hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Bez ropy už okolo roku 2030 - 2050

príspevkov
16
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 31.5.2009 15:37
posledná zmena 1.6.2009 12:59
1
31.05.2009, 15:37
...určitým bohatým skupinám veľmi vyhovuje že je kríza, pretože to spomalilo spotrebu ropy..momentálne nikoho nezaujíma že okolo roku 2030 až 2050 nebude ropa..pritom sme homo sapiens oil, pretože naša populácia vzrástla niekolkonásobne ako keby bola bez ropy..celá civilizácia je závislá na rope, všetci len konzumujú a nezaujíma ich ako to dopadne...štáty sa zadlžujú na úkor svojich detí aby mali zabezpečný rozvoj ekonomiky..sautská arábia je držaná pri moci americkou vládou aby mali príspup k lacnej rope, životná úroven bežných ludí je tam veľmi nízka..nevieme si ani len predstaviť ked nebude ropa..z ropy sa vyrába skoro všetko..kto nie je závislý na rope? dva ostrovy a jeden štát.../sú vdaka tomu zaostalý, ale../ všetok nás blahobyt je na úkor prírody, našich potomkov..nehovoriac o civilizačných chorobách ktoré nás vdaka tomu prenasledujú..už teraz sú vojny o ropu, takže obdobie ešte väčšieho temna nás ešte len čaká...ak si človek myslí že iné zdroje to zastúpia, tak sa velmi mýli, pretože iné zdroje ropu nezastúpia, nie sú tak vyvinuté, ich využívanie nie je dostatočné...
none
14

1. 31.05.2009, 15:37

...určitým bohatým skupinám veľmi vyhovuje že je kríza, pretože to spomalilo spotrebu ropy..momentálne nikoho nezaujíma že okolo roku 2030 až 2050 nebude ropa..pritom sme homo sapiens oil, pretože naša populácia vzrástla niekolkonásobne ako keby bola bez ropy..celá civilizácia je závislá na rope, všetci len konzumujú a nezaujíma ich ako to dopadne...štáty sa zadlžujú na úkor svojich detí aby mali zabezpečný rozvoj ekonomiky..sautská arábia je držaná pri moci americkou vládou aby mali príspup k l...

31.05.2009, 21:17
leila Čoby sa vyčerpali zdroje ropy.chcú aby sa začali vyrábať autá na alternatívne zdroje energie
none
2
31.05.2009, 15:49
ale je tu mnoho nahradnych zdrojov ktore prave kvoli rope nie su testovane a vyvijane.vsak ako by to vyzeralo keby je tu nahrada ropy,ropne masinerie by pomaly stracali zisk a to predsa nemozu dopustit.
none
3

2. 31.05.2009, 15:49

ale je tu mnoho nahradnych zdrojov ktore prave kvoli rope nie su testovane a vyvijane.vsak ako by to vyzeralo keby je tu nahrada ropy,ropne masinerie by pomaly stracali zisk a to predsa nemozu dopustit.

31.05.2009, 16:01
no to je jasné...ale otázka znie, či vôbec bude niečo schopné nahradiť ropu v tom zmysle aby sa tá civilizačná zhýralosť po konzume napĺnala i dalej..zatial to vyzerá že nič...a kto sa bude chcieť dostať na úroven povedzme stredoveku...nikto z tých zhýralích..možno prehánam, ved vdaka rope máš všetky tie vymoženosti, televízia, výroba auta, jedlo, všetko...ak by trebárs čína expandovala tak ako v posledné roky, tak ich spotreba by znamenala že koniec ropy by bol už tak za patnásť rokov..ak si myslíš že sa bude ropa nejakými zákonmi obmedzovať, tak to je dalšia utópia, skôr budú vojny o ropu..
none
4
31.05.2009, 16:09
vojny budu to ja viem no vyrabat sa bude ale vsetko bude vyzerat inak a vacsinou elektricky ako ropovo.mame tu nanotechnologie ktore su stale vyvijane.to co dostavame do ruk ako produkty najnovsej doby su minimalne 5 rokov stare technologie ktore su uz davno 10x vyvinutejsie.
none
5

4. 31.05.2009, 16:09

vojny budu to ja viem no vyrabat sa bude ale vsetko bude vyzerat inak a vacsinou elektricky ako ropovo.mame tu nanotechnologie ktore su stale vyvijane.to co dostavame do ruk ako produkty najnovsej doby su minimalne 5 rokov stare technologie ktore su uz davno 10x vyvinutejsie.

