Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Človek sa nikdy nepoučí!

61
reakcií
497
prečítaní
Tému 10. januára 2017, 08:34 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 08:34 avatar
Je faktom,.......že,hoci na policiach knižníc nájdeme milióny strán príručiek zaoberajúcich sa prakticky každou oblasťou ľudského snaženia, ľudstvo opakuje predchádzajúce chyby.
Mnohí tiež majú na tej istej polici i Bibliu a predsa ctitelia stále opakujú tie isté chyby a sú nepoučiteľní!
DOKÁŽE SA ľudstvo poučiť z minulosti alebo sme jednoducho naozaj nepoučiteľní?
Počas celej histórie Božích ctiteľov, títo opakovane hromadne odpadávali od Boha,od čistého uctievania, a boli to vždy iba jednotlivci,alebo malé skupiny ,ktoré mu zostali verné!
Už na počiatku to bol iba Noach a jeho rodina,....iba osem ľudí! Ostatní ľudia boli skazení/čo si oni samozrejme nemysleli/ a boli zničení. Ten..."väčšinový svet"!
Tiež počas celej éry izraelských sudcov, opakovane národ odpadával , a až vtedy keď bol vo veľkých ťažkostiach,....ich Boh naprával a oslobodzoval!
Alebo za čias Mojžiša ako mnohí odpadávali a boli nepoučiteľní......aj keď vzbúrenci proti Mojžišovi/teda i Bohu/,Kórachovci,boli zničení!
Je prekvapujúce, že Izraeliti, ktorí videli, ako Jehova zaobchádzal so vzbúrencami, sa aj tak nepoučili...... „A hneď budúci deň začalo celé zhromaždenie synov Izraela reptať proti Mojžišovi a Áronovi a hovoriť:..... ‚Vy, vy ste usmrtili Jehovov ľud.‘“ Izraeliti sa postavili na stranu sprisahancov! Napokon sa miera Jehovovej trpezlivosti naplnila. Teraz sa už za ľud nemohol prihovoriť nikto — ani Mojžiš a Áron. Jehova spôsobil, aby neposlušných Izraelitov postihla pohroma „a počet mŕtvych od tej pohromy dosiahol štrnásťtisíc sedemsto, okrem tých zomrelých kvôli Kórachovi“. — 4. Mojžišova 16:41–49.
Muselo to tak byť? Nie!
Aj v časoch Eliáša, Izaiáša a Jeremiáša židia odpadli. A to takmer celý národ a Eliáš si myslel ,že zostal verný iba sám!
Ale Boh ho uistil ,že sa našlo 7000 z Izraela ,ktorí nesklonili koleno pred Baalom. (1. Kráľov 19:18; Rimanom 11:1–4)
Ale v časoch Jeremíáša to bolo ešte horšie,a Boh potrestal ako Izrael,tak i Júdu. Ktorých zničil a Asýria a Babylon a boli odvedení do zajatia. A opäť iba jednotlivci sa ukázali ako verní!
Aj ked sa židia vrátili zo zajatia a obnovili čisté uctievanie Boha,netrvalo dlho a opäť ako národ sa odklonili od Boha a zabili si vlastného mesiáša a tak na seba uvalil krvnú vinu, a Boh potrestal toto nepočuteľné,spurné mesto/Jeruzalem/,spurný národ! I tu len malá časť prijala mesiáša, a "väčšinový svet "/aj jeho "ctiteľov"/ nepovažoval Ježiša za nič!
Ale Ježiš a Písma poukazovali na ďalšie "všeobecné odpadnutie od pravdy"/2.Sol.2:3/, a s prízvukom,že opäť Bohu zostanú verní iba jednotlivci a malá skupina jeho ctiteľov!

„Vchádzajte tesnou bránou; lebo je široká a priestranná cesta vedúca do skazy a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú; ale je tesná brána a úzka cesta vedúca do života a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ Mat.7:13
Poučili sme sa z týchto skutočností? Alebo nie? Opakujeme stále tie isté chyby?

Zrejme tento žalostný záznam bol tým, čo podnietilo jedného nemeckého filozofa, aby poznamenal, že "jediná vec, ktorú sme sa naučili z dejín, je to, že ľudia sa z dejín vôbec nepoučili. "
Súhlasí elemír


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2017, 10:22 avatar
Bol som vopred poučený, a preto na mňa neplatí, že človek sa nikdy nepoučí. Som humanista, čiže nemám také ťažkosti s myslením ako nábožní.


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 17:24 avatar
2,....šťastný to človek!  


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 17:30 avatar
Ale co je nas po nejakom bozikovi izraelitov?


