hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ako som sa zúčastnil na manifestácii po 17. novembri.

príspevkov
36
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 23.11.2014 10:05 elemír
posledná zmena 30.11.2014 16:33
1
23.11.2014, 10:05
Humbug osláv už opadol a teraz ma napadlo napísať, ako som to prežil ja.
Mal som tu smolu, alebo šťastie, dnes už ani neviem, že som ešte za červených vycestoval V auguste do zápaného nemecka a potom asi od začiatku oktobra až do vianoc som robil s partiou v Stuttgarte. keˇsom išiel do Stuttzgartu, eštebáci mi dali príkazy, čo mám robiť.Mal som si všade lepiť vlasy na skrinku, na nočný stolík, aby som vedel, či mi niekto neprehľadal moje osobné veci.
A veľa podobných hovadín a jasný príkaz, že ak sa vrátim, musím sa do 14 dní osobne hlásiť. Pretože som úž bol v auguste týždeň pri norimbergu, už som vedel, aké sú to kraviny a tak som si to vypočul a kašlal na to. lebo vždy, keď som neskoro vstal a nechal som izbu na hoteli ako po granáte, prišiel som z roboty a všetko upratané, ešte aj ponožky z pod postele boli v skrinke. Na nový rok, lebo som prišiel domov na vianoce, som sa samozrejme ani nehlásil, lebo dederoni už sa tlačili na pražské nemecké velvyslanectvo a zdalo sa že to bude rýchly koniec aj u nás. Lenže kde pák.
Asi po troch týždňoch mi prišla pozvánka na pásove oddelenie a automaticky som šiel, lebo som maldva pasy a niekedy chceli robiť niečo so služobným, tak so nemal žiadne podozrivé obavy.Prídem k okienku a tá pani hovorí, toto nie je naše, tak som sa zobral, že idem domov, ale ona zrazu, skúste o poschodie vyššie, idem tam, tá tiež tak isto , že tomu nerozumie a druhý krát som chcel ísť domov a tieže ma zastavila a hovorí skúste predsa ešte len o poschodie vyššie, Ja sa pozerám a hovorím, tam je už iba podkrovie, len skúste skúsil som a len čo som vošiel, hneď sa objavili známe tváre agentov a hneď začali a vy si čoí os ebe nyslíte, že čo sme tu my...... a začala anabáza trojmesačného teroru, čo tu nebudem radšej ani opisovať, ale mal som namále aj, že si zoberiem život.
V Banskej Bytrici bola dohodnutá demonštrácia na námestí na 25.novembra no a samozrejme po skúsenosti z ŠTB som bol medzi prvými, čo sa tam hrnuli. Ešte v piatok to vyzerali, že aspom s podnikového riaditeľstva pôjde najmenej 150 až dvesto ľudí. Ale pred tým sa nás zišlo pred vchodom asi len 40 a kým sme prišli na námestie, neviem, ši nás bolo 20.
vtedy bol napadaný sneh a pamätám si ako sme šli neodhrnutým chodníkom od úsvitu dole na hušták a každý nám mával, autá blikali a my sme s trasúcou riťou išli na námestie, asi 30, teraz už presne neviem, mali sme aj zástavy a tak ďalej.
Keď sme prišli na námestiE, na námesti ako normál, takmer nikoho a už vobec nie v sprievode so zástavami ako naša hrstka.
. Vyšli sme pomaly až hore a vtedy tam nebol ešte mariansky stlp, a čakali, či z bočných ulíc vyjdú policajti, alebo ľudia.
Po chvíli sa z Lazovnej a Kapituly predsa vyhrnuli ľudia a v okamihu bolo námestie plné. Teda ľuďmi. Nato som si vydýchol a začal som sa obzerať okolo seba a zrazu sa pocit bojovníka za ľudské práva premenil na sklamanie. Čím viac som sa obzeral, tým viacej som tam videl presne tých istých, ako na prvého mája, ešte aj naši papaláši z podnikového riaditeľstva stáli všetci pokope pri kemov akoby ďalej na tribúne.
Po tom, čo som prežil, to bol pre mňa hrozný šok. Iba som sklonil hlavu, otočil som sa a pomaly som šiel zase naspäť dole námestím.Revolúcia sa pre mňa skončila takto rýchlo.
Keď som bol už niekde v dolnej ulici, začul som konečne tie typické výkriky ako v TV z Bratislavy, ale to už pre mňa revolúcia skončila.
Prišiel som domov so zaslzenými očami a už som ani nepozeral televízor.
none
33

