hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

8.december - Deň obetí cirkevného násilia a deň nepoškvrneného srdca Našej Pani.

príspevkov
46
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.12.2014 14:57 elemír
posledná zmena 14.12.2014 15:53
1
08.12.2014, 14:57
Nepoškvrnené počatie Panny Márie je posledná dogma, ktorú cirkev prijala už v čase po r.1917 po Fatimskom zjavení.
nebudem tu teraz rozoberať, kde, kto vzal akú istotu, že jej počatie pred dvetisíc rokmi sa stalo tak, alebo tak.
Hlavný problém je, čo dogmy spôsobili.
Na jednej strane sa snažím na tomto DF ordážať útoky a zločiny cirkvi a ny druhej strane si člove musí priznať, že na tom všetkom niečo je. Ja osobne som presvedčený, že výška obetí cirkevného násilia nemôže nikdy presiahnúť napríklad obete prvej,s druhej svetovej vojny, napriek tomu, všetci ateisti a neprietelia cirkvi, zhadzujú vinu za všetko zlo na cirkev.
Robia tak reklamu, kvôli ktorej je odradená od spaenia veľká väčšina dobrých, ale neveriacích ľudí.
Ježiš nám hovorí: Po ovocí ich poznáte !
Čo je teda ovocie dogiem -- cirkevné násilie. Ja však tvrdím, že žiadne násilie nie je cirkevné, pretože ježiš má so sebou v ruke čisté evanjelium, ktoré sa našťastie zachovalo, teda žiadne násilie nie je cirkevné, kresťanské a nie je ani božie. Ale ak spáchajú takýto zločin vrchní predstavitelia cirkvi, tu sa nedá nič robiť, určite nepatria Kristovi, lebo on je čistý od zla v evanjeliu jemu nikto nemôže dokázať podiel na zle, ale predsa tiekla a tečie a každou minútou bude tiecť na svete zbytočne krv, pokiaľ sa neurobí poriadok s dogmami.
A prečo Rusko a dogmy??
Následkom nesúhlasu s vyhláseniami dogiem sa odlučovali od cirkvi veriaci a zakladali nové. Najväčšou odlukou od cirkvi na protest proti dogmám bola ruská cirkev. Niekoľko desiatok milionov v jednom okmihu sa odklonilo od Vatikánu.
Preto si myslím, že zasvätenia, ktoré boli podľa fatimy cirkvou urobené, označila sestra Lucia po kontakte s Našou pani za nedotatočné. Preto ja si myslím, ak dávam do súvisu, Rusko a štiepenie cirkvi, a rusko sa odštiepilo na základe dogiem, že toto je naďalej požiadavka, aby sa odstránili najprv dogmy a potom vytvoriť na úrovni pápežského stolca úctu k nepoškvrnenému srdcu a nie počatiu a potom až zasvätiť Rusko tomuto nepoškvrnenému srdcu.
Za toto je prisľúbený z neba mier na celom svet a pokiaľ sa to nesplní, bude sa z ruska šíriť do sveta zlo a bludy.
Lenže, samotné dogmy nemohli dovoliť a blokovali a budú blokovať cirkev, aby sa nedostalo na svet presné znenie dialogov s deťmi, kde tieto dogmy Naša Pani požaduje odstrániť. Je tam jedna jediná veta, ktorá je tak skomolená, že nemôže mať žiaden význam. Veta obsahuje poprehadzované slová:
„Dogma viery v Portugalsku bude navždy zachránená.“
A práve táto veta ma zaujala najviac na hľadanie príčiny, prečo doterajšie zasvätenie neboli uznané.
V čase zjavení bola viera v Portugalsku veľmi prenasledovaná vtedajšími predstaviteľmi vlády a aj samotným deťom bránili a dokonca ich väznili, aby sa nezúčastňovali zjavení. Napriek tomu táto veta nemá zmysel, ale ten, čo, prekladal, vždy musel použiť všetky slová z celej vety, ale nemohol vetu napísať tak, aby bola proti dogmám.
Ja by som si tu vetu predstavoval napríklad tak, že:
„V Portugalsku budú zrušené dogmy a viera bude zachránená.!“
Spojenie „Dogma viery v Portugalsku“ nemá žiaden význam, lebo dogmy sa týkajú celej cirkvi a cirkev v Portugalsku po páde vlády znova ožila, ale dogmy s tým nemali nič spoločné. Sila dogiem sa v Portugalsku týmto vôbec nezmenila, naopak prejavila sa tým, že dialógy Našej Pani s deťmi boli skomolené a opravené, aby naopak vyhovovali dogmám. A nielen vtedy, ale ešte aj dnes je sila dogiem taká, že nikto nepripustí, aby veta znela: V Portugalsku budú zrušené dogmy a viera bude zachránená. Alebo by som to napísal ešte inak: Aby bola viera zachránená, musia sa zrušiť v Portugalsku dogmy.
A teda pokiaľ sa to neurobí, zbytočne tečie nevinná krv na bojiskách sveta a samozrejme aj v Rusku a túto krv si každý kto je proti zrušeniu dogiem asi bude musieť zodpovedať.
Každá hodina a každá minúta, čo cirkev a pápež ešte budú váhať so zrušením dogiem, stojí zbytočne preliatu krv, násilie a materiálne škody, ekonomika sveta a ............................................... cirkev ?????????

Ako ľahko sa nám vysmieva satan, ako ľahko nás má vo svojej moci naše šťastie a nešťastie. jeho sila je nielen v tom, že môže rúcať obrovské projekty, jeho sila je v našej chvíľkovej slabosti, ktorá sa dá jednoducho prekonať tým, že nás na chvíľočku zaujme niečo iné, ale on to má všetko dobre premyslené. Aj je veriacich cca 15% tak satan je tu v presile takmer šesť násobnej ako Ježiš.
Bolo nariadené jasne, čo sa má urobiť a ak sa neurobí príde II. svetová vojna. Nič sa neurobilo, vojna je za nami 65 rokov, zahynulo sto milonov ľudí a nás ako keby sa to netýkalo? Mykneme plecom a ideme ďalej.
A čo cirkev, jediná cesta, ako sa dostať z tohoto satanovho marazmu ???? Aj tú dostane, vlastne čia je teraz cirkev, ktorá nepočúva nebo a je prepchatá dogmami a učeniami, napriek tomu, že jasne Ježiš hovorí,nech je váš otec len jeden a učiteľ len jeden !!!!!
Na jednej strane strašne ľahúčke, vymeniť za zrušenie dogiem blaho tohoto sveta, a na druhej strane satanova sila,ktorý nás ovláda banálnymi maličkosťami. Ale jeho sila je šesť násobne silnejšia, ako Ježišova.
Ako ho prekonať ? Môžu to urobiť ľudia ak bude veriacich viac ako 50% a môže to urobiť pápež, ako je to uvedené v samotných dialogoch.

Aké jednoduché je zachrániť svet a cirkev a aké nepochopiteľné, že také ľahké a predsa sa nedá.
none
3

1. elemír 08.12.2014, 14:57

Nepoškvrnené počatie Panny Márie je posledná dogma, ktorú cirkev prijala už v čase po r.1917 po Fatimskom zjavení.
nebudem tu teraz rozoberať, kde, kto vzal akú istotu, že jej počatie pred dvetisíc rokmi sa stalo tak, alebo tak.
Hlavný problém je, čo dogmy spôsobili.
Na jednej strane sa snažím na tomto DF ordážať útoky a zločiny cirkvi a ny druhej strane si člove musí priznať, že na tom všetkom niečo je. Ja osobne som presvedčený, že výška obetí cirkevného násilia nemôže nikdy presia...

08.12.2014, 15:40
Bacha elemir, ruski vojaci su uz v Rime. Vsimni si v priamych prenosoch - nemaju uniformy a oznacenie
none
4

1. elemír 08.12.2014, 14:57

Nepoškvrnené počatie Panny Márie je posledná dogma, ktorú cirkev prijala už v čase po r.1917 po Fatimskom zjavení.
nebudem tu teraz rozoberať, kde, kto vzal akú istotu, že jej počatie pred dvetisíc rokmi sa stalo tak, alebo tak.
Hlavný problém je, čo dogmy spôsobili.
Na jednej strane sa snažím na tomto DF ordážať útoky a zločiny cirkvi a ny druhej strane si člove musí priznať, že na tom všetkom niečo je. Ja osobne som presvedčený, že výška obetí cirkevného násilia nemôže nikdy presia...

08.12.2014, 15:41
Kde si sa v evanjeliu docital, ze Satanova sila je 6x vacsia ako Jezisova, veriacich je vyvolenych 15% a dobre bude ked ich bude 50%?

A staci zrusit pravdy viery a nastane mier 🙂
👍: milky945 , Helenka
none
6

4. 08.12.2014, 15:41

Kde si sa v evanjeliu docital, ze Satanova sila je 6x vacsia ako Jezisova, veriacich je vyvolenych 15% a dobre bude ked ich bude 50%?

A staci zrusit pravdy viery a nastane mier 🙂

08.12.2014, 17:22
Universum, Jednoduchá matematika, ktorú môžeš vyskúšať aj ty.
Príde v nedeľu do kostola v meste, ktoré má 100 000 obyvateľov 10 000 ľudí, to je 10%, určite nie. A tých 5%, to som si naozaj tipol, to sú ľudia, korí z objektívnych príčin nemôžu, ale by chceli, napr. starí, chorí, matky s deťmi ., atď.
No a potom je 15% veriacích a 85 neveriacich a 85 / 15 je približne 6.
Stačí tento výpočet?
none
2
08.12.2014, 14:59
no keď Mária počala tak som nebol vôbec poškvrnený
none
8

2. Bombolo 08.12.2014, 14:59

no keď Mária počala tak som nebol vôbec poškvrnený

08.12.2014, 19:28
Bambolo
a vieš prečo ? No to preto že si bombolo.
👍: Helenka
none
5
08.12.2014, 15:43
8. december - v Rakusku statny sviatok Neposkvrnenho pocatia Panny Marie.

