hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

17. November - Berieme si späť svoju krajinu

príspevkov
46
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.10.2012 22:57
posledná zmena 26.10.2012 17:55
1
24.10.2012, 22:57
odkaz

link má niekoľko strán vrátane diskusií )
------------------------------------------------------------
17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom! Vyzývame učiteľov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných,nezamestnaných, všetkých, ktorí boli posledných 23 rokov klamaní a okrádaní politickou elitou spolu s oligarchiou z finančných skupín.
----------------------------------------------------------------------

1. celonárodné stretnutie občanov Slovenska
NÁROD POVSTAŇ – NEŽIJEŠ, ŽIVORÍŠ !!!
1. celonárodné stretnutie občanov Slovenska


krátky výpis:

Dňa 17.11.2012 sa v mestách Bratislava, Trnava, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Poprad, Nové Zámky, Košice a Prešov uskutočnia protesty pod názvom Berieme si späť svoju krajinu. Protesty sa začnú o 15.00 hod súčasne vo všetkých mestách.

Dôvodom protestov je neúnosná ekonomická a politická situácia v Slovenskej republike. Za protestami nestojí žiadna politická strana ani hnutie, ani žiadna finančná skupina. Je to spontánne rozhodnutie občanov Slovenska, ktorí sú nespokojní s vývojom a smerom, ktorým sa Slovensko uberá za posledných 23
Požiadavky

v zmysle cl.32 ústavy SR vyslovujeme vláde ako aj prezidentovi SR nedôveru a z uvedeného dôvodu TRVÁME na okamžitom:

1) rozpustení parlamentu
2) zastavenie "reforiem" proti ľuďom
3) audit verejného dlhu
4) znárodnenie strategických odvetví
5) zabezpečenie potravinovej a ekonomickej sebestačnosti
6) potrestanie vinníkov

Odôvodnenie:
1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.
2.) Požadujeme okamžité zrušenie všetkých reforiem namierených proti ľuďom.
3.) Požadujeme audit verejného dlhu Slovenska, s moratóriom na splátky dlhu, pretože slúžili súkromným záujmom a nie v prospech všetkých občanov.
4.) Požadujeme obnovenie verejnej kontroly strategických odvetvi, ktoré sú dôležite pre spoločnosť: poľnohospodárstvo, bankovníctvo, energetika, vodne hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia.
5.) Okamžité spustenie procesov,vymenovanie úradníckej vlády, sfunkčnenie referenda, nový volebný zákon atď, smerujúcich k zabezpečeniu ekonomickej a potravinovej sebestačnosti, zabezpečenie podpory národného hospodárstva + vymanenie sa z područia EÚ dlhov a sankcii.
6.) Vyvodenie trestnej, politickej a morálnej zodpovednosti vinníkom , ktorí okradli, ožobráčili, zdevastovali, zničili a rozpredali Našu vlasť za posledných 23 rokov!
👍: havran
none
3

1. 24.10.2012, 22:57

http://www.1711.sk/

link má niekoľko strán vrátane diskusií )
------------------------------------------------------------
17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom! Vyzývame učiteľov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných,...

24.10.2012, 23:01
Re: 1

Niekto je tu prispatý a opakuje sa.
none
4

3. Romanov 24.10.2012, 23:01

Re: 1

Niekto je tu prispatý a opakuje sa.

24.10.2012, 23:04
niektore veci ale stoja za zopakovanie.
👍: havran
none
5

3. Romanov 24.10.2012, 23:01

Re: 1

Niekto je tu prispatý a opakuje sa.

24.10.2012, 23:05
myslím, že konečne prišiel čas na zmenu..je nevyhnutná !
👍: havran
none
2
6

2. 24.10.2012, 22:58

www.diskusneforum.sk/tema/zoberme-si-spat-nase-slovensko

24.10.2012, 23:05
sorry.nevšimla som si..)
none
7
25.10.2012, 09:38
Systém nie je zlý. Chyba je v bežných ľuďoch, ktorí nie sú ochotní zo seba niečo obetovať. Proste prílišné podliehanie svojim slabostiam, chybám a egoizmu.
none
8

7. 25.10.2012, 09:38

Systém nie je zlý. Chyba je v bežných ľuďoch, ktorí nie sú ochotní zo seba niečo obetovať. Proste prílišné podliehanie svojim slabostiam, chybám a egoizmu.