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2017, 17:36 avatar
My slovaci by sme si mali vymysliet a uctievat vlastneho bozika Navrhujem Fica


3.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 1. 2017, 10:25 avatar
Shagara, mozes mi poslat link na katolicku encyklopediu, z ktorej casto citujes.. diky


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 1. 2017, 18:09 avatar
3,.......Johny, je to všeobecne známy fakt, a používam to často aj na internete. Tam uvádzam číslo zväzku,stranu kde je to presne uvedené, a dokonca sme sa katolíkmi bavili aj o tom ako prekladať dané slová z angličtiny?
Ale to,čo som napísal, je presný preklad.
Teda,....ak niekto z druhej strany toto napíše na JS/aj po ich počiatočnej veľmi negatívnej propagande/, tak to na niečo poukazuje.
Dalšia spomínaná encyklopédia / o sektách/zas poukazuje,že JS sa svojim správaním,morálkou už vyčlenili z nálepky sekta,a preto tam už nepatria!
Na internete/na iných stránkach/ ale i na DF som uvádzal titulky z novin a podobne,.....kde niektorí zamestnávatelia preferovali JS na rôzne pracovné miesta,....pre ich poctivosť,pracovitosť a slušnosť,...atď!
V mojom regióne to bolo obzvlášť známe,kde na benzínové stanice brali hlavne takýchto ľudí. /JS/ Tiež sieť Tesco preferovala týchto ľudí a mohol by som uviesť aj iných. Vieš si predstaviť,že by trebárs niekto preferoval iných,z iných náboženských skupín? Uvádzal som aj reakcie ľudí,ktorým to bolo nepríjemné ,že ..."prečo práve JS"?
Nuž preto,že je to "najlepšie správajúca sa náboženská skupina"!
Nedávno som sa stretol s riaditeľom jedného reštauračného zariadenia ,a ten tiež nevedel pochopiť poctivosť jedného svojho zamestnanca, a keď vedel ,že aj ja som JS,tak poukázal práve na neho s obdivom aký je poctivý, a uvádzal mi príklady!
Zapamätaj si,....pre väčšinu "kresťanov" je náboženstvo,...príslušnosť ku nejakej konfesií, iba rutinná vec,zvyk,tradícia,folklór.....a nie trvalý spôsob života ako u JS!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sergej Blagodarov, ktorý sa hlási k pravoslávnemu náboženstvu, v novinách Komsomoľskaja pravda vyhlásil: „Počas obdobia viac ako sto rokov nebola ani jediná krajina na svete schopná usvedčiť členov tejto komunity z kriminálnych skutkov ani z nezákonnosti existencie tejto komunity.“
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spisovateľ William Whalen uviedol v časopise U.S. Catholic: „Myslím si, že jednou z najpríťažlivejších čŕt [organizácie Jehovových svedkov] je jej tradičná politika rasovej rovnosti.“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sociológ Bryan Wilson z Oxfordskej univerzity po rozsiahlom skúmaní Jehovových svedkov v Afrike uviedol: „Svedkovia sú zrejme uspešnejší než akákoľvek iná skupina v rýchlosti, akou odstraňujú kmeňovú diskrimináciu medzi svojimi novými členmi.“
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Kým iné cirkvi si najímajú konzultantov, ktorí lákajú ľudí do kostolných lavíc, alebo zápasia s novodobými problémami, ako je homosexualita a potrat, svedkovia nerobia žiadne ústupky meniacemu sa svetu. Stále systematicky agitujú po celej zemi.“ — The Orange County Register, okres Orange (Kalifornia, USA).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Profesor Charles S. Braden v knihe These Also Believe (Aj títo veria) píše: „Jehovovi svedkovia svojím svedectvom doslova pokryli zem... Ani jedna náboženská skupina na svete neprejavuje viac horlivosti a vytrvalosti v snahe šíriť dobré posolstvo o Kráľovstve ako Jehovovi svedkovia.“ Svedkovia aktívne hlásajú dobré posolstvo vo viac ako 230 krajinách a takmer v 400 jazykoch.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Profesor Anatolij P. Ziľber, prednosta oddelenia intenzívnej starostlivosti a anesteziológie Petrozavodskej univerzity a Kareľskej štátnej nemocnice v Rusku, chváli Jehovových svedkov slovami: „Nezneužívajú alkohol, nefajčia, nebažia po peniazoch, neporušujú svoje sľuby ani nesvedčia falošne... Nie je to záhadná sekta, ale občania, ktorí dodržiavajú zákon.“ Dodáva: „Sú to úctyhodní, veselí ľudia, zaujímajú sa o históriu, umenie a život vo všetkých jeho ohľadoch.