1. elemír 23.11.2014, 10:05

Humbug osláv už opadol a teraz ma napadlo napísať, ako som to prežil ja.
Mal som tu smolu, alebo šťastie, dnes už ani neviem, že som ešte za červených vycestoval V auguste do zápaného nemecka a potom asi od začiatku oktobra až do vianoc som robil s partiou v Stuttgarte. keˇsom išiel do Stuttzgartu, eštebáci mi dali príkazy, čo mám robiť.Mal som si všade lepiť vlasy na skrinku, na nočný stolík, aby som vedel, či mi niekto neprehľadal moje osobné veci.
A veľa podobných hovadín a jasný prí...

26.11.2014, 23:02
teba pred vyjazdom instruovala stb?
pripada mi to dost divne.
none
2
23.11.2014, 11:58
Sklamanie vždy prichádza, ak sa spozná podstata čohokoľvek, teda aj puču z novembra 1989, ktorý bol dopredu presne zinscenovaní....
none
3
23.11.2014, 12:23
Len mi tato tvoja spoved nesedi s tvojimi nazormi..
none
4
23.11.2014, 13:24
jaká spoveď, to sa predsa stalo. A nakoniec si myslím, že to predsa len zodpovedá mojím názorom, to by si mal uviesť niečo konkrétne. lebo aj to je príčina, prečo som môj strom nie je naklonený do ruskej zemi, ale zároveň aj akési špecifikum Slováka.
V tom sme aj od čechov desne odlišný.
Môžem ti napríklad potvrdiť, že ŠTBaci sa dodneska schádzajú a o čom si myslíš, že sa najradšej bavia, keď sa popije ? Ako sme toho,pamätáš z tej firmy, ako sme ho drvili ..... Dodnes majú za to svinstvo najvyššie dôchodky na Slovensku, lebo taký humus môže kvitnúť iba na slovensku.

Slovensk óó ÓÓ ooooo
none
5

4. elemír 23.11.2014, 13:24

jaká spoveď, to sa predsa stalo. A nakoniec si myslím, že to predsa len zodpovedá mojím názorom, to by si mal uviesť niečo konkrétne. lebo aj to je príčina, prečo som môj strom nie je naklonený do ruskej zemi, ale zároveň aj akési špecifikum Slováka.
V tom sme aj od čechov desne odlišný.
Môžem ti napríklad potvrdiť, že ŠTBaci sa dodneska schádzajú a o čom si myslíš, že sa najradšej bavia, keď sa popije ? Ako sme toho,pamätáš z tej firmy, ako sme ho drvili ..... Dodnes majú za to svins...

23.11.2014, 13:28
Cech zapreda aj svoju mater. Si si isty tou odlisnostou?!
Za to, co tu je si mozu len obcania sami.
none
7

5. 23.11.2014, 13:28

Cech zapreda aj svoju mater. Si si isty tou odlisnostou?!
Za to, co tu je si mozu len obcania sami.

23.11.2014, 13:36
Slovák zapredá aj seba.
none
8

7. Nadja 23.11.2014, 13:36

Slovák zapredá aj seba.