To zanemna, ze (nie Pan Jezis) ale Maria nemala dedicny hriech
👍: Helenka
none
7

5. 08.12.2014, 15:43

8. december - v Rakusku statny sviatok Neposkvrnenho pocatia Panny Marie.

To zanemna, ze (nie Pan Jezis) ale Maria nemala dedicny hriech

08.12.2014, 17:25
Dedičný hriech je tiež len dogma, ale nepoškvrneným počatím Márie by sa mohlo znehodnotiť Ježišovo nepoškvrnené počatie.
sSvbiatok nech ostane, ale nie pod názvom nepoškvrnené počatie, ale tak ako to chce ona, teda nepoškvrnené srdce.
none
9
08.12.2014, 19:46
Božie slovo hovorí, že zo všetkých ľudí jedine Ježiš bol / je bez hriechu.

Ale RKC učí, že aj Mária bola bez hriechu, nemala hriešnu ale svätú prirodzenosť. Totiž, keby mala hriešnu prirodzenosť, prešla by na Ježiša. Preto musela byť počatá nepoškvrnene. To je podľa definície dedičného hriechu v katechizme. Ale tým vlastne tvrdia / z toho vyplýva, že Ježiš bol svätý vďaka Márii. Potom sa nemožno čudovať menám ako Božia matka, matka milosrdenstva. Potom sa nemožno čudovať, že jej pripisujú / priznávajú titul spolu-vykupiteľka. Celé zle.

(nepoškvrnené počatie či nepoškvrnené srdce je v podstate jedno, z prvého vyplýva druhé, prvé bolo údajne logicky skôr)
none
10
08.12.2014, 20:12
No aby som sa vyjadril aj k téme. Ty v podstate tvrdíš, že 2. sv. vojna bola kvôli rímskej cirkvi, kvôli tomu že ignorovala námietku Boha voči jej dogmám. Rozumiem tomu správne? Má to ale dva háčiky:
1. rímska cirkev urobila vo svojej histórii viac svinstva, ako je pár dogiem od roku 1054
2. Čo dogmy do roku 1054? napr. dogma o Trojici?

rok 1054 = veľká schizma / rozdelenie cirkvi na východnú a západnú, nejaké rozdiely tam boli určite už aj skôr (Byzantský obrad)
none
11

10. milky945 08.12.2014, 20:12

No aby som sa vyjadril aj k téme. Ty v podstate tvrdíš, že 2. sv. vojna bola kvôli rímskej cirkvi, kvôli tomu že ignorovala námietku Boha voči jej dogmám. Rozumiem tomu správne? Má to ale dva háčiky:
1. rímska cirkev urobila vo svojej histórii viac svinstva, ako je pár dogiem od roku 1054
2. Čo dogmy do roku 1054? napr. dogma o Trojici?

rok 1054 = veľká schizma / rozdelenie cirkvi na východnú a západnú, nejaké rozdiely tam boli určite už aj skôr (Byzantský obrad)

09.12.2014, 00:25
Milky, však o tom je táto téma, z fatimského zjavenia vyplýva, že nebo nechce dogmy, je ich vyše 3OO. Maria matka, božia sa dáva nazývať Naša Pani, teda už nie panenka a pani to predsa znamená niečo iné ako panna. Už nechce titul z rokroku, chce byť normálna žena a PANI a pani preto, že je matka, ktorá vynosila božieho syna. Na svojej dlani vo Fatime ponúka trnim ovinuté srdce, a dá sa to aj tak vysvetliť, že chce, aby sme zdvihli svoje oči od rozkroku smerom vyššie, teda aspoň na jej srdce a do jej sexu a intímneho života takým spôsobom, ako to robí katolícka cirkev, sa nestarať. Ak by to bolo pre našu spásu potrebné, tak by to bolo uvedené v evanjeliu. A jestli je v evanjeliu napísané, že Ježiš mal bratov a sestry, lebo keď vyučoval, talk prišla za ním JEHO RODINA, teda matka ,bratia a sestry, tak potom je Mária pani so všetkým, čo k tomu patrí.
Toto trápne a nedôstojne miešanie sa do jej intímneho a sexualneho života a upriamenie pozornosti iba na jej lono, spôsobilo pravdepodopbne zavedenie celibátu.
Fatima je komplex problémov katolíckej cirkvi, kde bolo jasne povedané, čo sa má robiť ak chce cirkev ďalej vôbec existovať. Inak sa začína naplňovať podobenstvo o pánovi, ktorý vysadil vinicu a ju prenajal. Realne tu zase hrozí, že nespravodlivých sluhov zahubí a vinicu prenajme inému, alebo: ... a jeho úrad prevezme iný.
Vo Vatikáne už sú na stole hrozby, ktoré ak jeden pápež prečítal tak omdlel. Čo teda znamená, že II.svetová je proti tomu, čo nás čaká, ďatelinka májová.
Nakoniec Fatimské zjavenie je pár viet, ktoré si môže prečítať každý, či veriací a či neveriaci a každý si môže o tom urobiť svoj názor.
Napríklad, že čo je lepšie, počuť, čo hovorí nebo, lebo počuť, čo hovoria cirkevní svätí a otcovia a kto ja viem všetko, čo ešte.
Múdrosť svätých otcov a učiteľov na učiteľských úradoch prevalcovala požiadavku neba ako malinu. Dokonca aj Lucia nemohla napísať to, čo jej bolo povedané Našou Pani, lebo by to bolo proti dogmám.
Podobne, ako v slovenskej katolíckej cirkvi, tí čo lízali zadky komunistom sú vo väčšine a prevalcovali tých, čo to nerobili a zostali verní Kristovi a museli ísť do väzení a na ťažké práce a boli vylúčení z cirkvi,. Detto Bezák, baláž, korec a mnohí iní a tí, čo majú zápisy u ŠTB si nenechajú újsť fleky, a čo z toho vyplýva, to si už rozoberte na drobné sami, prečo víťazí tá sila a nie ta druhá, slabšia. A ktorá sila je komu sympatickejšia, tomu každý aj patrí.
A teda to, či bola Mária hriešna, alebo nie, nerozhoduje pri našom spasení, lebo nie je dôležité, čo veríme, ale čo robíme, aké su naše hriechy a skutky. Ak teda berieme, že hriech proti Duchu svätému je povedať niečo o niekom, čo nevieme a nevidíme do jeho hlavy a jeho duše ako Boh,môžeme sa tým dopustiť tohoto hriechu. A práve mnohé dogmy sú charkteru iba horlivého presvedčenia, alebo dokonca nariadenia, alebo výplod dvjtýždňovej debaty a hádky na koncile a nakoniec to prešlo iba tesne hlasovaním a ak si niekto dovolí povedať na to, čo si človek takto stanovil a čo si takto myslí, že toto je bohom dané a bohom stanovené, tak to je hriech proti duchu svätému bez akýchkolvek ďaľších diskusií.
Hlavná definícia hriechu proti Duchu svätému je: povedali, že je posadnutý. To je predsa evanjelium. Teda povedali niečo, čo nemohli vedieť, lebo nemôžu vidieť do duše človeka ako boh, teda by sa dalo povedať, že by sme nemali dávať do úst bohu veci o ktorých sme presvedčení, alebo, že to niekto z moci cirkvi, ľudu, stanovil.
Milky a to nie že už v roku 1054, to už za ježišovjho života vznikla dogma, že je Boh. Ježiš povoláva Pavla, aby napísal list židoma tam podorbne rozobral, kto a čo je Ježiš, ktorý samozrejme zostáva do dneška nepovšimnutý.
V cirkvi to vrelo od začiatku. Keď sa mal Pavol vrátiť do Jeruzalema, mnohí ho odhovárali, aby tam nešiel, že ho zabijú.
Zrejme to nebol iba problem obriezky ale niečo neporovnateľne závažnejšie, ako napríklad, že Ježiš nie je boh.
Ježiš si nevybral najlepších mníchov a nezavrel ich do kláštorov so svojím evanjeliom. Ježiš dal svoju cirkev obyčajným hriešnym ľuďom a tak isto aj pápeží sú obyčajní hriešní ľudia, ktorí hrešia a robia chyby, ako každý človek.Ježiš prišiel k hriešnikom a spolieha na svoje evajelium, že ich obráti.
Teda dogmy to je proces trvalý, na ktorý sa už boh nemieni ďalej dívať.A vo Fatime pritlačil túto požiadavku, aby sa to riešilo s konečnou platnosťou. Uvidíme :!!!!!
none
12

11. elemír 09.12.2014, 00:25

Milky, však o tom je táto téma, z fatimského zjavenia vyplýva, že nebo nechce dogmy, je ich vyše 3OO. Maria matka, božia sa dáva nazývať Naša Pani, teda už nie panenka a pani to predsa znamená niečo iné ako panna. Už nechce titul z rokroku, chce byť normálna žena a PANI a pani preto, že je matka, ktorá vynosila božieho syna. Na svojej dlani vo Fatime ponúka trnim ovinuté srdce, a dá sa to aj tak vysvetliť, že chce, aby sme zdvihli svoje oči od rozkroku smerom vyššie, teda aspoň na jej srdce a do...

09.12.2014, 05:36
Si heretik elemir. Dogma - Jezis je Boh - ta zavazuje. Je to pravda viery.

Ak si hlasas vlastnu vieru, nie si v Cirkvi. Keby ta niekto berie vazne, exkomunikuju ta.

Nebudes moct pristupovat ani k sviatostiam.

Ako heretik nemas pristup k spovedi ani k eucharistii.

Radsej prestan mudrovat.