“ Po vymenovaní pozitívnych zmien, ktorými svedkovia prispeli k bezkrvnej chirurgii, tento profesor hovorí: „Pozmenením Voltairových slov by sme mohli povedať, že keby Jehovovi svedkovia neexistovali, patrilo by sa ich vymyslieť.“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V roku 1998 počas jednej takej katastrofy v Taliansku si istý novinár všimol, že Jehovovi svedkovia „robia praktické kroky a podávajú pomocnú ruku všetkým trpiacim, bez ohľadu na to, ku ktorému náboženstvu patria“. /Il Centro/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napríklad v talianskych novinách Il Tempo sa písalo: „Ľudia, ktorí majú za spolupracovníkov Jehovových svedkov, ich opisujú ako poctivých pracovníkov, ktorí sú tak silne presvedčení o svojej viere, že sa môže zdať, akoby ňou boli posadnutí; no vzbudzujú úctu za morálnu bezúhonnosť.“ Argentínske noviny Herald, ktoré vychádzajú v Buenos Aires, uviedli: „V priebehu rokov sa dokázalo, že Jehovovi svedkovia sú usilovnými, rozvážnymi, šetrnými a bohabojnými občanmi.“ Ruský učenec Sergej Ivanenko povedal: „Jehovovi svedkovia sú na celom svete známi tým, že bezchybne poslúchajú zákony, a zvlášť tým, že svedomito pristupujú k plateniu daní.“
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V nedávno vydanej knihe o ochrane súkromia sa o Jehovových svedkoch píše: „Veria, že ich Stvoriteľ ich vidí, a väčšina by radšej zomrela, než by niečo ukradla.“ Kniha ďalej uvádza: „Sú vyhľadávaní do zamestnaní, kde sa narába s veľkými sumami peňazí.“ Prečo je to tak? Lebo praví kresťania vedia, že Jehova ‚od nich vyžaduje, aby uplatňovali právo‘ aj v pracovných a finančných záležitostiach. — Micheáš 6:8.----to na margo toho,čo som písal aj v úvode!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Jehovovi svedkovia vštepujú svojim deťom vysoké morálne zásady. Vedú ich k tomu, aby sa vyhýbali správaniu, skutkom a dokonca postojom, ktoré sa síce v dnešnom svete považujú za normálne, ale môžu ublížiť deťom samým, ako aj druhým. Preto ich vystríhajú pred nebezpečenstvami spojenými s užívaním drog, fajčením a zneužívaním alkoholu. Kladú dôraz na čestnosť a usilovnú prácu... Vo svojich deťoch pestujú morálne cenné vlastnosti, učia ich, aby rešpektovali autoritu, druhých ľudí aj ich majetok a aby dodržiavali zákony.“ (The History of Religion in Ukraine [Dejiny náboženstva na Ukrajine], zostavil profesor Petro Jarockij)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Predseda parlamentu spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Peter Straub 27. januára 2003 v oficiálnom prejave na počesť týchto obetí povedal: „Všetci, ktorí znášali prenasledovanie pre svoje náboženské alebo politické presvedčenie a ktorí boli ochotní radšej prijať smrť než sa podvoliť [Hitlerovmu režimu], si zaslúžia našu veľkú úctu — úctu, ktorú je ťažko vyjadriť slovami. Jehovovi svedkovia boli jediným náboženstvom, ktoré v ničom nepristúpilo na požiadavky Hitlerovho režimu: Nedvíhali ruku, aby zdravili Hitlera. Odmietli prisahať vernosť ‚führerovi a štátu‘ a rovnako odmietali vykonávať vojenskú a pracovnú službu. A ich deti nevstupovali do Hitlerjugend.“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jehovovi svedkovia neboli nijakí výnimoční ľudia, ako poznamenal Ulrich Schmidt, predseda parlamentu spolkovej republiky Severné Porýnie-Vestfálsko. V brožúre Landtag Intern, ktorá cituje z jeho prejavu, sa uvádza, že ich nazval „obyčajnými ľuďmi, ktorí konali podľa svojho svedomia, a preto si pevne stáli za svojím náboženským presvedčením, prejavovali občiansku odvahu a stavali sa na odpor [nacistickej] ideológii, a to na základe svojho kresťanského zmýšľania“.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Mohli byť okamžite prepustení“-----keby sa vzdali svojej viery a neutrality!