23.11.2014, 13:37
To je stale lepsie, ako vlastnu mater, ale on zapreda aj vlastnu mater, ako ten Cech.
none
6
23.11.2014, 13:35
Mňa teda šokovalo jedno. Vtedajší červení-komunisti, predsedovia Ruského Zväzu priateľstva, či ako sa to volalo, tí uvedomelí za KSČ,. OKAMŽITE oklo 17. novembra sa dokázali preorientovať, obrátiť kabát a hurá VPN. Ako je možné že práve títo komunisti a aj takí, o ktorých nikto jakživ nepočul, stáli v čele VPN a postupne čo sa dalo privatizovali? Naozaj to malo dokonalý scenár, neuveriteľné kto bol všade nasadený.
Mňa to zasiahlo naozaj tiež, pretože pred 17-tym) som šťastne urobila vo svojom odbore náročné skúšky , ktoré mi otvárali cestu, čo sme patrične aj oslávili a na druhý deň všetko padlo, už neexistovalo, všetko bolo inak, naozaj, prvá moja otázka bola, kde a ako začať?
none
9

6. 23.11.2014, 13:35

Mňa teda šokovalo jedno. Vtedajší červení-komunisti, predsedovia Ruského Zväzu priateľstva, či ako sa to volalo, tí uvedomelí za KSČ,. OKAMŽITE oklo 17. novembra sa dokázali preorientovať, obrátiť kabát a hurá VPN. Ako je možné že práve títo komunisti a aj takí, o ktorých nikto jakživ nepočul, stáli v čele VPN a postupne čo sa dalo privatizovali? Naozaj to malo dokonalý scenár, neuveriteľné kto bol všade nasadený.
Mňa to zasiahlo naozaj tiež, pretože pred 17-tym) som šťastne urobila vo svo...

23.11.2014, 13:38
To len svedci o tom, ze este pred prevratom dostavali silne skolenia od kapitalistov, ktori s nimi vyjednali prevrat.
none
10

6. 23.11.2014, 13:35

Mňa teda šokovalo jedno. Vtedajší červení-komunisti, predsedovia Ruského Zväzu priateľstva, či ako sa to volalo, tí uvedomelí za KSČ,. OKAMŽITE oklo 17. novembra sa dokázali preorientovať, obrátiť kabát a hurá VPN. Ako je možné že práve títo komunisti a aj takí, o ktorých nikto jakživ nepočul, stáli v čele VPN a postupne čo sa dalo privatizovali? Naozaj to malo dokonalý scenár, neuveriteľné kto bol všade nasadený.
Mňa to zasiahlo naozaj tiež, pretože pred 17-tym) som šťastne urobila vo svo...

23.11.2014, 13:42
to neboli komunisti, to boli straníci...takým prevracanie kabátov nerobí problém...
to je tak isto ako dnes , niektorí straníci za 25 rokov prešli celým spektrom politstrán - od ľavej,cez liberálnu,kresťanskú až k pravej....podľa toho ktorá strana je pri moci
none
11

10. Bombolo 23.11.2014, 13:42

to neboli komunisti, to boli straníci...takým prevracanie kabátov nerobí problém...
to je tak isto ako dnes , niektorí straníci za 25 rokov prešli celým spektrom politstrán - od ľavej,cez liberálnu,kresťanskú až k pravej....podľa toho ktorá strana je pri moci

23.11.2014, 13:44
Paradox je ale v tom, ze stale najdu volicov
none
12

11. 23.11.2014, 13:44

Paradox je ale v tom, ze stale najdu volicov

23.11.2014, 13:54
je to ako so športkou...vždy veria že vyhrajú
none
14

12. Bombolo 23.11.2014, 13:54

je to ako so športkou...vždy veria že vyhrajú

23.11.2014, 13:57
Zvlastne...

odkaz
none
13
23.11.2014, 13:55
elemír, nevieš alebo nechceš odpovedať na moje dve otázky, v podstate jednu, ktoré som ti dal v inej téme?
none
15
23.11.2014, 17:46
Prepáč milky, prehliadol som, ale teraz idem von.ak sa vrátim, tak sa na to pozriem.
none
16
23.11.2014, 21:47
milky, našiel som iba 25 z témy Bola Eva pokrstená a to je na domácu úlohu zatiaľ dosť a tu druhú napíš priamo, aby som sa nemusel v tom znova hrabať, alebo napúíš rovno tému a číslo.
none
17

16. elemír 23.11.2014, 21:47

milky, našiel som iba 25 z témy Bola Eva pokrstená a to je na domácu úlohu zatiaľ dosť a tu druhú napíš priamo, aby som sa nemusel v tom znova hrabať, alebo napúíš rovno tému a číslo.

