hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

3 varianty na Petra a Pavla

príspevkov
67
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 26.6.2016 06:32
posledná zmena 27.6.2016 21:06
1
26.06.2016, 06:32
Vcera som nasiel na internete celkom zaujimavu uvahu. Nemam v umysle "vydrazdit" katolickych diskuterov, no mozno sa aspon trochu zamyslia.
______________________________________________________________

"Nedávno Rímskokatolíci mali sviatok Petra a Pavla, apoštolov. Prikázaný sviatok, to znamená, že každý Rímskokatolík bol viazaný, pod smrteľným hriechom, ísť do kostola. Po celej zemi v Rímskokatolíckej cirkvi prosili Petra a Pavla o príhovor a orodovanie u Boha, u Ježiša.

Zopakujme si najskôr Božie vlastnosti:

Všemohúci, vševediaci, všadeprítomný. Je na nebi, na zemi a na každom mieste.

Keďže sa po celej zemi orodovalo k Petrovi a Pavlovi, to znamená, že títo museli byť prítomní naraz na každom mieste našej Zeme, kde sa k nim prosilo o orodovanie. Oni však musia byť zároveň aj v nebi.
Z toho vyplýva, že museli byť všadeprítomní.

Čiže, ak 418 tisíc Rímskokatolíckych kňazov slúžilo 2x za deň omšu, tak Peter a Pavol museli byť prítomní na 836 TISÍCOCH OMŠIACH, ABY DOKÁZALI ICH PROSBY A ORODOVANIA POČUŤ.

1. Varianta

Peter a Pavol sú v nebi, a súčasne na zemi v rôznych častiach sveta naraz. Sú všadeprítomní.

Tým pádom Peter a Pavol sú pre Rímskokatolíkov bohmi.

2. varianta

Predpokladajme, že Peter a Pavol sú len v nebi. Že nemôžu prísť na zem. Ale že počujú z rôznych miest sveta naraz všetky príhovory a orodovania.
Ale to by zasa znamenalo, že majú vlastnosť, aká patrí len Bohu – že dokáže naraz počuť milióny prosieb a orodovaní.

A  zasa nám len vychádza, že Peter a Pavol sú pre Rímskokatolíkov bohmi.

3. varianta

Keďže Peter a Pavol nie sú bohmi - nemajú Božie vlastnosti,
Boh počuje prosby a orodovania ľudí, povie to Petrovi a Pavlovi, že miliarda katolíkov žiada, aby u Boha orodovali za tieto a tieto prosby. Ale toto zavrhneme pre nelogickosť, pretože ak prosby už prešli cez Boha, tak načo by ich spätne Boh mal povedať Petrovi a Pavlovi, aby mu ich oni zasa spätne predložili.

A tu sa natíska logická otázka: prečo vôbec prosia Rímskokatolíci Petra a Pavla o príhovor, aby orodovali u Boha, keď majú v kostole priamo samotného Boha, Ježiša Krista?

Prečo prosia Petra a Pavla o príhovory u Boha, Ježiša Krista, ak je podľa nich Kristus v nich a Kristus pri nich?

Takže, miliarda katolíkov bola vlastne viazaná - pod smrteľným hriechom - ísť vykonať skutok modlárstva."
none
2
26.06.2016, 06:39
To ako od fotona " Tvoj zivot je prazdny" hahaha vecsiu poctu som este nedostal! Forma je prazdnota a prazdnota je forma...
none
3
26.06.2016, 07:06
2/ Ze by som sa pomaly blizil k uceniu starych majstrov???hahaha
none
4
26.06.2016, 13:38
Nieco podobne som hovoril s Mariou..
Oni ti povedia, ze ked je clovek v nebi, tak to funguje inak...
Logika bokom...


Inak oblubujem ked si cirkev urci ktory sviatok sa musi svatit dokonca pod vystrahou smrtelneho hriechu..
Uz som davno povedal, ze Cirkev je viac ako Boh..
none
5

4. 26.06.2016, 13:38

Nieco podobne som hovoril s Mariou..
Oni ti povedia, ze ked je clovek v nebi, tak to funguje inak...
Logika bokom...


Inak oblubujem ked si cirkev urci ktory sviatok sa musi svatit dokonca pod vystrahou smrtelneho hriechu..
Uz som davno povedal, ze Cirkev je viac ako Boh..

26.06.2016, 13:43
4
"Oni ti povedia, ze ked je clovek v nebi, tak to funguje inak..."

Ako inak?
none
6

5. 26.06.2016, 13:43

4
"Oni ti povedia, ze ked je clovek v nebi, tak to funguje inak..."

Ako inak?

26.06.2016, 14:22
Uz som pocul prirovnania ako telefon a podobne
Ze ta, je iny casopriestor alebo uz ani neviem..
none
7

6. 26.06.2016, 14:22

Uz som pocul prirovnania ako telefon a podobne
Ze ta, je iny casopriestor alebo uz ani neviem..

26.06.2016, 14:24
Wolfe, ty si teply? 🙂
none
9

7. omega 26.06.2016, 14:24

Wolfe, ty si teply? 🙂

26.06.2016, 16:25
Mam miernu teplotu, ako si vedel?
none
12

7. omega 26.06.2016, 14:24

Wolfe, ty si teply? 🙂

26.06.2016, 19:48
Ale ak si mal zaujem, tak sorry, mam zaujem o opacne pohlavie, ak mam byt presny, tak o moju manzelku, ale clovek sa aspon vselico dozvie o tvojej orientacii..
none
10

6. 26.06.2016, 14:22

Uz som pocul prirovnania ako telefon a podobne
Ze ta, je iny casopriestor alebo uz ani neviem..

26.06.2016, 16:27
Nebo neexistuje, Je to len telefón.
none
11

10. 26.06.2016, 16:27

Nebo neexistuje, Je to len telefón.

26.06.2016, 19:20
10
HA HA
none
15

4. 26.06.2016, 13:38

Nieco podobne som hovoril s Mariou..
Oni ti povedia, ze ked je clovek v nebi, tak to funguje inak...
Logika bokom...


Inak oblubujem ked si cirkev urci ktory sviatok sa musi svatit dokonca pod vystrahou smrtelneho hriechu..
Uz som davno povedal, ze Cirkev je viac ako Boh..

27.06.2016, 16:35
Pokial cirkev nevnimas ako rodinu a cirkevne sviatky ako rodinne slavnosti tak to nikdy nepochopis...
Keby si neprisiel na narodeninovu oslavu svojich rodicov neurazil by si ich? Je rodinnou povinnostou oslavit tie najvacsie krestanske sviatky ktore nam cirkev predklada...