Zaloz si vlastnu cirkev
👍: Helenka
none
13
09.12.2014, 17:44
Universum,
To by si sa mal ty nad tým lepšie zamyslieť, ako to vlastne je. Ja sa zastávam čistého evanjelia, evanjelium a nič iné, len čisté evanjelium. Veď si to všetko pozri. je možné, že proti cirkvi áno a môžu urobiť to čo píšeš, ale proti evanjelium, určite nie, to mám na beton a v tom je moja istota.
nemám to ani ja ľahké a oni ma poznajú a sú takí, čo mi naozaj nechceli dať príjmanie, ale je čím ďalej viacej tých, od ktorých cítim pokoj a sympatie, cítim, že začínajú rozmýšľať ako ja.
Lebo toto sú veci, ktoré nie sú z mojej hlavy, keď som musel napísať, že ježiš nieje boh, tak som odskočil od počítača a dva týždne som chodil nešťastný so zaslzenými očami.Potom som si nakoniec sadol, vzal do ruky evanjelium a stranu za tranou a vetu za vetou som pomaly čítal a hľadal odpoveď. Skús si to aj ty a každý. Po hrôze dvoch týždňov som uznal, že je to pravda.
Mám signály od ľudí, ktorí žijú vy vyšších sférach svätosti a tí to tiež potvrdzujú.
Naposledy v katolíckych novinách sa píše o , nemám tu teraz tie noviny po ruke, svätici, ktorá tak isto automaticky šla za Ježišom ako za bohom, nakoniec zistila, že je to zlé a vrátila sa do ježišovho človečenstva a tvrdila, že to bolo dobré.
Aký by to malo význam, ak by Ježiš bol boh ????? Môže boh trpieť, môže boh zomrieť, môže sa sám sebe modliť, môže sa odvolávať vo všetkom na svojho otca,. ak je boh ????? Celé jeho utrpenie by bola iba frašKA A KLAM a pretvárka, ale on vytrpel bolesti o ktorých málokto z nás tuší.
Slzy mi idú do očí, ak si uvedomím, ako ľahko nás ženie satan do záhuby a stačilo by pohnúť prstom a jeden podpis.
Rozmýšľaj aj ty universum, ja som do tej doby, čo sa mi to stalo, bol tak isto presvedčený o tom, ako ty väčšina dodnes.A ja to nepíšem, že by mi to bolo dané, alebo zjavené, ja som iba dostal impulz a ten som preštudoval a prišiel k takémuto záveru.
Ja som niktoš, ktorý v živote nič nedokázal a nebojujem proti nikomu, ja dávam na papier veci na zamyslenie. Ježiš jasne poovedal: toto ľudské,pokolenie už nedostane žiadne znamenie, iba ak Jonášovo. A teda všetko je v moci človeka a nie Boha, boh je sudca a nemôže súdiť sám seba, ak by človeka riadil tak, ako cirkev vyučuje.
máš pravdu, že bolo mnoho ľudí, čo odišli z cirkvi, lebo mali iný názor, ale pre mňa to nie je riešenie, zobrať si na duchovnú zodpovednosť novú cirkev. Ja nie som rebel, ani bojovník, predkladám veci na zamyslenie a ak nás boh vidí ako samostatnú osobnosť, tak nás podľa toho bude súdiť.
Fatima to bol aj pokus neba poraziť na zemi satana 6x silnejšieho, ako je tu Ježiš. Naša Pani vyzýva na obrátenie hriešnikov a ľudí, aby sa pomer zvýhodnil pre Ježiša, ale stalo sa niečo po sto rokoch ? nič. Ak tu nebude mať Boh a Ježiš cirkev akú
on chce, nemá tento svet pre neho cenu a nechá všetko satanovi zničiť. A stačí jeden podpis, stačí sa zamyslieť nad dialogmi a uveriť nebu a našej pani a splniť požiadavky, lenže ak niekto nevidí, že II,.sv. vojna bola preto, že bolo niečo nariadené nesplnilo sa , potom nás tá záhuba neminie. Načo nové cirkvi, ježiš trvá na svojom úrade, ktorý si sám založila ktorý je potvrdený aj zjaveniami Matky božej.
Veď predsa Benedikt a František už musia niečo vedieť, lebo aj františek sa ozval, že úrad nedokončí do smrti. Teda evidentne sa niečo deje, ale závisí to len od nich, teda vo fatimskom zjavení je jasne napísané, že svätý Otec to musí urobiť. A času nie je veľa. príde určitý prelomový bod a potom sa tom už nebude dať zmeniť. Aj Abrahám vyjednával s bohom o sodome a gomore, ale zrazu boh povedal dosť, už sa to nedá zmeniť.

Aké mudrovanie, universum, nič len čisté evanjelium a nič iné. jediná múdrosť a jediný múdry je on a jeho evanjelium.
Zatiaľ v cirkvi všetko funguje a ľudia to cítia a chodia do kostolov, dokonca sa hovorí o náraste i takých, čo neboli na spovedi 20 rokov, ľudia čajkajú od františka, že to predsa len dokáže. Ja vôbec nie som prvý, čo je proti dogmám hnaný, každá dogma bola odsúdená už pri samotnom vzniku celým svetom, preto bolo štiepenie cirkvi.
Ja tu predsa nevypisujem žiadne novinky, aj keď to, čo píšem je proti cirkvi, ale nič som si nevymyslel, všetko je iba evanjelium. Čistý Ježiš a jeho čisté evanjelium.
Na cirkvi je mnoho špíny a humusu, ale nič z toho, aj keď je to na cirkvi, nie je ježišovo, lebo on má v ruke evanjeliu a to si dokázal ochrániť aj pred satanom. nejde len o upalovanie bosoriek, či križiacke výpravy a mnoho mučeníkov pri štiepení cirkvi, žiadna kvapka krvi,ktorú preliali cirkevní predstavitelia nemá opodstatnenie v evanjeliu, nepatrí Kristovi, ale zostáva na cirkvi. A pokiaľ sa neurobí poriadok s dogmami a učeniami, ktoré sú proti evanjeliu a nemajú v ňom opodstatnenie a všetko sa to nezrúti nazad do pekiel satanovi, ako by to mohol boh odpustiť ???? Ak sa niekto spolieha na to, že nakoniec odpustí všetko všetkým, tak nech je to jeho presvedčenie, ja sa nespolieham na to.
Toto fórum má sledovanosť možno pár sto ľudí a teda nie je tu nejaká valná publicita. Ale tieo veci, čo tu píšem,, som pred dvomi rokmi napísal v knihe a poslal na ponuku vydania aj do vydavateľstva SV, Vojtech v trnave, takže to oni majú. Teda teoreticky, mohol to tam niekto hneď aj hodiť do koša, ale ja som to tam poslal. Samozrejme, že to nemohlo prejsť a viem, čo mi hrozilo a hrozí a je to so mnou oveľa zložitejšie, než tu môžem napísať a úprimne poviem, že mám aj strach, ale predsa len začínam cítiť a ide to strašne pomaly, že mnohí si to evanjeliu tak isto pomaličky preštudovali vetu za vetou.
Nikdy v živote som o tom až na jedinú výnimku nehovoril.Iba raz a to bolo pred viac ako10 rokmi, som to dal prečítať časť z toho jednému tiež veriacemu a dobrému priateľovi, ten mi to vrátil a povedal, aby som si radšej zohnal exorcistu.
Od vtedy som sa pokúsil vydať knihu a manželka mi pomáhala s opravami, ale len z časti, a potom nikto viac, ani rodina a ani nikto z cirkvi, s kým by som sa o tom mohol porozprávať.
V poslednej dobe začínam cítiť menší tlak z tej strany a zdá sa , že moje poslanie končí, že bolo snáď to najdôležitejšie zverejnené aspom týmto spôsobom a koho sa to dotklo a komu bolo dané, ten sa k tomu dostal a ja viac neviem preto urobiť, keby som mal peniaze , vydal by som knihu na vlastné náklady ale každý mesiac mám problém zaplatiť všetko, čo treba a to čo zostane z dôchodku je , vlastne ani neviem, ako z toho vyžijme.

Neviem prečo, ale strašne sa mi teraz uľavilo, asi som to mal napísať skorej.

Čítajte evanjelium pomaly vetu po vete a rozmýšľajte. Už nie je veľa času.
none
14

13. elemír 09.12.2014, 17:44

Universum,
To by si sa mal ty nad tým lepšie zamyslieť, ako to vlastne je. Ja sa zastávam čistého evanjelia, evanjelium a nič iné, len čisté evanjelium. Veď si to všetko pozri. je možné, že proti cirkvi áno a môžu urobiť to čo píšeš, ale proti evanjelium, určite nie, to mám na beton a v tom je moja istota.
nemám to ani ja ľahké a oni ma poznajú a sú takí, čo mi naozaj nechceli dať príjmanie, ale je čím ďalej viacej tých, od ktorých cítim pokoj a sympatie, cítim, že začínajú rozmýšľať ako...

09.12.2014, 18:14
ale je,ako k tomu prídu iný veriaci,čo nepoznajú evanjelium...tebe už stých evanjelii drbe...
none
15

14. 09.12.2014, 18:14

ale je,ako k tomu prídu iný veriaci,čo nepoznajú evanjelium...tebe už stých evanjelii drbe...