23.11.2014, 22:25
Nie je druhá, je len jedna dva krát písaná, tá druhá je taká istá ako prvá, ktorú si našiel správne. Ale keď chceš, tu druhú som dal sem: odkaz
none
18
24.11.2014, 14:10
Milky asi takto: Hľadal som to doteraz, ale presne nenašiel a mám to v hlave zafixované, že som to niekde videl.
Ale :Matuš 12,40 Ako bol Jonáš tri dni a tri noci v bruchu veľkej ryby, Tak bude syn človeka tri dni a tri noci v lone zeme.
A ešte: Ján 5.25 -Prichádza hodina, ba už je tu,keď mŕtvi počujú hlas božieho syna a tí, čo ho počujú, budú žiť.
To presne , čo som napísal je kombinácia, ale neviem či to nebolo niekde v skutkoch apoštolov, alebo v listoch. toto som našiel v evanjeliu. Ja mám ešte tretí zdroj, ale ten teraz tu nebudem spomínať, v každom prípade to vyplýva z tých dvoch vecí z evanjelia.
Ale najradšej čítam evenjelium tak, že tam niečo hľadám a ty si mi dal dobrý tip, zase sa na to bližšie pozrieť.
No a 5.28 to je hneď, tam sa zase píše: Nedivte sa tomu, lebo prichádza hodina, keď VŠETCI v hroboch počujú jeho hlas a vyjdú:....
Sú to dve veci dvakrát po sebe a ja myslím, že to prvé je po ukrižovaní, lebo v lone zeme bol tri dni a to druhé na súdny deň.
To prvé sa týka mŕtvych do jeho príchodu na zem a to druhé sa týka tých, čo zomreli po jeho príchode na zem.
none
19
24.11.2014, 17:03
to ta predsa nemusi tak znechucovat, udrz si sam svoje idealy .
👍: Osvietený
none
20
24.11.2014, 18:55
Elemír, budem tu reagovať postupne na viac krát. Najskôr zopakujem predmet našej diskusie / tvoj výrok:

:::Ježiš po smrti na kríži zostúpil do podsvetia a každý, kto bol dobrý a spravodliví počul jeho hlas ::: aby zachránil ľudí starého zákona pre nebo :::

Na obhajobu / dôkaz výroku si použil Ján 5.25-29 a Matuš 12,40, ktoré zopakujem:
***Ján 5.25-28: Ameň, ameň vám hovorím, že prijde hodina a je teraz, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, ktorí počujú, budú žiť. .... 28 Nedivte sa tomu, lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas,29 a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu.
***Matuš 12,40 Ako bol Jonáš tri dni a tri noci v bruchu veľkej ryby, Tak bude syn človeka tri dni a tri noci v lone zeme.

Položím ti otázky a zároveň sa pokúsim na ne odpovedať.
none
21
24.11.2014, 18:56
1. Zostúpil Ježiš do podsvetia a bol pritom živý, schopný kázať Slovo a volať mŕtvych?

Ak by bol Ježiš v podsvetí živý, potom načo je vzkriesenie, prečo bol / musel byť tri dni po smrti vzkriesený? Ja som myslel, že sú len dva možné stavy: mŕtvy a živý. Pritom smrť vedie do stavu mŕtvy a vzkriesenie / narodenie do stavu živý. O tom že bol mŕtvy, nie živý, hovorí Rim 10,7 priamo a jednoznačne. Nepriamo o tom hovorí aj Lk 23,46 a Mat 12,40. Ježišove slová v Lk sú slová o smrti, lebo smrťou sa duch oddelí od tela, pričom telo sa vracia do zeme a duch k Bohu (Kaz 12:7). K Mat 12,40 dám niečo neskôr.