GENEVI?VE DE GAULLOVÁ, neter bývalého francúzskeho prezidenta Charlesa de Gaulla, osobne spoznala Jehovových svedkov v nacistickom koncentračnom tábore v Ravensbrücku na severe Nemecka. Slová uvedené v nadpise tohto článku napísala v liste v auguste 1945.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Historik István Deák povedal, že svedkovia boli „podobní prvým kresťanom, ktorí radšej zomreli v tlame leva, než by položili i tú najmenšiu obeť na oltár rímskeho cisára“. ..........Na ich postoj by sa určite nemalo zabudnúť. A ani sa naň nezabúda. A mnohí to vedia!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V knihe Więzieni za wiarę—Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz (Väznení za vieru — Jehovovi svedkovia v koncentračnom tábore Osvienčim) Teresa Wontorová-Cichá, výskumníčka zo Štátneho múzea, napísala: „Postoj tejto malej skupiny pozitívne vplýval na ostatných väzňov a ich každodenný odhodlaný odpor utvrdzoval ostatných v presvedčení, že človek môže za akýchkoľvek okolností zostať verný zásadám, ktoré vyznáva.“
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pri prezentácii v neslávne známom koncentračnom tábore v Bergen-Belsene 18. apríla 1998 riaditeľ Centra politického vzdelávania v Dolnom Sasku Dr. Wolfgang Scheel v otváracom prejave priznal: „Jednou zo zahanbujúcich právd histórie je, že Jehovovi svedkovia odmietali národný socializmus s omnoho väčším odhodlaním ako kresťanské cirkvi... Bez ohľadu na to, aký je náš postoj k učeniu a nábožnosti Jehovových svedkov, ich nezlomnosť počas nacistického režimu si zaslúži úctu.“
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Prenasledovanie až po smrť,“ píše holandský historik Dr. Louis de Jong, „postihlo len jednu náboženskú skupinu — Jehovových svedkov.“ — Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog (Holandské kráľovstvo počas druhej svetovej vojny).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Úlohou múzea je predstaviť židovskú históriu,“ vysvetľuje historik múzea Dr. Jud Newborn. „Jehovovi svedkovia boli prenasledovaní za to, čím sú. Svedkovia boli prenasledovaní výlučne pre svoje náboženské presvedčenie a preto, že odmietli rasizmus a prísahu vernosti zlému svetskému diktátorovi. A odmietli sa zapojiť do jeho vojny... Židia sa usilovali zachovať si svoje hodnoty a svoju vieru zoči-voči nesmiernemu odporu. Múzeum vyzdvihuje takúto duchovnú stálosť. Z toho dôvodu táto inštitúcia oceňuje a chváli aj vieru Jehovových svedkov počas nacistickej éry.“.....vyjadrenie zo strany židov!/židov.obce/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V knihe Die Neuen Inquisitoren: Religionsfreiheit und Glaubensneid (Novodobí inkvizítori: sloboda vierovyznania a náboženská závisť) od Gerharda Besiera a Erwina K. Scheucha sa píše: „Rodina je pre [Jehovových svedkov] predmetom zvláštnej ochrany.“
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noviny Deseret News, ktoré vychádzajú v meste Salt Lake City v Utahu, uviedli, že Jehovovi svedkovia „podporujú pevné rodinné putá a vychovávajú čestných ľudí, ktorí sú prínosom pre spoločnosť“. V novinách sa ďalej písalo: „Členovia sa pridržiavajú pevného morálneho zákonníka. Sú presvedčení, že fajčenie, opíjanie sa, zneužívanie drog, hazardné hry, promiskuita a homosexualita človeku v duchovnom ohľade škodia. Učia ľudí, aby boli čestní a mali dobré pracovné návyky.“
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dr. N. S. Gordijenko, profesor religionistiky na Ruskej štátnej pedagogickej univerzite A. I. Gercena v Petrohrade, hovorí: „Keď odborníci obviňujú Jehovových svedkov za ich učenie, neuvedomujú si, že vlastne obviňujú Bibliu.“
..............................................................................................................................................
JS musia svoje právo/poverenie od Boha/ kázať svedectvo obhajovať na rôznych súdoch.........Majú z právnych víťazstiev Jehovových svedkov úžitok aj iní? Odborník Charles C. Haynes napísal: „Všetci dlžíme Jehovovým svedkom poďakovanie. Bez ohľadu na to, koľkokrát sú urážaní, vyhnaní z mesta alebo aj fyzicky napadnutí, ďalej bojujú za svoju (a tým aj za našu) slobodu náboženstva. A keď vyhrajú, vyhrávame všetci.“
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak bude čas,......tak nájdem stovky podobných výrokov na adresu Jehovových svedkov,.....aby bolo zrejme,že nejde o nejakú "náhodu",.....alebo ojedinelý názor jednotlivcov! A to ,čo sa týka ich morálky,slušnosti,kázania,neutrality a podobne!
A teraz sa zamysli Johny,.....proti komu to vlastne "bojuješ"! A že "pomáhať a chrániť"? Robíš presný opak,....a je to "medvedia služba " pre niekoho!