Peter a Pavol su zakladatelia rimskej cirkvi a vzdy ked cirkev nieco vyhlasovala ako dogmu vyhlasovala to takto: Ku cti Najsvätejšej Trojice, na vyzdvihnutie katolíckej viery a na zveľadenie kresťanského života, autoritou nášho Pána Ježiša Krista, svätých apoštolov Petra a Pavla a Našou vlastnou, po dôkladnom zvažovaní, opakovanom vzývaní Božej pomoci a vypočutí si rady mnohých Našich bratov v biskupskej službe, vyhlasujeme a definujeme.....
none
16

15. Klein 27.06.2016, 16:35

Pokial cirkev nevnimas ako rodinu a cirkevne sviatky ako rodinne slavnosti tak to nikdy nepochopis...
Keby si neprisiel na narodeninovu oslavu svojich rodicov neurazil by si ich? Je rodinnou povinnostou oslavit tie najvacsie krestanske sviatky ktore nam cirkev predklada...

Peter a Pavol su zakladatelia rimskej cirkvi a vzdy ked cirkev nieco vyhlasovala ako dogmu vyhlasovala to takto: Ku cti Najsvätejšej Trojice, na vyzdvihnutie katolíckej viery a na zveľadenie kresťanského života,...

27.06.2016, 16:54
"Pokial cirkev nevnimas ako rodinu a cirkevne sviatky ako rodinne slavnosti tak to nikdy nepochopis... Keby si neprisiel na narodeninovu oslavu svojich rodicov neurazil by si ich?" >> Asi by som ich urazil, ale urcite by ma za to nedali zabit..
Ako to tak nejak navrhuje katolicka cirkev (smrtelny hriech)....
none
20

16. 27.06.2016, 16:54

"Pokial cirkev nevnimas ako rodinu a cirkevne sviatky ako rodinne slavnosti tak to nikdy nepochopis... Keby si neprisiel na narodeninovu oslavu svojich rodicov neurazil by si ich?" >> Asi by som ich urazil, ale urcite by ma za to nedali zabit..
Ako to tak nejak navrhuje katolicka cirkev (smrtelny hriech)....

27.06.2016, 17:16
Ak si chorý, musíš ísť do práce alebo máš iné problémy pre ktore sa sv. omse nemozes zucastnit tak to nie je hriech...
Avsak ak mas volno, mas moznost oslavit Boha v spolocenstve cirkvi a pripomenut si pamiatku tychto velkych obrancov viery a ty pre svoju lahostajnost do kostola nejdes a radsej ides s kamaratmi na pivo tak ano je to hriech, tazky hriech lebo svetsky zivot ti je prednejsi ako Boh...
none
22

20. Klein 27.06.2016, 17:16

Ak si chorý, musíš ísť do práce alebo máš iné problémy pre ktore sa sv. omse nemozes zucastnit tak to nie je hriech...
Avsak ak mas volno, mas moznost oslavit Boha v spolocenstve cirkvi a pripomenut si pamiatku tychto velkych obrancov viery a ty pre svoju lahostajnost do kostola nejdes a radsej ides s kamaratmi na pivo tak ano je to hriech, tazky hriech lebo svetsky zivot ti je prednejsi ako Boh...

27.06.2016, 17:22
Omšu netreba navštevovať, pretože nič také Boh nikomu neprikázal.
none
29

22. 27.06.2016, 17:22

Omšu netreba navštevovať, pretože nič také Boh nikomu neprikázal.

27.06.2016, 17:45
Sk 2, 42.46 „Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom spoločenstve, na lámaní chleba a na modlitbách. ... Deň čo deň svorne zotrvávali v chráme, po domoch lámali chlieb a s radosťou a úprimným srdcom požívali pokrm.“

Kristus povedal: Toto robte na moju pamiatku...

Keď už neboli na zemi len desiatky krestanov ale tisice a tisice zacali sa budovat velke chramy v ktorych sa stretlo cele mesto...
none
24

20. Klein 27.06.2016, 17:16

Ak si chorý, musíš ísť do práce alebo máš iné problémy pre ktore sa sv. omse nemozes zucastnit tak to nie je hriech...
Avsak ak mas volno, mas moznost oslavit Boha v spolocenstve cirkvi a pripomenut si pamiatku tychto velkych obrancov viery a ty pre svoju lahostajnost do kostola nejdes a radsej ides s kamaratmi na pivo tak ano je to hriech, tazky hriech lebo svetsky zivot ti je prednejsi ako Boh...

27.06.2016, 17:27
Kazdy mame svoje povinnosti a cirkev právom prikazuje pre blaho veriacich urcite nariadenia... Dieta musi povinne chodit do skoly, ak si nezamestnany povinne musis byt nahlaseny na urade prace alebo si sam povinne odvadzat zdravotne poistenie... Co je zle na tom ze cirkev prikazuje zucastnovat sa povinne na bohosluzbach? Cirkev je prisna ale matka ktora nie je prisna nevychova zodpovedne deti...
U protestantov pôst nie je povinny ale dobrovolny a kedze je to dobrovolne takmer nikto sa nepostí... Tradicni katolici sa postia kazdy piatok...
none
26

24. Klein 27.06.2016, 17:27

Kazdy mame svoje povinnosti a cirkev právom prikazuje pre blaho veriacich urcite nariadenia... Dieta musi povinne chodit do skoly, ak si nezamestnany povinne musis byt nahlaseny na urade prace alebo si sam povinne odvadzat zdravotne poistenie... Co je zle na tom ze cirkev prikazuje zucastnovat sa povinne na bohosluzbach? Cirkev je prisna ale matka ktora nie je prisna nevychova zodpovedne deti...
U protestantov pôst nie je povinny ale dobrovolny a kedze je to dobrovolne takmer nikto sa nepos...

27.06.2016, 17:33
Cirkev nie je Boh. Nemá čo nariaďovať veci, ktoré nie sú v Božom Slove:

Mk 7,2-9
A videli niektorých z jeho učeníkov jesť chlieb poškvrnenými, to jest neumytými rukami. Farizeji totiž a Židia vôbec držia sa obyčaje otcov a nejedia, kým si neumyjú ruky až po zápästie. A keď prídu z trhu, nejedia, kým sa nevykúpu. A zachovávajú ešte mnoho iných vecí, ktoré prevzali: umývanie čiaš, džbánov, medeníc a postelí. Farizeji a zákonníci sa ho opýtali: „Prečo sa tvoji učeníci nedržia obyčaje otcov a jedia chlieb poškvrnenými rukami?“ On im povedal: „Dobre o vás, pokrytcoch, prorokoval Izaiáš, ako je napísané: »Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.« Božie prikázanie opúšťate a držíte sa ľudských obyčajov.“ A hovoril im: „Šikovne viete zrušiť Božie prikázanie, aby ste si zachovali svoje obyčaje.