RIMANOM 10,7:: Roháček: „Alebo: Kto sostúpi do priepasti? To je vyviesť Krista hore z mŕtvych.“

LUKÁŠ 23,46: „Tu zvolal Ježiš silným hlasom: Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha. Keď to povedal, dokonal.“

Kaz 12:7: „a tak sa navráti prach do zeme, jako bol, a duch sa navráti k Bohu, ktorý ho dal.”

MATÚŠ 12,40: Lebo jako bol Jonáš v bruchu veľryby tri dni a tri noci, tak bude i Syn človeka v srdci zeme tri dni a tri noci.“
none
22
24.11.2014, 18:58
2. Kedy bolo / bude prvé vzkriesenie?

Prvé vzkriesenie bude v čase súženia (Daniel 12,2), pri druhom príchode Krista (Zjavenie Jána 20,4-5), v posledný deň (Ján 11,24). Nič z toho nepasuje na vzkriesenie pred 2000 rokmi / pri prvom príchode Krista, keď akože zostúpil do podsvetia, aby dobrí a spravodliví počuli jeho hlas.

Dan 12,1: V tom čase povstane Michael, veľké knieža, ktorý stojí nad synmi tvojho ľudu, a bude čas súženia, akého nebolo odkedy len je národom až do toho času. A v tom čase bude vyslobodený tvoj ľud, každý, kto bude najdený zapísaný v knihe.2A mnohí z tých, ktorí spia v zeme prachu sa zobudia, a to jedni na večný život a druhí na potupu a na večný hnus.

ZJ 20,4: A videl som tróny, a posadali sa na ne, a dal sa im súd, a videl som i duše postínaných pre svedoctvo Ježišovo a pre slovo Božie, a ktorí sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali znamenia na svoje čelo ani na svoju ruku. A ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov. 5A ostatní mŕtvi neožili, až sa dokoná tisíc rokov. To je prvé vzkriesenie. 6Blahoslavený a svätý, kto má diel na prvom vzkriesení. Nad tými druhá smrť nemá moci. Ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním kraľovať tisíc rokov.

Jan 11,23 (o lazarovi): Ježiš jej povedal: Tvoj brat vstane. 24A Marta mu povedala: Viem, že vstane pri vzkriesení, v posledný deň.25Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude. 26A nikto, kto žije a verí vo mňa, nezomrie na veky; či veríš tomu?
none
23
24.11.2014, 19:04
3. Mohli vstať z mŕtvych dobrí a spravodliví starého zákona, keď Ježiš zostúpil do podsvetia?

Ján 5,24: Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života .......

Ale dobrí a spravodliví starého zákona nepočuli a nepoznali Slovo, nepoznali Krista. Dobrí a spravodliví starého zákona nepoznali Krista ani historicky (okrem židov / Izraelitov), ani duchovne. Kristus im ani nemohol kázať, aby počuli jeho Slovo a tak ho spoznať, lebo bol spolu s nimi mŕtvy.
none
24

23. milky945 24.11.2014, 19:04

3. Mohli vstať z mŕtvych dobrí a spravodliví starého zákona, keď Ježiš zostúpil do podsvetia?

Ján 5,24: Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života .......

Ale dobrí a spravodliví starého zákona nepočuli a nepoznali Slovo, nepoznali Krista. Dobrí a spravodliví starého zákona nepoznali Krista ani historicky (okrem židov / Izraelitov), ani duchovne. Kristus im ani nemohol kázať,...

24.11.2014, 19:06
milky945 je to presne ako píšeš ježiš zostúpil do podsvetia od tých čias sa stala cirkev nastrojom organizovaneho zločinu
none
25

23. milky945 24.11.2014, 19:04

3. Mohli vstať z mŕtvych dobrí a spravodliví starého zákona, keď Ježiš zostúpil do podsvetia?

Ján 5,24: Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života .......

Ale dobrí a spravodliví starého zákona nepočuli a nepoznali Slovo, nepoznali Krista. Dobrí a spravodliví starého zákona nepoznali Krista ani historicky (okrem židov / Izraelitov), ani duchovne. Kristus im ani nemohol kázať,...