31.05.2009, 16:20
ok, samozrejme..ale či budú naozaj tak optimisticky ako to prezentuješ, dostupné...? okrem toho už len to, ako sa s ropou narába, tak už len ten fakt ukazuje čo sme to za ludia...olejový..potom žiadna zmena v myslení..budeme nano ludia..ok, možno budeme piť vodu z výfuku auta, fajn.. myslíš si že s civilizáciou to bude horšie či lepšie? ak by si človek mal vybrať či bude chodiť na bycikli či v aute..no čo si tak asi zvolí...? na ludí nefungujú keci o znečistenej prírode..ale iba keci s peniazmi..ked im povieš že ked budú mať na streche solárne články a kolko s tým ušetria tak sú ochotný si ich dať dať..inak to ***ú...
none
6
31.05.2009, 16:21
Ja neviem, ten pooj je mozno nasledok toho, že je už znami nejaky fungujuci prototyp na volnu energiu . Možností je vela a myslím si že tu je len ticha dohoda o vyčerpaní ropy ,ale ešte pred tým zapadny svet potrebuje ovladnut a zotrocit zvysok sveta prave zavislostou . Myslím ,že o nič ine nejde .A vojnu si dnes už nemoze dovolit nik, lebo vsetko niekto vlastní .
none
8

6. 31.05.2009, 16:21

Ja neviem, ten pooj je mozno nasledok toho, že je už znami nejaky fungujuci prototyp na volnu energiu . Možností je vela a myslím si že tu je len ticha dohoda o vyčerpaní ropy ,ale ešte pred tým zapadny svet potrebuje ovladnut a zotrocit zvysok sveta prave zavislostou . Myslím ,že o nič ine nejde .A vojnu si dnes už nemoze dovolit nik, lebo vsetko niekto vlastní .

31.05.2009, 16:28
Praveze naopak,vojnu si moze dovolit len par narodov ktore to dobre vedia a len vyckavaju na prilezitost.Preco tolko protestov okolo cvicnych strelach v Severnej Korei.Niekto zbrane vlastnit moze a dalsi ni
none
9

6. 31.05.2009, 16:21

Ja neviem, ten pooj je mozno nasledok toho, že je už znami nejaky fungujuci prototyp na volnu energiu . Možností je vela a myslím si že tu je len ticha dohoda o vyčerpaní ropy ,ale ešte pred tým zapadny svet potrebuje ovladnut a zotrocit zvysok sveta prave zavislostou . Myslím ,že o nič ine nejde .A vojnu si dnes už nemoze dovolit nik, lebo vsetko niekto vlastní .

31.05.2009, 16:31
no...asi hej...ale tí ktorý vyvíjajú iné technológie, to sú tí, ktorí majú ropu, resp. ktorý z nich profitujú..najlepšie ovládať ludí technologiami, načo ich biť ako kedysi..
none
11

9. 31.05.2009, 16:31

no...asi hej...ale tí ktorý vyvíjajú iné technológie, to sú tí, ktorí majú ropu, resp. ktorý z nich profitujú..najlepšie ovládať ludí technologiami, načo ich biť ako kedysi..

31.05.2009, 16:34
ludi je najlepsie ovladat strachom.ked sa narod boji kto ho zachrani-vlada.a ked je narod vyplaseny a vlada povie ze spravte to,tak narod spravi to a spravi to len preto aby sa citil bezpecnejsie
👍: Nadja
none
7
31.05.2009, 16:24
S tymto svetom to pojde dolu vodou kym budu existovat tie bankove systemy ktore hybu dianim teraz.Pocula si o projekte VENUS?v jednom dokumente som videl prezentaciu tohto projektu moc zaujimave myslenie.
none
10

7. 31.05.2009, 16:24

S tymto svetom to pojde dolu vodou kym budu existovat tie bankove systemy ktore hybu dianim teraz.Pocula si o projekte VENUS?v jednom dokumente som videl prezentaciu tohto projektu moc zaujimave myslenie.

31.05.2009, 16:32
..nie, tak to nepoznám..
none
12

10. 31.05.2009, 16:32

..nie, tak to nepoznám..

31.05.2009, 16:35
skus v googli-projekt venus
none
13

10. 31.05.2009, 16:32

..nie, tak to nepoznám..

31.05.2009, 16:41
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 111 921 B vygenerované za : 0.086 s unikátne zobrazenia tém : 47 350 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.