TO JE PRESNE O VÁS !!!
none
27

26. 27.06.2016, 17:33

Cirkev nie je Boh. Nemá čo nariaďovať veci, ktoré nie sú v Božom Slove:

Mk 7,2-9
A videli niektorých z jeho učeníkov jesť chlieb poškvrnenými, to jest neumytými rukami. Farizeji totiž a Židia vôbec držia sa obyčaje otcov a nejedia, kým si neumyjú ruky až po zápästie. A keď prídu z trhu, nejedia, kým sa nevykúpu. A zachovávajú ešte mnoho iných vecí, ktoré prevzali: umývanie čiaš, džbánov, medeníc a postelí. Farizeji a zákonníci sa ho opýtali: „Prečo sa tvoji učeníci nedržia obyčaje...

27.06.2016, 17:37
Ako zistíš či si na správnej ceste a plníš Božiu vôlu? K tomu ti písmo sväté hovorí toto:

Milovaný, toto ti píšem, …aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.

A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.

Veru, hovorím vám: Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi...
none
28

27. Klein 27.06.2016, 17:37

Ako zistíš či si na správnej ceste a plníš Božiu vôlu? K tomu ti písmo sväté hovorí toto:

Milovaný, toto ti píšem, …aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.

A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.

Veru, hovorím vám: Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi...

27.06.2016, 17:41
Chodiť do cirkvi a zúčastňovať sa omše sú 2 celkom odlišné veci. -Poprvé: Biblia chodenie do cirkvi iba odporúča, nie prikazuje. -Podruhé: tzv "sv omša" nie je chodenie do cirkvi.
none
31

28. 27.06.2016, 17:41

Chodiť do cirkvi a zúčastňovať sa omše sú 2 celkom odlišné veci. -Poprvé: Biblia chodenie do cirkvi iba odporúča, nie prikazuje. -Podruhé: tzv "sv omša" nie je chodenie do cirkvi.

27.06.2016, 17:52
Do cirkvi sa neda chodit pretoze ty si sucastou cirkvi, ked pismo hovori o pocuvani cirkvi je uplne evidentne ze hovori o pocuvani apostolov a ich nastupcov teda biskupov-starsich cirkvi...
Prvi krestania sa den co den stretavali v chrame, a rovnako aj doma na modlitbach a lamani chleba a pocuvali apostolov...

Cim dalej tym viac som presvedceny o tom ze prave katolicka cirkev sa riadi bibliou a vy ju prekrucate ako sa len da...
none
32

31. Klein 27.06.2016, 17:52

Do cirkvi sa neda chodit pretoze ty si sucastou cirkvi, ked pismo hovori o pocuvani cirkvi je uplne evidentne ze hovori o pocuvani apostolov a ich nastupcov teda biskupov-starsich cirkvi...
Prvi krestania sa den co den stretavali v chrame, a rovnako aj doma na modlitbach a lamani chleba a pocuvali apostolov...

Cim dalej tym viac som presvedceny o tom ze prave katolicka cirkev sa riadi bibliou a vy ju prekrucate ako sa len da...

27.06.2016, 17:57
Sk 2,42 "Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom SPOLOČENSTVE, na lámaní chleba a na modlitbách." ...Ešte stále sa nedá chodiť do cirkvi?
none
33

32. 27.06.2016, 17:57

Sk 2,42 "Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom SPOLOČENSTVE, na lámaní chleba a na modlitbách." ...Ešte stále sa nedá chodiť do cirkvi?

27.06.2016, 18:00
Zucastnit sa na bratskom spolocenstve znamena ze clenovia cirkvi teda my sa stretneme na jednom mieste aby sme pocuvali ucenie apostolov (knazov), modlili sa a slavili eucharistiu... Ale chodit do cirkvi je zvlastny pojem ktoremu nerozumiem :D
none
36

33. Klein 27.06.2016, 18:00

Zucastnit sa na bratskom spolocenstve znamena ze clenovia cirkvi teda my sa stretneme na jednom mieste aby sme pocuvali ucenie apostolov (knazov), modlili sa a slavili eucharistiu... Ale chodit do cirkvi je zvlastny pojem ktoremu nerozumiem :D

27.06.2016, 18:22
Cirkev je prekladom gr. slova Ekklésia = zhromaždenie, cirkevná obec, miestna cirkev odkaz .... čiže to, o čom hovorím. Viď napr aj:


1Tim 3:15 : ale keby som meškal, aby si vedel, ako sa treba správať v dome Božom, ktorým je cirkev živého Boha, stĺp to a pevná postať pravdy.

Boží dom je teda cirkev.
none
37

36. 27.06.2016, 18:22

Cirkev je prekladom gr. slova Ekklésia = zhromaždenie, cirkevná obec, miestna cirkev http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WEC&hs=G1577 .... čiže to, o čom hovorím. Viď napr aj:


1Tim 3:15 : ale keby som meškal, aby si vedel, ako sa treba správať v dome Božom, ktorým je cirkev živého Boha, stĺp to a pevná postať pravdy.

Boží dom je teda cirkev.

27.06.2016, 18:31
Cirkev je Kristova nevesta, cirkev sú údy Kristovho tela ktorého on je hlavou... Všetky miestne cirkvi (spoločenstvá) na svete sú dokopy jednou cirkvou a voria ju všetci oslávení v nebi aj žijúci na zemi...
none
38

37. Klein 27.06.2016, 18:31

Cirkev je Kristova nevesta, cirkev sú údy Kristovho tela ktorého on je hlavou... Všetky miestne cirkvi (spoločenstvá) na svete sú dokopy jednou cirkvou a voria ju všetci oslávení v nebi aj žijúci na zemi...

27.06.2016, 18:34
Cirkev = zhromaždenie. Keby si bol grék, a chcel by si niekomu povedať "zhromaždenie", povedal by si "ekklésia" (cirkev). Zmier sa s tým!
none
46

36. 27.06.2016, 18:22

Cirkev je prekladom gr. slova Ekklésia = zhromaždenie, cirkevná obec, miestna cirkev http://obohu.cz/bible/index.php?styl=WEC&hs=G1577 .... čiže to, o čom hovorím. Viď napr aj:


1Tim 3:15 : ale keby som meškal, aby si vedel, ako sa treba správať v dome Božom, ktorým je cirkev živého Boha, stĺp to a pevná postať pravdy.

Boží dom je teda cirkev.

27.06.2016, 18:50
Klein asi nepoznas verse, kde sa pise, ze Bohu nemozno postavit chram ludskymi rukami..
none
59

46. 27.06.2016, 18:50

Klein asi nepoznas verse, kde sa pise, ze Bohu nemozno postavit chram ludskymi rukami..