24.11.2014, 19:10
milky toto patri do debaty v z zbore , alebo nejakej skupinke.....tymto nepresvedčiš niekoho ze Boh je.....
hlasaj evanielium tu dobru spravu čo najjednoduhšie.....
miliony ludi spasených ani poriadne nevedia bibliu, prijali bozie volanie.....nie každy je učitel......
none
26
24.11.2014, 23:01
Takže elemír, aby som to zhrnul, tvoje tvrdenie, ktoré som zopakoval v 20, sa mi nezdá pravdivé. Pravda je skôr opak, teda to, že Kristus bol po ukrižovaní tri dni a tri noci mŕtvy a to doslova. Nebol pri vedomí a nemohol nič pritom robiť, podobne ako Jonáš vo veľerybe, na ktorého sa odvoláva v Mat 12,40. Ale na tretí deň ho Otec vzkriesil, aby žil, aby začal realizovať / napĺňať novú zmluvu. To je všetko.
none
27
24.11.2014, 23:03
Milky, posím ťa, to som ti hladal preto, aby si z toho urobil tento guláš. ????
Zostúpil Ježiš do podsvetia a bol pritom živý, schopný kázať Slovo a volať mŕtvych?
To nemyslíš vážne, duša človeka, akonáhle vystúpi pri telesnej smrti z človeka, je stále pri plnom vedomí, to som zažil osobne pri autohe2 krát. Ako môžeš napísať, že či bol Ježiš pri zostúpení do podsvetia živý ????? Ty si myslíš, že v podsvetí chodia spávať ? či čo.
Duša človeka je nezmar, je to vedomie človeka bez tela, ktoré nepotrebuje spať, ani inú energetickú potrebu jedla, atď.
To ma ani nebaví ďalej diskutovať, takýto lapsus, to je niečo hrozné.
Samozrejme, že ľudia zo zákona nepoznali Krista, ale čo to má s tým spoločné ? Veď v podsvetí sú duše ľudí pred aj po kristovi a prečo by nemohol,Kristus s nimi komunikovať, kto iný, ak už on nie !!!!! Sú to také duše, ako budeme aj my, budeme tak s nimi.

To, nemá ani cenu na toto reagovať, ak je nezmysel v samotnom základe .
none
28
24.11.2014, 23:37
Áno elemír, do podsvetia po smrti chodia spávať. O smrti ako spánku hovorí Ježiš v evanjeliu dva krat. To nerátam nespočetné miesta v starom písme / zmluve, ktoré tiež opisujú smrť ako spánok.

Tvoja zaužitá fixná predstava, že duša / vedomie je večne živý nezmar, je dedičtvo babylónu a egyptu. Zamysli sa láskavo nad tým, už tam tomu verili presne tak ako ty a vlastne všetci. Ale život je dar Boží. Život / duša / vedomie nemôže byť preto nezmar, ktorý máš už navždy, ktorého sa nemôžeš / nevieš zbaviť.

Tvoja osobná skúsenosť z autonehody, kedy si bol na hranici života a smrti, môže byť klamlivá / subjektívna. Nemôžeš z nej robiť závery bez toho, aby si ich konfrontoval / overil s Písmom.
none
29
25.11.2014, 05:53
Teda čo sa nás dvoch týka, zostaňme radšej na tomto a nechajme to tak.
none
30
25.11.2014, 12:19
Elemir, nechápem, čo pre teba neprijateľné som napísal. V podstate som len kopíroval Bibliu, teda to nie sú moje myšlienky, moje názory. Ak sa ti nepáči, čo tvrdí slovo božie, to si mal skôr povedať, nenamáhal by som sa, neotravoval by som ťa s tým.
none
31
25.11.2014, 23:01
milky, nechcem ti brať tvoj názor a možno som bol unáhlený a mal sa ti teraz ospravedlniť, ale to že ježiš mal byť tri dni mrtvy a to dokonca doslova, to neviem stroviť, ako by som dokonca pociťoval osobnú urážku, ale tým by som ti vlastne bral tvoj názor a tak to radšej nechám.
Alebo ty napíšeš: Ak sa ti nepáči, čo tvrdí slovo božie, ........ ???
Naopak, z toho som mal vždy strach,lebo tým by som sa mohol vystaviť hriechu proti duchu svätému, teda ak si si v tom istý, ja ti to neberiem,ja by som mal strach sa takto vyjadrovať.
Ja pre teba hocičo rád urobím a beriem ťa ako partnera, ale niečo mi na tebe vadí. To nielen teraz, to bolo už aj minule.
Ktovie, možno si to nechámodležaťť a možno sa to zmení, ale na teraz s tým neviem pohnúť.
none
32
26.11.2014, 22:51
elemír, ak ti na mne niečo vadí, dúfam, že tu nie som jediný divný. :-)