09.12.2014, 18:24
je zarážajúce,že tvoje evanjelia nepotrebuje 6 miliárd ľudí,ani o nich nevedia,tak asi to nebude také horúce...ani ľudia pred vymysleným tvojho boha,ich nepotrebovali....
none
16
09.12.2014, 20:29
Frajer,
Ja tiež neverím, že by cirkev prekonala satana porušila všetko, čo nie je v evanjeliu a tak ten theater tu bode o 10 až 15 rokov.
A možno američani aj Rusi to majú odmerané presnejšie a už by sa mohli postaviť na námestia aj odpočítavacie hodiny. To je jedna možnosť z pomedzi takmer vypočítateľných a čo ešte nevyspytateľné možnosti, ktoré môžu byť oveľa skorej ?
A na iných sa vy ... , ty patríš medzi tých, čo to evanjeliu poznajú,,. takže si v tom nami.
Si presne v tej pozícii ako RKC, alebo zaberie a ideme, alebo nie a idem tiež, ale do .....
none
17
10.12.2014, 10:33
Ty si na nic nove neprisiel elemir. Ta hereza, ze Jezis nie je Boh, arianizmus, bola v 3. stor. To podla teba si kazdy bude verit, co ho napadne? 🙂

Evanjelium poznaju vsetci. Svatci a pod. Vetu za vetou. Ovela lepsie nez ty. Vsetci svatci sa zhoduju - vsetky dogmy platia, Jezis je Boh. 🙂
👍: Helenka
none
18
10.12.2014, 12:06
No neviem universum, je to naozaj heréza? Nemajú elemír a arianisti predsa pravdu, svojim spôsobom? Slovo Božie hovorí: jediný pravý Boh, Otec je väčší ako ja, sluha (Ježiš) nie je väčší ako pán, ...

Ján 17,3: A to je ten večný život, aby znali teba, toho jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ján 14,28:......Idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.

Ján 13,16: Ameň, ameň vám hovorím, že sluha nie je väčší ako jeho pán, ani posol nie je väčší ako ten, kto ho poslal.

Marek 12,29: Ježiš odpovedal: Najdôležitejšie je toto: Počuj, Izrael! Pán, náš Boh, je jediný Pán! Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou dušou,celou mysľou a celou silou! ..... hovorí že my a Ježiš máme jedného spoločného Boha, pričom odlišuje seba od Neho / svojho Otca

Ján 6,57: Ako mňa poslal ten živý Otec, a jako ja žijem skrze Otca, tak i ten, kto mňa jie, bude žiť skrze mňa.
none
19

18. milky945 10.12.2014, 12:06

No neviem universum, je to naozaj heréza? Nemajú elemír a arianisti predsa pravdu, svojim spôsobom? Slovo Božie hovorí: jediný pravý Boh, Otec je väčší ako ja, sluha (Ježiš) nie je väčší ako pán, ...

Ján 17,3: A to je ten večný život, aby znali teba, toho jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ján 14,28:......Idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.

Ján 13,16: Ameň, ameň vám hovorím, že sluha nie je väčší ako jeho pán, ani posol nie je väčší ...

10.12.2014, 12:15
JAN 14,8 8 Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“ 9 Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami, a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: »Ukáž nám Otca?!« 10 Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne.
👍: Helenka
none
21

18. milky945 10.12.2014, 12:06

No neviem universum, je to naozaj heréza? Nemajú elemír a arianisti predsa pravdu, svojim spôsobom? Slovo Božie hovorí: jediný pravý Boh, Otec je väčší ako ja, sluha (Ježiš) nie je väčší ako pán, ...

Ján 17,3: A to je ten večný život, aby znali teba, toho jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ján 14,28:......Idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.

Ján 13,16: Ameň, ameň vám hovorím, že sluha nie je väčší ako jeho pán, ani posol nie je väčší ...

10.12.2014, 12:28
Bol to Syn Boži a zároveň Boh....Boh je trojjedinný. Syn komunikoval skrze Ducha s Otcom....
👍: Helenka
none
22

21. 10.12.2014, 12:28

Bol to Syn Boži a zároveň Boh....Boh je trojjedinný. Syn komunikoval skrze Ducha s Otcom....

10.12.2014, 13:08
Duch Bozi je jedna časť Boha....je to samostatna osoba ,ktora vidí ,citi ,počuje....vie sa zarmutiť a odchadza....ale ako vidim,s tym ma problemy viacej ludi ako som si myslel....
trojjedinnost Boha je v harmonii, vsetkych troch osôb.....ked toto pochopime, potom nam nerobi problem s tym , Ježiš bol Bohom , ktory prisiel medzi ludi v ludskom tele....to prepojenie osoby Boha s osobou Ježisa, skrze Ducha vyposobilo zmrtvýchvstanie......
človek sa može znovuzrodiť len pôsobenim Ducha Sveteho......ked Otec povie "to je ten v ktorom sa mi zalubilo"...je to nadprirodzeny zážitok s Bohom....len vtedy sa človek stava kresťanom....
👍: Helenka
none
20
10.12.2014, 12:25
Na pociatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to slovo bolo Boh.

elemir vraj veri jedine evanjeliu (aj ked veri Fatimskym zjaveniam, Lurdskym nie), ale toto si jednoducho vysvetlil, ze evanjelista Jan sa pomylil
👍: Helenka
none
23
10.12.2014, 14:04
nemýli, napíš presne vetu, kde sa mýlil. TO že si prišiel na to, že už v treťom storočí, to si o tristo rokov za mnou, lebo už za života ježiša ho považovali za boha, preto sa pýta učeníkov, za koho ma považujú ľudia a za koho ma považujete vy?
Matuš 16,16 Ty si mesiáš, syn živého boha. Ježiš ešte hovorí: nezjavilo ti to telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach. Ježiš takto potvrdzuje tento výrok, ktorý je zameraný len a len na toto. To Jeho Otec povedal vlastne ústami Petra.A teda súčastne a naraz otec aj syn potvrdili, že Ježiš je syn boží, mesiáš a ja tam nič iné o božstve ježiša nevidím. Veď to je tak podstatná vec, taký obrovský dôraz dali tomu obaja aj otec a aj syn, ale na zemi sa nájde niekto múdrejší, než sú oni dvaje a povie, že ježiš je boh celých dvetisíc rokov tu máme nezmysel.
Ján 10,36 Rúhaš sa za to, že som povedal: Som boží syn ! a tým vylučuje, čo je napísané tesne pred tým: 10,34 Ja som povedal, ste bohmi ? Pýta sa.
A ešte Tomáš povedal Ježišovi 20,28 ján: pán môj a boh môj a ježiš odpovedá, uveril si pretože si videl blahoslavení í, čo nevideli a uverili. Ježiš sa tu otázke božstva nevyjadruje takým spôsobom ako Petrovi, keď ho ustanovuje za prvého pápeža cirkvi.
A okrem tohoto je tam toho ešte viacej, ktoré o tom svedčia druhotne, niektoré uviedol Milky.

Ešte Ježiš hovorí, ja som vo vás a vy ste vo mne, to je o reťazi medzi dobrom a zlom. Predstavte si ohnivko reťaze a nazvime ho, že to ohnivko predstavuje Ježiša. Podstata reťaze je ale tom, že v každom oohnivku musia byť dve susedné ohnivká, Ak si preedstavím ježiša ako ohnivko reťate, potom v jeho ohnivku z jednej strany je jeho otec a z druhej strany sme my.´ako ohnivko. A teda ohnivko, ktoré predstavujeme my, v ňom je ohnivko ježiša a satana no a zasa v ohnivku, ktoré predstavuje otec, je zjednej strany syn a z druhej strany Duch svätý. A teda ako je otec vo mne a ja v ňom, tak ja som vo vás a vy vo mne tak jako v nás .
Veriaci 4
Podoba. Na to mámvlastný príbeh. Môj dedo, teda otec môjho otca zomrel v r. 1936, otec mal 11 rokov A rauz nás napadlo začať zháňať po dedine jeho fotku, či náhodou nieje na nejakej svdobnej fotografii.A raz sa brat pýtal susedy, čo bývala naproti, či náhodou nemá A ona hovorí a načo zháňate fotku, však sa pozri na Pala Jeho syn a to je presne jeho kopia.
Ja tiež sa až neuveriteľne podobám na svojho otca a dokonca sa oni bratia medi sebou tak podobali, že keď som prišiel na pohreb môjho otca a išiel som si sadnúť, zrazu ma zamrazilo, že otec sedí pri dverách. Úplne som zmrzol a v tom som našťastie pozrel na truhlu, kde otec ležal, ale v tom ma brat predbehol a srdečne sa s ním zvítal: Strýko Stano aj vy ste prišli, veď sme počuli, aký ste chorý. ?
Ďaľší trapas v krematoriu, susede zomrel muž a po pohrebe sedeli v prvej rade a šli sme dávať sústrasť, suseda bol hneď na kraji a tak som jej to povedal, a podal som ruku ďalšiemu z rodininy , zase ďaľšiemu, ako sa to robí a zrazu suseda znova. Samozrejme, že ma zase myklo, ale zbadal som taký malý náznak úsmevu, a tak automaticky predsa len pokračoval. Keď sme vyšli von, žena sa zasmiala a povedala, nie si jediný, čo ťa tak heglo pre jej sestre, oni sú totiž jedno bunečne dvojičky a rovnako sa aj obliekajú a teraz v čiernom,a ona žila niekde pri Lučenci. A ty si vraj nevedel.že ona je z dvojičiek. Kde by som sa u 70 ročnej ženy zaujímal, že by mohla byť z dvojičiek ????????
none
24
10.12.2014, 20:08
universum, veriaci-4:

Nechcem sa zastávať elemíra a arianistov, lebo nepoznám dobre ich učenie. Chcem len poukázať na rozdiel medzi 1.byť Boh a 2.byť stvorení na obraz boží. Naznačujú to písma v 19 a tu. Tento rozdiel úplne popiera dogma o Trojici.

Ježiš je "len" prvorodený z mnohých / medzi mnohými bratmi (Rim 8,29 + Kolosanom 1,15). Po ňom prídu ďalší ako je on (stvorení na obraz boží), preto je prvorodený. Ale ak Ježiš je Boh, potom aj ja (a ostatní) budem Boh. Ale to nie je pravda podľa 19 vyššie. Takže Ježiš nemôže byť Boh, je stvorený na obraz Boží.

