti nekde medzi hroznem rostne samá cuketa a tady deláš machry ... keď už si spomínal tie detičky...prečo sa v posledných rokoch rodí čoraz viac detí s kadejakým postihnutím,alebo vrodenou chorobou? Myslíš,že v tom má "prsty" len genetika? Nemá to tak trochu na svedomí dnešný životný štýl budúcich rodičov,plný stresov?..
none
41

40. Aranjes 02.07.2015, 09:58

32. co mrkoceš...tam Ti nekde medzi hroznem rostne samá cuketa a tady deláš machry ... keď už si spomínal tie detičky...prečo sa v posledných rokoch rodí čoraz viac detí s kadejakým postihnutím,alebo vrodenou chorobou? Myslíš,že v tom má "prsty" len genetika? Nemá to tak trochu na svedomí dnešný životný štýl budúcich rodičov,plný stresov?..

02.07.2015, 11:19
No neviem či to je podľa šatistiky, lebo absolútne množstvo je inak neporovnatelná hodnota......Možno je príčina aj v tom, že deti rodia čoraz staršie ženy, teda vo vyššom veku ako kedysi......Je napríklad zistené že riziko že dieťa bude trpieť nejakou chorobou či postihnutím s vekom rodičiek stúpa a je to zase genetika, lebo aj tá počas nášho života podlieha zmenám a možno ani naše spermijky už nie sú ako kedysi.......Ja som netvrdil že stres nemá žiaden vplyv, ale to nie je jediný a asi ani nie dominantný faktor. Chceš povedať že v minulosti ľudia nemali stresy ?????????? Zaujímavé je ale že ak sa tu tvrdí že všetko je zlé , takmer katastrofa, ale vek sa stále predlžuje, ako je to možné ?????? Inak cukiny pestujem, sú fajn..... Ja tu mám všetky superzdravé rastliny , akurát že to nepomohlo pri vážnych problémoch.............
none
42

41. majko1 02.07.2015, 11:19

No neviem či to je podľa šatistiky, lebo absolútne množstvo je inak neporovnatelná hodnota......Možno je príčina aj v tom, že deti rodia čoraz staršie ženy, teda vo vyššom veku ako kedysi......Je napríklad zistené že riziko že dieťa bude trpieť nejakou chorobou či postihnutím s vekom rodičiek stúpa a je to zase genetika, lebo aj tá počas nášho života podlieha zmenám a možno ani naše spermijky už nie sú ako kedysi.......Ja som netvrdil že stres nemá žiaden vplyv, ale to nie je jediný a asi ani ni...

02.07.2015, 12:27
Genetika s obyčajnými chorobami nemá veľa spoločného, tých obyčajných ako kožné ,respiračné, či zažívacie... má na svedomí človek a jeho imunita ak robíš s chemikáliami (a kolko ľudí robí) tak máš aj pravdepodobnosť ochorenia kožnou chorobou ale ak tvoja imunita je stabilná pravdepodobnosť choroby je nízka, poznám garbiara ( v tejto dobe) ktorý celý život robí s chemikáliami a je stále zdravý lebo sa zdravo stravuje ale mal už dvoch učňov ktorí po pár mesiacoch museli odísť lebo dostali kožné choroby práve od chemikálií (to potvrdili lekári) ale ich životospráva bola otrasná a imunita v prdeli, ano aj stresy sú na príčine a teraz je stresovaných ludí množstvo, a že sa predlžuje život to je že ludia nerobia toľko , nezoderu sa , majú viac času na odpočinok , aj klimatické podmienky sú prijatelné a aj výživa sa zlepšila tá je podstatná, aspoň ja si to tak myslím, a zasa som pri cukete aj ju ješ iba raz za mesiac a veľa ľudí ju neje vôbec tak aj imunita sa odráža ale ak ju ješ 2krat a viac do týždňa tak sa aj imunita odráža ale zasa to bol len príklad s tým súvisia aj iné potraviny ako cvikla, cesnak, ale aj obyčajný kôpor má blahodárne účinky a ruku na srdce koľkí používajú také potraviny často? teraz je v kurze mäso, mäso a mäso a popri tom nejaká zelenina aj tu vidím problém chorobnosti, a za dalšie ak kúpim v supermarkete zeleninu tá sa nemôže rovnať s tou ktorú si vypestujem na koreni, ja nepoužívam žiadnu chémiu ale veľkovýroba ju používa , ospravedlňujem sa ak som bol nepríjemný s mojimi príspevkami ale sú to moje skúsenosti a veľa čítam hlavne zahraničnej literatúry o zdravej vyžive a tam sú trendy úplne odlišné od našich na Slovensku, také recepty na obyčajné jedlá niekedy som až v úžase aké jednoduché a pritom zdravé.
none
43

42. mamaleone 02.07.2015, 12:27

Genetika s obyčajnými chorobami nemá veľa spoločného, tých obyčajných ako kožné ,respiračné, či zažívacie... má na svedomí človek a jeho imunita ak robíš s chemikáliami (a kolko ľudí robí) tak máš aj pravdepodobnosť ochorenia kožnou chorobou ale ak tvoja imunita je stabilná pravdepodobnosť choroby je nízka, poznám garbiara ( v tejto dobe) ktorý celý život robí s chemikáliami a je stále zdravý lebo sa zdravo stravuje ale mal už dvoch učňov ktorí po pár mesiacoch museli odísť lebo dostali kožné ch...