25.10.2012, 09:52
systém nie je zlý ? ..máš silné reči zo svojho uhla pohľadu,...systém a tí čo ho riadia kam dostali slovensko a hlavne úroveň občanov ?. čo ty sám robíš preto aby si to zmenil ..napr. zmenil systém..jeho zákony, zvýšil platy a celkovú úroveň ..atď, ..vrátil občanom ich dôstojnosť, .. ..či len svalnaté reči na df ?
none
9

8. 25.10.2012, 09:52

systém nie je zlý ? ..máš silné reči zo svojho uhla pohľadu,...systém a tí čo ho riadia kam dostali slovensko a hlavne úroveň občanov ?. čo ty sám robíš preto aby si to zmenil ..napr. zmenil systém..jeho zákony, zvýšil platy a celkovú úroveň ..atď, ..vrátil občanom ich dôstojnosť, .. ..či len svalnaté reči na df ?

25.10.2012, 10:00
Ja mám predovšetkým reči pravdivé, nie silné, i keď v pravde je obrovská sila.

>> systém a tí čo ho riadia kam dostali slovensko a hlavne úroveň občanov ?

Systém sa neriadi sám, ale vyžaduje spoluprácu bežného človeka, ten mu svojim konaním dodáva legitímnosť. Slovensko na kolená dostali sami Slováci tým, že sa dajú ľahko kúpiť, zastrašiť. Nie je tu žiadna morálka ani hrdosť.

>> čo ty sám robíš preto aby si to zmenil ..napr. zmenil systém..jeho zákony, zvýšil platy a celkovú úroveň ..atď, ..vrátil občanom ich dôstojnosť, .. ..či len svalnaté reči na df ?

Obetúval som svoje nižšie ja a napr. dosť dlhú dobu som bol nepodplatiteľný, čo malo zásadný spirituálny efekt na vývoj ľudstva. Hoci ani zďaleka nebola šanca, že by som dokázal pretlačiť vašu necnosť, takže som nakoniec musel skloniť hlavu aj ja, a vlastne čakám, že teraz za svoje práva budete trochu bojovať aj vy, pretože sám na to, aby som porazil Systém, nemám. Bude to veľmi dlhá a bolestivá cesta, nečakajte žiadne rýchle riešenie. Good Luck.
none
10

8. 25.10.2012, 09:52

systém nie je zlý ? ..máš silné reči zo svojho uhla pohľadu,...systém a tí čo ho riadia kam dostali slovensko a hlavne úroveň občanov ?. čo ty sám robíš preto aby si to zmenil ..napr. zmenil systém..jeho zákony, zvýšil platy a celkovú úroveň ..atď, ..vrátil občanom ich dôstojnosť, .. ..či len svalnaté reči na df ?

25.10.2012, 10:34
system tvori hierarchia, ci za socializmu, alebo teraz.
hierarchiu moze ovladat masa o tom je demokracia.
chybna je teda hierarchia a s nou system.
myslim ze sa neda ocakavat mesias s vedomim, ze moc korumpuje.
vychodiskom ostava len demokracia, teda plne zapajanie sa kazdeho obcana do politickeho diania, cim neda spolocnost hierarchii moznost konat proti nej. Ale da sa to s takouto ignoranstskou spolocnostou? Co sa deje je len nasledok spravania sa beznych ludi, kedze nemozu povedat, ze nemozu zasiahnut, mozu a to kedykolvek.
none
12

8. 25.10.2012, 09:52

systém nie je zlý ? ..máš silné reči zo svojho uhla pohľadu,...systém a tí čo ho riadia kam dostali slovensko a hlavne úroveň občanov ?. čo ty sám robíš preto aby si to zmenil ..napr. zmenil systém..jeho zákony, zvýšil platy a celkovú úroveň ..atď, ..vrátil občanom ich dôstojnosť, .. ..či len svalnaté reči na df ?