8.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 1. 2017, 18:24 avatar
Shagara, chcel som len ten link, odkial kopirujes citaty z tej encyklopedie, nic viac nic menej. Nejake vyjadrenia o spravani zamestnancov atd som ziadal? Nie Tak ak mas napis mi zdroje odkial mas tie citaty z katolickej encylkopedie a ked mas tak aj link na celú encyklopediu..


9.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 1. 2017, 18:26 avatar
proti komu bojujem? pomaham a chranim v pracovnom case, tak nechapem o com zase točíš Ako som ti uz viac krat pisal, napis radsej jednu vetu a k veci , ako sto viet a o ničom..
Súhlasí veriaci-4, kntsz


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:25 avatar
9,.....ja som narážal na tvoje "pomáhanie a chránenie",ktoré robíš na DF! To si hádam pochopil? Tu len škodíš,búraš!
Ak niekto zabíja,vraždí,kradne,smilní,podvádza,je duchovne vlažní a podobne........tak to je u teba dobrý kresťan ,a naopak!
Na to nemám slov! Takých budeš obhajovať! A JS budeš osočovať na základe klamstiev a poloprávd?!
A tých "sto viet" pre slušných a úprimných a hľadajúcich ľudí má význam! pretože to pre ľudí bez predsudkov má prínos, navzdory nepravdivej propagande odporcov!
Vo Francúzsku veľmi negatívna kampaň na JS v minulosti mala "veľký ohlas"......mnohí sa začali hlbšie zaujímať o JS a v tom čase rapídne stúpol počet JS vo Francúzsku! Aj negatívna kampaň je kampaň,reklama!


12.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 1. 2017, 08:49 avatar
Shagara, pane boze.. chcel som len link na encyklopediu a ty tu zase trepes hluposti a pises a pises a link nikde. Nikde som nic nepisal o nejakych skusenostiach a názoroch na JS tak nechapem naco to sem davas, ked nikto tu o tom nic nepisal.. co maju spolocne z tym ze som chcel link na knihu???? Kde obhajujem niekoho kto zabíja,vraždí,kradne,smilní,podvádza,je duchovne vlažní a podobne???? Ukaza mi kde som nieco take napisal, lebo inak si potom podvodnik a klamár a mal by si byt za to vylucený Napisal si 100 viet o nicom a pritom som chcel jeden kratky link. Uz sa spametaj bo za chvilu dostanes infarkt takýmto tempom .. A sa ti nepaci ze vraj tu buram a skodim.. A ty robis čo , ked tu vypisujes na ine nabozenstva.. tak uplatni radu Krista a rob len to co chces aby robili tebe  


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 08:16 avatar
8,....ak vieš hľadať na nete,tak za 3 minuty to musíš nájsť. A pravdepodobne je to aj na DF,....lebo som to už uvádzal!
A uviedol som len zlomok názorov na JS.
Opýtam sa ťa?........môže niekto na svete povedať na niektorú náboženskú skupinu,to čo sa povedalo,napísalo na JS?
NIKDY !!!
Je mi zrejme,že slušní,zbožní,poctiví jednotlivci sú všade,aj medzi neveriacimi ,ale dané výroky na JS sa týkajú celej organizácie,náboženstva! A tým sa nemôže chváliť nik,....práve naopak! V mnohých tvrdeniach historikov ,teológov,sociológov sú ostane náboženstvá často problémom, a ich členovia sa dopúšťajú aj veľmi veľkých priestupkov!
A to tvrdia často aj vzdelaní prívrženci týchto pseudokresťanských náboženstiev/kňazi,historici,teológovia/.
A ten kontrast medzi nimi a JS mnohí popisujú! Teda,je zrejme,že ty máš dopredu vytvorenú ,nesprávnu predstavu o JS , a len si ju stále cibríš! Hovorí sa tomu-predsudky!
Vieš ,čítal som mnoho diel, a mnohé názory na JS ešte ako hľadajúci ,ma poriadne oslovili. Jehovoví svedkovia zaujali dokonca i fašistov,gestapákov/pre svoju morálnu bezúhonnosť/ a vyslúžili si u mnohých úctu! Skús si prečítať autobiografiu od Rudolfa Haasa-"Veliteľ Osvienčimu",....a pochopíš. On ich prirovnával k "prvotným kresťanom".
Ale je mnoho historikov,čo o nich sa vyjadrujú veľmi pochvalne! Ale to ty asi nechceš vidieť?
Danú encyklopédiu máš na nete....celú! 