Efežanom 3,14-15: Pre tú príčinu skláňam svoje kolená pred Otcom nášho Pána Ježiša Krista, z ktorého má každý rod / každá rodina / každé otcovstvo na nebesiach i na zemi svoje meno.

1Tim 2,5: Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš, ktorý dal sám seba.

Jednorodený a Prvorodený:

Rim 8,29: … on bol ***prvorodeným*** medzi mnohými bratmi.

Kolosanom 1,15: On (Kristus) je obraz neviditeľného Boha, ***prvorodený*** všetkého stvorenia / stvorenstva

Jan 1,18: Boha nikto nikdy nevidel, ale ***jednorodený*** Syn, ktorý je v lone Otcovom, on nám vysvetlil.

Žalmy 2,7: Rozprávať budem o ustanovení zákona. JeHoVaH mi povedal: Ty si môj syn; ja som ťa dnes ***splodil***. Požiadaj odo mňa, a dám ti národy, tvoje dedičstvo, tvoje državie, končiny zeme.

Zjavenie 3,14: A anjelovi sboru Laodičanov napíš: Toto hovorí Ameň, ten verný a pravdivý svedok, ***počiatok*** stvorenia Božieho
none
25

24. milky945 10.12.2014, 20:08

universum, veriaci-4:

Nechcem sa zastávať elemíra a arianistov, lebo nepoznám dobre ich učenie. Chcem len poukázať na rozdiel medzi 1.byť Boh a 2.byť stvorení na obraz boží. Naznačujú to písma v 19 a tu. Tento rozdiel úplne popiera dogma o Trojici.

Ježiš je "len" prvorodený z mnohých / medzi mnohými bratmi (Rim 8,29 + Kolosanom 1,15). Po ňom prídu ďalší ako je on (stvorení na obraz boží), preto je prvorodený. Ale ak Ježiš je Boh, potom aj ja (a ostatní) budem Boh. Ale to nie j...

10.12.2014, 23:32
Niekedy davnejsie ma napadla taka myslienka, ze co ak myslel, ze on (Jezis) je cesta, zivot atd. bolo myslene, ze on je vzor pre vsetkych ludi.
Cesta je zit zivotom akym zil on atd..
👍: milky945
none
28

24. milky945 10.12.2014, 20:08

universum, veriaci-4:

Nechcem sa zastávať elemíra a arianistov, lebo nepoznám dobre ich učenie. Chcem len poukázať na rozdiel medzi 1.byť Boh a 2.byť stvorení na obraz boží. Naznačujú to písma v 19 a tu. Tento rozdiel úplne popiera dogma o Trojici.

Ježiš je "len" prvorodený z mnohých / medzi mnohými bratmi (Rim 8,29 + Kolosanom 1,15). Po ňom prídu ďalší ako je on (stvorení na obraz boží), preto je prvorodený. Ale ak Ježiš je Boh, potom aj ja (a ostatní) budem Boh. Ale to nie j...

11.12.2014, 04:00
milky, neviem ale niekde robiš chybu....Vychadza ti ze Boh nie je trojjediny
neveríš v dedicny hriech......
Samozrejme ze vsetky tri osoby maju svoju ulohu v jeho diele.....Ak by sa Jezis nedal pokrstit v Jordane , nebol by pokrsteny D.S.
A Ján svedčil a hovoril: Videl som Ducha, sostupujúceho s neba jako čo by holubicu, a zostal na ňom. 33 A ja som ho neznal, ale ten, ktorý ma poslal ponárať do vody (* krstiť vodou) , ten mi povedal: Na koho uvidíš sostupovať Ducha, a že zostáva na ňom, to je ten, ktorý ponára do Svätého Ducha (* krstí Svätým Duchom) . 34 A ja som videl a svedčil, že to je ten Syn Boží.
od tejto chvile bol Jeziš naplneny Duchom.....išiel na pusť odolal satanovi a zacala jeho sluzba.....
Otec mal nad všetkym kontrolu.....Toto dielo Boha sa mohlo uskutocnit len v sulade vsetkych troch osob.....
Kristus bol vytrhnuty z hrobu ,vdaka tomu ze ako clovek nezhresil a vdaka sile ktora ho vytrha z hrobu....a to sa mohlo udiat len za pomoci Ducha a Otca ,ktory to mal pod kontrolou....
kazdy clovek ak sa chce stat krestanom, tiež potrebuje aby ho naplnil duch bozi(tu na tejto zemi este kym zije v tele)
a to sa moze stat len vtedy ak urobis to iste co urobil jeziš....(samozrejme aj musis na rozdiel od jezisa uznat svoju hriesnost) a stane sa toiste co z Ježisom, clovek je naplneny D.S.....Je to doslova viditelne ako pise Jan sťaby holubica....
to je ten krst Duchom svetym , ktory porebuje kazdy ,kto chce byt krestan.....
takisto ako jezis bude clovek vytrhnuty zo stareho zivota( pri ponoreni do vody umiera stary clovek ) a vynara sa novy(znovuzrodenie) nie je to len nejake pokvapkanie dieťata ale skutocny krst D.S......To je ta skusennost ,ktora ti chyba....a rozjasni sa ti v hlave a to pismo ta nebude uz trapiť(zabijat) ale duch to pismo oziví.....
👍: Helenka
none
29

28. 11.12.2014, 04:00

milky, neviem ale niekde robiš chybu....Vychadza ti ze Boh nie je trojjediny
neveríš v dedicny hriech......
Samozrejme ze vsetky tri osoby maju svoju ulohu v jeho diele.....Ak by sa Jezis nedal pokrstit v Jordane , nebol by pokrsteny D.S.
A Ján svedčil a hovoril: Videl som Ducha, sostupujúceho s neba jako čo by holubicu, a zostal na ňom. 33 A ja som ho neznal, ale ten, ktorý ma poslal ponárať do vody (* krstiť vodou) , ten mi povedal: Na koho uvidíš sostupovať Ducha, a že zostáva na...

11.12.2014, 05:34
Tak ma napadlo, preco vlastne musel byt pokrsteny duchom svatym, ked je Boh/syn Boha..
V podstate on to na rozdiel od ludi nepotreboval...
none
30

29. 11.12.2014, 05:34

Tak ma napadlo, preco vlastne musel byt pokrsteny duchom svatym, ked je Boh/syn Boha..
V podstate on to na rozdiel od ludi nepotreboval...

11.12.2014, 11:43
z nasho pohladu by sa mohlo zdať že nemusel.....dokial nebol pokrsteny D.S. bol úplne normálnym človekom(sice bez hriechu a po pokrstení sa zacali diat veci....
Mar1- Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ 28 A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine.
Ježiš prisiel s ucenim v moci a ludia to nechapali....(tu moc prijal az po pokrstení)
Boh to urobil pre nas pre ludi aby sme pochopili ze aj my ludia mozeme byt pokrstení takto D.S.
👍: Helenka
none
31

30. 11.12.2014, 11:43

z nasho pohladu by sa mohlo zdať že nemusel.....dokial nebol pokrsteny D.S. bol úplne normálnym človekom(sice bez hriechu a po pokrstení sa zacali diat veci....
Mar1- Všetci sa čudovali a jeden druhého sa vypytovali: „Čo je to? Nové učenie s mocou! Aj nečistým duchom rozkazuje a poslúchajú ho.“ 28 A chýr o ňom sa hneď rozniesol všade, po celej galilejskej krajine.
Ježiš prisiel s ucenim v moci a ludia to nechapali....(tu moc prijal az po pokrstení)
Boh to urobil pre nas pre ludi aby ...

11.12.2014, 19:55
Ale Jan krstitel sam povedal, ze on krstil len vodou.

Co potom presne znamena toto podobenstvo (+ co znamena v tom podobenstve ohen?):
16 Ale Ján všetkým odpovedal: Ja vás krstím vodou. Prichádza však mocnejší ako ja. Ja nie som hoden rozviazať mu ani remienok na obuvi. On vás bude krstiť Duchom Svätým a ohňom.

Podotykam, ze Jezis nikdy nikoho nepokrstil (vodou)...
none
32

28. 11.12.2014, 04:00

milky, neviem ale niekde robiš chybu....Vychadza ti ze Boh nie je trojjediny
neveríš v dedicny hriech......
Samozrejme ze vsetky tri osoby maju svoju ulohu v jeho diele.....Ak by sa Jezis nedal pokrstit v Jordane , nebol by pokrsteny D.S.
A Ján svedčil a hovoril: Videl som Ducha, sostupujúceho s neba jako čo by holubicu, a zostal na ňom. 33 A ja som ho neznal, ale ten, ktorý ma poslal ponárať do vody (* krstiť vodou) , ten mi povedal: Na koho uvidíš sostupovať Ducha, a že zostáva na...

11.12.2014, 20:08
Veriaci 30: To je veľmi dobrá otázka, čo dal Wolfe v 31.

Ak Ježiš je Boh, prečo potreboval krst? Boh by nemal potrebovať to, čo je jeho a duch boží patrí Bohu. Ak Ježiš je Boh, potom ho nemusel získavať takto cirkusovo pri Jordáne. Ale ak Ježiš nie je Boh, ak je syn boží, stvorený na obraz boží, to už je iná situácia. Vtedy je duch boží pre neho darom od jeho otca, lebo sám ešte nemá jeho dokonalosť. A to je presne dôvod, prečo Ježiš dostal ducha božieho, okrem toho aby započal dielo spásy.

Porovnaj si krst Ježiša a krst učeníkov na Turíce (Skutky 2). V obidvoch prípadoch zostúpil duch boží, v prvom prípade ako holubica, v druhom prípade ako ohnivé jazyky. Tieto symboly sú kľúčové, treba ich brať vážne, lebo Boh cez ne niečo naznačuje / hovorí.