25.10.2012, 12:16
Prečo ľudia trpia: odkaz

Proste si za to môžu sami, len si to často nechcú priznať ako ty, Onya. Keď vás niekto upozorňuje na vaše vlastné chyby, tak len štekáte. Tak si musíte prežiť dôsledky vašich názorov uvedených do praxe.
none
19

12. 25.10.2012, 12:16

Prečo ľudia trpia: http://supa.blog.idnes.cz/c/297770/Kontroverzna-tema-ludskeho-utrpenia.html

Proste si za to môžu sami, len si to často nechcú priznať ako ty, Onya. Keď vás niekto upozorňuje na vaše vlastné chyby, tak len štekáte. Tak si musíte prežiť dôsledky vašich názorov uvedených do praxe.

25.10.2012, 13:53
a teba sa to netýka..keď hovorííš že my".. ty tam nepatríš ?.. nevieš či niečo robím alebo nie..ak robím..všetci sa boja...a o to aby nemal problémy. Môžem bežný človek zmeniť zákon? Môže sa dovolávať pravdy kde chce ..odpovede sa nedočká ani riešenia...a nakoineic v totmo systéme ide sám proti sebe..tak je to nastavené..sám si stratený., preto sa vlastne 17.11. robí to čo sa robí..aby si vláda konečne všimla že niečo nie je s kotolný poriakdom a že odbilo.
none
44

19. 25.10.2012, 13:53

a teba sa to netýka..keď hovorííš že my".. ty tam nepatríš ?.. nevieš či niečo robím alebo nie..ak robím..všetci sa boja...a o to aby nemal problémy. Môžem bežný človek zmeniť zákon? Môže sa dovolávať pravdy kde chce ..odpovede sa nedočká ani riešenia...a nakoineic v totmo systéme ide sám proti sebe..tak je to nastavené..sám si stratený., preto sa vlastne 17.11. robí to čo sa robí..aby si vláda konečne všimla že niečo nie je s kotolný poriakdom a že odbilo.

25.10.2012, 17:15
>> a teba sa to netýka..keď hovorííš že my".. ty tam nepatríš ?

Všetky všeobecné pravdy platia na všetkých.

>> preto sa vlastne 17.11. robí to čo sa robí..aby si vláda konečne všimla že niečo nie je s kotolný poriakdom a že odbilo.

Fandím vám, aby ste si zas vydobyli moc, ktorá vám [snáď] patrí.
none
11
25.10.2012, 11:03
17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom! Vyzývame učiteľov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných, nezamestnaných, všetkých, ktorí boli posledných 23 rokov klamaní a okrádaní politickou elitou spolu s oligarchiou z finančných skupín.

...s týmto by sa dalo súhlasiť, ale ak nezískate pre zmenu dôchodcov a študentov, tak neviem, neviem...dôchdcov by nebol problém získať, veď tie dôchodky sú žalostné, horšie, že väčšina z nich miluje Fica, a študenti by mali protestovať aspoň proti SOZE, to by sa mi páčilo!

...tá ďalšia výzva je neuskutočniteľná, fantasmagorická. Držte sa reality.
none
13

11. 25.10.2012, 11:03

17.novembra uplynie 23 rokov od chvíle, kedy sme chceli žiť slušnejší a lepší život. 17. novembra bude 23 rokov klamstiev, rozkrádania spoločného majetku, vzniku finančných skupín, oligarchie a bujnejúcej korupcie. Spoločne povieme DOSŤ! Spoločne sa postavíme arogancii štátnej moci a politikom! Vyzývame učiteľov, zdravotné sestry, živnostníkov, zamestnaných, nezamestnaných, všetkých, ktorí boli posledných 23 rokov klamaní a okrádaní politickou elitou spolu s oligarchiou z finančných skupín.
...