02.07.2015, 13:52
Geneticka vybava kazdeho z nas je totalny zaklad zdravia. Preto sa o tom az tak vela radsej nehovori, aby ludia zrali kde jake odoporucane veci. Aj tu ide o biznis.
👍: mamaleone
none
47

41. majko1 02.07.2015, 11:19

No neviem či to je podľa šatistiky, lebo absolútne množstvo je inak neporovnatelná hodnota......Možno je príčina aj v tom, že deti rodia čoraz staršie ženy, teda vo vyššom veku ako kedysi......Je napríklad zistené že riziko že dieťa bude trpieť nejakou chorobou či postihnutím s vekom rodičiek stúpa a je to zase genetika, lebo aj tá počas nášho života podlieha zmenám a možno ani naše spermijky už nie sú ako kedysi.......Ja som netvrdil že stres nemá žiaden vplyv, ale to nie je jediný a asi ani ni...

02.07.2015, 20:48
Tak neviem,ako to kedysi bolo s tým stresom...všetci, čo zažili dobu "kedysi" ,tak mi pri rozhovoroch tvrdia,že tá doba bola iná...menej hektická a ľudia mali akosi k sebe bližšie ..a za "komunistov" mal každý stálu prácu ,z ktorej ho nik nevyhodil /ak nemal prúser/ , bezplatné zdravotníctvo, školstvo..také sociálne istoty dnes neexistujú ....dýchali sme čistejší vzduch,jedli zdravšie potraviny, ako decká sme stále behali po vonku..nech mi nikto netvrdí,že životný štýl nerobí svoje...a rodičky? ..moja babka ,porodila mamu,keď mala 44 rokov a nebolo to nič neobvyklé, ženy vtedy rodili jak ne bežiacom páse ..žiadna antikoncepcia 🙂) ...a že sa vek predlžuje? ..."šťastná generácia" terajších dôchodcov si to hádam užije,ale ja som z generácie,ktorá po revolúcii "vychytala" všetko "najlepšie" a z toho plynúci stres...prečo toľko ľudí dnes navštevuje psychológa?
none
48

40. Aranjes 02.07.2015, 09:58

32. co mrkoceš...tam Ti nekde medzi hroznem rostne samá cuketa a tady deláš machry ... keď už si spomínal tie detičky...prečo sa v posledných rokoch rodí čoraz viac detí s kadejakým postihnutím,alebo vrodenou chorobou? Myslíš,že v tom má "prsty" len genetika? Nemá to tak trochu na svedomí dnešný životný štýl budúcich rodičov,plný stresov?..

02.07.2015, 20:58
skor zamorene zivotne prostredie. kontaminovana voda, poda, vzduch. kvoli pesticidom coskoro vyhynu vcely
none
32

29. Aranjes 01.07.2015, 12:46

Ja netvrdím,že všetky lieky sú nanič a každý lekár myslí len na to,ako mať z pacienta zisk ,ale naša "západná" medicína je príliš zameraná na liečenie následkov a nie príčin ,ktoré väčšinou tkvia v psychike .... http://www.pluska.sk/zena/zdravie/psychika-je-pricinou-vsetkych-chorob-strach-zbadate-vo-vlasoch.html