Za akým účelom zostúpil duch boží? Dôvod je v oboch prípadoch rovnaký. Rozdiel je len v dokonalosti prijímateľa. Ježišovi stačila čistá holubica, lebo on sa vo veľkej miere už podobal na svojho otca. Učeníkom v Sk 2 nestačila holubica, potrebovali “silného“ ducha v podobe ohnivých jazykov, ktorý bude robiť veľké veci v ich živote.
none
33

32. milky945 11.12.2014, 20:08

Veriaci 30: To je veľmi dobrá otázka, čo dal Wolfe v 31.

Ak Ježiš je Boh, prečo potreboval krst? Boh by nemal potrebovať to, čo je jeho a duch boží patrí Bohu. Ak Ježiš je Boh, potom ho nemusel získavať takto cirkusovo pri Jordáne. Ale ak Ježiš nie je Boh, ak je syn boží, stvorený na obraz boží, to už je iná situácia. Vtedy je duch boží pre neho darom od jeho otca, lebo sám ešte nemá jeho dokonalosť. A to je presne dôvod, prečo Ježiš dostal ducha božieho, okrem toho aby započal dielo s...

11.12.2014, 20:15
Nehovoriac o tom, ze Jezis s oblubou, alebo skoro vzdy seba nazyval - "syn cloveka".
none
34

33. 11.12.2014, 20:15

Nehovoriac o tom, ze Jezis s oblubou, alebo skoro vzdy seba nazyval - "syn cloveka".

11.12.2014, 20:17
Ježiš nikdy seba nenazval Syn Človeka, to učeníci len niečo poplietli....
none
35

34. 11.12.2014, 20:17

Ježiš nikdy seba nenazval Syn Človeka, to učeníci len niečo poplietli....

11.12.2014, 21:07
Zeby to poplietli vsetci ucenici naraz dokopy vyse 80x?
none
36

35. 11.12.2014, 21:07

Zeby to poplietli vsetci ucenici naraz dokopy vyse 80x?

11.12.2014, 21:13
Mimochodom, co presne znamena "syn cloveka"?
Bozie dieta? Vyvoleny clovek/vyvoleni ludia?

V starom zakone sa tiez niekolkokrat vyskytuje "syn cloveka":
odkaz
none
37

36. 11.12.2014, 21:13

Mimochodom, co presne znamena "syn cloveka"?
Bozie dieta? Vyvoleny clovek/vyvoleni ludia?

V starom zakone sa tiez niekolkokrat vyskytuje "syn cloveka":
http://www.biblia.sk/index.php?akc=biblia_sk&hld=1&hl_druh=1&hl_meno=syn+cloveka&hl_presne=on

11.12.2014, 22:08
wolfe 39: Hm, to nie je ľahká otázka, odpoviem teraz len čiastočne

Syn človeka (v prípade Ježiša) = žije tam kde človek, má tie isté starosti, problémy, pokušenia, choroby

Syn boží / božie dieťa = má božiu myseľ, reč a skutky, teda myslí, hovorí a koná ako Boh

Ježiš bol Syn človeka a Syn boží zároveň. Oboje "tituly" potreboval k tomu, aby mohol zomrieť za naše hriechy. Keby nebol syn človeka, nemohol by zomrieť za nás, lebo by nebol jeden z nás. Keby nebol boží syn, jeho smrť by nemala veľkú váhu a zrejme by zomrel len za svoje hriechy, lebo by bol hriešny.
none
38

37. milky945 11.12.2014, 22:08

wolfe 39: Hm, to nie je ľahká otázka, odpoviem teraz len čiastočne

Syn človeka (v prípade Ježiša) = žije tam kde človek, má tie isté starosti, problémy, pokušenia, choroby

Syn boží / božie dieťa = má božiu myseľ, reč a skutky, teda myslí, hovorí a koná ako Boh

Ježiš bol Syn človeka a Syn boží zároveň. Oboje "tituly" potreboval k tomu, aby mohol zomrieť za naše hriechy. Keby nebol syn človeka, nemohol by zomrieť za nás, lebo by nebol jeden z nás. Keby nebol boží syn, je...

11.12.2014, 22:11
Syn človeka = ... ako človek

(len dopĺňam frázu "ako človek")
none
40

37. milky945 11.12.2014, 22:08

wolfe 39: Hm, to nie je ľahká otázka, odpoviem teraz len čiastočne

Syn človeka (v prípade Ježiša) = žije tam kde človek, má tie isté starosti, problémy, pokušenia, choroby

Syn boží / božie dieťa = má božiu myseľ, reč a skutky, teda myslí, hovorí a koná ako Boh

Ježiš bol Syn človeka a Syn boží zároveň. Oboje "tituly" potreboval k tomu, aby mohol zomrieť za naše hriechy. Keby nebol syn človeka, nemohol by zomrieť za nás, lebo by nebol jeden z nás. Keby nebol boží syn, je...

12.12.2014, 01:33
Vravis, ze syn bozi je ten ktory ma boziu mysel, rec a skutky, ale:

Nm 23,19 Boh nie je ako človek, že by luhal, ani ako syn človeka, že by ľutoval! Azda by povedal, a nevykonal, hovoril var, a nesplnil?
Ž 8,5 čože je človek, že naň pamätáš, a syn človeka, že sa ho ujímaš?
Ž 144,3 Pane, čože je človek, že sa k nemu priznávaš, a syn človeka, že myslíš na neho?
Iz 56,2 Blažený je muž, čo toto koná, a syn človeka, čo sa toho drží: bedlí nad sobotou, aby ju neznesvätil, dáva si pozor na ruku, aby nekonala zlo.

(odlisenie cloveka od syna cloveka)
Syn cloveka je v starom zakone velmi vela raz..

Inak nasiel som nieco
odkaz
odkaz

V tom druhom sa pise, ze "syn cloveka" nema v novej zmluve suvis s textom v starej zmluve...
none
39

32. milky945 11.12.2014, 20:08

Veriaci 30: To je veľmi dobrá otázka, čo dal Wolfe v 31.

Ak Ježiš je Boh, prečo potreboval krst? Boh by nemal potrebovať to, čo je jeho a duch boží patrí Bohu. Ak Ježiš je Boh, potom ho nemusel získavať takto cirkusovo pri Jordáne. Ale ak Ježiš nie je Boh, ak je syn boží, stvorený na obraz boží, to už je iná situácia. Vtedy je duch boží pre neho darom od jeho otca, lebo sám ešte nemá jeho dokonalosť. A to je presne dôvod, prečo Ježiš dostal ducha božieho, okrem toho aby započal dielo s...