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 19:10 avatar
12,....už som písal,že nemienim ti to hľadať a pritom to mám pod nosom,aj stranu z danej encyklopédie, a je to i na nete!
Pohni zadkom a nájdeš to,....aj keď asi nerad! Lebo ty chceš počuť iné,a to ,že JS sú "najhoršie sa správajúca skupina",....ale tak to nie je!!!
Za druhé.....každý tvoj príspevok je negatívne zameraný voči JS,a píšeš nepravdy o nich.
A za tretie, ak odmietaš morálku a učenie JS,a preferuješ iné náboženstvo,alebo svoj súkromný pohľad,svoje súkromné náboženstvo,.....tak v zmysle Biblie sa spolupodielaš na skutkoch týchto náboženstiev./a tam patria dané zlé skutky ,ktoré som vymenoval/. Hovorí sa tomu-"krvná vina":
Citujem....."A na čele mala napísané meno, tajomstvo : „Veľký Babylon, matka smilníc a ohavností zeme.“ 6 A videl som, že tá žena je opitá krvou svätých a krvou Ježišových svedkov."
Zjavenie pokračuje....."Zjavenie 18:24
"24 Áno, bola v ňom nájdená krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“
Túto krvnú vinu niesli aj židia a je tu paralela na dnešných ctiteľov,ktorí v skutočnosti idú proti Kristovi,tak ako v 1 storočí....."aby krv všetkých prorokov preliata od založenia sveta, bola vyžadovaná od tohto pokolenia, 51 od krvi Ábela až po krv Zechariáša , ktorý bol zabitý medzi oltárom a domom.‘ Áno, hovorím vám, bude vyžadovaná od tohto pokolenia."
Lukáš......
Už chápeš?
Aj preto hovorí pokračovanie Zjavenia..... „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán.“ Vidíš tú krvnú vinu a paralelu?
A odhaľovať "burinu" a falošné učenie , a polopravdy,klamstvá....je v súlade s Písmom.
Ako ináč spoznáš pravdu? A to robili aj kresťania v 1 storočí,....aj preto boli nenávidení a obeťami predsudkov!
Teda,daný text/zlaté pravidlo/ platí na niečo úplne iné! Tak si nemiešaj jablká s hruškami! A tak "klamárom" je ten,kto sa opiera len o svoje subjektívne názory a nie na Písma a zdravý úsudok!


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 19:23 avatar
Ten kto sa opiera o zdravy usudok zavrhne bibliu ako knihu plnu bludov
Súhlasí fajer


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:22 avatar
14,....každý má slobodnú vôľu,....a to treba akceptovať!


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:24 avatar
Akceptujem ze nemate zdravy usudok


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 19:50 avatar
Ako pre koho ,,, pre niekoho bludy pre niekoho hladanie pravdy ,,,,,


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 19:53 avatar
Kralovstvo a teda pravda o nom sa nachadza v nas nie v nejakej debilnej knizke


17.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 19:57 avatar
Nieje debilna ,,, len musis chapat ,,, ta kniha je zabalena 7 obalmi a postupne treba odbalovat ,,,,


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 19:58 avatar
Mozem jebat aj celu bibliu


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:01 avatar
Ty bibliu. A ja sa je?em sam ,,,


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:03 avatar
V biblii nikdy pravdu nenajdes pravdu uvidis ked s otvorenymi ocami vybehnes do sveta uvidis napriklad ze najvyssim principom je sloboda


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:20 avatar
20,....."Nik nie je viac zotročený ako ten ,kto sa falošne domnieva ,že je slobodný"!
Celý potápajúci sa svet je dôkazom toho,aká je to "sloboda"?
Súhlasí kntsz


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:23 avatar
Keby laska bola najvyssi princip tak by svet vyzeral inac


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:32 avatar
29,....s tým sa dá súhlasiť,lebo je to skutočná pravda! Ale čoho je to dôkazom? Že zlyhal Boh,Biblia? Nie!
Zlyhali ľudia ako to opisuje aj Biblia,.....aj preto tvrdí,že "väčšinový svet ,ktorému vládne satan je proti Bohu a zásadám lásky"!/parafráza biblických textov/
"Celý svet leží v moci toho zlého" 1 Jána 5:19........!!!
Ale sami máme možnosť ako jednotlivci sa vyčleniť z tohto sveta a nebyť jeho časťou a žiť na princípoch lásky a nenásilia. A to sa Jehovovým svedkom darí na celom svete ,ako jedinej náboženskej skupine! Nikdy neskĺzli k násiliu !


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:34 avatar
Ale prd

Pravda je taka ze sloboda je najvyssi princip a nie laska


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:38 avatar
37,...ďakujem za takú "slobodu" na ktorú sa zomiera a ľudstvo kvôli nej trpí!
Sú len dve možnosti.....1,byť otrokom svojho nedokonalého tela,svojho chtíča!
2,alebo byť "otrokom" Boha,....teda ,držať sa jeho oslobodzujúcich zásad,vyplývajúcich z lásky!
"Kde je Boh ,tam je sloboda",....hovorí Biblia!