27.06.2016, 20:10
Wolfe k 46--preco potom chodis do zboru v Nedelu ci to neje Bohosluzba?
none
64

59. gabor 27.06.2016, 20:10

Wolfe k 46--preco potom chodis do zboru v Nedelu ci to neje Bohosluzba?

27.06.2016, 20:52
Ale urcite nie je prikazana a kto ju nedodrzi, tak nema smrtelny hriech ty mudry...
Protestantske cirkvi taketo veci nerobia..
none
45

31. Klein 27.06.2016, 17:52

Do cirkvi sa neda chodit pretoze ty si sucastou cirkvi, ked pismo hovori o pocuvani cirkvi je uplne evidentne ze hovori o pocuvani apostolov a ich nastupcov teda biskupov-starsich cirkvi...
Prvi krestania sa den co den stretavali v chrame, a rovnako aj doma na modlitbach a lamani chleba a pocuvali apostolov...

Cim dalej tym viac som presvedceny o tom ze prave katolicka cirkev sa riadi bibliou a vy ju prekrucate ako sa len da...

27.06.2016, 18:47
Cim dalej tym viac som presvedceny o tom ze prave katolicka cirkev sa riadi bibliou a vy ju prekrucate ako sa len da... >>
Samozrejme, ze katolicka cirkev sa jedina riadi bibliou, pretoze tam je napisane, ze mame sa klanat socham a uctievat mrtvych a inych bohov a bohyne...
none
42

24. Klein 27.06.2016, 17:27

Kazdy mame svoje povinnosti a cirkev právom prikazuje pre blaho veriacich urcite nariadenia... Dieta musi povinne chodit do skoly, ak si nezamestnany povinne musis byt nahlaseny na urade prace alebo si sam povinne odvadzat zdravotne poistenie... Co je zle na tom ze cirkev prikazuje zucastnovat sa povinne na bohosluzbach? Cirkev je prisna ale matka ktora nie je prisna nevychova zodpovedne deti...
U protestantov pôst nie je povinny ale dobrovolny a kedze je to dobrovolne takmer nikto sa nepos...

27.06.2016, 18:42
Tradicni katolici sa postia kazdy piatok, pretoze su lenivi ist do kostola, na cintorin, alebo za chorym do nemocnice..
Mozno by si mal ako katolik vediet, ze post v piatok nie je povinny, ak spravis niektore z inych moznosti..


Podla mna je to aj tak len vymysel cirkvi..
Prist niekam kvoli povinnosti a dobrovolne je dost rozdiel..

Mimochodom do kostola chodia vacsinou dospeli.. takze ich niet co ucit.. inymi slovami pouzil si zlu analogiu
none
41

20. Klein 27.06.2016, 17:16

Ak si chorý, musíš ísť do práce alebo máš iné problémy pre ktore sa sv. omse nemozes zucastnit tak to nie je hriech...
Avsak ak mas volno, mas moznost oslavit Boha v spolocenstve cirkvi a pripomenut si pamiatku tychto velkych obrancov viery a ty pre svoju lahostajnost do kostola nejdes a radsej ides s kamaratmi na pivo tak ano je to hriech, tazky hriech lebo svetsky zivot ti je prednejsi ako Boh...

27.06.2016, 18:39
Nechapem, preco niektori veriaci pouzivaju argumenty, ze ked niekto nejde do kostola tak hned ide s kamaratmi na pivo a podobne..

Boha mozem oslavit a modlit sa k nemu aj doma, nemusim ist kvoli tomu do kostola..
Co povedal Jezis?
none
47

41. 27.06.2016, 18:39

Nechapem, preco niektori veriaci pouzivaju argumenty, ze ked niekto nejde do kostola tak hned ide s kamaratmi na pivo a podobne..

Boha mozem oslavit a modlit sa k nemu aj doma, nemusim ist kvoli tomu do kostola..
Co povedal Jezis?

27.06.2016, 18:53
boha môžeš osláviť aj doma to je pravda, aj modliť sa môžeš k nemu doma......
ide o to aby si neprišiel o skutočny kresťansky život a to je chodiť do nejakého spoločenstva......večera pánova ti niečo hovorí?
none
50

47. 27.06.2016, 18:53

boha môžeš osláviť aj doma to je pravda, aj modliť sa môžeš k nemu doma......
ide o to aby si neprišiel o skutočny kresťansky život a to je chodiť do nejakého spoločenstva......večera pánova ti niečo hovorí?

27.06.2016, 18:56
On mal veceru panovu v chrame?
none
51

50. 27.06.2016, 18:56

On mal veceru panovu v chrame?

27.06.2016, 18:56
myslel som oni s nim..
none
53

50. 27.06.2016, 18:56

On mal veceru panovu v chrame?

27.06.2016, 19:00
prečo sa tak pýtaš?......ide o to aby clovek bol súčasťou nejakého spoločenstva a mohol sa potom zúčastnovat aj večere panovej...a robiť tak na jeho pamiatku....
za monitorom to nejde....
none
60

53. 27.06.2016, 19:00

prečo sa tak pýtaš?......ide o to aby clovek bol súčasťou nejakého spoločenstva a mohol sa potom zúčastnovat aj večere panovej...a robiť tak na jeho pamiatku....
za monitorom to nejde....

27.06.2016, 20:43
Uz ked tak chces rypat: Za monitorom sa ani nemodlim...
none
8
26.06.2016, 14:32
6
Ale ten chlapik, co napisal ten text, velmi dobre argumentuje tym, ze Peter a Pavol su podla RKC všadeprítomní.

No vsadepritony je LEN Boh !!!

Aky telefon??? Ved to je evidentna "hereza" - modlosluzba.

Ano, je to tak, v RKC je Cirkev viac ako Boh ...
none
13
27.06.2016, 12:08
Dabo, vám to vychádza vždy inak, ako nám, zvlášť ak to domotáte tak, že z toho vznikne nezvratný dôkaz a ste schopný si o to oprieť aj svoje spasenie.
Mne to je momentálne vtipné, ale ktovie, ako to posúdi Ježiš. Je to aj otázka porozumenia a nedorozumenia.

V 89 si rakúšani nevšimli braislavu a prišli až na záhorie. Začali sa s nima rozprávjať a záhoraci ništ.
Nakoniec im záhoraáci hovoria: máte predať šilingy ???, Rakúšani zase nerozumeli a nerozumeli vôbec a tak im záhoráci hovoria, Tak viete čo vy rakúšaní: bozajte nás v riť! A rakúšaní: Was ? A záhoráci: Áno nás.
Takáto je medzi nami debata.
none
14
27.06.2016, 16:28
Svätí v nebi sú zjednotení s Kristom. Už nežijú oni ale Kristus žije v nich... Svätí v nebi nepodliehajú fyzikálnym zákonom... Ak človek vymyslel telefón aby mohol komunikovať s človekom na druhej strane sveta o čo viac svätí v nebi vedia čo sa deje na zemi...
V biblii možno čítať : štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých....
Teda tí v nebi môžu obetovať Bohu modlitby ľudí žijúcich na zemi...