11.12.2014, 22:15
jeziš bol Boh v ludskom tele....nenarodil sa z porusitelneho semena (z vole muza ), ale z neporusitelneho(z Ducha Bozieho)..len takyto "clovek" može zit bez hriechu.....jeziš bol jednou castou trojjedinneho Boha.....a v sucinnosti Ducha(druhej casti osoby ) komunikoval s Otcom(tretia cast boha)dal sa pokrstiť v Jordane, pretoze potreboval aby bol pokrsteny aj Duchom....a začala jeho sluzba v moci ducha sveteho......
toto bol priklad co maju urobit ľudia ,aby sa takto napojili na Boha Otca cez Ducha......
Bol to dobry priklad pre ludi, aby uverili aby taketo ciny aj oni mohli robit ako robil on dokonca vätsie ako to sam ježiš povedal.....
To ci to musel alebo nemusel urobit Ježiš je nic viac len špekulovanie.....(toto je dokonale božie dielo) slkrze ducha sa napojil na cloveka a krsti ho duchom , aj ohnom(to uz je zrejme povolanie do velkej sluzby).....
a takto to Boh robi aj dnes , ked ludia urobia čo urobiť maju....
to zna mena ze sa daju pokrstiť do mena Ježiš aby sa mohli napojit na Boha.....
Ježis aj Otec su teraz hore v nebesiach
hriešny clovek je dole na zemi....
Duch Svety je medzi a sprostredkuvava spojenie človeka s bohom......
da sa to len v Mene ježiš pretoze On ukazal tu CESTU ako sa to robi.....ak to clovek urobí pochopí tu PRAVDU ked bude pokrSteny Duchom svetým.....a ziska vecny ZIVOT.....
👍: Helenka
none
26
10.12.2014, 23:41
V zjavení jána 1,5 ježiš je prvorodený z mrtvych
List židom 2,5 kristus nás vykúpi a nie anjeli. Čože je človek, že naňho pamätáš _
none
27
11.12.2014, 00:04
Wolfe
ježiš by aj mohol byť vzorom, ale to je proti jeho hlavnému poslaniu zanedbateľné.
ježiš je cesta, ptavda a život. Ježiš je prvá božská osoba,ktorá podľa podobenstva o vínnom kmeni, ježiš je prvý kontakt so svätou trojicou, ja som dvere, je teda kontaktný Pracovník pre ľudí , ktorí chcú byť spasení. Ježiš je vínny kmeň, ktorého korene vyhľadávajú dobré v temnote hmoty, ako je náš vesmítik a čo je dobré ide kmeňom hore do iného sveta, kde sa premení na úrodu, ktorú jeho otec ako záhradník vynáša z vinice. To je opri našom spasení úloha otca ježiša a druhého v poradí pri našom spasení zo Svätej trojice.A otec vynáša plody vinice do života Ducha svätého. A to je tretí v poradí na našom spasení, avšak najvyšší a teda podľa moci prvý zo svätej trojice.
none
41
12.12.2014, 21:56
Toto je snáď najkrajšia debata na fore, akú som tu zažil a prvý krát ma tak akosi napadlo,že akoby tu bol aj on s nami.
Trošku ste sa v tom niektorí zaplietli, ale ja stále trvám na tom, že evanjelium je jediná pravda medzi nami a netreba hľadať ďaľšiu inú. A ak teda Boh, Ježišov otec, povie ústami Petra, že Ježiš je boží syn a mesiáš, verte prosím vás, radšej otcovi nášho pána Ježiša Krista, ako komukoľvek inému. Sami ste videli tú debatu vyššie, ako ľahko sa dá skĺznuť do rôznych iných riešení, ktoré často vyzerajú ešte pravdepodobnejšie, ako samotné evanjelium. Ale neverte tomu.
Ja samozrejme mám rešpekt pred svätými otcami cirkvi, učiteľmi a vôbec k dejinám cirkvi, že naozaj nie všetko bolo zlé, čo cirkev zaviedla, už som viackrát napísal, že si treba nad to sadnúť a vytriediť, čo je dobré nech zostane a čo zlé, nech sa vráti do mora, a možno, je, to vec názoru a ja to nikomu nechcem nanucovať, či veriť cirkevným Otcom svätým, alebo otcovi nášho Ježiša Krista, lebo tie dve vecí idú proti sebe a môžme sa rozhodnúť len pre jednu vec a to jediné pre mňa je evanjelium a Otcove vyjadrenie ústami Petra apoštola, lebo na tom zakladá Ježiš cirkev, zakladá úrad svojej cirkvi na zemi a začína to robiť tým, že najprv objasní to najdôležitejšie a to je pôvod a poslanie nielen Ježiša samotného, ale ja cirkvi ako jeho úradu, ktorý zakladá na zemi. Potom nasleduje Peter ty si skala .....
Základom tejto cirkvi je evanjelium, nič iné,, je to pravda o čistote Ježiša Krista ako vlastníka, alebo majiteľa tejto cirkvi, a to aj v prípade, že stana má podiel na každom božom čine a nakydá na cirkev mnoho špiny a humusu, aby oklamal mnohých, aby neboli cez túto cirkev spasení.
Akokolvek a kolkokolvek cirkvi sa odvtedy odštiepilo a vzniklo nových, pápežský stolec, ktorý Ježiš ustanovil, je tu dodnes. A potvrdzuje to aj mnoho novodobých zjavení, potvrdzuje to aj samotná cirkev svojou súčasnou činnosťou, že to, čo poskytuje k spaseniu ona, neposkytuje na svete žiadna iná cirkev a preto niet z cirkvi, ktorá je stále pod pápežským stolcom Ježišova, že niet z tejto cirkvi úniku. Možno sú mnohé iné cirkve čistejšie a nie je na nich toľko špíny ako na katolíckej, ale toto je úrad, ktorý ustanovil Ježiš osobne. To nebola odluka od židov, to je novozaložená cirkev samotným Ježišom a jeho úrad trvá dodnes.
Ježiš hovorí: Neprišiel som zákon zrušiť, ale naplniť, vylepšiť. A najpodstatnejším rozdielom zákona a novej Ježišovej cirvi je odpustenie hriechov, Ježiš prišiel spasiť aj tých ľudí, čo zomreli pod zákonom.
Ježiš je prvorodený z mŕtvych, ale nebol vytiahnutý z hrobu, Ježiš prišiel priamo od svojho Otca a na tú dobu, čo bol na zemi, bol menší, ako v nebi najmenší z anjelov. Každá duša musela vzniknúť z hmoty a telesnou smrťou sa premenila na duševnú bytosť a takýto pôvod je všetkých bytostí v nebi. Ale Ježiš mal predsa len výnimku, od ostatných bytostí tým, že je boží syn, bol prvotinou stvorenstva jeho otca a jemu stvoril otec tento svet. Akým spôsobom , to nie je v evanjeliu, ale ak bol prvorodený z mrtvych, potom aj jeho stvorenstvo prebehlo tak, že Jeho duša bola najprv v hmote tela a potom tomuto telesnému telu zomrel až do doby, keď sa narodil z Márie Panny. Ale ako žijúci človek, predsa musel mať pozemský pôvod, teda mal dva pôvody. Nebeský, ako syn jeho Otca stvoriteľa, ktorý ho stvoril a pozemský z rodu Juda a Dávidovho. Ako vlastne jeho počatie a pôrod prebehlo, to Duch svätý zatienil rozum nielen jeho matke, ale aj nám, aby sme do toho nevŕtali, lebo to je jeho záležitosť, ale ja si myslím, že pri počatí sa akceptovali oba jeho pôvody aj svetský a aj nebeský. Nebeský pôvod, že je boží syn a svetský pôvod, že je synom človeka a teda potomkom človeka podľa rodostromu, ktorý sa tiež uvádza v evanjeliu od Adama. Ježiš nie je syn človeka, ktorý bol stvorený na šiesty deň stvorenstva tohoto sveta, Ježiš je syn človeka Adama, ktorého Boh jeho otec stvoril z hliny a on mu osobne vdýchol dušu a to asi len pred 6 000 rokmi.
A teda najdôležitejší úkol Ježišovho pobytu je spasenie ľudí všetkých čias, pred aj po zákone, Ježiš zostúpil do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý počul jeho hlas. A ak je najdôležitejšim poslaním Ježiša spasenie, potom sa to nemôže zaobísť bez systému odpustenia hriechov. A tento systém bol presne stanovený pri rieke Jordán. A to je nadôležitejší deň ľudského pokolenia na tejto zemi vôbec, že tam na tom mieste, boli vtedy naraz bytostne prítomné všetky tri božské osoby, teda vrátane jeho, lebo tu bola založená týmto na zemi svätá trojica. Otec prítomný svojím hlasom, Duch svätý v holubici a uz Ježiša človeka urobili tretiu božskú osobu -mesiáša, teda spasiteľa. Ján predviedol ako krstiť, teda najprv sa vyspovedať tak, že každý vysloví svoje hriechy a potom Ján hovoril čo majú robiť, aby viac nehrešili, lebo krstom sa odpustia hriechy z nevedomosti, teda bez poučenia, čo je hriech, a po krste hriech spáchaný za vedomosti, môže odpustiť už len Duch svätý. Ježiš urobil za života na zemi všetko potrebné vrátane obety na kríži, ako potvrdenie pravdy Svätej trojice a po 40 dňoch od jeho nanebovstúpenia samotný Duch svätý dokončil dielo spasenia tým, že na apoštolov zoslal svojho ducha v podobe plamienkov, aby dal moc tým, na ktorých sa potom vkladali ruky, odpúšťať hriechy v mene Ducha svätého.
Ježiš bol teda pokrstený ako dospelý človek, plne si vedomý toho, čo sa s ním deje preto by sa nemali krstiť ľudia ako nemluvňatá, ale iba ako dospeli, ktorý si dokážu uvedomiť, čo je hriech a zobrať zaň zodpovednosť pred sudcom tohoto sveta. A teda detí, takto pokrstené , stratili možnosť zmytia hriechov krstom, a už im môžu byť odpustené hriechy iba spoveďou. A ak je dedičný hriech dogma a netreba zbytočne zaťažovať nemluvňatá vymysleným hriechom, pretože pohlavný styk v manželstve nemôže byť hriech, ak sú manželia, ako hovorí Ježiš jedno telo a jeden duch, a ešte iné,od počiatku boli tak stanovení ...., potom krstenie nie je ochrana pred zlým, naopak až do prvej spovedi je mu vystavený každý,ale krst sa má stať pri plnom vedomí a dospelom rozume a zodpovednosti, aby si dokázal uvedomiť, že krstom sa stal iný človek zodpovedný za svoje hriechy. A tak deti úplne zbytočne nosia potom svoje hriechy, až pokiaľ sa nedostanú prvý krát ku spovedi a to by tiež malo byť v dospelosti, lebo tam je tiež treba vedieť, a uvedomiť si, čo je to vlastne hriech. A na niektorých deťoch, ako by to aj bolo vidieť a mali by sme sa modliť za svoje deti o odpustenie hriechov, až pokiaľ sami pristúpia ku sv. Spovedi.

Teda život a poslanie Ježiša krista je spasenie duší tohoto sveta, alebo tejto zemegule a on je prvý zo Svätej trojice, ktorý hľadá svojimi koreňmi vínneho kmeňa dobré duše v temnote hmoty a kmeňom ich dodáva do plodu viniča, ktorý jeho otec ošetruje a zároveň vynáša plody do života Ducha svätého, v ktorom žije on aj so svojim otcom a možno budeme aj my, ako dúfame na Ježiša Krista a jeho evanjelium.

A to je sila Ježiša Krista, ale je tu ešte aj druhá sila a to satanova, ktorá robí všetko preto, aby čo najmenej ľudí pochopilo Ježišove poslanie a debata o tom, či je a nie je Ježiš boh, je tiež jedným z jeho klamstiev. A tzak sa každý musí rozhodnúť, či uveriť evanjeliu tak ako je, alebo svätým otcom a učiteľom cirkvi napriek tomu, e nám Ježiš hovorí, že učiteľ,nech je len jeden a váš otec , nech je len jeden a jediná pravda nech je evanjelium.

A aký má vplyv táto polemika na naše spasenie ? Tomáš povedal: Pán môj a Boh môj a Ježiš ho v tom nechal.
Určite každý, kto tvrdil a doteraz je presvedčený, že Ježiš je boh, to myslel iba úprimne a v dobrom a nie je hriech veriť jedno, alebo druhé. Ale ak máme na podnose pravdu v evanjeliu, ja nemám o čom váhať.
Ja si myslím, že vôbec nemôže byť hriech v niečo veriť,alebo neveriť, to tiež v evanjeliu nenájdete, lebo budeme súdení zo skutkov a viera nemôže ospravedlniť zlé skutky a navyše, ak Tridentským koncilom bolo nariadené veriť, čo sa má veriť pod hrozbou prekliatia, exkomunikácie a odsúdenia. A pretože Ježiš nikoho neexkomunikoval, nikoho nepreklial potom nč z tohoto nemôže byť Ježižove, lebo bolo by bláznovstvom, ak by sme žili pre ježiša a spasenie pod kliatbou a hrozbami, ktoré patria satanovi. Veď aj v tom je naša sloboda, ktorú nám dal Boh, kedykoľvek sa sami a slobodne môžeme rozhodnúť, či chceme Ježiša a jeho evanjeliu, alebo nie. Boh nepotrebuje ľudí, ktorých mu tam niekto dokopal, alebo donútil násilim meča alebo dokonca kliatby, ktorú na nás uvalili naši svätí otcovia na tridentskom koncile.