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:41 avatar
No mal by si byt za slobodu vdacny lebo vdaka nej si si mohol zvolit cestu po ktorej kracas


55.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 1. 2017, 22:59 avatar
26-
keď abstrahujem od všetkých blbostí čo tu účelovo píšeš, tak konečne si vyslovil názor, s ktorým sa plne stotožňujem. 


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:10 avatar
To z tou slobodou mas pravdu ,,, ale ked chces vidiet pravdu v biblii tak tiez musis otvorit oci ,,,, inak neuvidis,,,,


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:13 avatar
Nie, nemusim biblia pravdu deformuje podla toho ako to vyhovuje jej autorom


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:15 avatar
Ved ti to pisem od zaciatku si slepý tiez ti mam pomazat oci blatom? Ono to je tak z tou knihou akoby je obalena viacerymi obalmi a postupne odbalujes ,,, podobne ako v zjaveni jana 7 pecati ,,,,


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:17 avatar
Biblia je nastroj na zotrocenie narodov


25.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 20:19 avatar
V podstate každé poznanie je možné veľmi účelne použiť na zotročenie celých národov.
Súhlasí Shagara


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:22 avatar
Zidia to otvorene hovoria ze oni su vyvoleni a my ostatni sme podradni

Ak im zeriete bibliu tak vas maju v hrsti


30.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 20:24 avatar
Židovskú bibliu sme účelne doplnili dodatkom, ktorý paralyzuje možnosť židov, mať nás v hrsti :-)


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:29 avatar
To by zidia nikdy nedovolili

Bol to od pociatku ich plan na ovladnutie sveta


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:35 avatar
30,...je len jedna Biblia a tá sa nedelí ma "židovskú a inú"! Aj keď je rozdelená na SZ a NZ! Alebo sa spomínajú židokresťanské spisy! Stále je to jedna Biblia a patrí Bohu ,ktorý ju dal ako najväčší dar ľudstvu! Všetkým,....nielen židom!


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:40 avatar
Som jeden z bohov a hovorim ze biblia je kniha plna bludov


50.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 21:17 avatar
38. Židia by s tebou určite nesúhlasili :-)


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 21:25 avatar
Vyserte sa na zidov a na ich pseudobozika jahveho


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 21:29 avatar
Jako keby sme my slovania nemali dost vlastnych bohov

Ak vzyvate toho zidovskeho tak ste zapredanci


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 1. 2017, 23:03 avatar
30-
my sme nič nedoplnili. Doplniť - lepšie - upresniť, ju prišiel Kristus, ale ako sám povedal tak, že neprišiel z nej zmeniť ani jedno slovo, ale naplniť ju.


57.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 1. 2017, 23:10 avatar
56. Jojo, ani jedno slovo zmeniť...

Mt 5,38 Počuli ste, že bolo povedané: "Oko za oko a zub za zub. 39 No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé...

:-)


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   12. 1. 2017, 17:55 avatar
57-
možno som sa zle vyjadril, možno si zle pochopil.
Napíšem iný príklad z Nového zákona, čo naoko dáva za pravdu tvojej interpretácii (nemám pred sebou Bibliu a ani neviem kde to presne je):
Ježiš odpovedá na otázku prečo by teraz mal mať muž iba jednu ženu, keď v starom zákone bolo povolené mať viacej žien. Hovorí v tom zmysle, že srdcia ľudí, boli tak zatvrdnuté, že ak by Boh chcel, aby vtedy mali muži iba po jednej žene, nik by ho nebol poslúchol (neujalo by sa to). Teda určite to neznamenalo, že by si Boh prial, aby muži mali viacej žien. V čase príchodu Ježiša však sociokultúrna úroveň ľudí bola podstatne vyššia a preto trval už iba na jednej žene. V podstate to ale neznamená, že zmenil starý zákon, ale ho napĺňa, lebo zámer Boha od počiatku bol jedna žena - jeden muž.
To iste je aj o :Oko za oko a zub za zub. Ľudstvo pokročilo natoľko, že Kristus začal požadovať vyšší "level" a opäť vo svojej podstate nejde o zmenu, ale o napĺňanie pôvodného zámeru.
Osobne si myslím (aj keď som veriaci), že aj dnes je sociokultúrna úroveň ešte tak úboha u mnohých, že oko za oko a zub za zub si to priam v niektorých prípadoch žiada.


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 1. 2017, 17:59 avatar
Hej podla teba by sme zlocincom mali blahozelat ked spachaju nejaky zlocin


61.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 1. 2017, 12:13 avatar
59-
prosím ťa EnaXnaY vygeneruj mi podrobnejšie ako si došiel ku konštatovaniu z mojej (58), že podľa mňa by sme mali zločincom blahoželať, keď spáchajú nejaký zločin .... buď tak dobrý, nech pochopím tvoje analitické uvažovanie.