25.10.2012, 13:06
....npríklad by bolo múdre, žiadať od Fica daň z bohatstva. Teda nie len od neho, ale všetkých boháčov na Slovensku.
none
14

13. 25.10.2012, 13:06

....npríklad by bolo múdre, žiadať od Fica daň z bohatstva. Teda nie len od neho, ale všetkých boháčov na Slovensku.

25.10.2012, 13:14
ja by som nikoho nezdanoval.
Len by som upravil zivotne minimum a standardizoval by som platy zamestnancom. Kto by nevedel zamestnanca riadne zaplatit ten nech nepodnika. Cely problem s ekonomikou je totiz len o tom, ze bezny obcan nema dost penazi a tak nevie podporovat kolobeh vyroby a spotreby. ak by sa zakonom drzali platy na ekonomicko udrzatelnej urovni, tak by sa prerozdelovanie stalo rovnomernejsie a ekonomika stalejsia, produktivnejsia a hlavne prospesna pre VSETKYCH zucastnenych a nie len pre par zakomplexovanych hovien v ludskej kozi.
👍: havran
none
15

14. 25.10.2012, 13:14

ja by som nikoho nezdanoval.
Len by som upravil zivotne minimum a standardizoval by som platy zamestnancom. Kto by nevedel zamestnanca riadne zaplatit ten nech nepodnika. Cely problem s ekonomikou je totiz len o tom, ze bezny obcan nema dost penazi a tak nevie podporovat kolobeh vyroby a spotreby. ak by sa zakonom drzali platy na ekonomicko udrzatelnej urovni, tak by sa prerozdelovanie stalo rovnomernejsie a ekonomika stalejsia, produktivnejsia a hlavne prospesna pre VSETKYCH zucastnenych a ...

25.10.2012, 13:23
...Anglicko pred pár rokmi zdanilo švajčiarske účty svojim podnikateľom 50%. A to je fungujúca ekonomika s bohatým sociálnym programom. Belgickí podnikatelia tam majú uložených 30 miliárd eur. Mňa by zaujímala reálna suma, že koľko nakradli tí naši.
none
16

15. 25.10.2012, 13:23

...Anglicko pred pár rokmi zdanilo švajčiarske účty svojim podnikateľom 50%. A to je fungujúca ekonomika s bohatým sociálnym programom. Belgickí podnikatelia tam majú uložených 30 miliárd eur. Mňa by zaujímala reálna suma, že koľko nakradli tí naši.

25.10.2012, 13:32
No a pomohlo to anglicku nejako? libra je na historickom minime.
Dane putuju do statnej kasy a tam je korupcia, cize tam tie peniaze budu len rozkradane. Ak by peniaze koncili viac u obcana samotneho, tak by to vypadalo inac. Dal by som viac zodpovednosti beznemu obcanovi.. znamena nech lepsie zarobi a nech sa stara aj o svoje okolie a statnu moc minimalizovat, pretoze ta ak disponuje velkou mocou a peniazmi, tak je to vzdy len galiba. vo svajciarsku je tiez minimalna moc statu.. maju to tam ale vsetko drahe, ale aj ZAROBIA a mozu si to dovolit. To je podla mna ekonomika.
none
18

15. 25.10.2012, 13:23

...Anglicko pred pár rokmi zdanilo švajčiarske účty svojim podnikateľom 50%. A to je fungujúca ekonomika s bohatým sociálnym programom. Belgickí podnikatelia tam majú uložených 30 miliárd eur. Mňa by zaujímala reálna suma, že koľko nakradli tí naši.

25.10.2012, 13:45
Petrana - asi by si sadla na... a nečurala , lebo by ti vyschlo v krku. Kapitál a cirkev hrajú spoločnú hru.
none
17
25.10.2012, 13:42
Podstata biedy utláčanej väčšiny je v tom , že aj keď sama vytvorí bohatstvo , bohatí hovoria , že im nepatrí a zákonmi im to čo vytvoria odníma. ZAtiaľ platí , že menšina parazitov má v rukách "demokraciu" kapitálu a vnútila ju celému svetu pod heslom nedoknuteľnosti svätého práva na súkromné vlastníctvo. Akým svätým právom kapitál zdiera - nuž právom posväteným cirkvou , tvrdiac , že sú to božie zákony.Aby pochopili aj veriaci: nie je podstatné či v Boha veríte , ale to čo v jeho mene cirkev a kapitál vystrája.
none
20
25.10.2012, 13:55
podstata je v nereálnych požiadavkách!..a tak 1.celonárodné stretnutie občanov Slovenska...- dopadne ako GORILA,zametie sa pod koberec..tiež sa opakujem.
none
21