Ježiš je pre nás prvý a jediný, cez ktorého sa začína pre nás spasenie Svätou trojicou, ktorá bola na to ustanovená pri Jordáne za Jána Krstiteľa a jediný boh v Svätej trojici je Otec Ježiša Krista a oni obaja žijú vo svete Ducha svätého, kde sa nádejame, že sa raz dostaneme aj my.
Náš Boh a otec Ježiša je na nebesiach, ale Ježiš nám dal naveky svoju prítomnosť v chlebe a víne a kto uveril slovám Ježiša pri poslednej večeri, keď zobral do rúk chleba a povedal, toto je moje telo a to isté ak vzal do ruky kalich s vínom, toto je moja krv, potom je tu s nami vždy, ak berieme do rúk chleba a víno a premieňame ich na jeho telo a krv, ako nám to prikázal, aby sme to robili na jeho pamiatku.

A tak : Ja som s vami po všetky dní vášho života a kto jje moje telo a pije moju krv, má život večný.
Ježiš povedal jasne, kto chce vziať svoj kríž na seba, nech ma nesleduje
none
42

41. elemír 12.12.2014, 21:56

Toto je snáď najkrajšia debata na fore, akú som tu zažil a prvý krát ma tak akosi napadlo,že akoby tu bol aj on s nami.
Trošku ste sa v tom niektorí zaplietli, ale ja stále trvám na tom, že evanjelium je jediná pravda medzi nami a netreba hľadať ďaľšiu inú. A ak teda Boh, Ježišov otec, povie ústami Petra, že Ježiš je boží syn a mesiáš, verte prosím vás, radšej otcovi nášho pána Ježiša Krista, ako komukoľvek inému. Sami ste videli tú debatu vyššie, ako ľahko sa dá skĺznuť do rôznych iných r...

13.12.2014, 14:50
elemír, je toho tu viac načo reagovať, ale každé z nich je na samostatnú tému, takže to tu nebudem rozpisovať, aspoň zatiaľ nie, napr.:

1. Duch boží je svet, v ktorom žije Boh otec a Syn? Veriaci-4 tvrdí, že duch boží je osoba / samostatná osoba. Ani jeden z vás to tvrdenie nedokázal Písmom. Platí jedno alebo druhé? Alebo platí tretie?

2. Eucharistia: Slová Ježiša pri poslednej večery sú veľmi symbolické. Symbolické je tam všetko: chlieb, víno, lámanie chleba, jedenie chleba a pitie vína. Nič z toho nemožno brať doslovne ako to robia katolíci, keď sa kŕmia chlebom akože / vraj Kristom.

3. Kristus je najskôr jednorodený a potom prvorodený. Lenže kedy presne je čo?

...

Stále propaguješ evanjelium, ale dosť málo ho používaš a odkazuješ. Ak ho aj cituješ, tak v rámci tvojej vety a ja niekedy neviem, či sú to tvoje slová alebo božie slovo. To by si mohol zlepšiť prosím.
none
43
14.12.2014, 05:41
Milky,
máš pravdu,, ale toto sú tak zložité veci, že je treba vysvetliť aj mnoho iných základných pojmov o existovaní sveta a skladby hmoty, ako takej.vedci sa hrabú dokazovať, že Boh nie je ale nedokážu vysvetliť niektoré vety z evanjelia.
Napríklad, Ježiš povedal: Pred tým, než bol tento svet, já som bol, potom ježiš je prvorodený z mŕtvych, alebo jeden deň je pre môjho otca ako tisíc dní a tisíc dni, ako jeden deň. Toto je vyjadrenie iného časo- priestoru, ako je tento náš.Ja som to tu už raz rozoberal, je to dosť zložité, do čoho by bolo možné namontovať pojmy týchto troch viet, nedá sa to pochopiť bez toho, že by sme začali laborovať o štvrtom rozmere hmoty a času, teda časo priestorov.
V tomto má evanjelium jeden obrovský náskok pred vedou, pretože veda, žiaden iný časopriestor, ako je náš vesmír neuznáva.
Ak teda si zoberieme, že hmota okolo nás sa skladá z podobných atomov a molekúl, ako to vidíme na nočnej oblohe, ako je napríklad slnečná sústava, tak potom záklaným vzťahom medzi jednolivými rozmermi na osi štvrtého rozmeru, je konštanta K,ktorá vyjadruje pomer veľkosti atomu v našej hmote a slnečnej sústavy. Skús si to nájsť v predchcádzuajúcich témach.

A teda čas v rozmere plus jeden je k násobne dlhší, ako náš, všetko je k násobne väčšie. A to sú aj tie pojmy o večnosti,skús si to nájsť niekde vzadu. už som sa to pokúsil rozoberať . A teda rozmer plus jeden na osi štvrtého ropzmeru, je vlastne rozmer ducha svätého a tak ako patrí bohu tento náš vesmírik , tak Duchu svätému patrí Vyšší plusový rozmer na osi štvrtého rozmeru a to je rozmer dUCHA SVäTéHO a tak ako je náš otec Ježiša bohom v tomto našom malom vesmíriku Tak Duch Svätý je Bohom vo štvrtom rozmere plus jeden, ktorého sme my s naším tretím rozmerom jeho jednou mizernou súčasťou.. Lebo ak som si dal dohromady tie tri vety, ktoré som uviedol vyššie, toto mne z toho vyšlo.
jedine toto mi z toho vyšlo.

2.Každá veta, každé slovo a každá čiarka v evanjeliu má rovnakú váhu a rovnaký význam. A ja si nedovolím povedať, že toto tam je len ako symbol a toto je to najdôležitejšie, a toto tam nemuselo byť a mohlo tam byť radšej toto, lebo už len potom by bol z toho riadny guláš. Alebo dokonca, ako si napísal, toto je tam len symbol, lebo to robia katolíci. milky, to sa nehnevaj, to je trápne. Ja by som si nedovolil stavať sa k evanjeliu takýmto spôsobom. Evanjelium je aspom pre mňa zákon , ktorý nemôžem spochybňovať ako zákony, ktoré robia naši drbnutí primitívy v národnej rade. tento zákon platí už dve tisíc rokov a bude platiť najmenej dve tisíc ďaľších, pokiaľ tu nepríde za pár dní katastrofa, ktorá to všetko zmetie zo zeme. A teda toto ľudské pokolenie už žiadne iné znamenie nedostane, aj keby niekto robil väčšie zázraky, ako robil Ježiš.
3. Kedy presne je čo. Preto tu píšem o štvrtom rozmere, lebo sa tu prelíajú dva časo-priestory , časopriestor nášho tretieho rozmeru a časo priestor Ducha svätého, ktorého sme my, ako mizerná časť jeho celku , a to je problém času a priestoru. Ale máš pravdu v tom , že niekde sa píše jednorodený, prvorodený, ale najprv bol prvotina stvorenstva jeho otca. A tá prvotina stvorenstva, akoby s odohrala v časo-priestore Ducha svätého. To rodenie je už len v mínusovejších rozmerov. Lebo tiež hovorí: Mám právo svoj živor dať a mám právo svoj život vziať. Toto už sú tie vyššie formy študia evanjelia, keď prídeš na to, že ježiš svojim evanjeliom šiel nielen nad svoju dobu, ale že šiel ďaleko, ďalko nad našu dobu.
Čo sa týka citácii a presnejšieho, to bohužial, to by som toho moc nenapísal, ale ja používam písmo sväté miesto tabletiek na spanie. Mám to na nočnom stolíku a ak prečítam pár viet, tak už mi ide na spanie a keď mi vypadne z ruky, tak už sladko spím.
Teda toto ti sľubiť nemôžem , ale práve vtedy, k mám nejaký problém , tak to vždy podrobne prevetrám, pokiaľ nenájdem ,čo chcem.
none
44
14.12.2014, 10:39
46. elemír. Máš pravdu. To cirkevné dokazovanie a dokazovanie veriacich o veľkých božích pravdách je veľmi netradičné. Uvediem príklad ako sa dokázalo, že Ježiško je človek. Raz ráno tesne pred Vianocami sa malý Janko opýtal tatka: "Tati, je Ježiško človek?" Otec potvrdil, že áno a položil kontrolnú otázku. "Prečo sa pýtaš?" Syn vysvetlil, že keď sa bol v noci vycikať počul ako v obývačke Ježiško kládol pod stromček darčeky. A Ježiško prdol. No nie je to úžasný dôkaz o ľudskej podstate Krista?
none
45
14.12.2014, 15:47
Si zlatý, ako ten malý Janko.
none
46
14.12.2014, 15:53
Ja som bol a vnúčikom, keď mal asi štyri roky na cintoríne. samozrejme plný otázok a muselo dôjsť aj na to, že sa opýtal: Mami a toto je kto, na tom krížiku ? No to je predsa Ježiško.
Mami a to je ten, čo mi donesie na vianoce kamion ???
NO v postate hej, ale už neotravuj !
Mami , prosím ťa , tak to ma sním musíš potom odfotiť !
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 241 098 B vygenerované za : 0.199 s unikátne zobrazenia tém : 36 427 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.