Ja verím v spoločenstvo svätých, že medzi tzv. pozemšťanmi a nebešťanmi existuje vzájomná väzba a nemôže ju zničiť ani smrť lebo ani smrť nás nemôže podľa písma odlúčiť od Kristovej lásky. A my všetci sme v Kristovi jedno telo a jeden duch. Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí že on je vinič a my ratolesti, že on je hlava a my údy existujeme aj napriek smrti vo vzájomnom spoločenstve a skrze Krista, s Kristom a v Kristovi si navzájom pomáhame prostredníctvom modlitieb za seba.

Ak už v prvom storočí sa kresťania tajne schádzali v katakombách pri hroboch mučeníkov a prosili ich o modlitbu u Boha je evidentné že verili v skutočnosť že svätí v nebi nás môžu počuť a ich úloha smrťou neskončila... Naďalej až do Kristovho príchodu pomáhajú svojim spolubratom na zemi ktorí sú ešte pútnikmi na tejto zemi prostredníctvom modlitby...

Písmo nás učí aby sme sa modlili za seba navzájom lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého... O čo viac sú spravodliví svätí v nebi ktorí sú už dokonale očistení Kristovou milosťou a diabol už nad nimi nemá žiadnu moc...

Za dokonalú modlitbu považujem kombináciu oslavy Boha, prosby smerované k Bohu, modlitba za iných ľudí a rovnako aj prosba o modlitbu... K tomuto nás vedú apoštoli a cirkev od počiatku...
none
18

14. Klein 27.06.2016, 16:28

Svätí v nebi sú zjednotení s Kristom. Už nežijú oni ale Kristus žije v nich... Svätí v nebi nepodliehajú fyzikálnym zákonom... Ak človek vymyslel telefón aby mohol komunikovať s človekom na druhej strane sveta o čo viac svätí v nebi vedia čo sa deje na zemi...
V biblii možno čítať : štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých....
Teda tí v nebi môžu obetovať Bohu modlitby ľudí žijúcich na zemi...
<...

27.06.2016, 17:03
Páter Pio povedal svojim spolubratom že lepšie im bude môcť pomáhať po smrti ako za života...
Pri exorcizme mnohokrat posadnuti v roznych castiach sveta kricali ze Pater Pio prichadza a modli sa spolu s knazom... Mnohokrat ho chori ludia videli aj desiatky rokov po smrti ako sedi vedla nich na posteli a modli sa za nich... Nespocetne ludi sa uzdravilo z tazkych chorob ked sa modlili pri jeho hrobe...
Tak ako panuje vecna jednota medzi Otcom Synom a Duchom Svatym, panuje aj jednota medzi krestanmi... Ked sa na zemi spoliehas v detstve na svojich rodicov, na svojich priatelov, ked si chori a spoliehas sa na doktorov urazas tym Boha?? Nie... Preco si teda myslis ze Boha urazas ked prosis inych o modlitbu?
none
23

18. Klein 27.06.2016, 17:03

Páter Pio povedal svojim spolubratom že lepšie im bude môcť pomáhať po smrti ako za života...
Pri exorcizme mnohokrat posadnuti v roznych castiach sveta kricali ze Pater Pio prichadza a modli sa spolu s knazom... Mnohokrat ho chori ludia videli aj desiatky rokov po smrti ako sedi vedla nich na posteli a modli sa za nich... Nespocetne ludi sa uzdravilo z tazkych chorob ked sa modlili pri jeho hrobe...
Tak ako panuje vecna jednota medzi Otcom Synom a Duchom Svatym, panuje aj jednota medz...

27.06.2016, 17:26
Páter Pio nemohol vedieť, čo s ním bude po smrti.

Exosrcizmus môžu prevádzkovať aj ľudia, ktorí Boha nikdy nepoznali: Mt 7,22-23 "Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov vyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili? A vtedy im vyznám: Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!"

Keď sa niekomu zjavujú mŕtvi, sú to démoni.
none
25

23. 27.06.2016, 17:26

Páter Pio nemohol vedieť, čo s ním bude po smrti.

Exosrcizmus môžu prevádzkovať aj ľudia, ktorí Boha nikdy nepoznali: Mt 7,22-23 "Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov vyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili? A vtedy im vyznám: Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!"

Keď sa niekomu zjavujú mŕtvi, sú to démoni.

27.06.2016, 17:31
Podla teba sa teda apostolom na vrchu Tabor nezjavili Mojzis a Elias ale demoni...

Ano ak exorcista vyhana zlych duchov a zaroven porusuje 6. Bozie prikazanie tak mu musi byt jasne ze si pije odsudenie...
Nemozno na jednej strane plnit Boziu volu a na druhej strane hresit...
none
30

25. Klein 27.06.2016, 17:31

Podla teba sa teda apostolom na vrchu Tabor nezjavili Mojzis a Elias ale demoni...

Ano ak exorcista vyhana zlych duchov a zaroven porusuje 6. Bozie prikazanie tak mu musi byt jasne ze si pije odsudenie...
Nemozno na jednej strane plnit Boziu volu a na druhej strane hresit...

27.06.2016, 17:46
Eliáš nezomrel, ale zaživa bol vzatý do neba. Nepoznáš písmo? Mojžiš vstal zmŕtvych - viď. Júd 1:9 (čiže Mojžiš takisto žije)

Ježiš povedal, že po ňom to možné bude. Aj žiť v hriechu, aj konať v Božom mene divy. Veď aj Judáš bol medzi 12-timi, keď ich posielal po dvoch po mestách a dedinách vyháňať zlých duchov.
none
34

30. 27.06.2016, 17:46

Eliáš nezomrel, ale zaživa bol vzatý do neba. Nepoznáš písmo? Mojžiš vstal zmŕtvych - viď. Júd 1:9 (čiže Mojžiš takisto žije)

Ježiš povedal, že po ňom to možné bude. Aj žiť v hriechu, aj konať v Božom mene divy. Veď aj Judáš bol medzi 12-timi, keď ich posielal po dvoch po mestách a dedinách vyháňať zlých duchov.

27.06.2016, 18:10
Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života...
none
35

34. Klein 27.06.2016, 18:10

Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života...

27.06.2016, 18:13
Lenže vy Kristovo Slovo nepočúvate!
none
40

35. 27.06.2016, 18:13

Lenže vy Kristovo Slovo nepočúvate!