elemir, máš strach veriť tomu, že Ježiš po smrti na kríži bol tri dni naozaj mŕtvy? Mne sa to zdá naopak logické a podľa Písma. Ak po smrti na kríži nebol mŕtvy, tak čo bol, keď na tretí deň musel byť vzkriesený, aby žil? Logická otázka. To si nevysvetlil. Uvažtuješ pritom o nejakom treťom stave okrem stavu mŕtvy / živý? Ale to už sa opakujem a vraciam k 21 vyššie. Vidím tu problém v tom, že uznávaš koncept Trojice z dielne RKC a / alebo posmrtý život z dielne babylonu a egypta.

Je škoda, že si sa nevyjadril k 22 a 24, tie sa týkali pôvodnej témy.
none
34
27.11.2014, 09:24
Milky:
Predstav si, že ťa vytiahnu z auta, ako zmlynčeka na mäso. Nikto zatiaľ netuší, aké máš zranenia. Pri tom, než ťa vystrihovalim z auta, učite ti volačo lapiduchovia pichnú. Si v bezvedomí. Ale máš dolámené ruky, členok, rebrá, praksnutú lebku, lebo zrasty sa objavili na RTG po 10 rokoch,, krv v žalúdku, krv plúcach, to len to naj. a hlavné: je preborená pánev dovnútra.
privezú ťa na ARO nevedia, že máš zlomenú pánev a oni ťa jednoducho posadia, lebo ťa potrebujú vyzliecť. Vieš soi predstaviť, čo je bolesť, ak sa ti zlomí malíček na nohe a nechtiac sa ho dotkneš. Ak by si mal zlomenú páne a oni ťa posadia, tak iba potom začína kino, aké si nezažil.
Bol som v bezvedomí a z toho bezvedomia ma prebrala obrovská bolesť, ale taká bolesť, že som nemohol ani kričať ani nijako dať najavo, že strašne trpím, ani mihnúť okom. Oni samozrejme pokračovali a táí bolesť, čo sinevieš ani predstaviť začala ´dale stupňovať, to som si mysle, to už nie jemožné. potom sa mi pred očami urobila akási hnedá tma a bolesť aj tak stále stúpala. Príšerné a nepredstaviteľné, to sa nedá opísať. Zrazu však prišla čierna tma a všetká bolesť akobysi uťal sekerou kábel, odišla . Nevieš si predstaviť, aká to bola úľava. V momente som vyšiel z tela a ani som sa nechcel pozerať tam, kde zostalo moje telo pre túto hrôzu. Iba som počul ako sa splašili a jeden začal kričať, odišiel nám, strihajte z neho všetko dole.
ZraZU SOM SA OCITOL NA LúKE, KDE BOLO TAK SILNé SVETLO, AKO KEĎ SA TZVáRA, tráva mi pripadala až šedá. Postupne som začal kráčať niekede, ale v tom, asi mi zase niečopichli som sa vrátil znova do seba. Bolesť tamm už bola veliká , ale podstatne menšia, ako som z tela vyšiel. No ale samozrejme, oni ma posadili znova. A znova sa všetko opakovalo, ale po injekcimzrejme dvakrát hnusnejšie. Prišla hnedá tma a neželel som sinjič iné, len kedy konečne príde tá čierna tma. Netrvalo dlho akonečne, to som už aNI nesledoval čo tam okolo mňa robili a kričali, ja som si išiel za svojím dobrým pevne presvedčený, že do tejto bolesti sa nesmiem vrátiť. potom som bol na druhej strane oveľa dlhšie, ale to som tu už opisoval, teraz ti chcem vysvetliť, že neexistuje žiaden liek, žiadne absolútne nič, čo zastaví bolesť seknutím. Žiadne endorfíny a podobné kraviny, to kecajú tí, čo na druhej strane nikdy neboli, nemajú o tom šajnu, ako nemá šajnu neveriaci o Bohu, lebo s ním nič nezažil..
trpel som bolesť pri plnom vedomí a vystúpil som z tela pri plnom vedmí a to takom, že som si dokázal uvedomiť, že bolesť bola a potom akoby uťal, nebola.
Takže mňa nikto nepresvedčí, ak ešte podobne zážitky majú aj iní.
Podľa tohoto dokonca uvažujem o tom, že Ježiš, keď o dvanástej akože vydýchol na posledy, iba padol do takejto hnedej tmy a toto, čo som ja pretrpel možno 10, alebo 20 sekúnd, on trpel celé tie tri hodiny. Trpel bolesť , ktorá hio tak paralyzovale, že nemohl dať najavo, že nieje mrtvy. Jeden kamarát mi povedal raz, že niekde v rusku, keď sa robil plynovod, pichol jeden opitý druhému do srdca spredu pod hrudnú kosť, nôž . V momente vraj bolo na zemi 8 litrov krvi, hotová potopa. A stotník, ,ktorý prebodol Ježiša sa zťakol tak, že povedal, naozaj to bol syn boží, lebo pichol nie do mrtvoly, ale do živého človeka a vyvalilo sa podobne toľko krvi ako zo živého a nie z mrtveho po troch hodinách, možno liter, dva, načo bol určite zvyknutý, lebo to nerobil prvý raz. To bolo asi presne vtedy stanovené, že buď sa zlámali kosti na urýchlenie smrti, alebo ak niekto vyzeral mrtvy, musela sa robiť rána istoty, teda prebodnúť srdce. Trochu som odbočil, ale to aby som ti dokázl aj na inom príklade, ako sa môže niekto mýliť, či je človek mrtvy, alebo iba má bolesťou, ktorú vníma paralyzovanú nervovú sústavu.
Takže čo sa bude robiť o niekoľko hodín a dní po smerti, to je niečo iné, ale čo sa robí okamžite po smrti, to som zažil dvakát po sebe a preto to nemôže byť náhoda a užvôbec nie nejaké endorfíny a iné kraviny.