20. 25.10.2012, 13:55

podstata je v nereálnych požiadavkách!..a tak 1.celonárodné stretnutie občanov Slovenska...- dopadne ako GORILA,zametie sa pod koberec..tiež sa opakujem.

25.10.2012, 14:14
co presne a preco je to nerealne Mojka?
none
22

21. 25.10.2012, 14:14

co presne a preco je to nerealne Mojka?

25.10.2012, 14:21
vyslovenie nedôvery vláde a prezidentovi? zároveň rozpustiť parlament?..Kto potom zastaví okrem iného, reformy..zatiaľ máme parlamentnú demokraciu a ku priamej demokracii, aspoň ja..ešte nedovidím!
none
23
25.10.2012, 14:54
Niekto, kto sa toho bude chciet ujat a koho schvalia obcania Mojka.
Je to len na ludoch.. ziadne nemozne v tomto smere nevidim.
none
24

23. 25.10.2012, 14:54

Niekto, kto sa toho bude chciet ujat a koho schvalia obcania Mojka.
Je to len na ludoch.. ziadne nemozne v tomto smere nevidim.

25.10.2012, 15:12
Boris veľmi všeobecne povedané..dám ti konkrétne čísla: Slovensko má 4 200 tis. dospelých ľudí z toho:
- 1 100 tis. dôchodcov
- 400 tis. národnostné menšiny
- 380 tis. Rómov ( zdroj pre majamaja, ktorý v inej téme neveril )
skús mi aspoň v hrubých obrysoch napísať..kto bude ten "niekto?..ako budú toho"niekto" schvaľovať?

odkaz
none
26

24. 25.10.2012, 15:12

Boris veľmi všeobecne povedané..dám ti konkrétne čísla: Slovensko má 4 200 tis. dospelých ľudí z toho:
- 1 100 tis. dôchodcov
- 400 tis. národnostné menšiny
- 380 tis. Rómov ( zdroj pre majamaja, ktorý v inej téme neveril )
skús mi aspoň v hrubých obrysoch napísať..kto bude ten "niekto?..ako budú toho"niekto" schvaľovať?

http://korzar.sme.sk/c/4684012/na-slovensku-zije-asi-380-tisic-romov.html

25.10.2012, 15:20
Ked k tomu pride, mozeme sa o tom bavit Mojka. Ziadas nemozne.. najprv treba niekde zacat.
Takze ked sa obcania rozhodnu konecne zakrocit, POTOM sa mozu hlasit ludia, ktori si myslia, ze by administrativu aspon docasne zvladli. Ale pokial sa neurobi krok 1, neda sa skakat ku kroku 2.
none
27

26. 25.10.2012, 15:20

Ked k tomu pride, mozeme sa o tom bavit Mojka. Ziadas nemozne.. najprv treba niekde zacat.
Takze ked sa obcania rozhodnu konecne zakrocit, POTOM sa mozu hlasit ludia, ktori si myslia, ze by administrativu aspon docasne zvladli. Ale pokial sa neurobi krok 1, neda sa skakat ku kroku 2.

25.10.2012, 15:25
ach, ta naše lietadielko...
none
29

27. 25.10.2012, 15:25

ach, ta naše lietadielko...