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2017, 12:14 avatar
Ten vyssi level je chleba za kamen


60.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 1. 2017, 18:11 avatar
58 - veľmi pekne si to opísal a ja s tým súhlasím. Ale vieš, čo je následkom...
Že niektoré vety v Biblii zodpovedajú aj dnešným pomerom, ale niektoré vety v Biblii, konkrétne v starom zákone, sú zastarané, dané "pre tvrdosť starožidovských sŕdc". A kto teraz rozlíši to prvé od toho druhého? :-) A čím? :-)

A to ešte Kristus vyriekol vetu, ktorá to všetko umocňuje: Mal by som vám toho ešte veľa povedať, ale TERAZ BY STE TO NEUNIESLI :-))

Takže... Super, nie?
Súhlasí kntsz


33.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:29 avatar
Tak sa musis stat Zidom ,,,, 


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:31 avatar
Rad pouzivas slovko musis ale ti hovorim ze aj zidov mozem jebat


40.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:39 avatar
Nepochopil si ma , nemyslel som to tak ,,,, myslel som to inak,,, mozno si nevidel Slovo ,,,, alebo ho nevidis ,,,, sorryyyy


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:43 avatar
Najprv sa nauc vyjadrovat ako clovek


44.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:49 avatar
Nerozumies mi?


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 20:50 avatar
Rozpravas jak hotentot


46.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 20:59 avatar
Nauc sa rozumiet Hotentotovi


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 21:02 avatar
To je na dlho nemam tolko casu


48.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 21:06 avatar
Ked to budes mat na kratko tak si najdi cas ,,,,


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 21:12 avatar
Nebudem to mat na kratko lebo porozumiet hotentotovi je nadludska uloha


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 1. 2017, 21:19 avatar
Je to tvoja volba ,,,,


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   11. 1. 2017, 21:22 avatar
Som s nou spokojny


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 1. 2017, 20:26 avatar
Aj Biblia sa týmto spôsobom zneužila na obhajobu otroctva katolíckou cirkvou!
Táto myšlienka je založená na nepochopení 1. Mojžišovej 9:25, kde je citovaný Noach, ako hovorí:....... „Nech je prekliaty Kanaan. Nech sa stane najnižším otrokom svojich bratov.“ Prečítaj si to pozorne; nič sa tu nehovorí o farbe pokožky. K prekliatiu došlo preto, že Chamov syn Kanaan zjavne vykonal nejaký odporný skutok, ktorý si zaslúžil prekliatie.
A tento text zneužila cirkev na podporu otroctva,....a kto pozná históriu,tak vie ako sa na tom presne podieľala?!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:38,  mne zamrzol mozog nic nepisem doparoma je to tu horsie ako za komunizmu
dnes, 20:38,  To si zase nemyslím.. Zrúdy nikdy neskončia, toto je duálny svet.
dnes, 20:36,  Veru nem dobre dopadne, ale otázne je, že pre koho *03
dnes, 20:36,  Vôbec nič na tom nieje. Niekde som čítal článok, kde písali o policajnej šikane...
dnes, 20:35,  Zrúdy končia? https://www.youtube.com/watch?v=qIxEaEgfHF0
dnes, 20:35,  takze je protizakonne si pripominat historiu nasich predkov ? moj ty svarog toto je zly sen,...
dnes, 20:32,  slovania su mi ovela blizsi a ich tradicie a uctievania detto kvoli tomu ale predsa byt obvinenym
dnes, 20:31,  https://www.youtube.com/watch?v=AyYxKH3pl8I
dnes, 20:30,  To nieje o Ficovi. Ten je len pešiačik, ktorý si niči meno a zdravie pre pár smiešnych...
dnes, 20:30,  Psssssst. Nepriateľ načúva. *04
dnes, 20:29,  Čauko salbea, neviem a ani ma to nezaujíma. *19
dnes, 20:29,  symbol kolovratu mam aj ja a co je na tom
dnes, 20:28,  Fico končí??*02*10*10*10*10
dnes, 20:27,  ahoj Rig z DF na teba nazalovali ? Fotooon ?
dnes, 20:26,  Prvou známkou konca režimu je, keď sa režim musí brániť voči vlastným občanom.
dnes, 20:24,  Terazky si v riti, až po uši.*39*39 Znalec je znalec. *28*28
dnes, 20:23,  https://www.youtube.com/watch?v=1Yxo3yM4zUQ
dnes, 20:22,  Najlepší prezident akého sme kedy mali sa zatiaľ nenarodil, lebo jeho prastará mať je ešte...
dnes, 20:22,  Po dlhšom čase sa hlásim. Ako všetci iste viete bol som obvinený z rozširovania...
dnes, 20:21,  https://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_Svoboda
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(165 632 bytes in 0,270 seconds)