Preto sa ma to strašne dotklo, keď si napísal toto všetko o Ježišovi a keď som si ja predstavil podľa mojej skúsenosti, čo sa asi mohlo s ním stať, že to čo som ja pretrpel za necelú minútu on trpel tri hodiny !!!!! A ty ňom napíšeš, že bol mrtvy .
Preto sa nechcem k tomu ani ďalej vyjadrovať, lebo , nevieš si predsatviť, čo to vo mne urobilo.
Čo sa týka svätej trojice, tak tam ma ani babylon, ani Egypt a ani RKC nezaujíma. Mňa zaujíma iba evanjelium a podľša toho mne vyšiel model svätej trojice, ktorý si môžeš nájsť v iných a neviem či aj nie v tejto téme, ale písal som na špecialnu tému. Skús si pozrieť moje témy, lebo vlastne všetko som už napísal a zdá sa , že týmto sa moja misia v tomto pomaly končí. A potomk môžeme debatovať konkrétne a namusím rozoborať niečo dvakrát po sebe.
none
35
28.11.2014, 00:20
elemír,
tak teraz už vôbec nechápem. Kde ja som písal, že netrpel na kríži? Ja som písal, čo bolo po jeho smrti, čomu verím. Ale kým žil, kým umieral na kríži, trpel, to ti neberiem.
none
36
30.11.2014, 16:33
elemir, si sa zase odmlčal. Už sme to uzavreli? Nie je k tomu čo dodať?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 180 176 B vygenerované za : 0.204 s unikátne zobrazenia tém : 50 096 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.