25.10.2012, 15:33
Mojka, nesnaz sa ma prosim srat.
Robil som v troch medzinarodnych spolocnostiac, niesom debil.
Vsade to funguje tak, ze sa najpr urci "ze co" a az potom sa moze urcovat"ze kto".
Takze lietadlo si sama ak si myslis, ze je to nejaky problem.. Problem je u ludi ako aj ty sama momentalne predvadzas, ze sa nevedia rozhybat, pretoze vahaju, neveria, spekuluju nad sprostostami, namiesto toho, aby sa konecne do toho pustili.
none
25
25.10.2012, 15:15
komunisti po 48 roku povymieňali odborníkov za robotníkov, skonfiškovali priemysel, ukradli úspory a začali prenasledovať vlastných občanov.
myslím, že keď ľudia prežili hento, prežili by aj vládu utopistov, takže smelo do toho!
none
28
25.10.2012, 15:27
25
Komunisti majú zlodejinu v krvi. Kradli po 48. roku, po roku 89 kradnú ich potomkovia.
none
30

28. 25.10.2012, 15:27

25
Komunisti majú zlodejinu v krvi. Kradli po 48. roku, po roku 89 kradnú ich potomkovia.

25.10.2012, 15:34
potom to ale niesu komunisti.. no vydavat sa za nich iste mozu..
none
31

30. 25.10.2012, 15:34

potom to ale niesu komunisti.. no vydavat sa za nich iste mozu..

25.10.2012, 15:36
30
Komunista splodí len komunistu, aj keď si bude hovoriť demokrat.
none
32

31. 25.10.2012, 15:36

30
Komunista splodí len komunistu, aj keď si bude hovoriť demokrat.

25.10.2012, 15:59
Ak mu ide o majetky, peniaze.. tak je to kapitalista.
Komunistovi ide o komunitu. Su to ideologickofilozoficke rozdelenia a nie nalepka urcuje kto co je, ale jeho ciny.
none
33

32. 25.10.2012, 15:59

Ak mu ide o majetky, peniaze.. tak je to kapitalista.
Komunistovi ide o komunitu. Su to ideologickofilozoficke rozdelenia a nie nalepka urcuje kto co je, ale jeho ciny.

25.10.2012, 16:02
32
Komunista je pliaga, parazit, príživník a keď ty ich obhajuješ, tak si aj ty.
none
34

33. 25.10.2012, 16:02

32
Komunista je pliaga, parazit, príživník a keď ty ich obhajuješ, tak si aj ty.

25.10.2012, 16:13
Som komunista celym svojim srdcom. Peniaze mi nic nehovoria.. je to len prostriedok. Zalezi mi na ludoch, na komunite.
none
35

34. 25.10.2012, 16:13

Som komunista celym svojim srdcom. Peniaze mi nic nehovoria.. je to len prostriedok. Zalezi mi na ludoch, na komunite.

25.10.2012, 16:18
34

Sledujem tvoje príspevky, tvoje chovanie tomu nasvedčuje. Inak hlásiť sa ku komunistom, to neurobí žiaden normálny človek. Ale môžeš byť spokojný, takých ako ty je na DF viac.
none
36

35. 25.10.2012, 16:18

34

Sledujem tvoje príspevky, tvoje chovanie tomu nasvedčuje. Inak hlásiť sa ku komunistom, to neurobí žiaden normálny človek. Ale môžeš byť spokojný, takých ako ty je na DF viac.

25.10.2012, 16:27
Napriek tomu sa pokladam za normalneho cloveka.
none
41

36. 25.10.2012, 16:27

Napriek tomu sa pokladam za normalneho cloveka.

25.10.2012, 16:51
vladko, komunizmus je ekonomicko-hospodárska doktrína, ktorá kladie dôraz na kolektivizmus, a spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, kde vládne ľud a nie Boh.
none
42

41. 25.10.2012, 16:51

vladko, komunizmus je ekonomicko-hospodárska doktrína, ktorá kladie dôraz na kolektivizmus, a spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, kde vládne ľud a nie Boh.

25.10.2012, 16:55
41
To si si asi zmýlil adresáta. :-(
none
43

41. 25.10.2012, 16:51

vladko, komunizmus je ekonomicko-hospodárska doktrína, ktorá kladie dôraz na kolektivizmus, a spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, kde vládne ľud a nie Boh.