27.06.2016, 18:37
Mám opačný názor... Kto počúva cirkev počúva Krista pretože on povedal apoštolom aby ohlasovali pravdu všetkým národom, na nich dýchol, odovzdal im Sv. Ducha aby odpúšťali hriechy a čo zviažu bude zviazané a čo rozviažu bude rozviazané... Preto ak apoštoli zrušili obriezku aj keď ju Kristus sám osobne nezrušil a ani o tom nikdy nehovoril mali na to právo a všetci kresťania ich počúvli...
none
43

40. Klein 27.06.2016, 18:37

Mám opačný názor... Kto počúva cirkev počúva Krista pretože on povedal apoštolom aby ohlasovali pravdu všetkým národom, na nich dýchol, odovzdal im Sv. Ducha aby odpúšťali hriechy a čo zviažu bude zviazané a čo rozviažu bude rozviazané... Preto ak apoštoli zrušili obriezku aj keď ju Kristus sám osobne nezrušil a ani o tom nikdy nehovoril mali na to právo a všetci kresťania ich počúvli...

27.06.2016, 18:45
To čo si napísal je čistý totalitný nezmysel. Ján 10,2-5: "Kto vchádza bránou, je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú.“"
...VY STE CUDZÍ!!!
none
54

43. 27.06.2016, 18:45

To čo si napísal je čistý totalitný nezmysel. Ján 10,2-5: "Kto vchádza bránou, je pastier oviec. Tomu vrátnik otvára a ovce počúvajú jeho hlas. On volá svoje ovce po mene a vyvádza ich. Keď ich všetky vyženie, kráča pred nimi a ovce idú za ním, lebo poznajú jeho hlas. Za cudzím nepôjdu, ba ujdú od neho, lebo cudzí hlas nepoznajú.“"
...VY STE CUDZÍ!!!

27.06.2016, 19:04
Aké slová povedal Kristus Petrovi ako jedinému z apoštolov?? Pas moje ovce, pas moje baránky...
On je pastier kresťanov tu na zemi, on je rybárom ľudí...

Mám nazvať všetkých kresťanov celé dlhé storočia pred reformáciou bludármi a mám sa pridať k spoločenstvu ktoré vzniklo zo vzbury a ktore sa nasledne rozstiepilo na desiatky smerov a stovky spolocenstiev pricom kazde jedno tvrdi ze sa riadi len bibliou a vedie ho Duch Svaty a kazde spolocenstvo sa líši v biblickom výklade? Mám byť kalvínom? alebo luteranom? alebo presbyterianom? alebo babtistom?? alebo metodistom??? ....
Cirkev je stlp a opora pravdy, len jedna cirkev moze hlasat pravdu... Ja odmietam posluchat vzburencov...

Ucta k Panne Marii je biblicka, viera v eucharistiu je biblicka, spoved je biblicka, nastupnictvo apostolov je biblicke, ocistec je biblicky, papezstvo je biblicke a vy pismo prekrucate na vlastnu zahubu... Nema zmysel to dalej riesit ty si písmo vykladas inak ako vsetci ucitelia cirkvi a vsetci znalci pisma z prvych storoci... Prvy biskup ktory prelozil pismo z grectiny do latinciny povedal: Nenasledujem nikoho len Krista v spolocenstve a v poslusnosti voci tebe Peter, skala a rybár ľudí...
none
61

54. Klein 27.06.2016, 19:04

Aké slová povedal Kristus Petrovi ako jedinému z apoštolov?? Pas moje ovce, pas moje baránky...
On je pastier kresťanov tu na zemi, on je rybárom ľudí...

Mám nazvať všetkých kresťanov celé dlhé storočia pred reformáciou bludármi a mám sa pridať k spoločenstvu ktoré vzniklo zo vzbury a ktore sa nasledne rozstiepilo na desiatky smerov a stovky spolocenstiev pricom kazde jedno tvrdi ze sa riadi len bibliou a vedie ho Duch Svaty a kazde spolocenstvo sa líši v biblickom výklade? Mám b...

27.06.2016, 20:45
OK vsetko je biblicke.. ked ti to ma pomoct.. zas aby ta nevyvratilo..
none
63

54. Klein 27.06.2016, 19:04

Aké slová povedal Kristus Petrovi ako jedinému z apoštolov?? Pas moje ovce, pas moje baránky...
On je pastier kresťanov tu na zemi, on je rybárom ľudí...

Mám nazvať všetkých kresťanov celé dlhé storočia pred reformáciou bludármi a mám sa pridať k spoločenstvu ktoré vzniklo zo vzbury a ktore sa nasledne rozstiepilo na desiatky smerov a stovky spolocenstiev pricom kazde jedno tvrdi ze sa riadi len bibliou a vedie ho Duch Svaty a kazde spolocenstvo sa líši v biblickom výklade? Mám b...

27.06.2016, 20:50
"Aké slová povedal Kristus Petrovi ako jedinému z apoštolov?? Pas moje ovce, pas moje baránky... " >> Ako mozes vediet, ci to nepovedal aj ostatnym apostolom?
Apostoli robili co ak nie pastierov?

Mozno to Petrovi povedal ako poslednemu prave pre tie 3 zapretia, presne preto sa ho aj trikrat pytal..
none
65

54. Klein 27.06.2016, 19:04

Aké slová povedal Kristus Petrovi ako jedinému z apoštolov?? Pas moje ovce, pas moje baránky...
On je pastier kresťanov tu na zemi, on je rybárom ľudí...

Mám nazvať všetkých kresťanov celé dlhé storočia pred reformáciou bludármi a mám sa pridať k spoločenstvu ktoré vzniklo zo vzbury a ktore sa nasledne rozstiepilo na desiatky smerov a stovky spolocenstiev pricom kazde jedno tvrdi ze sa riadi len bibliou a vedie ho Duch Svaty a kazde spolocenstvo sa líši v biblickom výklade? Mám b...

27.06.2016, 20:58
Pápeź nie je Peter, ale samozvaný zvodca, ktorý sa drzo vydáva za pastiera cirkvi!

1000x opakovaná lož o údajnom biblickom uctievaní Márie sa nikdy nestane pravdou. Ani miliónkrát. Veď to pochop!
none
17
27.06.2016, 16:58
" Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých...." >> A oni presne vedeli, co je kazda modlitba zac hej?

"Teda tí v nebi môžu obetovať Bohu modlitby ľudí žijúcich na zemi... " >> Ako je pravda, ze nie som uplne nadseny, ako obetovali zlatu casu plnu kadidla, co su modlitby svatych... Neviem, ci si sa docital tam aj ty...

"Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí že on je vinič a my ratolesti, že on je hlava a my údy existujeme aj napriek smrti vo vzájomnom spoločenstve a skrze Krista, s Kristom a v Kristovi si navzájom pomáhame prostredníctvom modlitieb za seba." >> Iste, preto tak ako mrtvi mozu pocut modlitby zivych, tak mozu zivi pocut motlitby mrtvych, alebo dokonca inych zivych...

none
19

17. 27.06.2016, 16:58

" Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých...." >> A oni presne vedeli, co je kazda modlitba zac hej?

"Teda tí v nebi môžu obetovať Bohu modlitby ľudí žijúcich na zemi... " >> Ako je pravda, ze nie som uplne nadseny, ako obetovali zlatu casu plnu kadidla, co su modlitby svatych... Neviem, ci si sa docital tam aj ty...

"Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí...

27.06.2016, 17:08
"Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

Ti v nebi ziju omnoho viac ako my.. To my sme mrtvi...

Boh Abraháma, Izáka a Jakuba je Bohom živých a nie mŕtvych.... Ak je Boh, Bohom Abraháma a Boh je len Bohom živých pričom vieme že Abrahám zomrel tak on musí žiť a aj žije... V nebeskej sláve....
none
39

19. Klein 27.06.2016, 17:08

"Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

Ti v nebi ziju omnoho viac ako my.. To my sme mrtvi...

Boh Abraháma, Izáka a Jakuba je Bohom živých a nie mŕtvych.... Ak je Boh, Bohom Abraháma a Boh je len Bohom živých pričom vieme že Abrahám zomrel tak on musí žiť a aj žije... V nebeskej sláve....

27.06.2016, 18:37
Katolici videli, poculi a vedia..
none
44

39. 27.06.2016, 18:37

Katolici videli, poculi a vedia..

27.06.2016, 18:47
Toto je apoštolské učenie ktoré od počiatku hlásali všetci kresťania sveta...
Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude...
Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko...
Ak si myslis ze prosba o modlitbu tvojich bratov ktori su s Panom v nebi privedie do zatratenia tak sa pleties... Skor neposlusnost a pýcha...
none
48

44. Klein 27.06.2016, 18:47

Toto je apoštolské učenie ktoré od počiatku hlásali všetci kresťania sveta...
Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude...
Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko...
Ak si myslis ze prosba o modlitbu tvojich bratov ktori su s Panom v nebi privedie do zatratenia tak sa pleties... Skor neposlusnost a pýcha...

27.06.2016, 18:53
Kresťania nie sú Boh. Už si to raz uvedom!

"Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude..." >>> No a? Ad populum nie je platný argument. odkaz

"Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko... " >>> lenže prikázal nám tiež duchov skúmať, či sú z Boha! odkaz

"Ak si myslis ze prosba o modlitbu tvojich bratov ktori su s Panom v nebi privedie do zatratenia tak sa pleties... Skor neposlusnost a pýcha... " >>> príhovor k mŕtvym je hriech: Iz 8,19: "Keď vám povedia: „Dopytujte sa u čarodejov a veštcov, čo šuškajú a šepocú; či sa nemá národ dopytovať u svojho boha, o živých u mŕtvych?“ "
none
52

48. 27.06.2016, 18:53

Kresťania nie sú Boh. Už si to raz uvedom!

"Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude..." >>> No a? Ad populum nie je platný argument. https://sk.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam#Spolo.C4.8Densk.C3.BD_apel_.28argumentum_ad_populum.2C_bandwagon_fallacy.29

"Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko... " >>> lenže prikázal nám tiež duchov skúmať, či sú z Boha! http://obo...

27.06.2016, 18:59
48 Uz vidim aky klein pouzije argument na "príhovor k mŕtvym je hriech:"


"Ja som Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jakuba"? A on nie je Bohom mŕtvych, ale živých."
Problem je v tom, ze tento vers katolici nepochopili...
none
55

48. 27.06.2016, 18:53

Kresťania nie sú Boh. Už si to raz uvedom!

"Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude..." >>> No a? Ad populum nie je platný argument. https://sk.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam#Spolo.C4.8Densk.C3.BD_apel_.28argumentum_ad_populum.2C_bandwagon_fallacy.29

"Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko... " >>> lenže prikázal nám tiež duchov skúmať, či sú z Boha! http://obo...

27.06.2016, 19:19
Pyta sa katolik na buducnost?? Obracia sa na mrtvych aby sa mu zjavili a povedali co sa ma stat? CIrkev spiritizmus, okultizmus a vsetko ohladom toho zakazuje pod smrtelnym hriechom!
Ucta k svatym v nebi a prosba o modlitbu je nieco uplne ine...
Mrtvy je ten kto zije v hriechu nie ten kto je v nebi...

Jezis autoritu ohlasovat pravdu v jeho mene odovzdal len apostolom a ti ju odovzdali svojim nastupcom... Apostoli zakladali miestne cirkvi a v kazdej miestnej cirkvi zvolili jedneho za vodcu- biskupa... Pricom apostol Peter navstevoval tieto miestne cirkvi a povzbudzoval ich vo viere.. Navstivil vsetky miestne cirkvi ktore zalozil... Centrum krestanstva bolo prelozene z izraela do antiochie a nasledne do rima... ked bol problem alebo spor v jednotlivych miestnych cirkvach vzdy sa biskupi obratili na rím ako si maju dalej pocinat... A tak je to dodnes...
none
57

55. Klein 27.06.2016, 19:19

Pyta sa katolik na buducnost?? Obracia sa na mrtvych aby sa mu zjavili a povedali co sa ma stat? CIrkev spiritizmus, okultizmus a vsetko ohladom toho zakazuje pod smrtelnym hriechom!
Ucta k svatym v nebi a prosba o modlitbu je nieco uplne ine...
Mrtvy je ten kto zije v hriechu nie ten kto je v nebi...

Jezis autoritu ohlasovat pravdu v jeho mene odovzdal len apostolom a ti ju odovzdali svojim nastupcom... Apostoli zakladali miestne cirkvi a v kazdej miestnej cirkvi zvolili jed...