01.07.2015, 14:48
31 nadpis článku je zlý...psychika nie je príčinou všetkých ale mnohých chorôb...s tým sa dá súhlasiť....mám tiež takú skúsenosť...srdce=smútok...
👍: mamaleone
none
35
01.07.2015, 17:40
none
37
02.07.2015, 00:47
Aj ked mnohí sa stravovali správne,...ochoreli. Na druhej strane,mnohým to bolo jedno,a tiež sa zčasu na čas prepchávali liekmi/aj ked nemuseli/ a predsa boli na tom lepšie ,ako tí prví. Samozrejme,to nie je návod ani konštatovanie,že netreba nič robiť,...a že čo má prísť príde. Naopak,....len chcem vyzdvihnúť vyrovnaný názor človeka,pretože mi máme taký sklon ísť z jedného extrému do druhého. Je faktom,že za chorobnosťou je viac činiteľov. /spúšťačov/
Dnes sa aj poukazuje,že za väčšou časťou chorôb je zlá psychika. Ako už viacerí tvrdili. Niekde som čítal,že až 80%. Aj ked tých názorov je viac. A tu ľudia robia veľmi málo.
Biblia tiež podporuje to,aby stav našej mysle bol pozitívny a pokoj aby prevládal v našom živote. Preto aj správa v Prísloviach znie ......„Pokojné srdce je životom celému telu, ale žiarlivosť je hnilobou kostiam.“ — Príslovia 14:30.
A čo potom ,ked spomeniem ......hnev a závisť, ktoré môžu viesť k ťažkostiam s dýchaním, k zvýšenému krvnému tlaku, k poškodeniam pečene a pankreasu. Okrem toho, lekári zaraďujú hnev a zúrivosť medzi emócie, ktoré zvyšujú riziko vzniku takých chorôb, ako sú vredy, žihľavka, astma, kožné choroby a problémy so zažívaním, alebo tieto choroby dokonca spôsobujú. Súčasné výskumy to potvrdzujú,aj ten druhý opak. ......teda ,na druhej strane spomínané „pokojné srdce je životom celému telu“. Preto je múdre, ak sa „usilujme o to, čo slúži pokoju, a o to, čo je na vzájomné budovanie“. — Rimanom 14:19.
Ale treba vedieť,že "pokoj" o ktorom sa tu píše,je "ovocie svätého ducha" a nie niečo,čo môžeme získať nezávisle od pravej viery v pravého Boha! List Filipanom 4:7 uvádza:
„Boží pokoj, ktorý prevyšuje každé myslenie, bude strážiť vaše srdce a vaše myšlienkové sily prostredníctvom Krista Ježiša.“ Takýto pokoj človek nezíska meditáciami či úsilím o rozvoj osobnosti. Tento pokoj pochádza od Boha a má takú moc, že „prevyšuje každé myslenie“. Určite je mocnejší ako všetky naše úzkostlivé starosti a prevyšuje akékoľvek naše poznanie či úvahy. My možno nevidíme žiadne východisko zo svojich problémov, ale Boží pokoj nás môže naplniť spoľahlivou nádejou, že jedného dňa budú všetky naše ťažkosti navždy vecou minulosti.
Tým do istej miery eliminujeme svoje zdravotné problémy. Jedno je ale isté,...zdravotné problémy,pokiaľ bude tento svet/satanov/ budú stále pretrvávať,aj napriek medicínskemu pokroku.
none
39
02.07.2015, 09:12
najidealnejsie je nejest ziadne lieky a to moze byt len v pripade, ak ti nic nie je..

tiez mám názor, ze spustacom býva práve psychika cloveka a potom sa jedna choroba ozve a taha so sebou dalsích pat..kde su uz lieky potrebné, pretoze sa clovek zle cíti a trpí. Pomoc lekárov nutne potrebuje. ..
vtedy nastane ten kolotoc, ze clovek si jednu chorobu liekmi vylieci a dalsie dve, tri nove sa vdaka nim spustia.. ludska kalvária po lekároch sa moze zacat...
zdrava výziva, pohyb, zdravy zivotný stýl, otuzovanie, pitný tezim, nestresovost a in. su najzákladnejsie podmienky na zvysovanie imunity, ak si clovek chce uchránit svoje zdravie.
👍: mamaleone
none
44
02.07.2015, 14:15
42. a ešte totok : cuketa správnej velkosti je mimoriadne dôležitá pre správny vývoj ženskej sexuality............
none
45

44. majko1 02.07.2015, 14:15

42. a ešte totok : cuketa správnej velkosti je mimoriadne dôležitá pre správny vývoj ženskej sexuality............

02.07.2015, 16:26
Máš úplnú pravdu,, cuketa správnej velkosti je mimoriadne dôležitá pre správny vývoj ženskej sexuality" ale v zahraničnej literatúre sa ešte píše:

1, aktivizuje bunkový metabolizmus

2,zvyšuje výkonnosť mozgu a koncentráciu

3,upokojuje a zároveň stimuluje nervy

4, zvyšuje hladinu bielkovín a zlepšuje celkovú výkonnosť

5,posilňuje svaly a srdce

6,pôsobí odvodňujúco, vyplavuje škodliviny a odkysluje organizmus

7, odstraňuje nedostatočné trávenie a zápchu

8, posilňuje imunitný systém !

9, posilňuje sliznice v celom tele

10,detoxikuje črevá

šupka je bohatá na karotén a horčík, provitamín A patrí k najrýchlejším biologicky aktívnym látkam, krvou sa bleskurýchlo dostáva k bunkám , a keďže je rozpustný v tukoch, preniká cez bunkovú membránu do hlavného hlavneho stanu našich genetických informácií-do bunkového jadra

čo viac dodať v skratke cuketa je pre naše zdravie nepostradatelná
none
46

44. majko1 02.07.2015, 14:15

42. a ešte totok : cuketa správnej velkosti je mimoriadne dôležitá pre správny vývoj ženskej sexuality............

02.07.2015, 19:31
46. No ešteže né patizón
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 180 415 B vygenerované za : 0.096 s unikátne zobrazenia tém : 36 512 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.