25.10.2012, 16:58
co to mas na avatare prairelabster? to je svajc?
none
37
25.10.2012, 16:29
36 Boris
:-)
none
38

37. 25.10.2012, 16:29

36 Boris
:-)

25.10.2012, 16:30
prosim?
none
39

38. 25.10.2012, 16:30

prosim?

25.10.2012, 16:33
38

úsmev
none
40

39. 25.10.2012, 16:33

38

úsmev

25.10.2012, 16:49
Vladko
none
45
26.10.2012, 08:27
Grékov hnevajú tajní milionári, vyšetrujú ministrov aj poslancov
Zoznam ľudí s kontami vo Švajčiarsku grécku vládu nezaujal, iní na ňom získali stámilióny. Gréckych politikov teraz vyšetruje polícia. Majú ukázať, ako sa im podarilo tak rýchlo zbohatnúť.

ATÉNY, BRATISLAVA. V čase, keď milióny Grékov nemajú prácu a rodiny dennodenne riešia, ako vyžiť, objavili sa dva zoznamy ľudí, ktorí majú celkom opačné starosti.

Sú to milionári podozriví z toho, že daňovými únikmi alebo braním úplatkov priviedli Grécko a Grékov do súčasnej situácie.

Na prvom zozname sú mená 33 politikov, ktorí náhle zbohatli a majú vysvetliť ako. Sú medzi nimi bývalí ministri či súčasní a bývalí poslanci. Najvyššie postaveným je Evangelos Meimarakis, predseda parlamentu.

Lagardovej zoznam
Obvinenia, že nelegálne zbohatol, okamžite odmietol s tým, že sú „v štýle mafie, vydieračské a nečestné“. Najprv pripúšťal odchod z funkcie, neskôr predložil dokumenty, podľa ktorých zbohatol vďaka dedičstvu a výnosom z nehnuteľností.

Polícia už začala vyšetrovať mená na zozname. Vláda chce, aby bolo vyšetrovanie čo najrýchlejšie, no zároveň chce vedieť, „kto pustil informáciu na verejnosť“, povedal jej hovorca Simos Kedikoglou.

Takis Pappas, profesor Macedónskej univerzity, pre portál SETimes.com povedal, že ani keby sa dokázalo, že politici zbohatli v súlade so zákonom, ľudia by im už neverili. „Len by to podporilo dlhodobý názor v Grécku, že politici a bohatí sú nad zákonom, kým dva milióny sú bez práce a majú problém prežiť,“ tvrdí.

Pri druhom zozname môže ísť ešte o väčšie peniaze. V médiách dostal meno Lagardovej zoznam podľa súčasnej šéfky Medzinárodného menového fondu. Tá gréckej vláde v roku 2010 ešte ako francúzska ministerka financií odovzdala mená asi dvoch tisícok Grékov, ktorí mali vysoké sumy vo švajčiarskej pobočke banky HSBC.

Ostatní zarobili
Opozícia sa teraz začala pýtať, čo sa so zoznamom stalo. Exminister financií a súčasný šéf vládnej strany PASOK Evangelos Venizelos priznal, že zoznam mal v zásuvke. Nekonal vraj preto, že pochádzal z nelegálnej činnosti.

Údaje o 24­-tisícoch kont totiž získal bývalý zamestnanec banky a potom ich poskytol západným vládam.

Nelegálny pôvod však neprekážal iným krajinám, ktoré začali vyšetrovať daňové úniky. Podľa novín Ta Nea na tom Španielsko získalo šesť miliárd eur, Taliansko 570 miliónov, únik daní priznali aj mnohí Francúzi a Nemci. Len Gréci nemuseli a Venizelos musí vysvetliť prečo. Žiada ho o to opozícia a najmä občania.

odkaz
none
46
26.10.2012, 17:55
Berieme si späť svoju krajinu,alebo lepšie povedané ohryzenú kosť. Nažraní povedia,tak si ju kľudne zoberte,my sme sa už vykŕmili a obhrýzať kosť sa nám už nechce.
👍: Romanov
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 198 722 B vygenerované za : 0.102 s unikátne zobrazenia tém : 47 165 unikátne zobrazenia blogov : 774 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.