27.06.2016, 19:33
citujem z jedneho ceskeho clanku:

Motto: “Jednou ze známek malosti je nevíra ve velké lidi”

V dnešní době je silně rozšířena nedůvěra k velkým lidem, jejichž velikostí byl “jen” charakter. Nechybí úcta k úspěšným sportovcům, manažérům, vědcům, lidem, kteří dosáhli velkého jmění. Ale lidé, kteří žili krásným životem, měli ryzí charakter, nejsou v kurzu. A často se pochybuje jak o motivech jejich života, či zda vůbec takový žili a nejde-li jen o výmysl. Když zemřela princezna Diana, noviny byly plné této události a neopomněly zmínit její zásluhy o charitu či boj proti nášlapným minám. V téže době zemřela také Matka Tereza, o které jsme se dočetli jen minimum. Některé články také srovnávaly tyto dvě ženy – nesrovnatelné. Jedna dávala drobty ze svých přebytků. Pak po pitce se svým milencem v přepychovém hotelu zemřela za divoké jízdy svého řidiče. Ó, jak svatý konec! Davy jí oplakávaly a dávaly tisíce květin na její poctu. Druhá žena zemřela v tichosti, chudobě a skromnosti, po životě, ve kterém dávala vše, co měla. Nejen ze svého skromného jmění, ale i ze zdraví a veškerého času - plnou oběť své bytosti. Jaký nebetyčný rozdíl těchto dvou bytostí! Následovnice Matky Terezy dnes pracují dál po celém světě. Ano, každý není Tereza, ale přece jen.
none
58

57. Klein 27.06.2016, 19:33

citujem z jedneho ceskeho clanku:

Motto: “Jednou ze známek malosti je nevíra ve velké lidi”

V dnešní době je silně rozšířena nedůvěra k velkým lidem, jejichž velikostí byl “jen” charakter. Nechybí úcta k úspěšným sportovcům, manažérům, vědcům, lidem, kteří dosáhli velkého jmění. Ale lidé, kteří žili krásným životem, měli ryzí charakter, nejsou v kurzu. A často se pochybuje jak o motivech jejich života, či zda vůbec takový žili a nejde-li jen o výmysl. Když zemřela princezna Di...

27.06.2016, 19:42
57/
Velkí ludia nemusia byť vždy len svatí, alebo práve svatí :D
none
62

57. Klein 27.06.2016, 19:33

citujem z jedneho ceskeho clanku:

Motto: “Jednou ze známek malosti je nevíra ve velké lidi”

V dnešní době je silně rozšířena nedůvěra k velkým lidem, jejichž velikostí byl “jen” charakter. Nechybí úcta k úspěšným sportovcům, manažérům, vědcům, lidem, kteří dosáhli velkého jmění. Ale lidé, kteří žili krásným životem, měli ryzí charakter, nejsou v kurzu. A často se pochybuje jak o motivech jejich života, či zda vůbec takový žili a nejde-li jen o výmysl. Když zemřela princezna Di...

27.06.2016, 20:48
Hej pretoze niekoho nastavila katolicka cirkev. ta zhyrala babylonska neviestka za svateho a velkeho (myslene vseobecne)..
Tak uz sa potrhame

Okrem toho mnoho svatych bolo vyhlasenych svatymi pre zasluhy cirkvi, nie pre ich svatost (Ako napr Ignac z Loyoly atd..)..
none
67

55. Klein 27.06.2016, 19:19

Pyta sa katolik na buducnost?? Obracia sa na mrtvych aby sa mu zjavili a povedali co sa ma stat? CIrkev spiritizmus, okultizmus a vsetko ohladom toho zakazuje pod smrtelnym hriechom!
Ucta k svatym v nebi a prosba o modlitbu je nieco uplne ine...
Mrtvy je ten kto zije v hriechu nie ten kto je v nebi...

Jezis autoritu ohlasovat pravdu v jeho mene odovzdal len apostolom a ti ju odovzdali svojim nastupcom... Apostoli zakladali miestne cirkvi a v kazdej miestnej cirkvi zvolili jed...

27.06.2016, 21:06
Špuiritizmus zakazujete, ale mŕtvych uctievate. Veď aj Aštar Šeran odsudzuje RFID čipy pod kožu, ako aj vy. odkaz odkaz ....Ale to ešte neznamený, že tzv Vesmírni Ľudia majú kontakt s anjelmi. Veď to pochop! Preskočili ste z blata do kaluže!

Žiadny nástupca po Petrovi nebol ohlásený, a ani sám Peter sa nikde nezmieňuje o potrebe jeho nástupníctva. Všetko ste si to len vymysleli!
none
49

44. Klein 27.06.2016, 18:47

Toto je apoštolské učenie ktoré od počiatku hlásali všetci kresťania sveta...
Opäť tvrdím je nemyslitelne aby boli uplne vsetci krestania na svete 1600 rokov v blude...
Kristus daroval apoštolom Ducha Svateho... Ak spochybnim vieru prvych krestanov mozem spochybnit vsetko...
Ak si myslis ze prosba o modlitbu tvojich bratov ktori su s Panom v nebi privedie do zatratenia tak sa pleties... Skor neposlusnost a pýcha...

27.06.2016, 18:54
Kristus povedal, ze po jeho odchode vtrhnu vlci..

"Skor neposlusnost a pýcha..." >> huf tak to je polka katolickeho klera za vyse 1000 rokov v pekle
none
56

49. 27.06.2016, 18:54

Kristus povedal, ze po jeho odchode vtrhnu vlci..

"Skor neposlusnost a pýcha..." >> huf tak to je polka katolickeho klera za vyse 1000 rokov v pekle

27.06.2016, 19:22
Samozrejme v kazdom storoci z cirkvi vystupili mnohi a hlasali vsemozne bludy, cirkev zvolala koncil ktory trval niekedy aj 5 rokov, biskupi diskutovali, modlili sa a nakoniec vyhlasili pravdu viery a blud odsudili...
none
66

56. Klein 27.06.2016, 19:22

Samozrejme v kazdom storoci z cirkvi vystupili mnohi a hlasali vsemozne bludy, cirkev zvolala koncil ktory trval niekedy aj 5 rokov, biskupi diskutovali, modlili sa a nakoniec vyhlasili pravdu viery a blud odsudili...

27.06.2016, 21:00
Blud vyhlásili a pravdu odsúdili.
none
21

17. 27.06.2016, 16:58

" Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých...." >> A oni presne vedeli, co je kazda modlitba zac hej?

"Teda tí v nebi môžu obetovať Bohu modlitby ľudí žijúcich na zemi... " >> Ako je pravda, ze nie som uplne nadseny, ako obetovali zlatu casu plnu kadidla, co su modlitby svatych... Neviem, ci si sa docital tam aj ty...

"Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí...

27.06.2016, 17:21
"A oni presne vedeli, co je kazda modlitba zac hej?" >>> v nebi sú zmysly rozšírené

"Ako je pravda, ze nie som uplne nadseny, ako obetovali zlatu casu plnu kadidla, co su modlitby svatych... Neviem, ci si sa docital tam aj ty..." >>> podobne, ako sa Slovo stalo telom (Kristus), Slovom bolo stvorené všetko; tak sa aj modlitby zhmotňujú v Božej prítomnosti. (1Kor 2:14 : telesný človek nechápe vecí Ducha Božieho, lebo sú mu bláznovstvom, a nemôže ich poznať, lebo sa majú duchovne posudzovať.)
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 3 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 264 102 B vygenerované za : 0.119 s unikátne zobrazenia tém : 36 229 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.